Adventisti

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ja takodje tako mislim nije greh ko hoce da postuje subotu ili stari zakon odnosno SZ-et potpuno,ali moraju znati da bez zaveta obrezavanja ne ispunjavaju ceo zakon.

Faky, pa ako je tako, jesi li se ti obrezao? Ako nisi sta cekas? Samo pazi ako rabin bude malo pijan, ode msast upropast.
-----------------

Takodje se slazem da netreba uciti druge da MORAJU postovati zakone koji su dani samo jevrejima.
Recimo ovaj stih je dovoljan:10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?Sta tu ima vise da se diskutuje nismo ga mi zapisali u bibliji a apostoli.

Pa i ne treba nista da se diskutuje, samo zasto nisi izneo i ono zbog cega je iskrsao probelm:
"A ONDA USTASE NEKI OD JERESI FARISEJSKE KOJI BEHU VEROVALI, i govorahu da se VALJA OBREZATI I ZAPOVEDATI DA DRZE ZAKON MOJSIJEV." Dela 15,4.

Ovi novokresterni hriscani hteli su da noivokrsteni prime obrezanje i da se drze obrednog Mojsijevog zakona.
-----------------------
Ovaj stih jasno govori da smo mi hriscani oslobodjeni od jarma na vratu,koji ni oni sami nemogase da ponesu,a nama ga namecu.
Ako mislis na statrozavetne obrede ukljucujuci i obrezanje, onda si u pravu.

Mislim da ga ni sami adventisti ne nose mada misle da ispunjavaju ceo zakon daleko su od toga,cak ni danasnji jevrein to ne moze.

Sta ti razumevas pod CEO ZAKON? Ako mislis na ceo Dekalog, onda nisi u praviu.
Ako mislis na sve zakone koji postoje u Bibliji8, onda jesi u pravu, jer mi Adventisti ne postojemo obrezanje niti sprovodimo bilo koje starozavetne obrede.

A u ostalom ko ga drzi ko ne drzi to nije nas posao, vazno je kako se ti i ja odnosio prema Bogu i Njegovom zakonu.


Sve najbolje




Mika? Pa i ne treba nista da se diskutuje, samo zasto nisi izneo i ono zbog cega je iskrsao probelm:
"A ONDA USTASE NEKI OD JERESI FARISEJSKE KOJI BEHU VEROVALI, i govorahu da se VALJA OBREZATI I ZAPOVEDATI DA DRZE ZAKON MOJSIJEV." Dela 15,4.

Ovi novokresterni hriscani hteli su da noivokrsteni prime obrezanje i da se drze obrednog Mojsijevog zakona.

Faky:pa ko im brani da prime mojsijev zakon?ali prvo moraju da se obrezu,postanu jevreji.

Mika?
Mislim da ga ni sami adventisti ne nose mada misle da ispunjavaju ceo zakon daleko su od toga,cak ni danasnji jevrein to ne moze.

Sta ti razumevas pod CEO ZAKON? Ako mislis na ceo Dekalog, onda nisi u praviu.
Ako mislis na sve zakone koji postoje u Bibliji8, onda jesi u pravu, jer mi Adventisti ne postojemo obrezanje niti sprovodimo bilo koje starozavetne obrede.
Onda ne postujete ceo zakon Mojsija a to je Greh.Pitaj svakog jevreina-hriscanina,veruj mi poznajem neke.Za hriscane neznabosce postoji sledeci zakon:ljubi bliznjega svoga kao samog sebe,ovaj se zakon sastoji iz mnogo zakona zavisi kako ga rezonujes?

A u ostalom ko ga drzi ko ne drzi to nije nas posao, vazno je kako se ti i ja odnosio prema Bogu i Njegovom zakonu.

Faky:Ja podrazumevam jos 613 zakona!nisam uveren zajedno s dekalogom ili bez?koji su dani jevrejima za Mojsijeva zivota.

Moralni zakoni koji su dati u vreme noaha su za sve narode sveta,dok Mojsijev samo za jevreje(5 mojs)

Pozdrav.


 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Pre nego ljude ucite judoizmu sami procitajte bibliju,i stvarno ne namecite ljudima svoju veru koju ni sami ne ispunjavate do kraja-sav zakon.

Dobar dan brate Gero,
Vrlo dobro mi poznajemo te price koje ti neporestano kopiras.
Autor toga teksta nema veze sa Biblijom ni sa teologijom, prema tome nemoj se badava muciuti da nam stalno ponovo kopiras tre besmislice, da ti iskreno kazem ja to i ne citam.


Vec sam rekao da niko ovde nije ovlascen da bilo koga nagoni sta da vewruje, izviuzbv ako to vi zerlite.


Sve najbolje


Dobro vece brate Miko!

Pise on tacno i ja citam bibliju a i proveravam pre nego sto stavim dali je tekst tacan.


