Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti su majstori za spamovanje svake teme! zato sto kratko pamte i brzo zaboravljaju, neprestano ih treba potsecivati.
Zaklucak
Ucutali se Adventisti sa razlogom, halo kuc, kuc Adventisti podebljao sam pitanje. "Ako ne Krijete? obijasnite i meni kako ide po Bibliji, ko je taj vas Jehova i kako se on po vasem Adventizmu inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu"


Kao prvo, nisi procitao ovaj kratak sazetak Biblijskog ucenja koji sam gore postavio, jer se u njemu daje odgovor na tvoje pitanje, ali koliko vidim, tebe istina ne zanima, vec je u pitanju sasvim nesto drugo u sta ja ne bih da ulazim.

Trece, Bog Jehowa kako ga vi zovete ( mada to ime ne glasi tako, vec u Hebrejskom jeziku JHWH, posto Jevreji ne pisu samoglasnike vec samo suglasnike, a onda znaju gde samoglasnici stoje, pa tako i citaju ),
znaci Bog JHWH je onaj isti Bog koji se objavio prvim ljudima kao trojedini Bog imenom ELOHIM ( EL - Bog, HIM - imenica koja oznacava mnozinu )..

Taj Bog koji sacinjava tri licnosti, stvorio je plan spasenja, po kome ce se jedno od tri licnosti Bozanstva spustiti na ovu planetu, roditi se kao Beba, uzeti ljudsko telo, i umreti mucenickom smrcu da bi otkupilo coveka.

Biblija ovo naziva tajnom utelovljenja kada kaze: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI..

Znaci ponavljam po ko zna koji put, Bog je jedan i sacinjava tri licnosti Bozanstva, Boga oca, sina, i Svetog Duha, ali su njihove uloge u planu spasenja razlicite, neko je od tri licnosti Bozanstva morao da uzme ljudsko telo i umre za coveka, a to je Gospod Isus Hristos.
Tu se pokazala ljubav Bozja, da je on sam preuzeo krivicu zbog covekovog greha na sebe, i umro za coveka koga je stvorio, nijedno stvoreno bice to nije moglo da ucini, vec samo vecni i pravedni Bog, nas stvoritelj i spasitelj, i tom njegovom zrtvom mi u potpunosti pripadamo njemu, i po stvaranju i po otkupljenju
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Kao prvo, nisi procitao ovaj kratak sazetak Biblijskog ucenja koji sam gore postavio, jer se u njemu daje odgovor na tvoje pitanje, ali koliko vidim, tebe istina ne zanima, vec je u pitanju sasvim nesto drugo u sta ja ne bih da ulazim.

Trece, Bog Jehowa kako ga vi zovete ( mada to ime ne glasi tako, vec u Hebrejskom jeziku JHWH, posto Jevreji ne pisu samoglasnike vec samo suglasnike, a onda znaju gde samoglasnici stoje, pa tako i citaju ),
znaci Bog JHWH je onaj isti Bog koji se objavio prvim ljudima kao trojedini Bog imenom ELOHIM ( EL - Bog, HIM - imenica koja oznacava mnozinu )..

Taj Bog koji sacinjava tri licnosti, stvorio je plan spasenja, po kome ce se jedno od tri licnosti Bozanstva spustiti na ovu planetu, roditi se kao Beba, uzeti ljudsko telo, i umreti mucenickom smrcu da bi otkupilo coveka.

Biblija ovo naziva tajnom utelovljenja kada kaze: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI..

Znaci ponavljam po ko zna koji put, Bog je jedan i sacinjava tri licnosti Bozanstva, Boga oca, sina, i Svetog Duha, ali su njihove uloge u planu spasenja razlicite, neko je od tri licnosti Bozanstva morao da uzme ljudsko telo i umre za coveka, a to je Gospod Isus Hristos.
Tu se pokazala ljubav Bozja, da je on sam preuzeo krivicu zbog covekovog greha na sebe, i umro za coveka koga je stvorio, nijedno stvoreno bice to nije moglo da ucini, vec samo vecni i pravedni Bog, nas stvoritelj i spasitelj, i tom njegovom zrtvom mi u potpunosti pripadamo njemu, i po stvaranju i po otkupljenju

Halo kuc, kuc
Kao prvo, sta sam ja trazio od Adventista da mi izjasne?
Kao drugo, mogu Adventisti da ponavljaju i po 150 puta ili 300 puta na dan da je njihov Bog jedan ali da nije jedan jer sacinjava tri licnosti, i te licnosti su TRI Boga. Bog otac Bog sin i Bog Sveti Duh.
Kao trece, gde su Biblijski stihovi da podrze "Jedan Bog TRI osobe"? ili TRI locnosti?
Kao cetvrto, ako mi treba neka druga obijasnjenja od Adventista osim onih sto im trazim da obijasne ja cu Adventiste pitati, nije potreba da neko spamuje forum nebulozama koga nikon ne zanima.

Da zakljucimo
Niko od Advntista nece da mi misionira kako se Jehova inkarnirao u svoga sina i umro na krstu.

Posto neces da mi pojasnis prva pitanja idemo dalje.
Kako se zove taj Adventistcki Jedini Bog, naravno i Biblijski stih da to proverim da me ne varate svojim nebulozama?

Idemo dalje.
neko je od tri licnosti Bozanstva morao da uzme ljudsko telo i umre za coveka, a to je Gospod Isus Hristos.

Adventisti! cija je ova nauka? ako je Biblijski i po Bibliji postirajte stih, a ako je necija nebuloza onda mi dajte autora da proverim na Google.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
1. Ivanova 3:13 Ne čudite se, braćo, što vas svet mrzi


Post 478
Dragi moj gerakules ti si uhvaćen u laži i pre, eto opet ćeš.

