Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Vidim ja veoma dobro, ali ti ne vidiš da sam s razlogom (koji sam već naveo) tako provokativno aktuelizovao temu o pravoslavlju. I ti si prvi nasjeo na tu provokaciju.

Нисам насео, већ сам давно очекивао тако нешто, само не од уредника. Адвентисти су покушали раније, па када су видели да не износим непроверене информације и не делим апостасију са онима који се представљају као православци, а заправо учествују у екуменизму и материјализму, нису имали много аргумената. То што ти не признајеш каноне и што мислиш да више нису битни није ни чудо, али они који треба да их бране су важни за расправу.

Да не реметим више ову тему, ствар је веома јасна.
Овде су кључна лажна и изврнута учења од стране адвентиста. То је и најбитније код хришћана - сведочанство мора бити једнако код свих. Чим неко крене да измишља то се види, а увек је повод за прављење секти и култова.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Нисам насео, већ сам давно очекивао тако нешто, само не од уредника. Адвентисти су покушали раније, па када су видели да не износим непроверене информације и не делим апостасију са онима који се представљају као православци, а заправо учествују у екуменизму и материјализму, нису имали много аргумената. То што ти не признајеш каноне и што мислиш да више нису битни није ни чудо, али они који треба да их бране су важни за расправу.

Да не реметим више ову тему, ствар је веома јасна. Овде су кључна лажна и изврнута учења од стране адвентиста. То је и најбитније код хришћана - сведочанство мора бити једнако код свих. Чим неко крене да измишља то се види, а увек је повод за прављење секти и култова.

Kako god, mene nećeš uvući u doktrinarne rasprave između vas, mada to pokušavaš. A da si krivo zaključio moje aktuelizovanje teme o pravoslavlju, to je očigledno.
 
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
starstuff...sta mislis da radi Bog sa onima ljudima i narodima koji se potpuno izopace, postanu zlo i naopako i bespovratno se okrenu protiv Boga, Njegovih zakona Zivota, pravde, ljudskosti, svega dobrog i korisnog po ljudski smisao, koji im je Bog dao.

Zatire ih, istrebljuje, da ne sire svoju pogan na ostale ljude u kojima Ima kvaliteta da ostvare Bozji i Ljudski smisao.

Bog ne ubija sto mrzi, jer i to su njegova djeca bila, ali su se bespovratno iskvarili, postali zlo i naopako, stetocine i opasnost po druge ljude koji jos uvjek mogu biti dostojni Casnog i Pravednog zivota, ali bi i oni bili izopaceni i razvratni da Bog ne kaze da se preventivno uklone da ne bi se sirila Zaraza i Bolest totalnog Izopacenja svih ljudi.

Uzecu za primjer "Holokaust Jevreja", koji su se tek pod strasnim posledicama Istrebljenja...Opametili, prvo Licno, pa se organizovali i povezali kao Pametni ljudi, da zajedno grade svoj zivot na dobro sebi i sa postovanjem Boga, svoga Oca, koji im je najvise dao, ali ih i najvise izlozio stradanju kada su se izopacili, pa su se konacno opametili.

Isto je i sa Srbima, mnogo nam je Bog dao, ali i mnogo ocekuje od nas, zato nas je i darivao, a za sva svoja stradanja treba prvo da krivimo sebe, svoju jad i bijedu, glupost i kukavicluk, a za sve svoje Pobjede i Uspone treba da zahvalimo Bogu, jer nam je to On pruzio kada smo bili Dostojni i Casni, Posteni, Pametni, Hrabri i dosledni u svom Cojstvu i Junastvu.

Za svoju bijedu sada, mozemo da krivimo samo sebe, jer je i najglupljem Srbinu jasno da nismo za sad dostojni, ni licno, ni kolektivno, da nas Bog pogleda i pruzi milost.

Ja ispricah poucnu istinitu pricu o ocu Vucku, koji sve moguce dobro ucini za svog sina, a ovaj umjesto da se okane zla i naopakog, zasta mu je otac stvorio i pruzio sve moguce uslove, ovaj izopaceni, demonizovani i bespovratno otpali, zli sin, jos drugu dvojicu svoje brace navede na zlo i naopako, pa jos svog oca, dobrocinitelja, udari, razbi mu glavu i ponizi ga pred sinovima, pokazujuci pred svima da je on, izopaceni i zli sin, spreman da vlada svima njima, i da svi moraju da rade po njegovoj sili, naopako i zlo, ali casni, posteni i odgovorni Otac, ga ubi kao pseto, sto ovaj i bijase, i spasi svoja dva sina, i dobi od njih tri unuka, i sva porodica nastavi da zivi Casno i Posteno, kako dolikuje Ljudima i kako je Bog Rekao !

