Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
....Za Sardya.

Nije biblija u koliziji, vec ste vi potpuno izokrenuli smisao onoga sto Pavle govori o zakonu, naprimer mesate zakon i zavet, kao i obredni zakon sa moralnim, ne poznajete starozavetnu tipologiju koja daje odgovor koji zakon je ukinut Hristovim dolaskom, dodajete, oduzimate, prekrajate, itd..itd..
To je sustinski problem, a ne problem biblije i ucenja Adventista koje je u potpunom skladu sa biblijom..
Zao mi je, ali sami ste sebe doveli u tu poziciju nerazumevanja..

Misliš MI Pravoslavci, Katolici, Pentakostalci, Nazareni, Hrišćani........................... jer samo vi imate tu nakaradnu filozofiju računanja kada će Hrist doći – Pa kada vidite da ga nema, brže bolje u novo računanje i još veće gluposti.
Samo kod vas nije Biblija u koloziji i vi ste lepo shvatili da je Arhanđel Mihail – Isus ! A ostali su u koliziji pa to nisu shvatili !
Samo ste vi ukapirali da je ŽIG ZVERI NEDELJA i ko je bude svetkovao ide u NESPASENJE ! Mi smo u koliziji pa to nismo ukapirali.
Samo ste vi ukapirali da NEMA PAKLA, i da se posle naše smrti ne dešava ništa do vaskrsnuća.
Ili da je Hrist prešao iz Nebeske Svetinje u Nebesku Svetinju nad Svetinjama 22.10.1844. da je čisti jer je bila prljava...................................

Mnogo toga ima što niko nije tako (nakaradno) shvatio, osim vas Adventista. Mi smo svi ostali u koliziji. A Adventističko UČENJE JE POTPUNO U SKLADU SA BIBLIJOM, kako kažeš.

Razumem te u potpunosti brate Laodikeja. Zato pozdravi svu braću Severnokorejance i Kubance.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Misliš MI Pravoslavci, Katolici, Pentakostalci, Nazareni, Hrišćani........................... jer samo vi imate tu nakaradnu filozofiju računanja kada će Hrist doći – Pa kada vidite da ga nema, brže bolje u novo računanje i još veće gluposti.
Samo kod vas nije Biblija u koloziji i vi ste lepo shvatili da je Arhanđel Mihail – Isus ! A ostali su u koliziji pa to nisu shvatili !
Samo ste vi ukapirali da je ŽIG ZVERI NEDELJA i ko je bude svetkovao ide u NESPASENJE ! Mi smo u koliziji pa to nismo ukapirali.
Samo ste vi ukapirali da NEMA PAKLA, i da se posle naše smrti ne dešava ništa do vaskrsnuća.
Ili da je Hrist prešao iz Nebeske Svetinje u Nebesku Svetinju nad Svetinjama 22.10.1844. da je čisti jer je bila prljava...................................

Mnogo toga ima što niko nije tako (nakaradno) shvatio, osim vas Adventista. Mi smo svi ostali u koliziji. A Adventističko UČENJE JE POTPUNO U SKLADU SA BIBLIJOM, kako kažeš.

Razumem te u potpunosti brate Laodikeja. Zato pozdravi svu braću Severnokorejance i Kubance.


Da, kao sto sam rekao, primenjujes pogresna merila, a to je merilo vecine.
Cak i infomus shvata da vecina nije merilo istine.

Ali to je tvoja stvar..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Da, kao sto sam rekao, primenjujes pogresna merila, a to je merilo vecine.
Cak i infomus shvata da vecina nije merilo istine.

Ali to je tvoja stvar..
Tačno!
Zato sam upravo i naveo Severnokorejance i Kubance. Jer su oni u velikoj manjini a smatraju da su njihovi sistemi najhumaniji, najbolji i najpošteniji u Svetu, a ostali sistemi bogatih i razvijenih zemalja nepošteni, korumpirani, izrabljivački i nedemokratski.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Da vidimo sta je prekrajanje biblije:


"Ništa ne dodajte k reči koju vam ja zapovedam, niti oduzmite od nje, da biste sačuvali zapovesti Gospoda Boga svog koje vam ja zapovedam" ( 5 knjiga Mojsijeva 4. 2 )



"Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj" ( Otkrivenje Jovanovo 18-19 ).



"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve.
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube,
rekao je i:Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 -11 )


"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, (DO KRAJA SVETA), neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome" ( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).



Nisam dobio odgovor na sledece:


"Jer ovaj Melhisedek beše car salimski, sveštenik Boga Najvišeg, koji srete Avraama kad se vraćaše s boja careva, i blagoslovi ga;
Kome i Avraam dade desetak od svega.
Prvo dakle znači car pravde, potom i car salimski, to jest car mira" ( Jevrejima 7. 1 - 2 )

"Koji imamo kao tvrd i pouzdan lenger duše, koji ulazi i za najdalje zavese,
Gde Isus uđe napred za nas, postavši poglavar sveštenički doveka po redu Melhisedekovom" ( Jevrejima 6. 19- 20 ).


Sledece pitanje je, cega je Melhisedek bio svestenik i cemu je sluzio ako nema zakona i prinosenja zrtava pre Mojsija, i zasto je Avram dao njemu desetak ako nije postojao zakon o desetku.

Ujedno, ovaj tekst odgovara na pitanje ciscenje nebeske svetinje, jer tekst jasno kaze da Isus ulazi iza najdalje zavese koja deli dva odeljenja Svetinje - Svetinju od svetinje nad svetinjama.
Dakle Isus ulazi u Svetinju nad svetinjama, i toje ucinio 1844 godine..
Ladokejac daj majketi pocni da citas stihove koje sam ti postavio a faky analizirao!

Hvala ti faky za analizu jer ja sam lenjav da ih analiziram,ali sve jedno nece oni to uzeti u obzir.

quote_icon.png
Prvobitno napisao VANHELSING G

Sardi bratko ti si najverovatnije mislio na ovo:




1 Ovako veli Gospod: "Čuvajte pravicu i uspostavite pravednost, jer je spasenje moje blizu, da dođe, i pravednost moja, da se otkrije."


