Pomoć oko prepravke PVR SimpleIPTV

Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
P0što od zvaničnog Autora A.Fedechina uvek dobijam negativne odgovore za prepravke ovog PVR ,ajde da napravim tenu na SF gde će te davati ideje i realizovati (uz domaću pamet i Kreativnost) :

Moje ideje da se unapredi izgled i funkcije PVR SimpleIPTV
- Vremenska linija u EPG ----------------------------------------------------------Rešeno sa instalacijom novog XBMC 13 Gotham
- Prikaz boja za različiti Žanr EPG timeline data--------------------------------Rešeno uz prepravku skina,aeon MQ5 I CCM
- Prikazivanje slika događaja u EPG ---------------------------------------------Rešeno uz prepravku Adona na verziju 1.9.3.1
-Prikazivanje Logoa od Grupe Kanala ------------------------------------------Rešeno Prepravka skina
- Prikaz Više informacija u EPG-Linkovanje sa Metadata (ganre picture ,artist info, writer info i director info)----------------------------------------------------------------------------------Rešeno
- Promena Grupe kanal iz glavnog foldera i iz timelineEPG ----------------Rešeno
- Filter za EPG prikaz ------------------------------------------------------------Radi se
- Korišćenje više izvora za epg.xml----------------------------------------------Radi se
- Dodavanje klizača u EPG Timeline--------------------------------------------Radi se
- Prikaz videa u umanjenom prozoru EPG Timeline--------------------------Rešeno

2014-04-05_151027-png.49301

Link za Download nekih potrebnih stvari za izmene XBMC verzija 13 beta 2,Skin CCM (confluence)
Prekopirati preko starih .xml i foldera.(trebalo bi da funkcioniše i za Frodo verziju)
Kod:
https://mega.co.nz/#!s4VTHBCQ!p65rjqjOk-oPpyfIzALVQxnOrtsn-mt2odnNW4SCveU
PVR SimpleIPTV 1.9.3.1 - Gotham verzija
Kod:
https://mega.co.nz/#!Ao93lKJD!GMr19eRvNyUxNM00C2Jb9hpX12XoZjXe1e_N1DtS-EI
PVR SimpleIPTV 1.6.1.1 - Frodo verzija
Kod:
https://mega.co.nz/#!151FzSgT!RTgD4jttdW34wdrMgT_o_FpP0BiGLTexyCW1LVQHNuA
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Posto si otvorio temu za predloge, jedan od mojih predloga je da se napravi da kad u epg mis stoji na deo gde su kanali da se napravi da se moze skrolovati lista kanala ( time bi se izbeglo da se iz epg mora vratiti nazad na listu kanala, zatim pustiti kanal i onda tek vratiti se u epg koji ce prikazati opet za samo 11 kanala ukljucujuci i kanal koji je pusten), a da kad je mis na epg time, tj emisije u epg da ostane da kad se skroluje da se pomera znaci epg emisije koje su u toku.

Drugi predlog, da ako nijedan kanal nije pusten da u epg kad se otvori epg bude deo liste odakle smo otvorili epg a ne automatski pocetak liste (kako je podeseno po default).
Pozz
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Ovo super izgleda....ja koristim standardni confluence i kad bude xml fajl izbacen javno odmah cu isprobati....a sto se tice funkcija plajera najvise bi voleo da bi imao " don't stop an error" te funkciju "subtitles"....
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Posto si otvorio temu za predloge, jedan od mojih predloga je da se napravi da kad u epg mis stoji na deo gde su kanali da se napravi da se moze skrolovati lista kanala ( time bi se izbeglo da se iz epg mora vratiti nazad na listu kanala, zatim pustiti kanal i onda tek vratiti se u epg koji ce prikazati opet za samo 11 kanala ukljucujuci i kanal koji je pusten), a da kad je mis na epg time, tj emisije u epg da ostane da kad se skroluje da se pomera znaci epg emisije koje su u toku.

Drugi predlog, da ako nijedan kanal nije pusten da u epg kad se otvori epg bude deo liste odakle smo otvorili epg a ne automatski pocetak liste (kako je podeseno po default).
Pozz
1. Skrolovanje kod mene radi sa strelicama (jedino nema skrol bar sa strane tj klizač).................................Dodaću gore kao zahtev skrol
2.Ovo je do XBMC nije skin ni PVR u pitanju,jednostavno komanda je takva za XBMC,Sve je to vezano za Prikazivanje loga grupe kanala,status -Delimično rešeno
Ovo super izgleda....ja koristim standardni confluence i kad bude xml fajl izbacen javno odmah cu isprobati....a sto se tice funkcija plajera najvise bi voleo da bi imao " don't stop an error" te funkciju "subtitles"....
1. Confluence Standardni se isto može prepraviti nije mnogo zahtevan,lakši je od Aeon MQ5 ( zato prvo ide teži da se prepravlja,posle je lakše)
2.Stop on error,je mnogo komplikovano,jer ne postoji mogućnost da PVR ponovo pokrene stream jer player dobija komandu PVR://channel1.stream.Kad ti pukne slika ,nije ti pukla veza sa PVR pa on nastavlja da ti prikazuje "ništa na ekranu" ali brojač tajmer ti i dalje radi.Player ne vidi da ti nemaš sliku,a ne raskida vezu jer još uvek mu radi PVR://channel1.stream.....(ovo radi za video addone i za guideTV)oni rade na drugom principu oni su na xml ne na m3u.
(možda da se prepravi m3u da se postavi slično kao za addone,ali to bi mnogo iskomplikovalo kreiranje listi,koje su već ionako preterano zahtevne)
3.Funkcije subtitle bi trebalo da rade,ali samo ručno traženje.Jedino ti je bitno da sredimo da automatski potraži subtitle na osnovu imena događaja.U EPG originalni naziv nekog događaja se nalazi posle <Sub-Title>Originalni Naziv</Sub-Title>.Ovo postoji u EPG ,ali u bazi podataka za PVR nepostoji kolona za njihov Prikaz(ja sam prepravio da mi u kolonu (sEpisodeName) preuzima podatke za Actor.PVR preuzima podatak za glumce,ali nažalost komanda u XBMC nije podešena da prikazuje txt u XBMC iz tog polja.(zatražio sam od team XBMC kao zahtev da se dodaju neke komande i da se dodaju još kolona u samom PVR XBMC),isto bi se ponašao za sub-Title.Dok oni ne srede komande ovo neće raditi
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Poverenje radi jednu jako dobru i korisnu stvar .......Jos jedan ,ili ti novi SerbianForum EPG koji za sada iako nije zavrsen funkcionise besprekorno......Sta reci....Malo je zahvaliti se za sav njegov trud i zelju da se pretvori XBMC u jednu mocnu masineriju i olaksa rad svim korisnicima koji koriste XBMC i gledaju tV kanale u njemu........

