Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Не каже се: Бог Дух, већ Дух Божији, као што је тело људско.
Potpuno je to meni jasno.
Ali mi nije jasno, zasto vi u nekim slucajevima izokrecete i govorite 'Bog Sveti Duh', a tako u Bibliji niko nije radio. Ne mozete bolje poznati Boga od ucitelja!

Nema tu nista moja licna ili necija tudja, ja ne sledim nicije tudje dogme, vec ono sto u bibliji pise.
Kao pravoslavac sam krsten...
Uredu Pravoslavac si. Ali to sto pricas veze nema sa pravoslavljem ni sa dogmom o trojstvu. Ne mozes uzeti Bibliju i tumaciti na svoj nacin, osim ako radis samo ono sto je Apostol Pavle radio i nista drugo!
Moras imati u vidu da termin 'Bog Sveti Duh', nikada nije izasao iz njegovih usta! Ako govoris drugacije ne sledis ga!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nema tu nista moja licna ili necija tudja, ja ne sledim nicije tudje dogme, vec ono sto u bibliji pise.
Kao pravoslavac sam krsten...

AApocketz samo ti kopiraj J.S. bibliju sa njihovog sajta koja prevodi pogresno...
A da uzmemo da tumacimo nece biti dobro po tebe...

Nisam ja kopirao ni jednom Bibliju JEHOVINIH SVEDOKA eto koliko ti znaš, važno ti je da ih klevećeš.
Šta smo rekli hoćeš i ti da mi pojasniš ko je taj tvoj Sveti Duh, šta je Sveti Duh ili ćeš da spamuješ i provociraš?
Ne zanima meni ni šta si ti a ni ko si ti, mene zanima dal ti znaš šta govoriš i na osnovu čega to govoriš.

Imaš li i nešto validno ili samo "Pričam ti priču" ja ti kažem, tako je!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не, него ти имаш два бога, ми имамо једног Тројединог. Ти кажеш да је Отац Бог и да је Син (анђео који постаде човек) постао Бог, а да нису један исти Бог. Значи да имаш два бога. Ако већ тако сагледаваш и сабираш ствари.

Дакле, по науци која се овде може видети: анђео може постати човек, а бити УНАПРЕЂЕН у Бога. Као да се животиња може унапредити у човека. То је немогуће. Зато ми говоримо да је Исус Богочовек, а не анђео-човек који добије ЧИН Бога.


Ако ја кажем: Бог Отац или Бог Син или Бог Свети Дух, ја заправо мислим на једног јединог Бога, јер су и Отац и Син и Свети Дух не три бога, већ Један једини Бог.

Као што смо нас тројица хришћани, тако изговарамо: Тактичар хришћанин, Мирослав хришћанин, Аки хришћанин...

Колико хришћана има? Ти кажеш три. Ја кажем да постоји само један (тип хришћана). Ти бројиш световно (сабираш), док ја гледам јединствено. Нема више (типова) хришћана, има само искрених хришћана, остали се никако не могу убрајати у Цркву све док се не врате на правилно исповедање вере.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Не, него ти имаш два бога, ми имамо једног Тројединог. Ти кажеш да је Отац Бог и да је Син (анђео који постаде човек) постао Бог, а да нису један исти Бог. Значи да имаш два бога. Ако већ тако сагледаваш и сабираш ствари.

Дакле, по науци која се овде може видети: анђео може постати човек, а бити УНАПРЕЂЕН у Бога. Као да се животиња може унапредити у човека. То је немогуће. Зато ми говоримо да је Исус Богочовек, а не анђео-човек који добије ЧИН Бога.


Ja sam ti lepo priložio sta normalni a i kulturni svet misli kada je reč o BOGU a ti što to ne svataš to je tvoj problem.

Nije potrebno da govoriš u moje ime ja ću!
Moj Bog je JEHOVA on je jedan JEHOVA i imam jednog moćnog suvladara kome je data velika vlast a to je Gospod moj Isus Hristos.
Ti što imaš Trojedinog Boga odnosno kako si malo gore reko da imaš Boga koji sedi u drugom Bogu to ni logika nije na tvoju stranu pa to dvoje da budu Trojedini. A druga je priča što se moja vera barira na ono što sam tu malo gore priložio u više primera dok ti osim što pričaš priču bez pokrića, pametnom je dosta.

