Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Revnovao nošen verskim i nacionalnim ponosom, neosvedočen direktno od Boga u svoja uverenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Revnovao nošen verskim i nacionalnim ponosom, neosvedočen direktno od Boga u svoja uverenja.
Kako ce revnovati versko-nacionalnim ponosom, kad Pravoslavlje nije bilo uopste dominantno u narodu???

Suprotno tvojoj tvrdnji, on je isao suprotno vecini, pa i suprotno svom narodu..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako ce revnovati versko-nacionalnim ponosom, kad Pravoslavlje nije bilo uopste dominantno u narodu???

Kako nije, svejedno je imao neku vjeru da li u Peruna ili pravoslavnu, uvijek se ovdje vezivala vjera i nacija. Što je velika laž. Pa i ako je bio prelazni period to ne umanjuje vezivanje vjere i nacije.

Ne slazem se opet.
On kaze da jeste imao veru i da je revnovao za Boga.

To kažu i ovi u Bibiliji, a Bog to osuđuje, kao i džihadisti što kažu da revnuju.

Jovan 16,2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vrijeme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Kako nije, svejedno je imao neku vjeru da li u Peruna ili pravoslavnu, uvijek se ovdje vezivala vjera i nacija. Što je velika laž. Pa i ako je bio prelazni period to ne umanjuje vezivanje vjere i nacije.

Kakva vera i nacija, kad pravoslavna nije bila vecinska nacionalna vera? Logicno bi bilo da je istrebio pravoslavlje..

Kako ti volis da kontriras samo da bi kontrirao..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakva vera i nacija, kad pravoslavna nije bila vecinska nacionalna vera? Logicno bi bilo da je istrebio pravoslavlje..

Kako ti volis da kontriras samo da bi kontrirao..

Kakve veze to ima, uvijek se vezivala vjera za naciju, pa Bogumili jesu iste nacije kao i Stefan Nemanja. A pobio ih zbog vjere. Pa svi narodi na ovim prostorima su istog porijekla, iste nacije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako ce revnovati versko-nacionalnim ponosom, kad Pravoslavlje nije bilo uopste dominantno u narodu???

Suprotno tvojoj tvrdnji, on je isao suprotno vecini, pa i suprotno svom narodu..

Onda Srpska istorija laze da je podizao manastire, i da je Sv Sava bio prvi arhiepiskop Pravoslanme crkve.

A evo pitanja sa deuge teme.

Hajde da postavimo kontratezu, sa jednim pitanjem.

Ako su po teoriji Bogumili imali oružje ( u šta ja lično ne verujem, već da su bili miroljubivi ), postavlja se pitanje "da li su Bogumili napali oružjem Nemanju i njegovo carstvo, ili su se oni branili od napada Nemanjića i progonstva"

Ja sam apsolutno protiv bilo kakve odbrane od progonstva oružjem, ali po tradicionalnom verovanju da je samoodbrana oružjem dopuštena, da li su u tom slučaju Bogumili bili na ispravnoj strani ako su se branili od progonitelja, ili je bio u pravu Nemanja koji ih je napadao i progonio?

Molim pošten odgovor.

Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
A ovaj dio si zaobišao, Ispunio ga Stefan N.

Daj se mani, ti ne znas ni sta pises a ni sta hoces, i uopste nisi realan.

Onda Srpska istorija laze da je podizao manastire, i da je Sv Sava bio prvi arhiepiskop Pravoslanme crkve.

A evo pitanja sa deuge teme.

Hajde da postavimo kontratezu, sa jednim pitanjem.

Ako su po teoriji Bogumili imali oružje ( u šta ja lično ne verujem, već da su bili miroljubivi ), postavlja se pitanje "da li su Bogumili napali oružjem Nemanju i njegovo carstvo, ili su se oni branili od napada Nemanjića i progonstva"

Ja sam apsolutno protiv bilo kakve odbrane od progonstva oružjem, ali po tradicionalnom verovanju da je samoodbrana oružjem dopuštena, da li su u tom slučaju Bogumili bili na ispravnoj strani ako su se branili od progonitelja, ili je bio u pravu Nemanja koji ih je napadao i progonio?

Molim pošten odgovor.

Hvala.

Zar nisam vec odgovorio???

Ja ne znam sta vi hocete?

Za srbiju tvrdite da je nastala na genocidu, a sa Izraelske drzave koja je isto nastala na genocidu skidate odgovornost?

Vi ste nerealni i pristrasni.

Covek vam lepo odgovori da se ne moze sa ljudskog stanovista vrednosti 21. veka sagledavati nesto sto se desavalo u 11. veku i ranije. I cak posmatrati to odvojeno od teologije.

Sa stanovista teologije i genocid je opravdan ako je pocinjen u odbrani prave vere!

Vi pravdate Izrael da je njihov genocid opravdan? A zasto onda optuzujete Nemanju!?

Nemanja je ucinio isto sto i Izraelci!

Njega optuzujete ne sagledavajuci njegove verske razloge vec izvrcete te razloge i tvrdite da je on bio nekakav nacionalista.

Ma uzas!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top