Tebi ne smetaju abortusi-ubistva sopstvene djece zbog sebicnih, zlih razloga svojih roditelja i onih koji rade ova ubistva-abortuse zbog Para i Licnog Bogacenja, zbog svojih sebicnih razloga.

Ali ti smeta kada bog zatire Zle Ljude i njihovo Zlo Sjeme, da bi spasio od propadanja i unistenja Dobre Ljude i Dobar Porod, a sve ljude i djecu koji su nevino stradali uzima kraj sebe za Vjecni Zivot i omogucava im Razvoj Zivota do savrsenstva i kroz vjecnost.

Sta mislis, sta ce Bog, Isus Hrist uraditi kada ponovo dodje, sa Djavolom-Satanaom, demonima i svim ljudima koji im budu sluzili u Zlu ?

Spalit ce ognjem Sve i Svakoga koji nisu Dostojni svoje Ljudskosti, Dobra, Casti, Postenja i svog smisla koji im je Bog dao !


Razlikujes li svojim vijugicama kaznjavanje Zlih, da bi se spasili Dobri, iz Ljubavi Bozije prema Ljudima ?

Razlikujes li svojom "logikom", ubistvo ljudi i djece zbog Sebicnih razloga, radi svoje guzice, para i interesa, zbog zlih namjera ?


Posto si ti ateista i ljubitelj satanista, a svi zajedno sluzite djavolu i volite, prihvatate i opravdavate Sve Izopacenosti, kurvarluk, bludnicenje, prostituciju, narkomaniju, kriminal, naucno-tehnoloske otrove, ubistvenu GMO hranu, i sve drugo opasno, stetno i ubistveno po ljude, sto ste stvorili, sirite i namecete svim Ljudima, smeta ti sto postoji Bog i dobri ljudi, koji zive, misle i djeluju po savjesti, ljudskosti i Bozijim zakonima.

Takva je tvoja uloga, "pamet i logika", da se boris protiv Boga i dobrih ljudi, da sluzis Zlu i da ga opravdavas...

...iz svojih Licnih, Sebicnih Razloga, zbog licne koristi i interesa, da sto vise ljudi navedes na izopacenost i perverziju...

...da bi imao sa kime da bludnicis, drogiras, jases i satires...i samo izvoli...

...a mene preskoci, imam ja Bolje drustvo !
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

24– VREME MILOSTI – Od strane Boga prestaje da sa izglasavanjem nedeljnog zakona za one koji počnu svetkovati nedelju kao dan od odmora;
Neka nam to Sarrdy dokaze.
Miko, ti nas tretiraš kao malu decu ! Evo dokaza:

Najmanje 10 X sam ti postitao ovaj post:
Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:

Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !

Pozdrav, hvala
.
A pošto odlično znaš o čemu se radi, postoje samo DVE opcije zašto nisi odgovorio:

1. Svestan si da je JERES i nećeš druge da upoznaš sa njom.

Tako da onaj tvoj čuveni pozdrav na kraju posta: ,,SVIMA ŽELIM SVE NAJBOLJE’’, je samo Copy/Paste pozdrav. A ne iskren. Jer da je to ZAISTA tako – Ti bi mi odgovorio posle PRVOG mog posta na ovu temu, a ne NIKAD.

2. Druga stvar je zato što si LOVAC.
Lovac na greške. Adventisti su moderni Fariseji. I kao takvi oni upražnjavaju iste one metode kao i predhodnici iz I veka.
Koriste trik:,,Cede komarca a gutaju kamilu !’’.
Ja (komarac) koji nemam ni jednu JERES, ili možda eventualno 1 ili 2, ali niko neće da mi saopšti! A Mika 32 (kamila) sa svim svojim osobinama i jeresima koja ima Adventistička Crkva je pošten, fin gospodin, kulturan,...........
Zato nam nikada nisi ni saopštio koje je NAUKA ASD po ovom pitanju.
I po ovome ste isti kao i JS.
I njima kada tražiš sve njihove nauke da ti saopšte, a Pravoslavac si ili Katolik, ili jednistavno nisi za JS isto tako kriju svoj nauk. Zajednički koreni su ostavili traga.

