Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
“Hranu ne treba uzimati ni vrlo vrucu ni vrlo hladnu. Ako je hrana hladna zelucu se oduzme zivotna snaga, jer je mora zagrevati pre nego sto pocne probava. Hladni napici stetnoi su iz istih razloga; dok neogranicena upotreba vrucih napitaka iscrpljuje.

Mnogi grese pijuci hladnu vodu za vreme obroka. Hrana se ne sme ispirati… Voda ili limunada s ledom koja se pije za vreme obroka zaustavljaju probavu, dok telo ne stvori dovolujno topline zelucu i osposobi ga da ponovo pocne sa svojim radom.” Saveti o zivotu i ishrani, str.81.


Какве ли ово везе има са јеванђељем, стварно ми није јасно...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
:dtyste: Pa, dobro, brate Leo, ja sam napisala, ti si napisao...na ovoj temi se ne slažemo, ali ćemo možda na nekoj drugoj, ljepšoj, biti istomišljenici.
Haha, moram se smijati, ne ide mi u glavu, kako vam to pada na pamet da proučavate, računate, preračunavate različita Papina imena i titule? Npr, ovo dolje? Papu nitko ne zove tako, 100% Vi mu dajete razlicita imena samo da vam ispadne 666?
:lol: Ni ovi citati nisu točni, ali, ok. Kud sve, tu i to.

VICARIVS FILII DEI - zamenik sina Bozjeg
DVX CLERIS - Vodja svestenstva
LATINVS REX SACERDOS - Latinski sveti car
IVANPAULOVICEDEO - Jovan Pavle zamenik Bozji
LATEINOS - Latinski coveK
ITALIKAEKLESIA - Italijanska crkva
HELATINEBASILEIA - Latinsko carstvo

Inače, sv. Otac Papa je Namjesnik Kristov, ali sam sebe naziva "Sluga slugu Božjih". Ajde, probaj to izračunati. Poniznost i Sotona ne idu zajedno, to znaš?



Ovo je biblijski odgovor na pojam racunanja odredjenih datuma ili simbola, a prilazem upravo iz razloga sto pojedini na forumu tvrde kako u bibliji ne postoji mogucnost nikakvog izracunavanja, i da je Miler pogresio zato sto je proucavao prorocanstvo iz knjige proroka Danila o 2300 dana i noci i dosao do odredjenih zakljucaka.


Prvi tekst pronalazimo u knjizi proroka Danila 9 poglavlju, gde upravo Danilo napominje da je on sam iz prorockih knjiga racunao vreme kada ce Bog obnoviti Jerusalim nakon razorenja od strane Vavilonaca.



"Прве године Дарија сина Асвирова од племена Мидскога, који се зацари над царством Халдејским,
Прве године његова царовања ја Данило разумјех из књига број година, које бјеше рекао Господ Јеремији пророку да ће се навршити развалинама Јерусалимским, седамдесет година.
И окретох лице своје ка Господу Богу тражећи га молитвом и молбама с постом и с костријети и пепелом" ( Danilo 9. 1 - 3 )


Sledeci tekst je iz otkrivenja Jovanovog 13 poglavlja, gde sam Bog savetuje da IZRACUNAMO ime zveri ili broj imena njezina.
Zapazimo da ovde jasno kaze da ime zveri sadrzi odredjenu brojcanu vrednost koja izracunavanjem iznosi 666



"И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима њиховима,
Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звијери, или број имена њезина.

Овдје је мудрост. Ко има ум нека израчуна број звијери: јер је број човјеков и број њезин шест стотина и шездесет и шест" ( otkrivenje 13. 16 - 18 ).

Prema tome, sam Bog ukazuje na mogucnost racunanja odredjenih prorockih vremena i simbola u skladu sa potrebom, kao sto je to u pomenutim tekstovima i navedeno..



 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
I šta se to važno desilo u ISTORIJI HRIŠĆANSTVA i za nas VERNIKE posle tih 2.300 DANA i NOĆI !?

