Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tata je neke spalio, nekima jezik odrezao, nekima imanja oduzeo: Stefan Prvovenčani

Ajde ne budi bezobrazan, protestanti pobili indijance, nekima su imanja oduzeli, neke su zarobili a neke poslali u rezervat..

Jos gore, crnce su zarobili, neke su sibali, neke silovali a neke su pobili..

A danas ti isti propovedaju evandjelje i bacaju poklone iz aviona nama divljacima...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ajde ne budi bezobrazan, protestanti pobili indijance, nekima su imanja oduzeli, neke su zarobili a neke poslali u rezervat..

Jos gore, crnce su zarobili, neke su sibali, neke silovali a neke su pobili..

A danas ti isti propovedaju evandjelje i bacaju poklone iz aviona nama divljacima...

To nisu uradili protestanti, već tadašnja Američka Administracija, i vojska koja je ratovala za njih.

Hrišćani se ograđuju od takvih dela.

To bi bilo isto kada bi celo Pravoslavlje osudili - zato što je tamo neki Srbin učinio neke zločine, pobio porodicu, silovao i ubio neku osobu ženskog pola, itd.. a novine su pune ovakvih izveštaja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I sada nas optužuju za mržnju, koju su oni pokazali međusobno 91. 92. godine i prije 41. 42., čast izuzecima koji nema puno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To nisu uradili protestanti, već tadašnja Američka Administracija... To bi bilo isto kada bi celo Pravoslavlje osudili - zato što je tamo neki Srbin učinio neke zločine, pobio porodicu, silovao i ubio neku osobu ženskog pola, itd.. a novine su pune ovakvih izveštaja.

Pa zasto onda osudjujete celo pravoslavlje kada drzava ucini neke zlocine???

Zasto nas identifikujete sa nasim politickim vodjama???

Zasto identifikujete "naciju i veru"???

Zasto tvrdite da je vas rod na nivou drzave bolji od naseg, a vidimo da je gori, sve sami satanisti iz "lobanja i kosti" na vlasti u americi, a umesto evandjelja bacate bombe!

Pa ti si se pridruzio Tripu u tvrdnji da imate bolji rod i da se to vidi na "nivou drzave", a ovamo vam je rod 100 puta gori!!!

Pa to je sramotno i licemerno sa tvoje strane, da kada se ucine zlocini onda ne vredi pravilo "jednakosti drzave i vere" a kada se ucine dobra dobra dela onda odjednom vazi pravilo "jednakosti drzave i vere" ili kada se radi o "tehnoloskom napredku" a napredak ste postigli preko nacistickih naucnika! Morbidno!!!

Dupli standardi!

Pa svaka tebi cast!

Dal ti nisi svestan sta pises, da li ti si se manta, pa si se izgubio ili se pravis blesav vise ne znam ni sam, ali je ovo strasno!

Izgleda da samo upadas u diskusiju kad ja nesto kazem protiv adventista, jer osecas fanaticnu duznost da branis adventiste, jer si opsednut odbranom, ko da je adventizam = Isus Hristos? I ko da ja ovde napadam adventizam umesto da ukazujem na jednakost situacije kod vas i kod nas!

Ako ti nisi primetio, ja nisam nigde identifikovao "drzavu i veru"!!!

NIGDE!!!

Ja odgovaram Tripu po istom principu, i kazem, da ako je njegova teza "jednakosti drzave i vere ispravna", i ako po tome mozemo meriti "rodove", onda ste vi protestanti nevidjeni zlocinci!!"

Shvatas li ti o cemu se radi, ili si i ti toliko zaslepljen odbranom adventizma da si slep za komentare, a vidis sve kao napad???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I sada nas optužuju za mržnju, koju su oni pokazali međusobno 91. 92. godine i prije 41. 42., čast izuzecima koji nema puno.

Onda ste i vi pokazali mrznju, podelile vam se crkve na nacionalnoj osnovi. Gledali se srbi i hrvati preko nisana u ratu.

Pa mnogo ste vi bolji, nema sta!

Dupli standardi i licemerje, ja bih se pokrio usima i bilo bi me sramota na tvom mestu!!!

