Adventisti

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Faky brate, pa zato ja i ne verujem u Talmud, ali verujem o Bibliju.
Verujes li ti u talmud?


Sve najbolje

Naravno da neverujem u talmud koji su napisali kabalisti,u kuran takodje!jer nemozes biti ni musliman ako se ne obrezes!a cudno je to da vasi pastori priznaju cak i Islam a i dalje se neobrezuju?
Sada cemo da analiziramo malo stari zavet ko i zasto mora da ispunjava SZ-t i zasto mora da se obrezuje,a kome je i zasto dat NZ-et.


Prvi zavet koji je dan celom svetu!


1 I Bog blagoslovi Noja i sinove njegove, i reče im; rađajte se i množite se i napunite zemlju;



2 I sve zveri zemaljske i sve ptice nebeske i sve što ide po zemlji i sve ribe morske neka vas se boje i straše; sve je predano u vaše ruke.

3 Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.



4 Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.

5 Jer ću i vašu krv, duše vaše, iskati; od svake ću je zveri iskati; iz ruke samog čoveka, iz ruke svakog brata njegovog iskaću dušu čovečiju.

6 Ko prolije krv čovečiju, njegovu će krv proliti čovek; jer je Bog po svom obličju stvorio čoveka.

7 Rađajte se dakle i množite se; narodite se veoma na zemlji i namnožite se na njoj.


8 I reče Bog Noju i sinovima njegovim s njim, govoreći:


9 A ja evo postavljam zavet svoj s vama i s vašim semenom nakon vas,


10 I sa svim životinjama, što su s vama od ptica, od stoke i od svih zveri zemaljskih što su s vama, sa svačim što je izašlo iz kovčega, i sa svim zverima zemaljskim.

11 Postavljam zavet svoj s vama, te odsele neće nijedno telo poginuti od potopa, niti će više biti potopa da zatre zemlju.

12 I reče Bog: Evo znak zaveta koji postavljam između sebe i vas i svake žive tvari, koja je s vama do veka:



13 Metnuo sam dugu svoju u oblake, da bude znak zaveta između mene i zemlje.


14 Pa kad oblake navučem na zemlju, videće se duga u oblacima,


15 I opomenuću se zaveta svog koji je između mene i vas i svake duše žive u svakom telu, i neće više biti od vode potopa da zatre svako telo.






Drugi zavet koji je dan Avraamu i potomstvu njegovom!




2 I učiniću zavet između sebe i tebe, i vrlo ću te umnožiti.



3 A Avram pade ničice. I Gospod mu još govori i reče:



4 Od mene evo zavet moj s tobom da ćeš biti otac mnogim narodima.


5 Zato se više nećeš zvati Avram nego će ti ime biti Avraam, jer sam te učinio ocem mnogih naroda;


6 Daću ti porodicu vrlo veliku, i načiniću od tebe narode mnoge, i carevi će izaći od tebe.


7 A postavljam zavet svoj između sebe i tebe i semena tvog nakon tebe od kolena do kolena, da je zavet večan, da sam Bog tebi i semenu tvom nakon tebe;



8 I daću tebi i semenu tvom nakon tebe zemlju u kojoj si došljak, svu zemlju hanansku u državu večnu, i biću im Bog.

9 I reče Bog Avramu: Ti pak drži zavet moj, ti i seme tvoje nakon tebe od kolena do kolena.
Ni reci o njegovim precima iako mu je otac fara bio ziv i rodbina,ni reci o drugim narodima!


10 A ovo je zavet moj između mene i vas i semena tvog nakon tebe koji ćete držati: da se obrezuju između vas sve muškinje.Znaci nakon tebe-potomke Avramove Isak,ismail itd.


Prvi zavet koji je dan celom svetu!

1 I Bog blagoslovi Noja i sinove njegove, i reče im; rađajte se i množite se i napunite zemlju;



2 I sve zveri zemaljske i sve ptice nebeske i sve što ide po zemlji i sve ribe morske neka vas se boje i straše; sve je predano u vaše ruke.

3 Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.



4 Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.

5 Jer ću i vašu krv, duše vaše, iskati; od svake ću je zveri iskati; iz ruke samog čoveka, iz ruke svakog brata njegovog iskaću dušu čovečiju.

6 Ko prolije krv čovečiju, njegovu će krv proliti čovek; jer je Bog po svom obličju stvorio čoveka.

7 Rađajte se dakle i množite se; narodite se veoma na zemlji i namnožite se na njoj.


8 I reče Bog Noju i sinovima njegovim s njim, govoreći:


9 A ja evo postavljam zavet svoj s vama i s vašim semenom nakon vas,


10 I sa svim životinjama, što su s vama od ptica, od stoke i od svih zveri zemaljskih što su s vama, sa svačim što je izašlo iz kovčega, i sa svim zverima zemaljskim.

11 Postavljam zavet svoj s vama, te odsele neće nijedno telo poginuti od potopa, niti će više biti potopa da zatre zemlju.

12 I reče Bog: Evo znak zaveta koji postavljam između sebe i vas i svake žive tvari, koja je s vama do veka:



13 Metnuo sam dugu svoju u oblake, da bude znak zaveta između mene i zemlje.


14 Pa kad oblake navučem na zemlju, videće se duga u oblacima,


15 I opomenuću se zaveta svog koji je između mene i vas i svake duše žive u svakom telu, i neće više biti od vode potopa da zatre svako telo.






Drugi zavet koji je dan Avraamu i potomstvu njegovom!