​Pa da nam je Bog to ostavio u amanet.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
“Hranu ne treba uzimati ni vrlo vrucu ni vrlo hladnu. Ako je hrana hladna zelucu se oduzme zivotna snaga, jer je mora zagrevati pre nego sto pocne probava. Hladni napici stetnoi su iz istih razloga; dok neogranicena upotreba vrucih napitaka iscrpljuje.
Mnogi grese pijuci hladnu vodu za vreme obroka. Hrana se ne sme ispirati… Voda ili limunada s ledom koja se pije za vreme obroka zaustavljaju probavu, dok telo ne stvori dovolujno topline zelucu i osposobi ga da ponovo pocne sa svojim radom.” Saveti o zivotu i ishrani, str.81.

Какве ли ово везе има са јеванђељем, стварно ми није јасно...


Odgovor:
"U zdravom telu i duh je zdrav".
"Imajuci dakle ovakava obecanja, o ljubazni, DA OCISTIMO SEBE OD SVAKE POGANSTINE TELA I DUHA I DA TVORIMO SVETINJU U STRAJU BOZJEM." 2. Korincanima 7,1.


Dali vidis koji si licimer?meni pises kako ti neodgovaraju dugacki tekstovi koje ti postavi Helsing,faky,Sardi,Adrian,i to iz biblije,na koje nemas sta da odgovoris a ti sam stavis 7 kilometra teksta i to Copiy/past.

Pozdrav.

Pa pravo da ti kazem ne vidim da to ima ikakve veze sa licemerstvom, jasno, otvoreno i posteno sam ti rekao sta je problem.
Svakako da je svaki Biblijski tekst dobar i da bi trebalo da ga uzmemo u obzir, ali je nemogce to postici tolikoim tekstovima. Lepo sma te zamolio smanji kolicinu teksta, ako je to za tebe licemerstvo i uvreda, pa nastavi i diskutuj sam sa sobom.

“Ljudi su oskvrnuli hram duse, i Bog ih poziva da se probude i da se trude svim svojim silama da povrate od Boga im dane ljudske osobine. Nista osim Bozje milosti ne moze uveriti i obratiti srce; samo od Njega robovi losih navika mogu dobiti snagu da pokidaju okove koji ih okivaju. Nemoguce je da covek prinese svoje telo kao zivu zrtvu, svetiu i ugodnu Bogu, dokle god nastavlja da popusta svojuim losim navikama koje ga lisavaju svoje umne i moralne snage…

Moralne snage su oslabljene zato sto ljiudi i zene ne zele da zive u poslusnosti zakonima zdravlja, i ne zele da od ove znacajne teme stvore svoju duznost. Roditelji ostavljaju u nasledstvo svome potomstvu svoje izopacene navike, a teske bolesti slabe i kvare mozak.”
Saveti o zivotu i ishrani, str. 90.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dali vidis koji si licimer?meni pises kako ti neodgovaraju dugacki tekstovi koje ti postavi Helsing,faky,Sardi,Adrian,i to iz biblije,na koje nemas sta da odgovoris a ti sam stavis 7 kilometra teksta i to Copiy/past.

Pozdrav.
Malo si preterao brate. Ja sam merio - 6 kilometra !
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
“Hranu ne treba uzimati ni vrlo vrucu ni vrlo hladnu. Ako je hrana hladna zelucu se oduzme zivotna snaga, jer je mora zagrevati pre nego sto pocne probava. Hladni napici stetnoi su iz istih razloga; dok neogranicena upotreba vrucih napitaka iscrpljuje.

Mnogi grese pijuci hladnu vodu za vreme obroka. Hrana se ne sme ispirati… Voda ili limunada s ledom koja se pije za vreme obroka zaustavljaju probavu, dok telo ne stvori dovolujno topline zelucu i osposobi ga da ponovo pocne sa svojim radom.” Saveti o zivotu i ishrani, str.81.


Какве ли ово везе има са јеванђељем, стварно ми није јасно...
Pa i ja se pitam brate Adriane?

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702

Puno tu ima pomesanih stvari koje ne idu jedne sa drugima, i ne tumace jedni druge.
iz vaseg izlaganja mozemo zakljuciti samo jedno, a to je da biblija sama sebi protivreci, i da je Bog kontradiktoran.

Hvala Bogu sto nije tako, i sto biblija tako jasno upucuje na istinu da je svako iskren moze pronaci.

