Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisam primjetio da je neko od advent. otišao u Hag.

A od pravoslavaca je neko otisao?

Pa ti si uzas!

Znam i za to, takve sam i jedne i duge napao. Ipak mnogi nisu htjeli da učestvuju u tom zlu, pastor kod mene nije htio da ide na Hrv.

A pravoslavci su svi ucestvovali?

Rodovi ne samo advent. nego i svih drugih su se pokazali bolji.

Ma nemoj!

Pa covece sujetni! Nas je vise a vas je manje, pa normalno je da ce i rod biti ocigledniji kod manje grupe. A kod vece uvek su vise ocigledni losi primeri i licemeri!

Pravoslavci su isto tako odbijali ici u rat.
A ti ne mozes politicare i ljude koji sa verom nemaju veze nazivati pravoslavcima kad su oni to samo na papiru!!!

Ti istices rodove obicnog naroda koji i puse i piju i drogiraju se i nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa crkvom niti moralnih osecaja i nazivas takve pravoslavnima!

Kada ces ti prestati da lazes???

Pa te ljude su izmanipulisale njihove crkve bili su zatrovani precima i borbama.

Crkva sa tim nema veze!

Narod nije isao u crkve za vreme Tita, bili su komunisti. Mrznju su zasejali politicari i strani faktori! Manipulisali su nama od dolaska na ove prostore, jer je prostor od strateskog znacaja, koristili veru da nas zavade, to je tacno, ali crkva nema veze sa tim..

Na kraju su i muslimane ubacili u pricu, da naprave dodatnu podelu..

Neverovatno je koliko ti lazes!

A mi smo one koji su činili zlo javno osudili i izbacili iz crkve kao u Africi u Ruandi.

Pa kakve to ima veze kad su mnogi od onih koji cine grehe i dalje clanovi crkve! Ja ih znam koliko hoces!!!

A crkva ne izbacuje za svaku sitnicu, osim ako je ugrozen njen obraz, jer bi onda i tebe i Laodikeju izbacila odavno!

A koji je to nas pop cinio zlocine, pa zavrsio u hagu i nije izbacen iz crkve?

Opet lazes!

A kod vas su oni velike patriote i najvjerniji pripadnici zajednice.

A koji su to leba ti?

Jel Ratko Mladic koji nije ni osudjen ili Seselj? Pa zasto da ih izbace kad to nije dokazano? Nasa drzava inace smatra hag lakrdijom, to nije sud!

Veliko je pitanje kolika je umesanost Mladica, Seselja i ostalih, jer sve se zasniva na "rekla kazala" i nema konkretnih dokaza...

I sad ti hoces da se takvi izbace?
A oni sebe i ne smatraju vernicima!

Netačno, političari su baš zbog takvog naroda (većine ne svih ljudi) i mogli da manipulišu sa njima.

Ma kako da ne, i hitler je naterao nemce da ubijaju jevreje i da ih stavljaju u gasne komore i konc. logore, zato sto je taj narod "zao"!

A nemci su vecinom protestanti, pa se onda vidi i "bolji rod" protestanata! Protestanti su ubice! :)

Ko kada bi ti htjela da posadiš kukuruz u pustinji, dakle u narodu mora biti otrova da bi se zlo sjeme moglo posijati i da nikne, dakle nećeš posaditi zlo sjeme u pustinju, nego gdje pogodno da rodi.

Pa tebi je ptica vec pokljucala mozak, pa ne mozes posaditi nista

Takvih je malo na obje strane.

Ma ti sve znas, jos ces nam postaviti i toboze neke americke analize!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Crkva sa tim nema veze!

Ima prvo ih zatruje borbom, ond aim priča o ljubavi prema bližnjem svom, jesi slušao valdiku Nikanora i njegov ratnohuškački govor. Nije svaki pojedinac iz crkve duhovnik za to kriv, ali crkva u globalu jeste.

A od pravoslavaca je neko otisao?

Pa ti si uzas!

Pa oni svi kažu da su pravoslavci i to veliki i duhovnici ih veličaju.

Ma nemoj!

Pa covece sujetni! Nas je vise a vas je manje, pa normalno je da ce i rod biti ocigledniji kod manje grupe. A kod vece uvek su vise ocigledni losi primeri i licemeri!

