5 Mojsijeva 5! Jezikelj 20!

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Interesantno vec je 3 stranica a ja jos nisam dobio odgovor!!! na temu 5 Mojsijeva 5,jezikelj 20-et??????? zasto pitam ja adventiste?????

Hocu odgovor i tacka.


Naravno da sam na to licno odgovorio u ranijim komentarima, jer vi postavljate ista pitanja iz komebtara u komentar po stotinu puta, i ako je svaki put dat odgovor.

Ukratko, Izrailj jeste bio Izabrani narod, i njemu je dat pisani zakon i istina o Bogu koje je Bog njegovim posredstvom zeleo da prenese svim okolnim narodima, zato u bibliji kaze da je Bog upravo podigao Izrailj da bude svetlo ostalim narodima, i da ce tudjini dolaziti k njemu, da je Jerusalimski hram izgradjen kao dom molitve SVIM NARODIMA, da je subota data i za TUDJINE odnosno sve narode, itd, itd.

Dakle zakon i subota i istina o Bogu koje je Bog dao Izrailjskom narodu odnosno prekop njega nisu JEVREJSKE, vec su namenjene SVIM NARODIMA u svojstvu spasenja svih ljudi na planeti, jer planeta zemlja nije stvorena samo za Jevreje, i spasenje ne pripada samo Jevrejima vec celom svetu, i uslovi spasenja su jednaki za sve ljude u svim vremenima, kako u starozavetnom tako i u novozavetnom vremenu, i oni se nece menjati do kraja istorije sveta, jer kada bi tako bilo onda bi greh bio ovekovecen i sotona bi pobedio Boga, njegova pobuna koju je pokrenuo na nebu protiv Boga i njegove vladavine bi u tom slucaju bila opravdana.

Zato se sotona i danas bori na ovoj zemlji protiv Boga na ovaj nacin, pokusavajuci da srusi sam temelj njegove vladavine a to je njegov vecni nepromenjivi zakon, i da coveka navede da ga krsi kako ne bi ispunio uslove spasenja i izgubio vecni zivot.

To je osnov vekovne borbe izmedju Boga i Lucifera sotone, borba za coveka gde osnov spasenja predstavlja Vera u Hrista i poslusnost Bozjim zapovestima..

Pred nas se postavlja izbor, i nasa je licna odluka koga ce mo poslusati..
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Naravno da sam na to licno odgovorio u ranijim komentarima, jer vi postavljate ista pitanja iz komebtara u komentar po stotinu puta, i ako je svaki put dat odgovor.

Ukratko, Izrailj jeste bio Izabrani narod, i njemu je dat pisani zakon i istina o Bogu koje je Bog njegovim posredstvom zeleo da prenese svim okolnim narodima, zato u bibliji kaze da je Bog upravo podigao Izrailj da bude svetlo ostalim narodima, i da ce tudjini dolaziti k njemu, da je Jerusalimski hram izgradjen kao dom molitve SVIM NARODIMA, da je subota data i za TUDJINE odnosno sve narode, itd, itd.

Dakle zakon i subota i istina o Bogu koje je Bog dao Izrailjskom narodu odnosno prekop njega nisu JEVREJSKE, vec su namenjene SVIM NARODIMA u svojstvu spasenja svih ljudi na planeti, jer planeta zemlja nije stvorena samo za Jevreje, i spasenje ne pripada samo Jevrejima vec celom svetu, i uslovi spasenja su jednaki za sve ljude u svim vremenima, kako u starozavetnom tako i u novozavetnom vremenu, i oni se nece menjati do kraja istorije sveta, jer kada bi tako bilo onda bi greh bio ovekovecen i sotona bi pobedio Boga, njegova pobuna koju je pokrenuo na nebu protiv Boga i njegove vladavine bi u tom slucaju bila opravdana.

Zato se sotona i danas bori na ovoj zemlji protiv Boga na ovaj nacin, pokusavajuci da srusi sam temelj njegove vladavine a to je njegov vecni nepromenjivi zakon, i da coveka navede da ga krsi kako ne bi ispunio uslove spasenja i izgubio vecni zivot.

To je osnov vekovne borbe izmedju Boga i Lucifera sotone, borba za coveka gde osnov spasenja predstavlja Vera u Hrista i poslusnost Bozjim zapovestima..

