Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
U Bibliji pisae da je Bog stvorio dva videla "I postavi ih Bog nad svodom Nebeski." 1. Mojksijeva 1,17. Ova dva svetla su stvorena radi nase zemlje, ona njoj pripadaju.
Zato stvaranje Sunaca, Meseca i zveda, ne mozemo mesati sa onim sto je stvoreno u Svemiru.

To je jasno i uredu. Nego samo konstatujem da je prema onome rečenom iz teološkog rečnika koji si naveo Sunce, Mesec i zvezde pripadaju tzv "drugom nebu". Evo još jednom: "Nebo... ovaj izraz opisuje: 1. atmosfersko nebo, 2, astronomsko ili zvezdano nebo, i 3. Mesto Bozijeg prebivanja. Atmosferska nebesa su mesto gde ptice lete ( 1. Mojsijeva 1,20), odakle kisa dolazi (7,11) i gde vetrovi duvaju (Danilo 8,8)...
Astronomska ili zvezdana nebesa oznacavaju mesta gde se krecu Sunca i Meseci
(1. Mojsijeva 1,14, 15.17. Matej 34,29)".

A pošto svod nebeski koji se pominje u 1.Mojisijevoj 1,17 predstavlja zapravo to "drugo nebo" a treće nebo je prestol Božiji analalogija ide u pravcu da su i ostale zvezde i planete stvorene kada i Sunce i Mesec jer pripadaju ipak tom drugom nebu. Ne mora značiti ali onaj stih iz četvrte zapovesti koji kaže:"...i sve što je u njima" jasno govori da je tog četvrtog dana stvoreno sve što je u tom "drugom nebu" tj. svodu a to su i ostale zvezde.


Ne postoji drugi Univerz, Svemir, nego postoji samo jedan. Svi smo mi deo toga Svemira. Medjutim, dok na nasj Zemlji vlad smrt, trulaz, raspadanje, tog na drugom svetovima nem, jer to su posledice greha.

Danas uz pomoć teleskopa zaista možemo posmatrati mnoge druge galaksije daleko dalje od ovih najbližih zvezda. Ako su tamo svetovi koji nisu podložni raspadanju onda te galaksije moraju biti mnogo drugačije od ove naše. Jednostavno posmatrajući sve te galaksije veoma udaljene nije se pronašlo ništa što bi moglo ukazivati da ne postoji raspadljivost, čak šta više suprotno. Raspadljivost vlada celim svemirom tj. našim univerzumom zato smatram da drugi svetovi moraju živeti u drugom univerzumu koji se granići sa našim ali mi tamo ne možemo zaviriti jer je veoma udaljeno od nas. Ako bismo prihvatili ideju da raspadljivost se odnosi na "svu tvar" koja obuhvata samo Sunce, Mesec i najbliže zvezde onda ispada da one udaljenije zvezde nisu podložne raspadljivosti i da tamo vladaju savršeni uslovi života. Međutim, to se ne može dokazati upravo posmatrajući te udaljene galaksije. Raspadljivost obuhvata mnogo širi prostor najverovatnije čitav naš svemir ili univerzum a time se može ukazati da je sve to stvoreno u isto vreme i jeste stvoreno za čoveka.


Svako dobro brate Marko1932.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
To je jasno i uredu. Nego samo konstatujem da je prema onome rečenom iz teološkog rečnika koji si naveo Sunce, Mesec i zvezde pripadaju tzv "drugom nebu". Evo još jednom: "Nebo... ovaj izraz opisuje: 1. atmosfersko nebo, 2, astronomsko ili zvezdano nebo, i 3. Mesto Bozijeg prebivanja. Atmosferska nebesa su mesto gde ptice lete ( 1. Mojsijeva 1,20), odakle kisa dolazi (7,11) i gde vetrovi duvaju (Danilo 8,8)...
Astronomska ili zvezdana nebesa oznacavaju mesta gde se krecu Sunca i Meseci
(1. Mojsijeva 1,14, 15.17. Matej 34,29)".

