Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, istinski obraćen Hrišćain ne ide u rat, pa bio on živeo a Americi, Srbiji, Nemačkoj, u Indiji, na Severnom polu, ili u prašumi Afrike..

Ne možeš Hrišćane identifikovati ni sa jednom vladom ili državom, i njenim delima.

Ti si sam sebe i svoju crkvu osudio, jer kažeš U AMERICI SU SVI KRIVI ŠTO JE AMERIČKA ADMINISTRACIJA BOMBARDOVALA TAMO NEKOG.

To znači da je kriva i YAPADNA PRAVOSLAVNA CRKVA.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne možeš Hrišćane identifikovati ni sa jednom vladom ili državom, i njenim delima.

Ti si sam sebe i svoju crkvu osudio, jer kažeš U AMERICI SU SVI KRIVI ŠTO JE AMERIČKA ADMINISTRACIJA BOMBARDOVALA TAMO NEKOG.

To znači da je kriva i YAPADNA PRAVOSLAVNA CRKVA.

A to ne spominje ko da u Americi ne žive i pravoslavni Srbi, pa Čikago je nekon Bg drugi srpski grad po broju ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A to ne spominje ko da u Americi ne žive i pravoslavni Srbi, pa Čikago je nekon Bg drugi srpski grad po broju ljudi.
Kakve veze ima jedan grad pravoslavnih (koji se tome protive) sa vecinskim protestanskim zivljem? Taj vecinski protestantski narod je izvrsio genocid nad indijancima, drzao crnce kao robove, bacio atomsku bombu na japance, trovao svoj narod i vrsio eksperimente nad njima, srbe bombardovao osiromasenim uranijumom da crknu.. Umesto da propovedaju evandjelje, oni seju smrt i bacaju bombe!

To su vasi "prosvetljeni" protestanti sa sve predivnim "rodovima"!!!

A protestanti u nemackoj ratovali na strani hitlera i isli u rat da ubijaju! Uzrokovali su II svetski rat!

Papa je svetac u odnosu na vas!

To bi po Miretovoj logici znacilo "DA SU ZA ZLOCINE ALKAPONEA ODGOVORNI SRBI"

Jel tebi dobro?

Zar ti ne vidis da su po Tripovoj tvrdnji "jednakosti drzave i vere" tvoji protestanti svuda u svetu "zlocinci"???

Jako je podlo da na nama primenjujete princip: "drzava jednako vera" (kao da zlocine koje cini drzava cine pravoslavci), a kada se o vama radi onda to ne vazi!

To je bolesno, i to otkriva vas pokvaren um! Kao i duple standarde koje koristite i borite se licemerjem!

Mire, istinski obraćen Hrišćain ne ide u rat, pa bio on živeo a Americi, Srbiji, Nemačkoj, u Indiji, na Severnom polu, ili u prašumi Afrike..

Ne možeš Hrišćane identifikovati ni sa jednom vladom ili državom, i njenim delima.

Ja ih i ne identifikujem, vec to radi Tripo, covece jesi li ti slep?

I jos stajes na njegovu stranu i napadas mene umesto da ga za tu nauku osudis i napadnes, jer je od vas protestanata je napravio zlocince!

Ti si sam sebe i svoju crkvu osudio, jer kažeš U AMERICI SU SVI KRIVI ŠTO JE AMERIČKA ADMINISTRACIJA BOMBARDOVALA TAMO NEKOG.

Ja nisam nikog osudio!

Iskreni protestanti ne idu u rat kao ni iskreni pravoslavci!

Ja nisam izjednacio drzavu i veru, i nisam rekao da su protestanti krivi za ono sto radi americka administracija.

Vec odgovaram po Tripovom principu jednakosti "drzave i vere", ako od toga podjemo , onda su svi protestanti zlocinci , jer njihove drzave cine zlocine!!!

Jesi li ti slep covece, ili si toliko izmanipulisan da ti se pomutio um i nisi u stanju ni da razmisljas???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakve veze ima jedan grad pravoslavnih (koji se tome protive) sa vecinskim protestanskim zivljem? Taj vecinski protestantski narod je izvrsio genocid nad indijancima, drzao crnce kao robove, bacio atomsku bombu na japance, trovao svoj narod i vrsio eksperimente nad njima, srbe bombardovao osiromasenim uranijumom da crknu.. Umesto da propovedaju evandjelje, oni seju smrt i bacaju bombe!

Ima kako ste onda došli kod tih "zlih" protestanata koji imaju blagoslov.

To su vasi "prosvetljeni" protestanti sa sve predivnim "rodovima"!!!

A protestanti u nemackoj ratovali na strani hitlera i isli u rat da ubijaju! Uzrokovali su II svetski rat!

Papa je svetac u odnosu na vas!

To je i vaš budući svetac pri kraju vremena. Tman kako Pismo kaže.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ima kako ste onda došli kod tih "zlih" protestanata koji imaju blagoslov.
Niko od nasih ne ide u to zlo!

Cuj imaju blagoslov, ti protestanti sto su ubijali za hitlera su bas blagosloveni!

I ti si blazeni svetac!
To je i vaš budući svetac pri kraju vremena. Tman kako Pismo kaže.
Da bas je pomenuo Papu :)

Vidi ga kako ukljucio notifikaciju da mu stigne kad odgovorim. I jos ima neki sistem za citiranje, da sto brze odgovori (ja i ne stignem tako brzo). Svrha "prikrivanje"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali Mire, moras se sloziti - da su sve ratove koje je vodio Srpski narod, on vodio pod blagoslovom Pravoslane crkve, i pod njenom zastavom i u to ime.

Gde si ti video da su u Protestantskim zemljama ratovi koje je vodila politicka struktura tih zemalja -, vodjeni pod blagoslovom bilo koje protestantske crkve.

Koliko znam, sve protestantske crkve su protiv bilo kakvih vodjenja ratova u ime Bozje, bilo osvajackih ili odbrambenih.

Jedino se u zemljama tradicionalnog Hriscanstva drzava izjednacava sa verom, i u njeno ime se vode ratovi.

U protestantskim zemljama, bar onaj deo pravih iskrenih Hriscana, ljudi sluze Bogu, i ne mesaju se u nikakve drzavnicke ili bilo kakve svetovne poslove.

Smatram da si ti pogresno shvatio Tripa.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da bas je pomenuo Papu :)

Vidi ga kako ukljucio notifikaciju da mu stigne kad odgovorim. I jos ima neki sistem za citiranje, da sto brze odgovori (ja i ne stignem tako brzo). Svrha "prikrivanje"!

Laodik. Mire ne zna da je vlast SAD pod Vatikanom i da je većina pred. SAD od 2. sv. rata završila jezuitske škole, iako se mnogi od njih izjašnjavaju kao protestanti oni rade za Vatikan, Klintonova i tramp su sjedili kod biskupa Njujorka i sa njim se najviše družili.

Tako da ono što SAD provodi je djelo Vatikana, a ne protestanata, iako oni uzmu poslušne protestatne.

Zastava SAD je u stvari zastava jedne jezuitske firme u SAD, jezuiti su prodali zemlju gdje će se sagraditi Bijela kuća.

Klinton završio jezuitsku školu, Hilari K. razg. sa navodno mrtvima isto kao i Miretovi duhovnici.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top