Temperament

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Kolerik,na zalost.
Da ima bar malo mixa sa drugim vrstama temperamenta mislim da bi i meni i ljudima u mom okruzenju bilo lepse i lakse.
Naravno,vremenom sam naucila da se kontrolisem,ali kada me nesto iznenadi,dzaba godine rada na seb,progovaram nepatvorena ja.
Mozda da pokusam sa vodom u ustima,ko zna?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ono što je priroda "usadila" u nas, mi možemo povremeno, sa većim ili manjim naporom, potisnuti, ali nikada definitivno promijeniti.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
O, da, mnogo puta mi je bilo žao poslije nekog naglog postupka, za koji kasnije uvidim da je mogao biti i drukčiji. Ali, šta da se radi? Ne može čovjek iz svoje kože! Velika mana kolerika je što ne mogu "izbrojiti do deset". Ja sam probao, ali nisam uspio nabrojati ni do tri!!!:):):)


Што ми је ово нешто познато! smile3. Мислила сам да ће се годинама то променити али авај, ништа од мојих надања.:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Naravno, postoje testovi kojim se tip temperamenta utvrdjuje.
Ja sam popularni sangvinik, podtemperament mi je kolerik, jako cudna kombinacija, ali mi odgovara. :girl_wacko: ;)
S jedne strane samo zabava, zabava i zabava, a s druge strane, hvala koleriku koji poslije sve dovodi u red. :cool:
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
30
Radila sam jednom test koji ti kao odredi tvoju kombinaciju od ova ponudjena 4 tipa. Ne sjecam se vise sto sam ispala...

Prastara je to podjela koju vise nitko ne shvaca ozbiljno i svi smo neka mjesavina, a ne iskljucivo jedan tip, zato vi koji pokusavate brojati do 10 ne ocajavajte, samo trebate stupiti u kontakt sa svojom ljeznijom i mirnijom stranom :blum3: :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Radila sam jednom test koji ti kao odredi tvoju kombinaciju od ova ponudjena 4 tipa. Ne sjecam se vise sto sam ispala...

Prastara je to podjela koju vise nitko ne shvaca ozbiljno i svi smo neka mjesavina, a ne iskljucivo jedan tip, zato vi koji pokusavate brojati do 10 ne ocajavajte, samo trebate stupiti u kontakt sa svojom ljeznijom i mirnijom stranom :blum3: :)

Ima li neka nova podjela temperamenata? Koliko znam nema. Možda postoje neke "varijacije na temu", ali sve one moraju polaziti od već pomenute osnovne podjele. Stoji to da smo djelimično mješavina raznih emocija kao i njihovog intenziteta, ali nikad u tolikoj mjeri da bi sve mogli izjednačiti, ili, bolje rečeno, uprosječiti. Uvijek na kraju dominira osnovni temperament.
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
30
Postoji vjerujem cijela hrpa novih podjela i vjerovatno im je polazna ideja bila Hipokratova podjela, ali su ovi tipovi mnogo sareniji. Evo ovo su ti neke od njih, iako jako slicne:
Keirseyeva: Keirsey Temperament Sorter - Wikipedia, the free encyclopedia

I link na test: Kiersey Temperament Test

Myers_briggsova: Myers-Briggs Type Indicator - Wikipedia, the free encyclopedia

I ovdje je valjda isto neki testic mada ne znam koliko moze posluziti: Myers Briggs Personality Test MBTI Personality Types


Ja isto vjerujem da se covjek tesko mijenja, tj. tesko mijenja svoj 'temperament' - to je ono s cim se jednostavno rodis, ali te ne mora u potpunosti odredjivati, ono sto mozes promijeniti je nosenje sa svojim temperamentom kakav god on bio..
S jedne strane postoji temperament kao urodjena kvaliteta, a s druge karakter koji se razvija i uci tijekom zivota.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
ali i karakter nije jednak i univerzalan za sve svere čovekovog života,generalno sam karakteran ali ne za sve i uvek...
kao i temperament...mene nešto razbesni a nešto me ostavlja flegmatičnim...
razum ne igra presudnu ulogu ni u prvom ni u drugom slučaju....bar kod mene...
sve u svemu stalni miks za doživotnu zanimaciju tipa "sam sa sobom"...
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Ima li neka nova podjela temperamenata? Koliko znam nema. Možda postoje neke "varijacije na temu", ali sve one moraju polaziti od već pomenute osnovne podjele. Stoji to da smo djelimično mješavina raznih emocija kao i njihovog intenziteta, ali nikad u tolikoj mjeri da bi sve mogli izjednačiti, ili, bolje rečeno, uprosječiti. Uvijek na kraju dominira osnovni temperament.

Ima:
1. Baksuz :???:
2. Kontraš (uvek kontrira i kad ne misli tako)wacko2
3. Histerik (šizi za sve i svašta):-x
4. Namćor ili mrgud tommy
5. Durča (uvek se duri, bez obzira na situaciju)
6. Smeško (uvek je nasmejan):hi:


Šalim se :blum3:
 
Natrag
Top