Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Све и да се уведе "недељни закон", све ће то бити масонско масло да се заварају верни. Не би ме чудило уопште. Тако је она и могла да погађа неке одређене ствари које су имали масони у плану, док се за остало прописно обрукаше сви адвентистички "пророци". То је довољан доказ да није пророковање Духом Светим, већ људским умишљајима и некаквим рачуницама. Све је то далеко од библијских пророка...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Braco moja, zurim na Misu jer nas zbor danas pjeva, ali odgovorit cu vam obojici kad se vratim. Evo, prilika mi je da vas preporucim i izrucim Kristu.:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Čini mi se da ste malo preterali sa tom raspravom. Samo malo da se umešam u vezi subote i nedelje. Laodikeja je u jednom postu naveo da će novi svetski poredak nametnuti nedelju kao praznik. Nedelja je već nametnuta kao praznik. Kod nas je zove "sveta nedelja" i kako kažu da je nedelju kao praznik uspostavio Isus. Da bi to bilo validno neka navedu kako je to Isus uspostavio nedelju kao praznik, ali iz biblije ,ne iz nekih drugih izvora. Meni niko ne može da nametne ni subotu ni nedelju ako ja neću da praznujem te dane. Jednostavno niko od ljudi ne može da ima takvu kontrolu. Što se tiče da li praznovati subotu ili nedelju ja bi se pre odlučio za subotu ali čisto radi formalnosti jer smatram da to nije životovažno pitanje kako ga predstavljaju adventisti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
PECAT BOGA ZIVOGA

Na istoku pecet se mnogogvise u stara vremena upotrebljasvao nego danas. Otisak pecata garantovao je ispravnost dokumenta.
Slika o stavljanju znaka ili pecata RADI RASPOZNAVANJA I zastite od unistenja potice iz Starog zaveta. Izrailjcima je bilo naredjeno da krvlju jagnjeta oznace svojew domove.
“I neka uzmu krvi od jagnjeta I pokrope oba dovratka… Jer cu poci tu noc po zemlji Misirskoj I pobicu sve prvencew u zemlji misirsko… I krv ona bice vam znak.. I kad vidmo ZANAK procicu vas.” 2. Mojsijeva 12,7-13. Ovaj zan na kuci sacuvaoi je njihovu decu od pomora.
I prorok Jezekilj govori o stavlkjsanju “znaka na celo” onima koji “ridaju radiu svih gadova sto se cine u Jerusalimu. “Ali na kome god b8iude znak ik njemu ne pristupajte.” Jezekilj 9,2-6.
Apostol Jovan upotrebljava ovu istu sliku opisujuci Bozji narod koji treba da se zapecati “pecatom Boga zivoga” pred kraj vremena milosti I pre izlivanja sedam poslednjih zala na Zemlju.

Kao sto je za Bozju decu u staro vreme zanak ili pecat bio zastitni znak koji ih je stitio od unistenja, tako isto u poslednje vreme Bozji pecat sacuvate verner od strahota sedam posolednjih zala koje ce se izliti na ovu Zemlju. Zahvaljujuci samo ovom pecatu Bozja deca ce moci d apostanu u ono “zalosno vreme kakvu nije bilo od kako je naroda”.
Neposredno pre nego sto udjemo u vreme nevolje, primicemo svi pecat zivoga Bohga.
Najpre da vidimo sta je pecat pa onda da vidimo kako ga primamo?

Sta je pecat ili znak?

Ali subote moje svetkujte da su znak izmedju mene iu vas od kolena do kolena, da znate da sam ja Gospod koji vas posvecujem.” 2. Mojsijeva 31,13.

“I subote svoje dado him da su znak izmedju mene I njih da biu znali da sam ja Gospod koji ih posvecujem… I subote moje svetkujte da su znak izmedju mene I vas, da znate da sam ja Gospod Bog vas.” Jezekil 20,12.20.

Bozji pecat obeleznja i znak njegove vlasti, nalazi se u cetvrtoj Bozjoj zapovesti. “Jer je za sest dana stvorio Gospod nebo I zemlju, more i sto je goid u njima; a u sedmi dan pocinu; zato je blagoslovio Gospod dan subotni i posvetio ga.” 2. Mojsiujeva 20,11.
Bog je dao subotu kao znak duhovnog posvecenja (Jezekilj 20,20). Svetkovanje subote je spoljni znak predanja Bogu. Praznovanjem subote vernik prima blagoslove koje je Bog od stvaranja namenio ljudima.