2 I učiniću zavet između sebe i tebe, i vrlo ću te umnožiti.



3 A Avram pade ničice. I Gospod mu još govori i reče:



4 Od mene evo zavet moj s tobom da ćeš biti otac mnogim narodima.


5 Zato se više nećeš zvati Avram nego će ti ime biti Avraam, jer sam te učinio ocem mnogih naroda;


6 Daću ti porodicu vrlo veliku, i načiniću od tebe narode mnoge, i carevi će izaći od tebe.


7 A postavljam zavet svoj između sebe i tebe i semena tvog nakon tebe od kolena do kolena, da je zavet večan, da sam Bog tebi i semenu tvom nakon tebe;



8 I daću tebi i semenu tvom nakon tebe zemlju u kojoj si došljak, svu zemlju hanansku u državu večnu, i biću im Bog.

9 I reče Bog Avramu: Ti pak drži zavet moj, ti i seme tvoje nakon tebe od kolena do kolena.

10 A ovo je zavet moj između mene i vas i semena tvog nakon tebe koji ćete držati: da se obrezuju između vas sve muškinje.


11 A obrezivaćete okrajak tela svog, da bude znak zaveta između mene i vas.

12 Svako muško dete kad mu bude osam dana da se obrezuje od kolena do kolena, rodilo se u kući ili bilo kupljeno za novce od kojih god stranaca, koje ne bude od semena tvog.


13 Da se obrezuje koje se rodi u kući tvojoj i koje se kupi za novce tvoje; tako će biti zavet moj na telu vašem zavet večan.


14 A neobrezano muško, kome se ne obreže okrajak tela njegovog, da se istrebi iz naroda svog, jer pokvari zavet moj.




Treci zavet s jevrejima!


Vazno!!! (2 moj 24) I Bog ču uzdisanje njihovo, i opomenu se Bog zaveta svog s Avramom, s Isakom i s Jakovom.
25 I pogleda Bog na sinove Izrailjeve, i vide ih.


6 Još reče: Ja sam Bog oca tvog, Bog Avramov, Bog Isakov i Bog Jakovljev. A Mojsije zakloni lice svoje, jer ga strah beše gledati u Boga.

7 I reče Gospod: Dobro videh nevolju naroda svog u Misiru, i čuh viku njegovu od zla koje mu čine nastojnici, jer poznah muku njegovu.

8 I siđoh da ga izbavim iz ruku misirskih, i da ga izvedem iz one zemlje u zemlju dobru i prostranu, u zemlju gde mleko i med teče, na mesto gde su Hananeji i Heteji i Amoreji i Ferezeji i Jeveji i Jevuseji.


22 A u šesti dan nakupiše hleba dvojinom, po dva gomora na svakog; i dođoše sve starešine od zbora, i javiše Mojsiju.


23 A on im reče: Ovo kaza Gospod: Sutra je subota, odmor svet Gospodu; šta ćete peći, pecite, i šta ćete kuvati, kuvajte danas; a šta preteče, ostavite i čuvajte za sutra.


24 I ostaviše za sutra, kao što zapovedi Mojsije, i ne usmrde se niti beše crva u njemu.


25 I reče Mojsije: Jedite to danas, jer je danas subota Gospodnja, danas nećete naći u polju.


26 Šest ćete dana kupiti, a sedmi je dan subota, tada ga neće biti.


27 I u sedmi dan iziđoše neki od naroda da kupe, ali ne nađoše.

28 A Gospod reče Mojsiju: Dokle ćete se protiviti zapovestima mojim i zakonima mojim?


29 Vidite, Gospod vam je dao subotu, zato vam daje šestog dana hleba na dva dana. Stojte svaki na svom mestu, i neka ne odlazi niko sa svog mesta u sedmi dan.

30 I počinu narod u sedmi dan.

31 I dom Izrailjev prozva taj hleb mana; a beše kao seme korijandrovo, beo, i na jeziku kao medeni kolači.

Jasno se vidi za koga je subota i zasto.





1 Tada reče Bog sve ove reči govoreći:



2 Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje misirske, iz doma ropskog.



3 Nemoj imati drugih bogova uza me.



4 Ne gradi sebi lik rezani niti kakvu sliku od onog što je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodi, ispod zemlje.



5 Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grehe otačke na sinovima do trećeg i do četvrtog koljena, onih koji mrze na mene;



6 A činim milost na hiljadama onih koji me ljube i čuvaju zapovesti moje.



7 Ne uzimaj uzalud ime Gospoda Boga svog; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime Njegovo uzalud.



8 Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.



9 Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.



10 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijedan posao, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.



11 Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.


12 Poštuj oca svog i mater svoju, da ti se produže dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.



13 Ne ubij.



14 Ne čini preljube.



15 Ne kradi.



16 Ne svedoči lažno na bližnjeg svog.


17 Ne poželi kuću bližnjeg svog, ne poželi ženu bližnjeg svog, ni slugu njegovog, ni sluškinju njegovu, ni vola njegovog, ni magarca njegovog, niti išta što je bližnjeg tvog.



18 I sav narod vide grom i munju i trubu gde trubi i goru gde se dimi; i narod videvši to uzmače se i stade izdaleka,




I na kraju (5 moj5g)


1 I Mojsije sazva sav narod Izrailjev, i reče im: Čuj Izrailju uredbe i zakone, koje ću danas kazati da čujete, da ih naučite i držite ih i tvorite.


2 Gospod Bog naš učini s nama zavet na Horivu.



3 Nije s ocima našim učinio taj zavet, nego s nama, koji smo danas tu svi živi.



4 Licem k licu govorio vam je Gospod na ovoj gori isred ognja;

5 Ja tada stajah između Gospoda i vas, da vam javim reči Gospodnje, jer vas beše strah od ognja i ne iziđoste na goru; i reče:



6 Ja sam Gospod Bog tvoj koji sam te izveo iz zemlje misirske, iz doma ropskog,!!!!!

7 Nemoj imati bogove druge do mene.

8 Ne gradi sebi lik rezani, niti kakvu sliku od tvari koje su gore na nebu ili koje su dole na zemlji ili koje su u vodi ispod zemlje.