Daj mi doslovni biblijski stih gde piše
Sveto Trojstvo, Sveta Trojca, jedan Bog sa Tri lica, jedan Bog Tri ličnosti, JEDAN BOG TRI GLAVNE ULOGE, Tri Božanstva jedan Bog, Trijada Bogova.


Pokaži šta jedan Pravoslavac može i zna, veliki pozdrav.

Dragi moj Laodikeja hajde navedi mi biblijski text odakle vam ideja "Jedan Bog TRI GLAVNE ULOGE" vidiš tvoja braća pravoslavci se prave naivi kada im se traži autor mnogobožačke nauke, pa izdanje, godina i mesto izdavanja.

Zato dragi moj Laodikeja pitam i vas Adventiste isto pitanje jer ista vam je teologija i isti vam je stav, veliki pozdrav vam želim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Biblija ovo naziva tajnom utelovljenja kada kaze: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI..

Laodikejac na ovom forumu je pisano da to sto si ti upravo citirao je prepravljano i dodato pismu, proverio sam na Google i potpuno je tacno! zasto ti neces isto to da proveris? jel ti Adventisticka uprava to brani?
Meni je nebuloza i pomisliti da se Jedini Bog javio u telu da bi umro na krstu, a tebi?
Hajde navedi taj Biblijski stih gde u Asventistickoj Bibliji pise da se Jedini Bog rodio, da se javio u telu da bi umro na krstu?
Imam jos pitanja za vas Adventiste samo ako ne bezite sa vase teme?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam vec naveo uporede citate koji potvrdjuju da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom Bog starog
zaveta.
Ali evo ponovicu ove tekstove koji nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus starozavetni Bog Jehova:

``Godine koje umre car Ozija videh Gospoda gde sedi na prestolu visokom i izdignutom, i skut Mu ispunjavaše crkvu.
Serafimi stajahu više Njega, svaki ih imaše šest krila: dvema zaklanjaše lice svoje i dvema zaklanjaše noge svoje, a dvema leteše.
I vikahu jedan drugom govoreći: Svet, svet, svet je Gospod nad vojskama; puna je sva zemlja slave Njegove.
I zadrmaše se pragovi na vratima od glasa kojim vikahu, i dom se napuni dima.
I rekoh: Jao meni! Pogiboh, jer sam čovek nečistih usana, i živim usred naroda nečistih usana, jer Cara Gospoda nad vojskama videh svojim očima.
A jedan od serafima dolete k meni držeći u ruci živ ugljen, koji uze s oltara kleštima,
I dotače se usta mojih, i reče: Evo, ovo se dotače usta tvojih, i bezakonje tvoje uze se, i greh tvoj očisti se.
Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene.
A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele.
( knjiga proroka Isaije 6. 1 - 10 ).

``Ako je i činio tolika čudesa pred njima, opet Ga ne verovahu;
Da se zbude reč Isaije proroka koji reče: Gospode! Ko verova govorenju našem? I ruka Gospodnja kome se otkri?
Zato ne mogahu verovati, jer opet reče Isaija:
Zaslepio je oči njihove i okamenio srca njihova, da ne vide očima ni srcem razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.
Ovo reče Isaija kad vide slavu Njegovu i govori za Njega. ( jevandjelje po Jovanu 12. 37 - 41 ).

Kao sto vidimo iz ova dva teksta, prorok Isaija kaze da je video Jehovu koji sedi na prestolu, a u drugom tekstu apostol Jovan citira ovaj tekst i primenjuje ga na Isusa, i kaze da je Isaija u stvari video slavu Isusovu, i govorio za njega.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima posl;anica 1. 8 - 12 ).

Presto je Tvoj, Bože, večan i nepokolebljiv; skiptar je carstva Tvog skiptar pravice.
Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi pomaza te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti više nego drugove Tvoje.
Sve haljine tvoje mirišu smirnom, alojom i kasijom. Koji žive u dvorima od minijske slonove kosti, one te vesele.
Carske kćeri dvore te; s desne ti strane stoji carica u ofirskom zlatu.
Čuj, kćeri, pogledaj i obrati k meni uho svoje, zaboravi narod svoj i dom oca svog.
I caru će omileti lepota tvoja; jer je On Gospod tvoj, i Njemu se pokloni.
Kći Tirova doći će s darovima, najbogatiji u narodu tebe će moliti.
Sva je ukrašena kći careva iznutra, haljina joj je zlatom iskićena.
U vezenoj haljini vode je k caru; za njom vode k tebi devojke, druge njene.
Vode ih veselo i radosno, ulaze u dvor carev.
Mesto otaca tvojih biće sinovi tvoji, postavićeš ih knezovima po svoj zemlji.
Učiniću da se ne zaboravlja ime tvoje od kolena na koleno; potom će te slaviti narodi va vek veka. ( psalam 45. 6 - 17 ).



Iz ovih tekstova vidimo da se Bog otac obraca Bogu sinu i kaze da on poseduje sledece Bozanske atribute:

Presto Boga sina je vecan kao i on sam, osnova NJEGOVOG carstva je palica pravde, on je u pocetku osnovao zemlju i nebesa su delo ruku njegovih, on je vecan i nepromenjiv kroz sva vremena vecnosti i u poroslosti i buducnosti, njemu pripada slava vavijek vijeka..
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sledeci citat je iz Knjige proroka Zaharije, u kome Bog kaze za sebe da ce biti proboden, a u novom zavetu vidimo na kome se ispunilo ovo prorocanstvo:

Onda dođoše vojnici, i prvom dakle prebiše noge, i drugom raspetome s Njim.
A došavši na Isusa, kad Ga videše da je već umro, ne prebiše Mu noge;
Nego jedan od vojnika probode Mu rebra kopljem; i odmah iziđe krv i voda.
I onaj što vide posvedoči, i svedočanstvo je Njegovo istinito; i on zna da istinu govori da vi verujete.
Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše. ( jevandjelje po Jovanu 19. 32 - 37 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sledeci tekst govori o Isusu kao Bogu koji se ponizio i uzeo ljudsko telo i postao covek:

