Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stjuardesa, svako ce odgovarati za sebe pred Bogom, i pedofili Pahomije Gacic i Vasilije Kacavenda, i vladika Artemije koji se obogatio finansijskim zloupotrebama, i protojerej Branislav Peranovic koji je ubio sticenika motkom, i pop Ivan iz Jagodinske parohije koji je kamerom snimao svoje bludne radnje, i grupi popova koja se tukla na kosovu, i mnogim drugim slucajevima homoseksualizma, lezbejstva, i pedofilije na mnogim drugim mestima. i naravno i tom Adventisti koga si pomenula, za sta ja sumnjam da se ikada dogodilo, i svim drugim slucajevima u bilo kojoj crkvi ili organizaciji.

I pored svega ovoga istina ostaje istina, i Bozja crkva je jedna i jedinstvena, podignuta od samog Gospoda, a greh je nazalost prisutan svuda, i Bog ce pojedinacne ili pak kolektivne slucajeve ako oni postoje u svakom slucaju osuditi.

Odgovor za Spedy.


Poslednja Hristova crkva je Laodikejska crkva, to je period koji po prorocanstvu o sedam crkava treba da odpocne 1844 godine godine, kada je Bog upravo podigao svoju poslednju crkvu, a to je Adventni narod koji ima zadatak da objavi ovom svetu pocetak Bozjeg suda i Hristov skori dolazak u slavi.
Posle ove crkve nema druge osme, o tome govori i sestra Ellen White cije spise proucavas.

Ovoj crkvi je naravno upucena poruka vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista koji je poziva na reformu i probudjenje prave poboznosti, ali ova poruka ne pobija cinjenicu da je ona Bozja poslednja crkva, i da nakon nje nece biti druge, vec upravo da je Isus verni svedok poziva da se pripremi za zavrsne dogadjaje kako bi je Bog upotrebio za misiju koju joj je jos u pocetku namenio, a to je objava jevandjelja ovom svetu i vesti o skorom Hristovom dolasku u slavi.

U biblijskom kontekstu, nece svi Adventisti poslusati ovu Laodikejsku poruku koju verni i istiniti svedok upucuje svom narodu, vec samo odredjena grupa koju biblija naziva ostatak, koja ce je prihvatiti, sprovesti reformu i probudjenje u svom licnom zivotu, i primiti obecani pozni dazd - silu pedesetnice koja ce ga pripremiti za zavrsne dogadjaje i zavrsetak Bozjeg dela na zemlji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32

nigdje u pet Mojsijevih knjiga nisam zapazio da je Mojsije nazivao Jehovu-elohim

Krist je uzviknuo na križu Eloi, Eloi lama sabahtani na aramjeskom jeziku

Oće moj, Oće moj, zašto si me napustio ?
rekao sam već da je to uzviknuo zato jer je dobro osjetio kako je sam Jehova zaklonio pogled da ne gleda u Sina kako,
se muči na križu a Isus je to odmah osjetio
sam Bog je toliko patio da je samo na trenutak maknuo pogled sa križa

Spasitelj se obratio Bogu na aramejskom jeziku, nazivajući ga Oće
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
laodikeja , sud narodima se smatra da počinje 1833. kada se počela propovijedati vijest o skorom i drugom dolasku Spasitelja
prvo je išla poruka prvog anđela
Bojte se Boga i zahvalite mu, jer dođe čas suda Njegovog
pa druga poruka
Pade, pade babilon
i treća koju objavljujemo do kraja svijeta
ko se god pokloni zvijer i slici njenoj, primi žig njezin na čelo i na desnicu pit če vino Božje srđbe
treća vijest je nastrašnija dosada, i svi koji neče poslušati biće strogo suđeni i kažnjeni
treća vijest jasno upozorava ljude da se ne klanjaju zvijer i ne primaju njezin žig
žig zvijer rekli smo je kontra pečatu Božjem, pečat Božji je svetkovanje subote
žig zvijerin je svetkovanje nedjelje, vjera u trojstvo i vjerovanje da crkva ima pravo progoniti sve one koji se ne slažu s njenim dogmama
sada je pitam tebe
gdje ti vidiš adventiste i sebe samoga u Božjem stadu kada ste već primili žig zvijerin
kako ?
pa vjerovanjem u trojstvo, ne svetkujete ni subotu kako treba, a uskoro če adventisti prihvatiti uredbu da mogu i oni progoniti sve koji se ne slažu sa njihovim crkvenim dogmama
i sam si napisao da če vjerni Božji narod biti manjina, a danas ima 15 000 000 adventista
pa to nije manjina niti može biti
prorečeno je da če biti od 1833 do kraja svijeta samo 144.000. vjernih ljudi
i vjeruj ti ljudi če svetkovati subotu kako treba, neče se pokloniti pred ponifeksom niti ga ičime darivati, ti ljudi neče vjerovati u trojstvo i nazivače Boga pravim imenom Jehova
razmisli o ovome što sam napisao
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne razmisljam sam od sebe o ozbiljnim stvarima, ja se molim Bogu da me on licno osvedoci.

"Уздај се у Господа свим срцем својим, а на свој разум не ослањај се.

На свим путевима својим имај Га на уму, и Он ће управљати стазе твоје" ( price Solomunove 3. 5 - 6 )

Sve ovo sto sam napisao u prethodnom komentaru je Bozanska istina koja se vec danas ostvaruje u redovima Bozje crkve.
Svako ce uskoro biti osvedocen u to, i dobice priliku da se nadje u broju onih koji ce naslediti carstvo nebesko.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
drago mi je to čuti
i ja ču se moliti istinski da ti Bog ukaže pravi put,
kroz Isusa Krista
da i ti obučeš bijele haljine (simbol Kristove pravde)
i uđeš kroz vrata u Grad
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
6. Јер нам се роди Дете, Син нам се даде, коме је власт на рамену, и име ће Му бити: Дивни, Саветник, Бог силни, Отац вечни, Кнез мирни.