9 Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji na sinovima pohodim bezakonja otaca njihovih do trećeg i do četvrtog kolena, onih koji mrze na me,



10 A činim milost na hiljadama onih koji me ljube i čuvaju zapovesti moje.

11 Ne uzimaj uzalud ime Gospoda Boga svog, jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime Njegovo uzalud.



12 Drži dan od odmora i svetkuj ga, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj.Kome gospod zapoveda i kome se obraca mojsije?????



13 Šest dana radi i svršuj sve poslove svoje.

14 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; nemoj raditi nikakav posao ni ti, ni sin tvoj ni kći tvoja, ni sluga tvoj ni sluškinja tvoja, ni vo tvoj ni magarac tvoj, niti koje živinče tvoje, ni došljak koji je kod tebe, da bi se odmorio sluga tvoj i sluškinja tvoja kao i ti.

15 I pamti da si bio rob u zemlji misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te odande rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora.Ovde je sve jasno,zato nikada necete ubediti nikoga na forumu da ste u pravu sto se tice subote da je obavezna za hriscane.


16 Poštuj oca svog i mater svoju, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj, da bi se produžili dani tvoji i da bi ti dobro bilo na zemlji, koju ti dade Gospod Bog tvoj.

17 Ne ubij.



18 Ne čini preljube.



19 Ne kradi.



20 Ne svedoči lažno na bližnjeg svog.



21 Ne poželi ženu bližnjeg svog, ne poželi kuću bližnjeg svog, ni njivu njegovu, ni slugu njegovog, ni sluškinju njegovu, ni vola njegovog, ni magarca njegovog, niti išta šta je bližnjeg tvog.

22 Te reči izgovori Gospod svemu zboru vašem na gori isred ognja, oblaka i mraka, glasom velikim, i ništa više, nego ih napisa na dve ploče kamene koje mi dade.

23 A vi kad čuste glas isred tame, jer gora ognjem goraše. pristupiste k meni, svi glavari od plemena vaših i starešine vaše,


24 I rekoste: Gle, pokaza nam Gospod Bog naš slavu i veličinu svoju, i čusmo glas Njegov isred ognja; danas videsmo gde Bog govori s čovekom, i čovek osta živ.


25 Pa sada zašto da pomremo? Jer će nas spaliti onaj oganj veliki; ako još čujemo glas Gospoda Boga svog, pomrećemo.


26 Jer koje je telo čulo glas Boga Živoga gde govori isred ognja, kao mi, i ostalo živo?



27 Idi ti, i saslušaj sve što će ti kazati Gospod Bog naš, pa onda ti kaži nama šta ti god kaže Gospod Bog naš, a mi ćemo slušati i tvoriti.

28 I Gospod ču glas od reči vaših kad vi govoraste, i reče mi Gospod: Čuh glas od reči tog naroda, koje rekoše tebi; šta rekoše dobro rekoše.


29 O, kad bi im bilo srce svagda tako da me se boje i drže sve zapovesti moje svagda, da bi bilo dobro njima i sinovima njihovim doveka.

30 Idi, reci im: Vratite se u šatore svoje.


31 A ti stani ovde kod mene, i kazaću ti sve zapovesti i uredbe i zakone, koje ćeš ih naučiti da tvore u zemlji koju im dajem u nasledstvo.



32 Gledajte, dakle da činite onako kako vam je zapovedio Gospod Bog vaš, ne svrćite ni nadesno ni nalevo.



33 Celim putem, koji vam je zapovedio Gospod Bog vaš, idite, da biste živi bili i da bi vam dobro bilo, i da bi vam se produžili dani u zemlji koju ćete naslediti.




Cetvrti zavet s celim svetom:ljubi gospoda boga svoga svim svojim srcem i svim svojim umom,ljubi bliznjega svoga kao samog sebe.


Zakon se ispunio preko Hrista sto pavle jasno objasnjava posto Izrail nije ispunio zakon,bog je napravio novi zavet,bez obrezivanja i delom zakona,kao sto vidimo Bog je isklucivo Mojsijev zakon sklopio s sinovima izrailjevim.




da bude znak zaveta između mene i vas.

12 Svako muško dete kad mu bude osam dana da se obrezuje od kolena do kolena, rodilo se u kući ili bilo kupljeno za novce od kojih god stranaca, koje ne bude od semena tvog.


13 Da se obrezuje koje se rodi u kući tvojoj i koje se kupi za novce tvoje; tako će biti zavet moj na telu vašem zavet večan.


14 A neobrezano muško, kome se ne obreže okrajak tela njegovog, da se istrebi iz naroda svog, jer pokvari zavet moj.




Treci zavet s jevrejima!


Vazno!!! (2 moj 24) I Bog ču uzdisanje njihovo, i opomenu se Bog zaveta svog s Avramom, s Isakom i s Jakovom.
25 I pogleda Bog na sinove Izrailjeve, i vide ih.


6 Još reče: Ja sam Bog oca tvog, Bog Avramov, Bog Isakov i Bog Jakovljev. A Mojsije zakloni lice svoje, jer ga strah beše gledati u Boga.

7 I reče Gospod: Dobro videh nevolju naroda svog u Misiru, i čuh viku njegovu od zla koje mu čine nastojnici, jer poznah muku njegovu.

8 I siđoh da ga izbavim iz ruku misirskih, i da ga izvedem iz one zemlje u zemlju dobru i prostranu, u zemlju gde mleko i med teče, na mesto gde su Hananeji i Heteji i Amoreji i Ferezeji i Jeveji i Jevuseji.


22 A u šesti dan nakupiše hleba dvojinom, po dva gomora na svakog; i dođoše sve starešine od zbora, i javiše Mojsiju.



23 A on im reče: Ovo kaza Gospod: Sutra je subota, odmor svet Gospodu; šta ćete peći, pecite, i šta ćete kuvati, kuvajte danas; a šta preteče, ostavite i čuvajte za sutra.



