Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PITANJE: Dragi moj Laodikeja govori se da su Adventisti majstori za spamovanje i da ponavljaju istu neistinu i po 150 puta na dan.
Idemo polako redom.
citate koji potvrdjuju da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom Bog starog zaveta

Obijasni šta znači da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom iz starog zaveta? bibijski stih ako ga imaš, a ako ga nemaš onda ponovi bar 150 puta da sam sebe ubeđuješ u to.

tekstove koji nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus starozavetni Bog Jehova. ( knjiga proroka Isaije 6. 1 - 10 )

Evo ti dragi moj knjigu po Izaji a ti kaži koji stih potvrđuje da je Isus starozavetni Bog Jehova jer ja to nigde ne vidim.
Koji stih? koja biblija, ko je izdavač i koja godina izdavanja?

ODGOVOR: Nisi naveo koji prevod biblije si cuitirao.
Sto se tice ove toga, mozes skoknuti na temu `BIBLIJA JEHOWINIH SVEDOKA NAJVECA PREVARA..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Dragi moj Laodikejac imaš glupu dogmu kao predubeđenje, neistina vam je koren te vaše jeresi, veliki pozdrav ti želim.

Mogao si da zujiš u vetar ali nisi mogao da nađeš gde u tvojoj bibliji piše:

Sveto Trojstvo, Sveta Trojca, jedan Bog sa Tri lica, jedan Bog Tri ličnosti, JEDAN BOG TRI GLAVNE ULOGE, Tri Božanstva jedan Bog, Trijada Bogova.

ODGOVOR: Nasao sam ti sve sto je potrebno, ali meni je zao sto su ti u organizaciji JS isprali mozak, i sto su te duhovno zaslepili, pa ne vidis kontekst biblije po ovom pitanju Isusovog Bozanstva.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Pitanje za Adventiste
Koji Adventistički Bog se rodio i koji Adventistički Bog je umro? :)
Koji starozavetni jedini Bog se inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu? :)
A ako se starozavetni jedini Bog inkarnirao u šta se inkarirao? :) imate biblijski stih?
A ako se miš inkarnira u slona, šta je inkarnirani miš sada i gde je slon ? :)

ODGOVOR: Takodje mi je zao sto ne cujes sebe sta govoris, jer po stoti put postavljas ista pitanja na koja sam ja vec dao odgovore, i smajlises kao da radis u udruzenju karikaturista, pitam se koliko uopste imas godina, jer ne zelim da diskutujem sa nekim ko ima 12 godina, i koga organizacija koristi u odredjene svrhe, da bi prenosio nauceno za koje se ni sam nije molio da mu Bog otkrije da li je istina ono sto govori ili ne.
U suprotnom, ako nemas dvanaest, onda unesi bar malo Duhovne ozbiljnosti u celu pricu, a ne sarkasticnu ironiju koju ispoljavas svo vreme...

Pozdrav..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Kao prvo da vas pitam dragi moji Adventisti dali neko ima nešto protiv onoga što sam ja napisao u gornjem postu?
Kao drugo još čekam da mi obijasnite kako se Adventistički Jehova starog zaveta inkarnirao u svog sina Jehovu novog zaveta?

Za Laodikejca


Prava slika nekulturnih Adventista! brzo zaboravili Hristovu najveću zapovest. Dragi moj nevaspitani Laodikejac zašto nisi mogao bibliju da proveriš i sve ono što sam ti napisao da pročitaš? zašto begaš od argumenata da bi se prepucavao :)
Istinu koju ti ovde dam da proveriš a ti nećeš jeste ludost svim Adventistima i njima sličnim koji propadaju!
Dragi moj ne-edukovani Laodikejac nismo svi mi kao vi Adventisti, zato i dalje nastojim da razmenjujemo argumente po pitanju pisma. Nije mi ni do prepucavanja kako je Adventizmu, jer kod mene su argumenti. Zato i ponavljam ta pitanja sve dok ne svatate vašu propast.

Imam pitanje za sve Adventiste po navedenom textu iz

1Kor. 1,18 Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.