Postoji velika razlika izmedju formalistickog i duhovnog posvecenjsa Bogu. Coveku najpre dolazi svetlost istine kojoj sledi potpuno predanje Bogu, i tek posle tog iskustva prirodno dolazi poslusnost Bozjem zakonu ciji deo je i subota.
Vrlo vazno zapazanje. Nece svi koji svetkuju subotu biti zapecaceni. Bozji pecat nece se nikad staviti na celo nepokajanog i necistog coveka i zene.

Is ovoga mozemo zakljuciti da ce Bozji znak ili pecat primiti samo oni koji su usred “prevara i neverstva izgradili savrsen hriscanski karakter, koji su nastavili da postuju Bozji zakon i onda kada su ga drugi hriscani proglasili bezvrednim i koji su bez mana na Bozjim merilima.

Bozji znak ili pecat ce se staviti samo na cela oih kojima je Bozji zakojn u crcu i mislimaiI kojiu su poslusni i verni Boizjim zahtevima.

Praznovanje subote je smao spoljni znak oddanosti Bogu i obelezje onih koji su verom primili Gospoda Isusa Hrista u svoje srece koji u njima obnavlja novoga coveka ciji karakter je slican Hristovom.

Iz svega ovoga mozemo zakljuciti da je Bozjiu pecat TROATRUKI ZNAK POSVECENJA HRISTU:

  1. To je znak licne poboznosti
  2. On je znak karaktera koji se razvio po uzoru na Gospoda Isusa Hrista.
  3. To je znak poziusnosti Bozjoj voilji izrazenoj u Njegovom zakonu.

Nastavice se
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Čini mi se da ste malo preterali sa tom raspravom. Samo malo da se umešam u vezi subote i nedelje. Laodikeja je u jednom postu naveo da će novi svetski poredak nametnuti nedelju kao praznik. Nedelja je već nametnuta kao praznik. Kod nas je zove "sveta nedelja" i kako kažu da je nedelju kao praznik uspostavio Isus. Da bi to bilo validno neka navedu kako je to Isus uspostavio nedelju kao praznik, ali iz biblije ,ne iz nekih drugih izvora. Meni niko ne može da nametne ni subotu ni nedelju ako ja neću da praznujem te dane. Jednostavno niko od ljudi ne može da ima takvu kontrolu. Što se tiče da li praznovati subotu ili nedelju ja bi se pre odlučio za subotu ali čisto radi formalnosti jer smatram da to nije životovažno pitanje kako ga predstavljaju adventisti.

[FONT=&amp]A šta bi trebalo raditi, kada Adventisti stalno ponavljaju svoju JERES po 100 X i predstavljaju je kao JEDINU PRAVU CRKVU NA PLANETI !? I od toga neće odustati do II Hristovog dolaska, ne bi li još nekog uvukli u pogibao.[/FONT]
[FONT=&amp]Da ćutimo i ne postiramio, pa da upecaju još nekog, jer će ljudi reći: ‘’ Evo nemaju Hrišćani odgovora – Znači Adventisti su ipak u pravu !’’[/FONT]
[FONT=&amp]Brate Peko 71, ja to nažalost zbog naivnih i iskrenih duša, a i Boga ne smem učiniti. A ti kako hoćeš. Bog je sloboda volje, i svako odgovara za svoje postupke.[/FONT]
Pa i ja sam rekao da je apsolutno nebitno koji dan treba čovek držati kao dan od odmora, ali je opasno ovo što rade Adventisti – Tvrde da je SUBOTA – Pečat Božiji, a NEDELJA – Žig Zveri ! Pa šta misliš brate Peko 71 – Kako Bog gleda na te tvrdnje Adventista Sedmoga Dana !?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Braco moja, zurim na Misu jer nas zbor danas pjeva, ali odgovorit cu vam obojici kad se vratim. Evo, prilika mi je da vas preporucim i izrucim Kristu.:dtyste:
Lepo što si se najavila da ćeš nam odogovoriti. Mi ćemo čekati jer poslovica kaže '' Strpljen-Spašen''.
Bog s tobom
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
[FONT=&amp]A šta bi trebalo raditi, kada Adventisti stalno ponavljaju svoju JERES po 100 X i predstavljaju je kao JEDINU PRAVU CRKVU NA PLANETI !? I od toga neće odustati do II Hristovog dolaska, ne bi li još nekog uvukli u pogibao.[/FONT]
[FONT=&amp]Da ćutimo i ne postiramio, pa da upecaju još nekog, jer će ljudi reći: ‘’ Evo nemaju Hrišćani odgovora – Znači Adventisti su ipak u pravu !’’[/FONT]
[FONT=&amp]Brate Peko 71, ja to nažalost zbog naivnih i iskrenih duša, a i Boga ne smem učiniti. A ti kako hoćeš. Bog je sloboda volje, i svako odgovara za svoje postupke.[/FONT]
Pa i ja sam rekao da je apsolutno nebitno koji dan treba čovek držati kao dan od odmora, ali je opasno ovo što rade Adventisti – Tvrde da je SUBOTA – Pečat Božiji, a NEDELJA – Žig Zveri ! Pa šta misliš brate Peko 71 – Kako Bog gleda na te tvrdnje Adventista Sedmoga Dana !?