24 I ostaviše za sutra, kao što zapovedi Mojsije, i ne usmrde se niti beše crva u njemu.



25 I reče Mojsije: Jedite to danas, jer je danas subota Gospodnja, danas nećete naći u polju.



26 Šest ćete dana kupiti, a sedmi je dan subota, tada ga neće biti.



27 I u sedmi dan iziđoše neki od naroda da kupe, ali ne nađoše.


28 A Gospod reče Mojsiju: Dokle ćete se protiviti zapovestima mojim i zakonima mojim?



29 Vidite, Gospod vam je dao subotu, zato vam daje šestog dana hleba na dva dana. Stojte svaki na svom mestu, i neka ne odlazi niko sa svog mesta u sedmi dan.


30 I počinu narod u sedmi dan.


31 I dom Izrailjev prozva taj hleb mana; a beše kao seme korijandrovo, beo, i na jeziku kao medeni kolači.





I na kraju (5 moj5g)


1 I Mojsije sazva sav narod Izrailjev, i reče im: Čuj Izrailju uredbe i zakone, koje ću danas kazati da čujete, da ih naučite i držite ih i tvorite.


2 Gospod Bog naš učini s nama zavet na Horivu.



3 Nije s ocima našim učinio taj zavet, nego s nama, koji smo danas tu svi živi.



4 Licem k licu govorio vam je Gospod na ovoj gori isred ognja;

5 Ja tada stajah između Gospoda i vas, da vam javim reči Gospodnje, jer vas beše strah od ognja i ne iziđoste na goru; i reče:



6 Ja sam Gospod Bog tvoj koji sam te izveo iz zemlje misirske, iz doma ropskog,


22 Te reči izgovori Gospod svemu zboru vašem na gori isred ognja, oblaka i mraka, glasom velikim, i ništa više, nego ih napisa na dve ploče kamene koje mi dade.

23 A vi kad čuste glas isred tame, jer gora ognjem goraše. pristupiste k meni, svi glavari od plemena vaših i starešine vaše,


24 I rekoste: Gle, pokaza nam Gospod Bog naš slavu i veličinu svoju, i čusmo glas Njegov isred ognja; danas videsmo gde Bog govori s čovekom, i čovek osta živ.


25 Pa sada zašto da pomremo? Jer će nas spaliti onaj oganj veliki; ako još čujemo glas Gospoda Boga svog, pomrećemo.


26 Jer koje je telo čulo glas Boga Živoga gde govori isred ognja, kao mi, i ostalo živo?



27 Idi ti, i saslušaj sve što će ti kazati Gospod Bog naš, pa onda ti kaži nama šta ti god kaže Gospod Bog naš, a mi ćemo slušati i tvoriti.

28 I Gospod ču glas od reči vaših kad vi govoraste, i reče mi Gospod: Čuh glas od reči tog naroda, koje rekoše tebi; šta rekoše dobro rekoše.


29 O, kad bi im bilo srce svagda tako da me se boje i drže sve zapovesti moje svagda, da bi bilo dobro njima i sinovima njihovim doveka.

30 Idi, reci im: Vratite se u šatore svoje.


31 A ti stani ovde kod mene, i kazaću ti sve zapovesti i uredbe i zakone, koje ćeš ih naučiti da tvore u zemlji koju im dajem u nasledstvo.



32 Gledajte, dakle da činite onako kako vam je zapovedio Gospod Bog vaš, ne svrćite ni nadesno ni nalevo.



33 Celim putem, koji vam je zapovedio Gospod Bog vaš, idite, da biste živi bili i da bi vam dobro bilo, i da bi vam se produžili dani u zemlji koju ćete naslediti.

Dekalog je takodje dan jevreima,ali hristos je ispunio dekalog zakona,da bi nam zato ostavio NZ-et ,samo obrezanje u srcu-krstenje,blagodat jer je upravo zbog SZ-ta podneo smrt na krstu za nase spasenje od zakona.




Cetvrti zavet s celim svetom:ljubi Gospoda Boga svoga svim svojim srcem i svim svojim umom,ljubi bliznjega svoga kao samog sebe.


Zakon se ispunio preko Hrista sto pavle jasno objasnjava posto Izrail nije ispunio zakon,Bog je napravio novi zavet,bez obrezivanja i delom zakona,kao sto vidimo Bog je isklucivo Mojsijev zakon sklopio s sinovima izrailjevim.

Ja uopste nevidim zasto hriscanin mora postovati subotu ili da se obrezujemo telesno ako nismo primili toru vec Hrista i NZ-et?

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Има ли смисла више да понављам? Колико пута морам, као ви - бесконачно?

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Мислим да је нормалном човеку кога занима хришћанство ово сасвим довољно да види да изврћете Писмо. Нико Декалог није "укинуо" (као што су мислили да Христ укида суботу), већ је ИСПУНИО. Суботарење не уводи у покој, а признање и веровање у Христа уводи. Ето, толико је једноставно. И ако се неко двоуми између ових што изврћу Писмо, и Христових и апостолских речи, могу сами да виде "црно на бело". А ваша тумачења су тако лепо скројена да сте ви свезнајући и ваш је лажни пророк највећи од свих пророка који су икада живели. Али вас уче да ће јеретици нападати вашег пророка и вас прогонити. То свака секта учи, тако да ваше велике обмане су пале у воду на овоме форуму, бар. Немате куд сем да понављате оно што је речено безброј пута.


Adriane, a gde je oidgovor na ovoi:


DAKLE RAZGOVOR JE VODJEN O MOJSIJEVOM ZAKONU I OBREZNANJU, A TO ZNACI O OBREDNOM ZAKONU, A NE O BOZJEM ZAKONU DEKALOGA. Prema tome Dekalog i dalje ostaje na snazi, jer se o njemu nije ni raspravljalo.
Jer da jesate, rekli bi da ne treba da praznuju ni suboitu niti da drze bilo koju zapovest Dekalog ,ali o tomer nije ni bila rec,
Dekalog je Bozji zakon, a nije Mojsijev i on je vecan kao i sam Bog sto je.
---------------------------
У мојим постовима можеш лако да видиш да је Христ јасно говорио да Његове заповести чувамо и да оне нису тешке, а ви причајте шта хоћете.