A sada je to arg. za izvlačenje, pa baš zato ste trebali imati bolji rod jer vas je više, bolje da se vidi dobar.

Narod nije isao u crkve za vreme Tita, bili su komunisti.

Dokaz vašeg licemjerstva i straha neko će me vidjeti, e pa ja sam i tada išao.

Mrznju su zasejali politicari i strani faktori!

Mržnju ne možeš posijati ako nemaš dobro plodno tlo za nju, Dakle narod je kriv (većina) za to.

Manipulisali su nama od dolaska na ove prostore, jer je prostor od strateskog znacaja, koristili veru da nas zavade, to je tacno, ali crkva nema veze sa tim..

Jadna je onda takva vjera koju možeš zloupotrebiti za zlo.

Na kraju su i muslimane ubacili u pricu, da naprave dodatnu podelu..

Narod kojim se može manipulisati bolje nije ni zaslužio.

A koji su to leba ti?

Jel Ratko Mladic koji nije ni osudjen ili Seselj? Pa zasto da ih izbace kad to nije dokazano? Nasa drzava inace smatra hag lakrdijom, to nije sud!

Pa baš ti i drugi.

Veliko je pitanje kolika je umesanost Mladica, Seselja i ostalih, jer sve se zasniva na "rekla kazala" i nema konkretnih dokaza...

I sad ti hoces da se takvi izbace?
A oni sebe i ne smatraju vernicima!

Pa oni sebe smatraju velikim vjernicima. Da da se izbace. A ne da se hvale.

Ma kako da ne, i hitler je naterao nemce da ubijaju jevreje i da ih stavljaju u gasne komore i konc. logore, zato sto je taj narod "zao"!

Hitler je krio to zlo od NJemaca, većine baš zato što oni kao prosvjećeni narod to ne bi prihvatili.

A nemci su vecinom protestanti, pa se onda vidi i "bolji rod" protestanata! Protestanti su ubice!

Zato je Hitler i krio to, dok Austrijanci u 1. Sv. ratu to nisu krili jer su katolici skoro svi.

Pa tebi je ptica vec pokljucala mozak, pa ne mozes posaditi nista

i onda ćeš naravno da popljuješ sagovornika jer priča ono što ti ne godi ušima. Zato i jesi otišao u PC da ti se priča što ti ušima godi.

Ma ti sve znas, jos ces nam postaviti i toboze neke americke analize!

od tebe hvala BOgu sigurno bolje znam i ovo kao i ove sve teološke teme, pa čak i uticaj muzike na mozak. Inače sam radio temu za stručno usavršavanje u vezi toga. :):)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, zasto se mucis da nesto dokazes.

Tradicionalne crkve se ne oglasavaju povodom icega, ne ukoravaju naciju i pojedince za greh i bezakonje, i ne objavljuju jevandjelje, a svi se ovde busaju u grudi kao veliki vernici, primaju ordenje i poklone, pricescuju se, slave partijske i porodicne slave, itd..

Adventisti bar formalno to i cine, i to kostantno.
Evo, proslog meseca je bilo javna serija predavanje V Fajta u Beogradu.

Crkve nije briga za moralno i duhovno stanje nacije, jer greh i telesna uzivanja, i teznja za bogacenjem toliko umrtvi savest coveka, da on nije spreman za nikakva dela u propovedanju koja Bog moze ciniti, i to i kroz malo dete ako bi hteo.

Tako svet tavori u ovakvom duhovnom mrtvilu, ljudi su u potpunoj tami, i to se moze videti na samim licima na ulici i javnom prevozu, u ljudskim pogledima, recima, postupcima i medjusobnim odnosima.

Covek koji ima ljubav za ljude, on trci, izgara, i sve cini u plakanju i bratskom zalaganju da drugima prenese vest spasenja.

Kad ne bi uskoro bilo Bozje intervencije, svi bi izginuli i otisli u propast.

Ali hvala Bogu na milosti i ljubavi koju ce ispoljiti u ovim poslednjim danima, da bi covecanstvo iscupao iz ovog mraka i vlasti sotone.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hitlerje krio to zlo od NJemaca, većine baš zato što oni kao prosvjećeni narod to ne bi prihvatili.

