Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato sam stotinu puta tražio od Marka da citira samo jednu moju laž na račun Adventista. I do danas od Marko ništa.

Ali sam ja ukazao na mnostvo tvojih lazi, a izmedju nema nista drugo osim neistina.

I ko je vama dao nalog da se uopste bavite drugim ljudima i crkvama?

Zar biblija ne uci da treba da se bavimo sobom i svojim spasenjem, a ako nas vec Bog pozove na sluzbu da to bude sluzba jevandjelja, a ne pisanja protiv drugih, blacenja, izvrtanja, i jos laganja.

Vas posao je potpuni promasaj, i to dokazuje da vi ne radite u ime Bozje, jer Bog se tako ne ponasa.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Nijedan smrtni um ne moze da udje u tajnu u kojoj Visnji prebiva i deluje... On ce nam otkriti toliko namera, koliko je za nase dobro da znamo, a izvan toga moramo verovati u ruku Svemogucega i srce koje je puno ljubavi.” (EGW 8T p. 302)

“Najostrijem intelektu, najmocnijem i visoko obrazovanom umu, to sveto Bice mora zauvek da ostane ogrnuto tajnom... Mi mozemo razumeti toliko od Njegovih namera, koliko je za nase dobro da znamo.”
(Isto, p. 699) To je ono sto je i Mojsije zapisao: “Sto je tajno ono je Gospoda Boga nasega, a javno je nase i sinova nasih doveka.” (5. Mojsijeva 29,29)

“Otkrivenje koje je Bog dao u svojoj Reci je za nase proucavanje. To je ono sto mozemo nastojati da razumemo, ali dalje od toga mi ne treba da ulazimo... Nijedan ljudski um ne moze shvatiti Boga. Neka ograniceni um ne pokusa da Ga objasni. Ne ulazite u razlicita razmatranja o Njegovoj prirodi. U cutanju je razum. Svemoguci je izvan svake rasprave.” (Isto, p. 279)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U Adventizmu postoje pojedinci koji ne veruju u trojstvo, ali kakve to veze ima sa crkvom i Ellen White.

ASD crkva i Ellen White su ucili i uce da postoje tri licnosti Bozanstva.

Ko izvrce tudje reci i vadi iz konteksta to je njegova stvar.
 
Natrag
Top