Adventisti

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
.


Da pricao sam ti za san koji sam imao, zasto sam ga sanjao ne znam, a vezan je za adv. crkvu..
I to da je adv. crkva u procesu otpada od prvobitnog ucenja je tacno, inace sve sto sanjam se ispuni a retko kad sanjam, pa me to ponekad plasi...
Sto se tice crkve kao crkve i teologije ne slazem se u mnogim stvarima sa vama, ali to sad nije bitno..

crkva nije u otpadu od prvobitnog ucenja,jer ocito ne znas koje je prvobitno ucenje crkve bilo
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
crkva nije u otpadu od prvobitnog ucenja,jer ocito ne znas koje je prvobitno ucenje crkve bilo

Mene ces uciti o adventistima?
Pa ti ne znas ni sta sam ja gore rekao a ubacujes se, govorio sam o otpadu od prvobitnog ucenja adventizma..
Prijatelju, kada se nekom obracas, onda se prvo upoznaj sa njim to je osnova kulture.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
.

Da pricao sam ti za san koji sam imao, zasto sam ga sanjao ne znam, a vezan je za adv. crkvu..
I to da je adv. crkva u procesu otpada od prvobitnog ucenja je tacno, inace sve sto sanjam se ispuni a retko kad sanjam, pa me to ponekad plasi...
Sto se tice crkve kao crkve i teologije ne slazem se u mnogim stvarima sa vama, ali to sad nije bitno..

Smatram da crkva stoji na temeljima na kojim je izgradjena, i da se u njoj ucenje nije promenilo - vec da je identicno onom koje su imali pioniri u toj zavrsnoj fazi primanja svetlosti koju je Bog dao crkvi po svim pitanjima vere.

Kao sto sam napomenuo - promene su iskljucivo formalne prirode, i ticu se standarda, recimo u muzici, jer nekada se recimo muzika svodila na tonove sa orgulja, klavira, i ostalih klasicnih muzickih instrumenata.
Danas se polako u crkvu ustaljuju bubnjevi, elektronske gitare, i nacin pevanja u pop ili rok stilu.

Sve ostalo se tice licnog posvecenja - gde se neke stvari isticu a neke zanemaruju, poput mode, i liberalnijeg odnosa prema svetu u cilju sto lakse objave jevandjelja u modernom drustvi.

Smatram ono sto mi je Bog licno otkrio - da crkva nije u otpadu od istine koju poseduje, vec da u crkvi postoji duhovna mlakost u odnosu na licno posvecenje i primenjivanje te istine u licni zivot.
Crkva istinu poseduje, ali ta istina mora da zazivi u svakom pojedincu, i da se pokaze u prakticnom zivotu, ne formalno - vec da kroz primenu te istine i licno zalaganje u molitvi - covek dozivi stvarno zivo iskustvo predanja Bogu, i da time dopusti Duhu Svetome da u njemu izvrsi duboku unutrasnju promenu, kako bi doziveo nanovorodjenje, ako treba - bio ponovo pokrsten u vodi, i kroz svakotrenutacno posvecenje - rodio rodove vere koji prirodno proisticu iz posvecenja Duhom Svetim.

Dakle, crkva ima istinu, teistine ne moze i ne treba da se odrekne jer je ona od Boga data crkvi u cilju njenog - i spasenje sveta, vec treba tu istinu da primeni u licnom zivotu, kako bi Bog potom kroz Duhovno uzrastanje ili posvecenje - dao crkvi veliku silu Svetoga Duha kako bi objavila istinu ovom svetu.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Budući da je naš urednik razdužio funkciju, a novog još nemamo molim naše drage forumaše da pokušamo sami da više vodimo reda. Bilo bi još lepše da nam ta navika i ostane :)

Želeo bih da našeg dragog Laodikeju zamolim da pogleda samo nekoliko rečenica iz ovog teksta pa će možda shvatiti da nije baš sve tako kao što njemu izgleda.


