Adventističke propovijedi

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja smatram da bi se tradicionalne crkve odrekle i samog Hrista kada nesto ne bi bilo kako ona tvrdi.
Mi se HRista nismo odrekli ni pod klanjima i paljenjima, a vi ste dogmate promenili iz politickih razloga.
da ce se neki ljudi svadjati sa Bogom oko doktrinalnih pitanja i njega samoga pokusati da uvere da nije u pravu.
ne znas ni kako ce biti i pricas gluposti, kakva svadja?
Kad Hristos dodje sve ce biti jasno i svi ce osetiti stvari onakvima kakve jesu to u stvari i jeste pakao.
Nazreni nisu odbacivali Boga i njegovu rec kao takvu u izvornom obliku - vec jevandjelje koje je bilo pokvareno ljudskim filozofijama.
Nazareni su odbacili Sveto Pismo.Apostol Pavle nije bio Nazaren, oni su hteli da ubiju ap. Pavla jer je govorio da SZ nije obavezan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisticka crkva nije nista menjala.
Ona ima ucenje koje su uspostavili sam Hristos i apostoli i njega se pridrzavali, kao i prvi Hriscani.

Izmenjeno ucenje je ono obuceno u mnogobozacke filozofije koje su usvojile tradicionalne crkve od polovine 2 veka.

Nazareni su samo drzali deset zapovesti i Subotu od starozavetnih stvari, oni su prva apostolska crkva.

Amin -kada Isus dodj, i kasnije na sudu - sve ce se znati, i bice mnogo razocarenja, jer ce ljudi shvatiti da su sledili put svojih crkava koje su ih obmanule, a ne Boga i njegovu rec.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Adventisticka crkva nije nista menjala.
Ona ima ucenje koje su uspostavili sam Hristos i apostoli i njega se pridrzavali, kao i prvi Hriscani.

Ono sto vi zovete Adventistička crkva nije uopće crkva. Kako bi Crkva moglo biti nešto sto je nastalo u 19. stoljecu u američkim kukuruzištima? A učenje? Uglavnom ste zadržali bogohulna učenja koja vam je proročica baštinila, jedino ste 65 godina nakon smrti proročice (1980.) u svoja vjerovanja uvrstili Trojstvo. Da vam se sada pojave živi pioniri ASD ne bi mogli biti adventisti jer su svi naučavali da je Trojstvo poganskog podrijetla.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Adventisticka crkva nije nista menjala.
Sem 1965. dogmat o Bogu.
Ona ima ucenje koje su uspostavili sam Hristos i apostoli i njega se pridrzavali, kao i prvi Hriscani.
Ona ima ucenje judeizma i evionita, a ne hriscansko.
Izmenjeno ucenje je ono obuceno u mnogobozacke filozofije koje su usvojile tradicionalne crkve od polovine 2 veka.
Nazalost istorija, logika i nauka se ne slazu sa tobom.
Nazareni su samo drzali deset zapovesti i Subotu od starozavetnih stvari, oni su prva apostolska crkva.
Oni su ceo SZ drzali i odbacili su Pavla i smatrali ga otpadnikom i onim koji uci protiv crkve kao i Sveto Pismo.
Amin -kada Isus dodj, i kasnije na sudu - sve ce se znati, i bice mnogo razocarenja, jer ce ljudi shvatiti da su sledili put svojih crkava koje su ih obmanule, a ne Boga i njegovu rec.
Da shvatices.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ebioniti i Nazareni nisu jedno te isto.
Nazareni su prva Hriscanska zajednica u Jerusalimu koju su osnovali Hristos i apostoli.

