Adventisti

Član
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruka
27
Dobro, i ko vodi ? Po mom mišljenju, bez obzira na sve blagodati, internet je po svojoj prirodi suprotan pojmu "verovanje" i "religija" a blizak pojmovima "nihilizam" , "sprdaj se sa-svim", "cinizam", "napenalaljivanje" , "naučno-kritička misao" itd. Ko je koga tu preobratio ? Nek se jave preobraćeni za ovih 398 stranica, dok ne verujem da bi se javili oni koji su svim ovim počeli da sumnjaju u sopstvanu religiju ?

Da li će mi Bog progledati kroz prste što iz dana u dan ponavljam jedne te iste grehove ? Znam da to ne valja, a lažem sebe da bez greha ne mogu da živim ? Kako smem da se usudim da molim Boga ili Admina Univerzuma da mi oprosti tako nešto ? Pakao sam zaslužio bez svake sumnje, koliko dugo, zavisi možda da li ću primereno da se vladam u istom, verovatno dok budem goreo ako ni jednom ne opsujem Boga što me je tu bacio iako sam zaslužio, možda me i prebaci na lebdeće zelene livade Raja. Ne znam dal sad da vežbam samo-spaljivinje čisto da znam šta ću prosiktati kroz zube dok budem se uvijao od bolnih opekotina. Možda ću u tom ultimativnom času postojanja saznati kojoj strani pripadam, da li ću se zauvek odreći milosti Božije kad već gorim ili ću po ko zna koji put ponoviti molitvu :
"Gospode Bože Isuse Hriste, neka bude Volja Tvoja (pa tek posle nje) i Milost "

Ispada da ko ne može da kazni sebe, neko će se već naći, ako niko drugi onda Bog.

-prebacite u topic odgovarajući , molim (putom)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
...Da kaže: milostivi Bože grešan sam čim sam čovjek, ali se uzdam u tvoje milosrđe!:dtyste:

Tako je. Znači, priznaje da je sagrešio po zapovestima? Jer, inače, kako drugačije može biti grešan pred Bogom?
A ljudi ko ljudi. Umesto da slušaju Reč Gospodnju, oni vrše zapovesti Jahve Gospoda. Srljaju kao ovce na klanje. Ovca misli, "Moj gospodar me čuva i hrani jer sam mu korisna, mleka mu dajem i vune. I dođe dan slavlja i ode negovana ovca pod nož. Pade žrtva u slavu gospodara.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
nemam vremena da čitam sve što je ovde napisano ali moram se zapitati sledeće:zašto ljudi gube vreme u razgovorima sa sektašima? Ne pada mi na pamet da nekog ubedjujem da je pravoslavlje jedina prava religija iz koje su nikle mnogobrojne sekte,onaj kome je mozak ispran ne vredi mu bilo šta objašnjavati, ostavite ih u njihovim zabludama,verovatno pokušavaju na sve strane da vrbuju nove članove krećući odavde.


Postovanje Stjuardesa,
"zašto ljudi gube vreme u razgovorima sa sektašima?"
To se upravo i ja pitam zasto gubim vreme sa tobom - sektasom?

"onaj kome je mozak ispran ne vredi mu bilo šta objašnjavati," U pravu si, to sam se uverio, toliko sam ti do sasda pricao, pa sve je uzalud."

"ostavite ih u njihovim zabludama" Poslusacvu i ostavicu te!

O Mileru si izneo jedan deo istina, a drugi izmisljene price, a to je svojstveno svakom sektasu da druge napada a sebe da hvali i svoju bratiju iz pakla uzdize do neba.



