Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
AApocketz..
Ajde ovde posto na temi 'jovan 1:1' izbegavas da das odgovor.

Tri pitanja za tebe..
Prva dva:

Da li se u bibliji Otac naziva Bogom?
Da li se u bibliji Isus naziva Bogom?
Pa zaboravio si reci za Sotonu i njega se naziva BOGOM ne mozes to zaobici , sta ces onda reci sada ima tri bogova:D
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Pa zaboravio si reci za Sotonu i njega se naziva BOGOM ne mozes to zaobici , sta ces onda reci sada ima tri bogova:D

Pa lepo to znaci za tebe je i sotona bog?
Ja to nisam rekao vec su to vase reci. Nigde se on ne naziva ''bog'' - kada se kaze: ,,bog ovoga sveta'' to se misli u negativnom smislu, zato sto je ''sam sebe proglasio za boga''.
A ja sam biblijom pokazao da se niko sem jedinog i svemoguceg Jahvea ne moze nazvati ''BOGOM'' i da ta titula pripada samo njemu.
Nigde Bog nije nazvao sotonu ''bogom'' jer da je njemu dao tu titulu on ne bi imao razloga da se pobuni.
Upravo zato sto nije bio ''bog'' i sto je zeleo to da postane on se pobunio, kao i ostali ''andjeli'' sa njim, jer su zeleli da postanu ''bogovi''.

Zato ta vasa tvrdnja da se ''andjeli'' i ljudi u bibliji nazivaju ''bogovi'' ne stoji.
Kada se za njih kaze da su ''bogovi'' - onda je to u negativnom smislu - jer su oni sami sebe proglasili za ''bogove'' i tada im se Bog ruga i kaze: ''ja rekoh bogovi ste, ali cete kao sinovi covecji pomreti svi''.
Titula Bog pripada samo jednom i jedinom Svemogucem Bogu:

(Isaija 45,5)Ja sam Gospod, i nema drugoga, osim mene nema Boga;
(Isaija 40,18) S kim ćete dakle izjednačiti Boga?
(Isaija 46,9) jer sam ja Bog, i nema drugoga Boga, i niko nije kao ja.
''JA SAM BOG LJUBOMORAN!''
''I SLAVE SVOJE NECU DATI DRUGOME"


Vi ignorisete jasne biblijske stihove!

Upravo zato je i nastao rat na nebu, jer su se drugi proglasavali za ''bogove'' i sad vi to hocete da predstavite kao nesto pozitivno, i jos koristite kao razlog da ''umanjite Isusa''.
Isus Hristos nije unapredjen u Boga, on je oduvek bio Bog.
Sotona je bio ljubomoran na njega pa je i on hteo to da postane. Zato je doslo do pobune..
I sada ovde na zemlji on opet ''umanjuje Isusa'' kroz laznu nauku i vase crkve koje ga prave manjim, ''to je antihristov duh'' koji se ispoljava. On ga mrzi, a vi to pravite kao nesto pozitivno i jos podsticete, i ne razumete bibliju, pa ste gnevni na sve koji vole Hrista i koji ga velicaju.
Vi izvrcete jasne reci biblije, da bi ste poduprli svoju dogmu. To je vise nego strasno..

Kada se za Mojsija kaze ''bog'': ne kaze se tamo - ''ti ces Biti Bog'' nego ''ti ces biti mocan kao Bog'', to je razlicito od onog sto vi tvrdite. On mu nije dao tu ''titulu''.(pogledaj druge prevode, pogledaj izvorne manuskripte).
Mojsija niko od ljudi nije zvao ''Boze Mojsije'' jer bi to bilo 'bogohuljenje', dok su Isusa Hrista i drugi ljudi zvali ''Bogom''.
Znaci nikada, ali nikada, Bog nikoga nije nazvao ''Bogom'' , on je ''ljubomoran'' na svakog ko se zove ''Bog''. ''I slave svoje nece dati drugome''.
Razlog greha i rata na nebu je upravo taj, sto Bog nikome nije dopustio da se zove ''Bog''. On je jedan i jedini.
Hristos se naziva ''Bog'' , zato sto on to stvarno jeste.
To je skroz drugacije od ovoga sto pricate, i zao mi je sto vi to nerazumete..

Istrazi bibliju i nemoj biti lakoveran, videces da je ovo sto ja pricam istina...
Procitaj prethodne postove i nemoj brzati, nisi procitao pa pricas i pricas, i ne razumes...
Nije uopste smesno, zato se nemoj smejati...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je stvoren pre svake stvari, početak Bogžijeg stvaranja.


Jovan 8,25.Tada mu govorahu: ko si ti? I reče im Isus: početak, kako vam i kažem.

Otkr. 3,14.I anđelu Laodikijske crkve napiši: tako govori Amin, svjedok vjerni i istiniti, početak stvorenja Božijeg

Kol. 1,18.I on je glava tijelu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvijeh, da bude on u svemu prvi;

Ja kada ne znam onda pitam, a pitam sve dok ne dobijem odgovor.