``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Neki prevodi umesto reci `Nije se otimao da se isporedi s Bogom, kazu: `Nije smatrao za nesto prigrabljeno da se isporedi s Bogom...jer je sam bio Bog, vec se odrekao svoje Bozanske prirode, ponizio se i uzeo ljudsko telo podlozno bolestima, starenju, i smrti.
Zbog te svoje poniznosti i zemaljske prirode, Isus je mogao reci da je Bog njegov otac kao sto je otac svakog coveka koji se radja na zemlji, da je Bog veci od njega kao sto je veci od svakog coveka, i da je on odrzao zapovesti oca svojega, kao sto je svaki covek duzan da odrzi.
Isus je u svom zivotu pokazao apsolutni primer kako treba ziveti u poniznosti i krotosti pred Bogom i pred ljudima.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

sledeci tekstovi prikazuju trojstvo koje deluje kao jedan Bog:

DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.

Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takodje i sledeci isto to poptvrdjuju:

``Idite i naucite sve narode krsteci ih u ime OCA, i SINA, i DUHA SVETOGA..
( Matej 28. 19 - 20 ).

MATEJ 3. 16 - 17
1 PETROVA POSLANICA 1. 1 - 2
2 KORINCANIMA POSLANICA 13, 13.

Ko ima oci da vidi, njemu uz ceo kontekst biblije o ovoj temi, ne trebaju drugi dokazi..

Problem je u tome sto na dokaze koje ja dam vi nemate odgovore, kontra argumente, vec se vas koncept odgovora uglavnom zasniva na pritajenom vredjanju sagovornika, i omalovazavanju onoga sto se iznosi, pa prema tome se moze doci do zakljucka kakva je priroda vasih namera...

Pozdrav


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Nikeprodaja, gluma ne gluma ali ova tema o Adventizmu, nije da vi Adventisti ne smete prodiskutirati o Adventizmu na vasoj temi?
Jadan vam je onda taj vas Adventizam!
Vidis li ti nikeprodajo kako se JS ponasaju? vidis li ti da na svako pitanje ljubazno odgovaraju a kako sam ja primetio i Adventisti i Pravoslavci ostaju bez argumenata sto znaci da ono sto JS napisu stji na tvdi temelj.
Nikoprodajo ovom temom cu ja koji kako kazete da nista neznam, navescu vas ja na to da izrugivate sami sebe i vas Adventizam.
Eto, postenije ne moze biti, hajde sada pokazite sta znate i koliko znate, pitanja cu vam ponoviti jer kako sam ja zakljucio Adventisti slabo pamte a brzo zaboryavljaju.


Molim Adventiste da se izjasne po pitanju:
Ko je po Adventizmu Jehova? i kako se odvijala Jehovina inkarnacija? naravno Biblijske stihove da vas ja proverim.

Letrone idim ja da si ti taze novokomponovani jehovic,koji vise od 2 strane na ovom forumu nije ni procitao.Pogledaj malo teme o tovjim jehovicima koliko puta su pitanja postavljena na koja nije "ljubazno odgovrenoï "cvrsto kao stena".Pitaj malo Risa da ti objasni kako je je prosao na bg cafeu dok je radio,ili idi na kristaricu pa pitaj svoju drugaricu besmrtnu da ti kaze sto je po 100 puta kukala i trazila da se zakljucaju teme koje je sama pokrenula,ili na serbinacafe gde vas je smesko predtavio u njagorem svetlu pa je izmenjao 10 nikova jer je svaki bio banovan,jer je toliko ljubazno odgovrao.Nego ne rece mi hoces li sa staresinama pravo kod nas na okrugli sto pa pitanja koja vas muce da vam razjasnimo ili ce biti lipsi magarce do zelene trave?A?Ja ipak mislim da ti ni u snu ne snmes da pomislis da kazes svojim stresinama o ovome jer je vama po recima vasih clanova koji su kucali na moja vrata zabranjeno da razgovarate sa adventistima
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Već smo zaključili "lipsi magarce do zelene trave"
Niko od Adventista nece da mi misionira kako se njihov Jehova inkarnirao u svoga sina i umro na krstu.

Nikoprodajo koji ti je rečnik a koje ti ponašanje, uličari se samo tako ponašaju! Ako hoćeš kako ste naučeni da se prepucavate na ličnoj bazi jer nemate argumenata, razočaraću te. Nisi ti Adventista, ti si ovde samo da sramiš okrugli sto Adventizma i da ih brukaš. Ako su svi Adventisti takvi? a ja sam već izvukao zaključak da jesu onda "Jadan vam taj Adventizam"
Dragi moj ova tema treba da je sve o Adventizmu i ovde treba da vas upoznamo a ne na taj tvoj "Okrugli sto" ovde obijasnite sve što imate o Adventizmu i ako je ko došao do zaključka da ste vi hrišćani neka vas poseti za taj vaš okrugli sto. A pošto ste samo farsa nikada nećete sa bratskom ljubavlju jer ste deca Trijada Božanstava, pa razborito jer ste vođeni glavnom ulogom ličnosti Boga Svetog Duha i sa obzirnošću poniznog Adventističkog hrišćanstva obijasnite kada vas pitaju.

Nikoprodajo lepo sam pitao, odgovori mi pre nego dođem na vaš okrugli sto.
Daj mi doslovni biblijski stih gde piše
Sveto Trojstvo, Sveta Trojca, jedan Bog sa Tri lica, jedan Bog Tri ličnosti, JEDAN BOG TRI GLAVNE ULOGE, Tri Božanstva jedan Bog, Trijada Bogova.


