3g modem

Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Pozdrav drustvo. Imam problem sa 3g modemom (huuawei e 1750),naime,prima samo frekvenciju na 2100 a moj operater salje na 900mhz,pa me zanima da li se moze kako nadograditi ili pak prepisati softver sa kojeg drugog modema.Ili se nista ne moze uraditi i moram drugi uzimati. Hvala unaprijed
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ne mozes nista da uradis. Lako ces flashovati drugi software ali problem je hardverske prirode, odnosno nedostatku minijaturne antenice za odredjeno frekventno podrucje u modemu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Jedina mi je to mogucnost povezivanja na net,zato sam kupio drugi i veoma sam zadovoljan. Nismo svi u tehnickoj mogucnosti da prikljucimo neki kablovski ili neki drugi internet,i moramo se snalaziti kako znamo i umijemo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Izvini nisam mislio da te nesto uvredim,nego si mozda mogao da uzmes ADSL,sada su dosta bolji.Surakov sin ga ima i bio sam kod njega radi sasvim solidno i ima dobar protok.Mada su malo i i ti 3g modemi malo bolji nego nekada.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Ne ne nisam se nasao uvrijedjen, vec sam napisao da mi tehnicki uslovi ne dozvoljavaju prelazak na ADSL kablovski ili slicno. Najpogodnije mi je 3g modem ili kad bi totaltv pustio svoj internet. Zivim na selu,operateri se nisu potrudili da osposobe liniju za te usluge i iz tih razloga trazim alternativu. Zna li ko koje su mogucnosti u mtel.ba da emituju OPEN uslugu preko satelita ili pak preko mobilnih emitera(predajnika)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
I mi smo ovde dobili telefon,pre mozda 3 godine,a kablovska je stigla pre,pa su pe ovi iz PTT-a,nudili ADSL po nesto nizoj ceni,ali mene mrzelo da to menjam.Inace i ti 3g bezicni nije los nego su opasni operateri,ako malo prdjes kvotu koju si ugovorio,mislim u GB-ima,naplacuju skupo.Ja sam nekad koristio program DU Meter bio je besplatam,a pratio je potrosnju i upload internerta.Takoda sam samo jednom presao dozvojenu kvotu i to nesto malo u GB,da sam pletio racun,skoro za 2 meseca.kada sam posle imstalisao taj program nije vise bilo problema,a ubrzo posle je i sdtigla kablovska.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
-Vidis taj modem operise na sledecim frekvencijama...

HSUPA/HSDPA/UMTS 2100 MHz:
Uplink: 1920–1980 MHz
Downlink: 2110–2170 MHz
EDGE/GPRS/GSM 1900 MHz
Uplink: 1850–1910 MHz
Downlink: 1930–1990 MHz
EDGE/GPRS/GSM 1800 MHz
Uplink: 1710–1785 MHz
Downlink: 1805–1880 MHz
[hl]EDGE/GPRS/GSM 900 MHz[/hl]
Uplink: 880–915 MHz
Downlink: 925–960 MHz
EDGE/GPRS/GSM 850MHz
Uplink: 824–849 MHz
Downlink: 869–894 MHz

Znaci on radi sve isto sto i obican mobilni s tim da na njemu ne moze da pricas,
u stvari mozda bi i to moglo, ali mu osnovna namena nije to nego Internet.
U principu nema sta da se sekiras oko frekvencije, on to sam automatski dotera. Ovde je zapravo rec o necem drugom
, ti si sigurno to kupio polovno za par evra, utako si i mislis , to ce odma da krne i da radi iz prve. Nece...
....Prvo treba proveriti da li je modem otkljucan na druge mreze, a za to je potrebno skinuti drajvere i aplikaciju za pokretanje modema sa Huawei sajta. U stvari to ima i na sajtu tvog operatera , al pod uslovom da su pod ugovorom davali bas taj modem. Sad ja ne znam koju karticu operatera imas posto nisam vidovit, ali ko sto rekoh sa sajta Huawei se mogu skinuti drajveri.
-E sad dok instaliravas drajvere, uzmi tu karticu koju nameravas da koristis u modemu, pa stavi u mobilni. Ukucaj kod za izlazak u meni gde ti tvoj provajder nudi usluge i pretisni opciju Internet. U sklopu opcije internet listaj na dole i odaberi najjeftiniji paket, zbog testa, da ne bi puko mnogo pare. Znaci uzmi net za jedan dan, to je nekih manje od pola evra. ovo je bitno uraditi jer ako ubacis karticu i uspostavis net, otici ce ti sve pare, ako nisi kupio taj paket.

Pre nego sto krenemo sa radom, skokni na sajt tvog operatera i pogledaj koja su podesavanja, misli se na password , ime operatera i td. To je besplatno na sajtu.
Sada, posto si instalirao drajvere na kompu, mozda treba restart, ne secam se, al ubaci karticu u modem, modem u USB port i aktiviraj aplikaciju.
U samoj aplikaciji udji u opcije i podesi pasword, pozivni kod i ime operatera i snimi ime konekcije.
Izadji odatle i pretisni na Connect i pocinje net.
....sad ono najvaznije, ako modem nije detektovao mrezu, onda se radi o zakljucanom modemu, a ako jasno vidis ime mreze onda je sve u redu, samo treba pravilno podesiti

U slucaju da je modem zakljucan, otljucavanje moras uraditi programom Huawei Modem unlocker ili dc-unlocker_client ili pak nekim njihovim kolegom.

Rezime celog ovog testamenta je...

[hl]Taj modem je operativan(frekvencija je odgovarajuca).
Modem mora biti ispravan.
Modem mora biti otkljucan na karticu provajdera.
Drajveri i aplikacija moraju biti instalirani.
Obavezna uplata internet ponude(inace skida sve pare za dve sekunde)
U aplikaciji upis pozivnog koda, password i ime mreze(operatera cija je kartica).[/hl]

Zatim pretisnuti connect i uzivaj net. Ako ti nesto dodatno nije jasno moz da priupitas naseg kolegu ja1973, za dodatne detalje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Znam sve to.i sve sam tako uradio odkljucao podesio ali opet nece dok nisam vidio da mtel bih, i bht emituju na frekvencijic koju ovaj kodem ne cita (mtel 900 mhz a za bht nisam siguran) dok Eronet jos nije pustio na ovom podrucju 3g signal. A za potrosnju net podataka sam ogranicen na 2gb sa protokom od 7,2 MBs a kada potrosim tih 2GB onda mi se brzina drasticno smanji na 128 Kbs i tako ostatak mjeseca.Na racunu mi je uvijek isti iznos za platiti 10km+pdv(17%). Ako hocu da surfujem po vecoj brzini mogu dokupiti dodatni brzi saobracaj sa 5km 250mb i to mi se kalemi na racun. Kada mi izadje ovaj ugovor,ako ne bude drugih mogucnosti,precicu na vecu predplatu. Evo i link o tim tarifama i placanju a sve koje to zanima http://www.mtel.ba/mnet-tarife samo se upload i download udupljavaju po obnovljenom ugovoru,to ovdje ne pise, ali znam posto sam vec jednom obnovio ugovor
 
Natrag
Top