Stavljao sam i tekstove gde direktno pisu vasi adventisti,video rolike i za vas je sve i uvek netacno.Samo sto vi pisete je tacno,eto vidis miko ne samo mene vec i druge niste uspeli da ubedite da smo mi obavezni da postujemo Mojsijeve zakone.

Lepo ti sarrdy,faky kazu sta vam vredi sto postujete subotu i dekalog kad niste Obrezani,Obrezanje je pecat vere koje je primio avram a Mojsije zakone,ako covek jevrein nije obrezan nema prava da bude u zavetu s Bogom po Mojsijevom zakonu.Idi u sinagogu pa ce ti reci rabin.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Miko sta ima da se ja obrezujem ja sam hriscanin i krstim se to je dovoljno!KOME je rekao Bog avraamu da se obrezuje?avramu i njegovom potomstvu!a nama je otac vere!helsing vam je postavio dobru glavu iz biblije a vi sta? nista!u toj glavi je sve jasno napisano.
Sam isus nije rekao idite po celom svetu i obrezujte se dakle ovako u Ime Oca I Sina i Sv Duha,nego Krstite se u ime Oca,Sina,Sv Duha.

Vi morate da se opredelite ako ste prihvatili judeohriscanstvo morate da se obrezete,ako to ne uradite viste u velikom GREHU.Ako prihvatate samo hriscanstvo onda ste pod blagodacu.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Miko sta ima da se ja obrezujem ja sam hriscanin i krstim se to je dovoljno!KOME je rekao Bog avraamu da se obrezuje?avramu i njegovom potomstvu!a nama je otac vere!helsing vam je postavio dobru glavu iz biblije a vi sta? nista!u toj glavi je sve jasno napisano.Sam isus nije rekao idite po celom svetu i obrezujte se dakle ovako u Ime Oca I Sina i Sv Duha,nego Krstite se u ime Oca,Sina,Sv Duha.Vi morate da se opredelite ako ste prihvatili judeohriscanstvo morate da se obrezete,ako to ne uradite viste u velikom GREHU.Ako prihvatate samo hriscanstvo onda ste pod blagodacu.Pozdrav.
Adventisti su Mesijanski Jevreji, Crkva br. 2. I tu je sve isto kao kod njih, samo je OBREZANJE ostavljeno na slobodu volje ! Eto sada i to da znaš.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Vidis Miko sta kaze talmud.

“Onaj koji nije obrezan i ne drži sabat ne naziva se čovekom.” (Talmud, Jalkut Rubeni 39).

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
A jojojoj Miko, pa mnogo se bre ti praviš naivan. Pa nemamo mi tu 158 opcija ! Imamo samo DVE.

1. Ako TUĐIN pristane da živi sa Jevrejima. Kao npr, RUTA Moavka. Kada joj je umro muž ona se nije vratila svom narodu već se vratila sa svekrvom u Izrael. Ili kao to već lepo piše u Isaija 56. glave stihovi od 1 do 8.
I imamo samo još jednu opciju:
2. Koji ne pristane da živi sa Jevrejima. Kao npr. da RUTA MOAVKA nije želela da se vrati u Izrael sa svekrvom , već se vratila u svoj dom!

Ili kao npr. neka žena HANANEJKA. Živi sasvojim narodom i ne pristaje uz Jehovu, niti uz Izraelski narod...
Ili npr. tamo neki RIMSKI KAPETAN. Narednik jedne legije. Kao Rimski vojnik on može služiti u Rimskoj vojsci samo pod uslovom da ne štuje Jevrejskog Boga i običaje Jevrejskog naroda, jer kada bi to radio kao Rimski zapovednik legije – odmah bi ga obesili !

Ili nebitno....Ja sam ubeđen da si ti mene odlično razumeo, šta sam te pitao, ALI POŠTO BRANIŠ APSOLUTNO NEODBRANJIVO – Zato se praviš da nisi razumeo pitanje.

Brate Sarrdy,

zasto pricas makar sta i hoces da nam podvalis ono sto ne piuse u Bibliji.

Ti nerpestano navodis da neki tudjini ne zele da zive sa Izrailjem, a nikako ne kazes da li oniu zive sa Bogom.
ProrokIsaija jasno kaze: "I TIDJIN KOJI PRISTANE UZ GOSPODA DA MU SLUZI I DA LJUBI IME GOSPODNJE DA MU BUDE SLUGA, KOJI GOD DRZI SUBOTU DA JE NE OSKVRNBE."Isaija 56,6.

Prema tome izuzev Rure koju si
i naveo koja je ne samo izabrala Boga Izrailjeva, jer je rekla Nojmini: TVoj Bog moj Bog
i tvoj narod moj narod" pa i ona je u Izrailju ostala kao RUTA MOAVKA, a ne Izrailjka. Ostali koje si spomenuo nisu postali Jevreji ali su PRISTALI UZ GOSPODA.
U tome je poenta, a ne gde i sa kim ko zivi. Oni koji su pristali uz Gospoda mogu da zive gde hoce, Bog ih prima.

