Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I pričom i direktno, mnogi popovi su bili u četnicima, dizali ustanke protiv Turaka (kada nije trebalo) što je dovelo do genocida nad Srbima. I sada 91.-92. godine.

A sta su cetnici radili nego "branili,"???
I sta se ne smeju braniti i dizati ustanak?
Zar ti ne branis od razbojnika svoju kucu?

Cak i da nije ispravno to raditi, opet to ne umanjuje vasu krivicu za identicne postupke! I vi ste dizali ustanke i branili se!

to nemaju oni koji pozivaju na rat, koji ljude truju borbama kroz istoriju.

Vi ste uzrokovali II svetski rat!
A americki protestanti otkad postoje ratuju!

Vas rod je nikakav!

Zato što pričam priču koja ne godi tvojim ušima.

Ti uopste ne pricas nista pametno vec lazes namerno!

Nije Administacija Amerike protestantska, vec obicni ljudi koji posecuju razlicite crkve, poput one Baptisticke u kojoj je jedan ateista skoro pobio oko tridesetak ljudi vernika, i dece.
Baptista je bio predsednik Klinton, bas je lep rod pokazao!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A sta su cetnici radili nego "branili,"???
I sta se ne smeju braniti i dizati ustanak?
Zar ti ne branis od razbojnika svoju kucu?

Jesu tako radili apostoli i dr. hrišćani?

A šta je posljedica to si zaobišao.

Cak i da nije ispravno to raditi, opet to ne umanjuje vasu krivicu za identicne postupke!

A ko je umanjivao krivicu?

I vi ste dizali ustanke i branili se!

Na koga misliš? Advent. ili protestante sve?

Vi ste uzrokovali II svetski rat!

Ti samo pričaš a dokaza nigdje, da vjerujem tebi na riječ, a ne vjerujem u obimne radove koji jasno dokazuju povezanost Vatikana i nacista.

A americki protestanti otkad postoje ratuju!

Vas rod je nikakav!

Budi ozbiljan i počni da daješ analize koje imaju smisla. Naravno da nisi u stanju da oboriš činjenicu da je plod američke politike to što su jezuitski igrači.

Dakle veoma si neozbiljan u rasp. samo ponavljaš nešto što je već oboreno.

Ti uopste ne pricas nista pametno vec lazes namerno!

Opet prazna filozofija bez dokaza.

Baptista je bio predsednik Klinton,

Šta je bitno koje je denominacije radio je za Vatikan oni su ga i naveli kako da vodi politiku, opet tvoj formalizam pa da je bio i advent. zna se da ga HAC nije navela na to.

Koliko čovjek treba da isključi razum da bi samo nastavljao da udara po svom i da nimalo nijednom riječju nije u stanju da komentariše ono što je dao sagovornik. :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jesu tako radili apostoli i dr. hrišćani?
Pa oni nisu, ali vi protestanti ste ubijali :)
A šta je posljedica to si zaobišao.
Pa ne znam mozda sam putem do alburkerkija :)
A ko je umanjivao krivicu?
Ti ti bezobrazni! :)
Na koga misliš? Advent. ili protestante sve?
Pa na sve vas, dizali ste ustanke i branili se od katolika, a adventisti isli u rat da brane srbe a sa druge strane cucali hrvati i branili lepu njiovu, a gledali se preko nisana braca! :)

Jel tako, tako je! :)

Ti samo pričaš a dokaza nigdje, da vjerujem tebi na riječ, a ne vjerujem u obimne radove koji jasno dokazuju povezanost Vatikana i nacista.
Jel to ono "obecavam a nikako da ti udje" :)

Pa ti si ispranog mozga sa vatikan i jezuiti, ti kad vidis mantiju mislis da ce izvaditi sablju da te vija, ili bolje sipku da ti natakne :)
Budi ozbiljan i počni da daješ analize koje imaju smisla. Naravno da nisi u stanju da oboriš činjenicu da je plod američke politike to što su jezuitski igrači.
Ma kako da ne jezuiti, a ono sve masoni na svaki korak i lobanja i kosti :)
Dakle veoma si neozbiljan u rasp. samo ponavljaš nešto što je već oboreno.
Pa porusio si sve od kad si ustao :)

Opet prazna filozofija bez dokaza.
Hm, vidim tvoj dokaz :)
Šta je bitno koje je denominacije radio je za Vatikan oni su ga i naveli kako da vodi politiku, opet tvoj formalizam pa da je bio i advent. zna se da ga HAC nije navela na to.

