3g modem

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ohhooohooo, pogle sta si ti uradio, celo vreme imas instalirane Alkatelove drajvere i aplikaciju, a mi govorimo o Huawei-u. I to tek sad kazes u 19 postu, a rece da je isti modem u pitanju. Ne ide to tako, Huawei ima svoje drajvere koji odgovaraju samo njemu i nikom drugom, a cak im se i aplikacija razlikuje, zove se [hl]Mobile Partner[/hl]. Nije mi jasno sto sve moramo tezim putem. Drajveri su otprilike ovde locirani, sad me vise i mrzi da trazim.
Kod:
[URL="http://ukblog.im-mobility.com/public/support/Huawei/e1750/e1750.zip"]Huawei/e1750/e1750.zip[/URL]
Mada ti ne preporucujem da mesas njihove i ove USB drivere, verovatno ce da radi, ali pripremi Revo uninstaller ili Special uninstaller, ako budes imao probleme sa drajverima.

Sve u svemu hoces motor od mercedesa da zakacis na ficu, sto ne ide, po-gle, razliku u aplikacijama, cije se rutine tokom konekcije razlikuju. Ja sam ucitao za test ove Huawei drajvere i oni nece da rade na drugom modemu. Ako ovi drajveri nisu kompletni, onda ih skini sa Huawei sajta, al bar sad znamo u cemu je problem, u neznanju, s oprostenje...jbg, bolje da budem iskren ...nego da lazem.
Huawei
huawei_1750_12.jpg

Alcatel
14.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A, tu smo, svaki put nesto novo saznamo. Sad je glavno pitanje koji je modem na lapu, probaj da ih nekad, kad te ne bude mrzelo, zamenis, ako to vec nisi radio. Ko zna mozda i taj Alkatelov nece da radi na drugom kompu, pa se onda polako primicemo resenju, sta je u pitanju.

- Pa nista, sad kad se sve sabere, vidim da si ti dovoljno iskusan da ovo resis, a posto nisi, onda je jedino ostalo da se to pregleda u servisu. No sad ostaje zanimljivo sta ce ovi da kazu kad vide da je modem preflesovan, otkljucan i preradjen uzduz i popreko. Ako i budu prihvatili to ce da te kosta drasticno, vise nego novo. Ako ne uspe i ono sa lapom ostavi to negde tamo i kupi neki polovan, ako ti bas treba, ko sto rekoh krecu se par evra.

Evo ti link na privatne poruke(pp), da vidis polovne kako se krecu.
Ono sto pise 400 dinara, to ti je odprilike nest iznado tri 3 evra, tako da kad budes kupovao kod tebe, da znas koju cenu da ocekujes od polovne robe plus upola od toga.
Jeli, a kako stojis sa wifi-jem, ima li neka mreza tamo slobodna da se zakacis, neki komsija dobroj srca. Ima li na tom lapu wifi kartica?
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Pokusavao sam zamjene i ovaj alkatelov radi na kompu istim kvalitetom signala kao na laptopu, huawei pravi iste probleme na laptopu kao i na kompu.Laptop mi je ASUS PRO57T(neki sa ruskog trzista),ima wifi karticu,ali u krugu od 500m nema niko od mladjih koji imaju net sa wifi signalom.Iz svega prilozenog moram se drzati onog sto radi do daljnjeg. Za wifi sam razmisljao kupiti neki ruter sa usb ulazom i povezati modem i napravitisvoj wifi signal.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Na zalost to je sve sto moze da rasimo na forumu, vidis ti USB modemi su u zacetku u ocima svojih kreatora imali sasvim drugu ideju, spajanje ljudi i razmena iskustava, a sad su se pojavili exploatatori tipa Miskovic, koji zele ...takoreci do jaja...da ojade korisnike i svedu sve tekovine covecanstva na najnize grane. ...Sto bi neko recimo placao ograniceni internet na modemu ili mobilnom, praveci sebe budalom, zamisli molim te, kad ti istekne neki njihov balans, on ti dalje Net ko invalidu, ko da si mentalan i tako to, iako si papreno platio. Al zato ne oskudevamo u kradjama, javasluku i proneverama, na koje niko ne odgovara i ko da se nisu desile.
Moj ti je savet da stisnes zube i izrzis, vremena se menjaju, jednog dana ce taj net biti dostupan svima, bez ucene, cak sta-vise, recimo naocare za net, na levo oko net, a na desno pratis zenske na bazenu, do tada mora da se snalazimo.
.... tako ili onako.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Na zalost to je sve sto moze da rasimo na forumu, vidis ti USB modemi su u zacetku u ocima svojih kreatora imali sasvim drugu ideju, spajanje ljudi i razmena iskustava, a sad su se pojavili exploatatori tipa Miskovic, koji zele ...takoreci do jaja...da ojade korisnike i svedu sve tekovine covecanstva na najnize grane. ...Sto bi neko recimo placao ograniceni internet na modemu ili mobilnom, praveci sebe budalom, zamisli molim te, kad ti istekne neki njihov balans, on ti dalje Net ko invalidu, ko da si mentalan i tako to, iako si papreno platio. Al zato ne oskudevamo u kradjama, javasluku i proneverama, na koje niko ne odgovara i ko da se nisu desile.
Moj ti je savet da stisnes zube i izrzis, vremena se menjaju, jednog dana ce taj net biti dostupan svima, bez ucene, cak sta-vise, recimo naocare za net, na levo oko net, a na desno pratis zenske na bazenu, do tada mora da se snalazimo.
.... tako ili onako.
Sve je to kako si rekao,ali kad covek izadje na forum i vidi koliki ljudi protok imaju,a mozda za iste pare,a njsga i njemu u slicnoj situaciji,bagra zajebava,pa mora da boli.Ali opet kao sto kazes docice i njihovih 5 minuta.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma u stvari Jole, taj stos sa USB stikovima je provaljen, al ne smemo o tome ovde. Recimo u Indiji svako normalan koristi usbNet, jel su provali taj stos da im ne skida kredite sa karice i sve tece punim kapacitetom. Ne bih sad da navodim sajtove, al upisi u google, recimo...[hl]usb modem speed trick[/hl] ili slican splet reci i baci pogled. Pratio sam jedno vreme one njihove sajtove, al djabe, ne razumem Indijski. Na njihovim sajtovima moz da nadjes skoro sve, divlja neka zemlja, svako radi sta mu volja. Malo mi se svidjaju...mislim njihovi Desi sajtovi, salim se, ajd pa uzivaj...
 
Natrag
Top