2 Blagoslovljen je čovjek, koji tako čini, i djetetu čovječjem, koje se drži toga: koje drži subotu i ne oskvrni je, čuva ruku svoju, da ne učini ništa zlo! Jako dobar stiuh koji jasno govori na koga se odnosi.


3 Neka ne govori tuđin, koji pristane uz Gospoda: "Gospod će me isključiti iz svojega naroda." Neka ne govori uškopljenik: "Ah, ja sam samo suho drvo!"


4 Jer ovako veli Gospod: "Uškopljenicima, koji drže subote moje i to izabiraju, što je meni ugodno, i drže se zavjeta mojega: Jasno je da se radi o jevrejima.


5 Njima dajem u kući svojoj i među zidovima svojim mjesto i ime, koje je bolje nego sinovi i kćeri. Ime vječno dajem im, koje se nikada ne zatre.Svi znamo kome je Gospod dao ime svoje (JHVH).


6 A tuđine, koji pristanu uz Gospoda, da mu služe, da ljube ime Gospodnje i da budu sluge njegove, sve, koji drže subotu i ne oskvrne je i drže se zavjeta mojega:Znaci sve koji prihvate zakon i zavet Bozji ali kompletan zakon a ne samo sta se kome svidja.


7 Njih ću dovesti k svetoj gori svojoj i razveseliti ih u kući svojoj molitvenoj. Žrtve paljenice njihove i žrtve zaklanice njihove ugodne su na žrtveniku mojemu, jer će se kuća moja zvati kuća molitve za sve narode."Dali adventisti prinose zrtve paljenice,klanice? mislim da ne!dali se mole u domu Bozjem?Ne zato sto je od doma Bozjeg ostao samo zid placa!Zasto?svi znamo zasto.


8 Govori svemogući Gospod, koji skuplja prognanike Izraelove: "Još više skupljam k onima, koje sam već skupio od njega.

9 Sve životinje poljske, dođite da jedete, sve životinje šumske!
Ovde Bog jasno razresava ljudcki rod da jedu meso!Sto se prkosi s knjigom Elene w o jedenju mesa.



10 Stražari su njegovi slijepi: Svi oni ne zapažaju ništa, svi su psi nijemi, ne mogu lajati, drijemaju i leže, i najdraže im je spavati.


11 Psi su proždrljivi, ne znaju za sitost. Pastiri su, ne pokazuju razbora. Svi idu svojim vlastitim putem, svaki za svojom korišću, jedan kao drugi.
Mislim da je vise nego jasno ovde o cemu se radi.

12 Dođite, donijet ću vina! Napit ćemo se žestoka pića! Sutra neka bude kao; danas, sjajno preko mjere!




Pa oni se cak nisu udostoili nijedan da mi barem kazu hvala za post #1565 jer im je zastao dah od pravde!nisu imali petlju da daju bilo kakav komentar.

Helsing pa tesko je da ti daju komentar kad si im postavi stihove koji ih bodu tacno u zenicu oka.






Ovim stihovima si ih bacio u nokaut!Avraam od koga je i pocela (Vera odnosno koji je i otac vere)koji je i sina svog hteo da zrtvuje za svoju veru u Gospoda,najbolje se opisuje u ovoj glavi koju si postavio.Avraam je priznat,oprosten Bogom za svoju nepokolebljivu (Veru)a ne zakonom!hajde da malo proanaliziramo te stihove.



A ovo ti je u vezi zakona kojg nabacujete onima koji nepoznaju bibliju i koji su siromasni duhom,umeto da ih podizete vi ih jos vise saplicete da padnu i zavrse u jezero ognjeno.




1. Шта ћемо дакле рећи за Авраама, оца свог, да је по телу нашао?Da sta cemo reci i ja se pitam?




2. Јер ако се Авраам делима оправда, има хвалу, али не у Бога.(Kako to?ako se delima opravda nema hvale u Boga!?)Eto zasto adventisti zele da se delima pravdate!zar to nije cudno malo?Otac vere se opravda verom,ne zakonom-delima razmisli malo Helsing gde vas guraju adventisti.


3. Јер шта говори писмо? Верова Авраам Богу, и прими му се у правду.(ovde pise STA GOVORI PISMO! VEROVA AVRAAM BOGU)Jeli tako?


4. А ономе који ради не броји се плата по милости него по дугу.


5. А ономе који не ради, а верује Оног који правда безбожника, прима се вера његова у правду.
(Kako lepo pismo objasnjava razumnom)


6. Као што и Давид говори да је благо човеку коме Бог прима правду без дела закона:


7. Благо онима који се опростише безакоња, и којима се греси прикрише.


8. Благо човеку коме Господ не прима греха.




9. Ово, дакле, блаженство или је у обрезању или у необрезању? Јер говоримо да се Аврааму прими вера у правду.




10. Како му се, дакле, прими? Или кад је био у обрезању или необрезању? Не у обрезању него у необрезању.




11. И прими знак обрезања као печат правде вере коју имаше у необрезању, да би био отац свих који верују у необрезању; да се и њима прими у правду;


12. И да би био отац обрезања не само онима који су од обрезања, него и онима који ходе стопама вере која беше у необрезању оца нашег Авраама.




13. Јер обећање Аврааму или семену његовом да буде наследник свету не би законом него правдом вере.


14. Јер ако су наследници они који су од закона, пропаде вера, и поквари се обећање.Dali shvatate zasto adventisti zele da vas ubede da se treba spasavati zakonom a ne verom?kome je to ugodno?


15. Јер закон гради гнев; јер где нема закона нема ни преступа.(savrseno jasno)to se moze primetiti i ovde na forumu na temi adventisti.


16. Зато од вере да буде по милости да обећање тврдо остане свему семену, не само који је од закона него и који је од вере Авраама, који је отац свима нама,(znaci ne samo oni koji su u zakonu u celom zakonu no i oni koji su u veri jer se avraam spasi verom a ne zakonom,sto nam govori jevandjelje da se ni jedno telo delom zakona nece spasti,jer ga je nemoguce izdrzati pred Bogom i spasiti se,zato je vera,blagodat dana za spas.)


17. (Као што стоји написано: Поставих те оца многим народима) пред Богом коме верова, који оживљује мртве, и зове оно што није као оно што јесте:


18.
Он верова на наду кад се није било ничему надати да ће он бити отац многим народима, као што му беше речено: Тако ће бити семе твоје.