"Kada je u pitanju napustanje Adventizma, tu se radi p pojedinacnim slucajevima ljudi koji nisu nikada stvarno postali vernici, niti su u svom upoznavanju istine nikada bili stvarno osvedoceni u istinu, jer nisu trazili niti bili potpuno otvoreni da je prime i po njoj zive.

Takodje je neumesno govoriti o napustanju crkava, jer danas u svetu stotine napustaju razlicite crkve i pridruzuju se drugima.

Samo u Beogradu i okolini. je osamdesetih i devedesetih godina bilo na desetine krstenja ljudi koji su presli iz Pravoslavlja u Adventizam, tako da su oformljivane i cele nove crkve."
Vidiš dragi prijatelju, kada govoriš o slučajevima ljudi koji napuštaju adventizam treba da imaš na umu da su ovi koje dole navodiš bili samo nominalno pravoslavni pa da i za njih važi isto što si rekao za ove prve to jest da nikada nisu ni bili vernici. Zato ti predlažem da probaš da se izvučeš iz te čaure i sagledaš situaciju onakvom kakva jeste.
Nemoj odmah da misliš da branim pravoslavlje i napadam adventizam kao što u mnogom tvojim postovima forumašima(bez obzira na konfesiju) odgovaraš šta god ti se napiše. Daleko od toga da imam nameru ovde da nekog brani niti napadam. Ali moram da naglasim da uvek pišeš defanzivno pa probaj da razmisliš o tome da ti nisu svi automatski neprijatelji ako se ne slažu s tobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne smatram neprijateljima one koji se ne slazu samnom, ja nikada to nisam tvrdio niti pokazao svojim odnosom prema drugima, vec sam uvek imao korektan odnos.
Ko je cinio suprotno treba da preispita sebe i svoj odnos.

Kao pametan covek koji imas savesti odgovri na sledece, da li je normalno da covek Hriscanin sumanuto postravlja na desetine istih komentara u kojima se blati necija crkva, licnost, ili ugled, i iznose svakave neistine ili poluistine, da se ironicno ismejava, itd, i ako mu se na iste odgovori vise puta, i zamoli se da to ne cini..?

Ja ovde ne napadam ni crkve, ni osnivace tudjih crkava, ni njihova ucenja, i nemam ni tu sumanutost, mi ambiciju.
Ono sto sam u nekim slucajevima pisao - bilo je iskljucivo u odbrani istine u slucajevima kada su usledili napadi.

Nas princip uvek treba da bude da iznosimo istinu.

Napad na druge moze biti pokazatelj da taj koji sumanuto napada druge - istinu nema,

Sto se tice prelaska iz crkve u crkvu, o tome je skakljivo govoriti, jer danas u svim crkvama postoje takvi slucajevi, a moj komentar je bio upucen upravo iz razloga - sto je neko bio iskljuciv i tvrdio da sev to desava samo u Adventizmu.

Ja znam slucajeve nekih svestenika i monaha koji su presli u Adventizam, kao i ljudi koji su proucavali rec Bozju i dosli do istine i potrazili crkvu koja je poseduje.

Ovde su ukljuceni i vernici drugih crkava, recimo Baptista, Jehovinih svedoka, i drugih koji se isticu po tome.

Postoji slucaj da je cela jedna Baptisticka crkva presla u Adventizam, jer su imali diskusije sa Adventistima oko nekih pitanja koja su im razlicita, a ostala zadrzali jer su im identicna.

Cinjenica je da razumni ljudi koji proucavaju posteno rec Bozju, gledajuci razlicite crkve koje uce diametralno razlicito - te crkve napustaju.

