Adventisti

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
..ovo ti kazem iz razloga sto Adventisti i danas zastupaju isti stav koji su vekovima podrzavali, da je papstvo zver i papa sam Antihrist koji ce u poslednjem vremenu uvesti svoj zig otpada nedelju.


Ladika, nisi u toku. Uz najnovija nadahnuća Sotone ponovno u protumačene riječi Otkrivenja pa je došlo do nekih promjena. Naime, Papa je promijenio cipele. Nisu crvene, nego crne. :D
Dakle, sad se ovako kaže: Velika bludnica je Benedikt s crvenim cipelama, a za njim ide zvijer - Papa Franjo u crnim cipelama.

:roll:
Nije to moglo ispasti drugačije: budući da vam je mater lažna proročica tako joj i sinovi prorokuju lažno.
Da Elena nije imala ozbiljnih mentalnih potremećaja ne bi se je odrekla polovica adventista.
 
Učlanjen(a)
30.03.2013
Poruka
2
Ja sam 14 godina zivjela u blizini adventisticke crkve i oni svakog petka popodne i subote idu u crkvu, a mislim da petkom djeca njihova ne idu ni u skolu. Zenska omladina se jako rano udaje i ne nose pantalone. Jako su miroljubivi i pomazu se medjusobno kao i ostale znance i komsije. Veoma prijateljski raspolozen i uljudan narod. Sjecam se da su rekli da za uskrs ne farbaju jaja, nego ih samo skuvaju. Jako lijepo pjevaju u crkvi i ne, nemaju slicnosti sa Jehovinim svjedocima. Narod voli svasta da prica, ali ja samo nosim pozitivne i prijatne uspomene iz tih dana kada smo bili komsije. Njihova crkva je otvorena svima dobronamjernim ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ladika, nisi u toku. Uz najnovija nadahnuća Sotone ponovno u protumačene riječi Otkrivenja pa je došlo do nekih promjena. Naime, Papa je promijenio cipele. Nisu crvene, nego crne. :D
Dakle, sad se ovako kaže: Velika bludnica je Benedikt s crvenim cipelama, a za njim ide zvijer - Papa Franjo u crnim cipelama.

:roll:
Nije to moglo ispasti drugačije: budući da vam je mater lažna proročica tako joj i sinovi prorokuju lažno.
Da Elena nije imala ozbiljnih mentalnih potremećaja ne bi se je odrekla polovica adventista.

Postovanje Izabeleta,
Pocela si da nastrupas kao i Spedy.
Verujes li i ti da su Jezuiti zauzeli Adventisticku crkvu?

Vec ranije sam ti rekao da trumacenje Otkrivenja 13. i 14. poglavlje nije adventisticko nego to je tumacenje svih protestanata pa i mnogih pravoslavaca. Prema tome besmislerno je to sto si se okomila na Elenu Vajt, ona nista novo nije rekla samo je ponovila ono sto su tumacili i danas tumace milioni drugih hriscana.

Drugo, secas se kad sam te pitao kako vi katolici tumavcite ta prorocanstva?
Ti si iznela razlicita misljenja a ne neko ustaljeno tumacenje.

Ko je za tebe velika bludnica?
Ko bi po tvome mislujenju mogao da bude antihrist?

Koga predstavlja prva zver iz Otkrivenje 13. poglavlja, a koga druga zver.
Kad budes pronasla odgovore na ova pitanja onda mozes do mile volje da kritikujes i Elen Vajt.