Koristis te jadne izmanipulisane ljude i dokazujes svoje teze na njihovoj nesreci!

Kao da su crkve odgovorne sto su ih politicari zaveli, a crkve to nisu ucile ni kod vas ni kod nas!

Ti si sramota!!!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Kao da su crkve odgovorne sto su ih politicari zaveli, a crkve to nisu ucile ni kod vas ni kod nas!
Nikada narod nebi ratovao da nije prokleti političara . Moj otac zna reći nikada nije bolje živijo tko za vreme JUGE , ijako je i sam bijo u ratu , on uvjek kaže Hrvati ,i Srbi su BRAĆA , TAKO JE UVJEK BILO I TAKO ĆE UVJEK I BITI [raw]<div style="position:relative;height:0;padding-bottom:56.21%"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/j2Rb_aGtWV4?ecver=2" style="position:absolute;width:100%;height:100%;left:0" width="641" height="360" frameborder="0" gesture="media" allowfullscreen></iframe></div>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Onda ste i vi pokazali mrznju, podelile vam se crkve na nacionalnoj osnovi. Gledali se srbi i hrvati preko nisana u ratu.

Nisam primjetio da je neko od advent. otišao u Hag.

Onda ste i vi pokazali mrznju, podelile vam se crkve na nacionalnoj osnovi.

Znam i za to, takve sam i jedne i duge napao. Ipak mnogi nisu htjeli da učestvuju u tom zlu, pastor kod mene nije htio da ide na Hrv.

Pa mnogo ste vi bolji, nema sta!

Rodovi ne samo advent. nego i svih drugih su se pokazali bolji.

Koristis te jadne izmanipulisane ljude i dokazujes svoje teze na njihovoj nesreci!

Pa te ljude su izmanipulisale njihove crkve bili su zatrovani precima i borbama.

A mi smo one koji su činili zlo javno osudili i izbacili iz crkve kao u Africi u Ruandi.

A kod vas su oni velike patriote i najvjerniji pripadnici zajednice.

Nikada narod nebi ratovao da nije prokleti političara .

Netačno, političari su baš zbog takvog naroda (većine ne svih ljudi) i mogli da manipulišu sa njima.

Ko kada bi ti htjela da posadiš kukuruz u pustinji, dakle u narodu mora biti otrova da bi se zlo sjeme moglo posijati i da nikne, dakle nećeš posaditi zlo sjeme u pustinju, nego gdje pogodno da rodi.

Moj otac zna reći nikada nije bolje živijo tko za vreme JUGE , ijako je i sam bijo u ratu , on uvjek kaže Hrvati ,i Srbi su BRAĆA , TAKO JE UVJEK BILO I TAKO ĆE UVJEK I BITI

Takvih je malo na obje strane.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, gde si procitao da sam ja osudio pravoslavlje za neke drzavne zlocine???

Mada jeste cinjenica - da su ovde u Srbiji, kao i u Hrvatskoj zvanicne drzavne religije Pravoslavlje i Katolicizam, i da se u ovim zemljama crkva uveliko mesa u poslove politike.

Ti si za razliku od toga osudio SVE vere i crkve, cak i zapadnu Pravoslavnu, za nekakve zlocine Americke administracije, i to Amerike u kojoj ne postoji drzavna religija, niti je i jedna crkva pod patronatom Americke administracije.

Budi posten i realan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nikada narod nebi ratovao da nije prokleti političara . Moj otac zna reći nikada nije bolje živijo tko za vreme JUGE , ijako je i sam bijo u ratu , on uvjek kaže Hrvati ,i Srbi su BRAĆA , TAKO JE UVJEK BILO I TAKO ĆE UVJEK I BITI

Neki Hrvati, i Srbi se ne bi sa ovim slozili, a eto ja se slazem, jer smo svi po stvaranju braca i sestre.
U jugoslovenstvu se istina najbolje zivelo u nekim pojedinostima, mada je bilo nekih zabrana sto se tice verskih sloboda, jer je komunizam ateisticka filozofija.

Verujem da ce Bog sve urediti, i ukinuce verske i nacionalne podele, i na novoj zemlji, bice jedan narod svet koji slavi Boga kroz citavu vecnost.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top