Recycle Bin izgubljen

Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Nema slike,ako si mislio da je postavis.
ne želim sliku da promenim već sam je izgubio na desktopu i nemogu da je povratim na desktop. Ne mogu da vidim korpu da je ispraznim kad to treba

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ne ne želim da promenim sliku već sam je izgubio na desktopu,ne mogu da praznim korpu ako se na puni šta ću da radim.Pomagajte braćo ako boga znate već sam na kraju nervnog sloma.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
evo ovako izgleda kod mene nigde nema kvačke da štikliram.
Ma mislio sam na ove reci "evo ovako izgleda kod mene"da ces da postavis sliku na forum ili screen da vidimo sta ti nudi u u opcijama(desktop icon)
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Ma mislio sam na ove reci "evo ovako izgleda kod mene"da ces da postavis sliku na forum ili screen da vidimo sta ti nudi u u opcijama(desktop icon)
evo slike:
unleds.png
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Kako da povratim korpu za otpad

Slučajno sam izgubio sliku na desktop sada ne znam kako da je povratim gde joj je mesto.Ne mogu sad da praznim Recycle Bin. Pomozite mi molim vas ko zna kako da je povratim da je vidljiva na desktopu.HVALA!!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.10.2010
Poruka
16
Ponovo nisi postavio sliku :D .

Svo vreme prati desavanja na Desktopu. Restartuj kompjuter nakon svakog predloga.

Desni klik na Desktop > Properties > kartica Desktop > Customize Desktop... > klik na Recycle Bin (full) i onda na Restore Default > klik na Recycle Bin (empty) i Restore Default.

Idi u My Computer > u meniju odaberi Tools > Folder Options > kartica View > odcekiraj Hide protected operating system files (Recommended) > kad se pojavi upozorenje idi na Yes. Vidi na prvoj strani u prozoru My Computer pojavila kanta. Obrisi fajlove koji se nalaze u njoj. Vrati joj staro ime.). Prevuci je levim tasterom misa na Desktop. To ce biti precica do kante. Nemas neke mogucnosti kao sa starom ikonm (npr. desni klik i Properties ce ti otvoriti podesavanja precice, ali kada udjes u kantu i Properties dobijas ispravna podesavanja.
Recycle Bin

Na svakom od diskova koje imas u racunaru bi trebao da imas folder RECYCLER. Ne bi trebao da ima neko drugo ime. Kada ga otvoris, trebao bi da imas neke foldere sa imenom S-...... ili tako nesto i na nekim bi mogla da ima slika kante. Ukoliko je ime foldera gde si nasao ove foldere sto sam upravo rekao RECYCLER onda nista ne diraj. Ukoliko je ime drugacije a tu postoje ovi folderi, promeni ime kako treba (RECYCLER).

Da sakrijes foldere i fajlove koji su se pojavili kada si uradio ovo sto sam ti reko idi na My Computer > u meniju odaberi Tools > Folder Options > kartica View > cekiraj Hide protected operating system files (Recommended).

Procitao sam u drugoj temi da ti je preporucen System Restore. To se radi tako sto odes na Start > Programs > Accessories > System Tools > System Restore. Ukoliko ti se pojavi System restore has been turned off, onda nista. Ukoliko ne, odaberi Restore my computer to an earlier time. Next. Imas kalendar gde trebas da odaberes dostupni (podebljani) datum pre nego sto ti se dogodio problem. Takodje i vreme trebas da odaberes. Next. Procitaj upozorenje, i ukoliko si siguran, idi na Next.

Ukoliko nece nista, ja vise nemam ideja :D . Mozda da uradis prosle korake jos jednom.
 
Poslednja izmena:
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
Koji OS imas ...... uradi System Restor na neki datum pre 2-3 dana :) ...... nzm tacno ja imam win7 i jednom sam sa XP imao isti prob. ko ti .... slucajno sam izbrisao kantu ali sam je posle negde nasao udjes u neki folder pa preko leve navigacije trazis RECYCLE BIN i onda drzis levi klik i prevuces je na DESKTOP :)
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
pokušaj ovde da pročitaš i riješiš problem
Kod:
http://support.microsoft.com/kb/907343#top
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Koji OS imas ...... uradi System Restor na neki datum pre 2-3 dana :) ...... nzm tacno ja imam win7 i jednom sam sa XP imao isti prob. ko ti .... slucajno sam izbrisao kantu ali sam je posle negde nasao udjes u neki folder pa preko leve navigacije trazis RECYCLE BIN i onda drzis levi klik i prevuces je na DESKTOP :)
Restore sam već radio inače imam XP
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kod Viste.......


  1. Start, zatim Control Panel.
  2. Naci Appearance and Personalization, zatim Personalization, te klikni na Change desktop icons.
  3. Selektuj Recycle Bin (cekiraj), zatim na OK i to bi trebalo biti to.....
Kod XP.......


  1. Start, zatim Run, upisi regedit, a zatim idi na OK.
  2. Za standardni Windows XP Start menu
    1. Pronadji registry kljuc: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel
    2. Desni klik na DWORD value, zadim modifikovanje Modify: {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
    3. postavi Value data , na 0, a zatim klikni na OK.
    Klasicni Windows XP Start menu
    1. Lociraj HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu
    2. Desni klik na DWORD value, zadim modifikovanje Modify: {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
    3. postavi Value data , na 0, a zatim klikni na OK.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Poz. za tebe Boki i tebe sam čekao da se javiš jer ti si mi uvek izašao u susret.Uradio sam sve kako treba kako si i napisao i na kraju resetovao kmp. ali i dajle ikinice nema.Imaš li malo vremena za mene da to sredimo preko TWEEK VIEWER. Nemam više živaca da se nerviram celu noć sam proveo na komp. ali bezuspešno.MOLIM TE!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top