Pitanje glasi:
Ako je Isus početak! kao i prvorodni iz mrtvih, u čemu je "ON" Isus u svemu prvi?

početak Bogžijeg stvaranja - ne znaci da je Isus stvoren, vec da je on Bog stvoritelj, onaj pre koga nije nista bilo, on je pocetak sveg zivota i sve pronalazi svoj pocetak i uzrok u njemu.

On je prvorodjeni iz mrtvih, i nikako drugacije.

"Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu.
I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi" ( Kolosanima 1. 16 - 18 )

Izraz "PRVI" ( Grcki: ARCHE - znaci: prvi po polozaju, nad, vrhovni. ).
To znaci de je Isus prvi po polozaju, vrhovni, nad svim bicima, on je Bog od koga sve potice i sve pronalazi svoj pocetak i uzrok u njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da pnovimo ko nije zapamtio da ga postsetim.

Evo šta kaže
TheFreeDictionary

1. God
a. A being conceived as the perfect, omnipotent, omniscient originator and ruler of the universe,
the principal object of faith and worship in monotheistic religions.
b. The force, effect, or a manifestation or aspect of this being.
2. A being of supernatural powers or attributes, believed in and worshiped by a people, especially a male deity thought to control some part of nature or reality.
3. An image of a supernatural being; an idol.
4. One that is worshiped, idealized, or followed: Money was their god.
5. A very handsome man.
6. A powerful ruler or despot.


Tako vidimo da kada kažemo "BOG" to može da se odnosi i na:
Moćnog vladara ili Despot. jedan koji je obožavan, idolizira, sledi:Novac je njihov bog (vliko slovo ili malo slovo)
Oblik nadprirodnog bića, idol. Ili biće nadprirodne moći ili atributa, koji ima kontrolu nekod dela prirode ili stvarnosti, božanstvo koje ljudi ili narod obožava. Bog može da bude neko koji ima veliku moć, znanje ili snagu.

To je definicija reči "BOG" ako neko to ne zna iz predrasude pretpostavlja da se to odnosi samo na njihovog Boga, recimo kod Ortodoxa to se odnosi samo na Presvetu Trojstvo(Tri Boga koji su sami po sebi Bogovi, ali posebne osobe i različite ličnosti koje su u jedan skup kao sklop, jedan tim! ali sa razlikom da Bog sin i Bog Sveti Duh su unatar Boga Oca)
U Bibliji nalazimo da se Mojsije "naziva Bogom" nad Faraonom ili recimo Sotona se naziva "Bogom ovoga sveta" BOG, Bog ili bog ista je definicija, a da li se piše veliko slovo ili malo slovo to zavisi od odluke pisara i njegove pisaljke. Recimo ako je pisar mislio da je to veliki BOG onda tako piše ali ako pisar umislio da je to manji bog ili lažni bog onda tako i piše.
U Bibliji nalazimo imena raznih "BOGOVA" koji su razni narodi obožavali.

Za sada navešćemo neke Bogove našeg naroda :
Bog Svarog, Bog Perun, Bog Svetovid, Bog Dajbog, Bog Veleš, Bog Podzviž, Bog Radigast, Bog Triglav, Bog Rujevit itd.

Neko će iz predrasude reći "To su Paganski Bogovi ili lažni Bogovi, ali oni koji su sami sebe pravili Bogovima" i da oni imaju samo jednog TRO jednog Boga.

Da zaključimo: Kad se izgovara reč "BOG" ništa nije određeno na koga se misli, videli smo iz Dikcionara definiciju da se to jednostavno odnosi na nešto što se obožava kao osoba ili stvar.

Preuzeto sa Webstera lili TheFreeDictionary.


Za Laodikeju, kratko i jasno.

Only GOD Almighty has no beginning and no end!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
početak Bogžijeg stvaranja - ne znaci da je Isus stvoren, vec da je on Bog stvoritelj, onaj pre koga nije nista bilo, on je pocetak sveg zivota i sve pronalazi svoj pocetak i uzrok u njemu.

On je prvorodjeni iz mrtvih, i nikako drugacije.

"Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu.
I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi" ( Kolosanima 1. 16 - 18 )

Izraz "PRVI" ( Grcki: ARCHE - znaci: prvi po polozaju, nad, vrhovni. ).
To znaci de je Isus prvi po polozaju, vrhovni, nad svim bicima, on je Bog od koga sve potice i sve pronalazi svoj pocetak i uzrok u njemu.


Da proverimo o čemu Laodikeja ovde govori kad kaže da Grčka reč ARCHE znači: prvi po položaju, nad vrhovni

Tako je napisao da neupućeni bude zaveden i prevaren kako Isus je Prvi! neka pojasni šta je mislio kada je napisao "PO POLOŽAJU" da li to znači da Isus je najveći njegov Bog ili "Bog nad Bogovima Bog" i tako može da se svati, tačno?