A kao od nas politicari nisu krili zlocine?

Kao nama su rekli "ubijali smo hrvate"?
I nama se kao svidelo da budemo "ubice"!?

Kako si samo bezobrazan, pa to je strasno!

__________________________________

Nemci nisu znali? Ma nemoj!

A znali su da treba da idu u rat da napadju i osvajaju druge drzave, i da su arijevska rasa, a za konc logore i konacno resenje nisu znali?

Hitler govori o ''konacnom resenju" evo:

"Na konferenciji u Vanseu u blizini Berlina, 1942. Hitler je snimljen kako govori: „Jedino eliminacijom Jevreja možemo vratiti sebi zdravlje“.

Kao nisu znali kad je Hitler vikao i drzao govore o tome, a krili jevreje po podrumima da ih spasu!!!

Itekako su znali, ali hitler nije odmah izneo plan, jer ne bi mogao da ih uhvati!

Cak i da je posle bilo kasno za narod da reaguje, opet ta tvoja "prosvetljena nacija" ide u osvajacki rat na druge!

Bas ste fini i prosvetljeni vi protestanti, idete u rat da ubijate druge!!!

A sad vise ne vazi "drzava = vera" , sad su politicari na vlasti nesto drugo a ne deo naroda, i varali su naciju?

KOJI SI TI COVEK!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tripo, zasto se mucis da nesto dokazes.

A zasto ti njemu drzis stranu leba ti?

Jel vidis da pise protiv vas identifikujuci drzavu i veru, jesi ti slep???

Jel ti ne vidis kakav je rod protestantskih drzava , amerike kaubojske drzave i nemacke protestantske koja je odgovorna za holokaust i II svetski rat???

A ti mu drzis stranu kad pominjete neke "rodove" na globalnom nivou drzava, ko da se one trebaju globalno a ne pojedinacno sagledavati!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A kao od nas politicari nisu krili zlocine?

Kod nas političari to ne bi ni radili da nisu imali podršku u narodu većine.

Oni su baš to i radili jer je većina to zahtijevala.

Kao nama su rekli "ubijali smo hrvate"?

Pa zar nisu.

I nama se kao svidelo da budemo "ubice"!?

Nije nam se svidjelo da odgovaramo na sudu, a ovo jeste. Pa ima pjesma o Srebrenici.

Nemci nisu znali? Ma nemoj!

Nisi gledao dokumentarce i čitao stručne istorijske knjige.

A znali su da treba da idu u rat da napadju i osvajaju druge drzave, i da su arijevska rasa,

Kakve veze ima to sa holokaustom? Sukob država je sukob uglavnom vojski.

a za konc logore i konacno resenje nisu znali?

Imaš odg. gore.

"Na konferenciji u Vanseu u blizini Berlina, 1942. Hitler je snimljen kako govori: „Jedino eliminacijom Jevreja možemo vratiti sebi zdravlje“.

Većina Njemaca nije ni vjerovala da će se to ostvariti. Čitaj malo šta je radio Gebels sa tv ekipama koje su posjećivale konc logore i očigledno da nisi ni gledao šta je davala njemačka naci televizija.

Kao nisu znali kad je Hitler vikao i drzao govore o tome, a krili jevreje po podrumima da ih spasu!!!

Pa zato su nacisti i krili od većine naroda.

Itekako su znali, ali hitler nije odmah izneo plan, jer ne bi mogao da ih uhvati!

Tvoje mišljenje ničim dokazanao, naravno da su tvoji arg. licemjerni jer kada je u pitanju zlo onda je do naroda kod drugih, a mi jadni izmanipulisani nismo mi zlo, nego smo se ubijali međusobno u 2. Sv. ratu.

Cak i da je posle bilo kasno za narod da reaguje, opet ta tvoja "prosvetljena nacija" ide u osvajacki rat na druge!

Zato su i krili od njih jer su znali da su prosvijećeni. što se i sada vidi po potpuno drugačijem mentalitetu od onog koji je zao i koji je zahvatio manji dio naroda. Što se ne može reći za Hrvate i Austrijance.

Bas ste fini i prosvetljeni vi protestanti, idete u rat da ubijate druge!!!