Ja zadrzavam svoj stav o napustanju Adventizma, da se tu radi p pojedinacnim slucajevima ljudi koji nisu nikada stvarno postali vernici, niti su u svom upoznavanju istine nikada bili stvarno osvedoceni u istinu, jer nisu trazili niti bili potpuno otvoreni da je prime i po njoj zive"

Ovo govorim iz svog licnog iskustva, jer ne moguce je da iskren covek koji trazi istinu - dolaskom u Adventisticku crkvu ne bude Bogom osvedocen da je to prava Bozja crkva, i da ima istinu, jer u Adventistickoj crkvi je prisutan Bozji Duh koji osvedocava svakog iskrenog vernika, i zapecacava to saznanje, i licno mu se otkriva i vodi ga ka ovom razumevanju, i licnoj zajednici sa sobom.

Pozdrav, i zelim ti sve najbolje u Gospodu Isusu!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja mislim da bi Laodikeja i onom koga bi trebao zaklati rekao:

,,Pozdrav, i zelim ti sve najbolje u Gospodu Isusu!,,

Laodikeja nije loš samo treba moliti Boga da mu podari razum.A potom i veru.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja mislim da bi Laodikeja i onom koga bi trebao zaklati rekao:

,,Pozdrav, i zelim ti sve najbolje u Gospodu Isusu!,,

Laodikeja nije loš samo treba moliti Boga da mu podari razum.A potom i veru.

Ovo bi pre bio slucaj sa tobom, jer svako moze videti razliku u pisanju, i u tvom i mom duhu, jer to se ne moze sakriti, jer se rodovi prepoznaju.

"Iz jednih usta izlazi blagoslov i kletva. Ne valja, ljubazna braćo moja, da ovo tako biva.
Eda li može izvor iz jedne glave točiti slatko i gorko?
Može li, braćo moja, smokva masline rađati ili vinova loza smokve? Tako nijedan izvor ne daje slane i slatke vode.

Ko je među vama mudar i pametan neka pokaže od dobrog življenja dela svoja u krotosti i premudrosti.
Ako li imate gorku zavist i svađu u srcima svojim, ne hvalite se, ni lažite na istinu.
Ovo nije ona premudrost što silazi odozgo, nego zemaljska, ljudska, đavolska.

Jer gde je zavist i svađa onde je nesloga i svaka zla stvar.A koja je premudrost odozgo ona je najpre čista, a potom mirna, krotka, pokorna, puna milosti i dobrih plodova, bez hatera, i nelicemerna.
A plod pravde u miru seje se onima koji mir čine" ( Jakovu poslanica 3. 10 - 18 )

Ja imam i veru i razum, i to ne formalnu veru, vec prisutnost Bozju u sebi i Duh koji me vodi i osvedocava.

Ko ovo nema nek se moli Bogu, jer mi smo nista bez Gospoda sa nama i u nama..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja imam i veru i razum, i to ne formalnu veru, vec prisutnost Bozju u sebi i Duh koji me vodi i osvedocava.

Zar ti nereče da nastavljaš delo one žene...pa kako onda Duh Sveti može da te vodi jer ona negira Izrailj i pretvara proroke u knjige i satanu u Mesiju i spaljuje proroke umesto proroci neprijatelje i celo Pismo izvrnula i u simboliku pretvorila...zar ti misliš da je DuhSveti pajac koji jedno govori prorocima a preko komada žene sve to sruši?
Da imaš veru u onu ženu ne trebaš nam reći to znamo i onaj što je nju sa Oriona osvedočavao i tebe osvedočava jer mu veruješ a što se tiče razuma o tome nebih to je ovde svima jasno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno Taramana da je svima jasno koliki si lazov i izvrtac istine i svega sto nije po tvojim merilima.

To vidimo iz komentara u komentar, i prosipanja bezumlja koja ovde cinis.

I ovo poslednje sto si napisao su SVE neistine.

Nista od ovoga sto si naveo nije tvrdila Ellen White, sve si pomesao u cilju zavodjenja.
Nista Ellen White nije izvrnula, vec upravo pisala onako kako biblija i govori, vec si TI izvrnuo i izvadio iz konteksta njene reci.

