Uspon Ateizma i propast krive Religije

Sta mislite o Ateizmu?

  • Ne verujem u Boga,Bog ne postoji,Religiju treba unistiti.

    Votes: 1 25,0%
  • Bog mozda i postoji,ali sigurno ne kako propovedaju verske vodje moga naroda.

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u jednog Boga Oca

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u trojstvo

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u vanzemaljce na drugim planetama

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pitanje za tebe, ako je Sveti Duh u Bogu, ne mozemo li ga s pravom nazvati Bog?

Ako je Duh covekov u coveku, ne mozemo li ga s pravom nazvati covek?

Vidis, cak i po vasoj teologiji Sveti Duh se moze nazvati Bogom.



A sto se tice Isusa, za njega vec pise da je Bog, pa se mi ne ustrucavamo da ga tako nazovemo.

A zasto se vi ustrucavate, zasto se bojite?


Iskljucivo po Bibliji , imamo sledecu definiciju:

1. Otac (Jehova) je Bog.
2. Sin (Isus) je Bog [tako se naziva u NZ].
3. Sveti Duh se moze nazvati Bogom, jer se nalazi u Bogu!

U cemu je dakle greska?

Nema greske!

Jer ako jos dodatno proverimo u Bibliji, vidimo da Isus govori o useljavanju u coveka i spominje Svetoga Duha i Oca, pa kaze: "k njemu cemo doci i u njega cemo se nastaniti" - dakle vise osoba!

A prisustvo Oca i Sina u coveku je preko Duha Svetoga. Tako imas ne jednog, ne dva, vec Trojicu!

Slazemo se da je Svemoguci Bog Otac Jehova,
Slazemo se i da je na par mesta u Bibliji ,Sin Bozji ,Isus Hrist nazvan Bogom.
Sto se tice Svetog Duha ,on nikako ne moze da bude Bog.
Ni po jednoj tacki ,niti po jednom osnovu.
Eto postavio si mi pitanje na pocetku posta sa svojim odgovorom.
Dela apostolska 2:1-4
I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu.
Jesu li ucenici postali bogovi?,ili su ostali ljudi.
Imas mnogo primera u celoj Bibliji ,Sveti duh u Davidu itd itd....
U ovom primeru ljudi su se napunili svetim duhom i cinili cudesa....itd itd...,ali su ostali ljudi,dakle sveti duh je bozja delujuca sila ,a ne nikako bog!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Slazemo se da je Svemoguci Bog Otac Jehova,
Slazemo se i da je na par mesta u Bibliji ,Sin Bozji ,Isus Hrist nazvan Bogom.
Sto se tice Svetog Duha ,on nikako ne moze da bude Bog.
Ni po jednoj tacki ,niti po jednom osnovu.
Eto postavio si mi pitanje na pocetku posta sa svojim odgovorom.
Dela apostolska 2:1-4
I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu.
Jesu li ucenici postali bogovi?,ili su ostali ljudi.
Imas mnogo primera u celoj Bibliji ,Sveti duh u Davidu itd itd....
U ovom primeru ljudi su se napunili svetim duhom i cinili cudesa....itd itd...,ali su ostali ljudi,dakle sveti duh je bozja delujuca sila ,a ne nikako bog!!!

Bog je svugde, pa je i njegov Duh svugde, on te odrzava zivim, po njemu zivis i mices se i jesi.. Ali opet nisi Bog, samo zato sto je on u tebi..

Nije ovo odgovor na moje pitanje.

Ja sam citirao drugi tekst koji pokazuje da Isus i Otac borave u ljudima preko Svetog Duha.

Dakle imas Trojicu.

I rekao sam , ako je Duh u Bogu, onda se i on moze nazvati Bog, kao sto se Duh covekov noze nazvati covek..

To je po vasem shvatanju..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bog je svugde, pa je i njegov Duh svugde, on te odrzava zivim, po njemu zivis i mices se i jesi.. Ali opet nisi Bog, samo zato sto je on u tebi..

