Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako te to ne zanima sta rade tvoji u crkvi?Pa onda sta se cudite kad kazam da sam ja pravoslavni?

sto se tice rimokatulicke crkve tu mogu da se slozim s tobom,ali da je pravoslavlje nastalo od istg ne.Zasto?zato sto se pravoslavlje ranije nazivalo "Ortodoxna crkva apostola"a jeres je rimokatolicka crkva od koje su nastale sve ostale jeresi,na pr:protestanti su izasli od njih! potom,baptisti,adventisti,JS-ci,crkva Hristova itd da ne nabrajam.A 1054 je rimokatolicka crkva izasla iz pravoslavlja,mozes pogledati film istorija vizantije.Ko je izaso,izdao pravoslavlje.Do 1054 sto znaci deset ipo vekova od Hrista je bila jedina crkva,jer su slozno odbacivali i unistavali sve jeresi,od lutera je sve pocelo,i danas vidimo rezultat imamo preko 2000 hriscanskih denominacija u svetu.'

Pozdrav od Gere.


Jedino što si u pravu je to da je se istočna crkva nazivala Vizantija, a Vizantija, odnosno Vizantijsko carstvo je upravo nastalo na temeljima starog Rimskog carstva koje se raspalo 476 godine.

Dakle, do tada je Jurizdikciju nad celim tradicionalnim Hrišćanskim svetom imao Rim, i nazivao se jednostavno Rimska crkva, dakle jedinstvena u odnosu na protestantizam.
Pravoslavnna crkva ne postoji pre ovog perioda, već je nastala iz Rimske crkve odcepljenjem od nje 1054 godine nove ere.

Prva Hrišćanska apostolska crkva nije bila pravoslavna, već Jerusalimska takozvana Nazarenska zajednica koja je imala sve karakteristike koje su kroz istoriju posedovali pravi Hrišćani, uglavnom protestantskog tipa.
Adventistička crkvu je podigao sam Bog na temelju srednjevekovnih reformacija, jer reformacija je u vreme srednjevekovnog Duhovnog mraka izvršila veliki uticaj da se u život povrate zaboravljene istine Božje reči, i one su bile tu i tamo u zavisnosti od podnevlja, podizanjem Adventizma sve ove istine su objedinjene u celinu, i danas ih objavljuje crkva koju je Bog i podigao u ovom cilju, a to je jedina i prava Božja crkva kojoj je dat autoritet i sila od Boga za ovo veliko delo.

Dakle ovo je odgovor ujedno upućen i za Adrijana, crkvu osniva i podiže Bog a ne čovek.
Tako isto ako nismo osvedočeni da nas Bog vodi u nekom poslu, u ovom slučaju misiji propovedanja, onda nismo sigurni da li radimo u njegovoj ili svojoj sili.
Prvo govorim sebi, jer ja znam na šta me Gospod poziva, i šta je njegov plan za moj život i rad, a to treba svako da otkrije za sebe i da se moli u tom pravcu, posebno iz Bojazni da radi pod upravom druge neprijatejske strane i da je u stvari Bogoborac, misleći da radi za Boga on ustvari radi protiv njega i negovog carstva..

Gero, pogledaj istorijske izvore.

Византијско царство

Из Википедије, слободне енциклопедије


Византијско царство или Источно римско царство је историјски термин који се користи како би се описало хеленизовано Римско царство из доба Позне антике и средњег века. Престоница Византије била је у Константинопољу и византијски цареви су владали царством као директни наследници римских царева антике. Не постоји консензус у историјској науци када почиње историја Византијског царства, односно када се завршава историја Римског царства. С обзиром да је назив Византија настао у 16. веку захваљујући западноевропским хуманистима, као кључни датуми се сматрају 330. година када је Константинопољ инаугурисан, затим година 395. када је цар Теодосије I поделио царство на два дела и 476. година н. е. када је Западно римско царство престало да постоји.
Византинци су сматрали себе Римљанима (грчки Ῥωμαίοι) и говорили су грчки језик који је био доминатан у Источном Медитерану још из доба хеленизма. Византија је током Средњег века развила сопствену културу која се заснивала на наслеђу класичне антике, хришћанске религије и грчког језика, који је потиснуо латински током 7. века. Током њене хиљадугогодишње историје Византија је доживела бројне успоне и падове. Византија је повратила западни део царства у 6. веку под владавином Јустинијана I и тада је достигла свој територијални врхунац. У 7. веку царство је поразило Аваре и Сасанидску Персију да би га убрзо затим муслимански Арапи лишили већине блискоисточних поседа и крајем 7. века, северноафричких поседа. Током 8. и 9. века, царство су уздрмале спољне невоље попут сеобе Словена и бугарских инвазија као и унутрашње попут иконоборства. Под Македонском династијом (867. - 1056.) царство је доживело потпуну обнову и почетком 11. века било је водећа сила у Источној Европи и на Блиском истоку. Сукоби са Селџучким Турцима у 11. веку проузроковали су трајни губитак унутрашњости Мале Азије, мада је царство доживело рестаурацију своје моћи и угледа током владавине династије Комнина у 12. веку. Пад Цариграда током Четвртог крсташког похода 1204. године је био катастрофални ударац Византијском царству. Царство је обновљено 1261. године под влашћу последње византијске династије, династије Палеолога. Комбинација спољних непријатеља и грађанских ратова, још више је ослабила Византију која под Палеолозима престала да буде прворазредна сила. Византијска историја завршена је средином 15. века османским освајањима, пре свега престоног Цариграда 1453. године.
Византијско царство се данас сматра једном од најважнијих цивилизација у историји, иако је термин Византија дуго времена био синоним за пропаст и декаденцију. Хришћанска религија, римска политичка идеја и грчка цивилизација се сматрају стубовима Византијске цивилизације. Византија је дала велики допринос модерном свету у пољима дипломатије, архитектуре, књижевности, уметности и посебан допринос је дала у сачувању класичне књижевности. Опстанак класичне књижевности је кључно допринео у потоњем развоју Ренесансе у Западној Европи.