Spomenuo si Rimsko oficira, mozda si misliuo na Kornilija. Pa eto on je kao Rimljani, a ne kao Jevrejin, pristao uz Gospoda i Bog je posbedocio da je pravedan, jer je primio Duha Svetoga.
Isaija ne raspravlja o tome ko ce postati Jevrejin, nego spominje neznabosce koji priznaju Gospoda Boga i pristanu da mu sluze i oni treba da praznuju subotu i da paze da je ne oskvrne.

Ne vadi ništa iz konteksta. Braniš neodbranjivo pa se zato tako ponašaš.
Lepo sam te pitao KOJI DAN OD ODMORA POŠTUJE TUĐIN KOJI NE PRISTANE UZ GOSPODA I JEVREJE.

ODGOVORE: NIKOJI!

Miko meni je sve jasno kada su Adventisti u pitanju. I njihov nauk i njihove namere...... sve.
Bolje poznajem Adventiste nego barem 50 % Adventista. Meni je ovo kao da polemišem sa Mormonima ili JS da li su oni JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA NA PLANETI. Znači ja ne moram ni jedan post više napisati. Ali moram zbog drugih – Zbog onih koje vi hoćete da uvučete u vašu Crkvu, naučite vašim JERESIMA i da s njima izgube spasenje. Zbog sebe ja ne moram uopšte s vama polemisati.

Sarrdy, nisam primetio da tako dobro poznajes adventisticko ucenje kako kazes.
Drugo, nismo ti ostali duzni odgovor ni na njedno od tvvojih pitanja, dobio si biblijske odgovore.
Kad bi ti imao istinu, a ja jeres kao sto me ti optuzujes, ja bih to sigurno primetio.
Meni istina zamnima i samo istina i nista drugo. Vise puta sam rekao kad bih otkroio da je spasenje kod
muslimana ili budista, i tamo bih otismao samo da ispravno sluzim Bogu, jer za mene to je na prvome mestu.

Svakako si iz nasih razgovora mogao da primetis da nisma bas neznalica sto se tice biblkijske teologije.
Proveo sma ceo zibvot u istrazivanju i proucavanju. Do sada jos nisam nasao nista bolje i blize Hristovoj nauci iznetoj u Setom pismu od ovoga sto verujem, a kad bih pronasao bolje, svakoko bih ja prvi biuo tamo.

Sve vas ja dobro slusam, citam vase komentare, vase izjave uporedjujejm sa Biblijom i do sada niste biliu o stanju da me pomaknete ni za jedan santimetar, a kad biste imali istinu odavno bih bio sa vAMA.

To sto vi nas nazivate jereticima, sektasima, gliupacima, i otpadnicima, i nase ucenje koje je biblijsko nazivate jeresima,bas me ni maolo ne pogadja, jer sam dobro zapatio Hristove reci kada je rekao:
"Eto ja vas saljem ko jagance medju vukove." Luka 10,3
"Eto, ja vas saljem kao ovced medju vukove; budute dakle mudr ikao zmije a bezazleni kao golubovi.
Cuvajte se od ljudi, jer ce vas oni predati sudovima, i po zbornicam svojim bice vas...
I svi ce mrzeti na vas imena mojega radi, ali ko pretrpi do kraja blago njemu." Matej 10,16-22

Hrista su nazvali knezom djavolskim.
Za Pavla su na sudu rekli "Nadjosmo ovoga coveka da je KUGA." Dela 24,5;
"I miuti po nasem narodu." Delsa, 16,20.

Tako kad nas vi grdite, tek to nam svedoici da smo na pravome putu, jer Isus je rekao "kad biste bili od sveta, svet bi svoje ljubio".

Drugo, sto me vise grdite to sam sve vise siguran da sam na putu istine, jer kad biste vi imali istinu, izneli biste je i istina bi me privukla, a pogtrde samo giuraju nas dalje.

Poslovica glasi: "Pre ce se muva na medu ohvatiti nego na sircetu."
Izgleda da to niste primetili, ali Izabeleta je to lepo naucila i tako se ponasa.

(Istina Isus je i to rekao: Ljubite svoje neprijate;lje i moliter se Bog z aone koji vas gone" i to je ono sto neprestano cinim.

I potred toga ja vas ipak volim i smatram vas za svoju bracu i primam vas takve kakvi jeste, a ne kako bih ja zeleo da budete.

Sbve najbolje

Dobro vece brate Miko!

Pise on tacno i ja citam bibliju a i proveravam pre nego sto stavim dali je tekst tacan.