A pošto svod nebeski koji se pominje u 1.Mojisijevoj 1,17 predstavlja zapravo to "drugo nebo" a treće nebo je prestol Božiji analalogija ide u pravcu da su i ostale zvezde i planete stvorene kada i Sunce i Mesec jer pripadaju ipak tom drugom nebu. Ne mora značiti ali onaj stih iz četvrte zapovesti koji kaže:"...i sve što je u njima" jasno govori da je tog četvrtog dana stvoreno sve što je u tom "drugom nebu" tj. svodu a to su i ostale zvezde.

Brate Jovane,
Nas Sunacani sistem je taj svod koga je Bog nazvao nebo, a nije samo nasa atmosfera. Nasa atmosera je samo deo toga svoda. A Sve sto sluzi nasoj Zemlji stvoreno je za sest dana.
Nema ni govora da bi Svemir mogao biti stvoren za sest dana. Rekao sam ti da nas Mojsije izvestava o Stvaranju nase zemlje i naseg neba, a nd o stvaranju Svemira.


Danas uz pomoć teleskopa zaista možemo posmatrati mnoge druge galaksije daleko dalje od ovih najbližih zvezda. Ako su tamo svetovi koji nisu podložni raspadanju onda te galaksije moraju biti mnogo drugačije od ove naše. Jednostavno posmatrajući sve te galaksije veoma udaljene nije se pronašlo ništa što bi moglo ukazivati da ne postoji raspadljivost, čak šta više suprotno. Raspadljivost vlada celim svemirom tj. našim univerzumom zato smatram da drugi svetovi moraju živeti u drugom univerzumu koji se granići sa našim ali mi tamo ne možemo zaviriti jer je veoma udaljeno od nas.[/QUOTE]

Tamo gde je greh, tamo je i raspadljivost, a greh se nastanio i razvio samo na nasoj Zemlji.
Vec sam ti ranije rekao, da ne postoji nas univerzum, Svemir, nego postoji samo jedan za sve planete i zvezde i sve suncane sisteme i galaksije. Ni Boziji presto nije na drugom Svemiru, nego na ovom, ali samo je drugo nebo, jer su tamo posebni uslovi.

Kad Pavle govori o vaskrsenju on kaze: "Ovo raspadljivo treba da se obuce u neraspadljivost". To znaci da u Carstvu Bozjem nema raspadljivosti, jer oni koji ne dozive da dobiju neraspadljivost izgubljeni su za svu vecnost. To pkazuje da izvan nase Zalmje, nema greha a nema ni raspadljivosti.


Budi hrabar i neka te Bog blagoslovi
[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tamo gde je greh, tamo je i raspadljivost, a greh se nastanio i razvio samo na nasoj Zemlji.
Vec sam ti ranije rekao, da ne postoji nas univerzum, Svemir, nego postoji samo jedan za sve planete i zvezde i sve suncane sisteme i galaksije. Ni Boziji presto nije na drugom Svemiru, nego na ovom, ali samo je drugo nebo, jer su tamo posebni uslovi.

Kad Pavle govori o vaskrsenju on kaze: "Ovo raspadljivo treba da se obuce u neraspadljivost". To znaci da u Carstvu Bozjem nema raspadljivosti, jer oni koji ne dozive da dobiju neraspadljivost izgubljeni su za svu vecnost. To pkazuje da izvan nase Zalmje, nema greha a nema ni raspadljivosti.

Ok. Ako je raspadljivost samo na našoj Zemlji i prvim zvezdama, valda ćemo teleskopima moći videti te udaljene galaksije gde nema raspadljivosti tj. mogli bi videti to. To bi bilo drugo nebo.

Ostalo je ipak meni lično nejasno koje su granice nebesa ako se to može razgraničiti i Biblijski dokazati da su to baš te granice. Iz onog teološkog rečnika takođe se može doći do zaključka da je Sunce i Mesec na tom svodu koji predstavlja drugo nebo a onda bi ono trebalo biti bez greha tj. neraspadljivo ili i to predstavlja prvo nebo pa ona je ipak raspadljivo. Eto samo to ako može objašnjenje jer nisam najbolje razumeo. Je li Sunce i Mesec na drugom nebu ili na prvom?

