Uspon Ateizma i propast krive Religije

Sta mislite o Ateizmu?

  • Ne verujem u Boga,Bog ne postoji,Religiju treba unistiti.

    Votes: 1 25,0%
  • Bog mozda i postoji,ali sigurno ne kako propovedaju verske vodje moga naroda.

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u jednog Boga Oca

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u trojstvo

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u vanzemaljce na drugim planetama

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je suprotno, da vi hulite na Boga, jer ne prihvatate kontekst učenja biblije po kome je Isus Bog jednak Ocu, i učenje o njegovoj uslovnoj umanjenosti u odnosu na Oca zbog tela koje je preuzeo rođenjem na ovoj zemlji, i takođe - da je Bog kukavica i sebičnjak koji nije spreman da se sam žrtvuje za spasenje čoveka koga je stvorio, već sav teret spasenja prebacuje na stvorenje.

Ja lično nikada neću prihvatiti učenje JS po ovom pitanju, jer je to učenje preneto iz masonerije posredstvom Rasela vašeg osnivača.
Za masone Isus Hristos je samo stvoreno bice isto kao Lucifer i Andjeli, i vi verujete u ovo učenje, a ne učenje biblije, koja u kontekstu potvršuje - da je Isus večni Bog jednak Ocu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Upravo je suprotno, da vi hulite na Boga, jer ne prihvatate kontekst učenja biblije po kome je Isus Bog jednak Ocu, i učenje o njegovoj uslovnoj umanjenosti u odnosu na Oca zbog tela koje je preuzeo rođenjem na ovoj zemlji, i takođe - da je Bog kukavica i sebičnjak koji nije spreman da se sam žrtvuje za spasenje čoveka koga je stvorio, već sav teret spasenja prebacuje na stvorenje.

Ja lično nikada neću prihvatiti učenje JS po ovom pitanju, jer je to učenje preneto iz masonerije posredstvom Rasela vašeg osnivača.
Za masone Isus Hristos je samo stvoreno bice isto kao Lucifer i Andjeli, i vi verujete u ovo učenje, a ne učenje biblije, koja u kontekstu potvršuje - da je Isus večni Bog jednak Ocu.

Nikada Isus nije bio jednak svome Bogu i Ocu,niti ce ikada biti,
a to rivalstvo sto im pravite da ih zavadite doci ce vam glave kad tad.
To je satanina rec razdora koju ste vi prihvatili...
Malo vam je bilo da ubacite Isusa da bude jednak Ocu,vec ste zastranili pa uzeli da je i sveti duh osoba i jednak Bogu.
Mozes li mi reci gde si procitao u bibliji da pise da je sveti duh Bog???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija se koncentriše na uloge ličnosti Božanstva u planu spasenja, a ne veličanje jedne u odnosu na drugu.

Učenje biblije je da je Isus Bog jednak Ocu, i ja u ovom stavu imam savršeni mir sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Biblija se koncentriše na uloge ličnosti Božanstva u planu spasenja, a ne veličanje jedne u odnosu na drugu.

Učenje biblije je da je Isus Bog jednak Ocu, i ja u ovom stavu imam savršeni mir sa Bogom.
Jedan je Pravi Bog i to je samo Jehova Bog Otac Svemoguci.
Isus Hrist ,Sin Bozji je kao PRINC ili kao premijer kojem je Otac poverio ogroman zadatak za zemlju i koji on uspesno privodi kraju.
Za sveti duh nigde u Bibliji ne pise da je Bog,pa njegovo ubacivanje pravi jos vecu zbrku sa "licnostima bozanstva" sto je mnogobostvo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo ti primeni kontekst biblije, i ostavi se prazne Jehovisticke nauke, i bices srecan i blagosloven.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne pise da je Bog, ali mu se pripisuju najsvetiji atributi, i da on jedini zna sta se nalazi u Bogu, a ujedno - da je nezavisna licnost.

To je dovoljni dokaz da je on bozanska licnost.

Biblija je vise skoncentrisana na uloge Bozanskih licnosti u planu spasenja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne pise da je Bog, ali mu se pripisuju najsvetiji atributi, i da on jedini zna sta se nalazi u Bogu, a ujedno - da je nezavisna licnost.

To je dovoljni dokaz da je on bozanska licnost.

Biblija je vise skoncentrisana na uloge Bozanskih licnosti u planu spasenja.

A, dakle Nigde u Bibliji Ne pise da je Sveti Duh Bog???
a kako to da je napisano za Isusa na par mesta?
Za Boga Oca na stotine mesta pise da je Bog.
Mani se tih atributa ,i personifikacija.
Personifikacija je fikcija ,pa mani se fikcija.
Eto bio sam spreman da prihvatim tvoju nauku,ali mi je drago da priznajes da nigde u Bibliji ne pise da je Sveti dug Bog,za razliku od nekih koji to tvrde,al ne mogu da nadju.cccc
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A, dakle Nigde u Bibliji Ne pise da je Sveti Duh Bog???
a kako to da je napisano za Isusa na par mesta?
Za Boga Oca na stotine mesta pise da je Bog.
Mani se tih atributa ,i personifikacija.
Personifikacija je fikcija ,pa mani se fikcija.
Eto bio sam spreman da prihvatim tvoju nauku,ali mi je drago da priznajes da nigde u Bibliji ne pise da je Sveti dug Bog,za razliku od nekih koji to tvrde,al ne mogu da nadju.cccc

Pitanje za tebe, ako je Sveti Duh u Bogu, ne mozemo li ga s pravom nazvati Bog?

Ako je Duh covekov u coveku, ne mozemo li ga s pravom nazvati covek?

Vidis, cak i po vasoj teologiji Sveti Duh se moze nazvati Bogom.



A sto se tice Isusa, za njega vec pise da je Bog, pa se mi ne ustrucavamo da ga tako nazovemo.

A zasto se vi ustrucavate, zasto se bojite?


Iskljucivo po Bibliji , imamo sledecu definiciju:

1. Otac (Jehova) je Bog.
2. Sin (Isus) je Bog [tako se naziva u NZ].
3. Sveti Duh se moze nazvati Bogom, jer se nalazi u Bogu!

U cemu je dakle greska?

Nema greske!

Jer ako jos dodatno proverimo u Bibliji, vidimo da Isus govori o useljavanju u coveka i spominje Svetoga Duha i Oca, pa kaze: "k njemu cemo doci i u njega cemo se nastaniti" - dakle vise osoba!

A prisustvo Oca i Sina u coveku je preko Duha Svetoga. Tako imas ne jednog, ne dva, vec Trojicu!
 
Natrag
Top