S kim je razgovarao Saul kod vračare?

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana, nije lepo iznositi neistine, jer istina je jedna i ona se nikada nije menjala u Adventistickoj crkvi.

To prodaj onome kome možeš a nama koji pročitasmo Jelenine plagijate čusmo šta reče vaš lider o raznim tačkama učenja i kako je često ponavljala kako je to ISTINA ZA ONO VREME a posle je nosila drugu istinu opet za ono vreme....samo bolesna osoba može to ne čuti i biti omamljena Orionom i Jelenom koja je očekivala da postane muško i bude muška devica,čekala je i da za njenog života dođe Gospod jer je tako prorokovala i reče da neće proći više od 20 god. a Isus će doći,branila je ženidbu i udaju kao i konzumiranje mesne hrane a Biblija nam jasno kaže koji duhovi to čine.

I šta ti odgovori na ono pitanje gde upitah imaju li telo pali anđeli i imaju li telo demoni....đe zapelo jarane?
Ne rekoh li ti na početku pisanja na forumu da moraš pristupiti ozbiljnije i da samnom ne možeš igrati tu igru,da si me poslušao nebi se obrukao već bi naučio mnogo toga i bio Bogu zahvalan ovako omiljela ti jelenina kupka u kalu.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti se brukas prijatelju, jer tebi forum sluzi samo za izvrtanje tudjih reci koje vadis iz konteksta i prikazujes u pogresnom svetlu, i za napade na druge.

Nista ne stoji od onoga sto tvrdis za Ellen White, vec si ti to vesto upakovao u svoju ambalazu, i ja koji poznajem sve o cemu je govorila ellen White - svedocim da iznosis neistine ili poluistine upakovane tako da izgledaju po tvom modelu, kako bi zavele neupucene.

Bozja rec savetuje "Ne iznosi lazna svedocanstva" ali tebe Bozja rec ne zanima, vec je tebi iskljucivo stalo do toga da druge diskreditujes u pokusaju, i da se dobro u tome zabavis..

Mene nisi prevario, a za druge se molim da prepoznaju tvoj duh ironije, cinizma, pakosti, zloce, neljubavnosti, neozbiljnosti..itd, jer ko moze verovati takvom coveku koji nema osnovnu kulturu ponasanja na javnom mestu kakav je forum, vec prosipa svoje bezumlje i toga se ne stdi.

Neka mi ostali oproste za ove reci, ali ovo su sve cinjenice..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ti se brukas prijatelju, jer tebi forum sluzi samo za izvrtanje tudjih reci koje vadis iz konteksta i prikazujes u pogresnom svetlu, i za napade na druge.

Nista ne stoji od onoga sto tvrdis za Ellen White, vec si ti to vesto upakovao u svoju ambalazu, i ja koji poznajem sve o cemu je govorila ellen White - svedocim da iznosis neistine ili poluistine upakovane tako da izgledaju po tvom modelu, kako bi zavele neupucene.

Bozja rec savetuje "Ne iznosi lazna svedocanstva" ali tebe Bozja rec ne zanima, vec je tebi iskljucivo stalo do toga da druge diskreditujes u pokusaju, i da se dobro u tome zabavis..

Mene nisi prevario, a za druge se molim da prepoznaju tvoj duh ironije, cinizma, pakosti, zloce, neljubavnosti, neozbiljnosti..itd, jer ko moze verovati takvom coveku koji nema osnovnu kulturu ponasanja na javnom mestu kakav je forum, vec prosipa svoje bezumlje i toga se ne stdi.

Neka mi ostali oproste za ove reci, ali ovo su sve cinjenice..

Idi...!
Slavko,ti to izvergla po nalogu ili onako odokativno iz svog šešira?
Moje tvrdnje su istinite i svi što su isčitali sabrane plagijate veštice znaju da SVE što rekoh jeste tako isad ćeš i sam morati potvrditi moje reči kao istinite inače će citatima veštice dokazati kako otvoreno lagiš:

1.Da li je veca izjavila kako neće proći ni 20 god.a Isus će doći?
2.Da li je veca izjavila kako je Bog na Orionu?
3.Da li je veca pisala protiv konzumiranja mesne hrane?
4.Da li je veca govorila kako se ne trebaju ženiti niti udavati jer to nije mudro činiti?
5.Da li je veca izjavila kako će biti među 144000 SINOVA Izrailevijeh?(pod uslovom da ostane verna onom sa Oriona koji joj to i obeća)

Hajde kulturo ponašanja gukni da čujemo ko lagi koza ili rog:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

1.Da li je veca izjavila kako neće proći ni 20 god.a Isus će doći?


