Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Ja sam govorio o napadu, a ono sto vi cinite je upravo to, vredjanje, omalovazavanje, ponizavanje, osudjivanje, izliv besa, itd.
Iznosenje misljenja, biblijskih tekstova, i odgovaranje na komentare u jednom duhu ljubavi i tolerancije je nesto sasvim drugo.
Poslednje prepiske izmedju mene i RISA-a na temi Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST? je pravi primer toga, gde mnema ni vredjanja ni omalovazavanja.


Dakle, tu je sve jasno kao dan..

Ne moraš ti da konstatuješ da li ostali Hrišćani vređaju i omlovažavaju Adventiste, ili Adventisti vređaju i omalovažavaju i diskredituju stale Hrišćane. Pa imaju ljudi oči i razum pa mogu da vide KO KOGA VREĐA, OMALOVAŽAVA, DISKREDITUJE, OSUĐUJE, PONIŽAVA.............. Tako da ostavi taj jasan dan da forumaši sami donesu sud, nisu oni mala deca pa da ih ti podučavaš!
Pozdrav

То је "пророк" који је имао више визија него сви пророци заједно. Исписала (преписала) је више речи него велики јудео-хришћански теолози, и изнела је многа богохуљења која се сакривају или избацују из текстова да овакви као ми не можемо да покажемо људима о коме се ту ради.

Postovanje Infamous111. Eto tako se mesa u tudje poslove otpali sektas koji se zove Adrian. On je svoju maldost proveo u nekakvoj sasavoj sekti gde su mu ispirali mozak, pa zato neprestasno prosipa bogohuljenja. Nemoj mu zameriti, nije ni on potpuno kriv,
bila je to teska tortura koja je kao sto vidis ostaviula velike posledice.
------------------




Adrian prosipa lazi koje u svojoj smutnji ne razume.
Svakako da nas Hristos otkupljuje od nasih greha i Njegovom zrtvom imamo otkupljenje i izbavljenje.

Ali ono o cemu Elen Vajt govori, a to tupavi Adrian ogranicenim i ispranim mozgom ne moze da razume, je simbgol iz Starozavetne svetinje o cemu je rec u:


Posto se Adriasn gradi suvis epametnim da kritukoje sve i svakoga; neka nam Adrian objasni koga predstavlja ovaj jarac u starozavetnoj svetinji i kako je on na sebi mogao da odnese sva bezakonja sino0va Izrailjevih za celu godinu?

Cekamo da nakm to Adrian objasni.




Adrianj kritikuje izjave Elene Vajt:
„Ваша породица великом делом конзумира свеже месо, а
тиме се животињска својства јачају, а интелектуална слабе.” (Ellen G. White, 2. том Testimonies, стр. 60-61.)

„Употреба животињског меса поспешује изазивању гру-
бости тела и умртвљавању финих сензибилитета ума.” (Ibidem, стр. 63.)

Elena Vajt je u poravu. Eto to se sve primecuje kod Adriana, a da se pametnije hrani bio bi i bolji.
-------------------

Adriane, hvala ti sto si postavio ova pitanja dao si mi prednost da pred ljudima iznesem istinu.

Sve najbolje

Adriane,volim je kad ti kao navijen eksplorisas pa padnes u trans od besa.
Vidis Adriane, znam i ja da budem nezgodan kao i ti, to je uvek lakse nego biti dostojan i posteno regtaovati
na tudje izazove.
Ucinio si sve da opanjukas Adventiste i Elen Vajt, ali nisi ni svestan da si nam time pomogao da ljudima iznensemo istinu.

Najpre pokusao si da nas napravis masonima, tvrdeci da je slika koju si kasnije pronasao u Kongresnoj bibliotecu ta koju je imao Jakov Vajt, Kad sam prilozio Vajtovu sliku svi su videli da si pokusao da neistinom podvalis adventistima.
Ti pokusavas da objasnis ko su adventisti i ko je bila Elena Vajt.
Zasto ne kazes ljudima ko si ti? Kazi nam o toj sekti u kojoj si proveo mladosti pa si zato tako nastran ispao.

Ti kazes da si krsten kao pravgoslavac, pa sta onda, i ja sam.

Drugo, gde ti je objasnjenje, sta je simbolisalo prenosenje Grega "Bozjeg nartoda" na zivotinju?
I sta znaci da onaj jarac nije zrtvovan, nego je ziv pusten u pustinju.
Kako je on poneo grehe i bezakonja celog Iraizlja za tu godinu?

Svi sada vide da o tome nemas pojma, ali si napao Elen Vajt kao d aaje ona to izmislila.
Da poznajes Bibliju to ti se svakako ne bi moglo desiti.

Adrian, mi proucavamo ceku Bibliju, a ne samo Hristove price.

Cekamo da objasnis ljudima simbol iz Biblije, pa onda kazi ljudima dali je to Elen Vajt izmislila ili je to biblijsko ucenje?

Sve najbolje

OVO JE POSEBNO ZA MOGA NEVBERNOG BRATA ADRIANA

Uzimaj hranu sa malo masti, narocito zasicene masti i holesterola. Procenat kalorija koje poticu od masti ne bi trebalo da predje 30 odsto, a ni da padne ispod 15 odsto. (Diet and Health, p. 13)
Smanji uzimanje masnoce uzimanjem zitarica mahunastog povrca, sa malo oraha i obranim mlecnim proizvodima. Meso povecava opasnost pojave bolesti. (New Englad Journal of Medicine, 1990, Vol. 324, no 1, p. 122)

Adriane, da li jos uvek stojis pri svojoj izjavi da su ovo gluposati?

Adriane, posto znam unapred da ne verujes izjavama Elene Vajt, jer si ih vec nazvao glupostima, sta kazes za ove naucne dokaze? Vidis li koliko se naucnici slazu sa izjavama Elene Vajt?

Ja ti i dalje zelim sve najbolje

Adventisti daću vam predlog za preispitivanje na temelju svetog pisma. Pojedini tekstovi u svetom pismu kao da su napisani zbog vas. Ne bi trebalo ni da čudi jer niste beznačajna denomimacija. Kada čitate Otkrivenje o crkvama neko vas je skrenuo sa pravca to jest vešto vam je zatvorio oči da ne vidite i rekao vam da vi odgovarate crkvi „Laodikija“.

Postovanje brate Peko,
Umesto da nagadjas sta mi verujemo, zar ne bi bilo pametnoije od tebe kao i od drugih da nas pitate sta mi verujemo.?

Gde si ti procitao da advetisti tvrde da su oni sami Laodokejska Crkva? To adventisti ne uce niti tako veriju.

Drugo, sve poroke upucen\ei svim Crkvama iz Otkrivenja odnose se na sve nas pa i na tebe ako si hriscanin.

Ova informacija ponistava sve drugto sto si ovde izneo.
----------------

Peko, ako ti tako smatras Elenu Vajt, to je tvoje pravo, neka tako za tebe i bude.
To pokazuje da nisi procitao ni jednu od njenih knjiga i da ne znas sta govoris, niti znas staje verovala $Elena Vajt i kako je zivela.

Cak i biblijski tekst koji si naveo nema veze sa Elenom Vajt, niti Adventistiuma, nego prorok opisuje Misir.
Drugo, trebao si biblijski tekst da stavis pod navode da se zna sta pise prorok, a sta ti iz svoje glave dodajes, izuzev ako i sam sebe smatras za proroka, pa i onda trebao bi odvojiti svoje izjave od drugih.

Pazi sta pises. Nismo mi ovde deca u obdanictu. Mozda i da uspes nekome drugome tako nesto da podvalis, a kao soto i sam vidis, kod nas to ne uspeva.