Pred nas se postavlja izbor, i nasa je licna odluka koga ce mo poslusati..
Da ali ja hocu da znam kome,zasto i zbog cega je dat SZ-et?a takodje kome zasto io zbog cega je dat NZ-et?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da ali ja hocu da znam kome,zasto i zbog cega je dat SZ-et?a takodje kome zasto io zbog cega je dat NZ-et?

Zavisi sta smatras pod zavetom.
Ako smatras knjigama, to ima dublje znacenje i podrazumeva sledece.

Stari zavet je bio ugovor koji je Bog nacinio sa Avramom i kasnije sa Izrailjskim narodom da ce ih dovesti u obecanu zemlju i da ce oni biti blagosloveni narod od svih naroda na zemlji pod uslovom da oni drze sve Bozje zapovesti i da slave njega kao jedinog Boga, i takodje da budu svetlost svim okolnim narodima kako bi svi narodi njihovim posredstvom upoznali istinu o pravom Bogu i uslove spasenja.

Izrailj nije bio poslusan Bozjim zapovestima, nije izvrsio misiju koju mu je Bog namenio, i time je prekrsio ovaj zavet.
Iz tog razloga Bog je objavio da ce u danima koji slede on stvoriti nov zavet sa celim svetom, da ce upisati svoj zakon u ljudsko srce i da ce Duhom Svetim omoguciti njegovo potpuno ostvarenje u coveku.

Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje Bozjih zapovesti..


"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).


"A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih;

I greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati. ( Jevrejima 10 poglavlje ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Zavisi sta smatras pod zavetom.
Ako smatras knjigama, to ima dublje znacenje i podrazumeva sledece.

Stari zavet je bio ugovor koji je Bog nacinio sa Avramom i kasnije sa Izrailjskim narodom da ce ih dovesti u obecanu zemlju i da ce oni biti blagosloveni narod od svih naroda na zemlji pod uslovom da oni drze sve Bozje zapovesti i da slave njega kao jedinog Boga, i takodje da budu svetlost svim okolnim narodima kako bi svi narodi njihovim posredstvom upoznali istinu o pravom Bogu i uslove spasenja.

Izrailj nije bio poslusan Bozjim zapovestima, nije izvrsio misiju koju mu je Bog namenio, i time je prekrsio ovaj zavet.
Iz tog razloga Bog je objavio da ce u danima koji slede on stvoriti nov zavet sa celim svetom, da ce upisati svoj zakon u ljudsko srce i da ce Duhom Svetim omoguciti njegovo potpuno ostvarenje u coveku.

Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje Bozjih zapovesti..


"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).


"A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih;

I greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati. ( Jevrejima 10 poglavlje ).

U cija srca?Kome Bog govori da ce napisati u srca?i da ce im biti Bog?Skim ce Bog naciniti(NOVI ZAVET)???A posle prelazi i na Pagane!!zasto je potreban Novi zavet?ako je stari dobar?sta se to menja s Novim zavetom?

Ovaj stih si postavio a da ga nisi ni razumio!!!I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).

Znaci dzaba mi tu forumisemo bratko moj!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
......Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje Bozjih zapovesti..

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.
Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).


"A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih;

I greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati. ( Jevrejima 10 poglavlje ).
Šta je poenta ovog teksta što si ti postavio ?

Šta si time hteo dokazati ?

Koja je razlika između ta dva zakona (2.Mojsijeva 20 i Jeremija 31) ?

Koja je razlika između tog STAROG i NOVOG ZAVETA ?


Tebi važno da postaviš post. A šta on znači to nijebitno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šta je poenta ovog teksta što si ti postavio ?

Šta si time hteo dokazati ?

Koja je razlika između ta dva zakona (2.Mojsijeva 20 i Jeremija 31) ?

Koja je razlika između tog STAROG i NOVOG ZAVETA ?


Tebi važno da postaviš post. A šta on znači to nijebitno.


Pa već sam odgovorio.

Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje Bozjih zapovesti..