Hvala puno i svako dobro.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
prvo nebo - SVE što vidimo i možemo doseći

NEBESA NAD NEBESIMA
su sva ostala NEBA
koja NE VIDIMO i NE MOŽEMO DOSEĆI
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ok. Ako je raspadljivost samo na našoj Zemlji i prvim zvezdama, valda ćemo teleskopima moći videti te udaljene galaksije gde nema raspadljivosti tj. mogli bi videti to. To bi bilo drugo nebo.

Ostalo je ipak meni lično nejasno koje su granice nebesa ako se to može razgraničiti i Biblijski dokazati da su to baš te granice. Iz onog teološkog rečnika takođe se može doći do zaključka da je Sunce i Mesec na tom svodu koji predstavlja drugo nebo a onda bi ono trebalo biti bez greha tj. neraspadljivo ili i to predstavlja prvo nebo pa ona je ipak raspadljivo. Eto samo to ako može objašnjenje jer nisam najbolje razumeo. Je li Sunce i Mesec na drugom nebu ili na prvom?

Hvala puno i svako dobro.


Brate Jovane, ta pitanja upravo je i Bog postavio Jovu: Cuitaj: O Juvu 38,4-10.

Ja sam ti vec rekao, da Mojsije pise o stvaranju nase Zemlje i svega sto joj je bilo potrebno.
Ne bih rekao da smo bas toliko mudri da bismo mogli da odredimo i precizne mere.
Upravo zato je napisano: "Verom poznajemo da je svet iz nista stvoren." Verom pre nego dokazima.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Postovanje Rise,

ti tvrdis da su dani stvaranja trajali po hiljadu godina. Da li je tako? Dokazi to iz Biblije!

Posto je Bog stvorio bilje cetvrtog dana, a tek posle stvorio Sunace i Mesec, da li bi bilje moglo da prezivi 1000 godina bez sunceve svetlosti?

Davno sam citao u vasom casopisu: Revellez vous (Probudite se)od l969. u kome je pisalo da je SVAKI DAN STVARANJA TRAJAO PO 7000 GODINA, TAKO JE STVARANJE TRAJALO 42,000 GODINA. To pretstavlaj 6 dana stvaranja. U TOM CASOPISU GODINA STVARAnjA ADAMA JE ODREDJENA 4026. pre Hrista. Posto svaki dan traje 7000 godina tako traje i sedmi dna Bozijeg odmora.
Po tom predvidjanju od Adama taj poslednji dan stvaranja je 7000 godina. Sest hiljada se zavrsavaju 1975.godine. Posle te godine pocinje Armagedonski rat i poslednji deo sedmoga dana.
Na osnovu toga odredili ste da ce poceti Armagedonski rat 1975. godine. posle koga pocinje hiljadugodisnje carstvo na Zemlji.

Posto se ovo nije dogodilo, neje bio Armagrdon 1975. niti je pocelo hiljadugodisnje carstvo, kako to danas objasnjavate?
Da li je jos uvek dan stvaranja trajao 7000 godina ili set sada to promenili. Ako ste promenili, mozes li nam objasniti kako verujete sada?

Unapred hvala

PS. MIRE, posto mi ne radi skener, molim te uzmi iz knjige: Dali je to kula strazara sa 92. stranice i skeniraj onaj dijagram koji je uzet iz spomenutog casopisa pa ga postiraj ovde.

