Windows 10

Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Da li si siguran da je instalacioni disk desetke dobar? Kao sto Salacue rece Rufus je daleko bolji od konkurencije medju slicnim alatima i on sigurno nije problem.

EDIT: Pod "disk" mislim na instalaciju koju si skinuo sa neta ili dobio od nekog, svejedno.
 
Član
Učlanjen(a)
13.08.2012
Poruka
32
Da li si siguran da je instalacioni disk desetke dobar? Kao sto Salacue rece Rufus je daleko bolji od konkurencije medju slicnim alatima i on sigurno nije problem.

EDIT: Pod "disk" mislim na instalaciju koju si skinuo sa neta ili dobio od nekog, svejedno.

windows 10 instalacioni disk sam skinuo sa ovom forumu.
citaj u prethodnom post isti problem ga imam i kad stavim DVD sa Windows 8.1
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Kakve veze ima koja je verzija Windowsa na računaru na kome režeš disk??? Prvi put čujem za to, a podigao sam na stotine puta sistem na gomili računara! Skidaš verziju x86 ili x64 u zavisnosti koja ti treba. Do 2GB ram-a stavljaš x86, preko te količine x64. Tu sliku (iso) režeš na dvd ili stavljaš na fleš ne kopiranjem nego programom za pravljenje butabilnog fleša. Zbog čega to kažem? Pa 32bitni (x86) win ima problem sa adresiranjem preko 4GB rama, zbog toga stavljaš 64bitni koji može da "vidi" daleko više radne memorije.
Ja na jednom dvd imam sve verzije win 7 sp1, od home do ultimate i x86 i x64 i biram koju verziju ću da instaliram. Disk je narezan na mom x86 win7 sp1, a dizao sam sa njim 64bitne verzije.
@software23
Mislim da na osnovu prethodna tvoja 2 posta nešta nije u redu sa verzijom te desetke koju pokušavaš da podigneš. Ja sam se jesenas registrovao za testiranje desetke i skinuo sa MS sajta ISO x86 koji sam narezao na dvd i digao na računar.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Kakve veze ima koja je verzija Windowsa na računaru na kome režeš disk??? Prvi put čujem za to, a podigao sam na stotine puta sistem na gomili računara! Skidaš verziju x86 ili x64 u zavisnosti koja ti treba. Do 2GB ram-a stavljaš x86, preko te količine x64. Tu sliku (iso) režeš na dvd ili stavljaš na fleš ne kopiranjem nego programom za pravljenje butabilnog fleša.
Ja na jednom dvd imam sve verzije win 7 sp1, od home do ultimate i x86 i x64 i biram koju verziju ću da instaliram.

:)

EDIT: Net je pun svakakavih instalacija. 32-bitnih, 64-bitnih, i jednih i drugih, pa cak i onih koje uopste nisu butabilne. Mnogo sam zivca izgubio u nekim specificnim prilikama kada ono sto mi je potrebno nemam pri ruci vec moram da skidam sa neta. Prvi korak je skinuti DOBRU instalaciju. Da bi se napravio bootabilni USB sa 64-bitnom instalcijom neophodno ga je napraviti na 64-bitnom OS-u. O tome se moze vise procitati recimo ovde:

http://www.intowindows.com/install-windows-10-from-usb-drive/

Za granicu od dva GB se slazemo mada cesto vise volim da instaliram 32-bita i na vise od 4GB RAM-a. Da bi to radilo neohodan je dobar HEX editor i malo truda. Stari Windowsi su cesto na slabim, starim racunarima i 32-bita ce jednostavno raditi brze na njima. Prvi 64-bitni procesori, AMD ATHLON64 narocito, su pre svega 32-bitno procesori koji za nuzdu mogu da poguraju i 64-bit-a.

Ako imas (a ti je kao profi naravno imas) dobru instalacionu verziju OS-a dobar, najvazniji cak, deo posla je obavljen.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Čekaj!
Ti imaš problem sa podizanjem sistema bilo sa DVD-a, bilo sa USB-a?????????
Nemoj sa F11 birati sa čega pokrećeš sistem. Imao sam sličan problem - moraš u BIOS-u podesiti 1st boot device da ti bude DVD uređaj ili USB HDD ako ima opcija za njega. I isključi fast boot (ili kako se već zove).