Zelim ti sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ne znam kakav bi ti odgovor sta je to duhovnost. To je svakom ko je citao bibliju jasno, verovatno je i tebi jasno ali hoces da ti neko kaze, pa da se raspravljate. Najvaznije je voleti Boga svim srcem dusom i umom, i svoje bliznje kao samoga sebe. Prihvatiti Isusa kao licnog spasitelja. ''Uzeti svoj krst i slediti ga'' On je ''Put Istina i zivot'' zivi Bog koji je dao svoj zivot da bi svako ko u njega veruje imao zivot vecni. Voleti Boga znaci oponasati Hrista, njegov nacin zivota, njegovu pozrtvovanost za druge ljude, to znaci izgubiti sebe iz vida i predati svoj zivot njemu u ruke. To znaci Moliti se Bogu kao prijatelju, citati bibliju i odvratiti se od greha, zapoceti novi zivot. Objavljivati evandjelje kao sto je i on to cinio, i biti spreman i postradati zbog Hrista. Najveci greh koji covek cini je kada smatra sebe pametnijim,lepsim i boljim od drugih ljudi. To je i prvi greh koji je satana ucinio kada je pozeleo da bude Bog. Ponos, samouzvisavanje i sujeta su nesto najgore u bozjim ocima. Otuda ratovi i podele medju ljudima, deljenje ljudi na nacije drzave i sl. Bog zatvara svoje usi da ne slusa one koji su ponosni u srcu i ne mare za druge ljude. Pogledaj nas svet , vrhunski naucnici, teolozi, muzicke zvezde,sportisti, politicari, sve sto oni jesu i sve sto oni cine je zato da bi ih slavili ljudi. Ali Isus je dosao na ovaj svet, iako bese Bog ponizio se i postao covek, da nam pokaze kako treba ziveti, u poniznosti i ljubavi. Dao nam je primer, a tvoje je da li ces ga oponasati ili ces dopustiti satani da zagospodari tvojim umom i odvuce te u svet, koji odlazi u propast...

duhovnost nema veze sa biblijom, to je jasno svakome ko ima neku predstavu o duhovnost, ti mozes da citas bibliju koliko hoces a da nemas pojma o duhovnosti niti da postanes duhovan, duhovnost nema veze da li si ti hriscanin ili citas bibliju ili se molis bogu ili ne molis, da li ti prihvatao isusa ili ga ne prihvatao, imamo lom duhovnih ljudi koji nisu hriscani npr

@spedy ja nisam video odgovore na moja pitanja (pitanje) video sam da si pricao nesto sto te nisam pitao, lepo reci ne znam i da zavrsiomo
znas nije sramota ne znati, sramota je laprdati svasta
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ja sam 14 godina zivjela u blizini adventisticke crkve i oni svakog petka popodne i subote idu u crkvu, a mislim da petkom djeca njihova ne idu ni u skolu. Zenska omladina se jako rano udaje i ne nose pantalone. Jako su miroljubivi i pomazu se medjusobno kao i ostale znance i komsije. Veoma prijateljski raspolozen i uljudan narod. Sjecam se da su rekli da za uskrs ne farbaju jaja, nego ih samo skuvaju. Jako lijepo pjevaju u crkvi i ne, nemaju slicnosti sa Jehovinim svjedocima. Narod voli svasta da prica, ali ja samo nosim pozitivne i prijatne uspomene iz tih dana kada smo bili komsije. Njihova crkva je otvorena svima dobronamjernim ljudima.

Znaci da ih ipak ne poznajes dovoljno!Detalji Koje Subotari Kriju kao Zmija Noge




- Da su oni ti koji organizuju seminar. Uvek je to “seminar o Hristu”.

- Subotari sebe smatraju “jedinom istinskom crkvom ostatka”. Svi drugi ce da budu prokleti…

- Spasenje zavisi o tome da li se svetkuje subota ili ne, i to iskljucivo kroz sektu.

- Ukoliko “primite” Hrista kroz sektu subotara, oprastaju se gresi samo do tog momenta. Svi gresi posle ulaska u sektu nece biti oprosteni.

- Subotari su trenutno u periodu "istraznog suda" (o kome nema ni reci u Bibliji), i sve sto urade ili ne urade se zapisuje i ostavlja za strasni sud.

- Bice sudjeni cak i za "dangubljenje", jer su mogli biti korisniji (za sektu naravno).

- Bicete podsticani da postanete vegetarijanac.

- Ignorisace deo Biblije u kome pise "…onaj ko je slab u veri jede zelje" (Rim. 14,2)

- Ocekivace da se postuje guru Helen Vajt, za koju smatraju da je bila prorok.

