Sveto Trojstvo

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E to je upravo tvoj centralni problem , sto ne mozes ili ne zelis da shvatis mnozinu koja se otkriva u jednini.

Sledeci tekst upravo otkriva tvoje nerazumevanje.

Dakle Bog je odlucio da stvori coveka i on kaze:

"Потом рече Бог ( ELOHIM ):

Po tvom tumacenju Bog bi sada trebao da kaze:

"да NACINIM човјека по својему обличју као што sam JA"

Ali kao sto vidimo Bog ne govori u jednini - vec u mnozini:


"Потом рече Бог ( ELOHIM ) да начинимо човјека по својему обличју, као што смо ми,
који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од цијеле земље и од свијех животиња што се мичу по земљи.
И створи Бог човјека по обличју својему, по обличју Божијему створи га;
мушко и женско створи их" ( 1 Mojsijeva 1. 26 - 27 )

Nadam se da razumes.
Bog ovde sebe pretstavlja kao onoga u kome su vise licnosti koje se dogovaraju da stvore coveka po svom liku, po liku Boga koga one cine.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
E to je upravo tvoj centralni problem , sto ne mozes ili ne zelis da shvatis mnozinu koja se otkriva u jednini.

Sledeci tekst upravo otkriva tvoje nerazumevanje.

Dakle Bog je odlucio da stvori coveka i on kaze:

"Потом рече Бог ( ELOHIM ):

Po tvom tumacenju Bog bi sada trebao da kaze:

"да NACINIM човјека по својему обличју као што sam JA"

Ali kao sto vidimo Bog ne govori u jednini - vec u mnozini:


"Потом рече Бог ( ELOHIM ) да начинимо човјека по својему обличју, као што смо ми,
који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од цијеле земље и од свијех животиња што се мичу по земљи.
И створи Бог човјека по обличју својему, по обличју Божијему створи га;
мушко и женско створи их" ( 1 Mojsijeva 1. 26 - 27 )

Nadam se da razumes.
Bog ovde sebe pretstavlja kao onoga u kome su vise licnosti koje se dogovaraju da stvore coveka po svom liku, po liku Boga koga one cine.



Ako je množina onda nije jedan BOG nego su mnošto sama logika ti to nalaže tako ne treba ja da te učim.

E a ako su množina onda mi odgovori na pitanje:

Koliko Bogova ima u tu mnoštvo što ti zoveš "MNOŽINA" ?

Ne razumem sve dok si nelogičan i sve dok ne govoriš sa nekom vezom.
Eto razumem da kažeš da su tvoji Bogovi mnošto! Zato te pitam koliko im je Broj? da li ti to razumeš?


Još jednom:

Da li misliš da reče Bog ili da BOGOVI REKOŠE? podvuci šta si mislio da te svi možemo razumeti o čemu ti ovde pričaš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema tri Boga, vec jedan Bog u kome postoje tri licnosti povezane uovnim vezama koj mi ni ne razumemo na pravi nacin.

Tvoja ljudska logika ti je prepreka za razumevanje, jer ti treba Bozansko prosvetljenje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nema tri Boga, vec jedan Bog u kome postoje tri licnosti povezane uovnim vezama koj mi ni ne razumemo na pravi nacin.

Tvoja ljudska logika ti je prepreka za razumevanje, jer ti treba Bozansko prosvetljenje.

Dakle Isus sam po sebi nije Bog! tako?

Veze i vezice me ne zanimaju, nego pojasni si tvoju veru oko Elohima mnoštva, to mene zanima.