A o JS imam dobro mišljenje, zaključio sam da su to plemeniti ljudi i ne gledaju za svađe nego su krotki i poučljivi koji nepravdu mogu podneositi, drugačiji od vas Adventista "Šta oni mogu vi ne možete" i zato ih mrzite.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Laodikeja,Laodikeja jesam li ja bio jasan?


Prvobitno napisao Letron
Adventisti su majstori za spamovanje svake teme! zato sto kratko pamte i brzo zaboravljaju, neprestano ih treba potsecivati.
Zaklucak
Ucutali se Adventisti sa razlogom, halo kuc, kuc Adventisti podebljao sam pitanje. "Ako ne Krijete? obijasnite i meni kako ide po Bibliji, ko je taj vas Jehova i kako se on po vasem Adventizmu inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu"

Halo kuc, kuc. Sveznalica a ipak nista neznas kako se jedini Bog inkarnirao u svog sina da umre na krst. A kada ti trazim da mi obijasnis glavne uloge Bozanstava onda obijasni.



Biblija ovo naziva tajnom utelovljenja kada kaze: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI..
Laodikejac na ovom forumu je pisano da to sto si ti upravo citirao je prepravljano i dodato pismu, proverio sam na Google i potpuno je tacno! zasto ti neces isto to da proveris? jel ti Adventisticka uprava to brani?
Meni je nebuloza i pomisliti da se Jedini Bog javio u telu da bi umro na krstu, a tebi?
Hajde navedi taj Biblijski stih gde u Asventistickoj Bibliji pise da se Jedini Bog rodio, da se javio u telu da bi umro na krstu?
Imam jos pitanja za vas Adventiste samo ako ne bezite sa vase teme?

Kao Adventista Imas komentar na ovaj post? Budi bar malo parlamentan, recimo i civilizovan pa daj komentare na ono sto te pitam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja,Laodikeja jesam li ja bio jasan?


Prvobitno napisao Letron
Adventisti su majstori za spamovanje svake teme! zato sto kratko pamte i brzo zaboravljaju, neprestano ih treba potsecivati.
Zaklucak
Ucutali se Adventisti sa razlogom, halo kuc, kuc Adventisti podebljao sam pitanje. "Ako ne Krijete? obijasnite i meni kako ide po Bibliji, ko je taj vas Jehova i kako se on po vasem Adventizmu inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu"

Halo kuc, kuc. Sveznalica a ipak nista neznas kako se jedini Bog inkarnirao u svog sina da umre na krst. A kada ti trazim da mi obijasnis glavne uloge Bozanstava onda obijasni.



Biblija ovo naziva tajnom utelovljenja kada kaze: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI..
Laodikejac na ovom forumu je pisano da to sto si ti upravo citirao je prepravljano i dodato pismu, proverio sam na Google i potpuno je tacno! zasto ti neces isto to da proveris? jel ti Adventisticka uprava to brani?
Meni je nebuloza i pomisliti da se Jedini Bog javio u telu da bi umro na krstu, a tebi?
Hajde navedi taj Biblijski stih gde u Asventistickoj Bibliji pise da se Jedini Bog rodio, da se javio u telu da bi umro na krstu?
Imam jos pitanja za vas Adventiste samo ako ne bezite sa vase teme?

Kao Adventista Imas komentar na ovaj post? Budi bar malo parlamentan, recimo i civilizovan pa daj komentare na ono sto te pitam.


Vec sam gore odgovorio, ali ti izgleda nisi procitao, evo ponovicu:

Ja sam vec naveo uporede citate koji potvrdjuju da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom Bog starog zaveta. Ali evo ponovicu ove tekstove koji nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus starozavetni Bog Jehova:

``Godine koje umre car Ozija videh Gospoda gde sedi na prestolu visokom i izdignutom, i skut Mu ispunjavaše crkvu.
Serafimi stajahu više Njega, svaki ih imaše šest krila: dvema zaklanjaše lice svoje i dvema zaklanjaše noge svoje, a dvema leteše.
I vikahu jedan drugom govoreći: Svet, svet, svet je Gospod nad vojskama; puna je sva zemlja slave Njegove.
I zadrmaše se pragovi na vratima od glasa kojim vikahu, i dom se napuni dima.
I rekoh: Jao meni! Pogiboh, jer sam čovek nečistih usana, i živim usred naroda nečistih usana, jer Cara Gospoda nad vojskama videh svojim očima.
A jedan od serafima dolete k meni držeći u ruci živ ugljen, koji uze s oltara kleštima,
I dotače se usta mojih, i reče: Evo, ovo se dotače usta tvojih, i bezakonje tvoje uze se, i greh tvoj očisti se.
Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene.
A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele.
( knjiga proroka Isaije 6. 1 - 10 ).

``Ako je i činio tolika čudesa pred njima, opet Ga ne verovahu;
Da se zbude reč Isaije proroka koji reče: Gospode! Ko verova govorenju našem? I ruka Gospodnja kome se otkri?
Zato ne mogahu verovati, jer opet reče Isaija:
Zaslepio je oči njihove i okamenio srca njihova, da ne vide očima ni srcem razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.
Ovo reče Isaija kad vide slavu Njegovu i govori za Njega. ( jevandjelje po Jovanu 12. 37 - 41 ).

Kao sto vidimo iz ova dva teksta, prorok Isaija kaze da je video Jehovu koji sedi na prestolu, a u drugom tekstu apostol Jovan citira ovaj tekst i primenjuje ga na Isusa, i kaze da je Isaija u stvari video slavu Isusovu, i govorio za njega.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima posl;anica 1. 8 - 12 ).