Ako izolujemo samo ovo pitanje oko subote i protivljenje nedelji kao prazniku. Adventisti se protive vatikanu jer je papstvo uspostavilo nedelju kao praznik a ne Isus. Ako znam da je PAPA uspostavio nedelju kao praznik u tom slučaju ja ću da praznujem bilo koji drugi dan u sedmici samo ne nedelju. Mislim da su toliko gorljivo hteli da prezentuju tu podvalu vatikana pa su i preterali sa tvrdnjom da je praznovanje subote životovažno pitanje što nije tačno jer o tom pitanju je govorio lično Isus i objasnio da subota kao dan nije toliko bitna. Ali ako je pitanje subota ili nedelja onda ću da se odlučim za subotu ili bilo koji drugi dan samo ne nedelja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greška. I to teška.
Adrian BG je na temi ADVENTISTI, koju je započeo Jurivaka, da iznosi ISTINU o Adventizmu, a ne napade. Pa vidiš da su se kasnije i drugi priključili i ukapirali da Adventisti imaju lažnih nauka.
A vi Adventisti ste, između ostalog počeli da koristite razne trikove, kao i na drugim forumima. Između ostalog i trik:''Napad je najbolja odbrana!''.
Nikoga mi ne napadamo, mi samo na temi ADVENTISTI, iznosimo naše viđenje (istinu) Adventizma. Kao što postoje i teme JS, Baptisti, Mormoni, Pravoslavlje, Katolicizam, Nazareni.................... Pa svi onda po TVOJOJ LOGICI mogu da kažu: '' nasi odgovori su reakcija na vase napade, a ne obrnuto. Prestanite da napadate pa ce mo mi prestati da odgovaramo''!
Čemu onda te teme, ako neko ovako odgovara !?

Više puta sam napomenuo, ali moram i sada. Jedna od odlika prave Crkve (ima ih 20) je da PRAVOJ CRKVI ne smeta ni jedna kritika ili priča upućena njoj. Ona ZNA da je 100 % u ISTINI i zato niti se uzbuđuje, niti zabranjuje da se govori o njoj ! Već joj je štaviše drago, jer je to idealna reklama za PRAVU I JEDINU ISTINITU CRKVU.

Za ostalih 19 mislim da još niste spremni.



Ja sam govorio o napadu, a ono sto vi cinite je upravo to, vredjanje, omalovazavanje, ponizavanje, osudjivanje, izliv besa, itd.
Iznosenje misljenja, biblijskih tekstova, i odgovaranje na komentare u jednom duhu ljubavi i tolerancije je nesto sasvim drugo.
Poslednje prepiske izmedju mene i RISA-a na temi Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST? je pravi primer toga, gde mnema ni vredjanja ni omalovazavanja.