Dragi moji Adventisti obijasnite mi šta je Adventistima Hristova “REČ”?
Drugo, šta mislite da je nama koji se spašavamo sila Božija? :)

Robuj Bogu a ne božanstvima! potanko mi obijasnite ova dva pitanja, mir svim Adventistima i veliki pozdrav.

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dragi moji Adventisti jedno pitanje za sve vas.

Kome se to inkarnirani Jehova novog zaveta molio? :)

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Molim Adventiste
"Bez vređanja" onako kao deca svete TRIJADE i nadahnuti Bogom Svetim Duhom.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema sta da ponavljas, ja sam odgovore vec dao...

A ti brate nisi meni odgovorio na najvaznije pitanje, da li si se molio Gospodu da ti on licno otkrije da li je nesto istina ili ne, i da li ti je odgovorio..?
To je jednostavno pitanje, jer po principu zapisanom u Bibliji, koji je izgovorio sam Gospod Isus Hristos, svako ko iskreno sluzi Bogu i ima zivu zajednicu sa njim, mora da dozivi iskustvo da mu sam Bog Duhom Svetim otkrije sta je istina a sta ne, jer je to Isusovo obecanje..

Prema tome, cekam odgovor na ovo pitanje...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nema sta da ponavljas, ja sam odgovore vec dao...

A ti brate nisi meni odgovorio na najvaznije pitanje, da li si se molio Gospodu da ti on licno otkrije da li je nesto istina ili ne, i da li ti je odgovorio..?
To je jednostavno pitanje, jer po principu zapisanom u Bibliji, koji je izgovorio sam Gospod Isus Hristos, svako ko iskreno sluzi Bogu i ima zivu zajednicu sa njim, mora da dozivi iskustvo da mu sam Bog Duhom Svetim otkrije sta je istina a sta ne, jer je to Isusovo obecanje..

Prema tome, cekam odgovor na ovo pitanje...

Pošto je ova tema o Adventizmu i da je ne bi kvario pitanje za Adventiste.

Dragi moj Laodikejac kojem Adventističom Gospodu da se molim da mi on lično otkrije istinu, biblijski stih ako ga imaš?
Dali starozavetnom koji se inkarnirao u svog sina da bi umro na krstu? i bez vređanja, veliki pozdrav.


Imam pitanje za sve Adventiste po navedenom textu iz

1Kor. 1,18 Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.



Dragi moji Adventisti obijasnite mi šta je Adventistima Hristova “REČ”?
Drugo, šta mislite da je nama koji se spašavamo sila Božija? :)

Robuj Bogu a ne božanstvima! potanko mi obijasnite ova dva pitanja, mir svim Adventistima i veliki pozdrav.
Ponavljam zato što ovo niko od Adventista nije uočio jer selektivno odgovaraju! izbegavaju tabu teme iz njihove teologije.

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dragi moj Laodikejac
Nije mi propustilo to što mi prvi put tepaš da sam ti brat, čudi me da imaš obraza nazvati me bratom pored tolikog provociranja i ismejavanja?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
--------------------------------------------------------------------------

Dragi moj Laodikejac
Nije mi propustilo to što mi prvi put tepaš da sam ti brat, čudi me da imaš obraza nazvati me bratom pored tolikog provociranja i ismejavanja?


Ma nije to, nego je kod vas JS zabranjeno nazvati bratom pripadnika bilo koje druge zajednice osim Kule strazare.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pošto je ova tema o Adventizmu i da je ne bi kvario pitanje za Adventiste.

Dragi moj Laodikejac kojem Adventističom Gospodu da se molim da mi on lično otkrije istinu, biblijski stih ako ga imaš?

MA JOK, OTKUDA DA PITAS JS DA SE MOLI BOGU?
AKO SE NEKI HRISCANIN MOLI, JS ODMAV HVATA BRAVU I BEZI.

MOZE LI NEKO DA MI OBJASNI, DA TO NIJE OVO STO PISE u Jakovljevoj poslanici 4, 7.8.

"POKORITE SE DAKLE BOGU, A PROTIVITE SE DJAVOLU, I POBECI CE OD VAS."