Jednostavno pitanje

Da li je Isus Bog?
Da li je Sveti Duh Bog?
Da li je Bog, Bog?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ja sam vec pokazao definiciju reci ,,BOG'' biblijskim stihovima gore. Pokazao sam da sotona nikad nije nazvan ,bog' , pokazao sam da Mojsije nije nazvan ,bog' , pokazao sam da ,andjeli' nisu nazvani bogovi, da ljudi nisu nazvani ,,bogovi''. Ali neki su ovde suvise ponosni da bi to priznali.
AApocketz samo ti koristi rečnike a bibliju i njene stihove zaobilazi.
*Laodikeja, ja mislim da bilo koji dokaz da daš on ce to izvrnuti.
Sto je žalosno, neki ljudi prosto boluju od: ,,praznih priča i zapitkivanja'' kao sto kaže i apostol. I upozorava nas da se takvih stvari ,,klonimo''.
Izgleda nekima ne vredi govoriti, ma koliko mi iz dobre namere i ljubavi to pokušavali, ima razloga zašto do nekih to ne može dopreti. Bog im je zatvorio ,,oči da ne vide''.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
još jednom prijatelji,spoznati Boga je jedan t ežak posao a nosi i pogibao. nikejci su se bavili takom pameću i gde je završilo,u priči o tri boga a arijevci kao grupa su se kontra od toga ODMETNULI da Isus nije Bog koji je došao u telu.jedan Bog koji je ogrnuo ljudsku prirodu.tako su obe strane podbacile ili predbacile,otišli su od suštine spoznaje spašenja,krštenja u jednog Boga tj. u ime Isusa Hrista i duhom svetim. time se svaki čovek našao u opasnosti da umre u gresima,kako nikejac trojičar,tako i arijevac. jer i sinedrionu je Isus jasno podvukao u jovanu 8.da ako ne veruju da je on Ja jesam umreće u svojim gresima. jevrejske vođe nisu i pored vere u Jahvea kao jednoga prepoznali Jahvea u Hristu. niti njegovo obećanje da će kako je proricao doći kao jedini spasitelj.takod a ime Isusa u krštenju nosi veru u to obećanje u jedinog spasitElja jAHVEA. ZATO AKO SE čovek ne krsti u to jedino ime dato pod nebom za spas duše Isusa Hrista čovek zaobilazi u stvari Pismo tj. zaobilazi u tom imenu otkrivenog Jahvea Spasitelja kao što Jehošua ime Isusovo je u originalu nosilo znamenje. zato je anđeo došao i rekao roditeljima da nazovu dete Isus ,citirajuć upravo najveća proroštva iz isaije,7.i 9 gl. to što se ima roditi rekao je anđeo biće emanuilo,tj. Bog sa nama Jahve Bog sa nama sa ljudima na zemlji,ne kaže čovek sa nama već Bog sa nama.potom kada je rekao kako će ime dati detetu to je bilo jasno ispunjenje proroštva iz 9 gl. sin nam se rodi,(Isus je došao u telu i to ta objava je nazvana sin )i ime će mu biti Otac večni,tako to što će se roditi biće Emanuilo,Bog sa nama a ime Oca večnog je Jehošua,ili Isus ili Jahve spasitelj. ovo je Reč Gospodnja i ako ovo odbacimo kroz odbacivanje imena u krštenju mi odbacujemo jedini autoritet Pismo.tako da svako drugo iskrivljeno verovanje ne dolazi od Duha Božjega ,vrć od prevarnog duha laži,bilo trojstvo ILI arijevska jeres,jer obe mašaju otkrivenje jednog Boga u imenu Jehošua u krštenju te obe grupe do dnaas krštavaju u trojičnu formuilu bez imena Isus unutar.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle Isus sam po sebi nije Bog! tako?

Veze i vezice me ne zanimaju, nego pojasni si tvoju veru oko Elohima mnoštva, to mene zanima.

Jednostavno pitanje

Da li je Isus Bog?
Da li je Sveti Duh Bog?
Da li je Bog, Bog?

Naravno da te ne zanimaju veze izmedju Bozanskih licnosti, i to je jos jedan problem vise tvog nerazumevanja.

Sve tri licnosti Bozanstva su jednake u svakom pogledu, i one cine jednog Boga.
Njihove duhovne pa i fizicke veze upravo ukazuju ovu cinjenicu da su oni jedno.
Oni su iste prirode - imaju istu telesnu i duhovnu prirodu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Dobro da li si ti primetio razliku u bibliji izmedju reci ''Sveti Duh'' , i ''dah''?
Ti tvrdis da je Ruah=Sveti Duh.

''Dah'' je nesto drugo:

Дух Божји створио ме је, и дах Свемогућега дао ми је живот. (Јов 33)

To su dve razlicite stvari..
''Duh Bozji'' je ''Sveti Duh'' a ''Dah'' se daje da bi podario zivot.
''Dah'' je Bog dunuo u nos Adamu kada ga je oziveo.


Eto i Adrian ti je naveo stih:
''А Господ је Дух: а где је Дух онде је слобода.''
Dakle GOSPOD BOG==SVETI DUH.

Odnosno tacnije po ispravnoj teologiji Sveti Duh je u Bogu, kao sto je i Isus u Bogu..


Citira mi taj stih gde navodno u tvojoj Bibliji piše Sveti Duh, pa da ga pristudiramo zajedno.

Naravno da te ne zanimaju veze izmedju Bozanskih licnosti, i to je jos jedan problem vise tvog nerazumevanja.