Pričaj ti priče u ime tvoje vere a ne meći reči u ničija usta jer ni tvoje ne znaš čim ti imaš Boga koji sedi u Bogu koji jeste ali nije jer je Bogočovek i to sve tebi Trojedini Bog, malo logike tu ima a Biblijskoke nauke još manje.

Šta kažete ko je taj što vam izmislio Presveto Trojstvo ili Trojedinog Boga i kada?

Napisao sam malo gore, da li je ovo http://serbianforum.org/threads/sveto-trojstvo.32949/page-159#post-1376837 tačno?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Nisam ja kopirao ni jednom Bibliju JEHOVINIH SVEDOKA eto koliko ti znaš, važno ti je da ih klevećeš.
Šta smo rekli hoćeš i ti da mi pojasniš ko je taj tvoj Sveti Duh, šta je Sveti Duh ili ćeš da spamuješ i provociraš?
Ne zanima meni ni šta si ti a ni ko si ti, mene zanima dal ti znaš šta govoriš i na osnovu čega to govoriš.

Imaš li i nešto validno ili samo "Pričam ti priču" ja ti kažem, tako je!

Pa nisam ja tebi ni odgovarao ko sam. Odgovorio sam Takticaru koji me je pitao.
Lepo ti je odgovoreno gore na sve tvoje stihove. Pa ih sad pojasni.
I objasni kako ''andjeo'' ili bilo koji ''covek'' moze da se unapredi u ''boga''?
Da li to biblija uci ''politeizmu'' ili je ona ''monoteisticka'' knjiga.
Kako god da okrenes po vama ispada da je politeisticka.
Vi imate ''dva Boga''

Znaci po vama, svaki covek moze teziti da postane Bozanstvo!
U cemu je onda satana pogresio sto je zeleo da se ''izjednaci sa Bogom''.
U cemu je pogresio sto je zeleo da ''bude kao Bog''?
Zar ga Bog nije mogao unaprediti???
Jel mu Bog Otac to dozvolio?
Jel dozvolio da se nazove ''Bog''?
Naravno da Nije! Nego ga je izbacio sve sa neba i isprasio ga po turu!
A vi kazete, da svaki ''covek'' ili ''andjeo'' moze postati ''bog'' i da jeste ''bog''.
I da je Otac Isusa unapredio u Boga?
Kakave li nakaradne teologije!

Izaja 45,5.Ja sam Gospod, i nema drugoga, osim mene nema boga;
Izaja 40,18. S kim ćete dakle izjednačiti Boga?
Izaja 46,9 jer sam ja Bog, i nema drugoga Boga, i niko nije kao ja.
''
JA SAM BOG LJUBOMORAN!''
''
I SLAVE SVOJE NECU DATI DRUGOME"

KAKO ONDA BILO KOGA MOZE UNAPREDITI U BOGA???
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Vidi ovom hrišćaninu, njemu jedan Bog sedi u drugom Bogu, kako to? Dobro a gde sedi taj tvoj Treći Gospod Bog?

Ти се заправо ругаш Христосовим речима, не мени. Дух Свети не "седи" нигде јер је Он свугде. Како је Бог Свеприсутан? Наравно Духом Својим. Ви заиста сагледавате као да су Отац и Син људски отац и син. Ближи сте грчком паганском сагледавању где врховни бог може имати децу са женама. Отац је сву Своју мудрост отелотворио и објавио, а то што се родило назива се Син Божији.

То није плод телесног чина (сачувај ме, Боже!), већ духовног. Чији је Дух који је то учинио? Божији. Чији је Син? Божији. Одакле је Мудрост (Реч)? Од Бога. Коме се враћа? Богу. Шта беше у почетку? Реч. Да ли је Син (Реч) старији од Оца? Не, јер у почетку се роди Мудрост Божија (Реч), и та Мудрост беше у Бога, и Бог беше Мудрост. Та Мудрост поста тело.