:)

EDIT: Net je pun svakakavih instalacija. 32-bitnih, 64-bitnih, i jednih i drugih, pa cak i onih koje uopste nisu butabilne. Mnogo sam zivca izgubio u nekim specificnim prilikama kada ono sto mi je potrebno nemam pri ruci vec moram da skidam sa neta. Prvi korak je skinuti DOBRU instalaciju. Da bi se napravio bootabilni USB sa 64-bitnom instalcijom neophodno ga je napraviti na 64-bitnom OS-u. O tome se moze vise procitati recimo ovde:

http://www.intowindows.com/install-windows-10-from-usb-drive/

Za granicu od dva GB se slazemo mada cesto vise volim da instaliram 32-bita i na vise od 4GB RAM-a. Da bi to radilo neohodan je dobar HEX editor i malo truda. Stari Windowsi su cesto na slabim, starim racunarima i 32-bita ce jednostavno raditi brze na njima. Prvi 64-bitni procesori, AMD ATHLON64 narocito, su pre svega 32-bitno procesori koji za nuzdu mogu da poguraju i 64-bit-a.

Ako imas (a ti je kao profi naravno imas) dobru instalacionu verziju OS-a dobar, najvazniji cak, deo posla je obavljen.

Naravno, kvalitetna verzija je na prvom mestu. Kao što sam već na ovom forumu pomenuo, skidajte samo sa proverenih izvora, i od proverenih postavljača. Izbegavajte black, blue,segamegagiga verzije windowsa. Samo čiste RTM ISO skidajte. Kome treba neka od verzija, rado ću izaći u susret i poslati link za skidanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Čekaj!
Ti imaš problem sa podizanjem sistema bilo sa DVD-a, bilo sa USB-a?????????
Nemoj sa F11 birati sa čega pokrećeš sistem. Imao sam sličan problem - moraš u BIOS-u podesiti 1st boot device da ti bude DVD uređaj ili USB HDD ako ima opcija za njega. I isključi fast boot (ili kako se već zove).

To je verovatno to, mada se software23 ne javlja. U BOOT meniju BIOS-a dovoljno je izabrati opciju za "1st boot device" koja na njegovoj ploci tj. BIOS-u vrlo jednostavno glasi "USB" (ako je bilo kakav USB u pitanju).

EDIT: Uopste, bilo bi korektno kada bi se clanovi kojima je problem resen javili da to i potvrde. Nekima samo treba vise vremena a neki se jednostavno vise i ne jave.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Ako imaš problem da uradiš čistu instalaciju možeš da uradiš upgrade sa Win 7 na Win 10. Win 7 koji je aktiviran sa Daz Loader pruža ti priliku da ga nadogradiš sa Win 10 i da dobiješ potpuno i permamentno akriviran Win 10. Raspakuj taj ISO Fail u neki Folder na Desktopu i samo klikni na Setup. Sama nadogradnja traje cca 30 min, zavisno naravno od postojeće mašine.

RUQewKw.jpg


  • Upgrade from a Win7 (activated by daz loader in BIOS or CSM mode) or a legit 7/8/8.1 activated system (no KMS)
  • After upgrade, make sure your system is permanent activated
  • After your system was activated you can clean install and just skip the key entry and it will be activated
--------------------------------------------------------------------------------------
DOPUNA:

*ACTIVATION NOTICE*:
  • Upgrade from a Win7sp1 or Win8.1 with Update. As long as the system thinks the activation is legit, it will store the activation on Microsoft's server using your hardware info. (Yes, WinLoader, WindSLIC, and KMS)*
  • *Note that you still have to use the upgrade path MS has laid out - See info graphic below
  • After upgrade, make sure your system is activated
  • After your system was activated you can clean install and just skip the key entry and it will be activated
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ako imaš problem da uradiš čistu instalaciju možeš da uradiš upgrade sa Win 7 na Win 10. Win 7 koji je aktiviran sa Daz Loader

Kada si vec pomenuo pade mi na pamet da bi bilo korisno okaciti ovde dobru verziju DAZ-ovog loadera. 99,9 procenata ponudjenih na internetu su malware ili u najmanju ruku ad-ware prevare. Nisam kod kuce i izvinjavam se sto mi nije pri ruci jer bih je svakako postavio u ovoj prilici.

EDIT: Ili bar link ako ga negde vec ima na forumu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Kod:
http://forums.mydigitallife.info/threads/58464-Windows-Loader-Download



Kod:
magnet:?xt=urn:btih:828362a97556f09baceaafa2063f009be5afa2ef&tr=udp%3A//tracker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A//tracker.publicbt.com%3A80&tr=udp%3A//tracker.istole.it%3A6969&tr=udp%3A//tracker-ccc.de%3A6969&tr=udp%3A//open.demonii.com%3A1337


EXE MD5: 323c0fd51071400b51eedb1be90a8188
EXE SHA-1: 0efc35935957c25193bbe9a83ab6caa25a487ada
 
Natrag
Top