Zašto tradicionalna crkva napada Hrišćane?

Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Postoji JEDNA SVETA I SABORNA apostolska crkva koja sebe proglašava i majkom svih crkvi time sebi protivreči da je jedina.
Vi sami recite koja je jedina crkva i sveta i prava pa kad to uradite onda ćemo znati koja progoni kroz celu istoriju svete a posle protestante i na kraju one koji drže zapovesti Božje i imaju svedočanstvo Isusovo.
Pozdrav.



Ni ja ne vidim da Hitler ubija Jevreje i nikoto ne vidi,eto izađi na ulici i vidi idi u Berlin i vidi ...nema toga.Zašto veruješ istoriji nije Hitler postojao kao ni Tito ni inkvizicije.Konsultuj se sa Slapom i čućeš da to sve lažovi pišu.Kad malo bolje razmislim ni ti ne postojiš jer to Rim nije verifikovao.
Pazi gluposti na kvadrat,Hitler je ubijao Hebreje,ubijao je on svakog pa i katolike i protestante (poznatog teologa Ditricha Bonhofera) jer on je bio okultista a ne katolik.
Usput,nije Hitler osobno ubijao,ubijali su Njemci a njih je pola Katolika a pola Protestanata!
Bio sam u Dahauu,konc logoru bivšem,70 Katoličkih svećenika samo iz Poljske je tamo ubijeno!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pazi gluposti na kvadrat,Hitler je ubijao Hebreje,ubijao je on svakog pa i katolike i protestante ...
Usput,nije Hitler osobno ubijao,ubijali su Njemci a njih je pola Katolika a pola Protestanata!
Bio sam u Dahauu,konc logoru bivšem,70 Katoličkih svećenika samo iz Poljske je tamo ubijeno!

Pa ja im to govorim što pišu gluposti zbog 70 ljudi koji su se sami poubijali? Vidiš kako lažu a Dahau nije postojao kao ni Hitler to su izmislili oni lažovi koje Slap često navodi nekad u većem nekad u manjem broju kako mu kad paše.Kako kojeg citiram on ga uvrsti u islednički Isusovački notes i proglasi lažovom.


A što se tiče Taramaninog odgovora, izgleda da stvarno nema šta da kaže. Koje to tradicionalne crkve napadaju prave hrišćane i koji su to pravi hrišćani?

Zato i rekoh da vi kažete koja je to prava da ja nebih pogrešio i znaćemo ko progoni.Čekam na vaš odgovor jer imam puno poverenje da vi znate i pomognete mi.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Pa ja im to govorim što pišu gluposti zbog 70 ljudi koji su se sami poubijali? Vidiš kako lažu a Dahau nije postojao kao ni Hitler to su izmislili oni lažovi koje Slap često navodi nekad u većem nekad u manjem broju kako mu kad paše.Kako kojeg citiram on ga uvrsti u islednički Isusovački notes i proglasi lažovom.

.
Nepismenost opet na djelu,70 svećenika iz Poljske a ostalih ljudi tko zna koliko.Hitler po tebi katolik,a ubijao vjernike svih vjera!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Razlog je veoma jednostavan...iz istog razloga zbog kojeg su gonili,uhvatili,sudili,osudili i ubili Isusa Hrista.
Znate li zasto su Isusa Hrista gonili,sudili i osudili,i preko Pilatove ruke ubili njegovi sunarodnici?
Матеј 20-26
26 Ali među vama da ne bude tako; nego koji hoće da bude veći među vama, da vam služi.
Јован 15
18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Razlog je veoma jednostavan...iz istog razloga zbog kojeg su gonili,uhvatili,sudili,osudili i ubili Isusa Hrista.
Znate li zasto su Isusa Hrista gonili,sudili i osudili,i preko Pilatove ruke ubili njegovi sunarodnici?
Матеј 20-26
26 Ali među vama da ne bude tako; nego koji hoće da bude veći među vama, da vam služi.
Јован 15
18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Ovo nema veze sa istinom,mislim na naslov a ne tvoje pisanje.Ispada da Katolici,Pravoslavci I Protestanti nisu Kršćani a ove neke male grupe ili sekte jasu,kao J.Svjedoci i Adventisti!Nas u Hrvatskoj,Baptiste i Pentekostalce ne progoni nitko.
A znam da neki spomenuti napadaju Katolike!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ovo nema veze sa istinom,mislim na naslov a ne tvoje pisanje.Ispada da Katolici,Pravoslavci I Protestanti nisu Kršćani a ove neke male grupe ili sekte jasu,kao J.Svjedoci i Adventisti!Nas u Hrvatskoj,Baptiste i Pentekostalce ne progoni nitko.
A znam da neki spomenuti napadaju Katolike!
Ova tema je otvorena kao odgovor temi "zašto protestanti napadaju tradicionalne Crkve", pa bi trebalo da bude jasno..
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Ova tema je otvorena kao odgovor temi "zašto protestanti napadaju tradicionalne Crkve", pa bi trebalo da bude jasno..
Nisam tu temu vidio!
Usput,vidim da izabeleta sa tobom zna lipo pričat,posramila me jer te uglavnom napadam,a to je stoga što staješ na stranu tarabane i laodikeje koje smatram lošim kršćanima.Izvini što sam često znao pretjerati!Možda niste za isti koš.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Lepo je Patriote što si se izvinjavaš.
Možda ti treba još malo vremena da upoznaš ove ljude ovde i da vidiš da se svako od njih trudi u svojim okvirima da bude dobar hrišćanin. Ima ovde pripadnika mnogih konfesija koji jesu za isti koš, Hristov koš u kome nema ni jevreja ni jelina.
Ja sam srećan sa njima jer se izgrađujemo i upoznajemo.
Razlikujemo se, ali tražimo sličnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Nisam tu temu vidio!
Usput,vidim da izabeleta sa tobom zna lipo pričat,posramila me jer te uglavnom napadam,a to je stoga što staješ na stranu tarabane i laodikeje koje smatram lošim kršćanima.Izvini što sam često znao pretjerati!Možda niste za isti koš.

Naravno, nema ljutnje, Hriscanski je oprostiti i primiti ukor, sto sam ja i primio od Isabelete.
I ja sam mnogo toga loseg izrekao, pa se i ja izvinjavam ako sam te svojim recima uvredio, nije mi to bila namera..
Taramana nije los, kada ga upoznas, on veruje tako, i ja se cesto ne slazem sa njim, ali znam da je iskreni Hriscanin iz nasih licnih prepisa, on je moj Brat i zato ga i branim i volim..
Kada on prica protiv Pape, treba znati da to nije iz zlobe i mrznje, vec iz uverenja..
Taramana je vise puta ponovio da voli katolike(govor mu je malo tezi, razumeces kasnije i zasto..).
Tako je i sa Laodikejom, a on je po meni jedan fini covek...

Ima zaista onih koji mrze Katolike, ali Taramana i Laodikeja nisu u toj kategoriji, zato sam morao da ih branim..
Treba razlikovati veru od mrznje. A mi smo tu da argumentima dokazemo..
Pozvao bih i tebe, da ostavimo sva nasa licna misljenja o drugima i bavimo se dokazima.
Tako je bilo do sada, a videces kako je Slap molio za Taramanu, i videces sta je Taramana izjavio o Slapu.
Pronadji temu: ''Oprost''(tako ukucaj) , pa ce ti sve biti jasno..
Oni nisu neprijatelji, niti je to ovde iko od nas. Samo na recima tako izgleda..
 
Natrag
Top