  • Византијско царство је трајало хиљаду година са својим обрасцем вере која се темељи на хришћанској државности, на чијим изворима је стајао
  • равноапостолни цар Константин Велики.

Традиционални датум пада Царства је 4. септембар 476. године када је западноримског цара Ромула Августула свргао вођа варварских најамника Одоакар. Многи историчари оспоравају овај датум уз опаску да је Источно римско царство (Византија) постојало све до 29. маја 1453. када су Отомански Турци заузели престоницу царства Константинопољ. Други кључни датуми су и смрт Теодосија Великог 395. године након које се Царство поделило на Западно и Источно, прелазак бројних варварских племена преко Рајне 406. године (Вандали, Свеви, Алани, Бургунди...) или убиство западноримског војсковође Стилихона, после кога је дошло до потпуног слома и осипања римске војске на Западу. Неки историчари сматрају да се уместо термином "пад" може користити термин "комплексна трансформација".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Uvek posle matirajućih posrova prema Adventisrima sledi ovakav jedan. To identično rade i Jehovini svedoci :


Ma Sarrdy da je to matirajuci post mi bismo cutali, jer onaj koji je matiran nema sta da kaze. Jeli trako?
Nego, su to smao povrsne price. Caki i mnoge biblijske tekstove, zbo nepoznavanja opsteg biblijskog ucenja, i njih cesto tumacite nakaradno, a mislite da se matirali sagovornika. Ako vam to odgovara smao vi laskajte sami sebi, ali cinjenice govore suprotno..
------------------

Normalno Malecki, kao ni ti Laodikeja nikada nije izvadio moje stihove i tvrdnje iz posta i za svaki me demantovao CITATIMA IZ BIBLIJE, već čista klasika kada se nema odgovor:
ja ne poznajem Pismo;
brukam se;
sramotim se;
ne znam literalni kontekst................
I sve ostalo već poznato iz repertoara ljudi iz krive religije kada nemaju BIBLIJSKE ARGUMENTE.

Sarrdy,
probloem je u tome sto vi kao pokvarena magnetofonska traka ponavljete neprestano nista pitanja.
Ja svakom sagovorniko posvetim paznje i odgovoirim na vecinu pitanja, ali ako neko to stalno ponavlja,
ja ga svrstavam u neozbiljne sagovornike i ne vidim nikakvu potrebu da po nekoliko puta sedmicno daje
odgovore na ista pitanja.
----------------

Potpuno te shvatam brate Laodikeja. Ti koji pored Boga slušaš i EGW,

Sarrdy, ako si resio da sledis Smeskov metod, a izgleda da jesi, onda se to ne kaze "Ti koji pored Boga slusas EGW, nego Isusa Elenu Vajt. Tako Smesko "matira" svoga sagovornika.

Ti nemas pojma sta veruju advnetisti i kako zive. Kad bi znao ne bi pricao gluposti kao i Smesko.
Koliko puta sma ovde prilozio Veruiju Hriscanske adventisticke crkve i ti dobro znas sta mi verujemo nego se pravis da bi mogao da pricas ono sto nije istina. Hriscanska adventiscicka crkva uszdize Hrista i Bibliju a ne ljude.
Pa i pored toga sto sam ti to jasno rekao, ocekujem da ces ponavljati i dalje istu neistinu i zavoditi ljude stramputicom.
-------------
Crkvu koju vešticu naziva Duhom Proroštva, ima na desetine dokazanih biblijskih jeresi.

Sarrdy, ako si ti vestac onda imas pravo da i druge tako nazivas iako oni to nisu.
Sharrdy, jesu li to tvoji argimenti kojima nas matiraju ili su to babske price "cula rekla kazala, a nije videla"?

A sto nam ne kazes koliko tvoja zajednica kojoj primadas ima jeresi? Tu se otkrivaju tvoje nepostene namere, jer nastojis da druge blatis da bi sebe opravo, ali to je zabluda.
--------------
a ja koji slušam samo Boga, nemam ni jednu jeres, ne slušam ni jednu krivu religiji...... ja sam u krivu!

Sharrdy, a po cemu znas da slusas samo Bogu?
Da li si siguran da nemas nijednu jeres?
A koji dokaz imas da ne sluzis nijednu krivu religiju?

A sta ce biti Sarrdy, ako ti samo mislis da sluzus Bogu, a ne sluzius Mu?
A sta ce biti ako se na kraju dokaze da ono u sta veruijes, jeste jeres?
--------------------

Odavno mi je jasna ta politika. Jer kada se nemaju BIBLIJSKI ARGUMENTI – Šta drugo može čovek sem da o(na)pada i na post odgovara ljudsko-logičkim-crkvenim zaključivanjem, a ne stihovima iz Pisma!

Sarrdy. paTO TI NEPRESTANO RADIS. Vidis da si napisao ceo poct i sve je u njemu ljudska logika, a nema nijednog biblijskog argumenta.
Sarrdy, zar ti to zbilja ne primecujes? Ono sto drugima pripisujes, sam neprestano cinis.
-------------------

Šta ćeš, moraš slušati svoju savest i svoj organizam i onog ko te na to primorava, i odgovarati tako. Ali napominjem – Ja ti za to nisam kriv, već tvoj izbor. Ja samo moram iznositi ISTINU.

E moj Sarrdy koliko si ovde neistina izneo da ti se coveki cudi i onda zavrsavas da mora iznositi istinu.
Brate u velikoj si zabludi.

Koja organizacija moze i cini da primorava vgernika sta i kako da veruju i rade?
Ti nemas veze sa Crkvom i neznas kako je u nojo, zato neprestano prosipoas gluposti i to nazivas istino i argumentima koji materaju sagovornike. Osvesti se brate covece! Ne postoji u Hriscanskoj adventistickoj crkvi primoravanje, svi mi dobre volje sluzimo Bogu.
Zato bih te posavetovao da se manse tog posla, jer tako se ne sluzi Bogu. I budi sigura da to nije istina sto propoverdas neko nesta drugo.