Na keraju, poruku koju si uputio adventistima, primeni na sebe i svoju crkvu ko zna mozda ces tada biti u pravu.

I pored toga zelim ti sve najbolje

Sarrdy, je si li ti ovoga jutra jeo bunjevine ili si jos uvek pod drogama?
Ako nemas nista pametnoga da kazes zasto sa takvim glupostima zauzimas prostor na forumu?

Ako se ti, umesto Htritu, molis sotoni onda si u pravu.

Imas li ista dobro da kazes o svome verovanju ili ti je to sve?

Sve najbolje

Adrian, sada si sam dokazao ono sto sam ja i pretpostavljao, da si prevaren od samog sotone i da te on nadahnjuje silom prevare da ne samo govoris ludosti tumaceci rec Bozju po svom licnom nahodjenju, vec i svesno lazes, jer si napisao jednu krajnje gnusnu neistinu, a to je da Adventisti i slicni njima zabranjuju svojim sledbenicima da se zene ( ako sam te dobro razumeo )......

Šardu.
Opet si namerno sve izokrenuo i pomešao.
Ja ti dam sve biblijske dokaze a ti namerno preko njih prelaziš.

Dao sam ti dokaze koji zakon je prestao da važi Hristovim dolaskom, pred kojim zakonom Hristos danas posreduje u nebeskoj svetinji nad svetinjama, o kojim zapovestima govore novozavetni pisci kada upućuju na držanje zapovesti, koji zakon će biti merilo na sudu, šta je pečat Božji, itd.
Ti ne želiš istinu već želiš po svaku cenu da zadržiš svoja mišljenja, tebe ono što kaže biblija ne zanima, jer odavno bi prihvatio neosporive biblijske činjenice koje ti se iznose, dakle tvoje pobude su razotkrivene, jer nemoguće je da čovek ne vidi nešto što je jasno kao dan.

Nazalost tako je, lazljivost se tako prirodno ispoljava kod Sardya da on to svesno cini.
Sta onda misliti o takvom coveku, i kako verovati onome sto napise kada se on ne pridrzava osnovnih principa morala vezanih za istinoljubivost bez obzira na cenu.
Istina ili laz se prepoznaju i u duhu izgovorenih odnosno napisanih reci, tako da u slucaju Sardya tu je sve jasno...a kao sto sam rekao meni ga je iskreno zao..

Pozdrav

Sardu, nemoj da se glupiras i da pises takve stvari, za coveka koji govori da ima istinu to je sramota, mani se praznih reci i osudjivanja koja ne stoje na cvrstim temeljima i nemoj nazivati istinu da je laz a laz istina.

Obrati se Bogu celim srcem jer vidim da si u svezi nepravde, to se jasno pokazuje u onome sto pises.

Svi potrebni argumenti u vezi ovih tema o kojima se diskutovalo su ti dati, zato je neosnovana tvoja tvrdnja da nema nikakvih argumenata.
U meni nema nikakvog navodnog ponosa, jer upravo je suprotno, tebi ponos ne dozvoljava da prihvatis tako jasna ucenja Bozje reci, vec je zrtvujes radi svoojih licnih filozofija koje su apsurdne, bolesne.

Neka ti Gospod pomogne da ti se otvore oci jer si trenutno slep za istinu..

Pozdrav

Sardu, radis isto ono sto su neki radili pre tebe, postavljas sebe kao autoritet istine i govoris MI SMO HRISCANI A ADVENTISTI NISU.. da li si pitao Gospoda da li je ova tvoja tvrdnja ispravna, naravno da nisi.
Prema tome ova tvoja izjava nema nikakvog znacaja jer nije proistekla iz Bozanskog osvedocenja, vec je proizvod tvog subjektivnog misljenja, a ti si samo smrtan covek koji ne na sto je levo sto li desno ( ka sto kaze rec Bozja ), pa zasto bi tvoja rec ili misljenje bilo presudno, posebno sto ono sto ti i ostali govorite nije u skladu sa jasnim otkrivenjima Bozje reci, vec vase puko nerazumevanje biblijskih istina, sto kao proizvod donosi izvrtanje biblijskog teksta i nametanje onoga sto u njemu uopste ne stoji.
..

.....Odgovor za Izabeletu.

Izabeleta, verujem da si pametna osoba, i da nisi od onih koji donose zakljucke na osnovu tudjeg misljenja ako nisi ispitala da je ono ispravno, pa cak i ako shvati da je nesto u skladu sa istinom covek ima slobodnu volju da li ce to usvojiti ili ne..

S tim u vezi, smatram da su Sardyjeve izjave potpuno pogresne i nedobronamerne, posebno o ljubaznosti i nekakvom pokazivanju pravog lica nakon odredjenog vremena..i slicno, sto su najprljavije lazi koje jedno ljudsko bice moze da izgovori..ali Sardy izgleda nema ni malo savesti kada nesto pise, a o ljubavi da ne govorim, jer ljubav mu je samo po potrebi na usnama ali ne i u srcu, a osudjuje druge za nedostatak ljubavi da bi opravdao svoj licni..
Osim toga, iz ranijih postova moze se videti koga je obuzimao bes zbog toga sto se njegova rec nije prihvatila, ali ja u tome nemam nista licno i sud prepustam Bogu.

Sto se tice toga da je Katolicka crkva bludnica opisana u otkrivenju Jovanovom, istina je, to je ono o cemu biblija govori, ali ja to ne kazem zato sto nekoga mrzim, ili zato sto Adventisticka crkva ima nesto licno protiv Katolika onako kako je to prikazao Sardy, ne vec zato sto je to biblijska istina, i na svakome je da se moli Bogu pa da mu on to otkrije Svojim Duhom.
Ja licno smatram da u okrilju Katolicke crkve ima mnostvo dobrih Katolika, uistinu dobrih ljudi.
U tom smislu izraz Bludnica se odnosi na institucijua a ne na same ljude, ljudi mogu biti zavedeni od strane institucije sto ne znaci da su oni losi ljudi.

Dakle, Sardyjeve izjave su srocene sa zlom namerom, sa ciljem blacenja i diskreditovanja Adventista kao pojedinaca.
Pitanje je kakav on odnos ima sa svojom okolinom, sa roditeljima, komsijama, sa ljudima na ulici, jer covek koji ovakve optuzbe i to lazne iznosi ovde javno, pitanje je kakav je to karakter u svakodnevnom zivotu.

Tebi zelim svako dobro - Pozdrav

...........................
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ako izolujemo samo ovo pitanje oko subote i protivljenje nedelji kao prazniku. Adventisti se protive vatikanu jer je papstvo uspostavilo nedelju kao praznik a ne Isus. Ako znam da je PAPA uspostavio nedelju kao praznik u tom slučaju ja ću da praznujem bilo koji drugi dan u sedmici samo ne nedelju. Mislim da su toliko gorljivo hteli da prezentuju tu podvalu vatikana pa su i preterali sa tvrdnjom da je praznovanje subote životovažno pitanje što nije tačno jer o tom pitanju je govorio lično Isus i objasnio da subota kao dan nije toliko bitna. Ali ako je pitanje subota ili nedelja onda ću da se odlučim za subotu ili bilo koji drugi dan samo ne nedelja.
Pod uslovom da je svetkovanje NEDELJE ustanovio PAPA , a ne Prvi Hrišćani, opisani u Bibliji!
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ako izolujemo samo ovo pitanje oko subote i protivljenje nedelji kao prazniku. Adventisti se protive vatikanu jer je papstvo uspostavilo nedelju kao praznik a ne Isus. Ako znam da je PAPA uspostavio nedelju kao praznik u tom slučaju ja ću da praznujem bilo koji drugi dan u sedmici samo ne nedelju. Mislim da su toliko gorljivo hteli da prezentuju tu podvalu vatikana pa su i preterali sa tvrdnjom da je praznovanje subote životovažno pitanje što nije tačno jer o tom pitanju je govorio lično Isus i objasnio da subota kao dan nije toliko bitna. Ali ako je pitanje subota ili nedelja onda ću da se odlučim za subotu ili bilo koji drugi dan samo ne nedelja.


