Adventisti

Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
... onda mora da su to ovi jehovini svedoci ti koji orgijaju unakrsno.. ? :dntknw: rituali kao u satanizmu, itd.. Adventisti dakle samo dele bojanke i razglednice, slikovnice za decu... spemuju preko email-a.. naginju ka scientology "fenomenu"... ali, siromašniji od njih.

Opet sam pogrešio? smile3
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Da li su siromasniji od JS to sumnjam da iko zna, ali ja sam siguran da iza svih popularnijih sekti postoje veliki centri moci, koji ih odrzavaju u zivotu.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
izgleda da si vrlo malo siguran,cim nagadjas

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A koji se dogadjaj desio te godine?

Sad sam malo "guglo" hvala Gospodu zapadna Srbija nije zarazena. Verovatni ne smeju da dodju posle onih dogadjaja sa J. svedocima. No necu o tome. Voleo bih da prokomentarises sledeci tekst.


Zasto SEDMOG DANA?
Zato sto je 7 dan cetvrta zapovest Bozja a ne prvi.
O kakavoj zarazi pricas i kakvi dogadjaji sa JS?

... onda mora da su to ovi jehovini svedoci ti koji orgijaju unakrsno.. ? :dntknw: rituali kao u satanizmu, itd.. Adventisti dakle samo dele bojanke i razglednice, slikovnice za decu... spemuju preko email-a.. naginju ka scientology "fenomenu"... ali, siromašniji od njih.

Opet sam pogrešio? smile3
Na svu srecu pa jesi,ali lepo je sto nas zabavljas da se nasmejemo,daj jos neki biser
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Sve to što pričate u odbranu sekte zvane adventizam, možete samo baki Elen Vajt da poturite pod nos ;) Pošto nijedan iole normalan i veran Hrišćanin neće prihvatiti vašu logiku i izvrnuto shvatanje Božije reči.
Kao što rekoh, SZ je zaokružen sa NZ i dolaskom Hrista, sa njim se sve menja... i sa njim sve ostaje. Hrišćanstvo počinje tamo gde Hrist vaskrsava, i zato je nedelja 7. dan, svetkovni dan. U ime oca, i sina i svetoga duha, amin. Sveto trojstvo, neodvojivo i večno.
U SZ imamo i nešto tipa: "oko za oko, zub za zub", pa se dolaskom Hrista to menja, zar ne? Imamo u SZ bezbroj takvih primera, koje kasnije NZ prosvetljuje i upotpunjuje.
Korišćenje argumenta (iznova i iznova, to vam je valjda omiljeni argument), o prevodu Vuka Karadžića je smešno, to isto koriste i Jehovini svedoci i ko zna kakve još sekte :) A zna se koja je Biblija prava Biblija. Ona koja se prodaje u SPC.
Sve u svemu, super vam je ona old school Elen sakupljačica "dobrovoljnih priloga" za izgradnju svih onih vila i kućetina koje je posedovala, i srećno sa davanjem tzv. "desetka" vašoj... "crkvi".... ili kako god se to zvalo) :)
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Zato sto je 7 dan cetvrta zapovest Bozja a ne prvi.
O kakavoj zarazi pricas i kakvi dogadjaji sa JS?

E pa dragi moj cobi docekah i ja da saznam u kojoj si ti sekti. Prvo da ti odgovorim na koju zarazu sam mislio. Zaraza sa virusom zvani SEKTAS oboljenja koja nastaju od njega nisu pogubni za telo, ali dusu razaraju. Kazem nije zahvatio zapadnu Srbiju, posto nemate ni jednu rupu gde vrsite obrede, JS su imali jednu izmedju Uzica i Pozege pa su je srusili "slucajno" za vreme rata, od tada su zaboravili na okupljanja.

A sad da pocnem sa onim sto sam dugo cekao.
Kazes adventista si. Ok. Ne znam kojim dokazima da pocnem imam ih na gomile. Mnogi ljudi krenu sa manjim da bi na kraju zavrsili sa najacim, koji bi zauvek ucutkali protivnika. Ja ne mogu vise da cekam pa cu ti dati Gospodove reci, znao je On sta ce sve biti pa nas je upozorio, samo sto takvi poput tebe nisu citali Sveto pismo, vec razne knjige od laznih proroka, mesija i ucitelja. (Napravio sam temu nego ni ti ni tvoji drugari sektasi niste smeli da komentarisete, jer ne moze se protiv Gospodove reci.) Pa da pocnem.

„И тада ако вам ко рече: Ево овдје је Христос; или Ено ондје, не вјерујте. Јер ће се појавити лажни христоси и лажни пророци, и показаће знаке и чудеса да би, ако је могуће, преварили и изабране. Али ви се чувајте; ево све сам вам казао унапријед" (Мк 13, 21-23).

Miler bese tvoj ucitelj. Koga li opisuje Gospod ovde?