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod"

Ovde kaže da je Bog učinio zavet sa Izrailjem da će ih dovesti u obećanu zemlju i da ce oni biti blagosloveni narod od svih naroda na zemlji pod uslovom da drze sve Bozje zapovesti i da slave njega kao jedinog Boga, i takodje da budu svetlost svim okolnim narodima kako bi svi narodi njihovim posredstvom upoznali istinu o pravom Bogu i uslove spasenja, ali da su oni pokvarili ovaj zavet jer su bili neposlušni Božjim zapvestima.

"Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.
I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: Poznajte Gospoda; jer će me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).

"A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih;
I greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati. ( Jevrejima 10 poglavlje ).


U ovom drugom tekstu kaže da će on u danima koji slede učiniti nov zavet, da će napisati svoj zakon koji su naime Izriljci kršili u ljudsko srce, i da će Duhom Svetim omogućiti da čovek tom silom potpuno ispunjava njegove zapovesti.

Dakle zavet je drugi po redosledu, ali njegovi uslovi su isti i u starozavetnom i novozavetnom periodu, a to je poslušnost Božjim zapovestima.

"jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati"

Ovaj navod jasno kaže da će Bog oprostiti bezakonja njihova, drugim rečima oprostiće im grehe kršenja Božjih zapovesti, tako što će umreti za čoveka na krstu, ući u nebesku svetinju nad svetinjama i prineti zasluge svoje prolivene krvi pred kovčegom zaveta u svetinji nad svetinjama gde se čuvaju originalne ploče sa deset Božjih zapovesti.

Ovo je vrlo bitno i objašnjeno je u drugoj temi, da na nebu postoji originalna svetinja i kovčeg zaveta koje je načinio Bog a ne čovek, a u kojima se čuvaju originalne ploče sa deset zapovesti pred kojima Hristos posreduje za čoveka.
Čovek koji danas u novom zavetu prekrši neku od deset zapovesti on ne prinosi jagnje na žrtvu, već dolazi Hristu u pokajjničkoj molitvi i tada Isus prinosi zasluge svoje prolivene krvi na krstu Golgote kao jagnje Božje, prašta mu grehe, i taj čovek biva opravdan kao da nikada nije grešio.

Zato tekst kaže: "jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih neću više pominjati"

Izraz "BEZAKONJE" - Hamatija Anomija" u bibliji označava greh kršenja deset zapovesti.

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Da li ti možeš bez stihova, na prostom srpskom jeziku da mi odgovoriš koja je razlika između ZAPOVESTI KOJE JE DOBIO MOJSIJ za držanje i ovih koje najavljuje Jezekilj u 31 glavi ? Ukratko, ako je moguće !?"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod"
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Da li ti možeš bez stihova, na prostom srpskom jeziku da mi odgovoriš koja je razlika između ZAPOVESTI KOJE JE DOBIO MOJSIJ za držanje i ovih koje najavljuje Jezekilj u 31 glavi ? Ukratko, ako je moguće !?"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod"

Pa naravno da nemoze a i kako bi? ako u sudu covek odgovara za svoja nedela nece valjda da osude svedoka,daktilografkinju ili advokata koji poznaju zakon bolje od onog kome je zakon prvobitno dodeljen kao uslovni.