Sve njabolje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
Miko,izvini ne znam da li si muški ili ženski otpadnik od vere,ne treba ovde da širiš tvoju religiju tj. jeres,imam vladiku Nikolaja,oca Tadeja,Joila,starca Pajsija svetogorca i ostale koji šire pravoslavlje.Ne napdam nikoga samo iznosim činjenice o vašem "proroku",šteta što ga nisu izmlatili,danas bi ja i ti pričali o nekim drugim stvarima a to čudo satanističko ne bi ni postojalo.Pokazuješ začudjujuće neznanje izjavom da je pravoslavlje sekta,moja crkva potiče direkto od Isusa i priznata je a tvoja?Tvoja potiče od farmera Milera,ko ti je taj? Pitaj bilo koga u svetu da li zna ko je Miler i niko neće imati pojma.A svi smo čuli za Muhameda,Budu,Isusa.Vi ste na rubu istrebljenja,nema potrebe da hvalim sebe i svoju bratiju,naša dela govore sve o nama.A vaša?I za kraj da je ovo srednji vek i car Dušan na vlasti satro bi vas kao što je radio sa ostalim sektama,a da,vi tad još niste ni postojali,eto malo sreće za vas.
Dalje, prema Internet vokabularu (vokabular.org) o reči "adventisti" saznajemo sledeće:
adventisti (lat. adventus = dolazak).
Sledbenici verske sekte koju je osnovao u Americi Viljam Miler, koji je proricao da će Hristos po drugi put doći 1843. god. Praznuju subotu, čitaju Sv. pismo i veruju da će Hristos po drugi put doći čim njihova sekta preovlada. Ima ih i kod nas, u Vojvodini i Sremu, gde ih zovu subotarima.​
Pošto Isus nije došao 1843. godine, Miler je novom računicom postavio datum na 1844. godinu. Naravno, ni ovaj put Isus nije došao (Mt. 24:36!), a Milerov pokret dobija ime "adventisti", tj. "oni koji čekaju 'dolazak'".
SIONSKA TRUBA kao sajt koji promoviše evanđeoska verovanja, ne savetuje niti predlaže bilo kome da svoju hrišćansku duhovnost pokušava izgraditi priključenjem adventistima, jer za to postoje daleko bolji izbori...
Preuzeto sa sajta sionska truba,gde god pogledam kažu sve najgore o vama.Upotrebi malo internet i nešto što se zove google i raspitaj se,zapanjićeš se koliko sam u pravu.Pozz i daleko vam lepa kuća.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stjuardesa.

Ne trebas verovati sve sto je napisano, jer protivnici svasta pisu da bi diskreditovali druge, ne samo kada je u pitanju Adventizam, vec i druge zajednice.
Ja sam u Adventizmu 20 godina, i nacitao sam se toliko lazi o Adventizmu, iznose se i informacija koje su istinite ali koje se predstavljaju u negativnom svetlu, ali ljudi uglavnom pisu u negativnom tonu.

Sva nasa pisanja o religiji, ili svrstavanje u odredjene verske grupe, nacionalno priznate crkve, nema nekog velikog smisla ako mi sami nismo uspostavili zivi odnos sa Bogom, i dopustili da nas on povede putem spasenja i osvedoci sta je istina.

Mi ljudi smo suvise skloni da donosimo zakljucke na osnovu nase licne subjektivnosti, licnih osecanja, nacionalnog i verskog ponosa, i slicno, sto nema veze sa Bozjim promislom za coveka.
Covekovo prvo prioritetno pitanje treba da bude `Sta je istina, i sta Bog trazi od mene da cinim.

Sto se tice sekti, ja sam o ovome vec pisao, sta je sekta, i ko se od koga odvojio u pocetku Hriscanske ere.
Ne bih da vredjam tvoja verska osecanja, ali vecina danasnjeg Hriscanskog sveta je zavedena laznim interpretacijama istorije Hriscanske crkve i Hriscanstva onakvog kakvo su propovedali Hristos i apostoli, i kasnije praktikovali prvi Hriscani i svi pravi Hriscani kroz istoriju.

Zato sam ti vec napomenuo, nase prvo pitanje treba da bude `Sta je istina, ona izvorna prava, i na njega svako licno treba da odgovori svojim licnim istrazivanjem reci Bozje, jer i Bozja rec upucuje na to kada kaze: "Господ рече овако, cтаните на путевима и погледајте, и питајте за старе стазе, који је пут добар, па идите по њему, и наћи ћете мир души својој" ( knjiga proroka Jeremije 6. 16 )

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
Laodikeja,
naravno da ne treba verovati svemu na netu ali zanimljivo je sa koliko negativnih komentara se adventizam susreće,zapitaj se zašto a te komentare nisam ja pisala.Ti bi voleo da pravoslavlje stoji na staklenim nogama ali ne zaboravi da ste Vi nastali od nas i ne možete Nas učiti šta je dobro a šta loše ( valjda bismo to provalili nakon 2000 godina).Vi se koristite Našim Svetim Pismom,korigovanim naravno po vašoj želji.Šta vi imate svoje?Ništa.vi ste zavedena mikroskopska grupacija koja koristi ime Isusa za ličnu promociju.Mi hrišćani bi trebalo da vas tužimo što koristite njegovo ime i širite jeres.Nadjite nekog vašeg Milera i njemu se divite,ne kaljajte Isusovo ime i ne povezujte se sa njim jer niste njegovi sledbenici.Vi kao vi mi ne smetate,na zemlji mora postojati korov,ako želite verujte i u Deda Mraza,ali nemojte nas uveravati da ste Hristovi sledbenici,mi znamo ko ste ali vi još ne uvidjate.Kad uvidite biće kasno.Svako dobro i pamet u glavu. Što dalje od te sekte i život će vam biti lepši.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam zasto toliko negativnog naboja kada se pomene nesto sto nije Pravoslavlje.