:lol:
Nije dobro za duhovni zivot da covjek zivi u neznanju, a kamoli u mrznji.
Nista Papa nema s nedjeljom, jer su se vec apostoli poceli sastajati na molitvu u nedjelju. Citaj sto pise u Evandjelju, Iv, 20. Svetkovanje nedjelje, kao spomen - dana Isusova Uskrsnuca se prosirilo na prvu crkvu, pa sve do danas.


Sv. Ignacije Antiohijski (107g.)

"Jer ako još živimo po židovskom Zakonu, obznanjujemo da nismo primili milost.
Ako su dakle, oni koji su otkupljeni od negdašnjih propisa, došli do nove nade, više ne obdržavaju subotu, već žive u svetkovanju Dana Gospodnjeg, u kojem je i naš život blagoslovljen po njemu i njegovoj smrti."
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo me! :dtyste: Tebi cu prvom odgovoriti. Procitala sam velik broj vasih postova, ponekad je taj razgovor bio ono...bas muški, doduse potkrijepljen Biblijom, ali i velikom gorljivoscu. Ipak, mislim da necete moci jedan drugoga uvjeriti ili razuvjeriti, nego ce rasprava zavrsiti u medjusobnim optuzbama.
Zasto? Jednostavno, brat Laodikeja je upoznao Krista u Adventistickoj crkvi, to je iskustvo, kao i neka druga je napisao na jednoj temi. Taj susret s Kristo bio je tako snazan da je svim srcem prihvatio i njihovu doktrinu (s kojom se, naravno, mi ne slazemo). No, covjek je tako sazdan, koliko god umuje, na kraju se prikloni osjecajima.
Brat Laodikeja nije napisao zasto nije zavolio Krista u Pravoslavnoj crkvi, nego istice milosne trenutke koje je dozivio u Adventistickoj. Evo njegovih rijeci:
S tim u vezi, najvece iskustvo koje covek moze doziveti, a koje je neophodno za covekovo spasenje, je iskustvo obracenja, odnosno ono sto biblija naziva `novorodjenje Duhom Svetim ( Jevandjelje po Jovanu 3 poglavlje ).
To je iskustvo promene koju covek dozivljava, a koju samo Bog moze uciniti u ljudskom bicu, i stvoriti od nas i u nama nove ljude.
Ovo iskustvo ispunjenja, odnosno krstenja Svetim Duhom, se u skladu sa covekovom slobodnom voljom da ostane u zajednici sa Bogom, ponavlja svakog novog dana, kroz potcinjavanje svoje volje Hristovoj volji, a ona se ostvaruje kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci, kroz koje primamo snagu i silu da toga dana potpuno zivimo u zajednici sa njim, i da se njegova volja ispuni kroz nas.

I to je to! Ako je on postao bolji covjek, ako se po svojoj vjeri sjedinjuje s Bogom, nastoj zivjeti kreposnim zivotom, i ako on smatra da je nasao svoje blago na njivi, ne treba traziti vise. Ali, ako u savjesti osjeti da to nije njegovo mjesto, a Gospodin ce mu to jasno pokazati ako je ponizan i cista srca, onda ce se vratiti prvoj ljubavi, pretpostavljam, pravoslavnoj crkvi, iako, mislim da nece jer je vec presao put trazenja.
Uglavnom, Laodikeja ima cvrsto uvjerenja da je to dobro i ispravno i nikakva dokazivanja tu nece pomoci. Imam dojam, mozda grijesim, da je senzibilna osoba, pa nije slucajno da je bas u okrilju Adbventisticke crkve nasao svoj mir. Sto se tice njegovih/ njihovih uvjeravanja u ispravnost adventisticke crkve, to cu njemu odgovoriti.
Jos nesto, ne zaboravimo da je krstenje ono sto nas spaja. S Adventistima nam je zajednicko: krstenje, Nicejsko vjerovanje, Bibliju, doduse, stalno u Starom Zavjetu...vjeruju da je Isus Krist Sin Bozji, haha, stavljaju mu andjeoska krila, al dobro sad...Presveto Trojstvo. To nam je zajednicko. Na tome treba graditi zajednistvo crkve, pazi sad, kazem crkve, ali mislim na živu crkvu, tj. vjernike.

Sigurno ti mogu naći moj post gde sam ja rekao da poštujem i radujem se svakom verniku koji je spašen iz bilo koje Crkve na Planet, pa neka takvih Crkava ima i 100.000. Jer ja pre svega želim ljudima spasenje. Bog, i moji prijatelji koji me dobro poznaju su svedoci ovih reči. A i moji postovi. Mogu ti ih naći ako te interesuje.
Ali ja sporim nešto sasvim drugo i o tome diskutijem:

1. Da li Adventistička Crkva ima u svojoj doktrini JERES ili ne.
2. Ako ima - Kako ta jeres utiče na spasenje njihovih vernika!

Jer ako ta jeres uopšte ne utioče na spasenje vernika u Adventističkoj Crkvi ili bilo kojoj drugoj krivoj Crkvi, onda sam ja ovde suvišan, i većina mojih postova bi trebalo odmah sada obrisati kao potpuno bezkorisnih i suvišnih.
Ja ne sporim Laodikeju. Ja sporim nauku koju on zastupa, a koja je pogibeljna za mnoge vernike, jer je lažna. I ovde se vodi spor oko ISTINE i LAŽI. A ne oko Laodikeje i mene i tebe i svih ostalih!
Pozdrav sestro:

3.1. Матеј 28:19,20 Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа, Учећи их да све
држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.

3. Мојс. 19:17 Немој мрзети на брата свог у срцу свом; слободно искарај ближњег свог, и немој трпети греха на њему.