Brate ti si dobar covek koji mozes biti spasen, ali si u zabludi. Ne samo da su ti mnogi pojmovi nepoznati,
ti ih nakaradno objavljujes. Nije to Istina, negoi zabluda.

Zelim ti sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Uvek posle matirajućih posrova prema Adventisrima sledi ovakav jedan. To identično rade i Jehovini svedoci :


Ma Sarrdy da je to matirajuci post mi bismo cutali, jer onaj koji je matiran nema sta da kaze. Jeli trako?
Nego, su to smao povrsne price. Caki i mnoge biblijske tekstove, zbo nepoznavanja opsteg biblijskog ucenja, i njih cesto tumacite nakaradno, a mislite da se matirali sagovornika. Ako vam to odgovara smao vi laskajte sami sebi, ali cinjenice govore suprotno..
------------------

Normalno Malecki, kao ni ti Laodikeja nikada nije izvadio moje stihove i tvrdnje iz posta i za svaki me demantovao CITATIMA IZ BIBLIJE, već čista klasika kada se nema odgovor:
ja ne poznajem Pismo;
brukam se;
sramotim se;
ne znam literalni kontekst................
I sve ostalo već poznato iz repertoara ljudi iz krive religije kada nemaju BIBLIJSKE ARGUMENTE.

Sarrdy,
probloem je u tome sto vi kao pokvarena magnetofonska traka ponavljete neprestano nista pitanja.
Ja svakom sagovorniko posvetim paznje i odgovoirim na vecinu pitanja, ali ako neko to stalno ponavlja,
ja ga svrstavam u neozbiljne sagovornike i ne vidim nikakvu potrebu da po nekoliko puta sedmicno daje
odgovore na ista pitanja.
----------------

Potpuno te shvatam brate Laodikeja. Ti koji pored Boga slušaš i EGW,

Sarrdy, ako si resio da sledis Smeskov metod, a izgleda da jesi, onda se to ne kaze "Ti koji pored Boga slusas EGW, nego Isusa Elenu Vajt. Tako Smesko "matira" svoga sagovornika.

Ti nemas pojma sta veruju advnetisti i kako zive. Kad bi znao ne bi pricao gluposti kao i Smesko.
Koliko puta sma ovde prilozio Veruiju Hriscanske adventisticke crkve i ti dobro znas sta mi verujemo nego se pravis da bi mogao da pricas ono sto nije istina. Hriscanska adventiscicka crkva uszdize Hrista i Bibliju a ne ljude.
Pa i pored toga sto sam ti to jasno rekao, ocekujem da ces ponavljati i dalje istu neistinu i zavoditi ljude stramputicom.
-------------
Crkvu koju vešticu naziva Duhom Proroštva, ima na desetine dokazanih biblijskih jeresi.

Sarrdy, ako si ti vestac onda imas pravo da i druge tako nazivas iako oni to nisu.
Sharrdy, jesu li to tvoji argimenti kojima nas matiraju ili su to babske price "cula rekla kazala, a nije videla"?

A sto nam ne kazes koliko tvoja zajednica kojoj primadas ima jeresi? Tu se otkrivaju tvoje nepostene namere, jer nastojis da druge blatis da bi sebe opravo, ali to je zabluda.
--------------
a ja koji slušam samo Boga, nemam ni jednu jeres, ne slušam ni jednu krivu religiji...... ja sam u krivu!

Sharrdy, a po cemu znas da slusas samo Bogu?
Da li si siguran da nemas nijednu jeres?
A koji dokaz imas da ne sluzis nijednu krivu religiju?

A sta ce biti Sarrdy, ako ti samo mislis da sluzus Bogu, a ne sluzius Mu?
A sta ce biti ako se na kraju dokaze da ono u sta veruijes, jeste jeres?
--------------------

Odavno mi je jasna ta politika. Jer kada se nemaju BIBLIJSKI ARGUMENTI – Šta drugo može čovek sem da o(na)pada i na post odgovara ljudsko-logičkim-crkvenim zaključivanjem, a ne stihovima iz Pisma!

Sarrdy. paTO TI NEPRESTANO RADIS. Vidis da si napisao ceo poct i sve je u njemu ljudska logika, a nema nijednog biblijskog argumenta.
Sarrdy, zar ti to zbilja ne primecujes? Ono sto drugima pripisujes, sam neprestano cinis.
-------------------

Šta ćeš, moraš slušati svoju savest i svoj organizam i onog ko te na to primorava, i odgovarati tako. Ali napominjem – Ja ti za to nisam kriv, već tvoj izbor. Ja samo moram iznositi ISTINU.

E moj Sarrdy koliko si ovde neistina izneo da ti se coveki cudi i onda zavrsavas da mora iznositi istinu.
Brate u velikoj si zabludi.

Koja organizacija moze i cini da primorava vgernika sta i kako da veruju i rade?
Ti nemas veze sa Crkvom i neznas kako je u nojo, zato neprestano prosipoas gluposti i to nazivas istino i argumentima koji materaju sagovornike. Osvesti se brate covece! Ne postoji u Hriscanskoj adventistickoj crkvi primoravanje, svi mi dobre volje sluzimo Bogu.
Zato bih te posavetovao da se manse tog posla, jer tako se ne sluzi Bogu. I budi sigura da to nije istina sto propoverdas neko nesta drugo.

Brate ti si dobar covek koji mozes biti spasen, ali si u zabludi. Ne samo da su ti mnogi pojmovi nepoznati,
ti ih nakaradno objavljujes. Nije to Istina, negoi zabluda.

Zelim ti sve najbolje

Ajde Mikane oladi malo provaljeni ste i na ovom forumu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jeres

Sarrdy, vazno je da ti nsi "provaljan" i na ovom forumu, i da si ti jedini koji iznosis "istionu"?