Pozdrav od Gere
.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Stari zavet je za Izrael bio osuda a ne blagoslov. Slično kao i Hristove reči ( Jovan 15:22 Да нијесам био дошао и говорио им не би гријеха имали; а сад изговора неће имати за гријех свој.). Ostatku sveta je dovoljna bila savest da upravlja ljudskim životima kako je Bog prvobitno namenio ljudima. To što je Izrael bio izabran samo znači da je tu potreba bila najveća, odnosno, lekar prvo pomaže najbolesnijem pacijentu. U starom zavetu imate mnogo neznabožaca koji nisu imali Mojsijev zakon pa ipak ih je Bog uvrstio među verne i izabrane: Kir, Jov, Melhisedek... Sa druge strane, pažljivim čitanjem vidimo da je Avramovo potomstvo imalo čudnu karakteristiku, kada su drugima činili nepravde njima je sve bilo u redu, a kada je neko njih zavrnuo kukali su na sav glas. Od Isaka do Mojsija ja trenutno nemogu da se setim nijednog ko se pokajao za svoja zlodela, odnosno da je bio svestan da je uradio nešto loše.
Moja slobodna interpretacija bi bila ovakva: Izraelci kao jedan veoma lukav narod je prvi shvatio da mu je za život u materijalističkom svetu savest prepreka. Da li putem izgovora, samoopravdanja ili nečeg trećeg, tek došli su do stadijuma kada je glas savesti postao tako tih da se više nije mogao čuti. E onda Bog reče, pošto se pravite ludi evo vam zakon pa izgovora više nemate. Međutim, oni se opet prave ludi, pa pitaju, a kako ovo, a kako ono... pa Mojsije uzme pero u ruke i poče da piše i da piše i da piše... Tako da je Stari zavet informativnog karaktera namenjen celom svetu ali naredbodavnog samo Izraelu. To je nešto čime Izraelci ne treba da se ponose već da ih je sramota što je dotle došlo da je Bog morao tako da interveniše, i kao takav zakon nikada nije ni bio ni zamišljen da bude savršen. Savršenstvo je došlo sa Isusom Hristom koji nanovorođenjem vraća savest u ulogu vodiča i Svetog Duha kao pomoć da savest ne poklekne. Ali i u novozavetno vreme se mnogi i od nas prave ludi, pa u želji da nešto izvrdaju pitaju a zašto ovo, a zašto ono... pa apostoli ponovo uzimaju pera u ruke pa pišu i pišu... Stari zavet nam priča priču kako je jedan otac imao puno dece, ali jedno od njih je bilo bolesno ( ili je bio delikvent, suština priče je ista ). Ko je bio u takvoj situaciji zna da detetu sa posebnim potrebama mora da se posveti više pažnje, a zbog toga ostala deca se mogu osetiti zapostavljenim.
A sada Subota. Ona je posebna po tome što je Bog blagoslovio po postanku sveta. Tu je malo klizav teren i ni meni nije baš najjasnije, ali tu imamo slučaj zloupotrebe Subote od strane Jevreja u Hristovo vreme. Meni pada na pamet slučaj sa svastikom, ili kukastim krstom. To je stari simbol ko zna čega ( niti je to ovde tema ) još od Indijaca, Kineza, Kelta itd. Međutim od 2.svetskog rata pa nadalje, čitav svet na to gleda isključivo kao na simbol nacizma. Neka neko proba sada da nacrta svastiku na čelo, da se prošeta gradom i da tvrdi da je Hare Krišna? Takođe i stara Engleska reč gay (gej) koja u prevodu znači srećan. Neke nastrane organizacije su uzele taj pojam da definišu sebe i tako su opoganili jednu veoma lepu reč. Nedaj bože neko sada da kaže da je srećan na staroengleskom. Još će kroz koju godinu to da koriste kao nepobitan dokaz da je Šekspir bio homoseksualac.
Dakle po pitanju Subote nisam siguran, i suzdržaću se od konačne odluke, pa se za sad držim Pravoslavnog i Hrišćanskog stava da je Subota razrešena. Možda i grešim a kraj će da nam kaže ko je bio u pravu.
Ima li nekom smilsa ovo što sam napisao?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Stari zavet je za Izrael bio osuda a ne blagoslov. Slično kao i Hristove reči ( Jovan 15:22 Да нијесам био дошао и говорио им не би гријеха имали; а сад изговора неће имати за гријех свој.). Ostatku sveta je dovoljna bila savest da upravlja ljudskim životima kako je Bog prvobitno namenio ljudima. To što je Izrael bio izabran samo znači da je tu potreba bila najveća, odnosno, lekar prvo pomaže najbolesnijem pacijentu. U starom zavetu imate mnogo neznabožaca koji nisu imali Mojsijev zakon pa ipak ih je Bog uvrstio među verne i izabrane: Kir, Jov, Melhisedek... Sa druge strane, pažljivim čitanjem vidimo da je Avramovo potomstvo imalo čudnu karakteristiku, kada su drugima činili nepravde njima je sve bilo u redu, a kada je neko njih zavrnuo kukali su na sav glas. Od Isaka do Mojsija ja trenutno nemogu da se setim nijednog ko se pokajao za svoja zlodela, odnosno da je bio svestan da je uradio nešto loše.
Moja slobodna interpretacija bi bila ovakva: Izraelci kao jedan veoma lukav narod je prvi shvatio da mu je za život u materijalističkom svetu savest prepreka. Da li putem izgovora, samoopravdanja ili nečeg trećeg, tek došli su do stadijuma kada je glas savesti postao tako tih da se više nije mogao čuti. E onda Bog reče, pošto se pravite ludi evo vam zakon pa izgovora više nemate. Međutim, oni se opet prave ludi, pa pitaju, a kako ovo, a kako ono... pa Mojsije uzme pero u ruke i poče da piše i da piše i da piše... Tako da je Stari zavet informativnog karaktera namenjen celom svetu ali naredbodavnog samo Izraelu. To je nešto čime Izraelci ne treba da se ponose već da ih je sramota što je dotle došlo da je Bog morao tako da interveniše, i kao takav zakon nikada nije ni bio ni zamišljen da bude savršen. Savršenstvo je došlo sa Isusom Hristom koji nanovorođenjem vraća savest u ulogu vodiča i Svetog Duha kao pomoć da savest ne poklekne. Ali i u novozavetno vreme se mnogi i od nas prave ludi, pa u želji da nešto izvrdaju pitaju a zašto ovo, a zašto ono... pa apostoli ponovo uzimaju pera u ruke pa pišu i pišu... Stari zavet nam priča priču kako je jedan otac imao puno dece, ali jedno od njih je bilo bolesno ( ili je bio delikvent, suština priče je ista ). Ko je bio u takvoj situaciji zna da detetu sa posebnim potrebama mora da se posveti više pažnje, a zbog toga ostala deca se mogu osetiti zapostavljenim.
Otprilike se sve slažem sa tobom dovde, sa malom opaskom da je Bog izabrao Jevreje. Zašto baš Jevreje ja ne znam, ali poznavajući Boga siguran sam da bolji izbor u tom trenutku nije imao.
Mada vidim da neki zagovaraju da su za to Srbi bili mnogo podesniji, ali to nije tema.....