Stavljao sam i tekstove gde direktno pisu vasi adventisti,video rolike i za vas je sve i uvek netacno.Samo sto vi pisete je tacno,eto vidis miko ne samo mene vec i druge niste uspeli da ubedite da smo mi obavezni da postujemo Mojsijeve zakone.

Gero brate, bas mi je darago da niste primili Mojsijev zakon o obreznaju i starozabvetnim obredima, ni ja ga nisam primio.
Ako si tu odluku doneo zato sto sam ja o tome piseo, veoma mi je drago da si razumeo istinu.

Lepo ti sarrdy,faky kazu sta vam vredi sto postujete subotu i dekalog kad niste Obrezani

Pa jeste li bvi obrezani?

,Obrezanje je pecat vere koje je primio avram a Mojsije zakone,ako covek jevrein nije obrezan nema prava da bude u zavetu s Bogom,
ZBIULJA? Nem apravo da bude uzavetu sa Bogom?
Znaci te ne verujes da moze Boizji zakon da bude napiusan u srcu? I d a vernik nije bezakonik nego tvotravc dela.
Gero razocarao si mje.

Sve najbolje


Vidis Miko sta kaze talmud.

“Onaj koji nije obrezan i ne drži sabat ne naziva se čovekom.” (Talmud, Jalkut Rubeni 39).

Pozdrav.

Faky brate, pa zato ja i ne verujem u Talmud, ali verujem o Bibliju.
Verujes li ti u talmud?


Sve najbolje

Adventisti su Mesijanski Jevreji, Crkva br. 2. I tu je sve isto kao kod njih, samo je OBREZANJE ostavljeno na slobodu volje ! Eto sada i to da znaš.

Sarrdy, ovim si pokazao da nemas pojma ko su Adventisti a ni Mesijanski Jevreji?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adriane, da li tu pise, da hriscani ne treba da praznuju subotu?
Da li kaze da mogu da ubijaju ljude, jer vise nisu pod zakonom? itd.

Lepo si naveo tekst koji jasno kaze sta je bio predmet rasprave na tom saboru:


5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев.

DAKLE RAZGOVOR JE VODJEN O MOJSIJEVOM ZAKONU I OBREZNANJU, A TO ZNACI O OBREDNOM ZAKONU, A NE O BOZJEM ZAKONU DEKALOGA. Prema tome Dekalog i dalje ostaje na snazi, jer se o njemu nije ni raspravljalo.
Jer da jesate, rekli bi da ne treba da praznuju ni suboitu niti da drze bilo koju zapovest Drksalog ,ali o tomer nije ni bila rec,
Dekalog je Bozji zakon, a nije Mojsijev i on je vecan kao i sam Bog sto je.


Sver najbolje

Има ли смисла више да понављам? Колико пута морам, као ви - бесконачно?

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Мислим да је нормалном човеку кога занима хришћанство ово сасвим довољно да види да изврћете Писмо. Нико Декалог није "укинуо" (као што су мислили да Христ укида суботу), већ је ИСПУНИО. Суботарење не уводи у покој, а признање и веровање у Христа уводи. Ето, толико је једноставно. И ако се неко двоуми између ових што изврћу Писмо, и Христових и апостолских речи, могу сами да виде "црно на бело". А ваша тумачења су тако лепо скројена да сте ви свезнајући и ваш је лажни пророк највећи од свих пророка који су икада живели. Али вас уче да ће јеретици нападати вашег пророка и вас прогонити. То свака секта учи, тако да ваше велике обмане су пале у воду на овоме форуму, бар. Немате куд сем да понављате оно што је речено безброј пута.

У мојим постовима можеш лако да видиш да је Христ јасно говорио да Његове заповести чувамо и да оне нису тешке, а ви причајте шта хоћете. Ја нећу понављати десет пута исти пост као ви што радите. Срећом па људи могу да виде и сами просуде.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Има ли смисла више да понављам? Колико пута морам, као ви - бесконачно?

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Мислим да је нормалном човеку кога занима хришћанство ово сасвим довољно да види да изврћете Писмо. Нико Декалог није "укинуо" (као што су мислили да Христ укида суботу), већ је ИСПУНИО. Суботарење не уводи у покој, а признање и веровање у Христа уводи. Ето, толико је једноставно. И ако се неко двоуми између ових што изврћу Писмо, и Христових и апостолских речи, могу сами да виде "црно на бело". А ваша тумачења су тако лепо скројена да сте ви свезнајући и ваш је лажни пророк највећи од свих пророка који су икада живели. Али вас уче да ће јеретици нападати вашег пророка и вас прогонити. То свака секта учи, тако да ваше велике обмане су пале у воду на овоме форуму, бар. Немате куд сем да понављате оно што је речено безброј пута.