Dodato posle 30 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Prava slika nekulturnih Adventista! brzo zaboravili Hristovu najveću zapovest. Dragi moj nevaspitani Laodikejac .
Istinu koju ti ovde dam da proveriš a ti nećeš jeste ludost svim Adventistima i njima sličnim koji propadaju!

Pitanje citaocima foruma:

Sta mislite, treba li i ovakvim provokatorima i nevernicama odgovarati?
------------------------

Imam pitanje za sve Adventiste po navedenom textu iz

1Kor. 1,18 Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.



Dragi moji Adventisti obijasnite mi šta je Adventistima Hristova “REČ”?
Drugo, šta mislite da je nama koji se spašavamo sila Božija? :)

"NAMA KOJI SE SPASAVAMO". PA TI I SEBE UBROJI U SPSENE?
DA NISI PRIPADNIK IZABRANIH OD 144000?

ALI POSTO TRAZIS ODGOVOR EVO TI GA:

"A FARISEJ STADE I MOLJASE SE OVAKO:
BOZE HVALIM TE STO JA NISAM KAO OSTALI LJUDI" Luka 18,11.

Da li su to 144,000 kojima ti pripadas?
---------------------


Dragi moji Adventisti jedno pitanje za sve vas.

Kome se to inkarnirani Jehova novog zaveta molio? :)

ETO NA taj niocin JS ismejava Hristovo utelovljenje, u koje oni ne veruju.
-----------------

Fariseju samo nastavi.

PS. Ima dobrog prijatelja koji je staresina kod JS i on tvrdi da pravi JS nikad se ne javljaju preko interneta, a ti koji se javljaju to su otpadnici koji javno ismejavaju i ruse prave JS.

Toliko samo da se zna.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

U 1 Timotijevij poslanice 3. 16 glasi: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI.. hajde da vidimp sta kazu razliciti prevodi, mada i ovaj tekst koji sam ja naveo ovakav kakav jeste ne menja kontekst, jer je po bibliji Isus vecni Bog, koji je uzeo ljudsko telo:

``Ako li se zadržim, da znaš, kako ti se treba vladati u kući BOZJOJj, koja je crkva BOGA živoga, stup i tvrđa istine. I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: ON ( BOG ) se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.
( 1 poslanica Timptijeva 3. 14 -16 - prevod Saric ).

``Ovo ti pišem nadajući se da ću skoro doći k tebi; a ako se zadržim, da znaš kako treba živeti u domu Božjem, a to je crkva BOGA živoga, stub i tvrđa istine.
I zaista je velika tajna naše vere: "Javi se kao čovek, pobedi kao BOG, pokaza se anđelima, propovedi se narodima, verova se na svetu, uznese se u slavi!" ( Isto - prevod Dimitrije Stefanovic ).

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

U Jevandjelju po Jovan 1,1.14. pise:
"U POCETKU BESE REC, I REC BESE U BOGA,
I BOG BESE REC. I REC POSTADE TELO..."
Ovde je dva puta upotrebljena rec B O G.
"Rec bese u BOGA" grcki "Theov" Bog, a nije upotrebljena rec YHWH.
"I BOG BESE REC." grcki "THEOS".
Ovde je rec "Theos" upotrebljena za Boga oca i za Hrista,
samo u razlicitim padezima. "U Bogu i Bog", i jedno i drugo je BOG.
Ovo nepobitno dokazuje da je Hristos Bog, nosilac
istog imena kao i Bog Otac. Zato je on i mogao da
kaze: "Ja i Otac jedno smo".
 