Мени је лако, Бог ми даде да разумем, али ми је срце жалостиво када видим колико њих не разуме, али се радо бори против хришћанства називајући га паганским. Што се тако не борите са будистима, хиндусима или муслиманима? Е, ту је већ друга прича. Онда сте пуни разумевања. Баш са онима који оспоравају Сина и Светога Духа, са браћом по (не)вери.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pa nisam ja tebi ni odgovarao ko sam. Odgovorio sam Takticaru koji me je pitao.
Lepo ti je odgovoreno gore na sve tvoje stihove. Pa ih sad pojasni.
I objasni kako ''andjeo'' ili bilo koji ''covek'' moze da se unapredi u ''boga''?
Da li to biblija uci ''politeizmu'' ili je ona ''monoteisticka'' knjiga.
Kako god da okrenes po vama ispada da je politeisticka.
Vi imate ''dva Boga''

Znaci po vama, svaki covek moze teziti da postane Bozanstvo!
U cemu je onda satana pogresio sto je zeleo da se ''izjednaci sa Bogom''.
U cemu je pogresio sto je zeleo da ''bude kao Bog''?
Zar ga Bog nije mogao unaprediti???
Jel mu Bog Otac to dozvolio?
Jel dozvolio da se nazove ''Bog''?
Naravno da Nije! Nego ga je izbacio sve sa neba i isprasio ga po turu!
A vi kazete, da svaki ''covek'' ili ''andjeo'' moze postati ''bog'' i da jeste ''bog''.
I da je Otac Isusa unapredio u Boga?
Kakave li nakaradne teologije!

Izaja 45,5.Ja sam Gospod, i nema drugoga, osim mene nema boga;
Izaja 40,18. S kim ćete dakle izjednačiti Boga?
Izaja 46,9 jer sam ja Bog, i nema drugoga Boga, i niko nije kao ja.
''
JA SAM BOG LJUBOMORAN!''
''
I SLAVE SVOJE NECU DATI DRUGOME"

KAKO ONDA BILO KOGA MOZE UNAPREDITI U BOGA???


Izmišljaš! i bogohuliš da Bog ne može i nije sposoban sebi postaviti moćnog suvladara, i ako hoće dati, da daje kako i kome hoće. Nego ti si tu da odrediš koga a i kako će?
Ovo je tema o Presvetom Trojstvu drži se teme. Ni ono što sam ti obijasnio nisi svatio, prvo to prostudiraj pa onda idemo dalje na ostale tvoje zablude.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Izmišljaš! i bogohuliš da Bog ne može i nije sposoban sebi postaviti moćnog suvladara, i ako hoće dati, da daje kako i kome hoće. Nego ti si tu da odrediš koga a i kako će?
Ovo je tema o Presvetom Trojstvu drži se teme. Ni ono što sam ti obijasnio nisi svatio, prvo to prostudiraj pa onda idemo dalje na ostale tvoje zablude.

Pa ti ne citas uopste sta sam ja napisao nego se pravis slep?
Tekst biblije ti kaze ''DA ON NECE DATI SLAVE SVOJE NIKOME''!
"DA NIKOM NECE DATI TITULU BOG".
Ne govorim to ja nego sveto pismo!

U cemu je satana pogresio sto je zeleo da ''bude bog''?.
Zar ga Bog nije mogao unaprediti???
Jel mu Bog Otac to dozvolio?
Jel dozvolio da se nazove ''Bog''?
Naravno da Nije! Nego ga je izbacio sa neba.
Zasto???
Pokazao sam ti gore da se niko po tekstovima iz biblije ne moze nazvati ''bogom''.

A zasto je satana trazio da ''postane bog'', ako su po tebi svi ''andjeli vec bogovi''??
To su tvoje reci i tumacenje da Otac ''andjele naziva bogovima''.
Dakle ako je vec imao ono sto je zeleo, a to je biti ''bog'', sta je onda satana trazio uopste?
Znaci tvoja teologija je toliko nakaradna da je to strasno..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Znaci tvoja teologija je toliko nakaradna da je to strasno..