I tebi mnogo hvala

Dragi moj cika Miko,
Gde procita u 1.Moj 1 glavi da pise Sunce i Mesec,i???,a sta je pre stvorio Sunce ili Mesec a zvezde tek na kraju? cccc???
U Bibliji se govori o DVA VIDELA i da skratim ,posto je Mojsije bio covek on je pisao izvestaj od Boga za ljude.U skladu sa tim u toku tog 4-og "dana" ili stvaralackog perioda Bog je omogucio da svetlost prodre kroz atmosferu na zemlju i da se vide veliko svetlo po danu,a malo svetlo po noci...
Ali ako je po tvome Bog stvorio Sunce i mesec i zvezde tek cetvrtoga dana,sta mislis odakle svetlost i tama vec prvoga dana???
1.Moj 1:
3 I reče Bog: Neka bude svetlost. I bi svetlost.
4 I vide Bog svetlost da je dobra; i rastavi Bog svetlost od tame.
5 I svetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi.
Dakle svetlost je prolazila kroz oblake ,a izvori te svetlosti se nisu mogli videti sve do 4-og stvaralackog dana.Difuzna svetlost je sasvim dovoljna za biljke,zar ne?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dragi moj cika Miko,
Gde procita u 1.Moj 1 glavi da pise Sunce i Mesec,i???,a sta je pre stvorio Sunce ili Mesec a zvezde tek na kraju? cccc???
U Bibliji se govori o DVA VIDELA i da skratim ,posto je Mojsije bio covek on je pisao izvestaj od Boga za ljude.U skladu sa tim u toku tog 4-og "dana" ili stvaralackog perioda Bog je omogucio da svetlost prodre kroz atmosferu na zemlju i da se vide veliko svetlo po danu,a malo svetlo po noci...
Ali ako je po tvome Bog stvorio Sunce i mesec i zvezde tek cetvrtoga dana,sta mislis odakle svetlost i tama vec prvoga dana???
1.Moj 1:
3 I reče Bog: Neka bude svetlost. I bi svetlost.
4 I vide Bog svetlost da je dobra; i rastavi Bog svetlost od tame.
5 I svetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi.
Dakle svetlost je prolazila kroz oblake ,a izvori te svetlosti se nisu mogli videti sve do 4-og stvaralackog dana.Difuzna svetlost je sasvim dovoljna za biljke,zar ne?

Rise, ja sam tebi postavio kljucno pitanje. Posto mi je poznato da ste nekad tvrdili da je svaki dan stvarnja trajao 7000 godina sto su 6 dana 42 hiljada a od stvranja Adma pocinje sedmi dan stvaranja koji traje 7000 godina. Prvih 6 dana stvaranja zavrsavaju se godine 1975, kada ste bili predvideli da ce biti Armagedonski rat.

Posto se to nije ostvarilo, jednostavno te pitam, KAKO TO DANAS TUMACITE? Da li je jos uvek dan stvaranje 7000 godina ili nije? Mozes li nam to objasniti, ako ste neparavili nekakbvu promenu mozes li nam objasniti koju promenu?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Rise, ja sam tebi postavio kljucno pitanje. Posto mi je poznato da ste nekad tvrdili da je svaki dan stvarnja trajao 7000 godina sto su 6 dana 42 hiljada a od stvranja Adma pocinje sedmi dan stvaranja koji traje 7000 godina. Prvih 6 dana stvaranja zavrsavaju se godine 1975, kada ste bili predvideli da ce biti Armagedonski rat.

Posto se to nije ostvarilo, jednostavno te pitam, KAKO TO DANAS TUMACITE? Da li je jos uvek dan stvaranje 7000 godina ili nije? Mozes li nam to objasniti, ako ste neparavili nekakbvu promenu mozes li nam objasniti koju promenu?

Cika Miko,
to sto vi pitate nije kljucno pitanje za ovu temu a kamoli za neku drugu temu.
Kljucno pitanje za ovu temu o stvaranju Zemlje ,pa i Sunca i Meseca,je:Dal je Bog stvorio zemlju za bukvalnih 7 dana od 24 sata,ili pak mozda za 6 doslovnih zemaljskih dana od 24 sata,ili pak za Bozjih 6 dana koji mogu trajati neogranicen period pa cak i milione zemaljskih godina?
Drugo veoma bitno pitanje je nastanak Sunca i Meseca.Zar vi zaista mislite da je Bog prvo stvorio Zemlju a tek posle u cetvrtom danu Sunce,Mesec i ostale zvezde,sto je razmisljanje fundamentolaca...Ali ako delite takvo misljenje,objasnite odakle svetlost na zemlji vec prvog dana???

Ali da ne bude da ne kazem bas nista o vasem tumacenju 7000 godina,nikada se Bozji dan ne moze porediti sa zemaljski danom...Pa svaka zvezda i planeta pa cak i sateliti imaju svoj dan koji traje potpuno razlicito od drugoga. Pisuci svoj poslanicu ap.Petar je kazao da je Bozji dan kao 1000 ljudskih godina da bi predocio ucenicima koliko je Bozji dan razlicitiji pd ljudskog dana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne postoje drugi suncevi sistemi niti galaksije!

Hublle ne vidi planete osim onih u nasem neposrednom okruzenju, koje vide i opticki teleskopi.

