Adventisti

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Mika32;

Izabeleta, pa kad si sve to nabrojala, veci si se pohvalila.

Nadam se da si videla da taj podatak o 100 profesora i pastora koji su za dve decenije navodno napustili crkvu, ne stima. Pre svega kada bi to bilo i istina opet je to kap vode u okean, a pogotovao sto cifra nije istinita nego samo zamisljena.

Sto se tice organizacije i rada Katolicke crkve ja to uvek priznajem. Onakvi kao sto je bila Majka Tereza su za svaku pohvalu, oni su zaista predstavljali Hrista. U mnogim zemljama katolici i adventisti saradjuju u humanitarniom pomaganju potrebnima. Ali ako se nadas da ce se Adventisticka crkva raspasti, zao mi je nema nade na to.



Ako sam napisala " Sluge smo beskorisne..", onda se nisam hvalila.
Ti si iznio neke podatke za adventiste a ja za Katoličku crkvu. I ja kažem da se možemo samo radovati svemu dobrom što se čini iz ljubavi prema bližnjima. Nije važno tko čini, dovoljno je da Bog zna da želimo činiti sve što je u našoj moći.
Podatak o stotinjak pastora i teologa sam našla u jednoj raspravi o Elen White. Stoji napisano jasno da su mnogi adventisti pristupili adventističkoj crkvi zbog famoznog učenja Elen White, ali su je mnogi i napustili, razočarani, upravo zbog njezinih antibiblijskih i antiljudskih napisa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
@ultravox
pročitaj šta kaže Isus farizejima
Evanđelje Ivan 9 poglavlje
..vi kažete da vidite,tako vaš grijeh...
nadam se da češ i ti jedan dan gledati otvorenim oćima

Nisam slijep i imam razum.Mnogi su ostavili pravu Crkvu jer su sablažnjeni njenim članovima.I kad se vidi što njeni članovi rade u društvu,pitaš se kakvi su to Katolici ili Pravoslavci?Jedino rješenje ljudski gledajući je ostaviti takvu Crkvu i ući u neku drugu pravedniju Crkvu.Ali,ide li to tako?

Isto tako i žena kojoj se muž propije i ubije nekoga može reci,ostaviti ću ga i živjeti ću sa nekim dobrim mužem.Logično je to u redu,ali da li je to kršćanski?Kršćanski je ostati u zajednici i ako treba trpljenjem mijenjati ljude,jer ne postoji drugi put,samo ovaj uzak.I ne može kroz njega proći onaj koji je pun napuvanosti,prezira,elitizma,oholosti...jer zapeti će i smetati će drugima da prođu.

Nema nista protiv Izabeletine crkve niti protiv nje, ali bih ti savetovao da promenis naocare.

Sve najbolje

Pošto mi je spedy rekao da otvorim oči,a ti da stavim naočale,onda da se i tebi nadovezem na odgovor.Poanta mog upisa je da nema druge Crkve,doli jedne,svete,Katoličke i apstolske.I svi vi koji znate puno i citate izbacivate ko iz rukava ste pozvani to raditi za Crkvu.
Ali,to ne radite jer..vi kažete da vidite,tako vaš grijeh...ostaje.

Zbog pravednosti izgubili ste brak sklopljen pred Bogom,pokazali da nemate ljubavi i postali bludnici.I zbog neljubavi ste i nepravednici.

Eto to je istina o onima koji su napustili jedinu istinsku Crkvu,svoju ženu od Boga im danu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@izabela
neznam tko ti je rekao da je sestra Ellen White pisala ili naučavala nešto NEbibilijski,
ali znam da taj isti ne poznaje Sveto Pismo
jer da ga poznaje znao bi o čemu je sestra Ellen govorila
također bi mogao to isto provjeriti u Svetom Pismu

istina je to da vama RIMOkatolicima ne odgovara istina koja nije FRIZIRANA, uljepšana
zapitaj se ti izabela vjeruješ li ti stvarno u ono što nam ovdje govoriš, pišeš
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ako sam napisala " Sluge smo beskorisne..", onda se nisam hvalila.
Ti si iznio neke podatke za adventiste a ja za Katoličku crkvu. I ja kažem da se možemo samo radovati svemu dobrom što se čini iz ljubavi prema bližnjima. Nije važno tko čini, dovoljno je da Bog zna da želimo činiti sve što je u našoj moći.
Podatak o stotinjak pastora i teologa sam našla u jednoj raspravi o Elen White. Stoji napisano jasno da su mnogi adventisti pristupili adventističkoj crkvi zbog famoznog učenja Elen White, ali su je mnogi i napustili, razočarani, upravo zbog njezinih antibiblijskih i antiljudskih napisa.

Izabeleta,
nisam tako mlad ali do sada nisma cuo da je iko postao adventista zbog uticaja Elen Vajt.

Druogo, mi smo poceli ovu rasparvu o otpadu kod adventista, a ne o broju koliko imamo profesora i pastora, to soam samo naveo kao dokaz da kad bi to i bilo tako ne bi mnogo znacilo za crkvu.