Dakle, tu je sve jasno kao dan..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Čini mi se da ste malo preterali sa tom raspravom. Samo malo da se umešam u vezi subote i nedelje. Laodikeja je u jednom postu naveo da će novi svetski poredak nametnuti nedelju kao praznik. Nedelja je već nametnuta kao praznik. Kod nas je zove "sveta nedelja" i kako kažu da je nedelju kao praznik uspostavio Isus. Da bi to bilo validno neka navedu kako je to Isus uspostavio nedelju kao praznik, ali iz biblije ,ne iz nekih drugih izvora. Meni niko ne može da nametne ni subotu ni nedelju ako ja neću da praznujem te dane. Jednostavno niko od ljudi ne može da ima takvu kontrolu. Što se tiče da li praznovati subotu ili nedelju ja bi se pre odlučio za subotu ali čisto radi formalnosti jer smatram da to nije životovažno pitanje kako ga predstavljaju adventisti.


1. А по вечеру суботном на освитак првог дана недеље дође Марија Магдалина и друга Марија да огледају гроб. 2. И гле, земља се затресе врло; јер анђео Господњи сиђе с неба, и приступивши одвали камен од врата гробних и сеђаше на њему. (Матеј 28)


1. И пошто прође субота, Марија Магдалина и Марија Јаковљева и Соломија купише мириса да дођу и да помажу Исуса. 2. И врло рано у први дан недеље дођоше на гроб око сунчаног рођаја. 3. И говораху међу собом: Ко ће нам одвалити камен од врата гробних?
4. И погледавши видеше да камен беше одваљен: јер беше врло велики.
5. И ушавши у гроб видеше младића обученог у белу хаљину где седи с десне стране; и уплашише се. 6. А он им рече: Не плашите се, Исуса тражите Назарећанина распетог; уста, није овде, ево место где Га метнуше. (Марко 16)

1. А у први дан недељни дођоше врло рано на гроб, и донесоше мирисе што приправише, и неке друге жене с њима; 2. Али нађоше камен одваљен од гроба.
3. И ушавши не нађоше тело Господа Исуса. 4. И кад се оне чуђаху томе, гле, два човека сташе пред њима у сјајним хаљинама; (Лука 28)

1. А у први дан недеље дође Марија Магдалина на гроб рано, још док се не беше расвануло, и виде да је камен одваљен од гроба. (Јован 20)


Дакле, веома просто питање: који је најрадоснији дан недеље и шта се тада десило? Нико не каже да недеља мења суботу, први дан је и даље први дан - седми дан је и даље седми дан, једино што ми хришћани памтимо недељу као дан у који Господ Васкрсе и радост донесе.

Тако да не стоји прича да је недеља Сабат, не стоји прича да је седмична субота Сабат, јер Господ нас уведе у Вечни Сабат (покој, мир и починак Божији). То је и била поента суботе у Старом завету. Сигурно да Бог није спавао (почивао) суботом, већ та субота Његова је била у закону као припрема за Христову мисију Спасења, као и много тога у Старом завету. Зато Господ и каже:

10. Тада говораху Јевреји ономе што оздрави: Данас је субота и не ваља ти одра носити.
11. А он им одговори: Који ме исцели он ми рече: Узми одар свој и ходи.
12. А они га запиташе: Ко је тај човек који ти рече: Узми одар свој и ходи?
13. А исцељени не знаше ко је; јер се Исус уклони, јер људства много беше на месту.
14. А потом га нађе Исус у цркви и рече му: Ето си здрав, више не греши, да ти не буде горе.
15. А човек отиде и каза Јеврејима да је оно Исус који га исцели.
16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да Га убију, јер чињаше то у суботу.
17. А Исус им одговараше: Отац мој досле чини, и ја чиним.
18. И зато још више гледаху Јевреји да Га убију што не само квараше суботу него и Оцем својим називаше Бога и грађаше се једнак Богу. (Јован 5)


5. Или нисте читали у закону како у суботу свештеници у цркви суботу погане, па нису криви? 6. А ја вам кажем да је овде онај који је већи од цркве.
7. Кад бисте пак знали шта је то: Милости хоћу а не прилога, никад не бисте осуђивали праве;
8. Јер је Господар и од суботе Син човечији. (Матеј 12)

А зашто каже да је Господар од суботе? Јер је Он увео, Он може и да је укине. Ствар је у томе да Он није укинуо (кварио) суботу, већ је испунио ту ставку закона, а ми који верујемо држимо заповест (улазимо у покој и починак) докле год се држимо признања Христа. Ко се Христа одрекне, тај губи Бога и починак (одмор вечни и обнову) у Богу.