Presto je Tvoj, Bože, večan i nepokolebljiv; skiptar je carstva Tvog skiptar pravice.
Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi pomaza te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti više nego drugove Tvoje.
Sve haljine tvoje mirišu smirnom, alojom i kasijom. Koji žive u dvorima od minijske slonove kosti, one te vesele.
Carske kćeri dvore te; s desne ti strane stoji carica u ofirskom zlatu.
Čuj, kćeri, pogledaj i obrati k meni uho svoje, zaboravi narod svoj i dom oca svog.
I caru će omileti lepota tvoja; jer je On Gospod tvoj, i Njemu se pokloni.
Kći Tirova doći će s darovima, najbogatiji u narodu tebe će moliti.
Sva je ukrašena kći careva iznutra, haljina joj je zlatom iskićena.
U vezenoj haljini vode je k caru; za njom vode k tebi devojke, druge njene.
Vode ih veselo i radosno, ulaze u dvor carev.
Mesto otaca tvojih biće sinovi tvoji, postavićeš ih knezovima po svoj zemlji.
Učiniću da se ne zaboravlja ime tvoje od kolena na koleno; potom će te slaviti narodi va vek veka. ( psalam 45. 6 - 17 ).



Iz ovih tekstova vidimo da se Bog otac obraca Bogu sinu i kaze da on poseduje sledece Bozanske atribute:

Presto Boga sina je vecan kao i on sam, osnova NJEGOVOG carstva je palica pravde, on je u pocetku osnovao zemlju i nebesa su delo ruku njegovih, on je vecan i nepromenjiv kroz sva vremena vecnosti i u poroslosti i buducnosti, njemu pripada slava vavijek vijeka..
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sledeci citat je iz Knjige proroka Zaharije, u kome Bog kaze za sebe da ce biti proboden, a u novom zavetu vidimo na kome se ispunilo ovo prorocanstvo:

Onda dođoše vojnici, i prvom dakle prebiše noge, i drugom raspetome s Njim.
A došavši na Isusa, kad Ga videše da je već umro, ne prebiše Mu noge;
Nego jedan od vojnika probode Mu rebra kopljem; i odmah iziđe krv i voda.
I onaj što vide posvedoči, i svedočanstvo je Njegovo istinito; i on zna da istinu govori da vi verujete.
Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše. ( jevandjelje po Jovanu 19. 32 - 37 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sledeci tekst govori o Isusu kao Bogu koji se ponizio i uzeo ljudsko telo i postao covek:

``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Neki prevodi umesto reci `Nije se otimao da se isporedi s Bogom, kazu: `Nije smatrao za nesto prigrabljeno da se isporedi s Bogom...jer je sam bio Bog, vec se odrekao svoje Bozanske prirode, ponizio se i uzeo ljudsko telo podlozno bolestima, starenju, i smrti.
Zbog te svoje poniznosti i zemaljske prirode, Isus je mogao reci da je Bog njegov otac kao sto je otac svakog coveka koji se radja na zemlji, da je Bog veci od njega kao sto je veci od svakog coveka, i da je on odrzao zapovesti oca svojega, kao sto je svaki covek duzan da odrzi.
Isus je u svom zivotu pokazao apsolutni primer kako treba ziveti u poniznosti i krotosti pred Bogom i pred ljudima.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

sledeci tekstovi prikazuju trojstvo koje deluje kao jedan Bog:

DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.

Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takodje i sledeci isto to poptvrdjuju:

``Idite i naucite sve narode krsteci ih u ime OCA, i SINA, i DUHA SVETOGA..
( Matej 28. 19 - 20 ).

MATEJ 3. 16 - 17
1 PETROVA POSLANICA 1. 1 - 2
2 KORINCANIMA POSLANICA 13, 13.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice teksta iz 1 Timotijeva poslanice 3. 16 koji glasi: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI.. hajde da vidimp sta kazu razliciti prevodi, mada i ovaj tekst koji sam ja naveo ovakav kakav jeste ne menja kontekst, jer je po bibliji Isus vecni Bog, koji je uzeo ljudsko telo:

``Ako li se zadržim, da znaš, kako ti se treba vladati u kući BOZJOJj, koja je crkva BOGA živoga, stup i tvrđa istine. I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: ON ( BOG ) se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.
( 1 poslanica Timptijeva 3. 14 -16 - prevod Saric ).

``Ovo ti pišem nadajući se da ću skoro doći k tebi; a ako se zadržim, da znaš kako treba živeti u domu Božjem, a to je crkva BOGA živoga, stub i tvrđa istine.
I zaista je velika tajna naše vere: "Javi se kao čovek, pobedi kao BOG, pokaza se anđelima, propovedi se narodima, verova se na svetu, uznese se u slavi!" ( Isto - prevod Dimitrije Stefanovic ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ko ima oci da vidi, njemu uz ceo kontekst biblije o ovoj temi, ne trebaju drugi dokazi..

Problem je u tome sto na dokaze koje ja dam vi nemate odgovore, kontra argumente, vec se vas koncept odgovora uglavnom zasniva na pritajenom vredjanju sagovornika, i omalovazavanju onoga sto se iznosi, pa prema tome se moze doci do zakljucka kakva je priroda vasih namera...

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Vec sam gore odgovorio, ali ti izgleda nisi procitao, evo ponovicu:

Ja sam vec naveo uporede citate koji potvrdjuju da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom Bog starog zaveta. Ali evo ponovicu ove tekstove koji nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus starozavetni Bog Jehova:

``Godine koje umre car Ozija videh Gospoda gde sedi na prestolu visokom i izdignutom, i skut Mu ispunjavaše crkvu.
Serafimi stajahu više Njega, svaki ih imaše šest krila: dvema zaklanjaše lice svoje i dvema zaklanjaše noge svoje, a dvema leteše.
I vikahu jedan drugom govoreći: Svet, svet, svet je Gospod nad vojskama; puna je sva zemlja slave Njegove.
I zadrmaše se pragovi na vratima od glasa kojim vikahu, i dom se napuni dima.
I rekoh: Jao meni! Pogiboh, jer sam čovek nečistih usana, i živim usred naroda nečistih usana, jer Cara Gospoda nad vojskama videh svojim očima.
A jedan od serafima dolete k meni držeći u ruci živ ugljen, koji uze s oltara kleštima,
I dotače se usta mojih, i reče: Evo, ovo se dotače usta tvojih, i bezakonje tvoje uze se, i greh tvoj očisti se.
Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene.
A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele.
( knjiga proroka Isaije 6. 1 - 10 ).