Sve tri licnosti Bozanstva su jednake u svakom pogledu, i one cine jednog Boga.
Njihove duhovne pa i fizicke veze upravo ukazuju ovu cinjenicu da su oni jedno.
Oni su iste prirode - imaju istu telesnu i duhovnu prirodu.


Naravno da mene to ne zanima! A što bi mene i zanimala nečija dogma i krivovera, zašto?

Gde u tvojoj bibliji piše:
Tri Božanske ličnosti, Trojedini Bog?

Ja sam ti lepo napisao ko je prvi koristio termin Trojstvo a potom sam te pitao da mi kažeš i ko je prvi izmislio termin TROJEDINI, Trojedan ili Tri u jedan? Vidiš ja još uvek strpljivo čekam da mi ti pojasniš tu tvoju veru ali ti je kriješ. Nećeš ni ovde na interetu to da pojasniš a kako bi ti tek išao kako Isus kaže po dvoje i da jevanđeliziraju radosnu vest po celom svetu?
Nemaš ni logike a ni Biblijske istine a ti i dalje ponavljaš ko papagaj ono što nisi svatio ne znaš ili nisi razumeo.

Pitao sam te šta znači TROJSTVO? hoćeš li sad da mi to pojasniš? nećeš, jer ta tvoja vera je bez razumevanja.
Vreme je da izađete čisti i da pojasnite šta u stvari zagovarate tim TROJEDNIM Bogom mnošta iz množine u jedninu?
Odakle vam ta nauka, ko je taj što je osnovao i kada? Hajd izjasnite se da li je i vaš Bog i Otac isti taj Hristov Bog i Otac ili vi imate neke druge Bogove mnoštva?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Citira mi taj stih gde navodno u tvojoj Bibliji piše Sveti Duh, pa da ga pristudiramo zajedno.

Zašto da ti citiram? Kaže se: ,,Sveti Duh'' i to na vise mesta. Sam Isus kaze: ,,a pomocnik Duh Sveti'' (jov. 14:26) .(ef. 4:30) kaze: ,,ne zalostite Svetog Duha'' , (1. jovan 5:7) kaze: ''Otac Rec i Sveti Duh''.. itd..

Naravno da mene to ne zanima! A što bi mene i zanimala nečija dogma i krivovera, zašto?

Tebe ništa ne zanima sta mi govorimo, pa je i ovaj razgovor besmislen. I tvoji postovi su besmisleni. Čovek ti da argumente a ti ih preskaces, a hvatas se za reci i termine. Tebi ne vredi ni 1001. Dokaz.


a kako bi ti tek išao kako Isus kaže po dvoje i da jevanđeliziraju radosnu vest po celom svetu?

Da si Jehovin svedok to sam vec naslutio, samo nisam bio siguran. Sad vidim da jesi, samo su oni tako puni sebe, i ,,oni sve znaju''. Procitao si brošuru ,,da li treba verovati u trojstvo'' i sada si ekspert.
Lepo se izjasni, pa da vidimo da li je i vaša ostala nauka suprotna bibliji, kao sto vidimo da je i vaš ''dualizam''.
Da se razumemo, nemam ja nista protiv J.S. vec protiv njihove lazne nauke, koja vara ljude...



još jednom prijatelji,spoznati Boga je jedan t ežak posao a nosi i pogibao. nikejci su se bavili takom pameću i gde je završilo,u priči o tri boga a arijevci kao grupa su se kontra od toga ODMETNULI da Isus nije Bog koji je došao u telu.jedan Bog koji je ogrnuo ljudsku prirodu.tako su obe strane podbacile ili predbacile,otišli su od suštine spoznaje spašenja...

Mrsavkicu, ja znam da si ti mnogo duhovan covek.
I dobro si rekao ''pokusavajuci da spoznaju Boga''.
A evo i ti pokusavas da ga spoznas, kao i ostali na ovom forumu pa imas svoja gledista o tome ''ko je on''.
Ja Bozje bice ne pokusavam da dokucim, jer znam da ga svojim razumom ne mogu spoznati. Kako spoznati osobu koju ni citav svemir ne moze obuhvatiti?
Za mene je dovoljno ono sto kaze biblija o njemu, a to je sledece:

-Otac se naziva Bogom.
-Sin se naziva Bogom.
-Sveti Duh ''se moze nazvati Bogom'' > (jer iz Boga izlazi i sastavni je deo njegovog bica i licnosti).

Da li je to troje jedno i na koji nacin, potpuno je irelevantno.