Adriane, mi to uopste ne negiramo da Isus nije rekao da postujemoi zapovesti Njegoive. U tome se slazem sa tobom.

Nego, gde je odgoivor na moje pitanje: Da li mislis da postoi razlika izmedju Bozjeg zakona Dekaloga i Hristovih zapovesti?
Ako postoji, sme li da postoji razliuka izmedju ta dva zakona?
Ako kazes da postoji, onda tvrdis da Isus i Otac nisu jedno.

Kad Isus govori o svojium zapovestima, to su iste zapovesti iz Dekalog, koje je On objasnio i uzdigao, one nisu suprotne Dekalogu, nego su deo njega.


Sve najbolje

Наравно да Декалог остаје на снази, то је Господ и потврдио и увећао. Сваку заповест је појединачно увећао и свео на мисли срца, а не дела. Јер ако у срцу помислимо зло ми смо већ криви.Све су заповести поновљене од стране Господа (Матеј 5), а само субота није. Зашто? Јер је ИСПУЊЕНА та заповест. Јер да је Господ суботаре увео у покој, не би за други дан говорио. Мислим да је више него чиста ситуација. Дакле, као што се лепо говори у Посланици Јеврејима (4. глава), ми у покој и починак Божији улазимо својом вером и признањем - држимо вечни Сабат. А ви пишите шта вам је воља, речи су јасне као дан. И само се вадите како није добар превод, баш као и Сведоци. Иста прича.

Ако је Бог дао Јеврејима дао седмичну суботу за починак, Христ је целом свету дао ВЕЧНУ СУБОТУ, а доказао сам да субота није везана само за дан у недељи (у ранијем посту). Може бити свака седма година, може бити неколико година за редом, а најдужа субота је трајала седамдесет година.
Ова субота траје вечно, јер налазимо вечни покој и починак (одмор и обнову) кроз Христа. Ако уопште схватиш појам суботе и зашто је дата Јеврејима, а касније УВЕЋАНА за цео свет, онда ћеш и видети о чему се ради у Јеврејима 4.

А што се тиче закона Божијег, исти је (потпуно) закон у питању, само што га је Господ увећао и свео на СРЦЕ, што је и била поента када га је исписао на каменим плочама први пут, а потом у наша срца. Јер из срца све полази и излази, а не од разума и речи. Ако је срце чисто и у њему закон живи, власник тог здравог срца ће ТВОРИТИ ЗАКОН. А то значи да ће живети сасвим нормално јер схвата да је закон праведан и спроводиће га у свакодневном животу, а не стално убеђујући себе да тако мора јер је Бог рекао. Он јесте рекао, али човек који схвата и прихвата да је тако нормално (праведно) и човек који себе приморава да држи закон јер тако пише су два различита човека. Фарисеји су држали закон, а нису га творили јер није живео у њиховим срцима. У глави јесте, али у срцу није. Јер да јесте, они би познали Христа. Ето, тим путем и ви идете.

Држали су фарисеји суботу као и ви, али не уђоше у покој, јер се у покој улази вером у Христа, а Сабат се држи признањем. Када се одрекнемо Господа, ми губимо (с)покој у Богу
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
A otkud ti sestro znaš šta su pre 6 meseci ili godinu dana mislili forumaši sa sf-a o Adventistima ?
Ako su mislili identično kao sada - Onda si ti u pravu ! Znači nikog nisam ubedio da je Adventizam KRIVA RELIGIJA.
Ako nisu - Onda sam ja u pravu !
Odnosno da ovoliko frekventno i dugo postiranja na temi Adventisti je urodilo plodom - Ljudi su saznali nešto novo o Adventistima !
Koliko su istinite tvrdnje da su ono JEDINA PRAVA CRKVA na Planeti.


Samo velike neznalice (tj. nepoučeni u vjeri) su mogli misliti da su Adventisti jedina prava crkva na planeti.
No, ima nas svakakvih, i ako je tvoj trud urodio plodom, meni može biti samo drago.
No, ostajem pri svom stavu da se sve češća napuštanja pravoslavlja (ili katolicizma, svejedno) i prelaska u neku drugu vjersku zajednicu, neće moći ublažiti/ zaustaviti bez korjenite obnove (duhovne, moralne, teološke) kako svećenika, tako i vjernika.
Jednom rječju, povratak na Izvore: Evanđelje i katekizam u ruke i na koljena. :) Ovo je slikovito, ali naravno, bez molitve neće ići.


Laodikeja:Jedan propovednik je govoreci na biblijsku temu Marije i Marte sestre Lazara koga je Isus vaskrsao iz mrtvih, izrekao jednu veliku istinu koja glasi: "DA SU U HRISTOVO VREME POSTOJALE SAMO ZENE, HRISTU NE BI PRETILA NIKAKVA OPASNOST DA BUDE UBIJEN RASPECEM NA KRST..
Pojedini na ovom forumu poput Sardya, Adriana i Wanhelsinga bi trebali upravo da se ugledaju na Isabeletu, jer je za razliku od njih osoba pozitivnog Duha...

A znas da je jedan teolog rekao kako i teologija drugačije, LJEPŠE zvuči kad je tumači žena.:dtyste:
Isus je divan, volim čitati o ženama u Evanđelju i razmišljati o Njegovom odnosu prema njima, u ono vrijeme kad su žene bile prezrene, a Isus ih nije prezirao, nego se božanski odnosio prema njima. Tako je mogao samo Isus.

