Windows 10

Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Bolji je Microsoft Toolkit nego DazLoader!
Naravno da je bolji Microsoft Tolkit aktivira windows 7 na 180 dana a DazLoader zauvek i ne cacka nista po registima fenomenalan je ubedljivo najbolji misljenja mnogih, daj majke ti ne forsiraj uvek pogresne stvari namerno tako i sa aktiviranjem online windows 8.1 Uvek kontra.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Simnao sam windows 10_10240.iso i stavio ga na bootable USB.
Kada odberem press any key to boot from CD/DVD pocekam malo i pojavi mi se crni ekran sa sina boja logo windows. Cekam cekam i nista se ne desava.

Moj je hardware sledeci>
Core 2 Duo E4500
2 GB RAM DDR2
250 GB WD IDE
GeForce 8400 GS 512MB
AsRock ConRoe 1333

Ja ti ne bih preporucio da se bakces sa win 10 za sada a evo i zasto!

Instalirao sam i probao win 10 Ali na virtuelnoj masini e sad s obzirom da je VBox kao i sam win 10 na ssd-u!Pa evo neki moji utisci!
Odmah posle instalacije aktivan je tablet mod
U desktop modu(u tablet modu nema ovih problema) Start meni cesto se ne odaziva na komande desktop cesto smrzava
Jako sporo butuje
Pri restartu cesti su crashovi i bsod-ovi
Mozila cesto crashuje to jest sa full desk top moda minimalizuje se u taskbar
Internet pretraga radi sporo pogotovo sa mojom sporom internet konekcijom 5\4
Zvuk je dosta los krci pogotovo ako se ide na ju tjub a ponekad i sa muzikom iz kompa
prevelika opterecenost procesora moj 1055t sa gledanjem filma i slusanjem muzike u isto vreme
je od 30 do 80 posto
Problema sa citanjem ram memorije sve vise od 3,33gb za win 64bit verzijom prijavljuje kao da je nema dovoljno nece da butuje win a naravno ima je i vise nego dovoljno
Eto ovo su nekimoji utisci s obzirom da je jos u fazi testiranja!

Instaliraj win 7 home premium i uzivaj!
Zadnja verzija win 10 je bila 10640 ja mislim ovo ti je takozvana pro 64-bitna verzija!
Ako volis da eksperimentises onda instaliraj virtual box ili neki slican program za tu namenu
ubaci win 10 na njega i zezaj se do mile volje!
To ti je bar moj predlog!
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ja se ne bih zurio sa win 10, prilicno je rano, uostalom nvidija je objavila probleme sa windows update-ima gdje tvrde da vam mogu stradati racunari, mnogi jos nisu napravili drajvere za win 10, a windows update nije jos siguran, tako da radije sacekajte jos koji mjesec da to bude stabilnije i sigurnije, uostalom stranci se smnogo zalijecu pa imaju probleme koje iznose na forumima, vidjececte i sami, to vam je moj savjet, i ja bih rado na win 10 al jednostavno mislim da je rano za to, zadovoljan sam sedmicom, 8.1 je takodjer dobra, instalirali win 10 sada ili za par mjeseci vam ne znaci mnogo, a oni koji ne mogu cekati nek vam je sa srecom al mislim da cete imati problema na pocetku
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Ja sam uradio upgrade sa Win 8.1 na Win 10 i za sada nemam nikakvih problema. Prezadovoljan sam brzinom i stabilnošću sistema. Neću reći da pojedini korisnici nemaju problema ali mislim da zavisi i od same konfiguracije mašine. Neće biti nekih naročitih promjena u finalnoj verziji a na nekim forumima se može pročitati da neće biti nikakvih izmjena.

Što se tiče tablet moda on je po defaultu isključen i zadnja verzija je Windows 10 Build 10240 RTM.

Bolji je Microsoft Toolkit nego DazLoader!