2. Цар. 2 : [SUP]1[/SUP] А кад Господ хтеде узети Илију у вихору на небу, пођоше Илија и Јелисије из Галгала. [SUP]2[/SUP] И рече Илија Јелисију: Остани ти овде, јер мене Господ шаље до Ветиља. Али Јелисије рече: Тако жив био Господ и тако жива била душа твоја, нећу те оставити. И дођоше у Ветиљ. [SUP]3[/SUP] Тада дођоше к Јелисију синови пророчки који беху у Ветиљу и рекоше му: Знаш ли да ће данас Господ узети господара твог од тебе? А он рече: Знам, ћутите. [SUP]4[/SUP] Опет му рече Илија: Јелисије, остани ти ту, јер ме Господ шаље у Јерихон. А он рече: Тако жив био Господ и тако жива била душа твоја,нећу те оставити.Тако дођоше у Јерихон. [SUP]5[/SUP] А синови пророчки који беху у Јерихону приступише к Јелисију, и рекоше му: Знаш ли да ће данас узети Господ од тебе господара твог? А он рече: Знам, ћутите. [SUP]6[/SUP] Опет му рече Илија: Остани ти ту, јер ме Господ шаље на Јордан. А он рече: Тако жив био Господ и тако била жива твоја душа, нећу те оставити. Тако отидоше обојица. [SUP]7[/SUP] И педесет људи између синова про-рочких отидоше и стадоше према њима из далека,а они обојица уставише се код Јордана. [SUP]8[/SUP] И узе Илија плашт свој,и савивши га удари њим по води, а она се раступи тамо и амо, те пређоше обојица сувим. [SUP]9[/SUP] А кад пређоше, рече Илија Јелисију:Ишти шта хоћеш да ти учиним, докле се нисам узео од тебе. А Јелисије рече:Да буду два дела духа твог у мене. [SUP]10[/SUP] А он му рече: Заискао си тешку ствар; али ако ме видиш кад се узмем од тебе, биће ти тако; ако ли не видиш, неће бити. [SUP]11[/SUP] И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.
1. Цар. 18: [SUP]19[/SUP] Него сада пошаљи и сабери к мени свега Израиља на гору кармилску, и четири стотине и педесет пророка Валових и четири стотине пророка из луга,који једу за столом Језавељиним. [SUP]36[/SUP] А кад би време да се принесе жртва, приступи Илија пророк и рече : Господе Боже Аврамов, Исаков и Израиљев, нека данас познаду да си Ти Бог у Израиљу и ја да сам Твој слуга,и да сам по Твојој речи учинио све ово. [SUP]37[/SUP] Услиши ме,Господе,услиши ме, да би познао овај народ да си Ти Господе Бог, кад опет обратиш срца њихова. [SUP]38[/SUP] Тада паде огањ Господњи и спали жртву паљеницу и дрва и камен и прах, и воду у опкопу попи. [SUP]39[/SUP] А народ кад то виде сав попада ничице, и рекоше: Господ је Бог, Господ је Бог. [SUP]40[/SUP] Тада им рече Илија: Похватајте те пророке Валове да ни један не утече. И похваташе их, и Илија их одведе на поток Кисон, и покла их онде.
1. Цар. 19:1 А Ахав приповеди Језавељи све што је учинио Илија и како је све пророке исекао мачем.

Јов 27:11 Учим вас руци Божјој, и како је у Свемогућег не тајим.
Јов 6:10 Јер ми је још утеха, ако и горим од бола нити ме жали, што нисам тајио речи Светог.
Језекиљ
33:12-19 Зато ти,сине човечји,реци синовима народа свог: Праведног неће избавити правда његова кад згреши,
и безбожник неће пропасти са безбожности своје кад се врати од безбожности своје, као што праведник не може с ње живети кад згреши.13 Кад кажем праведнику да ће доиста живети,а он се поузда у правду своју па учини неправду,
од све правде његове ништа се неће споменути,него ће погинути с неправде своје коју учини. 14 А кад кажем безбожнику:
Доиста ћеш погинути, а он се обрати од грех свог и стане чинити суд и правду, 15 И врати безбожник залог, и врати
шта је отео,и стане ходити по уредбама животним не чинећи безакоња, доиста ће бити жив, неће умрети.16 Од свих греха што је згрешио ништа му се неће споменути; чинио је суд и правду,доиста ће жив бити.17 А синови народа твог говоре: Није прав пут Господњи; а њихов пут није прав. 18 Кад се праведник одврати од правде своје
и учини неправду, погинуће с тога. 19 А кад се безбожник одврати од своје безбожности и учини суд и правду, он ће жив бити с тога. {Čak je ovaj izveštaj dva puta ponovljen u Jezekilju(3:18-21). A dobro bi bilo znati kada Isus kaže ZAISTA, ZAISTA ti kažem – Šta to znači? Znači važnost iznetog. }
Језе. 11 : 25 И казах робљу све речи Господње што ми показа. 20:11 И дадох им уредбе своје,и објавих им законе своје, које ко врши, жив ће бити кроз њих.
Псалам 22:22 Казујем име Твоје браћи; усред скупштине хвалићу Те.
Псалам 40:8,9 Хоћу чинити вољу Твоју, Боже мој, и закон је Твој мени у срцу. Казујем правду на сабору великом;
ево, уста својих не устављам; Господе, Ти знаш.
Псалам 109:30 Хвалићу Господа веома устима својим, и усред многих славићу Га,
Приче 18:17 Праведан се чини ко је први у својој распри, али кад дође ближњи његов, испитује се.
Приче 30:12 Има род који мисли да је чист, а од свог кала није опран.
Лука 12:47 А онај слуга који зна вољу господара свог, и није се приправио, нити учинио по вољи његовој, биће врло бијен; Лука 18 : 9 А и другима који мишљаху за себе да су праведници и друге уништаваху каза причу ову:
Лука 17: 3 Чувајте се. Ако ти сагреши брат твој, накарај га; па ако се покаје, опрости му.
Дела 5:42 А сваки дан у цркви и по кућама не престајаху учити и проповедати јеванђеље о Исусу Христу.
17:2,3,11,12 И Павле по обичају свом уђе к њима,и три суботе разговара се с њима из писма,Показујући и доказујући им да је требало Христос да пострада и васкрсне из мртвих,и да овај Исус ког ја, рече, проповедам вама,јесте Христос. 11 Ови пак беху племенитији од оних што живе у Солуну; они примише реч са свим срцем, и сваки дан истраживаху по писму је ли то тако. 12 Тако вероваше многи од њих, и од поштених грчких жена и од људи не мало. ( a evo kakvi su bili Solunjani, pa onda možemo zamisliti kakvi su bili Verijanci! – stih 10 )
Дела 18 : 5, 6 И кад сиђоше из Македоније Сила и Тимотије, навали Дух Свети на Павла да сведочи Јеврејима да је Исус Христос. А кад се они противљаху и хуљаху, отресе хаљине своје и рече им: Крв ваша на ваше главе;ја сам чист, од сад идем у незнабошце.
Дела 20:20 Како ништа корисно не изоставих да вам не кажем и да вас научим пред народом и по кућама,
Римљ.1:21 Јер кад познаше Бога, не прославише Га као Бога нити Му захвалише, него залудеше у својим мислима, и потамне неразумно срце њихово.
1.Тим. 4:16 Пази на себе и на науку, и стој у томе; јер ово чинећи спашћеш и самог себе и оне који те слушају.
2. Тимот. 1:7 Јер нам Бог не даде духа страха, него силе и љубави и чистоте.
2. Солуњ. 3 : 6,15 Заповедамо вам пак, браћо, у име Господа нашег Исуса Христа, да се одвојите од сваког брата који живи неуредно, а не по уредби коју примише од нас. [SUP]15[/SUP] Али га не држите као непријатеља, него га саветујте као брата.
Jakoв 1: 25 Али који провиди у савршени закон слободе и остане у њему, и не буде заборавни слушач, него творац дела, онај ће бити блажен у делу свом.
Jakoв 5:20 Neka zna da će onaj koji obrati grešnika sa puta zablude njegove, spasti dušu od smrti, i pokriti mnoštvo grehova.
Jakoв 4:17 Јер који зна добро чинити и не чини, грех му је.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nastavak:

U gornjem postu videli smo da je Bog rekao da je subota znak ili pecat za one koji mu sluze.
Medjutim, ustanovili smo da nece biti zapecaceni svi koji SAMO praznuju subotu.

Subota je samo SPOLJNI znak poslusnosti Bogu, a potreno je i unutrasnje zapecacenje Svetim Duhom.
Prorok Jezekilj cuo je naredbu: “Zabelezi znakom cela onih koji ridaju radi gadova sto se cine usred njega.” Jezekilj 9,4.
Obvo pokaszuje da nije dovoljan samo spoljni znak, nego je neophodna promena srca i kompletnog zivota.
Pecat ili znak je znak zastite u vreme unistenja. “Ali na kome god bude znak k njemu ne prilazi.” Jezekiluj 9,6. Tako je receno andjelu koji je bio odredjen da izvrsi kaznu nad neposlusnima.
To je potvrdjeno za vreme pomora u Egiptu.