Ne bih da komentarisem prilozene kilometarske navode jer je to nezahvalno.

Pozdrav
Jel to sve sto mozes da kazes na tako nokautne stihove po adventizam?Ovi stihovi su dovoljni da razbiju bilo koju religiju,jeres:

22 Ti imaš veru? Imaj je sam u sebi pred Bogom. Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.


23 A koji se sumnja osuđen je ako jede, jer ne čini po veri: a šta god nije po veri greh je.

I nemozete ih izmeniti u svoju korist,i nazivati nas jeres koji ne zivimo od religije,crkve a vec od samog Gospoda I Boga Isusa Hrista.Amin.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

“Kada ljudi idu putem koji nepotrebno trosi njihove zivotne snage ili pomracuje njihov um, tada grese protiv Boga; oni Ga ne proslavljaju u svojim telesima i duhu sto je Njegovo…. Bog dopusta da zsvetli svetlost da bi omogucio coveku poznanje, da ako zeli da zivi savrsenim zivotom, mora da bude poslusan prirodnim zakonima koji vladaju njegovim bicem. Kako je tada vazno da covek hodi u ovoj svetlosti, da razvije sve svoje snage, kako telesne tako i umne, da budu na slavu Bogu.”
Saveto o zivotu i ishrani, str. 89.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
,
I šta se to važno desilo u ISTORIJI HRIŠĆANSTVA i za nas VERNIKE posle tih 2.300 DANA i NOĆI !?

​Pa da nam je Bog to ostavio u amanet.


Na ovo je vec odgovoreno.
Kao sto je u Danilu 8 i 9 poglavlje objasnjeno, nakon 2300 prorockih godina otpocelo je ociscenje nebeske svetinje, odnosno Isus je usao u svetinju nad svetinjama da obavi zavrsno delo posredovanja za palog coveka, od 1844 godine mi zivimo u vremenu posletka i Bog je tada podigao crkvu poslednjeg vremena i dao joj silu i autoritet da objavi svetu pocetak suda Bozjeg i njegov skori dolazak u slavi.

Takodje, od tog vremena je pocela da se objavljuje troandjeoska vest, i Bog od tog perioda poziva svakog pojedinca da poslusa vesti koje sadrzi ova troandjeoska vest, da izadje iz otpalih crkava sjedinjenih u Vavilonu, i prikljuci se ostatku koji drzi zapovesti Bozje i ima svedocanstvo Isusa Hrista, i obavi neophodnu pripremu za skori Hristov dolazak u slavi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
,


Na ovo je vec odgovoreno.
Kao sto je u Danilu 8 i 9 poglavlje objasnjeno, nakon 2300 prorockih godina otpocelo je ociscenje nebeske svetinje, odnosno Isus je usao u svetinju nad svetinjama da obavi zavrsno delo posredovanja za palog coveka, od 1844 godine mi zivimo u vremenu posletka i Bog je tada podigao crkvu poslednjeg vremena i dao joj silu i autoritet da objavi svetu pocetak suda Bozjeg i njegov skori dolazak u slavi.

Takodje, od tog vremena je pocela da se objavljuje troandjeoska vest, i Bog od tog perioda poziva svakog pojedinca da poslusa vesti koje sadrzi ova troandjeoska vest, da izadje iz otpalih crkava sjedinjenih u Vavilonu, i prikljuci se ostatku koji drzi zapovesti Bozje i ima svedocanstvo Isusa Hrista, i obavi neophodnu pripremu za skori Hristov dolazak u slavi.
OK, razumeo.
Znači ljudi treba da izađu iz otpalih Crkava sjedinjenih u Vavilonu Velikom i priključe se Adventističkoj Crkvi, kako bi obavili NEOPHODNU PRIPREMU za skori Hristov dolazak. Kao npr. davanje desetka, milostinje i priloga, a i ostavštine i ostalih stvari................ Jer bez toga nam NEMA SPASENJA !
Dobro. Samo još da ubedimo u ovo Peku, Isabeletu, Adriana, Geru, Tripa, Poelbustera, Tvrtka, Jurivaku, Fakyja, .................... SVE forumaše.
Hvala na obavesti.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top