Adventisti

Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
Isabeleta, nas pravoslavaca po vikipediji ima oko 300 miliona. slede zemlje sa većinskim pravoslavnim stanovništvom :

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja zelim spasenje svim ljudima bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost, i svedocim istinu svim ljudima, jer je to Isusova zapovest:

"И приступивши Исус рече им говорећи: Даде ми се свака власт на небу и на земљи.
Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа,
Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин" ( Matej 28. 18 - 20 )


Sto se tice Pravoslavlja, ono nema sile da ucini bilo sta po pitanju ljudskog spasenja, da je tako mozemo videti u rodovima unutar same crkve i naroda nad kojim crkva ima vlast u drzavi u kojoj je vecinska, a da bi se covek u to uverio dovoljno je izaci u grad recimo u petak uvece, i uociti veliku ekspanziju nemorala i bezbostva, ili jednostavno otvoriti dnevnu stampu i videti mnostvo clanaka koji izvestavaju o ubistvima, silovanjima, pedofiliji, nasilju u porodici, itd, itd.

Svestenstvo vladajucih crkava je ravnodusno prema ovakvom duhovnom stanju, jer je greh duboko ukorenjen i u njegovim redovima, teznja za vlascu i pohlepa za novcem i zivotom u raskosi ovozemaljskog zivota, sve je to duboko ukorenjeno u redovima same crkve.

Bog ima svoju crkvu u ovome svetu, to je Adventni narod koji drzi zapovesti Bozje i ima veru Isusovu i svedocanstvo Isusa Hrista koje je Duh prorostva, i Bog ce uskoro u skladu sa poslednjim dogadjajima kroz nju objaviti istinu ovom svetu u sili Duha Svetoga - sili pedesetnice, koja ce joj biti data za tu svrhu, i pozvati ga da obavi neophodnu pripremu za zavrsne dogadjaje i Hristov dolazak u slavi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Bog ima svoju crkvu u ovome svetu, to je Adventni narod koji drzi zapovesti Bozje i ima veru Isusovu

ne slažem se s tobom laodikeja
jer
adventni narod više ne drži Božji Zakon, pa nema ni vjeru Isusovu
istina je da vi imate po svojim crkvama istaknuti Božji Zakon 10.zapovijedi ali ga ne poštujete
u prvom redu ne nazivate Boga Jehova nego trojedini, a to je pogrešno, o tome smo već raspravljali
vjerujete u idolopokloničko trojstvo, a to nije Biblijski nauk i o tome smo već govorili
vjeru Isusovu nemate jer nemate djela Isusova
točno je da su vama ostale samo lijepe rijeći bez ikakve duhovne snage
lišće koje ionako već polako vene , lišće bez ploda

umjesto da uzdignete Boga i Krista i riječima i djelima, vi uzdižete SEBE
baš kao i farizeji, izvana pobožni pred ljudima a iznutra vukovi grabežljivi koji su stjecali stado i novac za sebe, svoje bezbožne interese

pročitaj što Spasitelj poručuje anđelu sedme crkve, Laodiceji
Otkrivenje 3:14
OHOLOJ crkvi u Laodiceji

jesi li se ikada zapitao zašto piše OHOLOJ
definicija bi glasila
Oholost (također arogancija) je ljudski stav kojeg karakterizira prenaglašena samouvjerenost i isticanje vlastitih vrijednosti.
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
nema smisla više se ponavljati jer Laodikeja ne želi da razume moje reči i non stop forsira i promoviše adventizam.Što se nemorala tiče toga ima u svakoj religiji,zemlji itd. znači svuda.U svom životu sam poznalava samo 1 članicu vašeg reda,devojka je bila izgubljenog i hladnog pogleda i po ceo dan čitala vašu literaturu.Devojka,hrišćanka koja je živela zajedno sa njom mi je rekla kako je adventiskinja zaljubljena u lidera i kako odlazi kog njega u stan gde se vrši grupni sex i orgije.Eto,i u tvojoj sekti ima nemorala!
Zaista mi nije jasno ko je dopustio da se na srpskom forumu uopšte diskutuje sa sektašima,imate vaše sajtove pa tamo propagirajte satanizam.
Otac Joil o jehovinim svedocima i subotarima - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Bog ima svoju crkvu u ovome svetu, to je Adventni narod koji drzi zapovesti Bozje i ima veru Isusovu

ne slažem se s tobom laodikeja
jer
adventni narod više ne drži Božji Zakon, pa nema ni vjeru Isusovu
istina je da vi imate po svojim crkvama istaknuti Božji Zakon 10.zapovijedi ali ga ne poštujete
u prvom redu ne nazivate Boga Jehova nego trojedini, a to je pogrešno, o tome smo već raspravljali
vjerujete u idolopokloničko trojstvo, a to nije Biblijski nauk i o tome smo već govorili
vjeru Isusovu nemate jer nemate djela Isusova
točno je da su vama ostale samo lijepe rijeći bez ikakve duhovne snage
lišće koje ionako već polako vene , lišće bez ploda

umjesto da uzdignete Boga i Krista i riječima i djelima, vi uzdižete SEBE
baš kao i farizeji, izvana pobožni pred ljudima a iznutra vukovi grabežljivi koji su stjecali stado i novac za sebe, svoje bezbožne interese

pročitaj što Spasitelj poručuje anđelu sedme crkve, Laodiceji
Otkrivenje 3:14
OHOLOJ crkvi u Laodiceji

jesi li se ikada zapitao zašto piše OHOLOJ
definicija bi glasila
Oholost (također arogancija) je ljudski stav kojeg karakterizira prenaglašena samouvjerenost i isticanje vlastitih vrijednosti.