19. И не ослабивши вером не погледа ни на своје већ уморено тело,јер му беше негде око сто година, ни на мртвост Сарине материце.


20. И за обећање Божије не посумња се неверовањем, него ојача у вери, и даде славу Богу.Sta mislite kome to treba?ko je taj koji nezeli da se mi spasemo kroz blagodat i veru u Hrista?

Znaci sam Avraam dade Bogu slavu kroz veru a ne delom zakona kog njegovi potomci ne izdrzase,a sad nama namecu, nama na pogibiju nasu!sta mislite o tome?


21. И знаше јамачно да шта обећа кадар је и да учини.


22. Зато се и прими њему у правду.(znaci zato se avramu primi u pravdu VERA njegova a ne DELO)i nemojte da vas ko vara otvorite sestoro oci ovde na forumu ima mnogo vukova u jagnjecej kozi.





23. Али није писано за њега једног само да му се прими,


24. Него и за нас, којима ће се примити ако верујемо Оног који васкрсе Исуса Христа Господа нашег из мртвих,


25. Који се предаде за грехе наше, и устаде за оправдање наше.

Bravo Helsing dao si im cisti nokaut! zato te i omalozavaju,i govore ti kako neznas bibliju,a ti im pokaza koliko si vest,jer si im postavio stihove od same srzi od (Avraama-Oca VERE)

Pozdrav brate Helsing,hvala ti za stihove jer sam sada siguran da cu se spasiti verom u Hrista a ne delom zakona kojeg pokusavaju da nam poture.

quote_icon.png
Prvobitno napisao VANHELSING G

Ovo je biblija i nijedna jeres nemoze da pobije ovo sto pise u Bibliji ma koliko swe vi starali!


Јован 5:10-18
10. Тада говораху Јевреји ономе што оздрави: данас је субота и не ваља ти одра носити.

11. А он им одговори: који ме исцијели он ми рече: узми одар свој и ходи.(znaci ko to moze da kaze osim onog ko je gospodar od subote!?)

12. А они га запиташе: ко је тај човјек који ти рече: узми одар свој и ходи?
13. А исцијељени не знадијаше ко је; јер се Исус уклони, јер људства много бјеше на мјесту.
14. А потом га нађе Исус у цркви и рече му: ето си здрав, више не гријеши, да ти не буде горе.
15. А човјек отиде и каза Јеврејима да је оно Исус који га исцијели.

16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да га убију, јер чињаше то у суботу.Naravno jasno je sad i meni zasto je adventima toliko stalo da prihvatite subotu i da nista u njoj neradite.Inace cete proci kao i Isus.

17. А Исус им одговараше: отац мој дослије чини, и ја чиним.
(iz ovog stiha se jasno vidi sta je Isus hteo da objasni jevreima!da (Otac doslije cini)sto pobija da je subota dan odmora Bogu!(zato i kaze Isus subota je dana za coveka a ne radi Boga jer on doslije cini!)(Zato i sam Isus cini u subotu ali ga oni kao ni nasi adventi nerazumese)
18. И зато још више гледаху Јевреји да га убију што не само квараше суботу него и оцем својијем називаше Бога и грађаше се једнак Богу.
(takodje 18 stih govori koliko su zestoki bili jevrei zbog subote koju su branili i hulili su na Duha Svetog a da nisu ni bili svesni toga.

Rev 1:9 Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bejah na ostrvu koje se zove Patam, za reč Božiju i za svedočanstvo Isusa Hrista.
Rev 1:10 Bejah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše: Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji;
Rev 1:11 I šta vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju. Ovi stihovi nam jasno govore kojim crkvama da posalje Jovan ono sto vidi i cuje,dalje nam je jasno koje crkve cuvaju to pismo,propovedaju.


Mat 12:1 U to vreme iđaše Isus u subotu kroz useve: a učenici Njegovi ogladneše, i počeše trgati klasje, i jesti.

Mat 12:2 A fariseji videvši to rekoše Mu: Gle, učenici tvoji čine šta ne valja činiti u subotu.

Mat 12:3 A On reče im: Niste li čitali šta učini David kad ogladne, on i koji behu s njim?

Mat 12:4 Kako uđe u kuću Božju, i hlebove postavljene pojede, kojih nije valjalo jesti njemu ni onima što su bili s njim, nego samim sveštenicima.

Mat 12:5 Ili niste čitali u zakonu kako u subotu sveštenici u crkvi subotu pogane, pa nisu krivi?

Mat 12:6 A ja vam kažem da je ovde onaj koji je veći od crkve.


Mat 12:7 Kad biste pak znali šta je to: Milosti hoću a ne priloga, nikad ne biste osuđivali prave;Ovaj stih jasno kaze (milosti hocu a ne PRILOGE)a desetak koji adventi plate je uzaludan.

Mat 12:8 Jer je Gospodar i od subote Sin čovečiji.(jasnije ne moze biti)

Mat 12:9 I otišavši odande dođe u zbornicu njihovu.

Mat 12:10 I gle, čovek beše tu s rukom suvom; i zapitaše Ga govoreći: Valja li u subotu lečiti? Da bi Ga okrivili.
Kao sto se cini ovde da bi nas okrivili!

Mat 12:11 A On reče im: Koji je među vama čovek koji ima ovcu jednu pa ako ona u subotu upadne u jamu neće je uzeti i izvaditi?

Mat 12:12 A koliko je čovek pretežniji od ovce? Dakle valja u subotu dobro činiti.

Mat 12:13 Tada reče čoveku: Pruži ruku svoju. I pruži. I postade zdrava kao i druga.
Mat 12:14 A fariseji izišavši načiniše veće o Njemu kako bi Ga pogubili. No Isus doznavši to ukloni se odande.
Oped da ga ubiju i to samo sbog subote?cudno zar nije tako sta mislite cije je to maslo?

Mat 12:7 Kad biste pak znali šta je to: Milosti hoću a ne priloga, nikad ne biste osuđivali prave;
(MILOSTI HOCU A NE PRILOGA)BAS TAKO HELSING.