Zato evo malo Adventističke literature, pošto MIKA 32 NIKADA NIJE HTEO DA NAS UPOZNA SA OVOM ,,NAUKOM’’ Adventista Sedmoga Dana:


"Dat ću vam novo srce, nov duh udahnut ću u vas!" Svim srcem verujem da se Duh Bozji povlaci sa zemlje i oni koji imase veliku svetlost i prilike i nisu ih iskoristili bice prvi koji ce biti napusteni. Oni su ozalostili Duha Bozjeg da odstupi. Sadasnja aktivnost Sotone koja deluje na srca i na crkve i nacije trebalo bi da probudi svakog ucenika prorocanstava. Kraj je blizu. Nek nase crkve ustanu. Neka obracujuca sila Bozja bude iskustvo srca i svakog pojedinog clana i tada cemo videti dubinsko pokretanje Duha Bozjeg. Samo oprostenje greha nije glavni rezultat smrti Hristove. On je nacinio bezgranicnu zrtvu ali ne samo da bi se greh uklonio nego da bi se ljudska priroda vratila, vratila prvobitnom savrsenstvu, ponovo izgradjena iz svog narusenog stanja, i da se pripremi za prisustvo Bozje... {Selected Messages, book 3; page 154.1}

"Oluja se približava. Mi se moramo pripremiti za njen bes kajući se pred Bogom i pokazujući veru u našeg Gospoda Isusa Hrista. Gospod će ustati da strahovito potrese zemlju. Videćemo nevolje na sve strane. Hiljade brodova završiće u dubinama mora. Mornarice će biti potapane i milioni ljudskih žrtava žrtvovani. Požari će izbijati neočekivano i nikakvi ljudski napori neće moći da ih ugase. Palate na zemlji nestajaće u ogromnoj stihiji. Železničke katastrofe će se dešavati sve češće. Na velikim saobraćajnicama dolaziće do iznenadnih meteža, sudara i smrti. Kraj je blizu, vreme milosti ističe. O, tražimo Gospoda dok se može naći, prizivajmo ga dok je blizu!" (Messages to Young People 89-90, 1890)

1986 – Konferencija britanske unije ASD uzdiže britanske nedjeljne zakone o trgovini. 1989 – U smjernicama Sjeverno-američke divizije (NAD) za „Naglasak na povratku kući tokom godine evangelizma“ na 37. str. 30-35 red, piše da Generalna Konferencija žele da svaki ASD pastor u Sjeverno-američkoj diviziji treba da se obučava -u neuro-lingvističkom programiranju hipnoze, i da je 200 ASD pastora već dobilo diplome instruktora.( U Odabranim svedočanstvima knj.2, str.351. Bog nam je rekao da kad vidimo ovo, „blizu smo kraja vremena milosti.“ )

Bog nam je otkrio vreme kada će ova vest prestati da se propoveda ili kada će se ZAVRŠITI VREME MILOSTI. Ono što nam je otkriveno treba da prihvatimo za sebe i za svoju decu, ali nemojmo ni pokušavati da saznamo ono što je ostalo kao tajna u savetima Svemogućeg...
Dobijala sam pisma koja su zahtevala od mene da kažem da li sam dobila neko naročito videlo o tome kada će se ZAVRŠITI VREME MILOSTI !
Ja odgovaram da imam da objavim samo jednu poruku, potuku da je sada vreme za rad – dok je dan, jer će doći noć kada niko neće moći da radi’’. (Selected Messages, book 1; page 191, year 1894.)

,, Gospod mi je jasno pokazao da će ikona zveri biti načinjena pre isteka vremena milosti, jer to treba da bude velika proba kojoj će biti izložen Božiji narod, proba od koje zavisi njegova večna sudbina. (Selected Messages, book 2; page 81, year 1890.)


,,Videla sam anđele kako žure tamo i amo po nebu. Anđeo s opremom pisarskom na boku vratio se sa Zemlje i obavestio Isusa da je završio svoje delo, da su sveti izbrojani i zapečaćeni (poštovaoci subote). Tada sam videla Isusa, koji je služio pred kovčegom, u kome se čuvalo Deset Zapovesti, kako baca svoju kadionicu. Podigao je ruke i glasno uzviknuo : >> Svrši se ! << ‘’. (Rani Spisi, str.279; god. izd. 1858.)

,,Anđeo koji se vratio sa Zemlje objavio je da je njegovo delo ZAVRŠENO; Svet je bio stavljen na konačnu probu i svi koji su se pokazali verni božanskim PROPISIMA primili su >> Pečat živoga Boga <<.
Tada je isus PREKINUO svoje posredovanje u nebeskom svetilištu. Podigao je ruke i glasno uzviknuo : >> Svrši se ! << ‘’. (Velika Borba, str.613; god. izd. 1911.)

,, Kada Isus bude prestao da se moli, slučajevi svih ljudi biće zauvek rešeni.....Vreme milosti će se završiti; prestaće i Hristovo posredovanje na Nebu. Taj trenutak, na kraju, iznenadiće sve, a oni koji su propustili da očiste svoje duše poslušanjem istine biće zatečeni na spavanju’’. (Svedočanstvo za Crkvu, knjiga 2, str.191;god.izd. 1868.)