19

πορευθεντες μαθητευσατε παντα τα εθνη βαπτιζοντες αυτους εις το ονομα του πατρος και του υιου και του αγιου πνευματος

Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа,


Дела:8:16


20

διδασκοντες αυτους τηρειν παντα οσα ενετειλαμην υμιν και ιδου εγω μεθ υμων ειμι πασας τας ημερας εως της συντελειας του αιωνος αμην

Учећи их да све држе што сам вам заповиједао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка вијека. Амин.


Gero, zasto si izostavio najvaznije iz ovaoga teksta: "KRSTECI IH U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA"

u CIJE IME TREBA DA SE KRSTE NOVOOBRACENI VERNICI?

Miko jel ti nema sta da radis?kad nevidis sta sam postavio? evo ti jos jednom!

19

πορευθεντες μαθητευσατε παντα τα εθνη βαπτιζοντες αυτους εις το ονομα του πατρος και του υιου και του αγιου πνευματος

Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа, dela 8:16(5οιτινες καταβαντες προσηυξαντο περι αυτων οπως λαβωσιν πνευμα αγιον


Који сишавши помолише се Богу за њих да приме Духа светога;


16

ουπω γαρ ην επ ουδενι αυτων επιπεπτωκος μονον δε βεβαπτισμενοι υπηρχον εις το ονομα του χριστου ιησου


Јер још ни на једнога не бјеше дошао, него бијаху само крштени у име Господа Исуса. )



Jel sad vidis?

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
drago mi je to čuti
i ja ču se moliti istinski da ti Bog ukaže pravi put,
kroz Isusa Krista
da i ti obučeš bijele haljine (simbol Kristove pravde)
i uđeš kroz vrata u Grad


Vec mi je odavno ukazao i poveo me putem istine, i pozvao me za pr5opovednika i vesnika jevandjelja, a vest koja treba da se objavi Bozjem narodu u danasnjem vremenu je upravo gore pomenuta poruka vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista Laodikejskoj crkvi iz otkrivenja Jovanovog 3 poglavlja.
Vise o ovome mozes pogledati na mom licnom sajtu pod naslovom - ISKUSTVA I SVEDOČANSTVA - Božji poziv Adventnom narodu za probuđenje i reformu

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@laodikeja
laodikeja , sud narodima se smatra da počinje 1833. kada se počela propovijedati vijest o skorom i drugom dolasku Spasitelja
prvo je išla poruka prvog anđela
Bojte se Boga i zahvalite mu, jer dođe čas suda Njegovog
pa druga poruka
Pade, pade babilon
i treća koju objavljujemo do kraja svijeta
ko se god pokloni zvijer i slici njenoj, primi žig njezin na čelo i na desnicu pit če vino Božje srđbe
treća vijest je nastrašnija dosada, i svi koji neče poslušati biće strogo suđeni i kažnjeni
treća vijest jasno upozorava ljude da se ne klanjaju zvijer i ne primaju njezin žig
žig zvijer rekli smo je kontra pečatu Božjem, pečat Božji je svetkovanje subote
žig zvijerin je svetkovanje nedjelje, vjera u trojstvo i vjerovanje da crkva ima pravo progoniti sve one koji se ne slažu s njenim dogmama
sada je pitam tebe
gdje ti vidiš adventiste i sebe samoga u Božjem stadu kada ste već primili žig zvijerin
kako ?
pa vjerovanjem u trojstvo, ne svetkujete ni subotu kako treba, a uskoro če adventisti prihvatiti uredbu da mogu i oni progoniti sve koji se ne slažu sa njihovim crkvenim dogmama
i sam si napisao da če vjerni Božji narod biti manjina, a danas ima 15 000 000 adventista
pa to nije manjina niti može biti
prorečeno je da če biti od 1833 do kraja svijeta samo 144.000. vjernih ljudi
i vjeruj ti ljudi če svetkovati subotu kako treba, neče se pokloniti pred ponifeksom niti ga ičime darivati, ti ljudi neče vjerovati u trojstvo i nazivače Boga pravim imenom Jehova
razmisli o ovome što sam napisao

Ma sta bre lupas ti Spedy a?sta ti imas protiv trojstva a?jel Isus kaze :
19

πορευθεντες μαθητευσατε παντα τα εθνη βαπτιζοντες αυτους εις το ονομα του πατρος και του υιου και του αγιου πνευματος

Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа!!!!!!!!

I sta ti meni tu solis pamet?Isus nikada nije rekao krstite ih u ime Jehove,nadji mi takav citat u bibliji.Bog nije trojstvo a jedan Bog koji se javlja u tri oblika ljudima a koji je jedan,ako nisi sposoban da to shvatis sta cu ti ja.


Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogledajte ovaj zanimljivi video o izgovorima.
[TABLE="class: ts"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]

ALI... ja imam
dobar izgovor!!! - YouTube

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
► 14:03

[/TD]
[TD]www.youtube.com/watch?v...пре 23 сата/и - 14 мин - Отпремио/ла U Početku - Dragan Djordjevic
Ovo su najčešće upotrebljavani izgovori koje ljudi koriste da se ne bi bavili najvažnijim ...[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Natrag
Top