Hristove reci
"O danu tome i o casu niko ne zna, ni andjeli nebeski, do Otac moj sam(Mt24.35)"
i ponovo Hristove koje ponistavaju tvoju SEKTU. Kad su ga apostoli pitali o Njegovom drugom dolasku, On im je rekao:
"Nije vase da znate vremena i leta koje Otac zadrza u svojoj vlasti(Dao1.7)"
ocigledno sektasi nisu marili na reci Hristove, sto je jos jedna potvrda njihovog ucenja.

TRI PUTA GOSPOD OPOMINJE DA NE NASEDNEMO NA GORE POMENUTE I TEBI TO NIJE VREDELO.

JEDVA CEKAM DA CUJEM OBJASNJENJE. A AKO ZELIS MOGU TI DATI I DEO KADA GOSPOD GOVORI DA CE SAMO JEDNA VERA BITI OD NJEGOVOG VASKRSNUCA PA DO SVRSETKA SVETA-STA MISLIS KOJA JE TO VERA.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@ Simi
Ja nisam adventista ali sam se ovih dana malo informisao ...Miler je bio preteča ali ne osnivač i organizator kao Russel kod jehovaca.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Sve to što pričate u odbranu sekte zvane adventizam, možete samo baki Elen Vajt da poturite pod nos ;) Pošto nijedan iole normalan i veran Hrišćanin neće prihvatiti vašu logiku i izvrnuto shvatanje Božije reči.
Kao što rekoh, SZ je zaokružen sa NZ i dolaskom Hrista, sa njim se sve menja... i sa njim sve ostaje. Hrišćanstvo počinje tamo gde Hrist vaskrsava, i zato je nedelja 7. dan, svetkovni dan. U ime oca, i sina i svetoga duha, amin. Sveto trojstvo, neodvojivo i večno.
U SZ imamo i nešto tipa: "oko za oko, zub za zub", pa se dolaskom Hrista to menja, zar ne? Imamo u SZ bezbroj takvih primera, koje kasnije NZ prosvetljuje i upotpunjuje.
Korišćenje argumenta (iznova i iznova, to vam je valjda omiljeni argument), o prevodu Vuka Karadžića je smešno, to isto koriste i Jehovini svedoci i ko zna kakve još sekte :) A zna se koja je Biblija prava Biblija. Ona koja se prodaje u SPC.
Sve u svemu, super vam je ona old school Elen sakupljačica "dobrovoljnih priloga" za izgradnju svih onih vila i kućetina koje je posedovala, i srećno sa davanjem tzv. "desetka" vašoj... "crkvi".... ili kako god se to zvalo) :)

Evo ja te pozivam po 2. put da iz te "prave Biblije"izneses dokaze o tom izvrnutom shvatanju Bozje reci.Koriscenje argumenata jedino moze da ti smeta kada ih nemas sto je izgleda tvoj slucaj.:)

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

E pa dragi moj cobi docekah i ja da saznam u kojoj si ti sekti. Prvo da ti odgovorim na koju zarazu sam mislio. Zaraza sa virusom zvani SEKTAS oboljenja koja nastaju od njega nisu pogubni za telo, ali dusu razaraju. Kazem nije zahvatio zapadnu Srbiju, posto nemate ni jednu rupu gde vrsite obrede, JS su imali jednu izmedju Uzica i Pozege pa su je srusili "slucajno" za vreme rata, od tada su zaboravili na okupljanja.

A sad da pocnem sa onim sto sam dugo cekao.
Kazes adventista si. Ok. Ne znam kojim dokazima da pocnem imam ih na gomile. Mnogi ljudi krenu sa manjim da bi na kraju zavrsili sa najacim, koji bi zauvek ucutkali protivnika. Ja ne mogu vise da cekam pa cu ti dati Gospodove reci, znao je On sta ce sve biti pa nas je upozorio, samo sto takvi poput tebe nisu citali Sveto pismo, vec razne knjige od laznih proroka, mesija i ucitelja. (Napravio sam temu nego ni ti ni tvoji drugari sektasi niste smeli da komentarisete, jer ne moze se protiv Gospodove reci.) Pa da pocnem.



Miler bese tvoj ucitelj. Koga li opisuje Gospod ovde?


Hristove reci i ponovo Hristove koje ponistavaju tvoju SEKTU. Kad su ga apostoli pitali o Njegovom drugom dolasku, On im je rekao:eek:cigledno sektasi nisu marili na reci Hristove, sto je jos jedna potvrda njihovog ucenja.

TRI PUTA GOSPOD OPOMINJE DA NE NASEDNEMO NA GORE POMENUTE I TEBI TO NIJE VREDELO.

JEDVA CEKAM DA CUJEM OBJASNJENJE. A AKO ZELIS MOGU TI DATI I DEO KADA GOSPOD GOVORI DA CE SAMO JEDNA VERA BITI OD NJEGOVOG VASKRSNUCA PA DO SVRSETKA SVETA-STA MISLIS KOJA JE TO VERA.