- Nikada nece reci da je isti guru dokazani plagijator i lazni prorok. Rane sramotne izjave gurua su prepravljene u svrhu prikrivanja.

- Nece reci da u pocetku nisu verovali u Sveto Trojstvo. U to vreme su verovali da je Isus Hrist zapravo Arhandjel Mihajlo.

- Planirali su da ovu jeres da je Hrist zapravo Arh. Mihajlo pokriju manipulisuci sa Biblijom, tako da izjave gurua Helen Vajt da je Arh. Mihajlo Starozavetno ime Isusa Hrista ima biblijsku podrsku. Senka jehica… (Sto se mozes uveriti na temi Ko je Isus-Bog ili Arhangel Mihail)

- Sakrice da su rani subotari bili braca sa JS-cima, imajuci izvore u laznim prorocima. Pogresni proracun vremena Hristovog dolaska je uzrokovao razlaz.

- Sakrice da su rani subotari ocekivali Hrista da ce da se vrati 1843. i 1844. godine. Razocaranje je bilo katastrofalno.

- Sakrice da su jeresi "nebeske svetinje", "istraznog suda" proizvedene kako bi se objasnio razlog Hristovog ne-dolaska. Umesto da se javno pokaju zbog greha u koji su upali, izmislise tu jeres.

- Sakrice da je lazni prorok i guru Helen Vajt u periodu izmedju 1843. i 1844. tvrdila kako su vrata spasenja bila zatvorena (jeres “zatvorenih vrata”). Posle 1844. i Hristovog ne-dolaska, objasnjenja su izmenjena kako bi se sve pokrilo i zabasurilo.

- Sakrice da je bivsi subotarski pastor Walter Rea, objavio knjigu na temu plagijata gurua Helen Vajt ukljucujuci i skice i crteze njenih "vizija" koje je precrtala od drugih autora.

- Sakrice da je preko 80% tekstova gurua Helen Vajt zapravo plagijat.


- Obajsnjenje za plagijate ce naci u cinjenici da u to vreme nije postojao copyright, pa je to sasvim legalno. Da li to opravdava plagijat ?

- Sakrice da seldeca izjava nikada nije povucena: "Verujemo da su otkrovenje i inspirisanost Biblije i napisanija Helen Vajt na jednakom nivou. Inspirisanost i nadahnuce Svetim Duhom je jednako i identicno u oba slucaja.
" Toliko o Soli Skripturi.


- Sakrice da su izbacili pastora koji je odabrao Bibliju umesto napisanija gurua Helen Vajt.

- Sakrice da je naglasak gurua Helen Vajt bio na jelu, i da je ona izjavila : "ukoliko jedemo meso zivotinja, pocinjemo da poprimamo njihovu prirodu".

- Ignorisace Bibliju gde pise: “Jedite sve sto je u mesnici…”

- Sakrice da je vecina tekstova na temu hrane pisala zbog "preteranog interesa za seks kod muskaraca".

- Sakrice da je posvetila stranice i stranice u svojim delima na temu masturbacije, koju je krivila za mnoge bolesti.


- Dr. Kelog i njegov brat su a osnovu tih upustava proizveli "cuvene" hladne pahuljice, koje su navodno potpuno nestimulativne.

- Sakrice da je guru Helen Vajt isla kod frenologa (okultna nauka) da joj "procita" kvrge na njenoj glavi.

- Sakrice da zajedno sa jehicima-JS-ma propovedaju jeres "uspavanih dusa" i da negiraju postojanje pakla.

- Sakrice da je njihova biblija pod imenom " Clear Word Bible"Kao i kod JS-ka (Novi Svet) zapravo prepravljena Biblija tako da su ucenja gurua Helen Vajt ubacena u sam tekst. Onaj ko cita tu njihovu bibliju ne moze da razlikuje Bozje reci od ucenja njihovog gurua.

- Sakrice da se zahteva vodjenje zivota koji u sebi inkorporise sve restrikcije Starog Zaveta, koji je vazio samo do Hristovog dolaska i to za Jevreje.