Joh 8:31 Tada Isus govoraše onim Jevrejima koji Mu verovaše: Ako vi ostanete na mojoj besedi, zaista ćete biti učenici moji,


Joh 8:32 I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti.
(HVALA TI ZA OVAJ STIH)


Joh 8:33 Odgovoriše i rekoše Mu: Mi smo seme Avraamovo, i nikome nismo robovali nikad; kako ti govoriš da ćemo se izbaviti?
J
oh 8:34 Isus im odgovori: Zaista, zaista vam kažem da je svaki koji čini greh rob grehu.


Joh 8:35 A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek.


Joh 8:36 Ako vas, dakle, Sin izbavi, zaista ćete biti izbavljeni.

Joh 8:37 Znam da ste seme Avraamovo; ali gledate da me ubijete, jer moja beseda ne može u vas da stane.Ka o i adventi tvrde da su u zakonu a vasa beseda ne moze u njih da stane?sta mislite zasto?

Joh 8:38 Ja govorim šta videh od Oca svog; i vi tako činite šta videste od oca svog.(odlican stih svako cini ono sto vidi od Oceva svojih tako i oni jevreji)

Joh 8:39 Odgovoriše i rekoše Mu: Otac je naš Avraam. Isus im reče: Kad biste vi bili deca Avraamova, činili biste dela Avraamova.Ovaj ti je stih takodje dobar jer avram je primio pravdu u veri,da su oni avramovi oni bi uzverovali Isusa i spasli bi se blagodacu-verom a ne delom zakona.Sto nam pripisuju nasi fariseji na forumu.






Joh 8:40 A sad gledate mene da ubijete, čoveka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga: Tako Avraam nije činio.


Joh 8:41 Vi činite dela oca svog. Tada Mu rekoše: Mi nismo rođeni od kurvarstva: jednog Oca imamo, Boga.


Joh 8:42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.


Joh 8:43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.
(sta da kazem posle ovakvih stihova)


Joh 8:44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.


Joh 8:45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.


Joh 8:46 Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?
Ovde Isus jasno potvrdjuje da nema nijedan greh iako je lecio u subotu,jevreji to nisu razumeli kao i nasi adventi.


Joh 8:47 Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.


Joh 8:48 Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.
J
oh 8:49 Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite.


Joh 8:50 A ja ne tražim slave svoje; ima koji traži i sudi.


Joh 8:51 Zaista, zaista vam kažem: ko održi reč moju neće videti smrt doveka.


Joh 8:52 Tada Mu rekoše Jevreji: Sad videsmo da je đavo u tebi: Avraam umre i proroci, a ti govoriš: Ko održi reč moju neće okusiti smrt doveka.


Joh 8:53 Eda li si ti veći od oca našeg Avraama, koji umre? I proroci pomreše: ko se ti sam gradiš?


Joh 8:54 Isus odgovori: Ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: Otac je moj koji me slavi, za kog vi govorite da je vaš Bog.




Joh 8:55 I ne poznajete Ga, a ja Ga znam; i ako kažem da Ga ne znam biću laža kao vi. Nego Ga znam, i reč Njegovu držim.
Samo sin Oca poznaje zato se sin i zastupio za ljude jer je znao da se delom zakona nijedno telo nece spasiti a verom,njegovom blagodacu.


Joh 8:56 Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vide, i obradova se.




Joh 8:57 Tada Mu rekoše Jevreji: Još ti nema pedeset godina, i Avraama li si video?


Joh 8:58 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: Ja sam pre nego se Avraam rodio.


Joh 8:59 Tada uzeše kamenje da bace na Nj; a Isus se sakri, i izađe iz crkve prošavši između njih i otide tako.

U ovim stihovima jasno vidimo kako dejstvuju oni koji misle da su u zakonu i da se spasavaju delom zakona!






Mar 3:28 Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
Mar 3:29 A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu.
Mar 3:30 Jer govorahu: U njemu je nečisti duh.
(na sta je isus mislio nkad kaze govorahu u njemu je necisti duh!???)
U njemu je ocigledno bio sam Sveti Duh,a oni su huluili na Duha Svetog,otuda i Hrist potom rece apostolima bolje je za vas da ja odem k Ocu inace Sv Duh nece sici na vas!?)





Evo sta je Hrist porucio svima onima koji se plase da stanu na stranu istine (jer je nepopularna):


Luk 12:4 Ali vam kažem, prijateljima svojim: ne bojte se od onih koji ubijaju telo i potom ne mogu ništa više učiniti.
Luk 12:5 Nego ću vam kazati koga da se bojite: bojte se Onog koji ima vlast pošto ubije baciti u pakao; da, kažem vam, Onog se bojte.
Znaci vise nego jasno da pakao postojia nama demantuju kako pakla nema!ako covek poveruje njima onda se nema cega bojati mozemo ciniti sta hocemo.

Luk 12:6 Ne prodaje li se pet vrabaca za dva dinara? I nijedan od njih nije zaboravljen pred Bogom.
Luk 12:7 A u vas je i kosa na glavi izbrojana. Ne bojte se dakle; vi ste bolji od mnogo vrabaca.

Luk 12:8 Nego vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima priznaće i Sin čovečiji njega pred anđelima Božijim;

Luk 12:9 A koji se odreče mene pred ljudima njega će se odreći pred anđelima Božijim.
Ova dva stiha nam govore da ce nas Hrist priznati pred andjelima ako mi priznamo Hrista pred ljudima,a onaj ko se odrice da je Isus sin Bozji on ga nece priznati ni pred andjelima a kamoli k Ocu.Hmm da adventi bi mogli malo i da razmisle kad omalozavaju Gospoda i stave ga u rang andjela Mihaila.


Luk 12:10 I svaki koji reče reč na Sina čovečijeg oprostiće mu se, a koji huli na Svetog Duha neće mu se oprostiti.


Mat 12:34 Porodi aspidini! Kako možete dobro govoriti, kad ste zli? Jer usta govore od suviška srca.
Mat 12:35 Dobar čovek iz dobre kleti iznosi dobro; a zao čovek iz zle kleti iznosi zlo.
Mat 12:36 A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
Mat 12:37 Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi.
Jako poucno!


Mat 12:38 Tada odgovoriše neki od književnika i fariseja govoreći: Učitelju! Mi bi radi od tebe znak videti.
Mat 12:39 A On odgovarajući reče im: Rod zli i preljubotvorni traži znak; i neće mu se dati znak osim znaka Jone proroka.
Mat 12:40 Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći.