“A Bog je koji nas utvrdi s vama u Hristu Isusu, i pomaza vas, koji nas i zapecati i dade zalog Duha u srca nasa.” 2. Korincanima 1,21.22.
“Pecat ili znak koji Bog stavlja na ljude je znak onih koje Bog priznaje za svoje sinove i kceri.” BC. V 6.p.832.

Sveti Duh daje snagu posvecenom i odanom verniku i pomaze mu da zivi po volji Boizjoj i da donosu duhovne rodove u poniznosti i poslusnost.

“Da bisamo bili na hvalu slave Njegove, mi koji smo se napred uzdali u Hrista, kroz kojega i vi, cuvsi rece istine jevandjelja spasenja svojega, u kojemu i verovavsi zapecatiste se Svetim Duhom obecanja. Koji je zalog nasledstva nasega za izbavljenje tecevine na hvalu slave Njegove.” Efescima 1,12-14.

“Duh obecani je onaj koji vrsi zapecacenje. On obelezava one koji su Njegovi.” BC. V. 6. p. 1001.

Apostol Pavle objasnjava: “I ne ozaloscavajte Svetog Duha Bozjega, kojim ste zapecaceni za dan izbavljenja.” Efescima 4,30.
U Efescima 1,12.13; kaze se da je vernik zapecacen “u Hristu”, dok ovde kaze da je zapecacen “Svetim Duhom”. “Koji nas i zapecati i dade zalog Diuha u srca nasa.” 2. Korincanima 1,22.
Duh Sveti neprestano deluje u verniku, obnavlja u njemi Bozji lik i pomaze mu da raste u blagpodati Bozjoj. Onda kada vernik javno izjavi da se odrice neposlusnosti i sluzbi silama tame, i prizna Gospoda Isusa Hrista za svog licnog Spasitelja i tu odlukiu potvrdi krstenjem, on se ne krstava samo voidom, nego i Svetim Duhom.
Kornilije je sa svojim domo iskusioi krstenje vodoimo i Duhom Svetim. Dela 10,44-48.

Na Dan duhova, “Petar im rece: pokajte se, i da se krstite svalki od vas u ime Isusa Hrista za oprostenje greha; i primicete dar Svetoga Duha.” Dela 2,38. Taj dar nije nekakav fetis, nego sila Svetog Duha koji neprestano deluje u posvecenom verniku.
Isus je rekao Nikodimu: “Ako se ko nanovo ne rodi ne moze videti carstva Bozjega… Ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne moze uci u carstavo Bozje.” Jovaan 3,3.5.

Sveti Duh iznutra deluje, On savetuje, upucuje, podize klonule, hrabri i poucava one koji Ga slusaju.
To je ono sto je pororok Isaija rekao: “Usiu ce tvoje slusati reci iza tebe gde govori: To je put, idi njim, ako biste svrnoli nadesno ili nalevo.” Isaija 30,21.

Gospod Isus Hristos je unapred opisao koju sluzbu ce obajvljati Duh Sveti: “A kad dodje, Duh istine, uputice vas u svaku istinu.” Jovan 16,13.
Jovajn objasnjava: “A vas je pomazao Sveti, i svi imamo znanje.” 1. Jovanova 2,20. Stvarnost

Duh Svetu dodeljuje sposobnosti i sluzbe u Crkvi: “I On je dao jedene apostole, jedne proroke, jedne jevandjelistie,i jedne pastire i ucitelje. Da se sveti priprave za delo sluzbe za sazidanje tela Hristova.” Efescima 4,11.12.

Prema tome ne mozemo zamisliti vernika ni Crkvu da pravilno deluju bez uputstava i delovanja Svetog Duha.
Niko nije toliko sposoban da razume istinu spasenja bez pomoci Svetog Duha.
Niko nije toliko jak da bi zivi u skladu sa Bozjom voljom bez Njegoive pomoci.
On nas uci, savetuje, hrabri, podize kada klonemo i zapecacava.

Save nbajbolje

Pod uslovom da je svetkovanje NEDELJE ustanovio PAPA , a ne Prvi Hrišćani, opisani u Bibliji!

Svi mi znamo da Hristos, niti ijedan od apostola, pa i nijedan od prvih vrenika Hristove Crkve nisu uspostavili nedelju.
Ona je cedo kasnijih vekova, vekova u kojima su pojedoini poceli da odstupoaju od Hristove nauke.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
1. Da li Adventistička Crkva ima u svojoj doktrini JERES ili ne.


Brate Sarrdy, ja se u ime svih Adventista zahvaljujem na tvojoj brizi za spasenje nas Adventisto, to je za pohvalu. medjutim, zasto nam ti ne bi rekao o jeresima koje si ti usvojio (da ne kazem u tvojoj Crkvi)?
Adventisti su dovoljno odrasli i strogo vode brigu u svome verovanju i ucenju i ti se ne brini za nase, nego za svoje jetresi.
-----------------

2. Ako ima - Kako ta jeres utiče na spasenje njihovih vernika!

Oni koji su vernici Hriscanske adventisticke crkve, pre nego sto su dali obevcanje Bogu da ce mu sluziti verno, bili su upoznati sa doktrinom svoje Crkve i oni dobro znaju u sta veruju.

Problem nije da li u tom ucenju ima jeresi, nego je problem u tome sto ti istinu nazivas jeres, a jeres istinom i tu je nesporazum.
Mozda bismo se nas dva prvo trebali dogovoriti sta je jeres, a sta istina?
-----------------

Jer ako ta jeres uopšte ne utioče na spasenje vernika u Adventističkoj Crkvi ili bilo kojoj drugoj krivoj Crkvi, onda sam ja ovde suvišan, i većina mojih postova bi trebalo odmah sada obrisati kao potpuno bezkorisnih i suvišnih.

Vidis brate Sarrdy, i to moze da zavisi ko donosi sud sta je jeres, a sta istina.
Ako ces ti meni reci da je jeres to sto po Bozjijoj direktbnoj zapovesti praznujem subotu, a nije jeres to sto si po ljudskoj zapovesti praznujes nedelju, onda nas dva smo zavrsili diskusiju. Da li se slazes da je tako?
Ti imas pravo da moje praznovanje subote proglasis jeres i da se zboig toga necu spasiti, i ja se na tebe kao na mog brata necu ljiutiti zato, ali ne mogu da prihvatim tvoj sud kako se ja mogu spasiti ili izgubiti.
-----------

Ja ne sporim Laodikeju. Ja sporim nauku koju on zastupa, a koja je pogibeljna za mnoge vernike, jer je lažna.

A JA POTPUNO PODRZAVAM I PODUPIREM NAUKU BRATA LAODIKERJE, JER SAM ISPITAO I UTVRDIO SE DA JE ISTINA.
------------------

I ovde se vodi spor oko ISTINE i LAŽI.

U tome se slazem sa tobom, to i jeste jedan od razloga zasto ovde ucestujem u diskujiji, upravo zato da iznesem istinu koja spasava.
----------------------

3.1. Матеј 28:19,20 Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа, Учећи их да све
држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.


Sarrdy, pa ispunjavas li ti i tvoja Crkva za koju tvrdis da je prava taj Hristov nalog?
Ako mislis da ispunjavate moze sli nam objasniti kako?

