Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ma Mire pise bezveze, i ako se zna da je Americka administracija i njihovo sediste - cisto tajno okultno gnezdo kojim rukovode tajna drustva, a Americki predsednici samo pioni koje postavljaju ljudi iz ovih organizacija, poput Bilderbergovaca, i Iluminata.

Protestanti nikada nisu bili u to ukljuceni.

Ima naravno fanatika, ali u globalu - protestanti, cak i oni najgori, nemaju veze sa tim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma Mire pise bezveze, i ako se zna da je Americka administracija i njihovo sediste - cisto tajno okultno gnezdo kojim rukovode tajna drustva, a Americki predsednici samo pioni koje postavljaju ljudi iz ovih organizacija, poput Bilderbergovaca, i Iluminata.

Protestanti nikada nisu bili u to ukljuceni.

Ima naravno fanatika, ali u globalu - protestanti, cak i oni najgori, nemaju veze sa tim.

Pa sto to meni govoris, ja to znam, reci to Tripu!

On tvrdi kako je amerika "protestantska" i "prosvetljena" i kako imaju "bolji rod"!

Nego ti sve znas, ali se suprotstavljas meni, jer branis svoju crkvu, umesto da njega napadnes sto vas je sve napravio "zlocincima"!!!

Ako smo mi pravoslavci zlocinci jer nasa drzava cini zlocine, onda ste vi protestanti jos mnogo vise!

Ja ne pisem bezveze, nego ti ne znas sta ces od muke.

Ali Mire, moras se sloziti - da su sve ratove koje je vodio Srpski narod, on vodio pod blagoslovom Pravoslane crkve, i pod njenom zastavom i u to ime.

Crkva je podrzavala samo "odbranu"!

Gde si ti video da su u Protestantskim zemljama ratovi koje je vodila politicka struktura tih zemalja -, vodjeni pod blagoslovom bilo koje protestantske crkve.

Protestanti su se borili protiv katolika, i vodjeni su odbrambeni ratovi sa blagoslovom protestantskih crkava.

Tako je i kod nas crkva blagosiljala "odbranu"!
Koliko znam, sve protestantske crkve su protiv bilo kakvih vodjenja ratova u ime Bozje, bilo osvajackih ili odbrambenih.
To je laz!

Imas tridesetogodisnji rat protestanata i katolika od 1618 do 1648.
Jedino se u zemljama tradicionalnog Hriscanstva drzava izjednacava sa verom, i u njeno ime se vode ratovi.

To nije tacno, kraljevi koji su presli na protestantizam su u ime vere vodili ratove! I identifikovali su drzavu sa verom kad sednu na presto!

U protestantskim zemljama, bar onaj deo pravih iskrenih Hriscana, ljudi sluze Bogu, i ne mesaju se u nikakve drzavnicke ili bilo kakve svetovne poslove.

To je tacno, ima iskrenih pojedinaca u svakom narodu, i zato se gledaju rodovi pojedinaca, a ne rodovi drzava. Po pojedincima se meri nauka. Kraljevi su zloupotrebljavali veru za svoje interese , to rade i danas, i zato se ne moze sagledavati vera na nivou drzava.

I to ne treba da kazes meni, vec Tripu!
Smatram da si ti pogresno shvatio Tripa.

U cemu?

Ja ne izjednacavam veru i drzavu a on izjednacava!

Ako to vec to radi ja cu onda i vas izjednaciti sa drzavama u kojima ste vecina, pa nek zlocini vase drzave budu zlocini protestanata.

Molim lepo! Po istom principu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
vi sami izjednačavate, sami tvrdite da Srbin pravi može biti samo pravoslavac.
To nije istina, pravoslavne vere moze biti bilo koji covek, bilo koje nacije. I Serafim Rouz je amerikanac, pa vazi za crkvenog oca koji je puno ucinio za pravoslavlje! I jedan je od najvaznijih.

Opet same lazi!

A vi mozete imati zastavu u crkvi (u americi) a mi ne smemo. Vi mozete imati odbrambeni rat, a mi ne smemo, vi mozete uzeti puske a mi ne smemo. Vi se raspadate a mi se nesmemo. Kod vas mogu mini suknje a kod nas nesmeju, kod vas moze rock muzika a kod nas ne sme. Vasi ne ukoravaju za grehe, a kad mi ne ukorimo, onda smo zli. Vasi mogu nositi odela (i za krstenje), a kod nas ne smeju, vasi se smeju mesati u politiku a nasi ne smeju.. Licemerje bezobrazluk i fanatizam!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To nije istina, pravoslavne vere moze biti bilo koji covek, bilo koje nacije. I Serafim Rouz je amerikanac, pa vazi za crkvenog oca koji je puno ucinio za pravoslavlje! I jedan je od najvaznijih.

Može, ali to ne obara činjenicu da vi smatrate da Srbin treba da bude pravoslavac, može neko da uđe, a kada izađe onda drvlj i kamenje na njega kako je napustio vjeru. Dakle to što tvrdiš je istina, ali to nije dokaz da niste vezali vjeru za naciju.

A vi mozete imati zastavu u crkvi (u americi) a mi ne smemo.

Koju zastavu?

Vi mozete imati odbrambeni rat, a mi ne smemo,

I z taj rat su krivi jezuiti, ko je rekao odbrambeni rat?

Vi se raspadate a mi se nesmemo.

Očigledno je da je raspad veći kod vas.

Kod vas mogu mini suknje a kod nas nesmeju,

Ko to kaže? Pa smiju i kod vas. Nose ih znam ja.

kod vas moze rock muzika

Kod mene nije.

a kod nas ne sme.

Ali jeste etno barem van crkve.

Vasi mogu nositi odela (i za krstenje), a kod nas ne smeju, vasi se smeju mesati u politiku

Kod nas i ko se miješa u politiku i ko je činio zlo, to je samostalno činio crkv ga nije upućivala,a kod vas većina to radi jer ga crkva navodi na to.

Licemerje bezobrazluk i fanatizam!

razlika je u tome što to HAC ne podržava i ne navodi, kod vas itetako navodi i podržava.

Naravno ne svi, ali u globalu crkva da.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kod nas i ko se miješa u politiku i ko je činio zlo, to je samostalno činio crkv ga nije upućivala,a kod vas većina to radi jer ga crkva navodi na to.

Kako te bre nije sramota da toliko lazes?
Koga mi navodimo na rat i politiku???

Pa ti nemas savesti!

Na ostalo sam vec odgovorio i pobio sve, nisi vredan mog vremena! Sramoti se!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako te bre nije sramota da toliko lazes?
Koga mi navodimo na rat i politiku???

I pričom i direktno, mnogi popovi su bili u četnicima, dizali ustanke protiv Turaka (kada nije trebalo) što je dovelo do genocida nad Srbima. I sada 91.-92. godine.

Opet čast pojedincima.



Pa ti nemas savesti!

to nemaju oni koji pozivaju na rat, koji ljude truju borbama kroz istoriju.


Zato što pričam priču koja ne godi tvojim ušima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Administacija Amerike protestantska, vec obicni ljudi koji posecuju razlicite crkve, poput one Baptisticke u kojoj je jedan ateista skoro pobio oko tridesetak ljudi vernika, i dece.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top