Ne poznajes kontekst dogadjaja i kako je Bog tada vodio svoj narod, i kako je otkrivao svoju volju i namere,

Isus je trebao da dodje jos u ono vreme 1890 godine, ali je njegov dolazak odlozen jer Bozji narod nije obavio misiju koju mu je Bog dao.


2.Da li je veca izjavila kako je Bog na Orionu?

Ne, ona nikada nije izjavila da je Bog na Orionu niti na bilo kojoj planeti ili sazvezdju.

Ono o cemu je ona pisala je to - da ce prilikom Hristovog drugog dolaska on proci kroz Orionovu maglinu na putu ka zemlji.

Znaci, dolazice iz Bozjeg carstva, ali ce na putu ka zemlji proci kroz Orionovu maglinu.


3.Da li je veca pisala protiv konzumiranja mesne hrane?

Ne, vec je u kontekstu pisanja o zdravoj ishrani davala savete da je vegetarijanska ishrana najbolja i za coveciji um, telo i duh.

4.Da li je veca govorila kako se ne trebaju ženiti niti udavati jer to nije mudro činiti?

Ne, ona je svuda pisala o potrebi bracne zajednice kao Bozanskoj ustanovi.
Postoje cele knjige napisane o porodici i porodicnom zivotu u domu, odgajanju i vaspitanju dece, o ljubavi..itd..


5.Da li je veca izjavila kako će biti među 144000 SINOVA Izrailevijeh? (pod uslovom da ostane verna onom sa Oriona koji joj to i obeća)

Ne, nego SA brojem 144 000 a ne u njegovom broju, kao i svi spaseni koji ce zajedno SA 144000 biti zajedno na nebu.

Napomena:

144000 po bibliji sadrzi i muskarce i zene, jer se biblijski izraz "PARTENOI" odnosi i na muski i na zenski rod. i oni se nisu opoganili sa laznim crkvama i njihovim ucenjima.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1.Da li je veca izjavila kako neće proći ni 20 god.a Isus će doći?

Ne poznajes kontekst dogadjaja i kako je Bog tada vodio svoj narod, i kako je otkrivao svoju volju i namere,

Isus je trebao da dodje jos u ono vreme 1890 godine, ali je njegov dolazak odlozen jer Bozji narod nije obavio misiju koju mu je Bog dao.


Nisam tražio da mi ti objašnjavaš šta veruješ već upitah jel ona to rekla ili nije i čekam odgovor DA-NE.

2.Da li je veca izjavila kako je Bog na Orionu?
Ne, ona nikada nije izjavila da je Bog na Orionu niti na bilo kojoj planeti ili sazvezdju.

Ono o cemu je ona pisala je to - da ce prilikom Hristovog drugog dolaska on proci kroz Orionovu maglinu na putu ka zemlji.

Znaci, dolazice iz Bozjeg carstva, ali ce na putu ka zemlji proci kroz Orionovu maglinu.


Ozbiljno?
"Tamni, gusti oblaci gomilaju se udarajuci jedan o drugi. Nebo - vazdusni omotac iznad zemlje - izmace se kao knjiga kad se savije; tamo kroz taj otvoreni prostor mozemo da vidimo ORION, odatkle dolazi Boziji glas.,,



3.Da li je veca pisala protiv konzumiranja mesne hrane?

Ne, vec je u kontekstu pisanja o zdravoj ishrani davala savete da je vegetarijanska ishrana najbolja i za coveciji um, telo i duh.

Pitao sam da li je pisala kako se nesme jesti meso i da su oni što jedu meso na putu za otpad kratko i jasno DA-NE?


4.Da li je veca govorila kako se ne trebaju ženiti niti udavati jer to nije mudro činiti?

Ne, ona je svuda pisala o potrebi bracne zajednice kao Bozanskoj ustanovi.
Postoje cele knjige napisane o porodici i porodicnom zivotu u domu, odgajanju i vaspitanju dece, o ljubavi..itd..

,,U ovo vreme,kada se istorija sveta približava svome završetku,kada ulazimo u vreme nevolje kakve nikad nije bilo,što se manje bračnih zajednica osniva,to bolje i za ljude i za žene.,, (5T str.366 1885)

Svuda dajem samo po jedan dokaz jer ne mogu dugo biti u kontekneru zbog neprijatnog mirisa.


