Pomoć oko prepravke PVR SimpleIPTV

Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Zavrsen livetv-mod za Aeon-Nox-5,.........
I've managed to add a preview window, but it does not work like the main channel view. when you start a channel it starts in fullscreen, when you go back to the epg view only then will the video be visible in the preview window.
The channel won't start minimized in EPG view, only in the main Channel View.
@Bavaria84 Probaj neki novi pristup za PVR prikazivanje EPG Timeline.
Ja sam nešto pokušao sa skrivanjem određenih delova sa "glavnog PVR" i lepo izgleda sa zoom slike i dodavanja prozora sa EPG trenutnog prikaza(EPG sa slikama).
To bi lepo i funkcionisalo bi odlično da se sakriju isti ti delovi ali da se pozove EPG Timeline.(morao bi novi xml da se doda).
Sa dodavanjem novog XML ne bi bili ograničeni sa XBMC Komandama u samoj Timeline,koristili bi komande iz Views PVR
Isprobao sam na Raspi-ju novi prikaz i nemam potrebe da sliku gledam u ful skrinu.Na TV izgleda odlično sve komande su preko daljinskog,prebacivanje slike je mnogo brže i bez dugih prekida.Epg Timeline standardna bi ostala kakva jeste zbog drugih korisnika koji imaju PVR drukčiji od SimpleIPTV.
Imaš moj video na 2 stranici pa vidi kako bi to moglo da se ukomponuje za Aeon Nox,probaću i ja da odradim takav pristup za CCM ,EPG Timeline u Glavnom prozoru PVR..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
83
Nema na cemu Che, samo uzivaj. Ovo je tek prva verzija. imam jos nekih ideja koje moram prvo isprobati ;) Ideje i komentari su naravno dobrodosli.

Nisam puno koristio nox5, ali dok sam radio mod, svidio mi se vise i vise. Brz ko munja. Jedino sto mi nedostaje to je mozda opcija da mjenjas boje na prozorima i pozadinama, kao sto nox4 ima. jer ova standardna tema je previse tamna.

@Poverenje: Da vidis to nebi bio los pristup. Ali nekontam zasto xbmc programeri nisu stavili da otvaranje kanala radi na isti nacin ko u glavnom tv view. ako sam u postavkama stavio da se kanali pokrecu u malom prozoru, tako treba da bude svugdje. Moram jos neke stvari probat pa cu vidjeti, ali hvala na ideji ;)
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Konačno neko ko me razume,Mudislander sa XBMC Foruma Autor skina CCM Ubacio je Moje prepravke u beta verziju CCM za XBMC Helix.
Github verzija je dostupna na adresi
https://github.com/CCM-Organization/skin.confluence.custom.mod
Teramo dalje,Uputio sam "pull request" ka XBMC-Team da ubace još podataka u DB.(prepravio sam .ccp i .h od xbmc i poslao ih njima na testove,valjda će proći.
 
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
929
Konačno neko ko me razume,Mudislander sa XBMC Foruma Autor skina CCM Ubacio je Moje prepravke u beta verziju CCM za XBMC Helix.
Github verzija je dostupna na adresi
https://github.com/CCM-Organization/skin.confluence.custom.mod
Teramo dalje,Uputio sam "pull request" ka XBMC-Team da ubace još podataka u DB.(prepravio sam .ccp i .h od xbmc i poslao ih njima na testove,valjda će proći.
Koliko sam shvatio tvoje prepravke se odnose na ove update u 720P folderu na ovoj strani?
Kod:
https://github.com/CCM-Organization/skin.confluence.custom.mod/tree/Helix/720p
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
poverenje drugar znam da sam od tebe i prije trazio pomoc i svaki si mi se put na isti odazvao,molim te za jos jednu pomoc,tebi lako meni tesko da se sa ovim izborim,znaci problem je sledeci,odradio sam da sa mojeg sat resivera koji ima enigmu 2 u sebi prebacim kanale na raspi,ali mi sad vuce sve kanale,nece odredjeni tip kanala ili tv buqet,i u samom adonsu sam namjestio,odnosno strikirao da mi samo odradi,odnosno prebaci samo jedan tv buqet,naprimjer ex yu,ali nista od toga on uvjek po dizanju sistema dize i sve kanale,tj vuce sve,i kad to odradi raspi zablokira,os u raspiju je raspbmc,probao sam sa novim gotham 13.01 ali isto se desava,cak i gore,da li imas kakav savjet sta da odradim
 
Učlanjen(a)
25.03.2011
Poruka
43
Nema tu grešaka.....samo je pitanje kad se koji koji ažurira .
Izvor je isti ,promenjeno je kod njih na sajtu,zato se razlikuju epg.(ovo važi za kanale koji nemaju slike događaja)
epg.xml je odrađen 28.4. 14:29
epg_slike.xml je odrađen 27.4 20:50
da ne otvaram novo imam pitanje vezano za PVR ,xbmc 12.3,do danas mi radio normalno lista kanala ,epg sve
danas ubacim novu list i više nema niti jednog kanal,niti epg,
do danas sve radilo normalno,probao sam ponovo instal pvr 1.6.3 ali opet isto
što ne valja
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
poverenje drugar znam da sam od tebe i prije trazio pomoc i svaki si mi se put na isti odazvao,molim te za jos jednu pomoc,tebi lako meni tesko da se sa ovim izborim,znaci problem je sledeci,odradio sam da sa mojeg sat resivera koji ima enigmu 2 u sebi prebacim kanale na raspi,ali mi sad vuce sve kanale,nece odredjeni tip kanala ili tv buqet,i u samom adonsu sam namjestio,odnosno strikirao da mi samo odradi,odnosno prebaci samo jedan tv buqet,naprimjer ex yu,ali nista od toga on uvjek po dizanju sistema dize i sve kanale,tj vuce sve,i kad to odradi raspi zablokira,os u raspiju je raspbmc,probao sam sa novim gotham 13.01 ali isto se desava,cak i gore,da li imas kakav savjet sta da odradim
Nemam ja Enigmu 2,tako da od mene ne očekuj pomoć.....
da ne otvaram novo imam pitanje vezano za PVR ,xbmc 12.3,do danas mi radio normalno lista kanala ,epg sve
danas ubacim novu list i više nema niti jednog kanal,niti epg,
do danas sve radilo normalno,probao sam ponovo instal pvr 1.6.3 ali opet isto
što ne valja
Reset PVR i brisanje komplet DB u skrivenom folderu(tv22,db i epg7.db),a mogao bi da pređeš na neku noviju verziju recimo 1.8.1.
 
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
929
Moze li samo neko da ostavi link od SF EPG-a ? Ovaj novi koji pominjete? Ja znam za ovaj, i ovaj sad koristim:

http://epg.serbianforum.org/epg.xml.gz

Koliko vidim taj drugi je:

http://epg.serbianforum.org/epg_slike.xml.gz

Jesam li u pravu?

EDIT: Sad sam ubacio ovaj drugi epg_slike i ne primetim neku razliku, sve mi isto.
Nisi,taj drugi je:
http://epg.serbianforum.org/epg_slike.xml
znači bez.gz
Stavi tu adresu u simple player ,da bi video tagove od kanala koji se razlikuju.
 
Natrag
Top