Te planete su se ranije nazivale i smatrale zvezdama , zvali su ih "lutajuce zvezde", jel nisu bile stalno vidljive na nebu.

Zato je biblija u pravu kada 'ne spominje planete'!!! Ljudi su ranije sva nebeska tela zvali "zvezdama"!

Tek nedavno su astronomi podelili zvezde po izgledu i neke od njih nazvali planetama, a ranije nije bilo tako.

Dakle, izraz 'planeta' je pogresan termin. Dok jedini nama vidljivi objekti a koji izgledaju kao planete su nebeska tela u nasem suncevom sistemu.

Hublle ne vidi planete, on radi na principu infrared i ultravioletnom spektru, sto je ljudskom oku nevidljivo. Slika koju Hublle proizvodi je najobicnija svetlost (koja moze biti svasta, maglina, prasina bilo sta..), a koju onda software tumaci po principu - plavo - voda , zuto - pesak.. i slicno... i na osnovu toga crta sliku, pretpostavljajuci da zbog 'gravitacionog uticaja'(koji inace i nije naucno dokaziv, i obicna je teorija) to mora biti planeta.

Posto je takva slika nesavrsena i mutna, NASA onda zaposljava slikare da 'doteraju' sliku..

Krajnji proizvod je NENAUCAN , i jedino sto mi na kraju dobijamo je CRTANI FILM!

Dakle VI VERUJETE U CRTANE FILMOVE!

Cak je i Trump izjavio da ne veruje NASA-i, i da ce joj uskratiti finansijska sredstva.

Pored toga, ne postoje slike planete zemlje iz svemira. Sve slike su lazne! Na procurelom snimku misije apolo zemlja izgleda kao ''kruska", jer su slikali kroz prozor iz niske zemljine orbite, pa posto oblik prozora nije bio savrsen krug, dobili smo krusku :)

Jel zemlja lopta ili kruska?

Sem toga, ja sam lepo Biblijom dokazao, da je Bog stvorio zemlju mesec i zvezde za sest dana (nebitno jesu li oni doslovni) , i dokazao sam da tekst nigde ne tvrdi, da su nebeska tela stvorena da na njima zive "mali sivi i zelemi", vec kako biblija i kaze : "da budu znaci vremenima danima i godinama ... i da obasjavaju zemlju"! Nema drugog razloga za njihovo postojanje, vec su "stvoreni zbog zemlje i radi zemlje da je obasjavaju"! One nisu stvorene da podrzavaju zivot! To je prica za malu decu, prica satanista da bi podrzali njihove teorije evolucije i filozofiju nastanka zivota bez Boga!

Takva prica je suprotna bibliji, jel biblija ne tvrdi da postoje druga fizicka bica!

Sem toga, dokazano NLO-i ne dolaze iz svemira (on ne postoji), vec dolaze iz paralelne dimenzije, jer se materijalizuju i dematerijalizuju, zapravo nama tako izgleda, dok oni zapravo promenom frekvencije menjaju mesto, kao kad promenis stanicu na radiju, cas si na jednoj - cas na drugoj frekvenciji.. to je paralelna dimenzija , koja postoji istovremeno sa nasom. A odatle NLO-i dolaze...

Da kazem o mesecu:

U bibliji precizno pise: "mesec nece dati SVOJU SVETLOST" , sto je dokaz da on nereflektuje svetlost sunca, vec emituje svoju sopstvenu! (znam da ce me Tripo optuziti za formalizam, ali ja verujem doslovno kako i pise).

Sem toga imamo i snimak "mesecevog talasa" (snimila i potvrdila nemacka opservatorija, i dokazano nije uticaj zemljine atmosfere) koji kada se posmatra izgleda kao "refresh" slike na kompjuteru, gde se krateri meseca "dispozicioniraju"(odnosno pomeraju i zauzimaju drugu poziciju) ---> to je nemoguce na cvrstom objektu!

Mesec se dakle ponasa kao projekcija , kao hologram. A to je nemoguce!

Ruku pod ruku tome ide i dokaz da je sletanje na mesec bila prevara..

Draga braco, vi kako zelite, ako hocete verujte u CRTANE FILMOVE, ja zaista ne mogu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top