Nije ovo odgovor na moje pitanje.

Ja sam citirao drugi tekst koji pokazuje da Isus i Otac borave u ljudima preko Svetog Duha.

Dakle imas Trojicu.

I rekao sam , ako je Duh u Bogu, onda se i on moze nazvati Bog, kao sto se Duh covekov noze nazvati covek..

To je po vasem shvatanju..

A zasto bi se Bog Otac ili sin Bozji ustezali pa da kazu piscima Biblije da je Sveti Duh,Bog???
A sta mislis da po tvome i Bog Otac i Sin Bozji postanu ljudi???
Jovan 17:21
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
Hoce li i Bog Otac postati covek kad ljudi udju u njega????
Sve je do loseg prevoda,i to pravi zabunu.
uzmi skini Bible works 10,da bar imas neke osnovne stvari na raspolaganju...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A zasto bi se Bog Otac ili sin Bozji ustezali pa da kazu piscima Biblije da je Sveti Duh,Bog???

Jednostavno nisu rekli.

Cak ni Isusa ne nazivaju cesto Bogom, prvo zbog Jevreja, jer bi po njihovom shvatanju to bila hula..

Doveli bi sebe u opasnost..

Isusa su tek nakon njegove smrti nazvali Bogom, opet ustezuci se, iz straha da ih ne ubiju..

A zasto se vi ustezete da ga zovete Bogom, koji strah vi imate?

A sta mislis da po tvome i Bog Otac i Sin Bozji postanu ljudi???
Jovan 17:21
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
Hoce li i Bog Otac postati covek kad ljudi udju u njega????

Ovde se govori o duhovnom jedinstvu, a ne o fizickom. Ja ne tvrdim da je duhovno jedinstvo isto sto i fizicko...

Ja govorim o Svetom Duhu, za kojeg vi tvrdite da je "u Bogu", i zato pitam zasto onda njega ne zovete Bog?

Duh covecji je "covek"!

Onda, da li je Duh Sveti u Bogu , deo njega samog ili nije? - po vasoj teologiji.

I zasto ga onda ne zovete Bogom?

Sve je do loseg prevoda,i to pravi zabunu.
uzmi skini Bible works 10,da bar imas neke osnovne stvari na raspolaganju...

Ne treba mi to.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Slazemo se da je Svemoguci Bog Otac Jehova,
Slazemo se i da je na par mesta u Bibliji ,Sin Bozji ,Isus Hrist nazvan Bogom.

Da je neko Bog ne određuje naziv Bog nego karakter, što znači da je Isus Bog istiniti kao i Otac.

Ne mogu to JS da shvate jer su na nivou formalne logike dječijeg mlađeg uzrasta.

Sto se tice Svetog Duha ,on nikako ne moze da bude Bog.

Pa šta te neko ko nije Bog navodi na pokajanje, osvjedočava za grijeh.

Jesu li ucenici postali bogovi?,ili su ostali ljudi.

A ko je to rekao?

Imas mnogo primera u celoj Bibliji ,Sveti duh u Davidu itd itd....
U ovom primeru ljudi su se napunili svetim duhom i cinili cudesa....itd itd...,ali su ostali ljudi,dakle sveti duh je bozja delujuca sila ,a ne nikako bog!!!

Pa Bog je sila.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, pise i mnogo sto sta sto vi Jehovini svedoci ne prihvatate.

Eto recimo - u bibliji jasno pise da je Sveti Duh licnost ili osoba, a pise da on jedini zna sto je u Bogu, i da je hula na njega najveci greh.

Sada ti meni odgovori sledece.

Koja licnost zna sta je u Bogu i ujedno je najsvetija, osim Boga.

OBECANJE SVETOG DUHA KAO DRUGOG UTESITELJA:

`Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).


SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI:

`A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.
( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).