Prvo da vidimo šta kaže Dikcionar


ἀρχή Strong's G746 - archē
  1. beginning, origin
  2. the person or thing that commences, the first person or thing in a series, the leader
  3. that by which anything begins to be, the origin, the active cause
  4. the extremity of a thing

    1. of the corners of a sail
  5. the first place, principality, rule, magistracy
    1. of angels and demons
Uzimajući u obzir Biblijsko naučavanje "Prvo lice ili stvar u nizu!" više odgovara jer Isus nije Bog stvoritelj (Dezinformacija da se neupućeni zavode i upropaste). Biblija uči da je Bog JEHOVA taj koji je stvoritelj i da je "ON" stvara posrestvom Isusa kao glavnog majstora.

Mar. 10,6.A u početku stvorenja muža i ženu stvorio ih je Bog.

Neka Laodikeja pojasni ko je ovde taj Bog što je stvorio u početku stvorenja? Koliko se ja sećam naučavaš da je Bog sklop ili skup kao jedan tim od mnoštva u jednini. E vidiš ako su mnoštvo onda nije samo Isus stvoritelj kako si ti izmislio. Dakle Laodikeja dogovori se sam sa tobom pa mi kaži da li je Isus stvoritelj ili i Presveta Trojca?

Napomena tebi da se ja uvek pridržvam Bibliskog učenje gde piše:
Izaja 44,24 Ovako govori Gospod, izbavitelj tvoj, koji te je sazdao od utrobe materine: ja Gospod načinih sve: razapeh nebo sam, rasprostrijeh zemlju sam sobom;

Vidiš koristim tvoju Bibliju, tako! E sad vrati nazad što si reko da su Izraelci izbacili a dodali Gospod, da i ostali čitaoci foruma znaju o čemu mi ovde govorimo.

Kako vidimo nema istine u Laodikejca već mu je cilj da vara i prevari one koji nisu informisani, sramota za nekog koji sebe smatra hrišćaninom što to tako radi.


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravnoo da je svet stvorio Bog u kome su tri licnosti, dokazi su vec prilozeni gde Bog kao Elohim stvara "I RECE BOG - ELOHIM DA NACINIMO COVEKA KAO STO SMO MI...PO SVOJEMU LIKU"

"U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU...I DUH BOZJI DIZASE SE NAD VODOM"

Elohim Bog i licnosti Bozanstva medjusobno diskutuju prilikom stvaranja, tu je Duh Sveti.
Dakle, kontekst je jasan, svet je stvarao Bog u kome su tri licnosti koje su zajedno planirale i ucestvovale u stvaraju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Naravnoo da je svet stvorio Bog u kome su tri licnosti, dokazi su vec prilozeni gde Bog kao Elohim stvara "I RECE BOG - ELOHIM DA NACINIMO COVEKA KAO STO SMO MI...PO SVOJEMU LIKU"

"U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU...I DUH BOZJI DIZASE SE NAD VODOM"

Elohim Bog i licnosti Bozanstva medjusobno diskutuju prilikom stvaranja, tu je Duh Sveti.
Dakle, kontekst je jasan, svet je stvarao Bog u kome su tri licnosti koje su zajedno planirale i ucestvovale u stvaraju.


Onda popravi si grešku gde si napisao da je Isus stvoritelj! to treba da je dezinforamcija. Ili je Isus stvoritelj ili su Presveta Trijada mnoštvo Bogova ili množina u jednini.
Toliko logike ima u to što ti veruješ isto kao i kad neko kaže: Okruglo je pa na ćoše"

A gde u tvojoj Bibliji piše

Jedan Bog u kome su tri ličnosti? da mi bar jedan stih iz te tvoje Biblije.

Nego imaš komentar na moj post ili skrećeš temi razgovor tvojom dogmom koja se bazira na sve osim Biblije,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus jeste stvoritelj jer on je Bog zajedno sa Ocem i Svetim Duhom, a kao sto vidimo sve tri licnosti su ucestvovale u stvaranju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Isus jeste stvoritelj jer on je Bog zajedno sa Ocem i Svetim Duhom, a kao sto vidimo sve tri licnosti su ucestvovale u stvaranju.


Ne odgovaraš na pitanja kad je u pitanju tvoja vera, zašto?

Ako je Isus stvoritelj zajedno sa još dva Boga onda treba da se držiš i gramatike a i matematike.

Zna se šta je Jedan a šta su tri isto što i Stvoritelj al Stvoritelji, ima li i kod vas Adventista toga?
Vidiš ako su sve tri ličosti učestvovale u stvaranju onda su sve tri ličnosti "STVORITELJI" a ne Isus stvoritelj, razumeš?


Nego nisi mi dao komentar na gornji post, Zašto širiš dezinformacije o Isusu i rugaš se jedinom Bogu i Ocu našemu YHWH?
 
Natrag
Top