Ja nemam 3 Boga, niti imam 2 kao J.S.
Za mene je on jedan i jedini, jer to biblija tako uci.
Njegovo bice niko od nas svojom logikom i razumom ne moze spoznati.
Zato je skroz glupo to pokusavati.
I kao sto si rekao to je dovelo do razdvajanja licnosti Boga.
Pa ovde J.S. tvrde da je Isus ''mali bog'' , A Jehova ''Veliki Bog''.
To je politeizam.

Insistitanje na terminima, kao: ''rec trojstvo se ne spominje u bibliji'' je po meni glupo. Ako tekst iz 1.jovanove 5:7 kaze: ''Troje je sto svedoce na nebu: 'Otac, Rec i Sveti Duh' i ovo je troje JEDNO'' , onda je to za mene tako kako pise i nikako drugacije.

Isus je zapovedio da se krsti u: ''Ime Oca i Sina i Svetoga Duha'' , ja te reci ne mogu niti zelim izbaciti izbaciti iz biblije, jer je i dokazano da su njegov sastavni deo.
Ignorisanje tih i slicnih reci vodi u razdvajanje Boga, pa ga onda negde imamo 1, negde 2. a negde 3 Boga.
I ljudski pokusaj da se to razume vode u pogibao i jeres.

Opet, kada kazes - ''samo Isus je Bog''> ti ignorises brojne stihove koji kazu da nije. Posebno Jovan 1:1, gde se kaze da je: ''Rec bila kod Boga, i rec bese Bog'' , tu ih imas dva ''Boga''.
Biblija nije ''politeisticka knjiga'' kako po ucenju J.S. ispada, niti ovo mozes tumaciti da se radi o jednom Bogu.
''Niti moze biti vise Bogova sem Jednog Jedinog i Svemoguceg Jahvea'', kao sto pismo u SZ uci.
Ako uzmes sta je Isus govorio i potvrdio: ''Ja i Otac jedno smo'' i ''koji vide mene vide Oca'' , pa one reci iz Jovana 5:7: ''I ovo je troje jedno'' , ono sto je naizgled problem postaje sasvim jasno..

Dakle ja nemam vise Bogova, za mene je:

-Otac Bog
-Sin je Bog
-Sveti duh je Bog(jer je u njegovom bicu).

''I ovo troje je jedno''.(1. jovanova 5:7).
Nema potrebe ovo razdvajati i od toga praviti: jednog, dva ili tri Boga.
Biblija je jasna.
Nazovi ti to trojstvo, ili kako god drugo, tekstovi su jasni...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citira mi taj stih gde navodno u tvojoj Bibliji piše Sveti Duh, pa da ga pristudiramo zajedno.




Naravno da mene to ne zanima! A što bi mene i zanimala nečija dogma i krivovera, zašto?

Gde u tvojoj bibliji piše:
Tri Božanske ličnosti, Trojedini Bog?

Ovo su pitanja na koja je vec vise puta odgovoreno, posebno je dat ceo kontekst koji ukazuje na Boga kao zajednicu tri licnosti Bozanstva.

Istima, u bibliji ne postoji izraz "Trojstvo" ali postoji izraz "Troje koje se odnosi na Boga Oca, Isusa Hrista i Svetog Duha., sto potvrdjuje sam kontekst biblije.

TRI LICNOSTI BOZANSTVA - OTAC, REC ( ISUS HRISTOS ), I SVETI DUH SVEDOCE NA NEBU I ONI SU JEDNO:

"Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno" ( 1 Jovanova 5. 7 )

U spisima biblije se spominje izraz u kome su sadrzana obelezja i funkcije koje Sveti Duh obavlja na zemlji, to je `PARAKLETOS, a znaci `ONAJ KOJI JE POZVAN DA STOJI PORED NEKOGA DA MU PRUZI POTREBNU POMOC, ili kako biblija na nekim mestima navodi `UTESITELJ.

Sledeci navedeni biblijski tekstovi, govore o prirodi i ulozi Svetoga Duha.


OBECANJE SVETOG DUHA KAO DRUGOG UTESITELJA:

`Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).


SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI:

`A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.
( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).


SVEDOCI ZA HRISTA:

`A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).


UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:

`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).


DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje, ( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).


POSLANI OD DUHA SVETOGA:

`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).


DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:

`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh ne dade. ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).


LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).


DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete.
( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).


DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po svojoj vlasti svakome kako hoće.
( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).


NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:
`I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja. ( Efescima poslanica 4. 30 ).


SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:

`A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao nego Bogu. ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).


DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE:

`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom; ( dela Apostolska 20. 28 ).


DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).
 
Natrag
Top