A ti nista nam nisi rekla o broju svestenika koji su napustili sluzbu i veroucitelja koji su napustili Katolicku crkvu.
Lepo je ono sto si navela sto je pozitivno i ja se radujem kada bilo ko dobro cini, nego mi disutujemo o onima koji negativno deluju u svim zajednicama.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
A da li su tebi poznati podaci o Katoličkoj crkvi?:???:

U svijetu ima milijarda i 214 milijuna katolika (broj se odnosi na 2011. godinu), broj katolika je dakle porastao 1,5%.
I broj je biskupa porastao u odnosu na 2010. godine, od 5.104 na 5.132. Bilježi se također i porast svećenika u svijetu: 31. prosinca 2011. bilo ih je 413.418, odnosno 2,1% više nego 2001.

Broj svećenika misionara u svijetu je 93.075. Broj redovnica misionarki oko 140.000.

Broj misionara laika u svijetu je 320.226, a katehista 3.151.077.


U cijelom svijetu postoje škole i odgojne ustanove u vlasništvu Katoličke crkve, a njihova slika je sljedeća: 68.119 pripremne škole s 6.522.320 učenika,
92.971 osnovne škole s 30.973.114 učenika,
42.495 škole drugog stupnja s 17.114.737 učenika, a to je ukupno 2.288.258 učenika koji posjećuju druge škole Katoličke crkve i 3.275.440 studenata koji studiraju na sveučilištima Katoličke crkve.


Broj ustanova za raznovrsnu skrb i karitativne ustanove u vlasništvu Katoličke crkve:
5.558 bolnica
17.763 ambulanti ,
561 lepra ambulanti
16.073staračkih domova, domova za stare i bolesne te domove za trajno tjelesno ili duševno oštećene osobe
9.956 sirotišta
12.387 dječjih vrtića,
13.736 bračnih savjetovališta
36.933 posebnih škola i 12.800 drugih ustanova
(Tekst preuzet sa s internetske stranice Radio Vatikana)

Mogla bih ti još nabrajati, ali i ovo je dovoljno.
Zar ćemo se hvaliti? Ne! Jer "Sluge smo beskorisne, učinismo što smo bili dužni učiniti".

Dobro jutro Izabeleta,

moram priznbati da si se inteligentno snasla u pripremi ovog odgovora.
Znajucvi tebe kao iskrenu hriscanku nisam proveravao tvoje cifre, verujem da su one isporavne.

Medjutim, pogledaj malo i ovu statisdtiku, ona nije adventisticka nego vasa - katolicka.

U SJEDINJENIMA AMERICKIM DRZAVAMA

1965, imali ste ukupan broj svetenika 58,635, a 2010. 38,964. Manje za 19,671

Religioznih svestenika 1965. 22,707, a 2012. 12,303, manje za 10,000

Rukopolozenja svestenika 1965. 994, a 2012. 480, upola manje.

Diplomiranih seminarista, 1965. 8,325 a 2012 samo 3,732. Vise nego upola manje.

Religiozne brace 1965. 12,271, a 2012. 4,477. Dvaput manje.

(Izabeleta, izvinjavam se ako nisam pravilno preveo ova imena. Ja ni ne znam kakva je razlika izmedju svetenika i religioznaog svestenika, zar nisu svi svestenici relogiozni? Ako hoces bilo bi korisno da nam to objasnis)

Znam da ces reci da je to u Americi, ali nije u svetu. Mozda?

U SVETU

1970. Totalni boj svetenika 419,728. a 2012, 412,236. Broj se smanjio za oko 7,000.

Religijskih svestenika 1970. bilo je 148,804, a 2012. 135,227. Broj se smanjio za oko 13,000.

Religijske brace, 1970. bilo je 79,408, a 2012, 54,665. Boroj s esmanjio za oko 23,000

Religijske sestre 1970. 179,954, a 2012, samo 54,018. Ovo je vise nego za dva puta manje.


Prema tome Izabeleta, da li sam bio u prtavu kad sam tvrdio da se broj svestenika i seminarista u tvojoj Crkvi smanjuje u svetu?

Kad uporedis ove brojke sa predpostavkom da je za 20 godina u Adventistickoj crkvi naputilo 100 porofesora i pastora, zar to nije zanemarujuce prema tolikom hiljadama koji napustaju u tvojoj Crkvi?

Sve najbolje

PS: Sa ovoga sajta sam uzeo gornju statistiku:

Kod:
http://cara.georgetown.edu/CARAServices/requestedchurchstats.html
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
nemam vremena da čitam sve što je ovde napisano ali moram se zapitati sledeće:zašto ljudi gube vreme u razgovorima sa sektašima? Ne pada mi na pamet da nekog ubedjujem da je pravoslavlje jedina prava religija iz koje su nikle mnogobrojne sekte,onaj kome je mozak ispran ne vredi mu bilo šta objašnjavati, ostavite ih u njihovim zabludama,verovatno pokušavaju na sve strane da vrbuju nove članove krećući odavde.