:shubbcks:Znaš, ove koje si spomenuo...ja mislim da te vole, samo to su vaši muški razgovori, ja baš nešto i nisam ratoborna...Makar te razumijem u tvom opredjeljenju i vjerujem da je tvoj susret s Kristom bio veliki i mislosni događaj za tebe, moraš znati da se ne slažem s doktrinom adventističke crkve.


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Samo velike neznalice (tj. nepoučeni u vjeri) su mogli misliti da su Adventisti jedina prava crkva na planeti.
No, ima nas svakakvih, i ako je tvoj trud urodio plodom, meni može biti samo drago.
No, ostajem pri svom stavu da se sve češća napuštanja pravoslavlja (ili katolicizma, svejedno) i prelaska u neku drugu vjersku zajednicu, neće moći ublažiti/ zaustaviti bez korjenite obnove (duhovne, moralne, teološke) kako svećenika, tako i vjernika.
Jednom rječju, povratak na Izvore: Evanđelje i katekizam u ruke i na koljena. :) Ovo je slikovito, ali naravno, bez molitve neće ići.

Slažem se sestro s tobom, ali i konstatujem da u svetu tih velikih neznalica i nepoučenih u veri ima preko 25 miliona!
I po nekim statistikama uvećavaju se za oko 2-3 % godišnje. Znači ima još puno ljudi kojima treba otvoriti oči.

Što je fanatizam u JS sa neprimanjem transfuzije krvi, kod Adventista je SUBOTA.
Mnogi dobri Adventisti su propatili ili propali zato što su odbijali posao gde se mora raditi SUBOTOM, a veruj mi meni ih je žao, da zbog jedne nakaradne jeresi toliko pate....
Zato i volim pomoći im ne bi li se izvukli iz tih kandži.

A znas da je jedan teolog rekao kako i teologija drugačije, LJEPŠE zvuči kad je tumači žena.:dtyste:
Isus je divan, volim čitati o ženama u Evanđelju i razmišljati o Njegovom odnosu prema njima, u ono vrijeme kad su žene bile prezrene, a Isus ih nije prezirao, nego se božanski odnosio prema njima. Tako je mogao samo Isus.

:shubbcks:Znaš, ove koje si spomenuo...ja mislim da te vole, samo to su vaši muški razgovori, ja baš nešto i nisam ratoborna...Makar te razumijem u tvom opredjeljenju i vjerujem da je tvoj susret s Kristom bio veliki i mislosni događaj za tebe, moraš znati da se ne slažem s doktrinom adventističke crkve.

Ja apsolutno ne mislim da je Katolička Crkva JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA NA SVETU. Ali znam zato sledeće:

1. Nikada nigde nisam napao Katolicizam, jer ga smatram daleko manjom JERESI od Adventizma. Sa teologijom starom 2.000 godina, dugom tradicijom, iskustvom i znanjem. Sa daleko manje zaluđenim vernicima i fanaticima.

2. Da Adventisti smatraju Papu (Vatikan), malim rogom iz Danila 7,8 , kao sotoninim direktnim slugom koji će ispuniti neka proročanstva iz Otkrivenja, kao i bludnicu iz Otkrivenja smatraju katoličkom Crkvom.

3. Da u razgovorima sa drugim vernicima su licemerni i samo gledaju interes. Da opravdaju Adventnu Crkvu kao jedinu pravu Crkvu na Planeti.

PS
Jedino se ne slažem sa konstacijom za žene, ako sam dobro razumeo.
Ništa Svet ne bi bio srećniji da su ŽENE na vlasti, niti bi Hrist bolje prošao......
Ko je kriv za skidanje najbolje glave koja se ikada rodila na Planeti - Krstiteljeve......
Nije Bog bez razloga izabrao da svi proroci i apostoli budu muškarci........
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Šarrdy, u prethodnom postu si spomenuo nekoliko tema koje bih voljela prokomentirati. Ali, da bespotrebno ne proširujemo ovu temu, odgovorit ću ti na temi Duhovni razgovori.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Spasenje !

Za naše spasenje ne treba 1566 stvari da držimo, ili 156, ili 66, ili.................... To su ljudske zapovesti. Za naše spasenje dovoljna je smo JEDNA STVAR. Ali ljudi vole da iskomplikuju i ušićare nešto.

Galatima 5,14. Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

"Jer ovaj Melhisedek beše car salimski, sveštenik Boga Najvišeg, koji srete Avraama kad se vraćaše s boja careva, i blagoslovi ga;
Kome i Avraam dade desetak od svega.
Prvo dakle znači car pravde, potom i car salimski, to jest car mira" ( Jevrejima 7. 1 - 2 )

"Koji imamo kao tvrd i pouzdan lenger duše, koji ulazi i za najdalje zavese,
Gde Isus uđe napred za nas, postavši poglavar sveštenički doveka po redu Melhisedekovom" ( Jevrejima 6. 19- 20 ).


Sledece pitanje je, cega je Melhisedek bio svestenik i cemu je sluzio ako nema zakona i prinosenja zrtava pre Mojsija, i zasto je Avram dao njemu desetak ako nije postojao zakon o desetku.

Ujedno, ovaj tekst odgovara na pitanje ciscenje nebeske svetinje, jer tekst jasno kaze da Isus ulazi iza najdalje zavese koja deli dva odeljenja Svetinje - Svetinju od svetinje nad svetinjama.
Dakle Isus ulazi u Svetinju nad svetinjama, i toje ucinio 1844 godine..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Slažem se sestro s tobom, ali i konstatujem da u svetu tih velikih neznalica i nepoučenih u veri ima preko 25 miliona!
I po nekim statistikama uvećavaju se za oko 2-3 % godišnje. Znači ima još puno ljudi kojima treba otvoriti oči.