- Sakrice da se oslanjaju na Stari Zavet iako nam je Hrist doneo blagodat.

- Uce da svojom smrcu na krstu Hrist nas nije iskupio za grehe, nazivajuci Ga time lazovom kada je rekao: “Svrsi se”.

- Uce da cemo biti sudjeni od Boga direktno bez medijatora.

- Ignorisace ciat Biblije koji kaze: “…ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika “ (1 John 2,1)

- Sakrice da sebe smatraju duhovno superiornim u poredjenju sa ne-subotarima.


Izvor/Find more forums on Religion and Philosophy

Pozdrav.

P.S

Ko ne veruje internet je otvoren za svakog pa ne ka sam iskopa-proveri.Ovde na forumu SF, ima takodje dosta informacija o tome!!!


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
duhovnost nema veze sa biblijom, to je jasno svakome ko ima neku predstavu o duhovnost, ti mozes da citas bibliju koliko hoces a da nemas pojma o duhovnosti niti da postanes duhovan, duhovnost nema veze da li si ti hriscanin ili citas bibliju ili se molis bogu ili ne molis, da li ti prihvatao isusa ili ga ne prihvatao, imamo lom duhovnih ljudi koji nisu hriscani npr

Mislio sam da zelis odgovor sa stanovista hriscanstva...
Naravno da nema veze sa biblijom, postoje muslimani, budisti, hindusi koji su duhovni ljudi. Ali je pitanje koliko je to kvalitetna duhovnost i u kojoj meri dolazi do promene u njihovom zivotu posredstvom te religije u koju oni veruju. Svaka druga religija i ideja koja stvara duhovnost je dobra sama po sebi dok je ne uporedimo sa Hristom. Cak i putem filozofije i procesom eliminacije,ako sve te religije i ideje uporedis sa idejama hriscanstva mozes da utvrdis da njihove nauke nisu logicne. Prava duhovnost nije neko hipnoticko stanje, u kojem se covek lepo oseca, vec istina koja odgovara na vazna zivotna pitanja...

Znaci da ih ipak ne poznajes dovoljno!Detalji Koje Subotari Kriju kao Zmija Noge
hahaha molim te to_clue, kakve su ovo gluposti... nesto jeste istina , ali se vidi da je ovo pisao neko ko je pun mrznje prema adventistima, pa izvrce. Zar verovati takvom izvoru? Uostalom Jelena Vajt ne mora uopste biti prorok, adventisticka crkva je najbliza izvornom ucenju hriscanstva i zbog toga ljudi idu tamo. Mrzi me da cak i odgovaram na svaku tacku ovog teksta a imam odgovor na sve, stvarno je glupo sve ovo...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Znaci da ih ipak ne poznajes dovoljno!Detalji Koje Subotari Kriju kao Zmija Noge




- Da su oni ti koji organizuju seminar. Uvek je to “seminar o Hristu”.

- Subotari sebe smatraju “jedinom istinskom crkvom ostatka”. Svi drugi ce da budu prokleti…

- Spasenje zavisi o tome da li se svetkuje subota ili ne, i to iskljucivo kroz sektu.

- Ukoliko “primite” Hrista kroz sektu subotara, oprastaju se gresi samo do tog momenta. Svi gresi posle ulaska u sektu nece biti oprosteni.

- Subotari su trenutno u periodu "istraznog suda" (o kome nema ni reci u Bibliji), i sve sto urade ili ne urade se zapisuje i ostavlja za strasni sud.

- Bice sudjeni cak i za "dangubljenje", jer su mogli biti korisniji (za sektu naravno).

- Bicete podsticani da postanete vegetarijanac.

- Ignorisace deo Biblije u kome pise "…onaj ko je slab u veri jede zelje" (Rim. 14,2)

- Ocekivace da se postuje guru Helen Vajt, za koju smatraju da je bila prorok.

- Nikada nece reci da je isti guru dokazani plagijator i lazni prorok. Rane sramotne izjave gurua su prepravljene u svrhu prikrivanja.

- Nece reci da u pocetku nisu verovali u Sveto Trojstvo. U to vreme su verovali da je Isus Hrist zapravo Arhandjel Mihajlo.