Ti kazes MI.
Ko ste to vi.

Ja ljude ne delim na Mi i Vi, vec prosto na ljude stvorene od Boga od kojih jedni poznaju istinu a jedni ne, ili je poznaju delimicno.

Ako gledamo sa strane manjine ili vecine, i tako pokusavamo da odredimo ko je sekta a ko ne, onda ce mo doci do zapanjujucih otkrica.

Izvor 2007 god:

Broj vernika u svetu
1.JEVREJSKA RELIGIJA 17.865.000
2.BUDISTI 326.923.000
3.HRIŠCANI
-RIMOKATOLICI 980.000.000
-PROTESTANTI 330.416.000
-PROTESTANTSKE SEKTE 18.858.000
-PRAVOSLAVCI 181.547.000
-ANGLIKANCI 54.557.000
-NE-BIJELCI 149.851.000
-KATOLICI VAN RIMA 3.873.000

4.ISLAM
-MUSLIMANI 961.900.000

Dakle, mi istinu ne mozemo odredjivati po brojnosti ili starosti odredjene organizacije, vec po meri istine koju ta organizacija poseduje, i po meri Duha koji mora da se ocituje ako je istina potpuna, i daje coveku koji tu istinu upoznaje.

Ja imam biblijske i istorijske dokaze da tradicionalne crkve ne stoje na istini, i da nisu nastavljaci prvobitnog izvornog Hriscanstva, a neke od tih dokaza sam i iznosio na ovom mestu, i ako mi nije prioritetni cilj da govorim protiv drugih verskih institucija, i nerado to cinim, vec da iznosim cistu biblijsku istinu, a s tim u vezi, da bi ovu istinu covek upoznao, mora imati dovoljno iskrenosti, i odbaciti predrasude koje kao zid odvajaju coveka od Boga i istine kao takve koja se nalazi u Bogu i njegovoj reci.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
...Da kaže: milostivi Bože grešan sam čim sam čovjek, ali se uzdam u tvoje milosrđe!:dtyste:

Odlično si ovo napisao. To je jedina istina. Čovjek i Bog su dva različita pola:
stvorenje-Stvoritelj
grešnost - Svetost
miserija - Misericordia, milosrđe
nevjernost - Vjernost
slabost- jakost

Zna Gospodin da je čovjek slab.

Ima jedna anegdota o sv. Jeronimu, po predaji rođen je u Stridonu, u Dalmacji. Preveo je Bibliju na latinski, to je poznati prijevod zvan Vulgata. Upravo po tom prijevodu tiskao je Gutenberg prvu Bibliju.
Dakle, anegdota kaže da je sv. Jeronim je neko vrijeme živio u pustinji i činio pokoru za svoje grijehe, postio i molio. Ukazao mu se Isus i rekao mu: Što mi imaš dati, Jeronime?
Jeronim je odgovorio: Gospodine, iz ljubavi prema tebi proučavam tvoju riječ i prepisujem da je svi
mogu čitati.
-I što još?
-Iz ljubavi prema tebi dajem ti sva moja odricanja, postove i pokornička djela?
- I što još?
- Svoje molitve?
-I..?
Ražalostio se Jeronim jer nije znao što bi još prinio Gospodinu, a onda mu Gospodin reče:
Isus će: Predaj mi svoje grijehe!







