Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bio sam upravu svjedno ti je mjerilo tvoje uvjerenje.

Biblija je tvoj najveći problem.
Merilo nije moje uverenje ili tvoje, vec Biblija.

Vidis kako ti volis izvrtati, ljudima pripisivati ono sto nije slucaj kod njih i diskreditovati ih na najprizemniji nacin.

Umesto da priznas da si pozurio i prenaglio sa konstatacijom, uvek svoje misljenje drzis kao merilo, i ne odustajes od njega, makar ne znam sta ti covek napisao.

Cak i kod sasvim beznacajnih stvari , ne odustajes..

Strasno!

A mene optuzujes da je moje merilo vece od Biblije.

Ti si manipulator, nista drugo.
Dobra stvar je sto ljudi to vide.

Mozes ti davati milion stihova van konteksta , kad su oni van smisla nepovezani, i ne stvaraju celinu.

Uzalud ti je sve...

Providan si.

Ti samo mene zelis diskreditovati "posto poto"!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I ne samo za sebe mego i za JS, "oni su uvjereni (misle) da služe Bogu".

Naravno da su uvereni i sta hoces s tim?
Ti nisi uveren nego "znas"?

A ko je rekao da je necije "uverenje merilo ispravnosti"?

JA TO NISAM REKAO!

Uverenje je ono po cemu cemo svi biti sudjeni:

"ZNAM I UVEREN SAM U ISUSU HRISTU DA NISTA NIJE GREH OSIM KAD KO MISLI DA JE GREH , NJEMU JE GREH"!

To znaci da Bog nece osuditi nekog koji nije znao, i ko je radio suprotno od onog sto bi trebalo, jer je to radio iz uverenja, posteno, misleci da je ispravno!

To vredi i za dzihasdiste.

Nece ih osuditi ako nisu bili zli, ako su prevareni a nisu isli protiv Boga namerno, bice spaseni. Tj. ako su radili iz uverenja..

Mnogi od tih ljudi su "jadni i izmanipulisani" , to kazu i strucnjaci "da im je ispran mozak", a ti bi takve osudio!!!

Ti si fanaticno opsednut svojim teorijama!

Rekoh formalizam ti je u glavi!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pravoslavlje je svakako postojalo, ali istorija kaze da je bogumilska jeres bila dominantna u tom periodu, a srbi su vecinom bili cak i pagani.

Slazem se.

Mnostvo obicaja u Srba je paganskog porekla.

Kazes nacionalno - verski ponos, svasta!

Ima dosta nacionalnog i verskog ponosa u Srba, ne gledajuci na osnovno pitanje "STA JE ISTINA" vec samo da je Pravoslavno i Srpsko.



Jeste sad bas mora da pise tim recima , cepidlacite. Pise da je to ucinio u Bozje ime. Mozda i pise da mu se javio Bog , pa nisi nasao..

Ako mu se Bog javio, mora pisati tako, i onda se na osnovu biblije sagledava da li je to od Boga ili neke druge sile.

Ako se nije Bog javio, onda je sve sto se iznosi prozeto ljudskom subjektivnoscu, iz koje proizilaze ljudska misljenja i teorije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da su uvereni i sta hoces s tim?
Ti nisi uveren nego "znas"?

Al to nije mjerilo, a po tebi jeste.

A ko je rekao da je necije "uverenje merilo ispravnosti"?

JA TO NISAM REKAO!

Jesi više puta, znaš kada smo pričali o transfuz.

Uverenje je ono po cemu cemo svi biti sudjeni:

"ZNAM I UVEREN SAM U ISUSU HRISTU DA NISTA NIJE GREH OSIM KAD KO MISLI DA JE GREH , NJEMU JE GREH"!

I ne samo uvjerenje, po uvjerenju nego i po dječlima, mislima, motivima, riječima.

To znaci da Bog nece osuditi nekog koji nije znao, i ko je radio suprotno od onog sto bi trebalo, jer je to radio iz uverenja, posteno, misleci da je ispravno!

Neće ako se pokajao za skrivene ili nehotimične grijehe. Ako nije onda hoće, jer Biblija daje okvir za svaki dio čovjekovog života, a oni koji je nikad nisu imali priliku čitati imaju centar za moral, tako da nema nikom opravdanja "Pa ja nisam čuo za hrišć. Isusa i Bibliju".

To vredi i za dzihasdiste.

Pa već sam ti dao dokaz iz Biblije da nečije uvjernje nije ništa pred Bogom.

Mnogi od tih ljudi su "jadni i izmanipulisani" , to kazu i strucnjaci "da im je ispran mozak", a ti bi takve osudio!!!

Takve će da osudi Bog, a ne ja. Ja znam da je tebi tvoje JA Bog.

Ti si fanaticno opsednut svojim teorijama!

Ja sam svoje dokazao Biblijom.

Rekoh formalizam ti je u glavi!

Biblija i smisao teksta, tebi nepoznato.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam svoje dokazao Biblijom.

NISI!

Ti neprestano sudis druge a ni jednom nisi citirao bibliju. I onda kazes "dokazao sam biblijom", a nigde nisi ni jednom dao stih.

Daj mi okvir po kojem ce Bog osuditi nekog "koji je mislio da je nesto ispravno a nije"!?

Recimo, mislio je da "treba da krsi subotu", i ceo zivot ju je krsio, a trebalo je da drzi!

Dokazi ovde da ce ga Bog osuditi!

Gde to pise???
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top