Temperament

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464

"Temperamentom se naziva za čovjeka karakteristična sveukupnost psihičkih osobina..." - ovako počinje jedna definaicija temperamenta. Temperament u mnogome određuje karakter čovjeka i njegovo ponašanje. Temperament se ne uči. Čovjek se rađa sa određenom vrstom temperamenta.
Kao što je poznato, postoje četiri vrste termperamenta:
1. kolerik - osjećanja se javljaju brzo i jaka su;
2. sangvinik - osjećanja se javljaju brzo ali su slaba;
3. melanholik - osjećanja se javaljaju sporo ali su jaka i
4 flegmantik - osjećanja se javljaju sporo i slaba su.

U koju vrstu spadate vi i kako se nosite sa svojim temperamentom?
Da li bi ste voljeli da je drukčiji nego što jeste?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja sam kolerik, ali sam s godinama naučila da se smirujem i kontrolišem. :)
Volim sebe ovakvu, ne bih volela da sam drukčija.
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Ne mogu reći da pripadam jednom tipu temperamenta, ma bilo ko od nas, svi smo kombinacija gore navedenog, ali na različite načine. Ja sam sangvinik/kolerik/melanholik i najmanjim delom flegma. :D ne bih ja tu ništa menjala
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne mogu reći da pripadam jednom tipu temperamenta, ma bilo ko od nas, svi smo kombinacija gore navedenog, ali na različite načine. Ja sam sangvinik/kolerik/melanholik i najmanjim delom flegma. :D ne bih ja tu ništa menjala

"Ćud je ženska smiješna rabota...." ...kaže Njegoš. Ti to potvrđuješ:)
Šalim se malo, valjda se naćeš naljutiti?
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
"Ćud je ženska smiješna rabota...." ...kaže Njegoš. Ti to potvrđuješ:)
Šalim se malo, valjda se naćeš naljutiti?

:girl_haha:

Zašto bih se ljutila kad je stvarno tako...kom tipu ti pripadaš? smile3

Ili si i ti rabota? :girl_haha:
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Pa, sad, ne znam da li sam rabota, ali znam da sam kolerik i to pravi predstavnik svoje vrste:)

Što se moglo zaključiti :)
Moj brat je kolerik, kad vidim zbog čega se sve nervira, zbog čega "plane", nekad ga i ne razumem...često mu kažem usijana glavo stavi prst na vrelo čelo...
Je li ti nekad to zasmetalo, mislim je li ti bilo žao što si nekad nešto uradio ili rekao, a da pre toga ne kažeš, čekaj da vidim gde sam, sad polako da analiziramo, može li drugačije, na bolji, lakši, lepši način...vraćam se na tvoje pitanje iz prvog posta...

Da li bi ste voljeli da je drukčiji nego što jeste?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Previše je kategorizovano da bi se za bilo šta odlučio, ali u sangvinika i flegmatika se najmanje uklapam, mada vrlo često ostavljam drugačiji utisak...na one koji me ne znaju :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Što se moglo zaključiti :)
Moj brat je kolerik, kad vidim zbog čega se sve nervira, zbog čega "plane", nekad ga i ne razumem...često mu kažem usijana glavo stavi prst na vrelo čelo...
Je li ti nekad to zasmetalo, mislim je li ti bilo žao što si nekad nešto uradio ili rekao, a da pre toga ne kažeš, čekaj da vidim gde sam, sad polako da analiziramo, može li drugačije, na bolji, lakši, lepši način...vraćam se na tvoje pitanje iz prvog posta...

Da li bi ste voljeli da je drukčiji nego što jeste?

O, da, mnogo puta mi je bilo žao poslije nekog naglog postupka, za koji kasnije uvidim da je mogao biti i drukčiji. Ali, šta da se radi? Ne može čovjek iz svoje kože! Velika mana kolerika je što ne mogu "izbrojiti do deset". Ja sam probao, ali nisam uspio nabrojati ni do tri!!!:):):)
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
O, da, mnogo puta mi je bilo žao poslije nekog naglog postupka, za koji kasnije uvidim da je mogao biti i drukčiji. Ali, šta da se radi? Ne može čovjek iz svoje kože! Velika mana kolerika je što ne mogu "izbrojiti do deset". Ja sam probao, ali nisam uspio nabrojati ni do tri!!!:):):)

hahaha davno sam bratu rekla da broji do deset nema šanse, još on namerno da me zeza broji unazad ;)
 
Natrag
Top