A ja tebi danima mogu pricati kako Advemntisticka crkvsa iuspunjava Hridstov nalog.
Pa onda gde je jeres, a gde istina?
-------------------

3. Мојс. 19:17 Немој мрзети на брата свог у срцу свом; слободно искарај ближњег свог, и немој трпети греха на њему.

Sarrdy, da li mi ovim prebaciujes sto te dovvoljno NE KARAM?
Ne brini bratko od sada cu se potruditi da budem ostriji prema tebi, jer dobro kazers ne smem trpiti greh na tebi. Jesi li na to mislio?
-------------------


2. Цар. 2 : [SUP]1[/SUP] А кад Господ хтеде узети Илију у вихору на небу, пођоше Илија и Јелисије из Галгала. [SUP]2[/SUP] И рече Илија Јелисију: Остани ти овде, јер мене Господ шаље до Ветиља. Али Јелисије рече: Тако жив био Господ и тако жива била душа твоја, нећу те оставити. И дођоше у Ветиљ. [SUP]3[/SUP] Тада дођоше к Јелисију синови пророчки који беху у Ветиљу и рекоше му: Знаш ли да ће данас Господ узети господара твог од тебе? А он рече: Знам, ћутите. [SUP]4[/SUP] Опет му рече Илија: Јелисије, остани ти ту, јер ме Господ шаље у Јерихон. А он рече: Тако жив био Господ и тако жива била душа твоја,нећу те оставити.Тако дођоше у Јерихон. [SUP]5[/SUP] А синови пророчки који беху у Јерихону приступише к Јелисију, и рекоше му: Знаш ли да ће данас узети Господ од тебе господара твог? А он рече: Знам, ћутите. [SUP]6[/SUP] Опет му рече Илија: Остани ти ту, јер ме Господ шаље на Јордан. А он рече: Тако жив био Господ и тако била жива твоја душа, нећу те оставити. Тако отидоше обојица. [SUP]7[/SUP] И педесет људи између синова про-рочких отидоше и стадоше према њима из далека,а они обојица уставише се код Јордана. [SUP]8[/SUP] И узе Илија плашт свој,и савивши га удари њим по води, а она се раступи тамо и амо, те пређоше обојица сувим. [SUP]9[/SUP] А кад пређоше, рече Илија Јелисију:Ишти шта хоћеш да ти учиним, докле се нисам узео од тебе. А Јелисије рече:Да буду два дела духа твог у мене. [SUP]10[/SUP] А он му рече: Заискао си тешку ствар; али ако ме видиш кад се узмем од тебе, биће ти тако; ако ли не видиш, неће бити. [SUP]11[/SUP] И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.

Sarrdy, ovaj dogadjaj mi je jako dobro poznat, ali mi nije jasno sta si zeleo time da nam kazes?

1. Цар. 18: [SUP]19[/SUP] Него сада пошаљи и сабери к мени свега Израиља на гору кармилску, и четири стотине и педесет пророка Валових и четири стотине пророка из луга,који једу за столом Језавељиним. [SUP]36[/SUP] А кад би време да се принесе жртва, приступи Илија пророк и рече : Господе Боже Аврамов, Исаков и Израиљев, нека данас познаду да си Ти Бог у Израиљу и ја да сам Твој слуга,и да сам по Твојој речи учинио све ово. [SUP]37[/SUP] Услиши ме,Господе,услиши ме, да би познао овај народ да си Ти Господе Бог, кад опет обратиш срца њихова. [SUP]38[/SUP] Тада паде огањ Господњи и спали жртву паљеницу и дрва и камен и прах, и воду у опкопу попи. [SUP]39[/SUP] А народ кад то виде сав попада ничице, и рекоше: Господ је Бог, Господ је Бог. [SUP]40[/SUP] Тада им рече Илија: Похватајте те пророке Валове да ни један не утече. И похваташе их, и Илија их одведе на поток Кисон, и покла их онде.

Sarrdy, da li ti ovde sve nas pozivas da nabavimoi oruzje i da pocnemo sa pokoljom svih oni koje mi smatramo za jeretiker?
Ako si na to mislio, posalji nam svoju adresu. hahahaha
--------------------

1. Цар. 19:1 А Ахав приповеди Језавељи све што је учинио Илија и како је све пророке исекао мачем.


Pa kome to posle pokolja mi treba da pripovedamo?
-------------------
Јов 27:11 Учим вас руци Божјој, и како је у Свемогућег не тајим.

Ovo zbilja ne razumem.
------------------
Јов 6:10 Јер ми је још утеха, ако и горим од бола нити ме жали, што нисам тајио речи Светог.
Језекиљ

Da li to zanci da te ne trebamo zaliti?
--------------

33:12-19 Зато ти,сине човечји,реци синовима народа свог: Праведног неће избавити правда његова кад згреши,
и безбожник неће пропасти са безбожности своје кад се врати од безбожности своје, као што праведник не може с ње живети кад згреши.13 Кад кажем праведнику да ће доиста живети,а он се поузда у правду своју па учини неправду,
од све правде његове ништа се неће споменути,него ће погинути с неправде своје коју учини. 14 А кад кажем безбожнику:
Доиста ћеш погинути, а он се обрати од грех свог и стане чинити суд и правду, 15 И врати безбожник залог, и врати
шта је отео,и стане ходити по уредбама животним не чинећи безакоња, доиста ће бити жив, неће умрети.16 Од свих греха што је згрешио ништа му се неће споменути; чинио је суд и правду,доиста ће жив бити.17 А синови народа твог говоре: Није прав пут Господњи; а њихов пут није прав. 18 Кад се праведник одврати од правде своје
и учини неправду, погинуће с тога. 19 А кад се безбожник одврати од своје безбожности и учини суд и правду, он ће жив бити с тога. {Čak je ovaj izveštaj dva puta ponovljen u Jezekilju(3:18-21). A dobro bi bilo znati kada Isus kaže ZAISTA, ZAISTA ti kažem – Šta to znači? Znači važnost iznetog. }
Језе. 11 : 25 И казах робљу све речи Господње што ми показа. 20:11 И дадох им уредбе своје,и објавих им законе своје, које ко врши, жив ће бити кроз њих.
Псалам 22:22 Казујем име Твоје браћи; усред скупштине хвалићу Те.
Псалам 40:8,9 Хоћу чинити вољу Твоју, Боже мој, и закон је Твој мени у срцу. Казујем правду на сабору великом;
ево, уста својих не устављам; Господе, Ти знаш.
Псалам 109:30 Хвалићу Господа веома устима својим, и усред многих славићу Га,
Приче 18:17 Праведан се чини ко је први у својој распри, али кад дође ближњи његов, испитује се.
Приче 30:12 Има род који мисли да је чист, а од свог кала није опран.
Лука 12:47 А онај слуга који зна вољу господара свог, и није се приправио, нити учинио по вољи његовој, биће врло бијен; Лука 18 : 9 А и другима који мишљаху за себе да су праведници и друге уништаваху каза причу ову:
Лука 17: 3 Чувајте се. Ако ти сагреши брат твој, накарај га; па ако се покаје, опрости му.