LJUDSKE AKTIVNOSTI NA ZEMLJI POSLE PRESTANKA IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI:

,,I pravednici i nepravednici će i dalje živeti na Zemlji kao smrtni ljudi – Sadiće i gradiće; ješće i piće, i niko neće biti svestan da je konačna, neopoziva presuda izrečena u nebeskom svetilištu’’. . (Velika Borba, str.491; god. izd. 1911.)

,,Kada u svetilištu bude donesena neopoziva presuda, i kada sudbina svetta bude zauvek utvrđena, stanovnici Zemlje to neće znati.
Ljudi koje je konačno Božiji Duh napustio, zadržavaće spoljni oblik pobožnosti, a sotonska revnost kojom će ih nadahnuti knez zla da bi ostvario svoje zlonamerne planove biće vrlo slična revnosti za Gospoda. ’’. . (Velika Borba, str.615; god. izd. 1911.)
.......

Međutim da vidimo da li Pismo podržava ovaj Adventni nauk:


Матеј 28:20 Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.

Јован 3:16 Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.

Римљ. 5:8,9 Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бејасмо грешници умре за нас.Много ћемо, дакле, већма бити кроза Њ спасени од гнева кад смо се сад оправдали крвљу Његовом.

Biblija kaže:

1. Da će Bog biti sa nama do Armagedona;

2. Da je Njegova želja da nijedan ne pogine;

3. Da je Bog spreman dati život i za grešnika.


Odnosno pošto je Bog LJUBAV, On će do pola sekunde pre Armagedona izlivati svoju milost na stanovnike Zemlje, ne bi li još nekog spasio. A ne dići ruke od grešnika 5 godina ili 1 godinu ili 10 godina, nebitno, pre Armagedona........

Ova teorija ,,O prestanku izlivanja Božije milosti na zemlju’’ je napravljena isključivo zbog Pečata Božijeg – SUBOTE, i Žiga Zveri – NEDELJE, da bi se opravdalo DELO POŠTOVANJA SUBOTE. A Pismo lepo kaže da se ni jedno telo ne može spasiti delima.

Evo zbog čega Mika 32, nikada nije odgovorio na moj post !

Znao je sve on ovo vrlo dobro, zato i nije nikada odgovorio.
Kao i u slučaju ABORTUSA.
Isto i to Mika 32, odlično zna. U Americi ima jako puno velkih aventističkih bolnica. Najverovatnije je s obzirom na godine i posećivao je neku. I odlično zna da li se u njima rade abortusi ili ne. Ali eto i posle 10 X ponovljenog pitanja – Nikada nije odgovorio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Posto ste se dotakli abortusa, da vidimo sta kaze sveto pismo o zlostavljanju i ubistvu dece i trudnica i o cedomorstvu.

"
Osija


Jefremova ce slava odleteti kao ptica od rodenja i od utrobe i od zacetka.


Ako li i othrani sinove svoje, ja cu ih uciniti da budu bez dece, da ne ostane nijedan; i teško njima kad odstupim od njih.


Jefrem, kad ga gledah, beše kao Tir, posaden na ljupkom mestu; ali ce Jefrem izvesti krvniku sinove svoje.


Podaj im, Gospode; šta ceš im dati? Podaj im utrobu pometljivu i dojke usahle.


Sva je zloca njihova u Galgalu; zato onde mrzim na njih; za zlocu dela njihovih izgnacu ih iz doma svog; necu ih više ljubiti: svi su knezovi njihovi odmetnici


Udaren bi Jefrem; koren im posahnu, nece roditi roda; ako i rode, ubicu mili porod utrobe njihove


Samarija će opusteti, jer se odmetnu od Boga svog; oni će pasti od mača, deca će se njihova razmrskati i trudne žene njihove rasporiti.




Brojevi


Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale čoveka


A devojke, koje ne poznaše čoveka, ostavite u životu.


A vi ostanite izvan logora sedam dana; svaki koji je ubio koga i koji se dotakao ubijenoga očistite se treći dan i sedmi dan, sebe i roblje svoje




2 Kraljevima


Tada Menajim raskopa Tapsu i pobi sve koji behu u njoj i u međama njenim od Terse, jer mu ne otvoriše, zato ih pobi i sve trudne žene njihove raspori.


Još joj reče car: Šta ti je? A ona reče: Ova žena reče mi: Daj sina svog da ga pojedemo danas, a sutra ćemo pojesti mog sina.