Isus je ucio svoje sledbenika kako da se obrate Bogu i kako da ga oslove.
Nije rekao obratite mu se pod imenom YHWH, koje jeste Njegovo ime,
nego „Oce nas". Matej 6,9.
To pokazuje da Jehovini svedoci su veliki gresnici sto insistiraju da se Bogu obracaju samo kao YHWH, pa su se usudili da oni odrede kako se Njegovo ima izgoavara pa cak su i sebe nazvali Jehovistima.
Da li je Gospod Isus Hristos pogresio kad se neposredno na KRSTU obratio Bogu Ocu sa recima: „ELI, ELI! LAMA SABAHTANI". Matej 27,46.
Otkuda da ni Hristos nije upotrebio imenicu YHWH?
(Napomena: Elohim je mnozina. El, Eli, Elua, i Elois, je jednina)
 
Da li je Mojsije POGRESIO sto Bibliju nije poceo sa YHWH nego sa ELOHIM? 1. Mojsijeva 1,1. Elohim je Bog u mnozini.
Pošto je u drugom poglavlju upotrebio imenicu YHWH, zar nam to ne pokazuje da se Bogu možemo obratiti na razlicite nacine, jer je poznat pod mnogim imenima?
Kada je Hristos rekao bogatom mladicu:
„Ljubi Gospoda Boga svim srcem svojim", Matej 22,37;
nije upotrebio YHWH, nego: „Kuriov Tov Theov" Gospoda Boga.

Jehovini svedoci su tu izneli neistinu da je imenica YHWH, jer nije.
Proverio sam nisu u ptravu kao i obicno.
Može li nam cenjeni sagovornik, ili bilo ko od JS
raci KAKO SE IME YHWH PISE U GRCKOM JEZIKU NA KOM JE PISAN NOVI ZAVET?
-----------------------
U Jevandjelju po Jovan 1,1.14. piše:
„U POCETKU BESE REC, I REC BESE U BOGA,
I BOG BESE REC. I REC POSTADE TELO..."
Cetrnaesti stih nepobitno dokazuje da je u ovom tekstu REC HRISTOS, koji je postao telo.
Ovde je dva puta upotrebljena rec B O G.
„Rec bese u BOGA" grcki „Theov" Boga, a nije upotrebljena rec YHWH.
„I BOG BESE REC." grcki „THEOS", BOG.
Ovde je rec „Theos" upotrebljena za Boga oca i za Hrista,
samo u razlicitim padezima. „U Boga i Bog", ali potpuno sito ume.
Ovo nepobitno dokazuje da je Hristos Bog, nosilac
istog imena kao i Bog Otac. Zato je on i mogao da
kaže: „Ja i Otac jedno smo".
Iako su dve licnosti, sustinski su jedno.Efescima 4,5.6.

"Jedan GOSOD, jedna vera jedno krstenje.
Jedan Bog i Otac sviju."
U grckom rec "GOSOD" je "Kurios",
a svi vidimo da se ovo odnosi na Boga Oca.
Ista rec je upotrebljena u 4,1 "Ja suzanj u GOSPODU"
Ponovo dolazimo do zakljucka da se u NZ rec Kurios
naizmenicno upotrebljava za Boga Oca i Hrista.
Titu 2,13.
"Cekajuci blazena nada i javljanje slave velikog BOGA
i SPASA NASEGA ISUSA HRIAT."
Za rec "BOGA" uzeta je grcka rec Theow.
Ovaj tekst je veliki problem za JS.
Oni su pokusala da dodaju neka slova tako kao da kaze
"javljanje Boga od Spasa nesega Isusa Hrista."
Mejdutim, tekst je sam po sebi jasan, Pavle govori
o pojavi (Ponovnom dolasku) Gospoda Isusa Hrista,
koje ga JS takodje odbacuju.
------------------
Jvrejima 1,12;
"A Sinu: presto je tvoj BOZE, Va vek veka..."
Grcki Theos, BOZE. Dakle, jasno je da Pavle
Sina naziva Bogom.
Takodje Hristu se klanjaju andjeli Gospodnji:
"I da mu se POKLONE SVI ANDJELI GOSPODNJI."
Jevrejima 1,6. Andjeli se samo BOGU
kljanjaju i nikome vise.
-------------
"Pomaza te BOZE BOG tvoj." Jevrejima 1,9.
U grckom obe reci, "BOZE i BOG" su iste: Theos - Boze Bog.
Ovde Pavle istom recju oznacava Hrista kao Boga i Boga oca.
----------------------
Hristu kao Bogu pripada slava i cast.
"DOSTOJNO JE JAGNJE DA PRIMI SILU I BOGATSTVO
I PREMUDROST I JACINU I CAST I SLAVU
I BLAGOSLOV... BLAGOSLOV I CAST I SLAVA
I DRZAVA VA VEK VEKA." Otkrivenje 5, 12.13.
Jedino Bogu pripada slava, a to potvrdjuje da Hristos jeste BOG
kojega cak i nebeski andjeli slave.
Prema jasnim istinama Svetog pisma, vidimo cije to duh
kojio napada i negira Hristovo Bozanstvo.
To svakako ne moze biti duh Onoga koji ga je progalsio za Boga.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ZNACI PITANJA SU SLEDECA:

1Kor. 1,18 Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.

Dragi moji Adventisti obijasnite mi šta je Adventistima Hristova “REČ”?
Drugo, šta mislite da je nama koji se spašavamo sila Božija? :)

odgovor: Hristova rec je Bozja rec, data preko proroka i Apostola koji su je napisali nadahnuti Svetim Duhom.

``Ja im dadoh rijec tvoju, i svijet omrznu na njih, jer nijesu od svijeta, kao ni ja sto nijesam od svijeta..
Posveti ih istinom svojom, rijec je tvoja istina ( Jevandjelje po Jovanu 17. 14 - 17 ).

Ona ima silu da menja coveka, i da ga Duhovno izgradjuje:

``A zli ljudi i varalice napredovaće na gore, varajući i varajući se.
Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umeš sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenje u Hristu Isusu.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen. ( 2 poslanica Timoteju 3. 14 - 17 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
``Kao prerođeni ne od semena koje trune, nego od onog koje ne trune, rečju Živog Boga, koja ostaje doveka.
Jer je svako telo kao trava, i svaka slava čovečija kao cvet travni: osuši se trava, i cvet njen otpade;
Ali reč Gospodnja osaje doveka. A ovo je reč što je objavljena među vama.
( 1 poslanica Petrova 1. 23 - 25 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
``I imamo najpouzdaniju proročku reč, i dobro činite što pazite na nju, kao na videlo koje svetli u tamnom mestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašim.
I ovo znajte najpre da nijedno proroštvo književno ne biva po svom kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi.
( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




PITANJE - KONSTATACIJA: Dragi moj Laodikejac
Nije mi propustilo to što mi prvi put tepaš da sam ti brat, čudi me da imaš obraza nazvati me bratom pored tolikog provociranja i ismejavanja?

odgovor: mislim da je suprotno, da sve vreme sa vase strane dolazi provociranje i ismevanje, ali nije mi prvi put da se susrecem sa tom pojavom u susretu sa Jehovinim svedocima, pa je to upravo razlog da su upucene neke malo ostrije reci sa moje strane...
A ja svakog coveka smatram bratom po prvom stvaranju, jer smo u sustini svi mi ljudi braca i sestre...ali u Duhovnom smislu, svi ljudi imaju priliku da upopznaju istinu i da i u tom pogledu postanu duhovna braca..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305

Prava slika nekulturnih Adventista! brzo zaboravili Hristovu najveću zapovest
, zato neka svaki za sebe izvuče zaključak kakvi su to Advendtisti ljudi.
Dragi moj Miko prebroji koliko si ružnih reči napisao ti kao dete Trijade i Adventista u ime JS da bi ih ocrnio? to sramoti svetost tvog Adventizma. Polako Miko sa Adventističkim osuđivanjima, gde ti je sada ta Adventistička bratska ljubav i poštovanje? polako i sa prepucavanjem na personalnoj bazi ili ovim Adventizam dokazuje da je ostao bez argumenata :)

Očigledno da Adventistima se ne sviđa naslov i tok ove teme, zato nastoje da je kvare i usmeravaju ka njihovoj omiljenoj braći JS :)
Dragi moj Miko i od tebe se očekuje civilizovana diskusija kada je reč o Adventizmu, čudim se zašto si previdio sva pitanja :)

Mogao si da zujiš u vetar ali nisi mogao da nađeš gde u tvojoj bibliji piše:
Sveto Trojstvo, Sveta Trojca, jedan Bog sa Tri lica, jedan Bog Tri ličnosti, JEDAN BOG TRI GLAVNE ULOGE, Tri Božanstva jedan Bog, Trijada Bogova.

