Uspon Ateizma i propast krive Religije

Sta mislite o Ateizmu?

  • Ne verujem u Boga,Bog ne postoji,Religiju treba unistiti.

    Votes: 1 25,0%
  • Bog mozda i postoji,ali sigurno ne kako propovedaju verske vodje moga naroda.

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u jednog Boga Oca

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u trojstvo

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u vanzemaljce na drugim planetama

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.258
Nisam ni mislio na tebe.

niko neće reći da mrzi čak ni izvan hrišć. I ko sikreno voli i ko ne.

Ipak Biblija daje jasan okvir ko iskreno voli, a ko ne. a svi misle da vole.

Sad te nisam najbolje razumeo.

Evo ovako:

Ja se ne suprotstavljam namerno Bogu time sto necu da drzim subotu, vec verujem da Bog to ne zahteva.

I da me sutra osvedoci da gresim, ja bih drzao.

Da li cu ja biti spasen , po ovom tvom shvatanju "motiva"?

*Pokusavam samo da shvatim ovo tvoje razmisljanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.258
Tripo, ne mrze oni dekalog, jer danas ni jedan Hrišćanin ne bi ni u ludilu rekao da trebamo da kršimo bilo koju zapovest.
Njima je do subote, i na nju imaju pik, a posebno na one koji je poštuju.

Još nešto.

Današnja borba između Hrišćanstva i ateizma, nije borba između činjenica postojanja biblijskih ličnosti, jer i ateistička nauka priznaje biblijske ličnosti kao postojeće, već je to borba između SUBOTE, i ATEISTIČKE TEORIJE EVOLUCIJE.

Jedna propagira istinu - da je Bog tvorac svega vidljivog i nevidljivog, a druga - da je svet nastao sam od sebe evolutivnim procesima, i da nikakav tvorac ne postoji.

Pa Laodikeja jeste do subote, ali je to zbog stihova u NZ i suprotnom razumevanju tih stihova kao sto je onaj u kolosanima 2:16.

A zasto bi nesto neko imao protiv vas samo iz razloga sto drzite subotu?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja se ne suprotstavljam namerno Bogu time sto necu da drzim subotu, vec verujem da Bog to ne zahteva.

Suprostavljaš jer si osvjedočen u tu istinu. Kažeš i da si držao, vjerujem ti da jesi.

I da me sutra osvedoci da gresim, ja bih drzao.

Pa već si osvjedočen. Znaš kako je glasio zakon u vezi toga u SZ.

Da li cu ja biti spasen , po ovom tvom shvatanju "motiva"?

Sada nema izgovora, jer svako misli da ima ispravan motiv, ali je samo ispravan onaj po Bibliji.

Lično uvjerenje je pred Bogom ništa.

*Pokusavam samo da shvatim ovo tvoje razmisljanje.

Shvati Bibliju, a ne mene.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dobru vijest javljaju svi. Opet promocija org. i propovijedanje sebe.



I nije samo preko vas nego i preko drugih. Tako da to nije mjerilo.



Imaju je i drugi.



Zapamćeno i kod drugih.



Nema puno smisla tema bez ateista.

Jel tvoja organizacija trguje sa vasom literaturom?
Zar je vi ne naplacujete?,i to neke skromne tiraze na nesto malo jezika???
Kolko naplacujete vasu literaturu???

A dal Bog Otac ili pak njegov Sin ,nas Gospod isus Hrist zeli da se naplacuje ono sto su oni kazali u Bibliji???
E pa u skladu sa tim JS ne naplacuju milionske tiraze svoje literature na svim jezicima...

Zato sto vi ne radite argumentovano objavljivanje dobre vesti,ateisti se sve vise i vise osiljavaju i na kraju ce vas zgaziti.,jer su vase nauke smesne i lako oborive.,a ni vi sami ne mozete da ih odbranite ,jer ih branite samo iz ponosa da ste u pravu,a ne zbog toga sto ste sigurni u vasu nauku...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jel tvoja organizacija trguje sa vasom literaturom?
Zar je vi ne naplacujete?,i to neke skromne tiraze na nesto malo jezika???
Kolko naplacujete vasu literaturu???

besplatno časopise djele u apotekama i po tržnim centrima i avionima itd. to nije mjerilo.

A dal Bog Otac ili pak njegov Sin ,nas Gospod isus Hrist zeli da se naplacuje ono sto su oni kazali u Bibliji???
E pa u skladu sa tim JS ne naplacuju milionske tiraze svoje literature na svim jezicima...

Nisi čitao Bibliju.