Zacetnik Adventizma William S. Miller je bio propovijednik u baptistickoj sektaskoj crkvi koji je racunao dan drugog dolaska Hristovog. Otuda i naziv Advento - Drugi Hristov dolazak. Toliko je bio vatren u svojim izlaganjima da je uspio sav narod iz te vjerske zajednice iz tog mjesta da ubijedi u svoj proracun. Dan kad je Hristos "trebao" da dodje ponovo desio se, ako se ne varam 1875. godine. Prije tog "cudesnog dana" prevareni vjernici su razdijelili svoj novac, imanje i dragocjenosti prosjacima, putnicima namjernicima itd. Obukli su na sebe bijele haljine i izasli na obliznje brdo da docekaju apokalipsu. I desilo se - NISTA!!!
Miler je zatim preracunao i uvidio svoju "gresku" - a to je da je to isti datum samo naredne godine. I opet sve iznova. I opet - NISTA!!! Narod je Milera htio da lincuje, kako zbog jeresi, tako i zbog prevare. Uspio je da izbjegne linc zbog toga sto je pojedine uglednije clanove zajednice ubijedio da je Hristos dosao, ali nevidljivo (paradoks - u Apokalipsi sv. Jovana Bogoslova pise da ce dolazak itekako biti vidljiv, a da ce mu prethoditi brojni lazni proroci i kojekakve "mesije".
Nadjoh ovaj podatak o začetniku Mileru,pa ko mu veruje samo napred. Mi postojimo 2 milenijuma a oni 150 godina i sad su oni u pravu.Čudne li logike.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stjuardesa, pomesala si Adventiste i Jehovine svedoke, slucajno ili namerno ti znas.

Sto se tice Milera, u njegovom racunanju nema greske, prorocanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja govori o ulasku Isusa Hrista u nebesku svetinju nad svetinjama kada je odpocelo ciscenje svetinje, odnosno nebeski istrazni sud.
Milerova greska je u tome, sto je pogresno zakljucio da je svetinja o kojoj se govori u Danilovom prorocanstvu zemlja, i da ona treba da bude ociscena vatrom prilikom Hristovog dolaska, a ne nebeska svetinja sto je i sustina tog prorocanstva - Jevrejima poslanica 8 i 9 poglavlje upravo govore o ociscenju nebeske svetinje i Hristovoj prvosvestenickoj sluzbi u svetinji nad svetinjama.

Bog moze da deluje u tvom zivotu da spoznas istinu samo ako to zelis, to od tebe zavisi, jer Bog zeli da te spasi.
Uzmi Bozju rec i citaj je sa verom i molitvom, to je jedini siguran put spoznaje istine.

Pozdrav u Gospodu Isusu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Kvaka 22
Recimo dođe Isus, setih se nešto…, Dođe Isus i počne taj veliki sud gde će se razdvojiti ovce od jaraca, tj. Vernici od grešnika. I sad, izađe prvi čovek pred Hrista, Boga i Isus ga pita: Jeli sli sledio moje zapovesti? Čovek kaže jesam. „Pa kako se osećaš, pravedan ili grešan?“, pita Isus. Čovek se zamisli: „Gde smem pred Bogom da kažem da sam pravedan? Ko se još sme pred Bogom, koji j jedini pravedan, graditi pravednim? Ako kažem da sam grešan, onda to znači da nisam sledio njegove zapovesti kako treba?“ Šta da radi ovaj čovek?

Svako dobro
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kvaka 22
Recimo dođe Isus, setih se nešto…, Dođe Isus i počne taj veliki sud gde će se razdvojiti ovce od jaraca, tj. Vernici od grešnika. I sad, izađe prvi čovek pred Hrista, Boga i Isus ga pita: Jeli sli sledio moje zapovesti? Čovek kaže jesam. „Pa kako se osećaš, pravedan ili grešan?“, pita Isus. Čovek se zamisli: „Gde smem pred Bogom da kažem da sam pravedan? Ko se još sme pred Bogom, koji j jedini pravedan, graditi pravednim? Ako kažem da sam grešan, onda to znači da nisam sledio njegove zapovesti kako treba?“ Šta da radi ovaj čovek?

Svako dobro
...Da kaže: milostivi Bože grešan sam čim sam čovjek, ali se uzdam u tvoje milosrđe!:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
Laodikeja,verovatno sam ih pomešala iz prostog razloga što su obe zajednice sekte,minorne i bezlične,čak ni ne znam ko su njihovi tvorci,našla sam podatak o Mileru i njegovim pogrešnim predskazanjima.Toliko o njihovom veličanju, dela su im nepoznata, smaraju ljude i jure novo članstvo koje će ih sponzorisati.Mi pravoslavci nemamo potrebe bilo koga ubedjivati da nam pristupe,onaj ko živi u prelesti i treba da ostane tu.
 
Natrag
Top