I skuvasmo sina mog i pojedosmo ga, a sutradan rekoh joj: Daj sina svog da ga pojedemo. Ali ona sakri svog




1 Samuilova


Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce.




Psalam


On pobi prvence u Misiru od čoveka do živinčeta.


Koji pobi Misir u prvencima njegovim; jer je doveka milost Njegova;


Blago onome koji uzme i razbije decu tvoju o kamen




Sudije


I zavetova Jeftaj zavet Gospodu i reče: Ako mi daš sinove Amonove u ruke,


Šta god iziđe na vrata iz kuće moje na susret meni, kad se vratim zdrav od sinova Amonovih, biće Gospodnje, i prineću na žrtvu paljenicu


I tako dođe Jeftaj do sinova Amonovih da se bije s njima; i Gospod mu ih dade u ruke.


I pobi ih od Aroira pa do Minita u dvadeset gradova i do ravnice vinogradske u boju vrlo velikom; i sinovi Amonovi biše pokoreni pred sinovima Izrailjevim.


A kad se vraćaše Jeftaj kući svojoj u Mispu, gle, kći njegova iziđe mu na susret s bubnjevima i sviralama; ona mu beše jedinica, i osim nje ne imaše ni sina ni kćeri.


Pa kad je ugleda, razdre haljine svoje i reče: Ah kćeri moja! Vele li me obori! Ti si od onih što me cvele; jer sam otvorio usta svoja ka Gospodu i ne mogu poreći.


A ona mu reče: Oče moj, kad si otvorio usta svoja ka Gospodu, učini mi, kako je izašlo iz usta tvojih, kad te je Gospod osvetio od neprijatelja tvojih, sinova Amonovih.


Još reče ocu svom: Učini mi ovo: ostavi me do dva meseca da otidem da se popnem na gore da oplačem svoje devojaštvo s drugama svojim.


A on joj reče: Idi. I pusti je na dva meseca, i ona otide s drugama svojim i oplakiva devojaštvo svoje po gorama.


A kad prođoše dva meseca, vrati se k ocu svom; i on svrši na njoj zavet svoj koji beše zavetovao. A ona ne pozna čoveka. I posta običaj u Izrailju


Da od godine do godine idu kćeri Izrailjeve da plaču za kćerju Jeftaja od Galada, četiri dana u godini."

Ima jos dosta toga u dobroj knjizi o ubistvu dece.




E jesi laik bre!pa stra nam motas tu SZ-et,to je Bog govorio samo jevrejima,on nikad nije to radio s Hriscanima!mi smo pod blagodati-milosti ako ne razumes sta je to blagodat?
Isus je blagodat-Milost zato se niko ne nalazi pod zakonom,ajde kazi dali su takvi citati bilo gde zapisani u jevadjelju?Isus je jasno rekao da i za zloga kao i za dobroga od danas ce grejati isto sunce,padati kisa itd.Ovo sto si postirao se odnosi samo na jevreje,procitaj celu glavu od stihova koje si postavio pa ces videti pravdu.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Prirodom

Sto se opravdanja zla tice, upravo si pokusao da opravdas ubistva i mucenje dece i trudnica a usput si pokusao da opravdavas i holokaust. Jos si ga stavio pod navodnike. Izgleda da naciste i fastiste dozivljavas kao bozju vojsku a njihova dela kao mila bogu. Ako bog ubija decu i trudnice ili se ubijaju u njegovo ime, onda je u redu? Po istoj toj logici je abortus bozji dar jer se oslobadja zlog semena zlih i sebicnih roditelja. Toliko o pameti i logici.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Miko, ti nas tretiraš kao malu decu ! Evo dokaza:

Najmanje 10 X sam ti postitao ovaj post:

A pošto odlično znaš o čemu se radi, postoje samo DVE opcije zašto nisi odgovorio:

1. Svestan si da je JERES i nećeš druge da upoznaš sa njom.

Tako da onaj tvoj čuveni pozdrav na kraju posta: ,,SVIMA ŽELIM SVE NAJBOLJE’’, je samo Copy/Paste pozdrav. A ne iskren. Jer da je to ZAISTA tako – Ti bi mi odgovorio posle PRVOG mog posta na ovu temu, a ne NIKAD.