Uuu pa vatikan doveo hitlera, a on bio satanista iz okultne sekte :)

Suvise ti citas romane pred spavanje :)
Koliko čovjek treba da isključi razum da bi samo nastavljao da udara po svom i da nimalo nijednom riječju nije u stanju da komentariše ono što je dao sagovornik. :)

Ja stvarno ne znam koliko covek treba da bude bunovan da samo udara i da nijednom recju ne dokaze!

Popij kafu jel vidis da ti skodi ta apstinencija :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koliko znam Bil Klinton je odbio da ide u Vijetnamski rat zbog vere.
U svakom slučaju pojedinac odgovara pred Bogom, i ako je za života formalni vernik a čini ko zna kakva dela, on odgovara za sebe, a ne crkva.

Onda bi moj Mire trebali da osudimo cele države za dela pojedinaca, a ti to činiš.

Ja sam više puta na ovim prostorima uošio tu vrstu nepravde, gde "AKO NEKO LOŠE DELO UČINI PRIPADNIK BILO KOJE CRKVE OSIM RIMOKATOLIČKE I PRAVOSLAVNE, TADA SVE NOVINE BRUJE O TOME - DA JE TAJ ČOVEK BIO SEKTAŠ"

A kada moj Mire desetine ljudi učine isto takvo ili još gnusnije delo, ubistvo, masakr, samoubistvo, ubistvo deteta, krađu, ili neko drugo kriminalno delo, tada ni jedna novina ne objavljuje ni slovce "DA JE TAJ ČOVEK BIO PRAVOSLAVAC, ILI RIMOKATOLIK"

Toliko o poštenju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Onda bi moj Mire trebali da osudimo cele države za dela pojedinaca, a ti to činiš.
Pa naravno da osudjujem cele drzave kad to radi i Tripo. On osudjuje celo pravoslavlje i drzavu po istom principu. Zasto on moze a ja ne mogu?

Zar niste rekli da se rodovi vide na "globalnom" a ne "pojedinacnom" nivou?

Jer ti ne vidis da ja to radim zato da mu pokazem da je to neispravno?

Covece sta s tobom nije u redu, sto mene napadas?

Ja sam više puta na ovim prostorima uošio tu vrstu nepravde, gde "AKO NEKO LOŠE DELO UČINI PRIPADNIK BILO KOJE CRKVE OSIM RIMOKATOLIČKE I PRAVOSLAVNE, TADA SVE NOVINE BRUJE O TOME - DA JE TAJ ČOVEK BIO SEKTAŠ"
Ma daj bre ne lupaj, ko vas napada covece!? Klima se primenila, vi terate kontru i napadate nas bezveze jer mislite da vas neko napada a vas niko ne dira!

A kada moj Mire desetine ljudi učine isto takvo ili još gnusnije delo, ubistvo, masakr, samoubistvo, ubistvo deteta, krađu, ili neko drugo kriminalno delo, tada ni jedna novina ne objavljuje ni slovce "DA JE TAJ ČOVEK BIO PRAVOSLAVAC, ILI RIMOKATOLIK"

Pa nije taj covek bio pravoslavac ni katolik, vec formalni pripadnik isto kao i ovaj protestant sto se borio na strani hitlera.

Da su bili pravi vernici ne bi ratovali.

Sta ti hoces da kazes?

Da je ispravno celo pravoslavlje osuditi jer drzava cini zlocine, a s druge strane ne mozemo osuditi protestante za zlocine koje rade njihove drzave?


Toliko o poštenju.

Hoces reci da je opravdano da nas osudjujete i lazete zato sto ste ugrozeni??? Pa jel tebi dobro?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gde pise da je drzavna religija, zasto lazes???

Ma pusti sada to, moram da te pohvalim da si bio upravu da ima fanatizma i kod advent. upravo sam sada ušao u žestoku rasp. sa advent. na Fb u pogledu hrane gdje grupa fanatika propagira da je zabranjeno jesti meso.

Javno priznajem da toga ima i u advent.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma pusti sada to, moram da te pohvalim da si bio upravu da ima fanatizma i kod advent. upravo sam sada ušao u žestoku rasp. sa advent. na Fb u pogledu hrane gdje grupa fanatika propagira da je zabranjeno jesti meso.

Javno priznajem da toga ima i u advent.
Dobro je Tripo. Bar nesto priznajes, to je za pohvalu. Kad bi bar zastao na trenutak da razmislis i o ostalom. Samo da zastanes i da razmislis, da ne brzas sa odgovorima. Ne moras ti da se slozis sa mnom (ne slaze se ni Jovan al ga ja cenim, jer on razmisli i kaze svoje misljenje sa postovanjem).. Mnogo bi drugaciji bio nas razgovor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top