Hajde da vidimo.

1. Ne negira Izrailj, vec pisuci u kontekstu njenih spisa koji se bave starim i novim zavetom - ona svedoci ono sto kaze i biblija "da je Izrailj u starom zavetu bio izabrani Bozji narod i da je Bog sa njim sklopio zavet, ali da je ovaj narod prekrsio ovaj zavet, i da iz tog razloga on vise nema status izabranog naroda, vec da je Bog u novom zavetu sklopio zavet sa celim svetom, i da u novom zavetu svaki Izrailjac kao pojedinac ima mogucnost spasenja kao i svi drugi ljudi bez razlike -verom u Hrista"

2. Ona ne pretvara proroke u knjige, vec biblija u kontekstu govori simbolicnim jezikom kojim je napisan veci dao otkrivenja Jovanovog - o odredjenom vremenskom periodu u istoriji i dva svedoka koji svedoce.
Ne poznajes kontekst i ovu simboliku i zato i ne razumes o cemu biblija govori.

3. Nigde ona nije pretvorila satanu u mesiju, vec je govorila o poslednjem sudu gde ce sotona biti bacen u ognjeno jezero da umre, i da ce svi gresi takodje umreti sa njim u vatri ociscenja.
Ona u celokupnom svom delu govori o spasenju u Isusu Hristu koji je polozio svoj zivot na krstu za ljudske grehe.
Takodje ne poznajes biblijsku tipologiju koja o ovome govori.

4. Nigde ona nije nista izvrnulka niti pretvorila pismo u simboliku.
Ja sam licno govorio - da u knjizi proroka Danila i otkrivenju postoje simbolicni elementi, sa cime se slaze ceo Hriscanski svet, pa i ti sam.

5. Nigde nije pisala da je Bozji presto na Orionu ili bilo kojoj drugoj planeti ili sazvezdju, vec da ce prilikom Hristovog drugog dolaska on na putu ka zemlji on poci kroz Orionovu maglinu.

 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
[QUOTE="Laodikeja, post: 1821839, member: 363141"

1. Ne negira Izrailj, vec pisuci u kontekstu njenih spisa koji se bave starim i novim zavetom - ona svedoci ono sto kaze i biblija "da je Izrailj u starom zavetu bio izabrani Bozji narod i da je Bog sa njim sklopio zavet, ali da je ovaj narod prekrsio ovaj zavet, i da iz tog razloga on vise nema status izabranog naroda, vec da je Bog u novom zavetu sklopio zavet sa celim svetom, i da u novom zavetu svaki Izrailjac kao pojedinac ima mogucnost spasenja kao i svi drugi ljudi bez razlike -verom u Hrista"

[/QUOTE]

U pravu si ti gde bi bogata gospa mogla odbaciti Jevreje ona to nije mogla uraditi već je nesretnica samo pisala gluposti a i šta bi drugo nepismena i udarena u glavu mogla pisati do takve stvari između kojih ona kaže da je Izrailj PROKOCKAO šansu da se spasi i OTPAO je iz spasenja pa je ona onako namćorasta uskočila među144000 muških devica.
Nemoj da ovo pročita još nekiAdv. jer se neće moći načuditi koliko se slobodno služiš lažima da je već mene sramota zbog tebe.



[QUOTE="Laodikeja, post: 1821839, member: 363141"

2. Ona ne pretvara proroke u knjige, vec biblija u kontekstu govori simbolicnim jezikom kojim je napisan veci dao otkrivenja Jovanovog - o odredjenom vremenskom periodu u istoriji i dva svedoka koji svedoce.
Ne poznajes kontekst i ovu simboliku i zato i ne razumes o cemu biblija govori.

[/QUOTE]

Pa mi Slaviša reče kako Adv. NE UČE SIMBOLIKU a sad ponovo govoriš o simbolici ...jesu li tebi svi kod kuće?
I ja svašta pitam kao da neznam.
Pošto ona ne pretvara proroke u knjige KOGA SU FRANCUSKI REVOLUCIONARI SPALILI?
KO SU ONA DVA PROROKA VAMA?