Zato sto vi ne radite argumentovano objavljivanje dobre vesti,ateisti se sve vise i vise osiljavaju i na kraju ce vas zgaziti.,

ti ateisti imaju bolji karakter od većine vjernika tradio. vjera i vas.

er su vase nauke smesne i lako oborive.,

To svako kaže, vidim da si svoje dokazao Biblijom.

a ni vi sami ne mozete da ih odbranite

Jesi isključio razum? Da daješ klevete bez dokaza.

jer ih branite samo iz ponosa da ste u pravu,a ne zbog toga sto ste sigurni u vasu nauku...

Ti si jedino siguran u KS, a nisi u Bibliju jer si je morao promijeniti da bi nastavio da vjeruješ u ono što ti KS kaže. Nikakva vjera u svoja učenja.

Sve ste pokazali sa biblijom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
besplatno časopise djele u apotekama i po tržnim centrima i avionima itd. to nije mjerilo.



Nisi čitao Bibliju.



ti ateisti imaju bolji karakter od većine vjernika tradio. vjera i vas.



To svako kaže, vidim da si svoje dokazao Biblijom.



Jesi isključio razum? Da daješ klevete bez dokaza.



Ti si jedino siguran u KS, a nisi u Bibliju jer si je morao promijeniti da bi nastavio da vjeruješ u ono što ti KS kaže. Nikakva vjera u svoja učenja.

Sve ste pokazali sa biblijom.

Posto je tema o ateizmu ,ti tvrdis da ateisti imaju bolji karakter od JS???
A kakav je to karakter?Jel onaj sto svakog dana citamo u hronikama crnih vesti???Kako to da se nigde u tim vestima ne spominju JS???
Ko su ti iz dnevnih vesti?dal ateisti ili tvoji suvernici???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Posto je tema o ateizmu ,ti tvrdis da ateisti imaju bolji karakter od JS???

100% jer bi i oni kao takvi pomogli mnogi da nekom treba krv.

A kakav je to karakter?

Bolji od vašeg, čak ljudi koji smatraju da Bog ne postoji.

Jel onaj sto svakog dana citamo u hronikama crnih vesti???

A ti znaš da su oni koji su izašli u crnoj hronici ateisti ili vjernici. Pa i fariseji su bili vjernici nisu bili ateisti.Gora je lažna vjera nego ateizam.

Kako to da se nigde u tim vestima ne spominju JS???

Spominjete se i vi kada ne date krv, a neko umre. Zatim svojim agresivnim sektašenjem izazivate mržnju kod drugih i napade.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
100% jer bi i oni kao takvi pomogli mnogi da nekom treba krv.



Bolji od vašeg, čak ljudi koji smatraju da Bog ne postoji.



A ti znaš da su oni koji su izašli u crnoj hronici ateisti ili vjernici. Pa i fariseji su bili vjernici nisu bili ateisti.Gora je lažna vjera nego ateizam.



Spominjete se i vi kada ne date krv, a neko umre. Zatim svojim agresivnim sektašenjem izazivate mržnju kod drugih i napade.

Potpuno si pogresno obavesten
Jehovini svedoci nisu savrseni,gresni su,ali se trude da budu dobri gradjani.
JS niti primaju niti daju krv jer je to suprotno Bozjem zakonu o krvi.
Ateisti veruju da nema Boga ,ali i to je vrsta vere,i tacno je da je i to bolje nego verovati u Boga kakvog vi propovedate,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, kakvog Boga mi to propovedamo.

Svako nek pročita knjigu "Da li je to kula, od B Samarđije" pa neka se uveri iz iskustva bivših Jehovinih svedoka - kakav je to vaš Bog.

Ne postoji u bibliji zakon o transfuziji krvi, već o jedenju ćivotinjskog mesa sa krvlju.

Subjektivni trud čoveka da bude dobar je jalov, ako nije dopustio Bogu da ga promeni Duhom Svetim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, kakvog Boga mi to propovedamo.

Svako nek pročita knjigu "Da li je to kula, od B Samarđije" pa neka se uveri iz iskustva bivših Jehovinih svedoka - kakav je to vaš Bog.

Ne postoji u bibliji zakon o transfuziji krvi, već o jedenju ćivotinjskog mesa sa krvlju.

Subjektivni trud čoveka da bude dobar je jalov, ako nije dopustio Bogu da ga promeni Duhom Svetim.

Nazalost vi propovedate trojednog boga,vi tvrdite da je vas bog trojstvo,da su podjednaki Otac ,Sin i sveti duh,a gde ces vise sa bogohulstvom???
Bog Otac je Jedan i on je Glavni i jedini Pravi Bog ,ali ti i tvoji to ne priznajete.Vi mu vestacki stvarate konkurenciju,rivalstvo sto je odvratno.
 
Natrag
Top