Pitanje za adventiste Gde je to Isus bio 3 dana,3noci? da nije mozda u srcu zemlje gde je propovedao dusam u samom paklu?Takav stih postoji u bibliji ili je to po vama samo simbolicno?

Ma sve vam je ovde objasnjeno samo ne govorite kako prekrajamo bibliju!

Citaj malo brate Ladokejac, Mikane!sta je ovo biblija ili vecernje novosti? da ne kazete da skracujemo,izvrcemo evo cela glava!pa neka forumasi sami kazu.

1 Hoću dakle da vi znate koliku borbu imam za vas i za one što su u Laodikiji i u Jerapolju, i za sve koji ne videše lice moje u telu,


2 Da se uteše srca njihova, i da se stegnu u ljubavi, i u svakom bogatstvu punog razuma, na poznanje tajne Boga i Oca i Hrista,

3 U kojoj je sve blago premudrosti i razuma skriveno.


4 A ovo govorim, da vas niko ne prevari slatkim rečima.


5 Jer ako telom i nisam kod vas, ali sam duhom s vama, radujući se i videći vaš red i tvrđu
vaše vere u Hrista.

6 Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,


7 Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.


8 Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.

9 Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno.

10 I da budete ispunjeni u Njemu koji je glava svakom poglavarstvu i vlasti;

11 U kome i obrezani biste obrezanjem nerukotvorenim, odbacivši telo greha mesnih obrezanjem Hristovim;

12 Zakopavši se s Njim krštenjem, u kome s Njim i ustaste verom sile Boga koji Ga vaskrsnu iz mrtvih.

13 I vas koji ste bili mrtvi u gresima i u neobrezanju tela svog, oživeo je s Njim, poklonivši nam sve grehe,

14 I izbrisavši pismo uredbe koja beše protiv nas, i to uzevši sa srede prikova ga na krstu;


15 I svukavši poglavarstva i vlasti izvede ih na ugled slobodno, i pobedi ih na njemu.

16 Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote;

17 Koje je sve bilo sen od onog što htede da dođe, i telo je Hristovo.


18 Niko da vas ne vara po svojoj volji izabranom poniznošću i službom anđela, istražujući i šta ne vide, i uzalud nadimajući se umom tela svog,


19 A ne držeći se glave, iz koje je sve telo s pomoću zglavaka i sveza sastavljeno, i raste za rast Božji.


20 Ako dakle umreste s Hristom stihijama sveta, zašto se kao živeći u svetu prepirete:


21 Ne dohvati se, ne okusi, ne opipaj; koje je sve na pogibao onome koji čini,


22 Po zapovestima i naukama ljudskim?



23 Koje je samo po reči premudrost samovoljno izbrane službe i poniznosti i nešteđenja tela, ne za čast kakvu, za punjenje tela.






(Rim 14)


1 A slaboga u veri primajte lepo, da se ne smeta savest.

2 Jer jedan veruje da sme svašta jesti, a koji je slab jede zelje.

3 Koji jede neka ne ukorava onog koji ne jede; i koji ne jede neka ne osuđuje onog koji jede; jer ga Bog primi.

4 Ko si ti koji sudiš tuđem sluzi? On svom gospodaru stoji ili pada. Ali će ustati; jer je Bog kadar podignuti ga.

5 Tako jedan razlikuje dan od dana, a drugi drži sve dane da su jednaki: svaki da bude uveren za svoju misao.

6 Koji razlikuje dane, Gospodu razlikuje; i koji ne razlikuje dana, Gospodu ne razlikuje. Koji jede, Gospodu jede: jer hvali Boga; i koji ne jede, Gospodu ne jede, i hvali Boga.

7 Jer ni jedan od nas ne živi sebi, i ni jedan ne umire sebi.


8 Jer ako živimo, Gospodu živimo; a ako umiremo, Gospodu umiremo. Ako, dakle, živimo, ako umiremo, Gospodnji smo.

9 Jer zato Hristos i umre i vaskrse i ožive da ovlada i mrtvima i živima.

10 A ti zašto osuđuješ brata svog? Ili ti zašto ukoravaš brata svog? Jer ćemo svi izići na sud pred Hrista.

11 Jer je pisano: Tako mi života, govori Gospod, pokloniće mi se svako koleno, i svaki jezik slaviće Boga.

12 Tako će, dakle, svaki od nas dati Bogu odgovor za sebe.

13 Zato da ne osuđujemo više jedan drugog, nego mesto toga ovo gledajte da ne postavljate bratu spoticanja ili sablazni.

14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.

15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.


16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.

17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.

18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.


19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.

20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.

21 Dobro je ne jesti mesa, i vina ne piti, i ono ne činiti na šta se tvoj brat spotiče, ili oda šta gori postaje ili slabi.Kao sto i stih kaze dobro je ne jesti mesa,piti pred onim koji se uzdrzava u tome,na primer kad posti,vegetarijanac je,itd.A ne nejesti mesa ili piti dok si ziv!


22 Ti imaš veru? Imaj je sam u sebi pred Bogom. Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.


23 A koji se sumnja osuđen je ako jede, jer ne čini po veri: a šta god nije po veri greh je.






 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
za one koji hoce da zive u zakonu:

Galatima 4.

[SUP]19[/SUP] Dečice moja, koju opet s mukom rađam, dokle Hristovo obličje ne postane u vama;

[SUP]20[/SUP] Ali bih hteo sad da sam kod vas, i da izmenim glas svoj, jer ne mogu da se načudim za vas.
[SUP]21[/SUP] Kažite mi, vi koji hoćete pod zakonom da budete, ne slušate li zakon?
[SUP]22[/SUP] Jer je pisano da Avraam dva sina imade, jednog od robinje, a drugog od slobodne.

[SUP]23[/SUP] Ali koji beše od robinje, po telu se rodi; a koji od slobodne, po obećanju.

[SUP]24[/SUP] Koje znači drugo: jer su ovo dva zaveta: jedan dakle od gore Sinajske, koja rađa za robovanje, a to je Agar.
[SUP]25[/SUP] Jer Agar znači Sinaj gora u arapskoj, i poredi se sa sadašnjim Jerusalimom, i služi sa decom svojom.
[SUP]26[/SUP] A gornji Jerusalim slobodna je, koji je mati svima nama.