2. Druga stvar je zato što si LOVAC.
Lovac na greške. Adventisti su moderni Fariseji. I kao takvi oni upražnjavaju iste one metode kao i predhodnici iz I veka.
Koriste trik:,,Cede komarca a gutaju kamilu !’’.
Ja (komarac) koji nemam ni jednu JERES, ili možda eventualno 1 ili 2, ali niko neće da mi saopšti! A Mika 32 (kamila) sa svim svojim osobinama i jeresima koja ima Adventistička Crkva je pošten, fin gospodin, kulturan,...........
Zato nam nikada nisi ni saopštio koje je NAUKA ASD po ovom pitanju.
I po ovome ste isti kao i JS.
I njima kada tražiš sve njihove nauke da ti saopšte, a Pravoslavac si ili Katolik, ili jednistavno nisi za JS isto tako kriju svoj nauk. Zajednički koreni su ostavili traga.

Zato evo malo Adventističke literature, pošto MIKA 32 NIKADA NIJE HTEO DA NAS UPOZNA SA OVOM ,,NAUKOM’’ Adventista Sedmoga Dana:


"Dat ću vam novo srce, nov duh udahnut ću u vas!" Svim srcem verujem da se Duh Bozji povlaci sa zemlje i oni koji imase veliku svetlost i prilike i nisu ih iskoristili bice prvi koji ce biti napusteni. Oni su ozalostili Duha Bozjeg da odstupi. Sadasnja aktivnost Sotone koja deluje na srca i na crkve i nacije trebalo bi da probudi svakog ucenika prorocanstava. Kraj je blizu. Nek nase crkve ustanu. Neka obracujuca sila Bozja bude iskustvo srca i svakog pojedinog clana i tada cemo videti dubinsko pokretanje Duha Bozjeg. Samo oprostenje greha nije glavni rezultat smrti Hristove. On je nacinio bezgranicnu zrtvu ali ne samo da bi se greh uklonio nego da bi se ljudska priroda vratila, vratila prvobitnom savrsenstvu, ponovo izgradjena iz svog narusenog stanja, i da se pripremi za prisustvo Bozje... {Selected Messages, book 3; page 154.1}

"Oluja se približava. Mi se moramo pripremiti za njen bes kajući se pred Bogom i pokazujući veru u našeg Gospoda Isusa Hrista. Gospod će ustati da strahovito potrese zemlju. Videćemo nevolje na sve strane. Hiljade brodova završiće u dubinama mora. Mornarice će biti potapane i milioni ljudskih žrtava žrtvovani. Požari će izbijati neočekivano i nikakvi ljudski napori neće moći da ih ugase. Palate na zemlji nestajaće u ogromnoj stihiji. Železničke katastrofe će se dešavati sve češće. Na velikim saobraćajnicama dolaziće do iznenadnih meteža, sudara i smrti. Kraj je blizu, vreme milosti ističe. O, tražimo Gospoda dok se može naći, prizivajmo ga dok je blizu!" (Messages to Young People 89-90, 1890)

1986 – Konferencija britanske unije ASD uzdiže britanske nedjeljne zakone o trgovini. 1989 – U smjernicama Sjeverno-američke divizije (NAD) za „Naglasak na povratku kući tokom godine evangelizma“ na 37. str. 30-35 red, piše da Generalna Konferencija žele da svaki ASD pastor u Sjeverno-američkoj diviziji treba da se obučava -u neuro-lingvističkom programiranju hipnoze, i da je 200 ASD pastora već dobilo diplome instruktora.( U Odabranim svedočanstvima knj.2, str.351. Bog nam je rekao da kad vidimo ovo, „blizu smo kraja vremena milosti.“ )

Bog nam je otkrio vreme kada će ova vest prestati da se propoveda ili kada će se ZAVRŠITI VREME MILOSTI. Ono što nam je otkriveno treba da prihvatimo za sebe i za svoju decu, ali nemojmo ni pokušavati da saznamo ono što je ostalo kao tajna u savetima Svemogućeg...
Dobijala sam pisma koja su zahtevala od mene da kažem da li sam dobila neko naročito videlo o tome kada će se ZAVRŠITI VREME MILOSTI !
Ja odgovaram da imam da objavim samo jednu poruku, potuku da je sada vreme za rad – dok je dan, jer će doći noć kada niko neće moći da radi’’. (Selected Messages, book 1; page 191, year 1894.)

,, Gospod mi je jasno pokazao da će ikona zveri biti načinjena pre isteka vremena milosti, jer to treba da bude velika proba kojoj će biti izložen Božiji narod, proba od koje zavisi njegova večna sudbina. (Selected Messages, book 2; page 81, year 1890.)


,,Videla sam anđele kako žure tamo i amo po nebu. Anđeo s opremom pisarskom na boku vratio se sa Zemlje i obavestio Isusa da je završio svoje delo, da su sveti izbrojani i zapečaćeni (poštovaoci subote). Tada sam videla Isusa, koji je služio pred kovčegom, u kome se čuvalo Deset Zapovesti, kako baca svoju kadionicu. Podigao je ruke i glasno uzviknuo : >> Svrši se ! << ‘’. (Rani Spisi, str.279; god. izd. 1858.)