Adriane, a gde je oidgovor na ovoi:


DAKLE RAZGOVOR JE VODJEN O MOJSIJEVOM ZAKONU I OBREZNANJU, A TO ZNACI O OBREDNOM ZAKONU, A NE O BOZJEM ZAKONU DEKALOGA. Prema tome Dekalog i dalje ostaje na snazi, jer se o njemu nije ni raspravljalo.
Jer da jesate, rekli bi da ne treba da praznuju ni suboitu niti da drze bilo koju zapovest Dekalog ,ali o tomer nije ni bila rec,
Dekalog je Bozji zakon, a nije Mojsijev i on je vecan kao i sam Bog sto je.
---------------------------
У мојим постовима можеш лако да видиш да је Христ јасно говорио да Његове заповести чувамо и да оне нису тешке, а ви причајте шта хоћете.


Adriane, mi to uopste ne negiramo da Isus nije rekao da postujemoi zapovesti Njegoive. U tome se slazem sa tobom.

Nego, gde je odgoivor na moje pitanje: Da li mislis da postoi razlika izmedju Bozjeg zakona Dekaloga i Hristovih zapovesti?
Ako postoji, sme li da postoji razliuka izmedju ta dva zakona?
Ako kazes da postoji, onda tvrdis da Isus i Otac nisu jedno.

Kad Isus govori o svojium zapovestima, to su iste zapovesti iz Dekalog, koje je On objasnio i uzdigao, one nisu suprotne Dekalogu, nego su deo njega.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Subota !

Brate Sarrdy,

zasto pricas makar sta i hoces da nam podvalis ono sto ne piuse u Bibliji.

Ti nerpestano navodis da neki tudjini ne zele da zive sa Izrailjem, a nikako ne kazes da li oniu zive sa Bogom.
ProrokIsaija jasno kaze: "I TIDJIN KOJI PRISTANE UZ GOSPODA DA MU SLUZI I DA LJUBI IME GOSPODNJE DA MU BUDE SLUGA, KOJI GOD DRZI SUBOTU DA JE NE OSKVRNBE."Isaija 56,6.

Prema tome izuzev Rure koju si
i naveo koja je ne samo izabrala Boga Izrailjeva, jer je rekla Nojmini: TVoj Bog moj Bog
i tvoj narod moj narod" pa i ona je u Izrailju ostala kao RUTA MOAVKA, a ne Izrailjka. Ostali koje si spomenuo nisu postali Jevreji ali su PRISTALI UZ GOSPODA.
U tome je poenta, a ne gde i sa kim ko zivi. Oni koji su pristali uz Gospoda mogu da zive gde hoce, Bog ih prima.

Spomenuo si Rimsko oficira, mozda si misliuo na Kornilija. Pa eto on je kao Rimljani, a ne kao Jevrejin, pristao uz Gospoda i Bog je posbedocio da je pravedan, jer je primio Duha Svetoga.
Isaija ne raspravlja o tome ko ce postati Jevrejin, nego spominje neznabosce koji priznaju Gospoda Boga i pristanu da mu sluze i oni treba da praznuju subotu i da paze da je ne oskvrne.

Ne vadi ništa iz konteksta. Braniš neodbranjivo pa se zato tako ponašaš.
Lepo sam te pitao KOJI DAN OD ODMORA POŠTUJE TUĐIN KOJI NE PRISTANE UZ GOSPODA I JEVREJE.

ODGOVORE: NIKOJI!
Joj, joj, joj. Koliko je tvoje neznanje. Pa svašta su držali ljudi kroz istoriju. I dan sunca, i dan meseca, i sve dane i nijedan dan................ možda je neko čak i držao subotu ! Istorija to nije zapisala, ali moguće da je za tih 4-5 hiljada godina neko pleme ili narod držao i subotu. Ali to je nebitno.
Bitno je da SVI NARODI OD STVARANJA PA DO DANAS, KOJI NISU PRISTALI DA ŽIVE SA JEVREJIMA I ŠTOVATI NJIHOVOG BOGA – NISU DRŽALI SUBOTU.
A među njima će biti mnogo spašenih. To nam govori i druga glava Rimljanima, a i neki stihovi koje sam ja izvukao:

Rimski oficir > Матеј 8:9,10 (Лука 7) Јер и ја сам човек под власти,и имам под собом војнике,па кажем једном: Иди, и иде; и другом: Дођи, и дође; и слузи свом: Учини то, и учини. А кад чу Исус,удиви се и рече онима што иђаху за Њим:Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох.