[SUP]27[/SUP] Jer je pisano: Razveseli se, nerotkinjo koja ne rađaš; poklikni i poviči, ti koja ne trpiš muke porođaja; jer pusta ima mnogo više dece negoli ona koja ima muža.

[SUP]28[/SUP] A mi smo, braćo, po Isaku deca obećanja.

[SUP]29[/SUP] No kako onda onaj što se rodi po telu gonjaše duhovnog, tako i sad.

[SUP]30[/SUP] Ali šta govori pismo? Isteraj robinju i sina njenog; jer sin robinjin neće naslediti sa sinom slobodne.

[SUP]31[/SUP] Tako, braćo, nismo deca robinjina nego slobodne.

Ko zeli da robuje zakonu samo nek izvoli.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Puno tu ima pomesanih stvari koje ne idu jedne sa drugima, i ne tumace jedni druge.
iz vaseg izlaganja mozemo zakljuciti samo jedno, a to je da biblija sama sebi protivreci, i da je Bog kontradiktoran.

Hvala Bogu sto nije tako, i sto biblija tako jasno upucuje na istinu da je svako iskren moze pronaci.

Ne bih da komentarisem prilozene kilometarske navode jer je to nezahvalno.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572

Puno tu ima pomesanih stvari koje ne idu jedne sa drugima, i ne tumace jedni druge.
iz vaseg izlaganja mozemo zakljuciti samo jedno, a to je da biblija sama sebi protivreci, i da je Bog kontradiktoran.

Hvala Bogu sto nije tako, i sto biblija tako jasno upucuje na istinu da je svako iskren moze pronaci.

Ne bih da komentarisem prilozene kilometarske navode jer je to nezahvalno.

Pozdrav

Kao i iz vasih tumacenja sta cemo sad?

Mi smo videli vasa tumacenja!od Milera,doelene wait,rasela itd.nije potrebno vise da spamujes rekli ste kako ne pisemo kraj stiha,ili pocetak,stavimo vam cele tekstove i oprt nista,opet Bog laze a miler,wait,rasel,masoni ne lazu!!!

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Kao i iz vasih tumacenja sta cemo sad?

Mi smo videli vasa tumacenja!od Milera,doelene wait,rasela itd.nije potrebno vise da spamujes rekli ste kako ne pisemo kraj stiha,ili pocetak,stavimo vam cele tekstove i oprt nista,opet Bog laze a miler,wait,rasel,masoni ne lazu!!!

Pozdrav.
Apsolutno je nelogično da ljudima poput Milera i EGW Bog poveri OSNIVANJE PRAVE I JEDINE ISTINITE CRKVE na Planeti. To su ljudi koji se nisu pridržavli Božijih uputstava, već kršili ih. Za tako nešto čovek mora biti bez trunke licemerstva, neposlušnosti i interesa !
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Laodikeja: Ipak po onome sto se sve cuje na ovom forumu, razna osudjivanja i prekorne reci, cinjenica je da je inkvizitorski duh i dalje zivi na planeti zemlji. Pitanje je zasto su drugi ljudi skloni da osudjuju i progone druge zbog njihovih verskih uverenja.

Brate, oprosti ako smo te povrijedili. Istina, ja mogu reći samo za sebe da mi je žao, ali vjerujem da nitko od forumaša nije protiv tebe i Mike, niti je želio da vas ponizi, a kamoli da vas progoni zbog vaših uvjerenja.
Malo sam razmišljala o tebi i tvom susretu s Kristom u Adventističkoj zajednici i nekako mi se nameće zaključak da si početnik u vjeri. To uopće nije loše, početnici su jako gorljivi, predani i vjerni u služenju Kristu i s oduševljenjem prihvaćaju i žive svoju vjeru. Zbog te svoje radosti u novom životu s Kristom jako, jako žele da Ga i svi drugi pronađu. To sve nije loše, dapače. Ja mislim da bi jednako tako bio dobar i krepostan pravoslavac da se taj događaj tvog novog rođenja dogodio u Pravoslavnoj crkvi. No, dobro...


Sto se tice toga da je Katolicka crkva bludnica opisana u otkrivenju Jovanovom, istina je, to je ono o cemu biblija govori, ali ja to ne kazem zato sto nekoga mrzim, ili zato sto Adventisticka crkva ima nesto licno protiv Katolika onako kako je to prikazao Sardy, ne vec zato sto je to biblijska istina, i na svakome je da se moli Bogu pa da mu on to otkrije Svojim Duhom.Ja licno smatram da u okrilju Katolicke crkve ima mnostvo dobrih Katolika, uistinu dobrih ljudi.U tom smislu izraz Bludnica se odnosi na institucijua a ne na same ljude, ljudi mogu biti zavedeni od strane institucije sto ne znaci da su oni losi ljudi.

Pred par mjeseci sam izmjenila par postova s jednim Adventistom. Govorili smo o molitvi, Isusovoj muci, Mariji... ( on za Majku Božju smatra da je obićna žena, da je imala još djece itd....i o tome smo diskutirali) Ali, inače, fin čovjek, ugodan sugovornik i dobar poznavatelj Biblije. Ateist do svoje 34 g. iako je kao beba kršten u Pravoslavnoj crkvi. On niti jedanput nije spomenuo subotu, niti je Kat. crkvi davao ove "epitete" Zvijeri, Bludnice itd. Na jednom mjestu je čak napisao da ne vjeruje u sva proročanstva gđe Elene. Dakle, usredotočio se na svoj život vjere u Krista.
Ovdje sam malo bolje upoznala Adventističku nauku. Ti je nisi osnovao ni izmislio njena vjerovanja, nego si ih prihvatio i ona su postala tvoja istina. Tvoja, ne naša. Prema tome, ako ne prihvaćamo doktrinu tvoje crkve, ne znači da ne prihvaćam tebe kao brata u Kristu. To moraš razlikovati.
Još uvijek mislim da se dokazivanjem ne može nikoga uvjeriti, dok se on sam ne uvjeri. Ali, jer si na mnogim mjestima, prema svom vjerovanju i uvjerenju spominjao Kat. Crkvu, Vatikan i Papu u najgorem mogućem zančenju, priložit ću jedan odgovor jednog katolika, jer i katolici su vama odgovorili i na jednostavan način raskrinkali vaša "proroštva", o Antikristu, Babilonskoj bludnici, suboti. Ali, i ovo je dovoljno i po ovome ćeš vidjeti, ako ćeš vidjeti, da su te u mnogim stvarima prevarili.