- Planirali su da ovu jeres da je Hrist zapravo Arh. Mihajlo pokriju manipulisuci sa Biblijom, tako da izjave gurua Helen Vajt da je Arh. Mihajlo Starozavetno ime Isusa Hrista ima biblijsku podrsku. Senka jehica… (Sto se mozes uveriti na temi Ko je Isus-Bog ili Arhangel Mihail)

- Sakrice da su rani subotari bili braca sa JS-cima, imajuci izvore u laznim prorocima. Pogresni proracun vremena Hristovog dolaska je uzrokovao razlaz.

- Sakrice da su rani subotari ocekivali Hrista da ce da se vrati 1843. i 1844. godine. Razocaranje je bilo katastrofalno.

- Sakrice da su jeresi "nebeske svetinje", "istraznog suda" proizvedene kako bi se objasnio razlog Hristovog ne-dolaska. Umesto da se javno pokaju zbog greha u koji su upali, izmislise tu jeres.

- Sakrice da je lazni prorok i guru Helen Vajt u periodu izmedju 1843. i 1844. tvrdila kako su vrata spasenja bila zatvorena (jeres “zatvorenih vrata”). Posle 1844. i Hristovog ne-dolaska, objasnjenja su izmenjena kako bi se sve pokrilo i zabasurilo.

- Sakrice da je bivsi subotarski pastor Walter Rea, objavio knjigu na temu plagijata gurua Helen Vajt ukljucujuci i skice i crteze njenih "vizija" koje je precrtala od drugih autora.

- Sakrice da je preko 80% tekstova gurua Helen Vajt zapravo plagijat.


- Obajsnjenje za plagijate ce naci u cinjenici da u to vreme nije postojao copyright, pa je to sasvim legalno. Da li to opravdava plagijat ?

- Sakrice da seldeca izjava nikada nije povucena: "Verujemo da su otkrovenje i inspirisanost Biblije i napisanija Helen Vajt na jednakom nivou. Inspirisanost i nadahnuce Svetim Duhom je jednako i identicno u oba slucaja.
" Toliko o Soli Skripturi.


- Sakrice da su izbacili pastora koji je odabrao Bibliju umesto napisanija gurua Helen Vajt.

- Sakrice da je naglasak gurua Helen Vajt bio na jelu, i da je ona izjavila : "ukoliko jedemo meso zivotinja, pocinjemo da poprimamo njihovu prirodu".

- Ignorisace Bibliju gde pise: “Jedite sve sto je u mesnici…”

- Sakrice da je vecina tekstova na temu hrane pisala zbog "preteranog interesa za seks kod muskaraca".

- Sakrice da je posvetila stranice i stranice u svojim delima na temu masturbacije, koju je krivila za mnoge bolesti.


- Dr. Kelog i njegov brat su a osnovu tih upustava proizveli "cuvene" hladne pahuljice, koje su navodno potpuno nestimulativne.

- Sakrice da je guru Helen Vajt isla kod frenologa (okultna nauka) da joj "procita" kvrge na njenoj glavi.

- Sakrice da zajedno sa jehicima-JS-ma propovedaju jeres "uspavanih dusa" i da negiraju postojanje pakla.

- Sakrice da je njihova biblija pod imenom " Clear Word Bible"Kao i kod JS-ka (Novi Svet) zapravo prepravljena Biblija tako da su ucenja gurua Helen Vajt ubacena u sam tekst. Onaj ko cita tu njihovu bibliju ne moze da razlikuje Bozje reci od ucenja njihovog gurua.

- Sakrice da se zahteva vodjenje zivota koji u sebi inkorporise sve restrikcije Starog Zaveta, koji je vazio samo do Hristovog dolaska i to za Jevreje.

- Sakrice da se oslanjaju na Stari Zavet iako nam je Hrist doneo blagodat.

- Uce da svojom smrcu na krstu Hrist nas nije iskupio za grehe, nazivajuci Ga time lazovom kada je rekao: “Svrsi se”.