,,Anđeo koji se vratio sa Zemlje objavio je da je njegovo delo ZAVRŠENO; Svet je bio stavljen na konačnu probu i svi koji su se pokazali verni božanskim PROPISIMA primili su >> Pečat živoga Boga <<.
Tada je isus PREKINUO svoje posredovanje u nebeskom svetilištu. Podigao je ruke i glasno uzviknuo : >> Svrši se ! << ‘’. (Velika Borba, str.613; god. izd. 1911.)

,, Kada Isus bude prestao da se moli, slučajevi svih ljudi biće zauvek rešeni.....Vreme milosti će se završiti; prestaće i Hristovo posredovanje na Nebu. Taj trenutak, na kraju, iznenadiće sve, a oni koji su propustili da očiste svoje duše poslušanjem istine biće zatečeni na spavanju’’. (Svedočanstvo za Crkvu, knjiga 2, str.191;god.izd. 1868.)

LJUDSKE AKTIVNOSTI NA ZEMLJI POSLE PRESTANKA IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI:

,,I pravednici i nepravednici će i dalje živeti na Zemlji kao smrtni ljudi – Sadiće i gradiće; ješće i piće, i niko neće biti svestan da je konačna, neopoziva presuda izrečena u nebeskom svetilištu’’. . (Velika Borba, str.491; god. izd. 1911.)

,,Kada u svetilištu bude donesena neopoziva presuda, i kada sudbina svetta bude zauvek utvrđena, stanovnici Zemlje to neće znati.
Ljudi koje je konačno Božiji Duh napustio, zadržavaće spoljni oblik pobožnosti, a sotonska revnost kojom će ih nadahnuti knez zla da bi ostvario svoje zlonamerne planove biće vrlo slična revnosti za Gospoda. ’’. . (Velika Borba, str.615; god. izd. 1911.)
.......

Međutim da vidimo da li Pismo podržava ovaj Adventni nauk:


Матеј 28:20 Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.

Јован 3:16 Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.

Римљ. 5:8,9 Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бејасмо грешници умре за нас.Много ћемо, дакле, већма бити кроза Њ спасени од гнева кад смо се сад оправдали крвљу Његовом.

Biblija kaže:

1. Da će Bog biti sa nama do Armagedona;

2. Da je Njegova želja da nijedan ne pogine;

3. Da je Bog spreman dati život i za grešnika.


Odnosno pošto je Bog LJUBAV, On će do pola sekunde pre Armagedona izlivati svoju milost na stanovnike Zemlje, ne bi li još nekog spasio. A ne dići ruke od grešnika 5 godina ili 1 godinu ili 10 godina, nebitno, pre Armagedona........

Ova teorija ,,O prestanku izlivanja Božije milosti na zemlju’’ je napravljena isključivo zbog Pečata Božijeg – SUBOTE, i Žiga Zveri – NEDELJE, da bi se opravdalo DELO POŠTOVANJA SUBOTE. A Pismo lepo kaže da se ni jedno telo ne može spasiti delima.

Evo zbog čega Mika 32, nikada nije odgovorio na moj post !

Znao je sve on ovo vrlo dobro, zato i nije nikada odgovorio.
Kao i u slučaju ABORTUSA.
Isto i to Mika 32, odlično zna. U Americi ima jako puno velkih aventističkih bolnica. Najverovatnije je s obzirom na godine i posećivao je neku. I odlično zna da li se u njima rade abortusi ili ne. Ali eto i posle 10 X ponovljenog pitanja – Nikada nije odgovorio.

Uh,uh,uh jadan MIkan!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
N
25– CRKVA POSLEDNJEG VREMENA – Na bazi Otkrivenja 3:14-22 i Otkr. 14.
Hristova Crkva je ozbiljno prihvatila Hristov nalog: ”Idite po svemu svetu i naucite sve narode…” Matej 28,19. Hristova Crkva objavljuje Trostruku andjeoslku vest iz Otkrivenja celome svetu. U toj sluzbi ukljuvceni su milioni vernika, propovednaika, teologa, profesora i uciutelja, lekara i mnostvo misionara u stranim zemljama. Moze li nam Sarrdy dati izvestaj sta njegova sekta radi u odnosu na Hristov nalog? Hristove sluge nisu “progonoitelji” i teroristi, nego noisioci radosne vesti spasenja svetu. Adventisti su zahvalni Bogu sto je i njih udostojio da uzmu ucesca u toj velikoj sluzbi objavljivanja Jevandjelja svetu.
Vi ste sami sebe prozvali CRKVOM POSLEDNJEG VREMENA. Biblija to ne podržava.