Sve najbolje
Kao i mnoge druge zablude koje si prihvatio od EGW odbosno Adventističke Crkve, tako si i ovde u zabludi. Ja bih BAŠ VOLEO DA BUDEM PROVALJEN!
Jer sam ja spreman PRIHVATITI bilo koju doktrinu i odbaciti ovu u koju sada verujem. Jer time samo DOBIJAM, za razliku od Adventiste, koji mnogo GUBI ako odbaci Adventističku doktrinu.

Takođe ja smatram da iznosim ISTINU! Ali NIKADA NISAM rekao da to samo ja radim. Koliko sam primeto ovde ima najmanje još 4-5 forumaša koji iznose samo ISTINU. Tako da je ovaj tvoj post samo još jedan karakterističan za Svedoke i Adventiste kada NEMAJU ARGUMENTE.
Izvoli pa me demantuj. Nađi ŠTA JA POGREŠNO IZNOSIM NA BILO KOJOJ TEMI.
Iskren da budem JEDVA ČEKAM DA IZNESEŠ. Ja sam za Adventiste već izneo DVE velike jeresi. Da SUBOTA nije Pečat Božiji, odnosno da NEDELJA nije Žig Zveri.
Takođe sam dao objašnjenje za Marka 2,27> Subota je načinjena čoveka radi.....
Često citiran stih od strane Adventista, pa i za njega me DEMANTUJ - BIBLIJSKI! A ne ja ne znam; Ja ovakav, ja onakav. To ti kažem tebe radi. Mene možeš da vređaš koliko hoćeš, pošto JA ZNAM DA SAM U ISTINI, samo ćeš gubiti vreme.
Ali ako misliš da nećeš - SLOBODNO NASTAVI. Ja na tvoje uvrede nikada neću odgovoriti. ALI na Adventističku jeres - UVEK.
Марко 2 : [SUP]1[/SUP] И уђе опет у Капернаум после неколико дана; и чу се да је у кући. [SUP]2[/SUP] И одмах скупише се многи тако да не могаху ни пред вратима да се збију; и казиваше им реч. [SUP]3[/SUP] И дођоше к Њему с одузетим кога су носили четворо. [SUP]4[/SUP] И не могући приближити се к Њему од народа открише кућу где Он беше, и прокопавши спустише одар на коме одузети лежаше. [SUP]5[/SUP] А Исус видевши веру њихову рече узетоме: Синко! Опраштају ти се греси твоји. [SUP]6[/SUP] А онде сеђаху неки од књижевника и помишљаху у срцима својим: [SUP]7[/SUP] Шта овај тако хули на Бога? Ко може опраштати грехе осим једног Бога ? [SUP]8[/SUP] И одмах разумевши Исус духом својим да они тако помишљају у себи, рече им: Што тако помишљате у срцима својим ? [SUP]9[/SUP] Шта је лакше? Рећи узетоме : Опраштају ти се греси, или рећи: Устани и узми одар свој, и ходи? [SUP]10[/SUP] Но да знате да власт има Син човечји на земљи опраштати грехе, (рече узетоме:) [SUP]11[/SUP] Теби говорим: устани и узми одар свој, и иди дома.
[SUP]12[/SUP] И уста одмах, и узевши одар изађе пред свима тако да се сви дивљаху и хваљаху Бога говорећи: Никада тога видели нисмо. [SUP]13[/SUP] И изађе опет к мору; и сав народ иђаше к Њему, и учаше их. [SUP]14[/SUP] И пролазећи виде Левију Алфејевог где седи на царини, и рече му: Хајде за мном. И уставши оде за Њим. [SUP]15[/SUP] И кад сеђаше Исус за трпезом у кући његовој, цариници и грешници многи сеђаху с Њим и с ученицима Његовим: јер их беше много који иђаху за Њим. [SUP]16[/SUP] А књижевници и фарисеји видевши Га где једе с цариницима и с грешницима говораху ученицима Његовим: Зашто с цариницима и грешницима једе и пије ? [SUP]17[/SUP] И чувши Исус рече им: Не требају здрави лекара него болесни. Ја нисам дошао да дозовем праведнике но грешнике на покајање. [SUP]18[/SUP] И беху ученици Јованови и фарисејски који пошћаху; и дођоше и рекоше Му: Зашто ученици Јованови и фарисејски посте, а твоји ученици не посте ? [SUP]19[/SUP] И рече им Исус: Еда ли могу сватови постити док је женик с њима ? Докле год имају са собом женика не могу постити. [SUP]20[/SUP] Него ће доћи дани кад ће се отети од њих женик, и тада ће постити, у оне дане. [SUP]21[/SUP] И нико не пришива нову закрпу на стару хаљину; иначе ће одадрети нова закрпа од старог, и гора ће рупа бити. [SUP]22[/SUP] И нико не сипа ново вино у мехове старе; иначе ново вино продре мехове, и вино се пролије, и мехови пропадну; него ново вино у нове мехове сипати треба. [SUP]23[/SUP] И догоди Му се да су ишли у суботу кроз усеве,и ученици Његови тргаху путем класје. [SUP]24[/SUP] И фарисеји говораху Му: Гледај, зашто чине у суботу шта не ваља ? [SUP]25[/SUP] А Он рече им: Нисте ли никад читали шта учини Давид кад му би до невоље и огладне с онима што беху с њим? [SUP]26[/SUP] Како уђе у Божју кућу пред Авијатаром поглаваром свештеничким и хлебове постављене поједе којих не беше слободно никоме јести осим свештеницима,и даде их онима који беху с њим?[SUP]27[/SUP] И говораше им: Субота је начињена човека ради, а није човек суботе ради. [SUP]28[/SUP] Дакле је Господар Син човечји и од суботе.