- Uce da cemo biti sudjeni od Boga direktno bez medijatora.

- Ignorisace ciat Biblije koji kaze: “…ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika “ (1 John 2,1)

- Sakrice da sebe smatraju duhovno superiornim u poredjenju sa ne-subotarima.


Izvor/Find more forums on Religion and Philosophy

Pozdrav.

P.S

Ko ne veruje internet je otvoren za svakog pa ne ka sam iskopa-proveri.Ovde na forumu SF, ima takodje dosta informacija o tome!!!



Postovanje Faky,
Pa te gluposti je napisao nekakav manijek i pjandura, koje su vec odavno otrcane i svako ko poznaje adventiste uveren je da su to samo gluposti onih koji mrze adventiste a mrze ih zato sto su bolji od njih.

Faky, imas li ti ikakvo iskustvo ili ti je svo znanje da po tudjem smetljistu skupljas djubre?


Sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam 14 godina zivjela u blizini adventisticke crkve i oni svakog petka popodne i subote idu u crkvu, a mislim da petkom djeca njihova ne idu ni u skolu. Zenska omladina se jako rano udaje i ne nose pantalone. Jako su miroljubivi i pomazu se medjusobno kao i ostale znance i komsije. Veoma prijateljski raspolozen i uljudan narod. Sjecam se da su rekli da za uskrs ne farbaju jaja, nego ih samo skuvaju. Jako lijepo pjevaju u crkvi i ne, nemaju slicnosti sa Jehovinim svjedocima. Narod voli svasta da prica, ali ja samo nosim pozitivne i prijatne uspomene iz tih dana kada smo bili komsije. Njihova crkva je otvorena svima dobronamjernim ljudima.

Lepo je kad covek i pored svih negativnosti koje se ovde iznose ipak cuje i nesto pozitivno od ljudi koji su imali takva iskustva sa Adventistima.
Licno hvala ti na ovim recima.
Naravno da narod voli svasta da prica, i zalosno je sto se uglavnom iznose neistine ili poluistine obucene u negativno ruho, jer se oni koji to iznose ne mole Bogu da im otkrije Duhom svojim da li je ono sto iznose stina ili ne, i da li je uopste njihov posao da cine takve stvari, na sta i sama rec upucuje kada kaze ( parafraziram ) "OVI LJUDI OD SLATKOGA PRAVE GORKO A OD GORKOGA SLATKO, SVETLO NAZIVAJU TAMOM A TAMU SVETLOM"

Neka Gospod pomogne svakoj iskrenoj osobi da spozna istinu koja se nalazi u Isusu i njegovoj reci.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Mislio sam da zelis odgovor sa stanovista hriscanstva...
Naravno da nema veze sa biblijom, postoje muslimani, budisti, hindusi koji su duhovni ljudi. Ali je pitanje koliko je to kvalitetna duhovnost i u kojoj meri dolazi do promene u njihovom zivotu posredstvom te religije u koju oni veruju. Svaka druga religija i ideja koja stvara duhovnost je dobra sama po sebi dok je ne uporedimo sa Hristom. Cak i putem filozofije i procesom eliminacije,ako sve te religije i ideje uporedis sa idejama hriscanstva mozes da utvrdis da njihove nauke nisu logicne. Prava duhovnost nije neko hipnoticko stanje, u kojem se covek lepo oseca, vec istina koja odgovara na vazna zivotna pitanja...

opet tio povezujes duhovnost i religiju, pa covek ne morada bude religiozna da bi bio duhovan, on ne mora da pripada ni jednoj religiji, ne postoji hriscanska duhovnost i ne hriscanska duhovnost, duhovnost ne pripada ni jednoj religiji, bilo da je hriscanska muslimanska budisticka ateisticka i ta ti ja znam koja vec, moze da se kaze da duhovnost prpada kosmosu
kazes dok se ne uporede sa hristom, pa znas li sta je ucio hrist? znas li ti da je on ucio ljude o stvarima koje se danas uce u budizmu a npr ne uce se u hriscanstvu? znas li ti da je on zapisam u budistickim (hinduistickim) knjigama koje su starije od biblije, kao najveci sin koji je hodao zemljom?
ja sam pitao spedy-a jednostavno pitanje, posto je spominjao duhovnost non stop, pitao sam ga lepo sta je to duhovnost? on je odgovorio neke nebuloze, i nesto sto ga nisam ni pitao, tipa sta radi duhovan covek
on ne zna staje duhovnost nego laprda neke gluposti kako moras da postujes neke zapovesti i da moras da praznujes subotu da bi bio duhovan, to ti je za njega duhovnost, koliko o nema pojma o duhovnosti, toliko nema pojma ni no bibliji, nego nesto laprda samo