Donbro jutro barte Sarrdy,
evo mene kod tebe, ne samo da ti ne mozes bez nas eto ni ja ne mogu bez tebe. Sad cu upravo pokusatri da zadovoljim tvoju zelju i da ti uz Bozju pomoc "otvorim oci".
--------------------

Ti tvrdis:
Mnogi dobri Adventisti su propatili ili propali zato što su odbijali posao gde se mora raditi SUBOTOM, a veruj mi meni ih je žao, da zbog jedne nakaradne jeresi toliko pate....
Zato i volim pomoći im ne bi li se izvukli iz tih kandži.

Sarrdy, jesi li ti siguran da je poslusnost Bozjem zakonu u koji je ukljucena i subota, jeres?
Sarrdy, nisu Adventisti mizmislili zapovest o suboti.
nju ustanovio licno Bog.
Pa da li i Njerga smatras jeretikm?

"I
blagoslovi Bog sedmi dan, i poavti ga, jer u taj dan pocinu od svih dela svojih koja ucini." 1. Mojsiujeva 2,2.

Sarrdy,
Bog BLAGOSLOVI SUBOTU, a ti je nazivas jeres.
Sarrdy,
Boig posveti SUBOTU. a ti je nazivas jeres. Posvetiti znaci odvojiti od ostalog za svevtu sluzbu.
Sarrdy,
Bog se odmori u SUBOTU a ti je naziavas jerersa. Nazivasli i Boga jeretikom sto kje sve to ucinio?

Zam, ti ces reci to nije bila subvota nego milenijumi.
Ni na to pitanje
ne ce ti odgovoriti Adsventisti nego neka ti odgovori Bog, Stvoritelj.
Ojn jasno kaze:
"Sest dana radi a SEDMI JE SUBOTA... tada nemoj raditi nijednoga posla."
Zasto? Evo zasto: "Jer je za SEST dana Gospod stvorio nebo iz melju...
zato je
BLAGOSLOVIO GOSPOD DAN SUBOTNI I POSVETIO GA." 2. Mojsijeva 20,8-11.

Brate Sarrdy, da li i dalje verujes da je pravedni Bog uspostavio subotu kao jeres, pa ju je cak i blagosolovio i posvetio?

Onda ko je jeretik i ko ovde propoveda jeres?

Zelim ti sve najbolje



Tvrsi Sarerdy:

2. Da Adventisti smatraju Papu (Vatikan), malim rogom iz Danila 7,8 , kao sotoninim direktnim slugom koji će ispuniti neka proročanstva iz Otkrivenja, kao i bludnicu iz Otkrivenja smatraju katoličkom Crkvom.

Ova tvoja izjava Sarrdy n98ije potpuno istinita.
Drugo, ne tumace samo Adventisti slicno Danila i Oytkkrivenje, nego ih tako tumaci vecina teologfa u svetu.

Trece, ko je za tebe papa?
Kako ti tumacis Danilovu 7.8. glavu i Otkroivenje?
Ko je za tebe mali rod?
Po tvome verovajnhju i misljenju koje bludnica koja sedi na crjvenoj zveri?

Cekamo na tvoj odgovor.

------------------

PS
Nije Bog bez razloga izabrao da svi proroci i apostoli budu muškarci........

Sarrdy, nece biti bez razloga ni to da ti i ovo nauvcis:

"A Marija PROROCICA sestra Aronova." 2. Mojsijeva 15,20.

"A u to vreme Devora prorocica... sudjase Izrailju." Sudije 4,4. Ne samo daje biula prorok nego i vrhoigvjmni sudija.

"Pomeni, Boze moj... Naodiju prorocicu." Nemija 6,14.

"Potom pristupih ka prorocici..." Isija 8,3.

"A bese Ana prorocica..." Luka 36.

"A bicu u poslednje dane, govori Gospod, izlicu od Duha svojega na svako telo, I PRORICA CE SINOVI VASI I KCERI VASE...
JER CU
NA SLUGE I NA SLUSKINJE SVOJE izliti od Duha svojega, I PRORECI CE." Dela 2,17.18.

Za naše spasenje ne treba 1566 stvari da držimo, ili 156, ili 66, ili.................... To su ljudske zapovesti. Za naše spasenje dovoljna je smo JEDNA STVAR. Ali ljudi vole da iskomplikuju i ušićare nešto.

Galatima 5,14. Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.

Pavle je u pravu, samo Isus je to malo bolje objasnio:

"Ljubi Gospoda Boga svojega svijejm srcem svojim... i bliznjega svojega kao samoga sebe.
O OVIM DVEMA ZAPOVCESTIMA VISI SAV ZAKON I PROROCI."
Matej 22,37-39.

A to znaci onaj koji lubi Boga, drzace cetiri prve zapovesti Dekaloga i koje odredjuju kaikav treba da je nas onos prema Bogu,
a pridrzavace se i ostalih sest koje ukazuju kako treba da postupamo prema bliznjima.

U tom slucaju slazerm se sa Sarryem potrebna mam je smsao ljubav, ali ljubav koja IZVRSUJE ZAKON Bozjiji, a ne koja ga odbacije.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Наравно да Декалог остаје на снази, то је Господ и потврдио и увећао. Сваку заповест је појединачно увећао и свео на мисли срца, а не дела.

Adriane, otkuda ti ta ideja da je Hristos sveo sve na misli SRCA, A NE DELA?
Adriane nisi ti to dobro razumeo.

Citaj Otkrivenje 22,14. "BLAGO ONIMA KOJI TVORE ZAPOVESTI NJEGOGVE, da im bude vlast na drvo zoivot ai da udju na vrata u grad."

U Mateju 25. poglavlju kaze Isus da ce pravednici primiti carstvo nebesko jer su cinili dobra dela. A oni koji nisu bice unisteni.
Slazem se sa tobom da nam je vera najpotrebnija, ali vera bez dela je mrtva.
Posto i sam znas da je to tako, onda kako se tvoja izjava slaze sa Hristovim?
-------------------

Јер ако у срцу помислимо зло ми смо већ криви.Све су заповести поновљене од стране Господа (Матеј 5), а само субота није.