Nije tacno, njih samo pogresno identifikuju jer su grci mesali reci ''nazarej'' i ''nazaret'' odakle Isus potice. Inace grad Nazaret je bila naseobina koja je brojala nekih 250 ljudi, pa verovatno nisu znali za njega, retko se i spominje kod jevreja..
Zato su pomislili da "nazarecanin" - znaci "nazarenska" sekta.
Ta sekta je postojala pre Hriscanstva, pa stoga i ne moze biti Hriscanstvo..
Hriscani se pre dobijanja imena ''Hriscani'' identifikuju ''sledbenicima puta''(dela 9:2,dela 22:4), a ne ''nazareji''.

Crkva u Rimu se odvojila od o OVE prve crkve.

I to je fikcija bez dokaza..
Ne smes verovati svemu sto pise na Wikipediji. Nije to istorija, to popunjava kako ko stigne i sam sam editovao neke tekstove tamo...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dao sam dokaze u vidu citata istoricara i crkvenih Otaca onoga vremena, a o istoriji otpada reference odakle su podatci uzeti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne kazu, vec suprotno.

Gde kazu nazareji da priznaju Pavla i da je on bio "njihov vodja"?
Ja sam nasao upravo suprotno.
Oni su Pavla nazivali, citiram: "odstupnikom od zakona".

Izjavio si, citiram:

" Nazreni nisu odbacivali Boga i
njegovu rec kao takvu u izvornom
obliku - vec jevandjelje koje je bilo
pokvareno ljudskim filozofijama.
"

Jel to znaci da i mi treba da odbacimo sva 4 jevandjelja po tebi?

Jedino jevandjelje koje su oni prihvatali bilo je "nazarensko jevandjelje".
Smatra se da je to zapravo bilo "matejevo jevandjelje" sa izbacenim poglavljima o Hristovom rodjenju.
Znaci njihovo evandjelje je pocinjalo krstenjem.
Sve ostalo su odbacivali, ukljucujuci tu i Pavlove poslanice, jer on je ucio "protiv zakona Mojsijevog i obrezanja" a oni su sve to praktikovali.

Sem toga, nisu se pricescivali "hlebom i vinom" vec "hlebom i vodom" (jednom godisnje za pashu) - jer su zazirali od krvi(a vino nisu pili) i odbacivali zrtve u hramu i bili su vegeterijanci, smatrali su da je njihovo poreklo od apostola Jakova, a on je bio vegeterijanac.

Krstavali su se svakodnevno sto je za njih bio ritualni oblik kupanja.

Isus je za njih bio "covek od coveka" odnosno nije bio Bog, vec je svojim zaslugama "postao pravednik.
Smatrali su ga "reformatorom jevrejske vere" a ne osnivacem nove.

Oni su sve do kraja ostali verni posecivanju sinagoga dok jevreji nisu uveli kletvu u sinagogi protiv njih, koju oni nisu mogli da izgovore i stoga su prestali dolaziti.

Jer nam takvu veru preporucijes?

-Isus nije Bog
-Neophodno je obrezanje i drzanje Mojsijevog zakona
-Pricescivanje hlebom i vodom
-Zabranjeno jesti meso
-Svakodnevno ritualno krstavanje

Ovi su od "nazireja" u bibliji(secas se Samsona), kako ne vidis?
I nazirejima je bilo zabranjeno vino(zato se ovi pricescuju vodom).
I nazirejima je bilo zabranjeno jesti meso(zato ga ni ovi ne jedu).

Verovatno svoje poreklo vuku od Jovana Krstitelja, jer su imali obred svakodnevnog krstenja, nisu jeli meso kao ni Jovan Krstitelj, nisu pili vino, obrezivali su vernike i drzali Mojsijev zakon.
To su sve odlike "nazireja", oni su sve to cinili.
Smatra se da je Jovan Krstitelj bio nazirej a bez sumnje znamo da je apostol Jakov bio nazirej, nosio dugu kosu, nije jeo meso nije pio vino itd..(o tome svedoci Euzebije).

Ovo je samo prethriscanska sekta, gotovo sigurno poreklo vuce od Jovana Krstitelja, koja je Hrista naknadno prihvatila za mesiju i to nepotpuno.
To je sve.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top