1. Ako se ‘’Čoveka radi’’ odnosi na čovečanstvo ili sve ljude..... onda je Biblija u koliziji (Римљ. 14: [SUP]4[/SUP]Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.[SUP]5[/SUP]Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.[SUP]6[/SUP]Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.[SUP]7[/SUP] Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи.[SUP]8[/SUP] Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо. Галатима 4 : [SUP]9[/SUP] А сад познавши Бога, и још познати бивши од Бога, како се враћате опет на слабе и рђаве стихије, којима опет изнова хоћете да служите? [SUP]10[/SUP]Гледате на дане и месеце, и времена и године.[SUP]11[/SUP] Бојим се за вас да се не будем узалуд трудио око вас. Kološ. 2: 13 - 17 On i vas, koji bijaste mrtvi zbog prestupa i neobrezanosti svoga tijela, i vas on oživi zajedno s njime. Milostivo nam je oprostio sve prestupe,izbrisao zadužnicu koja propisima beše protiv nas, protivila nam se. Nju on ukloni pribivši je na križ. Skinu Vrhovništva i Vlasti, javno to pokaza: u pobedničkoj ih povorci s njime vodi. Neka vas dakle nitko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili subotama. 17 To je tek sena onoga što dolazi,a zbiljnost jest - telo Kristovo.)

2. Sihovi iz Pisma nam to govore, da je SUBOTA data Jevrejima. Poput:
2. Мојс. 31:[SUP] 13[/SUP] А ти кажи синовима Израиљевим и реци: Али суботе моје чувајте, јер је знак између мене и вас од колена до колена, да знате да сам ја Господ који вас посвећујем.[SUP]14[/SUP] Чувајте дакле суботу, јер вам је света; ко би је оскврнио, да се погуби; јер ко би год радио какав посао у њу, истребиће се она душа из народа свог.[SUP]15[/SUP] Шест дана нека се ради; а седми је дан субота, одмор, свет Господу; ко би год радио посао у дан суботни, да се погуби.[SUP]16[/SUP] Зато ће чувати синови Израиљеви суботу празнујући суботу од колена до колена заветом вечним.[SUP]17[/SUP] То је знак између мене и синова Израиљевих довека; јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, а у седми дан почину и одмори се.

Ili Originalne 4-ta zapovest:
5. Мојс. 5: [SUP]1[/SUP] И Мојсије сазва сав народ Израиљев, и рече им: Чуј Израиљу уредбе и законе, које ћу данас казати да чујете, да их научите и држите их и творите. [SUP]2[/SUP] Господ Бог наш учини с нама завет на Хориву. [SUP]3[/SUP] Није с оцима нашим учинио тај завет, него с нама, који смо данас ту сви живи. [SUP]12[/SUP] Држи дан од одмора и светкуј га, као што ти је заповедио Господ Бог твој. [SUP]13[/SUP] Шест дана ради и свршуј све послове своје. [SUP]14[/SUP] А седми је дан одмор Господу Богу твом; немој радити никакав посао ни ти, ни син твој ни кћи твоја, ни слуга твој ни слушкиња твоја, ни во твој ни магарац твој, нити које живинче твоје, ни дошљак који је код тебе, да би се одморио слуга твој и слушкиња твоја као и ти. [SUP]15[/SUP] И памти да си био роб у земљи мисирској, и Господ Бог твој изведе те оданде руком крепком и мишицом подигнутом. Зато ти је Господ Бог твој заповедио да светкујеш дан од одмора.
( I niko je nije svetkovao sem Jevreja do pojave Baptista sedmoga dana u 17-tom veku! A i danas je niko ne svetkuje sem par subotarskih Crkvi. )

3. Drugi deo stiha malo ko citira (а није човек суботе ради.), a on nam otkriva veliku ISTINU – Da je Novi Zavet – Zakon ljubavi! Da je subota stvorena čoveka radi a ne čovek radi subote – Odnosno da je čovek mnogo važniji od subote! Da je iznad subote. Da je subota sluga čoveku.....TJ. da je glupo da čovek strada radi subote! Odnosno da je bilo koji čovek važniji Hristu od SUBOTE.

4. I Hrist to potvrđuje u stihovima - Матеј 12:11,12 А Он рече им: Који је међу вама човек који има овцу једну па ако она у суботу упадне у јаму неће је узети и извадити? А колико је човек претежнији од овце? Дакле ваља у суботу добро чинити. – znači mnogo je važniji čovek nego kršiti subotu!
A da li bi se Adventisti pre OGREŠILI O ČOVEKA ILI O SUBOTI !?
Tako đe imamo fantastičan primer u Jovanu:
Jovan 5:1 - 13 А потом беше празник јеврејски,и изиђе Исус у Јерусалим.У Јерусалиму, пак, код Овчијих врата има бања,која се зове јеврејски Витезда,и око ње пет покривених тремова,У којима лежаше мноштво болесника,слепих, хромих, сувих, који чекаху да се заљуја вода; Јер анђео Господњи силажаше у одређено време у бању и мућаше воду; и који најпре улажаше пошто се замути вода,оздрављаше,макар каква болест да је на њему. А онде беше један човек који тридесет и осам година беше болестан. Кад виде Исус овог где лежи, и разуме да је већ одавно болестан, рече му:Хоћеш ли да будеш здрав?Одговори Му болесни:Да,Господе;али немам човека да ме спусти у бању кад се замути вода; а док ја дођем други сиђе пре мене. Рече му Исус:Устани, узми одар свој и ходи.И одмах оздрави човек,и узевши одар свој хођаше.А тај дан беше субота. Тада говораху Јевреји ономе што оздрави:Данас је субота и не ваља ти одра носити.А он им одговори: Који ме исцели он ми рече: Узми одар свој и ходи. А они га запиташе: Ко је тај човек који ти рече: Узми одар свој и ходи? А исцељени не знаше ко је;јер се Исус уклони,јер људства много беше на месту.
Kada se uporedi sa sledećim stihovima:___ ______ ______ ______
Јeр. 17 : 19 - 23 Овако ми рече Господ: Иди, и стани на врата синова народних, на која улазе цареви Јудини и на која излазе, и на свака врата јерусалимска. И реци им: Чујте реч Господњу, цареви Јудини и сви Јудејци и сви Јерусалимљани, који улазите на ова врата. Овако вели Господ:Чувајте се да не носите бреме у суботу и не уносите на врата јерусалимска.И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакав посао не радите, него светите суботу, као што сам заповедио оцима вашим. Али не послушаше нити пригнуше уха свог, него отврднуше вратом својим да не послушају и не приме науке. Kao i
Neh. 13 : 19 И кад дође сен на врата јерусалимска уочи суботе, заповедих те затворише врата, и заповедих да их не отварају до после суботе; и поставих неколико својих момака на вратима да се не уноси никакав товар у суботу.
2.Mojs.20:10 А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
4. Мојс. 15: [SUP]32[/SUP] А кад беху синови Израиљеви у пустињи, нађоше једног где купи дрва у суботу. [SUP]33[/SUP] И који га нађоше где купи дрва, доведоше га к Мојсију и к Арону и ка свему збору. [SUP]34[/SUP] И метнуше га под стражу, јер не беше казано шта ће се чинити с њим. [SUP]35[/SUP] А Господ рече Мојсију: Нека се погуби тај човек; нека га заспе камењем сав збор иза логора. [SUP]36[/SUP] И сав збор изведе га иза логора и засуше га камењем, и умре, као што заповеди Господ Мојсију.

