5 Mojsijeva 5! Jezikelj 20!

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
[SUP]1[/SUP] Mojsije sazva sve Izraele i reče im: "Čuj, Izraele,zakone i naredbe, što vam ih danas objavljujem! Naučite ih i nastojte, da ihdržite!(Obraca se samo izraelju no nikako celom svetu!!!! [SUP]

3[/SUP] Nije s ocima našim sklopio Gospod taj zavjet,nego s nama, koji smo danas još svi ovdje na životu.

[SUP]4[/SUP] Lice k licu govorio je Gospod na gori s vama izognja.
[SUP]5[/SUP] Ja sam tada stajao između Gospoda i vas, da vamobjavim riječ Gospodnju; jer vi ste se strašili od ognja i nijeste uzašli nagoru. Riječi su glasile:

Samo za jevreje ILI..............................
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[SUP]1[/SUP] Mojsije sazva sve Izraele i reče im: "Čuj, Izraele,zakone i naredbe, što vam ih danas objavljujem! Naučite ih i nastojte, da ihdržite!(Obraca se samo izraelju no nikako celom svetu!!!! [SUP]

3[/SUP] Nije s ocima našim sklopio Gospod taj zavjet,nego s nama, koji smo danas još svi ovdje na životu.

[SUP]4[/SUP] Lice k licu govorio je Gospod na gori s vama izognja.
[SUP]5[/SUP] Ja sam tada stajao između Gospoda i vas, da vamobjavim riječ Gospodnju; jer vi ste se strašili od ognja i nijeste uzašli nagoru. Riječi su glasile:

Samo za jevreje ILI..............................
Koja ti je bre to Biblija brate !? Ne treba tako da piše. Već ovako:
[SUP]1[/SUP] Mojsije sazva sve Izraele i reče im: "Čuj, Planeto, na čelu sa Hrišćanima, zakone i naredbe, što vam ih danas objavljujem! Naučite ih i nastojte, da ihdržite!(Obraca se samo izraelju no nikako celom svetu!!!! [SUP]

[/SUP]Mora da su prepisivači nešto pogrešili !
Zato pogledaj kako piše u The Clear Word Bible.
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Ma nije tako. Izraellj je izabran kao prvi među narodima po kojemu Svijetu dolazi Riječ Božija, nikako zato što je Bog otac samo Izraelju već i da bi se Izbavili i svi koji Čuju, a vi gospodine izgleda niste ni pročitali Bibliju već u njoj nalazite samo ono što vašem uskom pogledu (da ne kažem preuskom ) odgovara ...
to sigurno nije pravo poslanje, jer reče - i onome koji iz kontesta izvuče pa i samo slovo jedno ,
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ma nije tako. Izraellj je izabran kao prvi među narodima po kojemu Svijetu dolazi Riječ Božija, nikako zato što je Bog otac samo Izraelju već i da bi se Izbavili i svi koji Čuju, a vi gospodine izgleda niste ni pročitali Bibliju već u njoj nalazite samo ono što vašem uskom pogledu (da ne kažem preuskom ) odgovara ...
to sigurno nije pravo poslanje, jer reče - i onome koji iz kontesta izvuče pa i samo slovo jedno ,
Hvala na objašnjenju.
A kako ste Mister One Dolar zaključili da nisam nikada pročitao Bibliju !?
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ma nije tako. Izraellj je izabran kao prvi među narodima po kojemu Svijetu dolazi Riječ Božija, nikako zato što je Bog otac samo Izraelju već i da bi se Izbavili i svi koji Čuju, a vi gospodine izgleda niste ni pročitali Bibliju već u njoj nalazite samo ono što vašem uskom pogledu (da ne kažem preuskom ) odgovara ...
to sigurno nije pravo poslanje, jer reče - i onome koji iz kontesta izvuče pa i samo slovo jedno ,

Ниси схватио. Шарди је показао како АДВЕНТИСТИ и још неке секте говоре, то није његово мишљење. Можда преводиш са српског језика па мислиш да он тако мисли, ако је превод дао други смисао.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
[SUP]1[/SUP] Mojsije sazva sve Izraele i reče im: "Čuj, Izraele,zakone i naredbe, što vam ih danas objavljujem! Naučite ih i nastojte, da ihdržite!(Obraca se samo izraelju no nikako celom svetu!!!! [SUP]

3[/SUP] Nije s ocima našim sklopio Gospod taj zavjet,nego s nama, koji smo danas još svi ovdje na životu.

[SUP]4[/SUP] Lice k licu govorio je Gospod na gori s vama izognja.
[SUP]5[/SUP] Ja sam tada stajao između Gospoda i vas, da vamobjavim riječ Gospodnju; jer vi ste se strašili od ognja i nijeste uzašli nagoru. Riječi su glasile:

Samo za jevreje ILI..............................


PITANJE:

DA LI TO ZNACI DA SU OSTALI NARODI IMALI SLOBODU DA KRADU, UBIJAJU, CINE PRELJUBE, itd?
AKO JE TAKO ZASTO JE BOG KAZNJAVAO DRUGE NARODE?


 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно да не, све лепо пише у Новом завету, у Матеју 5. глави, а суботе нигде. Да је имало мања заповест, опет би је Господ напоменуо, овако је "кварио" јер је знао шта ће учинити на Крсту: увешће нас у покој, али само ако верујемо. Ко не верује у Њега, биће као Јевреји који не вероваше када их изведе из Мисира. Без обзира светковали суботу (као фарисеји, садукеји, књижевници и др.) или не. Једни не вероваше, а једни вероваше; једни отпадоше, други посташе синови Божији.
 
Natrag
Top