"Neki su adventisti shvatili da Babilonska bludnica ipak ne može biti Papa. Pa su zaključili: Ako nije Bludnica, onda je Zvijer.
Dokaz su za svoju tvrdnju pronašli u samoj Bibliji: "Ovdje treba pronicavosti! Tko je prodoran, neka odgoneta značenje broja Zvijeri. To je, uistinu, broj čovjeka: njegov je broj šesto šezdeset i šest" (Otk 13,18). Ostaje nam, dakle, još samo da odgonetnemo tko nosi žig Zvijeri, njezin broj.
Adventistima je to bilo čas posla. Papi su dali latinski naslov Vicarius Filii Dei, "Umjesto Sina Božjeg". Zbrojimo li numeričku vrijednost latinskih slova te papinske titule, dobit ćemo baš 666. A numerička se vrijednost latinskih slova određuje prema rimskim brojevima, pa je I=1, V(ili U)=5, W=V+V=10, X=10, L=50, C=100, D=500, M=1000, dok je numerička vrijednost svih ostalih slova jednaka nuli. Sve je, dakle, vrlo jasno, i svatko to može provjeriti. Nevolja je samo u tome što Papina titula nije Vicarius Filii Dei nego Vicarius Christi, s numeričkom vrijednošću 214.
Na sličan način možemo dokazati baš sve što zaželimo. Recimo da su Zvijer nogometni navijači. Koje možemo nazvati i "Udrugom navijača lopte", s numeričkom vrijednošću 666. Ili neka politička partija koju ne simpatiziramo. Npr. HDZ. Ako numerička vrijednost "Hrvatske demokratske zajednice" i jest 2106, čitamo li tu kraticu kao "Hrvatska dlakava zjevancija" (što bi, recimo, bio dobar opis mačka), nedvojbeno ćemo dokazati da je baš HDZ ta apokaliptička zvijer. Napokon, izmislimo i nekakvu "Hrvatsku teološku i adventsku crkvu", pa ćemo lakovjernom lako dokazati tko zapravo nosi žig Zvijeri. Takva umovanja mogu biti zabavna i šaljiva, ali na tome temeljiti dalekosežne teološke zaključke nije ni najmanje zabavno i šaljivo.
Druga je podvala adventista prijevod izmišljene titule Vicarius Filii Dei, koju su oni preveli kao "Umjesto Sina Božjeg". Ovakvim se "slobodnim" prevođenjem zapravo sugerira da je Papa Krista gurnuo ustranu i zaposjeo njegovo mjesto. Papin je, međutim, naslovVicarius Christi, dakle "Namjesnik Kristov", što ne samo da mijenja, nego i daje sasvim suprotni smisao. Kako u Starom, tako i u Novom zavjetu namjesnici su bili najpouzdaniji ljudi koji su vladali u kraljevo ime. Namjesnik je čovjek koji uživa najveće kraljevo povjerenje, te upravlja državom za kraljeva izbivanja. On je vjerni sluga, a ovlasti je dobio baš zbog svoje vjernosti.

Bog je i u Starom zavjetu postavljao namjesnike. Tako u Izaiji čitamo kako Jahve poziva svog slugu Elijakima i postavlja ga za namjesnika. Bog mu predaje vlast u ruke, te određuje da "će biti otac žiteljima jeruzalemskim i kući Judinoj. Metnut ću mu na pleća ključ od kuće Davidove: kad otvori, nitko neće zatvoriti, kad zatvori, nitko neće otvoriti. Kao klin zabit ću ga na tvrdu mjestu; i postat će prijesto slave domu oca svojega" (Iz 22,21-23).

Znamo da je Stari zavjet nagovještaj Novog, jer što reče Isus, on je došao ispuniti Staro pismo, a ne ga dokinuti. Tako je i Elijakim prethodnik prvog pape, svetog Petra. Isus kad postavlja Petra za svog namjesnika izgovara skoro iste riječi: "Ti si Petar – Stijena, i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, i Vrata pakla neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima, a što god razriješiš na zemlji, bit će razriješeno i na nebesima" (Mt 16,18-19). Jahve postavlja Elijakima na tvrdu mjestu, Isus Petra proglašava Stijenom, Jahve daje Elijakimu ključ od kuće Davidove, Isus daje Petru ključeve kraljevstva nebeskog, Elijakim dobiva vlast otvarati i zatvarati u Jahvinom kraljevstvu, kući Davidovoj, Petar dobiva ovlast svezati i razriješiti u Crkvi Kristovoj. Ključ je znak autoriteta i ovlasti. I samo ga jedan drži. A to je čovjek od najvećeg povjerenja - namjesnik. Dakle, namjesnik nikako ne uzurpira mjesto svog gospodara, već naprotiv, pred povjerenim mu narodom vjerno zastupa gospodara za njegova izbivanja. I baš je to i zadaća pape, voditi povjerenu mu Crkvu sve do povratka Gospodara neba i zemlje Isusa Krista.

Po svemu je izloženom očito da Zvijer ne može biti Papa. Pa tko onda nosi njezin žig? Rani su to kršćani znali i predobro, jer su zube Zvijeri iskusili i na vlastitoj koži. U starim civilizacijama slova su imala brojčanu vrijednost (to se izgubilo preuzimanjem arapskog numeričkog sistema). Numerički zbir slova nečijeg imena bio je kao neka vrsta jedinstvenog matičnog broja građana. Knjiga otkrivenja nam jasno govori da se jedan dio proročanstva (prije dolaska tisućljetnog kraljevstva – 20,1-10) ima uskoro dogoditi (1,1; 2,16; 3,11; 22,6.7.12.20), tj. ubrzo nakon što je proročanstvo bilo napisano. Istina, jedan od najvećih progonitelja kršćana i tadašnji rimski tiranin bio je car Neron, a njegova numerička vrijednost u hebrejskom iznosi točno 666. Kršćani, dakle, nisu nimalo dvojili o tome tko je ta Zvijer.