Hrist je izlečio uzetog (Marko 2:1-12 i Jovan 5:1-13) i rekao mu da uzme svoj ODAR I DA GA NOSI!
A u Jeremiji 17 je napisano : NIKAKVO BREME NE NOSITE U SUBOTU!
U Nehemiji 13,19 da ČOVEK NE SME NIKAKV TOVAR NOSITI U SUBOTU;
U 2.Mojs.20,10 da čovek NE SNE RADITI NIKAKAV POSAO;
A u 4.Mojs 15 da je Jedan Jevrejin KAMENOVAM OD CELOG ZBORA ZATO ŠTO JE KUPIO DRVA U SUBOTU......

Kako je Hrist onada mogao reći ‘’ Uzmi odar svoj i nosi ? ’’ (Jovan 5,8 i Marko 2,9) – a to još sve da začini sa izjavom ‘’Ja sam gospodar od subote! (Marko 2, 28).

Očigledno je da SUBOTA U Novom Zavetu nije isto što i u Starom Zavetu. Odnosno da je izgubila značaj spasenja, jer ako čovek držeći subotu, zaboravlja na drugo ljudsko biće – Čemu onda subota !?
Zato su i fariseji rekli da Hrist kvaraše subotu! (Jovan 5,18)v+. Јован 9:16 Тада говораху неки од фарисеја: Није овај човек од Бога јер не светкује суботе. Други говораху: Како може човек грешан таква чудеса чинити? И поста распра међу њима.
A On nije kvario subotu već samo ispunio najavu NOVOG SAVEZA, najavljenog u Jeremiji 31:31-33, a potvrđen u Jevrejima 8:6-8.
Tako da je iz ovih par primera i više nego jasno o čemu se radi kada je reč o držanju subote.

5. Svi akteri priče u Marku 2 glave su Jevreji ! A ovaj čuveni Hristov odgovor (Subota je data čoveka radi...) je usledio posle rasprave sa Farisejima (stihovi:23-26). Da im je Hrist odgovorio Subota je stvorena za Jevreje, a nedelja (npr.) za Hrišćane – Niko ga od slušaoca ne bi razumeo ! Jer tada se nije znalo za Njegovo vasksenje niti za rađanje Hrišćanstva ! Šta je Hrist drugo mogao odgovoriti da ga razumeju da subota više nije uslov spasenja? A i to bi blo izlišno. Fariseji, Sadukeji, Hrist i apostoli su ODLIČNO ZNALI da je subota data samo Jevrejima. Jer je NIKO NIKADA NIJE DRŽAO OSIM JEVREJA! A uostalom tako i piše u Bibliji.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tako da brate Miko, evo imaš 3 stvarčice da me demantuješ (Pečat, Žig, Subota je napravljena za ČOVEKA radi a ne Jevrejina).
Izvoli !
Hvala na postu
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
pa sta ti ja mogu sto si ti malo kratak sa mozgom, zar ne vidite sebe da ste svi uobrazeni? ocigledno n vidite zato sto ste sveti ljudi, sve svetac do svetca, ma kad bolje razmislim, vi ste bogovi, vi ste stvorili sve i nas ljude i planetu i kosmos ma sve, toliko ste sveti i istiniti da je to sigurno.

ajde pljuni der jos koju istinu posto sve znas, kao da si ti bog tako se ponasas, ma 100% ti i jesi bog a ovi drugi su verovatno pod bogovi pa se sad koljete ko ce da bude glavni bog
Hvala na komplimentima!
Svako dobro, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Hvala na komplimentima!
Svako dobro, pozdrav

ako su to za tebe komplimenti, moras malo da razvijas prednji deo mozga a ne da razmisljas sa zadnjim emotivnim delom mozga, vidi tamo u onoj tvojoj ishrani mozda ima nesto za razvijanje prednjeg dela mozga pa jedi to i to u velikim kolicinama
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
---------------

Tako da brate Miko, evo imaš 3 stvarčice da me demantuješ (Pečat, Žig, Subota je napravljena za ČOVEKA radi a ne Jevrejina).
Izvoli !
Hvala na postu



Kao prvo, pecat se daje samo odredjenoj vrsrti ljudi, a to su oni koji drze zapovesti Bozje i biblijsku subotu, kao sto kaze i jedan tekst u Otkrivenju "OVDE JE TRPLJENJE SVETIH ( posvecenih Duhom Svetim ) KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU"

Shvatanje samog izraza PECAT moze mnogo da objasni sta on predstavlja u svojoj sustini.
Pecat se uglavnom stavlja na neki odredjeni dokument i znaci potvrdu neke odluke posle cega vise nema promene.
U Duhovnom smislu pecat se stavlja na one koji su dostigli savrsenstvo u izgradnji karaktera poslusnoscu Bozjim zapovestima ukljucujuci i zapovest o subotu.