Ма, није. Ми смо у заблуди, како не видиш?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Dobro! al hajd neka oni što veruju u Presvetu Trojcu neka nam pojasne tu njihovu Teologiju i bez ljutnje i klevetanja da ih napadamo.

Eto počeo sam od početka pa im dam šansu da pročitaju što sam priložio i da mi pojasne dal je to tačno a ako nije zašto nije, pa da ja nastavim.
Kad njima nije cilj da jevanđeliziraju Jednoga Boga i Oca našega nego to Sveto Trojstvo neka onda iskoriste priliku niko im ne brani da pišu šta god napišu. Ali kad im se nešto osporava onda neka ulože i malo truda da to pojasne i što je važno da da vidimo da li je to Biblijsko učenje ili nije.


Evo ja ću da nastavim
Before the Nicene Creed
Since Christianity is a religion derived from Judaism, it should not be a surprise that from the beginning it has been adamantlymonotheistic. The early 2nd century Apologists like Justin Martyr rejected Marcionite and Gnostic dualism wholeheartedly and asserted the oneness of God in strong, almost Platonistic language.

The difficulty present in early Christianity was integrating this strongly monotheistic tradition with the new revelation available in Jesus Christ. Essentially, this new revelation was that God had made Himself known through and in the person of Jesus of Nazareth, the hoped-for Messiah of Israel. This God-Man was clearly described as being divine, yet was presented as a distinct person from God the Father. Christ himself revealed the coming Spirit of God who also possessed divine attributes and too was spoken of as distinct from the Father. These statements of Jesus, along with the teaching of the epistles of Paul and John, presented a unique theological challenge to the early Christians.

By the close of the New Testament era, there were clear statements of Christ's pre-existence and His role in the creation of the world (cf. John 1). From the words of the NT Scriptures alone there were nascent suggestions of Trinitarianism in various liturgical formulations of the early church; for instance, baptisms in the Church were always done in the name of the Father, the Son and the Holy Spirit.

Speaking of Trinitarianism in the ante-Nicene period is somewhat anachronistic, since the word Trinity (Lat. trinitas) was first coined by the Latin father Tertullian in the 2nd century, and the Trinitarian doctrine was not solidified as dogma until the early 4th century. A systematic presentation of the development of Trinitarian theology is best seen in a roughly chronological fashion, from the the Canon of Scripture, through the early church fathers, and the world-defying Athanasius. However, Roger Olson reminds us that "Christian belief in God as triune did not arise in the fourth century with Roman emporer Constantine and the Christian bishops that he dominated. Belief that it arose then as part of a vague paganizing or Hellenizing of Christianity is a caricature often promoted by anti-trinitarian cults and sects" (Roger Olson, The Mosaic of Christian Belief, p. 135)
ne postoji način da se tumači nešto što nikad niti jedan vernik i pisac Biblije nije verovao do nikeje zaključno,kada je to bilo definitivno u debati a početkom 4.veka konačno prevara je stupila na dejstvo i izmenuto je krštenje vodom i Duhom.vođstvo Duha zamenuto je vođstvom čoveka- drvo života je zamenuto drvetom znanja. život je zamenut smrću.
zato je svaki pokušaj tumačenja božanstva katastrofalan. ako se tome ne možemo naučiti kroz prvi incident take vrste kada je hus sin hamov počeo da tumači boćanstvo u vavilonskom konceptu kule i doneo haos onda neka se samo taka praksa nastavi dalje posle nikeje i kao ovde i opet će doneti zamajavanje i haos. sve što treba čoveku je da uradi isto što i vernici apostolske grupe,da se pokaju,krste kao i ovi u ime Isusa Hrisata a ne da tumače naprazno,i da ištu krštenje Duhom,te žive jedan apsolutno posvežen život u vođstvu svetoga Duha i strahu Gospodnjem. ja sam napominjao da ovde nema straha Gospodnjega. gde god je raspravka kaže reč i svađa gd eje tu je svaka zla stvar i to je od zloga ,ne od gore od Boga.
 
Natrag
Top