Laodikeja:

Izvor 2007 god:

Broj vernika u svetu

RIMOKATOLICI 980.000.000

-PROTESTANTI 330.416.000
-PROTESTANTSKE SEKTE 18.858.000
-PRAVOSLAVCI 181.547.000
-ANGLIKANCI 54.557.000
-NE-BIJELCI 149.851.000

-KATOLICI VAN RIMA 3.873.000

Laodikeja, što ovo znači? Katolička crkva je jedinstvena, a sačinjavaju je Rimokatolici, Grkokatolici, Kopti katolici, Maroniti... sveukupno 23 crkve koje čine JEDNU Katoličku crkvu s Papom kao poglavarom.
Ovo prvi put vidim da je netko podijelio Katoličku crkvu na Rimokatolike i katolike izvan Rima. Ne. Nitko tako ne dijeli, to može samo jedan sektaš, iz nekog svog razloga.:)
Stvarno, svašta si dozvoljavate. To možeš za svoju privatnu upotrebu, ali u svim ozbiljnim statistikama je jasno da je Katolička crkva najbrojnija (1,200.000 milijuna vjernika)
Pravoslavlje koje je podijeljeno na autokefalne i nacionalne crkve u statistikama figurira kao cjelovit broj.

Ne zamjeram ti, makar sam sasvim promijenila mišljenje o tebi, hoću reći, svojim pisanjem, prekrajenjem istine, grčevitim nastojanjem da omalovažiš druge, pokazao tko si i što si...
Do sada je Katolička crkva bila na tapeti, a sada kad se javila jedna pravoslavka i s pravom reagira - ti se čudiš?
:)


Dakle, mi istinu ne mozemo odredjivati po brojnosti ili starosti odredjene organizacije, vec po meri istine koju ta organizacija poseduje..,

Ti si pozvan da određuješ mjeru istine? Ti i vi adventisti koji ste zasnovani na laži?


Ja imam biblijske i istorijske dokaze da tradicionalne crkve ne stoje na istini, i da nisu nastavljaci prvobitnog izvornog Hriscanstva, a neke od tih dokaza sam i iznosio na ovom mestu, i ako mi nije prioritetni cilj da govorim protiv drugih verskih institucija, i nerado to cinim, vec da iznosim cistu biblijsku istinu...
,

Nemaš ti ništa. Imaš samo želju i silnu volju da dokažeš nešto što ne možeš dokazati.
Tradicionalne crkve? Nisu nastavljači prvobitnog izvornog kršćanstva? Čudi me da opet nisi napisao da smo "otpad"? I da ste vi adventisti izabrani.
:)
Ti iznosiš samo čistu nauku svoje lažne proročice Elene i ništa drugo, ali nikoga ovdje nećeš pridobiti za svoje priče. Previše je kod vas priče, a premalo istine. Sasvim ste neuvjerljivi, o drugima misli i piši što hoćeš, ali daleko je to od realnosti i povijesnih činjenica.

Nego, adventista nema na ovom popisu ili vi spadate pod protestanske sekte?


 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Isabeleta, ja zelim svim Rimokatolicima da se obrate zivom Bogu, i da prime istinu jedanput predanu svetima, i da sam papa prvi ponizi sebe pred onim koji sve vidi i sve zna i upozna istinu i obrati se iskreno Bogu i svojim primerom povede i druge ka ovoj spoznaji.

Ja verujem kao sto kaze jedan brat, da ce se upravo ovako nesto i desiti kada se istina uskoro bude objavila ovom svetu u sili Duha Svetoga.

Pozdrav

"А што неки не вјероваше, шта је за то? Еда ће њихово невјерство вјеру Божију укинути?
Боже сачувај! него Бог нека буде истинит, а човјек сваки лажа" ( Rimljanima poslanica 3. 3 - 4 )

"
Освети их истином својом: реч је Твоја истина." ( Jevandjelje po Jovanu 17. 17 )


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

Isabeleta, ja zelim svim Rimokatolicima da se obrate zivom Bogu...

Ne mogu vjerovati da je tvoja želja iskrena dok god ne poželiš obraćenje svim katolicima!
Znači, meni želiš jer sam Rimokatolkinja, a mojoj mami ne želiš jer je ona Grkokatolkinja?
Eto, po tome znam da su samo prazne riječi. A što se tiče obraćenja, svima nam treba...
:) to je velika milost.
Ali, kad budeš prestao brinuti o obraćenju drugih, a razmišljao o svom vlastitom, vidjet ćeš da ćeš biti i mirniji i sretnii.


... i da sam papa prvi ponizi sebe pred onim koji sve vidi i sve zna i upozna istinu i obrati se iskreno Bogu i svojim primerom povede i druge ka ovoj spoznaji.
Kad budeš ponizan kao ovaj Papa onda se javi. ;)

Mislim da rasprave ovakvog tipa nikuda ne vode. Ti imaš svoju istinu, a ja/ mi svoju.
I hvala Bogu da će nas na kraju suditi Bog.

 
Natrag
Top