Žena Hananejka > Матеј 15: [SUP]22 [/SUP] И гле, жена Хананејка изађе из оних крајева, и повика к Њему говорећи: Помилуј ме Господе сине Давидов! Моју кћер врло мучи ђаво.[SUP]23[/SUP] А Он јој не одговори ни речи. И приступивши ученици Његови мољаху Га говорећи: Отпусти је, како виче за нама. [SUP]24[/SUP] А Он одговарајући рече: Ја сам послан само к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]25[/SUP] А она приступивши поклони Му се говорећи: Господе помози ми! [SUP]26[/SUP] А Он одговарајући рече: Није добро узети од деце хлеб и бацити псима. [SUP]27[/SUP] А она рече: Да, Господе, али и пси једу од мрва што падају с трпезе њихових господара. [SUP]28[/SUP] Тада одговори Исус, и рече јој: О жено! Велика је вера твоја; нека ти буде како хоћеш. И оздрави кћи њена од оног часа.

Naman Sirijanin > Лука 4:27 И многи беху губави у Израиљу за пророка Јелисија; и ниједан се од њих не очисти до Неемана
Сиријанина.

Carinik iz Sinagoge > Лука 18: [SUP]10[/SUP] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [SUP]14[/SUP] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.
( Sigurno je carinik bio mnogo grešan kada se ovako molio. Sigurno niti je postio niti davao desetak, niti držao subotu....!)

NN lice, nepoznate vere i običaja > Марко 9:38-40 Одговори Му Јован говорећи: Учитељу! Видесмо једног где именом Твојим изгони ђаволе који не иде за нама: и забранисмо му, јер не иде за нама. А Исус рече: Не браните му; јер нема никога који би именом мојим чудо чинио да може брзо зло говорити за мном. Јер ко није против вас с вама је.

Mudraci sa Istoka > Матеј 2:1,2 А кад се роди Исус у Витлејему јудејском, за времена цара Ирода, а то дођу мудраци с истока у Јерусалим, и кажу: Где је цар јудејски што се родио? Јер смо видели Његову звезду на истоку и дошли смо да Му се поклонимо.
( Znači mudraci sa istoka su proučavanjem zvezda ukapirali ko je Hristos, a Jevreji to nisu Biblijom! A ko zna koliko je MUDRACA taj dan došlo kod Isusa da mu se pokloni.)

Samarjanka sa bunara > Јован 4:19-24 Samarjanka sa Jakovljevog bunara, prvo je Hrist njoj otkrio svoje božanstvo .............. ([SUP]10[/SUP] Одговори Исус и рече јој: Да ти знаш дар Божји, и ко је тај који ти говори: Дај ми да пијем, ти би искала у Њега и дао би ти воду живу. [SUP]11[/SUP] Рече Му жена: Господе! Ни захватити немаш чим, а студенац је дубок; одакле ћеш дакле узети воду живу? )

Razbojnik sa krsta > Лука 23,43 И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.
( Čak će i razbojnici preteći držaoce SUBOTE i čiste hrane! Uostalom to je Hrist i najavio - Матеј 8:10,11 А кад чу Исус, удиви се и рече онима што иђаху за Њим: Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох. И то вам кажем да ће многи од истока и запада доћи и сешће за трпезу с Авраамом и Исаком и Јаковом у царству небеском:.).

Prema tome taj nauk Adventističke Crkve da je SUBOTA PEČAT BOŽIJI, da je SUBOTA OBAVEZNA ZA SVETKOVANJE HRIŠĆANA, da u 144.000 ulaze SAMO SUBOTARI, da ko drži NEDELJE KAO DAN OD ODMORA ide u nespsenje, i sve ostale gluposti O SUBOTI koje nam iznosite vi MODERNI FARISEJI, pardon Adventisti je obična laž i pokuaj da nas uvučete u JARAM ROPSTVA SUBOTE, a Hrist nas je nje oslobodio. Evo Pismo lepo kaže da će se spasiti i MNOGI NESUBOTARI. I ne samo to nego da su čak I NESUBOTARI BILI MNOGO BOLJI OD SUBOTARA !
A vi Adventisti sa tolikim žarom želite da nas uvučete u SUBOTU, da je meni savršeno jasno za koga to radite kada vam pogledam nauk, i zašto to radite.

Miko meni je sve jasno kada su Adventisti u pitanju. I njihov nauk i njihove namere...... sve.
Bolje poznajem Adventiste nego barem 50 % Adventista. Meni je ovo kao da polemišem sa Mormonima ili JS da li su oni JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA NA PLANETI. Znači ja ne moram ni jedan post više napisati. Ali moram zbog drugih – Zbog onih koje vi hoćete da uvučete u vašu Crkvu, naučite vašim JERESIMA i da s njima izgube spasenje. Zbog sebe ja ne moram uopšte s vama polemisati.

Sarrdy, nisam primetio da tako dobro poznajes adventisticko ucenje kako kazes.
Drugo, nismo ti ostali duzni odgovor ni na njedno od tvvojih pitanja, dobio si biblijske odgovore.
Kad bi ti imao istinu, a ja jeres kao sto me ti optuzujes, ja bih to sigurno primetio.
Meni istina zamnima i samo istina i nista drugo. Vise puta sam rekao kad bih otkroio da je spasenje kod
muslimana ili budista, i tamo bih otismao samo da ispravno sluzim Bogu, jer za mene to je na prvome mestu.