Otkrivenje nam, osim toga, jasno govori i da će se jedan dio proročanstva (prije dolaska tisućljetnog kraljevstva – Otk 20,1-10) ostvariti uskoro (Otk 1,1; 2,16; 3,11; 22,6.7.12.20), to jest nedugo nakon što je to proročanstvo zapisano. A 17. poglavlje veli da će Zvijer nestati, no s vremenom se opet pojavljivati. I doista, poslije Nerona, kršćani nisu morali još dugo čekati, jer se koncem prvog stoljeća pojavio car Domicijan, jedan od najokrutnijih progonitelja kršćana.


Vjerojatno bi adventisti pokušali manipulirati i s osobnim imenima, da je to moguće. A konstatacija da numerička vrijednost imena Ivan Pavao II. iznosi samo 13, a Karol Wojtyla 110, malo bi pomogla u dokazivanju da je papa Antikrist. Benedikt XVI. bi dao 517, a Joseph Ratzinger samo 1, što bismo nekako mogli navući na 2 samo kad bismo ga pohrvatili. Do 666 je, dakle, još dalek put!

Ali, kad bismo bili zlobni i bavili se besmislicama, mogli bismo sličnoj analizi podvrgnuti i ime osnivačice adventista Ellen Gould White, pa dobivši baš broj 666, otkriti tko je zapravo Zvijer".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo smatram da su pojedini preterali sa napadima na Adventiste, laznim izjavama o Ellen Wajt sto su upravo ucinili u svojim poslednjim komentarima..

Inace ja nisam pocetnik u veri, vec sam 19 godina u Adventizmu, ali nezahvalno je pricati o tome.

I jos nesto, ime Ellen Wajt ne daje 666, proverio sam.

Svo postovanje tebi Isabeleta kao osobi sa moje strane, ali kada je rec o Rimokatolicizmu tu je problem sa institucijom, a ne sa pojedincima koji su izmanipulisani od strane ove organizacije.

Kao sto je poznato iz Otkrivenja Bozje reci, posebno prorocanstava iz knjige proroka Danila 7 i 8 poglavlja, i Otkrivenja Jovanovog 12, 13, i 17 poglavlja, ova prorocanstva govore o istorijskoj pojavi Papstva na svetskoj sceni, odnosno versko-politickog sistema Rimokatolicizma, sa sedistem u Vatikanu.
Sveta Bozja rec u ovim poglavljima, daje precizna obelezja po kojima se ova sila moze prepoznati kao takva, kao i tacna vremenska razdoblja u kojima ona deluje u ljudskoj istoriji.
Iako sama ova tema nije pokrenuta sa ciljem da se direktno bavi ovim prorocanstvima, vec sa ciljem da ukaze na buduce dogadjaje koji su u njima zapisani, a koji se uveliko odigravaju pred nasim ocima, i otkrije identitet licnosti Antihrista, kako bi svako od nas, u vreme kada se on pojavi na svetskioj sceni, bio zasticen od prevare, i laznih cuda koja ce on ciniti.
Pitanje koje se postavlja je sledece `ko je Antihrist? Da li neko ko ce se tek pojaviti na svetskoj sceni u bliskoj buducnosti, ili neko ko vec danas deluje iza zidova Vatikanskih katedrala i crkava?
Dva usko povezana teksta iz novoga zaveta koja bih pomenuo, ukazuju na licnost i delovanje Antihrista; `DA VAS NIKO NE PREVARI NIKAKVIJEM NACINOM, JER NECE DOCI DOK NE DODJE NAJPRE OTPAD, I NE POKAZE SE COVJEK BEZAKONJA, SIN POGIBLI, KOJI SE PROTIVI I PODIZE VISE SVEGA STO SE ZOVE BOG, ILI SE POSTUJE, TAKO CE ON SJESTI U CRKVI BOZJOJ POKAZUJUCI SEBE DA JE BOG...
( 9 stih ): `KOJEGA JE DOLAZAK PO CINJENJU SOTONINU SA SVAKOM SILOM, I ZNACIMA, I LAZNIJEM CUDESIMA, I SA SVAKOM
PRIJEVAROM MEDJU ONIMA KOJI GINU... ( 2 Poslanica Solunjanima 2. 3-12 )

OVDE JE MUDROST, KO IMA UM NEKA IZRACUNA BROJ ZVJERI, JER JE BROJ COVIJEKOV I BROJ NJEZIN SEST STOTINA I SEZDESET I SEST ( Otkrivenje Jovanovo 13. 18 )

Pored pojedinih izjava koje su dali odredjeni Rimokatolicki izvori, sam ovaj broj 666, ukazuje na to da je Rimski papa biblijska zver, i da je preuzeo na sebe ulogu i epitete koji pripadaju jedino Bogu,nazvavsi sebe zamenikom ili namesnikom Isusa Hrista.

Neke od ovih izjava glase; `MI DRZIMO MESTO NA ZEMLJI KOJE
PRIPADA SVEVISNJEM BOGU. ( Pape Leo XIII, in an encliclical letter, june 20, 1894 )

`PAPA NIJE SAMO PRETSTAVNIK ISUSA HRISTA, VEC ON JE LICNO ISUS HRISTOS, SAKRIVEN POD PLASTEM TELA ( The Catolic national, Julu 1895. )

`MI DAJEMO DEFINICIJU DA SVETA STOLICA ( VATIKAN ) I RIMSKI PAPA, DRZE PRVO MESTO NAD CELIM SVETOM (Decree of the council of Trient, the mostholu councils, vol `13, col 1167 ).

Neke od papskih tiula zapisane Latinskim i Grckim slovima i njihova numericka ( brojcana ) vrednost, racunanjem upravo daju broj 666 iz Otkrivenja 13 popglavlja 18 stih;

VICARIVS FILII DEI - zamenik sina Bozjeg
DVX CLERIS - Vodja svestenstva
LATINVS REX SACERDOS - Latinski sveti car
IVANPAULOVICEDEO - Jovan Pavle zamenik Bozji
LATEINOS - Latinski coveK
ITALIKAEKLESIA - Italijanska crkva
HELATINEBASILEIA - Latinsko carstvo


Neka Gospod ucini da prepoznamo ove cinjenice na koje upucuje rec Bozja
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top