PITANJE: Pitanje za Adventiste
Koji Adventistički Bog se rodio i koji Adventistički Bog je umro? :)
Koji starozavetni jedini Bog se inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu? :)
A ako se starozavetni jedini Bog inkarnirao u šta se inkarirao? :) imate biblijski stih?
A ako se miš inkarnira u slona, šta je inkarnirani miš sada i gde je slon ? :)
Dragi moj Miko sada pokaži šta jedan Adventista može i zna, veliki pozdrav i MIR u duši želim svim Adventistima.

Ako vas svet mrzi, znajte da je mene mrzeo pre vas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moj odgovor si prevideo..

ZNACI PITANJA SU SLEDECA:

1Kor. 1,18 Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.

Dragi moji Adventisti obijasnite mi šta je Adventistima Hristova “REČ”?
Drugo, šta mislite da je nama koji se spašavamo sila Božija? :)

odgovor: Hristova rec je Bozja rec, data preko proroka i Apostola koji su je napisali nadahnuti Svetim Duhom.

``Ja im dadoh rijec tvoju, i svijet omrznu na njih, jer nijesu od svijeta, kao ni ja sto nijesam od svijeta..
Posveti ih istinom svojom, rijec je tvoja istina ( Jevandjelje po Jovanu 17. 14 - 17 ).

Ona ima silu da menja coveka, i da ga Duhovno izgradjuje:

``A zli ljudi i varalice napredovaće na gore, varajući i varajući se.
Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umeš sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenje u Hristu Isusu.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen. ( 2 poslanica Timoteju 3. 14 - 17 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
``Kao prerođeni ne od semena koje trune, nego od onog koje ne trune, rečju Živog Boga, koja ostaje doveka.
Jer je svako telo kao trava, i svaka slava čovečija kao cvet travni: osuši se trava, i cvet njen otpade;
Ali reč Gospodnja osaje doveka. A ovo je reč što je objavljena među vama.
( 1 poslanica Petrova 1. 23 - 25 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
``I imamo najpouzdaniju proročku reč, i dobro činite što pazite na nju, kao na videlo koje svetli u tamnom mestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašim.
I ovo znajte najpre da nijedno proroštvo književno ne biva po svom kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi.
( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




PITANJE - KONSTATACIJA: Dragi moj Laodikejac
Nije mi propustilo to što mi prvi put tepaš da sam ti brat, čudi me da imaš obraza nazvati me bratom pored tolikog provociranja i ismejavanja?

odgovor: mislim da je suprotno, da sve vreme sa vase strane dolazi provociranje i ismevanje, ali nije mi prvi put da se susrecem sa tom pojavom u susretu sa Jehovinim svedocima, pa je to upravo razlog da su upucene neke malo ostrije reci sa moje strane...
A ja svakog coveka smatram bratom po prvom stvaranju, jer smo u sustini svi mi ljudi braca i sestre...ali u Duhovnom smislu, svi ljudi imaju priliku da upopznaju istinu i da i u tom pogledu postanu duhovna braca..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
1Kor. 1,18 Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.

Dragi moji Adventisti obijasnite mi šta je Adventistima Hristova “REČ”?
Drugo, šta mislite da je nama koji se spašavamo sila Božija? :)

odgovor: Hristova rec je Bozja rec, data preko proroka i Apostola koji su je napisali nadahnuti Svetim Duhom.

``Ja im dadoh rijec tvoju, i svijet omrznu na njih, jer nijesu od svijeta, kao ni ja sto nijesam od svijeta..
Posveti ih istinom svojom, rijec je tvoja istina ( Jevandjelje po Jovanu 17. 14 - 17 ).