``Ako je i činio tolika čudesa pred njima, opet Ga ne verovahu;
Da se zbude reč Isaije proroka koji reče: Gospode! Ko verova govorenju našem? I ruka Gospodnja kome se otkri?
Zato ne mogahu verovati, jer opet reče Isaija:
Zaslepio je oči njihove i okamenio srca njihova, da ne vide očima ni srcem razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.
Ovo reče Isaija kad vide slavu Njegovu i govori za Njega. ( jevandjelje po Jovanu 12. 37 - 41 ).

Kao sto vidimo iz ova dva teksta, prorok Isaija kaze da je video Jehovu koji sedi na prestolu, a u drugom tekstu apostol Jovan citira ovaj tekst i primenjuje ga na Isusa, i kaze da je Isaija u stvari video slavu Isusovu, i govorio za njega.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima posl;anica 1. 8 - 12 ).

Presto je Tvoj, Bože, večan i nepokolebljiv; skiptar je carstva Tvog skiptar pravice.
Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi pomaza te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti više nego drugove Tvoje.
Sve haljine tvoje mirišu smirnom, alojom i kasijom. Koji žive u dvorima od minijske slonove kosti, one te vesele.
Carske kćeri dvore te; s desne ti strane stoji carica u ofirskom zlatu.
Čuj, kćeri, pogledaj i obrati k meni uho svoje, zaboravi narod svoj i dom oca svog.
I caru će omileti lepota tvoja; jer je On Gospod tvoj, i Njemu se pokloni.
Kći Tirova doći će s darovima, najbogatiji u narodu tebe će moliti.
Sva je ukrašena kći careva iznutra, haljina joj je zlatom iskićena.
U vezenoj haljini vode je k caru; za njom vode k tebi devojke, druge njene.
Vode ih veselo i radosno, ulaze u dvor carev.
Mesto otaca tvojih biće sinovi tvoji, postavićeš ih knezovima po svoj zemlji.
Učiniću da se ne zaboravlja ime tvoje od kolena na koleno; potom će te slaviti narodi va vek veka. ( psalam 45. 6 - 17 ).



Iz ovih tekstova vidimo da se Bog otac obraca Bogu sinu i kaze da on poseduje sledece Bozanske atribute:

Presto Boga sina je vecan kao i on sam, osnova NJEGOVOG carstva je palica pravde, on je u pocetku osnovao zemlju i nebesa su delo ruku njegovih, on je vecan i nepromenjiv kroz sva vremena vecnosti i u poroslosti i buducnosti, njemu pripada slava vavijek vijeka..
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sledeci citat je iz Knjige proroka Zaharije, u kome Bog kaze za sebe da ce biti proboden, a u novom zavetu vidimo na kome se ispunilo ovo prorocanstvo:

Onda dođoše vojnici, i prvom dakle prebiše noge, i drugom raspetome s Njim.
A došavši na Isusa, kad Ga videše da je već umro, ne prebiše Mu noge;
Nego jedan od vojnika probode Mu rebra kopljem; i odmah iziđe krv i voda.
I onaj što vide posvedoči, i svedočanstvo je Njegovo istinito; i on zna da istinu govori da vi verujete.
Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše. ( jevandjelje po Jovanu 19. 32 - 37 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sledeci tekst govori o Isusu kao Bogu koji se ponizio i uzeo ljudsko telo i postao covek:

``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Neki prevodi umesto reci `Nije se otimao da se isporedi s Bogom, kazu: `Nije smatrao za nesto prigrabljeno da se isporedi s Bogom...jer je sam bio Bog, vec se odrekao svoje Bozanske prirode, ponizio se i uzeo ljudsko telo podlozno bolestima, starenju, i smrti.
Zbog te svoje poniznosti i zemaljske prirode, Isus je mogao reci da je Bog njegov otac kao sto je otac svakog coveka koji se radja na zemlji, da je Bog veci od njega kao sto je veci od svakog coveka, i da je on odrzao zapovesti oca svojega, kao sto je svaki covek duzan da odrzi.
Isus je u svom zivotu pokazao apsolutni primer kako treba ziveti u poniznosti i krotosti pred Bogom i pred ljudima.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

sledeci tekstovi prikazuju trojstvo koje deluje kao jedan Bog:

DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.

Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takodje i sledeci isto to poptvrdjuju:

``Idite i naucite sve narode krsteci ih u ime OCA, i SINA, i DUHA SVETOGA..
( Matej 28. 19 - 20 ).

MATEJ 3. 16 - 17
1 PETROVA POSLANICA 1. 1 - 2
2 KORINCANIMA POSLANICA 13, 13.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice teksta iz 1 Timotijeva poslanice 3. 16 koji glasi: ``TAJNA JE OVO VELIKA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDA SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI.. hajde da vidimp sta kazu razliciti prevodi, mada i ovaj tekst koji sam ja naveo ovakav kakav jeste ne menja kontekst, jer je po bibliji Isus vecni Bog, koji je uzeo ljudsko telo:

``Ako li se zadržim, da znaš, kako ti se treba vladati u kući BOZJOJj, koja je crkva BOGA živoga, stup i tvrđa istine. I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: ON ( BOG ) se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.
( 1 poslanica Timptijeva 3. 14 -16 - prevod Saric ).