Ovo ne treba ni komentarisati jer su to dva sasvim različita aktivatora koji čak i ne rade po istom protokolu..
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
I ja sam testirao poslednji build, 10240, doduse u virtualbox. Primetio sam malo vece zauzece na clean install(sa guest addition) u poredjenju sa win 7 (oko 600-800Mb), win 8.1 (1-1.1Gb) win 10 zauzima po instalaciji 1.3Gb ram memorije na 4 dodoeljena virtualnoj masini. Teme malo baguju, pa se ne menjaju svi prozori. Malo slabiji je odziv u start meniju. Sto se tice programa koje ja koristim svi su dozvolili instalaciju, medjutim pojedini su se crash-ovali pri pokretanju ali to ce se verovatno srediti u novijim verzijama. Mogu reci da je interfejs prilicno uproscen, pa je neke stvari malo nezgodno pronaci, kategorije podesavanja su kao preslikane sa linux operativnih sistema, i za osnovna podesavanja su iz tog razloga prilicno zgodna, medjutim za naprednija podesavnja treba malo vise cackanja jer su i nazivi odredjenih opcija izmenjeni, ali nista sto se ne moze nauciti. Stvar koja mi se uopste ne svidja je sto i nakon uklanjanja metro aplikacija, procesi ostaju da rade(verovatno se treba malo bolje istraziti), i prilikom uklanjanja metro aplikacija, desavalo mi se da prilikom pokretanja power shell-a da se isti crashuje, ili da se zali na administrativne dozvole, iako je pokrenut kao adminsitrator. Iz tog razloga mislim da da su neke boljke sa windows 8 i 8.1 prenesene, posebno u vezi group policies i administrativnih privilegija dok se koristi local account, koje vecinom prave probleme kod naprednijih podesavanja sistema, recimo kod deljenja fajlova, podesavnja mreza i slicno. Resenje je naravno koriscenje microsoft accounta, ali kao neko ko ne voli da mu se rad na racunaru nadzire i bude povezan sa necim privatnim, moram da kazem da mi se mogucnost da neko moje privaten navike prodaje rekalminim agencijama, uopste ne svidja. Samo iskljucivanje opcija i podesavanja privatnosti ne radi mnogo, jer neke stvari i dalje ostaju da rade, a nema potreba da rade, a ako ne salju podatke o upotrebi, opet nepotrebno zauzimaju resurse. Ne svidja mi se takodje integracija sada dva browsera u sistem, takodje i Bing search-a iz taskbara jer otvara mnogo prostora za ugrozavanje sigurnosti.
Sve u svemu ocekivano win 10 je malo zahtevniji(ne verujte reklamama, i win 8, 8.1 su zahtevniji od 7ce, samo se pale brze, jer kada se gase, ne gase se u potpunosti, vec se radi o nekom vidu hibernacije, mislim da je vise receno na drugom delu foruma), upotrebljiv jeste, ali po mom misljenju ima previse meni nepotrebnih funkcija, koje mogu vise da stete nego da koriste. Stvar koja mi se svidela je dodavanje visestrukih desktopa, ali moram istaci da na linux-u postoje mnogo zgodnija resenja za multiple desktops, dosta funkcionalnija, pa ce MS morati jos da se potrudi da dostigne takvu funkcionalnost.
Za nekoga ko koristi par programa i os sa osnovnim podesavanjima, win 10 ce biti sasvim ok, za one koji vole malo vise da cackaju mislim da nece...
Za moje licne potrebe win 7 je ipak bolji, jer nista od dodatih funkcija iz win 8 pa do 10 meni nije potrebno i smatram da prilicno ugrozavaju privatnost, i nepotrebno zauzimaju resurse...
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Poceo je upgrade za windows 10. Onima koji su rezervisali besplatnu nadogradnju, ce biti ponudjen novi important upgrade, posle instalacije update-a potrebno je islkjuciti racunar, posle ponovnog ukljicivanja primeticete sakriveni folder na C: particiji sa nazivom:
Kod:
$Windows.~BT
. Ako je sve u redu vremenom ce folder narasti do oko 4GB. I kada se download zavrsi ponudice vam se instalacija windows-a 10.
Postoji mogucnost da od install.esd fajla napravite iso, ali o tome cu kasnije kada isprobam kako to ispadne :) Naravno da bi videli folder, potrebno je ukljuciti opciju u windows-u da prikazuje sakrivene foldere...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Naravno da je bolji Microsoft Tolkit aktivira windows 7 na 180 dana a DazLoader zauvek i ne cacka nista po registima fenomenalan je ubedljivo najbolji misljenja mnogih, daj majke ti ne forsiraj uvek pogresne stvari namerno tako i sa aktiviranjem online windows 8.1 Uvek kontra.
Daz Loader instalira taj skript u boot sistem fajlu i ako bi instalirao dual sistem ili na bilo koji način povredio boot iskočilo bi ti windows nije aktiviran....Ili ubaciš neku komponentu , zameniš matičnu takođe dobiješ win nije aktiviran. Dok toolkit aktivira i bez interneta znači permanently. Menjam ploču ne razmišljam o aktivaciji. Zato jeste bolji od daza. Od kada sam prešao na njega više ni ne mislim na aktivaciju...
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ja sam u trci s vremenom. Imam 8.1 pro kome licenca ističe prvog avgusta... A upgrade mi još uvek nije ponudio :-(
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Ok nisam znao, Hvala. Ali ja aktiviram windows 7 online sa skajpom tako da mu ne mislim.
 
Natrag
Top