Pravoslavlje VS Katolicanstvo

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
jel se pominje negde da mozes da koristis kompjuter?ili da vozis kola?ili da igras fudbal? Tako da ti je nalogija jako pogresna,jer ne pratis smisao texta vec trazis iskljucivo doslovni izraz iako svi teksyovi koje sam dao objasnjavaju upravo to.
Idite i naucite sve narode krsteci ih u IME Oca,Sina i svetoga Duha MATEJ 28:19
Zasto ovde ne stoji u imenima vec IME?

Pa, moram reći, objašnjenje ti je budibog s nama! Čitanje Biblije kao i bilo čega drugog, ne može biti tako da onome što tamo piše daješ smisao koji ne postoji, ili tražiš simboliku koja će potvrditi tvoju percepciju onoga što čitaš. Ja sam rekao da se u Bibliji nigdje ne pominje Sveto trojstvo, a nisam rekao da se ne pominje Otac, Sin i Sveti duh.
Sveto trojstvo je izvedenica iz biblijskih pojmova, koja je konstruisana od strane teologa i pretvorena u tako jaku dogmu, na kojoj se kasnije podijelilo Hrišćanstvo. Ti ako si želio da pobiješ ovu moju tvrdnju, ili smtraš da nije tačno ovo što sam rekao, imaš vrlo jednostavniji način da to dokažeš: navedi gdje se u Bibliji pominje Sveto trojstvo.
Isto onako kako daješ smisao biblijskim tekstovima da bi potvrdili tvoju percepciju o njima, to činiš i čitajući moj post - čitaš u njemu ono što nisam rekao.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
prijatelju ti mesas filozofiju i teologiju i njene grane,nema ovde nikave percepcije vec principi tumacenja iliti hermenautika,tako da kad budes malo vise citao Bibliju razumeces neke stvari iz sireg konteksta,tako da insistirati na literanom doslovnom izrazu i reci da to ne postoji je vise nego smesno.Medjutim ti i ne dajes odgovr nego se bavis nekom psihoalalizom,sto znaci da si promasio temu ili forum.Dakle mozes da das argumente,jer nije dovoljno reci to nije tako
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Nemoj tako Cobi svako ima pravo da tumači stvari onako kako ih on shvata i neograničavaju se svi na bibliju kao ti,evo probaj i ti da čitaš i nučiš nešto drugo sem što piše u bibliji i shvatićeš da nije tako kako kažeš:);)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Pa ja sam za svoje verovanje izneo dokaze,nista vise ne trezim od drugih da bi mogli da diskutujemo,u diskusiji nije dovoljno reci to nije tako i to je to.To je vise nego neozbiljno
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
prijatelju ti mesas filozofiju i teologiju i njene grane,nema ovde nikave percepcije vec principi tumacenja iliti hermenautika,tako da kad budes malo vise citao Bibliju razumeces neke stvari iz sireg konteksta,tako da insistirati na literanom doslovnom izrazu i reci da to ne postoji je vise nego smesno.Medjutim ti i ne dajes odgovr nego se bavis nekom psihoalalizom,sto znaci da si promasio temu ili forum.Dakle mozes da das argumente,jer nije dovoljno reci to nije tako

Drugar, ja ništa nisam rekao "nije tako", nego sam rekao da se u Bibliji ne pominje Sveto trojstvo. Ako si imao namjeru da kažeš da to nije tačno, ponavljam, jednostavno reci, odnosno, citiraj gdje to piše i završena priča.Kažeš "nema ovde nikakve percepcije", a šta je to kada izraz iz Biblije koji glasi "Riječ", ti "krstiš" Isusom?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Epa to je ono sto se kod tebe oslikava a to je nepoznavanje biblije i svih teoloskih pricipa vezanih za text,hermenautika,egzegeza,kajasticka struktura i tome slicno.Nepoznavanje nicega od gore navedenog dovodi do odgovra kakav si ti dao
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2009
Poruka
1
Moje dvije babe, jedna katolkinja, druga pravoslavne vjere, krstile su me, svaka u svojoj crkvi, tako da sam od najranijeg djetinjstva shvatila da su te dvije vjere razlicite, bas kao sto su i moje dvije babe susta suprotnost jedna drugoj.Baba katolkinja,stroga i nepopustljiva, bas kao i njena vjera, dok je baba Milica bila bas kao i njena pravoslavna vjera;strpljiva i uvijek spremna da mi ucini po volji...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Epa to je ono sto se kod tebe oslikava a to je nepoznavanje biblije i svih teoloskih pricipa vezanih za text,hermenautika,egzegeza,kajasticka struktura i tome slicno.Nepoznavanje nicega od gore navedenog dovodi do odgovra kakav si ti dao

Zašto izbjegavaš da citiraš Bibliju i dokažeš ono što tvrdiš - da se tamo pominje Sveto trijstvo?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Tebi su dokazi izneti,dok nasuprot tome ti nisi izneo nijedan,tako da je dalja diskusija sa tobom zaista suvisna.
 
Natrag
Top