Lepo je kad covek i pored svih negativnosti koje se ovde iznose ipak cuje i nesto pozitivno od ljudi koji su imali takva iskustva sa Adventistima.
Licno hvala ti na ovim recima.
Naravno da narod voli svasta da prica, i zalosno je sto se uglavnom iznose neistine ili poluistine obucene u negativno ruho, jer se oni koji to iznose ne mole Bogu da im otkrije Duhom svojim da li je ono sto iznose stina ili ne, i da li je uopste njihov posao da cine takve stvari, na sta i sama rec upucuje kada kaze ( parafraziram ) "OVI LJUDI OD SLATKOGA PRAVE GORKO A OD GORKOGA SLATKO, SVETLO NAZIVAJU TAMOM A TAMU SVETLOM"

Neka Gospod pomogne svakoj iskrenoj osobi da spozna istinu koja se nalazi u Isusu i njegovoj reci.

laodikeja jeste ovo rekli nekom da dodje ida kaze nesto lepo za vas xD koje neistine se iznose laodikeja? sta ste vi sarsena crkva i nemate greski? laodikeja a zar i ti ne pravis od slatkog gorko i od gorkog slatko? zar ti ne pravis tvoju pravoslavnu crkvu kao gorku a nesvoju adventisticku kao slatku? zar ti ne nazivas svetlo tamom a tamu svetlom? laodikeja vidis koliko ti ne vidis sebe?
tebi laodikeja treba da pomogne da spoznas istnu da si pogresi zato sto si presao u drugu crkvu, a ne da sam sebe tesis u podsvesti da si napravio pravi korak, to je korak koji je veoma maskiran u neistini i lazima, ali ti ne vidis da je maskiran, nego ga vidis kao istinit i pravi korak
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sustina je u tome da se moramo moliti Bogu da ne govorimo nesto sami od sebe, jer ovde na ovom forumu se uglavnom mogu cuti ljudska misljenja i predpostavke, prenosenje informacija iz druge ruke, i slicno.
Zato je Bozje svedocanstvo jedino merodavno, a ono se trazi i prima u molitvi i licnom iskustvu sa Bogom.


"По том знамо да љубимо дјецу Божију кад Бога љубимо и његове заповијести држимо.
Јер је ово љубав Божија да заповијести његове држимо; и заповијести његове нијесу тешке.
Јер сваки који је рођен од Бога побјеђује свијет; и вјера је наша ова побједа која побиједи свијет.
Ко је који свијет побјеђује осим онога који вјерује да је Исус син Божиј?
Ово је Исус Христос што дође водом и крвљу и Духом, не само водом него водом и крвљу;
и Дух је који свједочи, јер је Дух истина,
Јер је троје што свједочи на небу: Отац, Ријеч, и свети Дух; и ово је троје једно.
И троје је што свједочи на земљи: дух, и вода, и крв; и троје је заједно.

Кад примамо свједочанство човјечије, свједочанство је Божије веће; јер је ово свједочанство Божије што свједочи за сина својега.
Који вјерује сина Божијега има свједочанство у себи; који не вјерује Богу начинио га је лажом, јер не вјерова свједочанству које свједочи Бог за сина својега.
И ово је свједочанство да нам је Бог дао живот вјечни; и овај живот вјечни у сину је његовом.
Ко има сина Божијега има живот; ко нема сина Божијега нема живота" ( 1 poslanica Jovanova 5. 2 - 12 )
 
Natrag
Top