Svakako si iz nasih razgovora mogao da primetis da nisma bas neznalica sto se tice biblkijske teologije.
Proveo sma ceo zibvot u istrazivanju i proucavanju. Do sada jos nisam nasao nista bolje i blize Hristovoj nauci iznetoj u Setom pismu od ovoga sto verujem, a kad bih pronasao bolje, svakoko bih ja prvi biuo tamo.

Sve vas ja dobro slusam, citam vase komentare, vase izjave uporedjujejm sa Biblijom i do sada niste biliu o stanju da me pomaknete ni za jedan santimetar, a kad biste imali istinu odavno bih bio sa vAMA.

To sto vi nas nazivate jereticima, sektasima, gliupacima, i otpadnicima, i nase ucenje koje je biblijsko nazivate jeresima,bas me ni maolo ne pogadja, jer sam dobro zapatio Hristove reci kada je rekao:
"Eto ja vas saljem ko jagance medju vukove." Luka 10,3
"Eto, ja vas saljem kao ovced medju vukove; budute dakle mudr ikao zmije a bezazleni kao golubovi.
Cuvajte se od ljudi, jer ce vas oni predati sudovima, i po zbornicam svojim bice vas...
I svi ce mrzeti na vas imena mojega radi, ali ko pretrpi do kraja blago njemu." Matej 10,16-22

Hrista su nazvali knezom djavolskim.
Za Pavla su na sudu rekli "Nadjosmo ovoga coveka da je KUGA." Dela 24,5;
"I miuti po nasem narodu." Delsa, 16,20.

Tako kad nas vi grdite, tek to nam svedoici da smo na pravome putu, jer Isus je rekao "kad biste bili od sveta, svet bi svoje ljubio".

Drugo, sto me vise grdite to sam sve vise siguran da sam na putu istine, jer kad biste vi imali istinu, izneli biste je i istina bi me privukla, a pogtrde samo giuraju nas dalje.

Poslovica glasi: "Pre ce se muva na medu ohvatiti nego na sircetu."
Izgleda da to niste primetili, ali Izabeleta je to lepo naucila i tako se ponasa.

(Istina Isus je i to rekao: Ljubite svoje neprijate;lje i moliter se Bog z aone koji vas gone" i to je ono sto neprestano cinim.

I potred toga ja vas ipak volim i smatram vas za svoju bracu i primam vas takve kakvi jeste, a ne kako bih ja zeleo da budete.

Sbve najbolje


Miko pismo kaže da ćete za svaku praznu izgovorenu reč odgovarati Bogu.
Ti već više od godinu dana govoriš kako nas voliš, ceniš, želiš nam sve najbolje................... i ostale stvari.
ja ne znam šta je u tvojoj glavi. Ni sada ni pre godinu dana. Ali znam druge dve stvari:

1. Da to Bog ODLIČNO ZNA! Šta je tebi bilo u glavi dok tolike godine izgovaraš to što izgovaraš osporiocima Adventizma;
2. Šta Adventisti misle, osećaju i govore prema onima koji ih napuste ili osporavaju njihov nauk.
Ja poznajem takve, i znam šta misle i kako se ponašaju. A oni koji ne znaju trebaju malo da pokušaju da nađu bivše Adventiste i da ih pitaju, ili da odu u najbližu Adventističku Crkvu, OSPORAVAJU IM NAUK, pa će se na svojoj koži uveriti kakvi su!

Ostalo ne bih komentarisao, jer SA 10-15, možda i 20 teških jeresi koje ima Adventna Crkva – KAKO MOŽETE DOBRO ZNATI PISMO I ODGOVARATI NAM..


Sarrdy, ovim si pokazao da nemas pojma ko su Adventisti a ni Mesijanski Jevreji?

E moj Miko,Miko ti si pokazao dve stvari ovim postom

1. Da Bibliju jako slabo poznaješ, a to ti mogu DOKAZATI mojim postovima;
2. Da si u Krivoj religiji koju zdušno braniš, što opet puno govori o tebi;
3. Da se hvataš i za slamku, ne bi li odbtanio jeres tvoje Crkve, Jer sam ja rekao ‘’MESIJANSKI JEVREJI, CRKVA BR.2’’. A pošto takava Crkva uopšte ne postoji – Ovaj tvoj komentar je otpuno netačan. Jer je to aluzija na Adventizam bila.
4. Uhvatičeš se ti i za trun (nečiju izgovorenu reč) ne bi li odbranio Adventizam, a to opet govori o tvojoj ličnosti:
Lukava, licemeran, branitelj krivog nauka, slab poznavalac Bibliji.
Ovo ti sve mogu dokazati analizom tvojih postova, a i samo ovaj je dovoljan, ali ako treba postaviću i ostale.
Evo samo jednog:

....Šta znači cepanje zavese koja je delila Zemaljsku Svetinju od Svetinje nad Svetinjama ?