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих. (Јеврејима 4)


Из овога можемо закључити да Јевреји који су светковали СЕДМИ ДАН не уђоше у покој, јер да их је Христ због тога увео у покој, не би говорио о ДРУГОМ ДАНУ (ДАНАС). Тај други дан је ВЕЧНИ ДАН, као што је ВЕЧНИ И ПОКОЈ, јер вером улазимо у тај покој Божији, а ко улази у покој, он почива од дела својих. Све се лепо каже. Недеља није Сабат, то је дан у који је Христ Васкрсао, а што се мене тиче, то је најзначајнија ствар која се десила у историји човечанства, као што је и Жртва на Крсту. Зато за време Ускрса имамо најжалоснији и најрадоснији дан.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Lepo što si se najavila da ćeš nam odogovoriti. Mi ćemo čekati jer poslovica kaže '' Strpljen-Spašen''.
Bog s tobom


Evo me! :dtyste: Tebi cu prvom odgovoriti. Procitala sam velik broj vasih postova, ponekad je taj razgovor bio ono...bas muški, doduse potkrijepljen Biblijom, ali i velikom gorljivoscu. Ipak, mislim da necete moci jedan drugoga uvjeriti ili razuvjeriti, nego ce rasprava zavrsiti u medjusobnim optuzbama.
Zasto? Jednostavno, brat Laodikeja je upoznao Krista u Adventistickoj crkvi, to je iskustvo, kao i neka druga je napisao na jednoj temi. Taj susret s Kristo bio je tako snazan da je svim srcem prihvatio i njihovu doktrinu (s kojom se, naravno, mi ne slazemo). No, covjek je tako sazdan, koliko god umuje, na kraju se prikloni osjecajima.
Brat Laodikeja nije napisao zasto nije zavolio Krista u Pravoslavnoj crkvi, nego istice milosne trenutke koje je dozivio u Adventistickoj. Evo njegovih rijeci:
S tim u vezi, najvece iskustvo koje covek moze doziveti, a koje je neophodno za covekovo spasenje, je iskustvo obracenja, odnosno ono sto biblija naziva `novorodjenje Duhom Svetim ( Jevandjelje po Jovanu 3 poglavlje ).
To je iskustvo promene koju covek dozivljava, a koju samo Bog moze uciniti u ljudskom bicu, i stvoriti od nas i u nama nove ljude.
Ovo iskustvo ispunjenja, odnosno krstenja Svetim Duhom, se u skladu sa covekovom slobodnom voljom da ostane u zajednici sa Bogom, ponavlja svakog novog dana, kroz potcinjavanje svoje volje Hristovoj volji, a ona se ostvaruje kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci, kroz koje primamo snagu i silu da toga dana potpuno zivimo u zajednici sa njim, i da se njegova volja ispuni kroz nas.

I to je to! Ako je on postao bolji covjek, ako se po svojoj vjeri sjedinjuje s Bogom, nastoj zivjeti kreposnim zivotom, i ako on smatra da je nasao svoje blago na njivi, ne treba traziti vise. Ali, ako u savjesti osjeti da to nije njegovo mjesto, a Gospodin ce mu to jasno pokazati ako je ponizan i cista srca, onda ce se vratiti prvoj ljubavi, pretpostavljam, pravoslavnoj crkvi, iako, mislim da nece jer je vec presao put trazenja.
Uglavnom, Laodikeja ima cvrsto uvjerenja da je to dobro i ispravno i nikakva dokazivanja tu nece pomoci. Imam dojam, mozda grijesim, da je senzibilna osoba, pa nije slucajno da je bas u okrilju Adbventisticke crkve nasao svoj mir. Sto se tice njegovih/ njihovih uvjeravanja u ispravnost adventisticke crkve, to cu njemu odgovoriti.
Jos nesto, ne zaboravimo da je krstenje ono sto nas spaja. S Adventistima nam je zajednicko: krstenje, Nicejsko vjerovanje, Bibliju, doduse, stalno u Starom Zavjetu...vjeruju da je Isus Krist Sin Bozji, haha, stavljaju mu andjeoska krila, al dobro sad...Presveto Trojstvo. To nam je zajednicko. Na tome treba graditi zajednistvo crkve, pazi sad, kazem crkve, ali mislim na živu crkvu, tj. vjernike.
 
Natrag
Top