Da li ,mislis kad te izgrdim, da je ovo savet da moras da miu oprostis?
--------------------

Дела 5:42 А сваки дан у цркви и по кућама не престајаху учити и проповедати јеванђеље о Исусу Христу.
17:2,3,11,12 И Павле по обичају свом уђе к њима,и три суботе разговара се с њима из писма,Показујући и доказујући им да је требало Христос да пострада и васкрсне из мртвих,и да овај Исус ког ја, рече, проповедам вама,јесте Христос. 11 Ови пак беху племенитији од оних што живе у Солуну; они примише реч са свим срцем, и сваки дан истраживаху по писму је ли то тако. 12 Тако вероваше многи од њих, и од поштених грчких жена и од људи не мало. ( a evo kakvi su bili Solunjani, pa onda možemo zamisliti kakvi su bili Verijanci! – stih 10 )
Дела 18 : 5, 6 И кад сиђоше из Македоније Сила и Тимотије, навали Дух Свети на Павла да сведочи Јеврејима да је Исус Христос. А кад се они противљаху и хуљаху, отресе хаљине своје и рече им: Крв ваша на ваше главе;ја сам чист, од сад идем у незнабошце.
Дела 20:20 Како ништа корисно не изоставих да вам не кажем и да вас научим пред народом и по кућама,
Римљ.1:21 Јер кад познаше Бога, не прославише Га као Бога нити Му захвалише, него залудеше у својим мислима, и потамне неразумно срце њихово.
1.Тим. 4:16 Пази на себе и на науку, и стој у томе; јер ово чинећи спашћеш и самог себе и оне који те слушају.
2. Тимот. 1:7 Јер нам Бог не даде духа страха, него силе и љубави и чистоте.
2. Солуњ. 3 : 6,15 Заповедамо вам пак, браћо, у име Господа нашег Исуса Христа, да се одвојите од сваког брата који живи неуредно, а не по уредби коју примише од нас. [SUP]15[/SUP] Али га не држите као непријатеља, него га саветујте као брата.
Jakoв 1: 25 Али који провиди у савршени закон слободе и остане у њему, и не буде заборавни слушач, него творац дела, онај ће бити блажен у делу свом.
Jakoв 5:20 Neka zna da će onaj koji obrati grešnika sa puta zablude njegove, spasti dušu od smrti, i pokriti mnoštvo grehova.
Jakoв 4:17 Јер који зна добро чинити и не чини, грех му је.

Izvini Sarrdy, po svoj prilici ti nisi procitao ovakj tekst pre nego si ga postirao.
Ti si ovo sakupuo negde na internetu, a taj koji je to pisao vezer nama niocemu.

U tim tekstovima imas desetrinu razlicitih terma. Tekstovi su dobri samo njihovo mesanje stvara koinfuziju.

Zakljucak:
Ja ipak ne mogoh saznati sta nam je brat Sarrdy hteo da prenese ovim mnogoibrojnim biblijskim tekstovima.

Bilo bi mnogo pametnije da si navo jedan ili dva teksta i da si rekao ono zbog cega si naveo tekstove, a ovako nista nisi ni rekao.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Mikane! cim nemas odgovora na sardijeve poostove ti odmah pises jedan isti tekst(pise Mika:Izvini Sarrdy, po svoj prilici ti nisi procitao ovakj tekst pre nego si ga postirao.
Ti si ovo sakupuo negde na internetu, a taj koji je to pisao vezer nama niocemu.)

Ja Sardija poznam dugo,Sardi je veliki poznavaoc biblije i nije u redu da vredjas takvim recima,kao i ostale na pr:Geru,Adriana,Faky,Vanhelsinga.

Mi dobro poznajemo bibliju i odlicno znamo sta citamo u njoj,nekoristimo nikakve dodatne filozofske knjige za razliku od vas,JS-ka itd...... Jer smo upozoreni upravo biblijom da ce se na svetu pojaviti lazni proroci i iznosice svoju filozofiju-doktrine da bi prevarili ako mogu i izabrane.

Pise Mika:
Zakljucak:
Ja ipak ne mogoh saznati sta nam je brat Sarrdy hteo da prenese ovim mnogoibrojnim biblijskim tekstovima.(Kako?sad pises mnogobrojnim tekstovima iz biblije,a o vamo pises kako je Sardi pokupio tekstove s interneta?)

Za razliku od tebe ja sam jasno razumeo sta je hteo Sardi da kaze!!!

Pise Mika:
Bilo bi mnogo pametnije da si navo jedan ili dva teksta i da si rekao ono zbog cega si naveo tekstove, a ovako nista nisi ni rekao.

Sardi uvek navodi razlog postavljenog teksta,a to sto ga vi kompromituje i zelite da ga napravite glupim,ludim kao sto se vidi u Sardijevom postu gore
#1431 to je krajnje uvredljivo za njega,ostale s moje tacke gledista,zato sto ja citam sve tekstove postavljene na ovoj temi.

Nastavak:

U gornjem postu videli smo da je Bog rekao da je subota znak ili pecat za one koji mu sluze.
Medjutim, ustanovili smo da nece biti zapecaceni svi koji SAMO praznuju subotu.

Subota je samo SPOLJNI znak poslusnosti Bogu, a potreno je i unutrasnje zapecacenje Svetim Duhom.
Prorok Jezekilj cuo je naredbu: “Zabelezi znakom cela onih koji ridaju radi gadova sto se cine usred njega.” Jezekilj 9,4.
Obvo pokaszuje da nije dovoljan samo spoljni znak, nego je neophodna promena srca i kompletnog zivota.
Pecat ili znak je znak zastite u vreme unistenja. “Ali na kome god bude znak k njemu ne prilazi.” Jezekiluj 9,6. Tako je receno andjelu koji je bio odredjen da izvrsi kaznu nad neposlusnima.
To je potvrdjeno za vreme pomora u Egiptu.

“A Bog je koji nas utvrdi s vama u Hristu Isusu, i pomaza vas, koji nas i zapecati i dade zalog Duha u srca nasa.” 2. Korincanima 1,21.22.
“Pecat ili znak koji Bog stavlja na ljude je znak onih koje Bog priznaje za svoje sinove i kceri.” BC. V 6.p.832.

Sveti Duh daje snagu posvecenom i odanom verniku i pomaze mu da zivi po volji Boizjoj i da donosu duhovne rodove u poniznosti i poslusnost.

“Da bisamo bili na hvalu slave Njegove, mi koji smo se napred uzdali u Hrista, kroz kojega i vi, cuvsi rece istine jevandjelja spasenja svojega, u kojemu i verovavsi zapecatiste se Svetim Duhom obecanja. Koji je zalog nasledstva nasega za izbavljenje tecevine na hvalu slave Njegove.” Efescima 1,12-14.

“Duh obecani je onaj koji vrsi zapecacenje. On obelezava one koji su Njegovi.” BC. V. 6. p. 1001.

Upravo tako Mikane!a evo i kako to radi Sveti Duh:

[SUP]1[/SUP] I kad se navrši pedeset dana behu zajedno svi apostoli jednodušno.(a dali su Miler,jelena Vajtova,Rasel i drugi bili zajedno kad je silazio Sv Duh na njih kako vi tvrdite?naravno da nisu!u slucaju s apostolima oni su svedoci jedan drugom a u slucaju Milera,Jelene Vajtove,Rasela nema nikakvih svedoka,osim ljudi koji su podizali Vajtovu s poda dok je imala napade ep.
Naravno to je bio njen muz,deca,po koji prijatelj.

Cudi me da jos niste stavili u bibliji (jevandjelje od jelene vajtove,milera,Rasela?ili Otkrivenje jelenino?)naravno da nemozete jer je biblija zavrsena-kanonizirana.




[SUP]2[/SUP] I ujedanput postade huka s neba kao duvanje silnog vetra, i napuni svu kuću gde seđahu;


[SUP]3[/SUP] I pokazaše im se razdeljeni jezici kao ognjeni; i sede po jedan na svakog od njih.


[SUP]4[/SUP] I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu.


[SUP]5[/SUP] A u Jerusalimu stajahu Jevreji ljudi pobožni iz svakog naroda koji je pod nebom.