Ona ima silu da menja coveka, i da ga Duhovno izgradjuje:

Dragi moj Laodikejac
Slažem se! tako kažu pravi hrišćani i Biblija. A sada mi pojasni šta je to po Adventistima "Božija reč" kojega Boga iz te TRIJADE?
Ovim da mi rasčistimo dali TRIJADA jeste jedan Bog ili nije jer su svak za sebe Bogovi :)

Onda ti tražim da mi obijasniš Adventističku teologiju kako su Aposztoli napisali Božiju "REČ" nadahnuti Svetim Duhom? tražim ti i biblijski stih ako ga imaš? i ako možeš bez vređanja?

PITANJE - KONSTATACIJA: Dragi moj Laodikejac
Nije mi propustilo to što mi prvi put tepaš da sam ti brat, čudi me da imaš obraza nazvati me bratom pored tolikog provociranja i ismejavanja?

odgovor: mislim da je suprotno, da sve vreme sa vase strane dolazi provociranje i ismevanje, ali nije mi prvi put da se susrecem sa tom pojavom u susretu sa Jehovinim svedocima, pa je to upravo razlog da su upucene neke malo ostrije reci sa moje strane...
A ja svakog coveka smatram bratom po prvom stvaranju, jer smo u sustini svi mi ljudi braca i sestre...ali u Duhovnom smislu, svi ljudi imaju priliku da upopznaju istinu i da i u tom pogledu postanu duhovna braca..


Dragi moj Laodikejac neka svako ko nas čita izvuče sam za sebe zaključak ko je provokator i ismevač a sebe proziva Božijim detetom. Ako me smatraš za brata zašto provociranja i ismejavanje? i zašto te oštrije reči sa tvoje strane?

Ja sam zaključio da si ti kao i sav taj Adventizam zaglibio u glupu jeres i nemaš argumentovani komentar kada tražim da mi obijasniš Adventističke
dogme. Zašto nisi u stanju kao civilizovan sa ljubavlju, razborito i sa obzirnoscu da obijasniš

PITANJE: Pitanje za Adventiste
Koji Adventistički Bog se rodio i koji Adventistički Bog je umro? :)
Koji starozavetni jedini Bog se inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu? :)
A ako se starozavetni jedini Bog inkarnirao u šta se inkarirao? :) imate biblijski stih?
A ako se miš inkarnira u slona, šta je inkarnirani miš sada i gde je slon ? :)

Zašto ti je ovo provokacija ismejavanje i vređanje? zar nisi ti ovo evanđelje ovde dao u gornjim postovima? sa kojim se ja ne moram složiti i iz tog razloga ti tražim dodatna obijašnjenja.
Pokušaj sada i pokaži šta jedan Adventista zna i može, mir i veliki pozdrav ti želim.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Posto je ocigledno da AApocketez javno huli na Boga recim: "Koji Adventistički Bog se rodio i koji Adventistički Bog je umro?";
pozivam sve adventiste da ne odgovaraju na bezboznikova pitanja, jer nije razumno uzeti ikakvog ucesca u njegovim hulama.
Ipak je pokazao ovde pravu sliku JS od kojih je iskljucen.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Kako veruju pravi Hristovi sledbenici!
Adventisti sedmog dana prihvataju Bibliju kao svoje jedino Veruju i smatraju iznesena temeljna verovanja izrazom ucenja Svetog pisma. Ova verovanja, ovde izložena, sacinjavaju crkveno shvatanje i izražavanje ucenja Pisma. Revizija ovako izraženih verovanja moguca je na nekom zasedanju Generalne konferencije kada Sveti Duh povede Crkvu do potpunijeg razumevanja biblijske istine ili pronade bolji jezik da izrazi ucenje svete Božje reci.

1. Sveto pismo
Sveto pismo, Starog i Novog zaveta je pisana Božja rec data božanskim nadahnucem preko svetih Božjih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Reci Bog je poverio coveku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogrešivo otkrivenje Njegove volje. Ono je merilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumac doktrina i pouzdana zabeleška o Božjim delima u istoriji. (2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Price 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)



Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

AApocketez, upravo si dobio odgovor na svoje pitanje na temi Jehovini svedoci.
Prosetaj se do tamo i odgovor ces naci.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top