Sama zapovest o Suboti sadrzi sva obelezja pecata, ali hajde da citiramo neke tacke iz ove zapovesti:

Pocetak ove zapovesti znamo "SECAJ SE DANA OD ODMORA DA GA SVETKUJES"...itd

Onda sledi nastavak u kome su sadrzani elementi pecata:

"JER JE ZA SEST DANA STVOTRIO GOSPOD" - njegovo ime ili titula

"NEBO ZEMLJU MORE i IZVORE VODENE"
- jurizdikcija njegove vladavine ili vlasnistva

"ZATO JE BLAGOSLOVIO GOSPOD DAN OD ODMORA I POSVETIO GA"
- predmet ugovora

Pecat je upravo znak raspoznavanja ili razlikovanja izmedju onih koji sluze Bogu drzeci sve njegove zapovesti i onih koji mu ne sluze krseci zapovesti i zapovest o suboti.

"I subote svoje dadoh vam da budu znak imedju mene i vas da bi ste znali da sam ja Gospod koji vas posvecujem"


U ovom tekstu jasno pise da je SUBOTA povezana sa POSVECENJEM DUHOM SVETIM ili ZAPECACENJEM?
Za zakon Bozji Bog kaze "Napisi ga na ruci i celu da ti bude kao poceonik medju ocima"
U Otkrivenju zapecacenje se vrsi na celu i ruci, sto je isto ono sto govori i stari zavet, sto znaci da su zakon Bozji, odnosno subota pecat.

Za razliku od toga Sotona stavlja zig na celo i ruku, odnosno u kontekstu biblije ljudski zakon, odnosno nedelja koja je vec u opticaju, koji ce za one koji ga ne prihvate dovesti do toga da nece moci da kupuju ni da prodaju kako kaze biblija.

Dakle subota je znak ili pecat koji deli one koji sluze Bogu postujuci sve Bozje zapovesti i biblijsku subotu, od onih koji ih krse postujuci
ljudske zapovesti i mnogobozacku nedelju.

To je tako jasno i nedvosmisleno.


Drugo, Subota je stvorena i za Jevreje i za sve ljude u svim vremenima.
Naravno da je subota stvorena COVEKA radi a ne covek radi subote, ali sta to znaci, i kome se Isus ovde obraca izgovarajuci ove reci.
On se ovde obraca Jevrejskim svestenicima Farisejima koji su subotu ogradili mnostvom nepotrebnih pravila i propisa koje su sami izmislili, i tako od subote koja je trebala da bude dan radosti stvorili teret.
Zato Isus obracajuci se Farisejima kaze da je subota nacinjena coveka radi, odnosno da bude blagoslov coveku, a ne covek subote radi, odnosno da covek sluzi suboti obavljajuci pravila i propise koje Bog nije propisao u odnosu na subotu, i da mu ona time pretstavlja teret a ne blagoslov.

Ovaj tekst je najveci dokaz u prilog postovanja subote, jer Isus je upravo ovde subotu postavio na pravo mesto, vrativsi joj njenu pravu svrhu i smisa..

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Kao i mnoge druge zablude koje si prihvatio od EGW odbosno Adventističke Crkve, tako si i ovde u zabludi. Ja bih BAŠ VOLEO DA BUDEM PROVALJEN!

Sarrdy, zelja ti je ispunjena, dorastao si za penziju.
------------
Jer sam ja spreman PRIHVATITI bilo koju doktrinu i odbaciti ovu u koju sada verujem. Jer time samo DOBIJAM, za razliku od Adventiste, koji mnogo GUBI ako odbaci Adventističku doktrinu.

Potpuno se slazem sa tobom.
Ako ti odbacis to usta verijes (ne verujes) nemas sta da izgubis, a to znaci da ono u sta verujes i onako nista ne vredi. Jeli tako?
A isto tako u pravu si, ako bismo mi adventistyi izgubili ovo sto imamo i u sta verujemo, sve bismo izgubili, jer ni ne postoji nista bolje od ovoga sto imamao. Vidis Sarrdy drago mi je da se ipak na kraju sklazemo.
------------------

Takođe ja smatram da iznosim ISTINU! Ali NIKADA NISAM rekao da to samo ja radim. Koliko sam primeto ovde ima najmanje još 4-5 forumaša koji iznose samo ISTINU.

Sarrdy, pa tako svi veruju i muslimani, budisti, hindusi i svi hriscani. Time pokazujes da si deo tog velikog Vavilona.
--------------

Iskren da budem JEDVA ČEKAM DA IZNESEŠ. Ja sam za Adventiste već izneo DVE velike jeresi. Da SUBOTA nije Pečat Božiji, odnosno da NEDELJA nije Žig Zveri.

U pravu si, izneo si dve jasne jeresi kojima si pokusao da pobijes biblijsku istinu i ti mislis da si nesta dokazao.
Subotu je Bog uspostavio prilikom stvaranja i predao je ljudskom rodu. To je biblijsko ucenje a ne adventisticko.

Ona je u cendtu Bozjeg zakona Dekaloga. Bog ju je svojim prstom napisao na kamenu za sve vekovge i sve narode.
U njoj se nalazi pecat Gospodnji samo ti to jos nisi naucio i razumeo.

Ni ja ne misli da je smao nedelja zig zverina, ali jeste deo njega.
Eto u dve recen dokazao sam ti biblijsku istinu.

A ti razlisli i izaberi, a sta izaberes to ces i imati.


Takođe sam dao objašnjenje za Marka 2,27> Subota je načinjena čoveka radi.....

