Zašto tradicionalna crkva napada Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ovo nema veze sa istinom,mislim na naslov a ne tvoje pisanje.Ispada da Katolici,Pravoslavci I Protestanti nisu Kršćani a ove neke male grupe ili sekte jasu,kao J.Svjedoci i Adventisti!Nas u Hrvatskoj,Baptiste i Pentekostalce ne progoni nitko.
A znam da neki spomenuti napadaju Katolike!
Sotona je razradio mnogo perfidnih nacina da bi progonio prave hriscane.
Posto bukvalno progonstvo sa ubijanjem nije uspelo,pristupilo se podmuklim metodama,a pre svega zavadama ili sektasenjem koje su napravili lazljivi ucitelji,vukovi u jagnjecim kozama na koje su upozorili i sam Isus Hrist ,a i apostoli.
Ako je Isus Hrist naveo u Jovanu 15 glave
18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet,
20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla...
Progonstvo moze biti cak i izrugivanje,a da ne govorimo diskriminaciju,gubitak posla jer je JS i slicno.
Mnogo JS je i dan danas na ovaj ili onaj nacin progonjeno.Mnogo je onih koji su zatvoreni jer nisu hteli da uzmu oruzje i da ratuju na bilo cijoj strani,jer su odabrali da vise slusaju rec Bozju nego ljudsku!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato što duboko u sebi osjećaju da njihova učenja nisu biblijska.
 
Natrag
Top