Ni to nije istina. I zapovest o suboti je vise puta ponovljena. Nego nije ni potrebno da bude ponavljana, Bog ju je jednom zavok dao ljudima.
--------------------------
Мислим да је више него чиста ситуација. Дакле, као што се лепо говори у Посланици Јеврејима (4. глава), ми у покој и починак Божији улазимо својом вером и признањем - држимо вечни Сабат.

To je samo neko tako ispricsao da bu umirio savest prestupnika Bozjeg zakona, ali to nije istina.
Hristov pocinak nije subota, nego oslobodjenje od greha, to je potpuno drugi pojam.

-------------------------


Ако је Бог дао Јеврејима дао седмичну суботу за починак,
Ali Bog nije samo Jevrejima dao subotu, nego ju je dao coveku - svim ljudima. "Subota je nacinjena coveka radi".
---------------------

Христ је целом свету дао ВЕЧНУ СУБОТУ, а доказао сам да субота није везана само за дан у недељи.

Nista ti nisi dokazao nego si samo pricsao.
Tvoja prica je u suprotnosti sa Bozjom izjavom u Dekalogu za koga tvrdis da je jos uvek na snazi.
Vidis, Adriane, kako se sam sebi suprotis?

---------------------
Ова субота траје вечно, јер налазимо вечни покој и починак (одмор и обнову) кроз Христа.

Slazem se da odmor koji nam Hristos daje, odmor od greha, je vecan, ali on nije u suprotnosti sa subotom sedmicnim danom odmora.

--------------------
Ако уопште схватиш појам суботе и зашто је дата Јеврејима, а касније УВЕЋАНА за цео свет, онда ћеш и видети о чему се ради у Јеврејима 4.

Adrisane, potpuno dobro ja shvatam, nego ti brkas pojmove. Hristovo oslobodjenje od greha daje na duhovni odmor i spasenje.
A Bog je subotu odredio za odmor ljudima, duhovno uzdizanje i slavljenje Tvorvca zato ju je blagoslovio i posvetio i svi oni koji je pravilnho praznuju primaju Bozji blagoslov. Bog ju je prilikom stvaranja za to odredio.
----------------------

А што се тиче закона Божијег, исти је (потпуно) закон у питању, само што га је Господ увећаои свео на СРЦЕ, што је и била поента када га је исписао на каменим плочама први пут, а потом у наша срца. Јер из срца све полази и излази, а не од разума и речи. Ако је срце чисто и у њему закон живи, власник тог здравог срца ће ТВОРИТИ ЗАКОН.

ODLICNO ADRIANE. TO JE ONO STO JA JEDNAKO PRICAM.
A STA MISLIS ONAJ KOJI NE TVORI ZAKON, DA LI JE BOZJI ZAKOJN ZAPISAN U NJEGOBVOM SRCU?
SVAKAKO DA NIJE.


"Koji govori poznajem Ga , a zapovesti Njegove ne drzi, laza je i istine nema u njemu." 1. Jovanova 2,4.

"Jer je ovo ljubav Bizja da zapovesti Njegove drzimo i zapivesti Njegove nisu teske."
1. Jovanova 5.3.

А то значи да ће живети сасвим нормално јер схвата да је закон праведан и спроводиће га у свакодневном животу,

Ovo si dobro rekao. Ali, ako se takav hriscanin klanja idolima, da li je zakon u njegovn srcu?
Ako ima druge Bogove, da li je i tada zkaon u srcu?

AKO *UBIJA, KRADE, DAJE LAZNA SVEDOCANSTVA I OTIMA TUDJE, DA LI JE ZKAON I TADA ZAPISAN U NJEGOVOM SRCU. NADAM SE DA CE SRECI DA NIJE.
A STA MISLIS AKO KRSI CETVRTU ZAPOVEST I PRESTUPA SUBOTU GOSPODNJU, DA LI JE ZAKON U NJEGOVOM SRCU? SAVAKAKO DA NIJE. ONAJ U CIJEM SRCU JE Duh Sveti upisao zakon, on ispounjava sve zapovesti, ne zato zbog zapovcesti, nego zbog sebe, jer on drugacije i ne zna i ne zeli, nego samo ono sto je pred Bogom i ljudiuma pravedno, a to je upravo izrazeno u Dekalogu.


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Наравно да Декалог остаје на снази, то је Господ и потврдио и увећао. Сваку заповест је појединачно увећао и свео на мисли срца, а не дела.

Adriane, otkuda ti ta ideja da je Hristos sveo sve na misli SRCA, A NE DELA?
Adriane nisi ti to dobro razumeo......
Ja sam apsolutno za slobodnu volju svakog pojedinca. Tako i za Adrianovu. Nek sam odluči da li će odgovarati na ovaj post ili ne. Ali moj mu je savet da ne odgovara, jer je na ovo sve već Mikan dobio odgovor, ali ide na varijantu ''1657 X ponovljena laž - postaje ISTINA''!
Tako da će on Copy/Paste Adventističke jeresi udarati ili dok ne padne u nevest ili do svoje smrti.

Lepo smo mu rekli, a i sam se može uveriti, da NIJE JEDAN ISTI ZAKON važio za sve ljude !
Različite znakove i ZAKONE su imali ADAM i EVA; NOJE; AVRAM; MOJSIJE i na kraju mi Hrišćani................
Lepo se u Bibliji (npr) vidi da je prvi dobio OBREZANJE Avram. Ili da je SUBOTU i ČUSTU HRANU dobio Mojsije.............
A Adventisti, kao da su drogirani - NE ! Svi imamo ISTI ZAKON, Bog je nepromenljiv, NE MENJA SE. On je uvek isti.............

I siguran sam Adriane da im anđeo nebeski siđe i počne objašnjavati da su u zabludi - Ništa ne bi vredelo.
Čak imam utisak da oni jedini ne bi popustili. Da su najtvrdovratniji !
 
Natrag
Top