U rat su mnogi morali, a to nije odraz naroda jer se od običnih ljudi pa čak velikog broja Njemaca vojnika krio zločin.

A sad vise ne vazi "drzava = vera" ,

Naravno čim se krilo od naroda.

sad su politicari na vlasti nesto drugo a ne deo naroda, i varali su naciju?

Naravno jer ti nisi upoznats a tim niti si gledao program tv njemačke u 2. Sv. ratu.

A mi ne da nismo krili nego javno hvalili time koga smo i koliko ubili.

Pa čak su ti postali i heroji. Opjevane pjesme o rušenju džamija itd.

Ajd nađi ovakvu pjesmu kod NJemaca.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa istina, kakva vera je od osnovnih u drzavi, takvi su i ljudi, i sama drzava, i njena istorija.

Tu moramo biti obazrivi, jer mozemo doneti pogresan sud o ljudima i crkvama, i ako oni nemaju veze sa administracijom same drzave koja nije verski opredeljena.

Mislim da niko u toj raspravi ne moze da izadje kao pobednik.

Ipak, protestantske zemlje vode sa 1;0
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kod nas političari to ne bi ni radili da nisu imali podršku u narodu većine.

Ma nemoj! A medijska manipulacija, a mrak za vreme milosevica, a iskrivljavanje cinjenica u vestima sa jedne i sa druge strane???

Zasto su to radili i predatavljali stvari najnevinije moguce ako je "narod podrzavao zlocine i kopanje ociju ubijanje dece i zena"????

Ma sram te bre bilo!

Oni su baš to i radili jer je većina to zahtijevala.

Znaci narod je hteo da ubija i kolje svoju bracu hrvate i to su im politicari dali, jel tako???

A to sto su krili ubijanje i izvrtali na vestima kao da oni to ne rade, pa i danas tvrde da toga nije bilo???

Pa ti si sramota od coveka!


Pa u tvom umu jesu, jer su ti isprali mozak!

Nije nam se svidjelo da odgovaramo na sudu, a ovo jeste. Pa ima pjesma o Srebrenici.

Ma jeste, narodu se svidelo da ubija!
Samo sto su narod prevarili kako to ne rade!

Nisi gledao dokumentarce i čitao stručne istorijske knjige.

Znam dovoljno.

Kakve veze ima to sa holokaustom? Sukob država je sukob uglavnom vojski.

Ma nemoj!

Kad protestanti napadaju drugu drzavu i idu u osvajacki rat da porobe i kolju, onda to nema veze!?

A kad mi krenemo onda ospes paljbu kako smo nevidjeni zlocinci!

Sramoti se!!!

Imaš odg. gore.

Hvala, bas su divni odgovori, nas si napravio zlotvorima zescim, a vi protestanti cak i kad se koljete ubijate i idete u osvajacki rat, onda je to u redu!

Većina Njemaca nije ni vjerovala da će se to ostvariti. Čitaj malo šta je radio Gebels sa tv ekipama koje su posjećivale konc logore i očigledno da nisi ni gledao šta je davala njemačka naci televizija.

A znali su za rat i isli su u rat!!!


Zato su i krili od njih jer su znali da su prosvijećeni. što se i sada vidi po potpuno drugačijem mentalitetu od onog koji je zao i koji je zahvatio manji dio naroda. Što se ne može reći za Hrvate i Austrijance.

Ma nemoj!

Pa srbin ce te docekati kao brata odakle god da dolazis, svi svedoce o tome!

A korupcija, je normalna pojava za svako siromasno drustvo, svi se bore da prezive, tehnoloski napredak i socijalna pravda i dobra organizacija anuliraiu te pojave, i to nije dokaz nikakve verske superiornosti covece!!!

U rat su mnogi morali, a to nije odraz naroda jer se od običnih ljudi pa čak velikog broja Njemaca vojnika krio zločin.

Ma nemoj mi kasti! Od vojnika ces sakriti zlocin?

Sta protestant trazi u osvajackom ratu bre!!!

A mi ne da nismo krili nego javno hvalili time koga smo i koliko ubili.

Ma gde suludi covece, ko je pricao ubili smo toliko i toliko hrvata, suludi covece???