``Ovo ti pišem nadajući se da ću skoro doći k tebi; a ako se zadržim, da znaš kako treba živeti u domu Božjem, a to je crkva BOGA živoga, stub i tvrđa istine.
I zaista je velika tajna naše vere: "Javi se kao čovek, pobedi kao BOG, pokaza se anđelima, propovedi se narodima, verova se na svetu, uznese se u slavi!" ( Isto - prevod Dimitrije Stefanovic ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ko ima oci da vidi, njemu uz ceo kontekst biblije o ovoj temi, ne trebaju drugi dokazi..

Problem je u tome sto na dokaze koje ja dam vi nemate odgovore, kontra argumente, vec se vas koncept odgovora uglavnom zasniva na pritajenom vredjanju sagovornika, i omalovazavanju onoga sto se iznosi, pa prema tome se moze doci do zakljucka kakva je priroda vasih namera...

Pozdrav

Dragi moj Laodikeja govori se da su Adventisti majstori za spamovanje i da ponavljaju istu neistinu i po 150 puta na dan.
Idemo polako redom.
citate koji potvrdjuju da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom Bog starog zaveta

Obijasni šta znači da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom iz starog zaveta? bibijski stih ako ga imaš, a ako ga nemaš onda ponovi bar 150 puta da sam sebe ubeđuješ u to.

tekstove koji nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus starozavetni Bog Jehova. ( knjiga proroka Isaije 6. 1 - 10 )

Evo ti dragi moj knjigu po Izaji a ti kaži koji stih potvrđuje da je Isus starozavetni Bog Jehova jer ja to nigde ne vidim.
Koji stih? koja biblija, ko je izdavač i koja godina izdavanja?

Isaiah 6
6:1 In the year that king Uzziah died I saw also
HisName.gif
sitting upon a throne, high and lifted up, and his train filled the temple.

6:2 Above it stood the seraphims: each one had six wings; with twain he covered his face, and with twain he covered his feet, and with twain he did fly.
6:3 And one cried unto another, and said, Holy, holy, holy, is
HisName.gif
of hosts: the whole earth is full of his glory.

6:4 And the posts of the door moved at the voice of him that cried, and the house was filled with smoke.
6:5 Then said I, Woe is me! for I am undone; because I am a man of unclean lips, and I dwell in the midst of a people of unclean lips: for mine eyes have seen the King,
HisName.gif
of hosts.

6:6 Then flew one of the seraphims unto me, having a live coal in his hand, which he had taken with the tongs from off the altar:
6:7 And he laid it upon my mouth, and said, Lo, this hath touched thy lips; and thine iniquity is taken away, and thy sin purged.
6:8 Also I heard the voice of
HisName.gif
, saying, Whom shall I send, and who will go for us? Then said I, Here am I; send me.

6:9 And he said, Go, and tell this people, Hear ye indeed, but understand not; and see ye indeed, but perceive not.
6:10 Make the heart of this people fat, and make their ears heavy, and shut their eyes; lest they see with their eyes, and hear with their ears, and understand with their heart, and convert, and be healed.
6:11 Then said I,
HisName.gif
, how long? And he answered, Until the cities be wasted without inhabitant, and the houses without man, and the land be utterly desolate,

6:12 And
HisName.gif
have removed men far away, and there be a great forsaking in the midst of the land.

6:13 But yet in it shall be a tenth, and it shall return, and shall be eaten: as a teil tree, and as an oak, whose substance is in them, when they cast their leaves: so the holy seed shall be the substance thereof.


Kao sto vidimo iz ova dva teksta, prorok Isaija kaze da je video Jehovu koji sedi na prestolu, a u drugom tekstu apostol Jovan citira ovaj tekst i primenjuje ga na Isusa, i kaze da je Isaija u stvari video slavu Isusovu, i govorio za njega.( jevandjelje po Jovanu 12. 37 - 41 ).
Dragi moj Laodikejac evo cela 12 glava Jovanova, a sada mi ti pokaži gde se tu govori za Isusa da je starozavetni Bog Jehova? :)
John 12
12:1 Then
SonName.gif
six days before the passover came to Bethany, where Lazarus was which had been dead, whom he raised from the dead.

12:2 There they made him a supper; and Martha served: but Lazarus was one of them that sat at the table with him.
12:3 Then took Mary a pound of ointment of spikenard, very costly, and anointed the feet of
SonName.gif
, and wiped his feet with her hair: and the house was filled with the odour of the ointment.

12:4 Then saith one of his disciples, Judas Iscariot, Simon's son, which should betray him,
12:5 Why was not this ointment sold for three hundred pence, and given to the poor?
12:6 This he said, not that he cared for the poor; but because he was a thief, and had the bag, and bare what was put therein.
12:7 Then said
SonName.gif
, Let her alone: against the day of my burying hath she kept this.

12:8 For the poor always ye have with you; but me ye have not always.
12:9 Much people of the Jews therefore knew that he was there: and they came not for
SonName.gif
' sake only, but that they might see Lazarus also, whom he had raised from the dead.

12:10 But the chief priests consulted that they might put Lazarus also to death;
12:11 Because that by reason of him many of the Jews went away, and believed on
SonName.gif
.

12:12 On the next day much people that were come to the feast, when they heard that
SonName.gif
was coming to Jerusalem,

12:13 Took branches of palm trees, and went forth to meet him, and cried, Hosanna: Blessed is the King of Israel that cometh in the name of
HisName.gif
.

12:14 And
SonName.gif
, when he had found a young ass, sat thereon; as it is written,

12:15 Fear not, daughter of Sion: behold, thy King cometh, sitting on an ass's colt.
12:16 These things understood not his disciples at the first: but when
SonName.gif
was glorified, then remembered they that these things were written of him, and that they had done these things unto him.