A sada Subota. Ona je posebna po tome što je Bog blagoslovio po postanku sveta. Tu je malo klizav teren i ni meni nije baš najjasnije, ali tu imamo slučaj zloupotrebe Subote od strane Jevreja u Hristovo vreme.
Jasna je kao dan SUBOTA, kada pogledaš kroz Bibliju 5 stvari:

* Da li su je svetkovali Adam i Eva;
* Zatim da li je svetkovao Noje;
* Zatim Avram;
* Prvi Hrišćani. Ovde možeš pored Biblije pogledati i istoriske spise. i
* Da li je Hrist, kao naš Bog, koji je i stvorio SUBOTU, insistirao na držanju subote, ili je kršio!

Meni pada na pamet slučaj sa svastikom, ili kukastim krstom. To je stari simbol ko zna čega ( niti je to ovde tema ) još od Indijaca, Kineza, Kelta itd. Međutim od 2.svetskog rata pa nadalje, čitav svet na to gleda isključivo kao na simbol nacizma. Neka neko proba sada da nacrta svastiku na čelo, da se prošeta gradom i da tvrdi da je Hare Krišna?
Za simbole, masone, istoriju... su ti stručnjaci Gera, Adrian BG, Vanhelsing G. Ja sam ti duduk za to. Pa prati njihove postove, ako te ta tematika interesuje.

Takođe i stara Engleska reč gay (gej) koja u prevodu znači srećan. Neke nastrane organizacije su uzele taj pojam da definišu sebe i tako su opoganili jednu veoma lepu reč. Nedaj bože neko sada da kaže da je srećan na staroengleskom. Još će kroz koju godinu to da koriste kao nepobitan dokaz da je Šekspir bio homoseksualac.
Dakle po pitanju Subote nisam siguran, i suzdržaću se od konačne odluke, pa se za sad držim Pravoslavnog i Hrišćanskog stava da je Subota razrešena. Možda i grešim a kraj će da nam kaže ko je bio u pravu.
Ima li nekom smilsa ovo što sam napisao?
Prati temu Adventisti – Tu ima dosta o suboti. Nažalost ima i dosta spamovanja teme od strane Adventista, ali ako si uporan saznaćeš SVE O SUBOTI.
Hvala na postu, pozdrav.
 
Natrag
Top