Pa čak su ti postali i heroji. Opjevane pjesme o rušenju džamija itd.

Ko je rusio dzamije, rusili su nase pravoslavne hramove?

Ti si zaludjen mrznjom covece!

Ajd nađi ovakvu pjesmu kod NJemaca.

Imaju nacisticke pesme nemoj se praviti blesav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa istina, kakva vera je od osnovnih u drzavi, takvi su i ljudi, i sama drzava, i njena istorija.

Tu moramo biti obazrivi, jer mozemo doneti pogresan sud o ljudima i crkvama, i ako oni nemaju veze sa administracijom same drzave koja nije verski opredeljena.

Mislim da niko u toj raspravi ne moze da izadje kao pobednik.

Ipak, protestantske zemlje vode sa 1;0

Po cemu protestantske zemlje vode sa 1:0?

Pa te vase zemlje amerika kaubojska i nemacka protestantska , koja je uzrokovala II svetski rat je pokazala svoje pravo lice, katastrofalan rod, i sad vi manipulisete kao oni na celu administracije su jedino odgovorni tj. hitler, a kad je srbija u pitanju ili neka druga pravoslavna zemlja , onda je pravoslavna vera i ceo narod kriv???

Da ne znam da ste zatrovani umno, pomislio bi da radite za NATO!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma nemoj! A medijska manipulacija, a mrak za vreme milosevica, a iskrivljavanje cinjenica u vestima sa jedne i sa druge strane???

Ne znaš šta je cenzurisano.

Zasto su to radili i predatavljali stvari najnevinije moguce ako je "narod podrzavao zlocine i kopanje ociju ubijanje dece i zena"????

većina naroda da, ako ne direktno onda ćutanjem se odobravalo ili podilaženjem većini.

Ma sram te bre bilo!

Ja n bih ni volio da me ti i takvi hvale. :)

Hvala, bas su divni odgovori, nas si napravio zlotvorima zescim, a vi protestanti cak i kad se koljete ubijate i idete u osvajacki rat, onda je to u redu!

Pa upravo je to dokaz skretanja od Biblije.

Ko kaže da je u redu.

A znali su za rat i isli su u rat!!!

Oni su mislili da će kratko trajati.

Pa srbin ce te docekati kao brata odakle god da dolazis, svi svedoce o tome!

vidimo kako su dočkivali jedni druge u 2. Sv. ratu, pa ti nisi čitao ništa čak ni o krvnoj osveti u CG.

Petar Cetinjski pisao u poslanicama Crnogorcima sljedeće: “Videći vašu neslogu i domaću rat u sva plemena od vaše Nahije, ja s mojom najvišom žalošću i plačem i vidim da ste vi sami sebe i svojoj đeci najviši krvnici i neprijatelji duševni i tjelesni i da svi đavoli i svi vaši neprijatelji od svijeta ne bi mogli toliko zla, ni toliko štete i sramote vam učiniti, koliko vi sami sebe činite.

Hvala Bogu od tbe sam i načitaniji i obrazovaniji. :)

A korupcija, je normalna pojava za svako siromasno drustvo,

Što je grijh nije normalna pojava, vidi se da imaš krivu sliku o grijehu.

A što su siromašni ngo zbog korupcije.

Pa u tvom umu jesu, jer su ti isprali mozak!

Sada i vrijeđaš.


Jak arg. nisi gledao a znaš.

tehnoloski napredak i socijalna pravda i dobra organizacija anuliraiu te pojave,

Potvrda da su protestantski narodi više prosvijećeni.

Ma nemoj mi kasti! Od vojnika ces sakriti zlocin?

Naravno zato su odvodili Jevreje u šume da ih pobiju daleko od svih.

Ma gde suludi covece, ko je pricao ubili smo toliko i toliko hrvata, suludi covece???

Pa vidiš po svadbama i pjevanju u Vukovaru.

Ko je rusio dzamije, rusili su nase pravoslavne hramove?

A to će da opravda ono što smo mi radili.

Ti si zaludjen mrznjom covece!

To reci svojima koji su slavili zločine.

Imaju nacisticke pesme nemoj se praviti blesav!

Ali ih NJemci ne pjevaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top