SVEDOCI ZA HRISTA:

`A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).


UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:

`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).


DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje, ( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).


POSLANI OD DUHA SVETOGA:

`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).


DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:

`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh ne dade. ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).


LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).


DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:

`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete.
( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).


DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po svojoj vlasti svakome kako hoće.
( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).


NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja. ( Efescima poslanica 4. 30 ).


SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:

`A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao nego Bogu. ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).


DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE:

`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom; ( dela Apostolska 20. 28 ).


DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).


------------------------------------------------------------------------

Drugo.

Gde u bibliji pise da ne smemo primiti tranfuziju krvi?
Zar ne pise jasno da ne treba jesti krv sa mesom zivotinja?

Trece.

Gde u bibliji pise da ce SAMO 144 000 otici na nebo?
Zar ne pise da se na nebu nalazi i veliko mnostvo pred prestolom okruzeni andjelima?

Gde u bibliji pise da su demoni spavali sa zenama?
Zar ne pise "SINOVI BOZJI"?

itd..itd..

Molim direktne odgovore GDE PISE, a ne misljenja Jehovinih svedoka da nesto ne pise ali se podrazumeva.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zaokret, pise i mnogo sto sta sto vi Jehovini svedoci ne prihvatate.

Eto recimo - u bibliji jasno pise da je Sveti Duh licnost ili osoba, a pise da on jedini zna sto je u Bogu, i da je hula na njega najveci greh.

Sada ti meni odgovori sledece.

Koja licnost zna sta je u Bogu i ujedno je najsvetija, osim Boga.

Piše u Bibliji i ovo da jedino Isus zna šta je u Ocu. Niko ne sina osim Otac i Oca osim Sina.

A u Patrijarsima EGW piše da je jedino Isus mogao prodrijeti u misli Oca.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pise i da ko pohuli na Duha Svetoga nema oprostaja, a ko pohuli na Oca ima oprostaja.

Kako to ako je Sveti Duh u Ocu, ili ako je on Otac???

Znaci da to nisu iste osobe, vec su razlicite osobe i vrse razlicite funkcije u planu spasenja.

Da je to sila ili energija, sta bi bilo briga energiju sto si pohulio na nju?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jednostavno nisu rekli.

Cak ni Isusa ne nazivaju cesto Bogom, prvo zbog Jevreja, jer bi po njihovom shvatanju to bila hula..

Doveli bi sebe u opasnost..

Isusa su tek nakon njegove smrti nazvali Bogom, opet ustezuci se, iz straha da ih ne ubiju..

A zasto se vi ustezete da ga zovete Bogom, koji strah vi imate?



Ovde se govori o duhovnom jedinstvu, a ne o fizickom. Ja ne tvrdim da je duhovno jedinstvo isto sto i fizicko...

Ja govorim o Svetom Duhu, za kojeg vi tvrdite da je "u Bogu", i zato pitam zasto onda njega ne zovete Bog?

Duh covecji je "covek"!

Onda, da li je Duh Sveti u Bogu , deo njega samog ili nije? - po vasoj teologiji.

I zasto ga onda ne zovete Bogom?



Ne treba mi to.

Nisu rekli iz prostog razloga jer Sveti duh nije ni osoba a kamoli bilo kakvi Bog.On je samo Bozje sredstvo kojim Bog deluje,nesto kao Bic Bozji...Moze li Bic Bozji da bude Bog???Ja kazem da ne moze,a ti?
Sto se tice isusa Hrista on je na 99% mesta nazvan Sinom Bozjim kao sto se istim imenom nazivaju i svi drugi Bozji andjeli. jesu li Bozji andjeli Bogovi jer su nazvani Bozjim sinovima???

Da je neko Bog ne određuje naziv Bog nego karakter, što znači da je Isus Bog istiniti kao i Otac.

Ne mogu to JS da shvate jer su na nivou formalne logike dječijeg mlađeg uzrasta.