12:17 The people therefore that was with him when he called Lazarus out of his grave, and raised him from the dead, bare record.
12:18 For this cause the people also met him, for that they heard that he had done this miracle.
12:19 The Pharisees therefore said among themselves, Perceive ye how ye prevail nothing? behold, the world is gone after him.
12:20 And there were certain Greeks among them that came up to worship at the feast:
12:21 The same came therefore to Philip, which was of Bethsaida of Galilee, and desired him, saying, Sir, we would see
SonName.gif
.

12:22 Philip cometh and telleth Andrew: and again Andrew and Philip tell
SonName.gif
.

12:23 And
SonName.gif
answered them, saying, The hour is come, that the Son of man should be glorified.

12:24 Verily, verily, I say unto you, Except a grain of wheat fall into the ground and die, it abideth alone: but if it die, it bringeth forth much fruit.
12:25 He that loveth his life shall lose it; and he that hateth his life in this world shall keep it unto life eternal.
12:26 If any man serve me, let him follow me; and where I am, there shall also my servant be: if any man serve me, him will my Father honour.
12:27 Now is my soul troubled; and what shall I say? Father, save me from this hour: but for this cause came I unto this hour.
12:28 Father, glorify thy name. Then came there a voice from heaven, saying, I have both glorified it, and will glorify it again.
12:29 The people therefore, that stood by, and heard it, said that it thundered: others said, An angel spake to him.
12:30
SonName.gif
answered and said, This voice came not because of me, but for your sakes.

12:31 Now is the judgment of this world: now shall the prince of this world be cast out.
12:32 And I, if I be lifted up from the earth, will draw all men unto me.
12:33 This he said, signifying what death he should die.
12:34 The people answered him, We have heard out of the law that the Messiah abideth for ever: and how sayest thou, The Son of man must be lifted up? who is this Son of man?
12:35 Then
SonName.gif
said unto them, Yet a little while is the light with you. Walk while ye have the light, lest darkness come upon you: for he that walketh in darkness knoweth not whither he goeth.

12:36 While ye have light, believe in the light, that ye may be the children of light. These things spake
SonName.gif
, and departed, and did hide himself from them.

12:37 But though he had done so many miracles before them, yet they believed not on him:
12:38 That the saying of Isaiah the prophet might be fulfilled, which he spake,
HisName.gif
, who hath believed our report? and to whom hath the arm of
HisName.gif
been revealed?

12:39 Therefore they could not believe, because that Isaiah said again,
12:40 He hath blinded their eyes, and hardened their heart; that they should not see with their eyes, nor understand with their heart, and be converted, and I should heal them.
12:41 These things said Isaiah, when he saw his glory, and spake of him.
12:42 Nevertheless among the chief rulers also many believed on him; but because of the Pharisees they did not confess him, lest they should be put out of the synagogue:
12:43 For they loved the praise of men more than the praise of
HisName.gif
.

12:44
SonName.gif
cried and said, He that believeth on me, believeth not on me, but on him that sent me.

12:45 And he that seeth me seeth him that sent me.
12:46 I am come a light into the world, that whosoever believeth on me should not abide in darkness.
12:47 And if any man hear my words, and believe not, I judge him not: for I came not to judge the world, but to save the world.
12:48 He that rejecteth me, and receiveth not my words, hath one that judgeth him: the word that I have spoken, the same shall judge him in the last day.
12:49 For I have not spoken of myself; but the Father which sent me, he gave me a commandment, what I should say, and what I should speak.
12:50 And I know that his commandment is life everlasting: whatsoever I speak therefore, even as the Father said unto me, so I speak.

Dragi moj Laodikejac imaš glupu dogmu kao predubeđenje, neistina vam je koren te vaše jeresi, veliki pozdrav ti želim.

[QUOTEMogao si da zujiš u vetar ali nisi mogao da nađeš gde u tvojoj bibliji piše:

Sveto Trojstvo, Sveta Trojca, jedan Bog sa Tri lica, jedan Bog Tri ličnosti, JEDAN BOG TRI GLAVNE ULOGE, Tri Božanstva jedan Bog, Trijada Bogova. ][/QUOTE]

Dodato posle 17 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

sledeci tekst govori o Isusu kao Bogu koji se ponizio i uzeo ljudsko telo i postao covek:

``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Neki prevodi umesto reci `Nije se otimao da se isporedi s Bogom, kazu: `Nije smatrao za nesto prigrabljeno da se isporedi s Bogom...jer je sam bio Bog, vec se odrekao svoje Bozanske prirode, ponizio se i uzeo ljudsko telo podlozno bolestima, starenju, i smrti.
Zbog te svoje poniznosti i zemaljske prirode, Isus je mogao reci da je Bog njegov otac kao sto je otac svakog coveka koji se radja na zemlji, da je Bog veci od njega kao sto je veci od svakog coveka, i da je on odrzao zapovesti oca svojega, kao sto je svaki covek duzan da odrzi.
Isus je u svom zivotu pokazao apsolutni primer kako treba ziveti u poniznosti i krotosti pred Bogom i pred ljudima.

sledeci tekst govori o Isusu kao Bogu koji se ponizio i uzeo ljudsko telo i postao covek:
A ovo je najveća neistina :)

poslušan do same smrti, a smrti krstove.
U stvari jasno piše da nije se otimao da se usporedi sa svojim Bogom i Ocem! Ponizio se i bio poslušan do same smrti!
Jer jedini Bog starozavetni! nije ni rođen niti je umro.

Pitanje za Adventiste
Koji Adventistički Bog se rodio i koji Adventistički Bog je umro? :)
Koji starozavetni jedini Bog se inkarnirao u svog Sina da bi umro na krstu? :)
A ako se starozavetni jedini Bog inkarnirao u šta se inkarirao? :) imate biblijski stih?
A ako se miš inkarnira u slona, šta je inkarnirani miš sada i gde je slon ? :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top