6. Јер нам се роди Дете, Син нам се даде, коме је власт на рамену, и име ће Му бити: Дивни, Саветник, Бог силни, Отац вечни, Кнез мирни.

19

πορευθεντες μαθητευσατε παντα τα εθνη βαπτιζοντες αυτους εις το ονομα του πατρος και του υιου και του αγιου πνευματος

Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа,


Дела:8:16


20

διδασκοντες αυτους τηρειν παντα οσα ενετειλαμην υμιν και ιδου εγω μεθ υμων ειμι πασας τας ημερας εως της συντελειας του αιωνος αμην

Учећи их да све држе што сам вам заповиједао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка вијека. Амин.




Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Isabeleta, nas pravoslavaca po vikipediji ima oko 300 miliona. slede zemlje sa većinskim pravoslavnim stanovništvom :

  • ostale koje nisu većinske neću nabrajati,nebitno je...Ne brini se,korov poput adventista nam ne može ništa,temu sam započela pitanjem koja muka natera čoveka da udje u sektu.Sektaši provode vreme u promociji svojih ideja,uveravajući i vrbujući ljude da im pristupe.Laodikeja reče da je 20 godina u sekti,ja sam 37 u pravoslavlju,za razliku od njega ja se nikom ne pravdam i ne silim ljude da pristupe pravoslavlju.Ne citiram Novi Zavet,da to želim pričala bih sa pravoslavnim monahom a ne ispranim mozgom.

Ma sve je uredu, nego jedina velika stata sto si izgubljen. Nije ti poznato sta je hrioscanstvo ni koju ulogu Hristova crkva treba da vrsi u svetu.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Bog ima svoju crkvu u ovome svetu, to je Adventni narod koji drzi zapovesti Bozje i ima veru Isusovu

ne slažem se s tobom laodikeja
jer
adventni narod više ne drži Božji Zakon, pa nema ni vjeru Isusovu
istina je da vi imate po svojim crkvama istaknuti Božji Zakon 10.zapovijedi ali ga ne poštujete
u prvom redu ne nazivate Boga Jehova nego trojedini, a to je pogrešno, o tome smo već raspravljali
vjerujete u idolopokloničko trojstvo, a to nije Biblijski nauk i o tome smo već govorili
vjeru Isusovu nemate jer nemate djela Isusova
točno je da su vama ostale samo lijepe rijeći bez ikakve duhovne snage
lišće koje ionako već polako vene , lišće bez ploda

umjesto da uzdignete Boga i Krista i riječima i djelima, vi uzdižete SEBE
baš kao i farizeji, izvana pobožni pred ljudima a iznutra vukovi grabežljivi koji su stjecali stado i novac za sebe, svoje bezbožne interese

pročitaj što Spasitelj poručuje anđelu sedme crkve, Laodiceji
Otkrivenje 3:14
OHOLOJ crkvi u Laodiceji

jesi li se ikada zapitao zašto piše OHOLOJ
definicija bi glasila
Oholost (također arogancija) je ljudski stav kojeg karakterizira prenaglašena samouvjerenost i isticanje vlastitih vrijednosti.

Spedy,

da li je Isus pogrtesio sto je umiruci na krsto Boga Oca nazvao ELI, a ne JEHOVA?


Mozes deci pricati porice ane zrelim ljuima.

Da li je Mojsije pogresio sot je u prvom poglavlju o stvaranju nekoliko puta naveo ime Boga ELohim a ne Jehova?


Spedy, mucni malo tom svojom glavom pa razmisli ako mozes.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
nema smisla više se ponavljati jer Laodikeja ne želi da razume moje reči i non stop forsira i promoviše adventizam.Što se nemorala tiče toga ima u svakoj religiji,zemlji itd. znači svuda.U svom životu sam poznalava samo 1 članicu vašeg reda,devojka je bila izgubljenog i hladnog pogleda i po ceo dan čitala vašu literaturu.Devojka,hrišćanka koja je živela zajedno sa njom mi je rekla kako je adventiskinja zaljubljena u lidera i kako odlazi kog njega u stan gde se vrši grupni sex i orgije.Eto,i u tvojoj sekti ima nemorala!
Zaista mi nije jasno ko je dopustio da se na srpskom forumu uopšte diskutuje sa sektašima,imate vaše sajtove pa tamo propagirajte satanizam.
Otac Joil o jehovinim svedocima i subotarima - YouTube


Stjuardesa, sram te bilo, sto iznosis lazi ovde prted ljudima.

Kada bi postojao grupni ses ti i Otac Joil biste odavno bili prvi clanovi toga reda.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
6. Јер нам се роди Дете, Син нам се даде, коме је власт на рамену, и име ће Му бити: Дивни, Саветник, Бог силни, Отац вечни, Кнез мирни.


19

πορευθεντες μαθητευσατε παντα τα εθνη βαπτιζοντες αυτους εις το ονομα του πατρος και του υιου και του αγιου πνευματος

Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа,


Дела:8:16


20

διδασκοντες αυτους τηρειν παντα οσα ενετειλαμην υμιν και ιδου εγω μεθ υμων ειμι πασας τας ημερας εως της συντελειας του αιωνος αμην

Учећи их да све држе што сам вам заповиједао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка вијека. Амин.


Gero, zasto si izostavio najvaznije iz ovaoga teksta: "KRSTECI IH U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA"

u CIJE IME TREBA DA SE KRSTE NOVOOBRACENI VERNICI?
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
Mika,ako ikad budem imala grupni sex pozvaću i tebe da se pridružiš ali ne znam da li si muško ili žensko pošto lezbejka nisam.
 
Natrag
Top