Simi koje sektas i sekta to smo vec utvrdili na drugim temama,posto vidim da i tebi manjkaju argumenti kao i do sada i da nisi prelistao ove 2 stane ove teme nego se brukas nevidjeno sa sturim informacijama koje si pokupio od takvih znalaca kao sto si i ti.
A mogao si da procitas ovo kao uvod:http://serbianforum.org/religija/131946-adventisti.html#post434080
a zatim na poelbosterovo pitanje ovo:http://serbianforum.org/religija/131946-adventisti-2.html#post438101
znaci vidis simi,ne trci pred rudu pre nego sto se informises,ja nemam sta da krijem niti su moji argumenti vi ste sektasi,nego bato sve lepo i jasno,Dakle citaj malo nije na odmet.Eno covek progulao naisao na nas forum uz`o covek pa poceo da cita nece da se bruka sa nebulozma,to preporucujem i tebi u nastavku
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
@cobi63

A koliko vi adventisti plaćate onu vašu omladinu da maltretira prolaznike na trotoarima, dok pokušavaju da im umuvaju slikovnice.... i udžbenike vaše.. za retarde? Jel' imaju neku korist od toga ili je to ono, altruistički?
Btw, što se bre ne setite da osnujete neku političku adventističku stranku koja će da se.. ono, bori za standarde itd..?
Imate li je već možda? :vorred:

Što se ostalog tiče, zašto nam ne predstaviš ti malo prisnije ovako javno, šta se to radi u adventistčkim krugovima, koje su obaveze đaka prvaka i ostalih prosvetljenijih,.... ? Jer, pazi, ti kao sektaš, (sekta kao sekta, nusproizvod neke veće sekte)... pozivaš da se iznesu neki dokazi... izvor domaće, izvorne srpske religije (pretpostavljam da je Sania Valiant Hriščanin, pravoslavac)... ovaj, ti bi hteo da ti neko objasni sa foruma i to nešto iz Biblije, one normalne, onu koju je recimo Pavle pokojni čitao ... Ti pozivaš... :D .. Malo dođe jadno to, a? :)

Pitaj bre one nindže po crkvama šta ti tu nije jasno, tako prosto.
Reći će ti bilo koji pop.

Ajd' što pozivaš, nego to što si pročitao samo te slikovnice "vaše" do sad.. pa nisi skontao da treba neko da se muči dok razazna gde je početak, a gde kraj "misaonog" oblika u tvojim 'poUstovima'... Čak i ako je u pitanju samo jedan red. :(

Dodato posle 5 Sati 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo samo za cobija iz šezdes' treće. :)

To je mali offtopic, moram da priznam, al' ... samo zato što je on "čika" opasan.

Jhuger - Kissing Hank's Ass
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@cobi63

Eno covek progulao naisao na nas forum uz`o covek pa poceo da cita nece da se bruka sa nebulozma,to preporucujem i tebi u nastavku

guglam guglam al' ako nađem nešto što ne valja...leteće perje :)
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
22. децембар 2009. Ниш

Данас је у Нишу одрађена акција против Адвентистичке секте. Наиме пошто је Адвентистичка црква у Нишу веома јака (ако не и најјача у Србији) почели су са шестомесечним предавањем, сваког уторка у нишком луткарском позоришту, имају предавања на тему «Стари Завет». Нама чињеница да сваке недеље одржавају предавања није сметала,али плакати у граду које су постављали били су веома лукаво направљени. Наиме на плакатима нигде нису написали да су Адвенитисти, само је било написано проучавање «Старог Завета»,што је нас врло изиритирало. Прикривено су хтели да врбују још људи за њихову секту. Ми као чланови Отачаственог Покрета Образ смо морали да реагујемо,и тако спречимо да нека Православна душа залута на тим предавањима и поверује у њихове гнусне лажи,пошто су веома добро потковани и велики су манипулатори. Чак су и нас за време акције, пошто су главни предавачи изашли испред да се расправљају са нама, позивали да уђемо "да сви заједно проучавамо Свето Писмо". Акција је била добро урађена, направљени су флајери где се директно и веома сажето објашњени Адвентистичке заблуде, и њихова погрешна учења. Стојали смо на улазу и делили флајере сваком ко је намеравао да уђе и слуша предавање. Као прави Саборци Отачаственог Покрета Образ понашали смо се достојно наше вере и наших предака. Пошли смо у борбу са иконом и благословом свештеника. Морам да кажем и да су Адвентисти били мирни и да нико од њих није имао бурније реакције, које би недај Боже изазвале неки физички контакт. Све у свему показали смо се достојно, и ни једног тренутка нисмо поклекли пред одбраном Православља.

Флајер
Kod:
[URL]http://img121.imageshack.us/img121/2274/flajer.jpg[/URL]

Слике са акције
Kod:
[URL]http://img685.imageshack.us/img685/7146/ssa52034v.jpg[/URL]

Kod:
[URL]http://img191.imageshack.us/img191/9598/ssa52035.jpg[/URL]

Kod:
[URL]http://img685.imageshack.us/img685/2726/ssa52033.jpg[/URL]

Cobi vreme ti istice imas jos samo malo vremena da trujes Srpski rod!
 
Natrag
Top