Pa šta te neko ko nije Bog navodi na pokajanje, osvjedočava za grijeh.



A ko je to rekao?



Pa Bog je sila.
Pa hajde Tripo ,daj mi nadji na kolko mesta u Bibliji pise da je Isus Bog?,a na kolko Sin Bozji.
Kao drugo zasto pise i za Mojsija da je Bog???
Zar Bog Otac nema prava da daje titulu Bog onome kom zeli???ili je neznalica pa je pogresio,pa ga treba ukoriti???

Zaokret, pise i mnogo sto sta sto vi Jehovini svedoci ne prihvatate.

Eto recimo - u bibliji jasno pise da je Sveti Duh licnost ili osoba, a pise da on jedini zna sto je u Bogu, i da je hula na njega najveci greh.

Sada ti meni odgovori sledece.

Koja licnost zna sta je u Bogu i ujedno je najsvetija, osim Boga.

OBECANJE SVETOG DUHA KAO DRUGOG UTESITELJA:

`Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).


SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI:

`A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.
( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).


SVEDOCI ZA HRISTA:

`A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).


UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:

`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).


DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje, ( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).


POSLANI OD DUHA SVETOGA:

`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).


DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:

`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh ne dade. ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).


LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).


DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:

`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete.
( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).


DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po svojoj vlasti svakome kako hoće.
( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).


NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja. ( Efescima poslanica 4. 30 ).


SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:

`A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao nego Bogu. ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).


DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE:

`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom; ( dela Apostolska 20. 28 ).


DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).


------------------------------------------------------------------------

Drugo.

Gde u bibliji pise da ne smemo primiti tranfuziju krvi?
Zar ne pise jasno da ne treba jesti krv sa mesom zivotinja?

Trece.

Gde u bibliji pise da ce SAMO 144 000 otici na nebo?
Zar ne pise da se na nebu nalazi i veliko mnostvo pred prestolom okruzeni andjelima?

Gde u bibliji pise da su demoni spavali sa zenama?
Zar ne pise "SINOVI BOZJI"?

itd..itd..

Molim direktne odgovore GDE PISE, a ne misljenja Jehovinih svedoka da nesto ne pise ali se podrazumeva.

Zao mi je ,ali u Bibliji nigde ne pise da je Sveti Duh licnost ili osoba.To sto pise na nekim mestima da je osoba,to je obicna personifikacija,ako znas sta je to.
Nadalje Svetim duhom ne samo da mogu da se napune ljudi,vec taj isti sveti duh,moze da bude i zivotinja .Secas li se kad se isus Hrist krstio kako se na njegovu glavu spustio sveti duh kao Golub. Jel Golub zivotinja,ptica,ili Bog??? da neces mozda i ptice da zoves Bogovima???
Drugo pisemo na svaku posebnu temu
transfuzija
144000
itd...
Ovo je tema o ateizmu koji se priblizava svome usponu i kad ce da se zabrane sve religije ,jer samo truju ljude raznoraznim glupostima umesto da bogati lepo u miru kradu novac od siromasnih...Bogati su nametnuli narodu religiju ,dok su mogli da kontrolisu narod.Sada kad polako gube kontrolu,pa dok je ne izgube,sve vise ce se distancirati od religije...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisu rekli iz prostog razloga jer Sveti duh nije ni osoba a kamoli bilo kakvi Bog.On je samo Bozje sredstvo kojim Bog deluje,nesto kao Bic Bozji...Moze li Bic Bozji da bude Bog???Ja kazem da ne moze,a ti?

Formalizam u shvatanju Biblije.

Pa hajde Tripo ,daj mi nadji na kolko mesta u Bibliji pise da je Isus Bog?,a na kolko Sin Bozji.

Isto formalizam, da i ja sam sin, samo nisam čovjek. MOj otac je čovjek jer je otac.
 
Natrag
Top