[QUOTE="Laodikeja, post: 1821839, member: 363141"
3. Nigde ona nije pretvorila satanu u mesiju, vec je govorila o poslednjem sudu gde ce sotona biti bacen u ognjeno jezero da umre, i da ce svi gresi takodje umreti sa njim u vatri ociscenja.
Ona u celokupnom svom delu govori o spasenju u Isusu Hristu koji je polozio svoj zivot na krstu za ljudske grehe.
Takodje ne poznajes biblijsku tipologiju koja o ovome govori.
[/QUOTE]

A koga Biblija opisujeda uzima grehe sveta jel to Isus ili satana?
Reče debela i bogata gospa koja skuplja harače da je kao Isus uzeo grehe i nosa ih po nebu i kad bude sišao skinuće taj teret -grehe i položiti ih na satanu koji će konačno i trajno vas izbaviti i osloboditi od greha i ko je onda taj što vam sklanja trajno grehe ko vam je Mesija?

Biblija uči da će Gospod drugi put doći BEZ GREHA ali komad žene kaže ,,NEĆEŠ VEĆ ĆEŠ DONETI GREHE NAZAD DA SVI VIDE KO JE PRAVI MESIJA KOJI ĆE TRAJNO UKLONITI GREHE!,, i ti kao jedan od nevernika tvrdiš isto što i onaj ženski stvor.



[QUOTE="Laodikeja, post: 1821839, member: 363141

4. Nigde ona nije nista izvrnulka niti pretvorila pismo u simboliku.
Ja sam licno govorio - da u knjizi proroka Danila i otkrivenju postoje simbolicni elementi, sa cime se slaze ceo Hriscanski svet, pa i ti sam.
[/QUOTE]

Genije,Slaviša tisi GENIJE,apsolutni genije ako te ulove oni sa psihijatrije neće te pustiti.
Svakidandrugo izjavljuješ jednom SIMBOLIKA drugidan NEMA SIMBOLIKE a ovde u jednom odgovoru kažeš SIMBOLIKA a u drugom NEMA SIMBOLIKE :roll: Slaviša hajde ti skokni do psihijatra jer je ovo kod tebe URGENTNO-CITO!
Nije izvrnula kažeš?
Jel uče Adv.da su revolucionariSPALILI BIBLIJU...UČE!
Jel uče Adv.da je Biblija dva proroka...UČE!
Znači vama su NEPRIJATELJI spalili Biblije kao proroke a Jovan BOŽJI PROROK kaže da će PROROCI spaliti neprijatelje.
Stavi ti Mirko kapu naglavu jako je izebla i smanjio se sadržaj u istoj pa ne vidiš niti čuješ.

Možeš li rešti ovu jednačinu kume,ili da ti ponovim...čitaj GLASNO da ti evo tvojih reči zuji u ušima jedino tako ćeš tu info moći registvovati na kratko jer se nema gde smestiti kao podatak.




[QUOTE="Laodikeja, post: 1821839, member: 363141

5. Nigde nije pisala da je Bozji presto na Orionu ili bilo kojoj drugoj planeti ili sazvezdju, vec da ce prilikom Hristovog drugog dolaska on na putu ka zemlji on poci kroz Orionovu maglinu.

[/QUOTE]

Imaš ti pravo čak nije pominjala tamo ni kuhinju ni toalet ali jeste veliki sto pun zelja za koze kao što je ona.
Magline...:roll: ne pričamo o magaretu već o onoj ženi shvataš?
Tvoj lider reče da je Božji glasstizao sa Oriona jer odakle glas stiže tamo je i onaj koji govori,znam da ti je ovo ne rešiv problem jer zbog promaje između ušiju inače bi ćutao.
To majka više ne rađa.
 
Natrag
Top