5.Da li je veca izjavila kako će biti među 144000 SINOVA Izrailevijeh? (pod uslovom da ostane verna onom sa Oriona koji joj to i obeća)

Ne, nego SA brojem 144 000 a ne u njegovom broju, kao i svi spaseni koji ce zajedno SA 144000 biti zajedno na nebu.

Napomena:

144000 po bibliji sadrzi i muskarce i zene, jer se biblijski izraz "PARTENOI" odnosi i na muski i na zenski rod. i oni se nisu opoganili sa laznim crkvama i njihovim ucenjima.

Napomena:

7:4 I čuh broj zapečaćenih, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih kolena sinova Izrailjevih;

Što se tiče tih finti ,,SA,, ,,PORED,, ,,OKO,, ,,U,, i sve ostale doskočice koje su u slubi ispravljanja lažnih proročica može proći kod onih što nisu pročitali šta je NEKAD PISALO.
Bog reče kako samo 144000 SINOVA Izrailjevijeh će ići sa isusom kud god On pođe i tamo nema lažnih proročica niti 144001 već samo 144000 ona ima zabranu što se tiče letačkih sposobnosti nesme više iznad 150 metara jer metla nema atest za veće visine.

Čekam da daš onih par direktnih odgovora i čujemo kako si sve potvrdio što ja rekoh a ti se ponovo pokaza lažom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve si izvadio iz konteksta.

Evo, ako si posten ti ces citirati ceo kontekst svega sto si naveo, pa da vidimo o cemu se tu radi..

Ja cu te cekati..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sve si izvadio iz konteksta.

Evo, ako si posten ti ces citirati ceo kontekst svega sto si naveo, pa da vidimo o cemu se tu radi..

Ja cu te cekati..

Traženo je 5 PET odgovora sa DA ili NE i ti si pokušao progurati nebulozu kako bi izbegao odgovor a to kod mene ne prolazi,imaš 5 pitanja i trebaš na svako reći DA ili NE a moje je da ponudim dokaz da li je rekla ili nije.
Dakle,tvrdim da svesno izbegavaš odgovoriti kako bi sačuvao sebe da se ne otkrije da ne govoriš istinu i ujedno da sakriješ Jeleninu glupost.

1.Da li je veca izjavila kako neće proći ni 20 god.a Isus će doći? DA-NE
2.Da li je veca izjavila kako je Bog na Orionu? DA-NE
3.Da li je veca pisala protiv konzumiranja mesne hrane? DA-NE
4.Da li je veca govorila kako se ne trebaju ženiti niti udavati jer to nije mudro činiti? DA-NE
5.Da li je veca izjavila kako će biti među 144000 SINOVA Izrailevijeh?(pod uslovom da ostane verna onom sa Oriona koji joj to i obeća) DA-NE

Što se tiče poštenja koje gore pominješ čućemo posle zvog odgovorada li sam priznaješ da si lagao ili ćeš da jasvaku tačku dokažeš i bude vidljivo da si lagao?
Da si me u početku poslušao sad se nebi brukao ali to je tek početak ima za tebe još mnogo toga da se otkrije ako se ne uozbiljiš i počneš poštovati Bibliju ne gazeći po njoj zarad plagijatora.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja cu te cekati i dalje..

Time nećeš ukinuti izrečenu laž niti opravdati Jelenu.
Dakle DA ili NE šta se plašiš nije ti prvi put da su uhvaćen u neistini samo napred.
I ovde si zaboravio odgovoriti:
I šta ti odgovori na ono pitanje gde upitah imaju li telo pali anđeli i imaju li telo demoni....đe zapelo jarane?

1.Da li je veca izjavila kako neće proći ni 20 god.a Isus će doći? DA-NE
2.Da li je veca izjavila kako je Bog na Orionu? DA-NE
3.Da li je veca pisala protiv konzumiranja mesne hrane? DA-NE
4.Da li je veca govorila kako se ne trebaju ženiti niti udavati jer to nije mudro činiti? DA-NE
5.Da li je veca izjavila kako će biti među 144000 SINOVA Izrailevijeh?(pod uslovom da ostane verna onom sa Oriona koji joj to i obeća) DA-NE
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja cu te cekati i dalje da prilozis ceo kontekst svih ovih navoda ako posoji, jer ja sam vec odgovorio da iznosis neistine i poluistine vadeci ih iz konteksta.

Dakle, tvoje postenje i istinoljubivost je na ispitivanju, a ti vidi sta ces ciniti.
 
Natrag
Top