Daj mi JEDAN Biblijski stih koji to podržava !!!

Jer crkva nije građevina, koja je registrovana kod državnih organa kao Hrišćanska verska organizacija, već skup dvoje ili troje u Hristovo ime !
Prema tome nema u Bibliji Crkve poslednjeg vremena u tom smislu, već su to okupljeni pojedinci ili grupe vernika ne iz JEDNE Crkve, već upravo suprotno – koji su izašli iz ovosvetovnih Crkava.
Ako postoji CRKVA POSLEDNJEG VREMENA – To su spašeni pojedinci iz SVIH DENOMINACIJA ili samostalni pojedici, koji šire ISTINSKE Božije reči i namere, a ne raznih lažnih proroka, padavičara, lovaca na ljudske duše i njihove novčanike...............
Moze li nam Sarrdy dati izvestaj sta njegova sekta radi u odnosu na Hristov nalog? Hristove sluge nisu “progonoitelji” i teroristi, nego noisioci radosne vesti spasenja svetu. Adventisti su zahvalni Bogu sto je i njih udostojio da uzmu ucesca u toj velikoj sluzbi objavljivanja Jevandjelja svetu.

Naravno !
Moja ,,sekta’’, za razliku od tvoje sekte, ne pljačka narod za desetak, milostinju i ostavštine. Ne ubija decu po bolnicama širom Sveta. Ne izvrće Pismo na 100-tine mesta. Ne zavodi narod sa koje kakvim nebulozama i glupostima. Ne vodi ljude u nespasenje....

Već ISTINOM se bori protiv takvih Crkava kao što je tvoja, i mnogima OTVARA OČI, a tim ih i spasava !!!
A to nisu TERORISTI i PROGONITELJI, već prave Božije sluge koji žele da se svako telo spase i da niko ne pogine.

Pozdrav:

Јаков 5: 19, 20 Браћо! Ако ко од вас зађе с пута истине, и обрати га ко, нека зна да ће онај који обрати грешника с кривог пута његовог спасти душу од смрти, и покрити мноштво греха.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@VANHELSING G

Znaci stari zavet nema smisla posto je on namenjen samo Jevrejima. Da vidimo jel se Isus slaze sa tim.

Po Marku

"I skupiše se oko Njega fariseji i neki od književnika koji behu došli iz Jerusalima


I videvši neke od učenika Njegovih da nečistim, to jest, neumivenim rukama jedu hleb, ukoriše ih.


Jer fariseji i svi Jevreji, ne jedu dok ne umiju ruke do lakata, držeći se onog što im je ostalo od starih;


I kad dođu s pazara, ne jedu dok se ne umiju; i još mnogo ima što su primili te drže: peru čaše i žbanove i kotlove i klupe.


A potom pitahu Ga fariseji i književnici: Zašto učenici tvoji ne žive kao što nam je ostalo od starih, nego jedu hleb neumivenim rukama?


A On odgovarajući reče im: Dobro je prorokovao Isaija za vas licemere, kao što je pisano: Ovi ljudi usnama me poštuju, a srce njihovo daleko stoji od mene.


No zaludu me poštuju učeći naukama, zapovestima ljudskim.


Jer ostaviste zapovesti Božje, a držite običaje ljudske, pranje žbanova i čaša; i druga mnoga takva činite.


I reče im: Dobro ukidate zapovest Božju da svoj običaj sačuvate.


Jer Mojsije reče: Poštuj oca svog i mater svoju; i: Koji opsuje oca ili mater smrću da umre.


A vi kažete: Ako kaže čovek ocu ili materi: Korvan, to jeste: prilog je čim bih ti ja mogao pomoći.


I tako ne date mu ništa učiniti, ocu svom ili materi svojoj,


Ukidajući reč Božju svojim običajem koji ste postavili; i ovako mnogo koješta činite."


Ne zalaze se za higijenu, ali govori da se postuju Mosijevi zakoni. Nemoj da peres ruke i sudove ali ubij svoju decu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Uh,uh,uh jadan MIkan!!!!!
Ne. On se uopšte ne uzbuđuje zbog ovoga.
Njega interesuje samo DESETAK, jer od njega debelo živi. Tako da mu ANĐEO nebeski siđe sa neba i svedoči 100 X bolje od mene protiv njegove Crkve - On se uopšte ne bi uzbudio.
Teško se odreći položaja u Adventnoj crkvi.
To je kao da sečeš granu na kojoj sediš, a ona je
20 m. iznad tla.
 
Natrag
Top