Jos bolje pitanje. Cepanje zavese je oznacilo kraj starozavetnim obredima. Zrtve vise ni Jevreji ne prinost.
Cak vise ni hrama nemaju, pa nema ni svetinje. Dakle to je kraj starozavetnim obredima.
Ali cepanje zaverse nije oznacilo kraj Bozjem zakonu, koji je vecni zakon koju otkriuva Bozju pravdu.
Da je mogao zakon da bude promenjen i li ponisten, Hristos ne bi umro na krstu.,
ali umro je zato sto zakon zahteva smrt prestupnika i zato je Hristos svojom zrtvom zadovoljio zahteve zakona.
1. Cepanje zavese to ne znači – Elementarno nepoznavanje Biblije !
Jer su Jevreji i 40 godina posle toga prinosili obrede i žtrtve.......isto kao i pre cepanja. Samo su zašili zavesu i nastavili dalje sa istim stvarima.
2. Da rimljani 70-tih godina nisu uništili Jerusalim i Hram i raselili Jevreje, oni bi i dalje to isto radili !
3. Postoje istoriski zapisi da su neki Jevreji te obrede radili i po svojim kućama, nakon razrušenje Hrama!
Ali pošto sam te brate Miko dobro upoznao – Da ne bi nešto izvrdavao i izmišlkjavao – Tačka 1 i 2 su dokaz da ne poznaješ elementarne stvari u Bibliji, a voliš ovde da postiraš!

Ali brate Miko ne moj se uzbuđivati zbog ove konstatacije. Upravo većina Adventista su takvi. Uglavnom svi vernici kada je nauk u pitanju i učenje i način branjenja svoje CRkve su nalik jaje jajetu. Tako da i ostali Adventisti su vrlo slični tebi. Takvi ste i takvi ćete ostati do smrti. Ili ako se pokajete i napustite Adventizam, e tek onda Hrist može da vas pročisti i postanete PRAVI Hrišćani. Istiniti, nelukavi i nelicemrni.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Има ли смисла више да понављам? Колико пута морам, као ви - бесконачно?

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Мислим да је нормалном човеку кога занима хришћанство ово сасвим довољно да види да изврћете Писмо. Нико Декалог није "укинуо" (као што су мислили да Христ укида суботу), већ је ИСПУНИО. Суботарење не уводи у покој, а признање и веровање у Христа уводи. Ето, толико је једноставно. И ако се неко двоуми између ових што изврћу Писмо, и Христових и апостолских речи, могу сами да виде "црно на бело". А ваша тумачења су тако лепо скројена да сте ви свезнајући и ваш је лажни пророк највећи од свих пророка који су икада живели. Али вас уче да ће јеретици нападати вашег пророка и вас прогонити. То свака секта учи, тако да ваше велике обмане су пале у воду на овоме форуму, бар. Немате куд сем да понављате оно што је речено безброј пута.


Adriane, a gde je oidgovor na ovoi:


DAKLE RAZGOVOR JE VODJEN O MOJSIJEVOM ZAKONU I OBREZNANJU, A TO ZNACI O OBREDNOM ZAKONU, A NE O BOZJEM ZAKONU DEKALOGA. Prema tome Dekalog i dalje ostaje na snazi, jer se o njemu nije ni raspravljalo.
Jer da jesate, rekli bi da ne treba da praznuju ni suboitu niti da drze bilo koju zapovest Dekalog ,ali o tomer nije ni bila rec,
Dekalog je Bozji zakon, a nije Mojsijev i on je vecan kao i sam Bog sto je.
---------------------------
У мојим постовима можеш лако да видиш да је Христ јасно говорио да Његове заповести чувамо и да оне нису тешке, а ви причајте шта хоћете.


Adriane, mi to uopste ne negiramo da Isus nije rekao da postujemoi zapovesti Njegoive. U tome se slazem sa tobom.

Nego, gde je odgoivor na moje pitanje: Da li mislis da postoi razlika izmedju Bozjeg zakona Dekaloga i Hristovih zapovesti?
Ako postoji, sme li da postoji razliuka izmedju ta dva zakona?
Ako kazes da postoji, onda tvrdis da Isus i Otac nisu jedno.

Kad Isus govori o svojium zapovestima, to su iste zapovesti iz Dekalog, koje je On objasnio i uzdigao, one nisu suprotne Dekalogu, nego su deo njega.


Sve najbolje
Brate Adriane BG ja ovde ništa nisam razumeo brata Mikana.
Da li si ga ti nešto razumeo !?
 
Natrag
Top