[SUP]43[/SUP] Za ovo svedoče svi proroci da će imenom Njegovim primiti oproštenje greha svi koji Ga veruju.(svi proroci)


[SUP]44[/SUP] A dok još Petar govoraše ove reči, siđe Duh Sveti na sve koji slušahu reč.
[SUP]45[/SUP] I udiviše se verni iz obrezanja koji behu došli s Petrom, videći da se i na neznabošce izli dar Duha Svetog.


[SUP]46[/SUP] Jer ih slušahu gde govorahu jezike, i veličahu Boga. Tada odgovori Petar:
[SUP]47[/SUP] Eda može ko vodu zabraniti da se ne krste oni koji primiše Duha Svetog kao i mi?


[SUP]48[/SUP] I zapovedi im da se krste u ime Isusa Hrista. Tada ga moliše da ostane kod njih nekoliko dana.

Ovako kazu pravi svedoci: [SUP]39[/SUP] I mi smo svedoci svemu što učini u zemlji judejskoj i Jerusalimu; kog i ubiše obesivši na drvo.[SUP]40[/SUP] Ovog Bog vaskrse treći dan, i dade Mu da se pokaže,


[SUP]41[/SUP] Ne svemu narodu nego nama svedocima napred izbranima od Boga, koji s Njim jedosmo i pismo po vaskrsenju Njegovom iz mrtvih.


[SUP]42[/SUP] I zapovedi nam da propovedamo narodu i da svedočimo da je On narečeni od Boga sudija živim i mrtvim.


[SUP]43[/SUP] Za ovo svedoče svi proroci da će imenom Njegovim primiti oproštenje greha svi koji Ga veruju.


Izvini Sarrdy, po svoj prilici ti nisi procitao ovakj tekst pre nego si ga postirao.
Ti si ovo sakupuo negde na internetu, a taj koji je to pisao vezer nama niocemu.

U tim tekstovima imas desetrinu razlicitih terma. Tekstovi su dobri samo njihovo mesanje stvara koinfuziju.

Zakljucak:
Ja ipak ne mogoh saznati sta nam je brat Sarrdy hteo da prenese ovim mnogoibrojnim biblijskim tekstovima.

Bilo bi mnogo pametnije da si navo jedan ili dva teksta i da si rekao ono zbog cega si naveo tekstove, a ovako nista nisi ni rekao.


Sve najbolje

Jel Mikane jel i ovo interfnecka kopija?

1 A potom na četrnaest godina opet iziđoh u Jerusalim s Varnavom, uzevši sa sobom i Tita.

2 Ali iziđoh po otkrivenju, i razgovorih se s njima za jevanđelje koje propovedam u neznabošcima, ali nasamo s onima koji se brojahu kao najstariji, da uzalud ne trčim ili ne bih trčao.

3 Ali ni Tit, koji beše sa mnom, i beše Grk, ne bi nateran da se obreže.

4 I za lažnu braću koja dođoše i privukoše se da uhode slobodu našu koju imamo u Hristu Isusu, da nas zarobe;

5 Kojima se ni sahat ne podasmo u pokornost, da istina jevanđelja ostane među nama.



6 A za one koji se brojahu da su nešto, kakvi bili da bili, ja ne marim ništa; jer Bog ne gleda ko je ko; jer oni koji se brojahu kao najstariji, meni ništa ne dodaše;

7 Nego nasuprot doznavši da je meni povereno jevanđelje u neobrezanima, kao Petru u obrezanima

8 (Jer Onaj koji pomaže Petru u apostolstvu među obrezanima Onaj pomaže i meni među neznabošcima,)

9 I poznavši blagodat koja je meni dana, Jakov i Kifa i Jovan, koji se brojahu da su stubovi, dadoše desnice meni i Varnavi, i pristadoše da mi propovedamo u neznabošcima, a oni u obrezanima;

10 Samo da se opominjemo siromašnih, za koje sam se i starao tako činiti.

11 A kad dođe Petar u Antiohiju, u oči njemu protiv stadoh; jer beše zazoran.

12 Jer pre dok ne dođoše neki od Jakova, jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onih koji su iz obrezanja.

13 I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.



14 A kad ja videh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: Kad ti koji si Jevrejin neznabožački a ne jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive jevrejski?

15 Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,

16 Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.


17 Ako li se mi koji tražimo da se opravdamo Hristom, nađosmo i sami grešnici, dakle je Hristos grehu sluga? Bože sačuvaj!

18 Jer ako opet zidam ono što razvalih, pokazujem se da sam prestupnik.


19 Jer ja zakonom zakonu umreh da Bogu živim; s Hristom se razapeh.

20 A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.

21 Ne odbacujem blagodati Božje; jer ako pravda kroz zakon dolazi, to Hristos uzalud umre.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
:lol:
Nije dobro za duhovni zivot da covjek zivi u neznanju, a kamoli u mrznji.
Nista Papa nema s nedjeljom, jer su se vec apostoli poceli sastajati na molitvu u nedjelju. Citaj sto pise u Evandjelju, Iv, 20. Svetkovanje nedjelje, kao spomen - dana Isusova Uskrsnuca se prosirilo na prvu crkvu, pa sve do danas.


Sv. Ignacije Antiohijski (107g.)

"Jer ako još živimo po židovskom Zakonu, obznanjujemo da nismo primili milost.
Ako su dakle, oni koji su otkupljeni od negdašnjih propisa, došli do nove nade, više ne obdržavaju subotu, već žive u svetkovanju Dana Gospodnjeg, u kojem je i naš život blagoslovljen po njemu i njegovoj smrti."

Dobro Isabeleta....ja nisam za žučne rasprave mogu samo da kažem neka viđenja u vezi svega ovog. Na ovom forumu imamo sliku i priliku Vavilona Velikog tj. ..pometnja. Očigledno je zar ne , neko nas žestoko zavađa. Ovo što ću vam reći govorim svima iz svih denominacija koliko vas ima ovde. Oslobodite se vaših učitelja jer vas zavode. Još važnije da znate. Nisu vaši učitelji kanal preko kojih govori Isus. To važi i za JS, Adventiste, Katolike, Pravoslavce i sve ostale. Sami čitajte bibliju i proučavajte dok ne nađete istinu. Molite se za istinu bez vaših učitelja,oslobodite ih se i proširiće se vaši vidici. Uočićete mnogo više laži oko sebe nego što ih sad vidite.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dobro Isabeleta....ja nisam za žučne rasprave mogu samo da kažem neka viđenja u vezi svega ovog. Na ovom forumu imamo sliku i priliku Vavilona Velikog tj. ..pometnja. Očigledno je zar ne , neko nas žestoko zavađa. Ovo što ću vam reći govorim svima iz svih denominacija koliko vas ima ovde. Oslobodite se vaših učitelja jer vas zavode. Još važnije da znate. Nisu vaši učitelji kanal preko kojih govori Isus. To važi i za JS, Adventiste, Katolike, Pravoslavce i sve ostale. Sami čitajte bibliju i proučavajte dok ne nađete istinu. Molite se za istinu bez vaših učitelja,oslobodite ih se i proširiće se vaši vidici. Uočićete mnogo više laži oko sebe nego što ih sad vidite.
AMIN
Jer ipak je fakat da im učitelji nisu Hrista, Pavle, Petar, Jovan, Timotej, Jakov..................... već Miler, Rasel, Smit, EGW, Papa, Irinej.......... i da su svoju biblijsku doktrinu zasnovali na bazi svoje (i u) Crkve, a ne u samostalnom istraživanju Biblije i moljenju Bogu da im je otkrije. To ipak niko ne može da ospori, osim ako hoće da nas prave budalama.
 
Natrag
Top