Sarrdy, nema tu objasnjenja, Hrustova izjava je sama po sebi jasna.
Subota jeste naciunjena za coveka, a nije kako ti tvrdis za Jevereje. To Hristos svedoci a ne ja.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет им је печат субота, стварно изгледа неозбиљно. Чак да неко чита први пут ваше постове веома лако може да види да су цитати "напаковани" и да све има привид да то што ширите има потпору. Ако се мало боље погледа, не само да нема смисла, већ веома лако човек види да је обична заблуда. Ту су, наравно, цитати Мојсијевог закона, и није битно што се тамо каже ЗНАК, вама је то ПЕЧАТ. Све само да се подржи велика заблуда.

Ипак, ја вас потпуно разумем. Ако одустанете од тог учења, цела ваша организација пада у воду, а толико сте пара и моћи стекли на доктринама Арија и њему сличних. Таман сада да се одустане, то никако. Још је проблем и Хелена Вајт, зато и када видите многе неправилности ви морате да "жмурите" или скренете тему нападајући онога који показује људима где су ти докази да вукови делују умиљато. Не дајте се, чувајте моћ коју сте стекли за ових 150 година.

Glavnu misao iz Adrianove izjave osencio sam crvenom bojom.
Da vidimo koliko je Adrian posten hriscanin i koliko zna stvarnost a koliko prica iz mrznje?

Pre svega njegova izjava da se u knjizi Velaika Borba od Elene Vajt od pocetka DODANAS menja njen sadrzaj je lazna.
Ili Adrian ne zna istinu ili zna pa zeli da je loazno predstavi ljudima.

Prvo, tacno je da je William Vajt, koji je bio urednik dela svoje majke, predlozio da se neka poglavlja koja su duplicirana u drugim knjigama izostave iz Velike Borbe. To je bilo 1911. godine, dakle pre 101 godinu.

Poglavlje Jasna vika je izostavljeno, jer se nalazi u knijizi Duhovni darovi str. 193.
Isto poglavlje ponovljeno je u Odabranim svedocanstvima str. 436.
Posto je objavljeno u dve knjige, smatrano je ga nema potrebe da bude ponovljeno i u Velikoj borbi.

Poglavlje Poslednja odluka, nije izmenjeno. One se nalazi u Velikoj borbi str. 488-496.

Ova revizija Knjiige Velika borba izvrsena je 1911. godina jos dok je Elen Vajt bila ziva i sposobna da pregleda sve predloge i da ih odobri.

Medjutim, Adrian je kao i obicno, izneo neistinu da se u toj knjizi vrse promene do danas. To uopste nije istina. Revizija knjige je izvrsena pre 101. godinu.

Adrian takodje tvrdi da je nesto izostavljeno, ako je izostavljeno kazi sta je, a ne buncaj kao u snu.

Adriane, ako ti nesto nije poznato, bolje bi ti bilo da cutis, nego da lupetas gluposti pa da ti se i deca smeju.

Sve najbolje

Увек имате одговор, иако су докази необориви. Све то одмах приписујете мржњи и вашем прогонству. Сироти ви, толико сте прогоњени да можете да варате људе како стигнете.


"Adriane, ako ti nesto nije poznato, bolje bi ti bilo da cutis, nego da lupetas gluposti pa da ti se i deca smeju."

Ово делује као да си мало љут? Није ни чудо, толико сотонских превара које људи могу да виде сигурно да вам прави велики проблем.

"Revizija knjige je izvrsena pre 101. godinu."

Ово довољно говори, а скоро сам доказао да сте пре мало времена избацили , тј. изменили пасус да греси праведника прелазе на сотону. Ако ви себе сматрате праведнима, значи сотона је онај који плаћа за ваше грехе. Неко је видео колико је то велика хула па сте брже-боље мењали материјал. А то радите непрекидно. Чак сам и скенирао прво издање на српском језику "Велике борбе" из 1995. године, а ви као да то није ништа. У ствари се правите, а пара вам на уши избија од беса и мржње. Радо би ви мене ућуткали, у то сам потпуно сигуран.

sotona plaća za grehe.jpg

Ко ће поднети казну? На кога су греси пренесени? И ви за себе тврдите да сте хришћани? А основа хришћанства је да је Господ Исус Христ поднео казну за нас и да су наши греси опроштени само ако поверујемо у Њега и Васкрсење. Тада човек бива ПЕЧАТИРАН Светим Духом и припада народу Божијем и Цркви. Ако се ухвати за јереси, иако верује, човек бива одаљен од Бога и бори се за те јереси и заводи друге на странпутицу, баш као и ви што чините.


6. Јер у Христу Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради.
7. Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини?
8. То одвраћање није од Оног који вас позва.
9. Мало квасца укисели све тесто.
10. Ја се за вас надам у Господу да ништа друго нећете мислити. А који вас смета понеће грех, макар ко био.
11. А ја, браћо, ако још обрезање проповедам, зашто ме гоне? Тако се укиде саблазан крстова.
12. О да би одсечени били они који вас кваре!
13. Јер сте ви, браћо, на слободу позвани: само да ваша слобода не буде на жељу телесну, него из љубави служите један другом.

14. Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.

15. Али ако се међу собом кољете и једете, гледајте да један другог не истребите.
16. Велим пак: по духу ходите, и жеља телесних не извршујте.
17. Јер тело жели против духа, а дух против тела; а ово се противи једно другом, да не чините оно шта хоћете.
18. Ако ли вас дух води, нисте под законом.

19. А позната су дела телесна, која су прељубочинство, курварство, нечистота, бесрамност,
20. Идолопоклонство, чарања, непријатељства, свађе, пакости, срдње, пркоси, распре, саблазни, јереси,
21. Зависти, убиства, пијанства, ждерања, и остала оваква за која вам напред казујем као што и казах напред, да они који тако чине неће наследити царство Божије.


22. А род је духовни љубав, радост, мир, трпљење, доброта, милост, вера,
23. Кротост, уздржање; на то нема закона.
24. А који су Христови, распеше тело са сластима и жељама.
25. Ако у духу живимо по духу и да ходимо,
26. Да не тражимо лажне славе раздражујући један другог, и завидећи један другом. (Галатима 5)


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top