gMcCknLR.jpg


j9ku3m0.jpg
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Super stvar, nema potrebe trositi reci.

Evo u temi da napisem redom jos neke mogucnosti koje bi se mozda mogle uraditi:
Ako se vec dogovorimo i posvetimo ovom skinu mq5 koji je zaista dobar i da baziramo sve novine bas u njemu, onda

1. Da se namesti da ima opcija da menjanje grupe kanala, znaci neki button u dnu ispod liste kojim bi se menjale grupe kanala.
Ako se u narednom periodu namesti i dodavanje vise lista, onda da taj button ili neki pored njega ima opciju za menjanje lista.

2. Kada se pusti kanal, trenutno stvari u mq5 skinu stoje ovako:
Velicina prozora samog kanala je velika, ali je donji deo kanala prekriven informacijama (logo, opis trenutnog eventa na tom kanalu, slika eventa). Mislim da bi bilo mnogo bolje da se ovaj donji deo za info smanji malo, a da onda sama slika i emitovanje kanala bude iznad tog dela sa informacijama.

3. Sto se tice trenutnog (novog epg od strane clana Poverenje 0 ) po onome sto ja vidim, super je ovo sto ima mogucnost slika, vremenska linija, eventi po bojama i jos mnogo toga. Jos uvek je u test fazi i sad bi bilo dobro samo prosiriti listu, npr arena sport i jos neki onako popularniji kanali (ako je to moguce). EPG za sport klubove, evo trenutno na sva tri pise u opisu "sport" i bilo bi dobro podesiti isti source kao kod NW za ove kanale jer u opisu imaju zaista detaljan opis svakog meca.

4. Nemam spisak kanala koji imaju opciju sa slikama, odnosno za evente po bojama, ali vidim bug kod b92. Sve je u sivoj boji ( koja simbolizuje news ) iako sigurno Moja kuhinja, moja pravila ne spada pod news grupu.

5. RTS 2 kod mene uopste nema ni za jedan dogadjaj slika.

To bi bilo to, naravno ovo je fantastican update za xbmc koji je poverenje 0 uradio i to je svima jasno i svaka cast na trudu, zalganju i velikoj zelji, odvojenom vremenu. Ove moje sugestije i ideje su samo u cilju da bi xbmc bio jos bolji cemu svi tezimo.
Pozz
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Super stvar, nema potrebe trositi reci.

Evo u temi da napisem redom jos neke mogucnosti koje bi se mozda mogle uraditi:
Ako se vec dogovorimo i posvetimo ovom skinu mq5 koji je zaista dobar i da baziramo sve novine bas u njemu, onda

1. Da se namesti da ima opcija da menjanje grupe kanala, znaci neki button u dnu ispod liste kojim bi se menjale grupe kanala.
Ako se u narednom periodu namesti i dodavanje vise lista, onda da taj button ili neki pored njega ima opciju za menjanje lista.

2. Kada se pusti kanal, trenutno stvari u mq5 skinu stoje ovako:
Velicina prozora samog kanala je velika, ali je donji deo kanala prekriven informacijama (logo, opis trenutnog eventa na tom kanalu, slika eventa). Mislim da bi bilo mnogo bolje da se ovaj donji deo za info smanji malo, a da onda sama slika i emitovanje kanala bude iznad tog dela sa informacijama.

3. Sto se tice trenutnog (novog epg od strane clana Poverenje 0 ) po onome sto ja vidim, super je ovo sto ima mogucnost slika, vremenska linija, eventi po bojama i jos mnogo toga. Jos uvek je u test fazi i sad bi bilo dobro samo prosiriti listu, npr arena sport i jos neki onako popularniji kanali (ako je to moguce). EPG za sport klubove, evo trenutno na sva tri pise u opisu "sport" i bilo bi dobro podesiti isti source kao kod NW za ove kanale jer u opisu imaju zaista detaljan opis svakog meca.

4. Nemam spisak kanala koji imaju opciju sa slikama, odnosno za evente po bojama, ali vidim bug kod b92. Sve je u sivoj boji ( koja simbolizuje news ) iako sigurno Moja kuhinja, moja pravila ne spada pod news grupu.

5. RTS 2 kod mene uopste nema ni za jedan dogadjaj slika.

To bi bilo to, naravno ovo je fantastican update za xbmc koji je poverenje 0 uradio i to je svima jasno i svaka cast na trudu, zalganju i velikoj zelji, odvojenom vremenu. Ove moje sugestije i ideje su samo u cilju da bi xbmc bio jos bolji cemu svi tezimo.
Pozz
1.to je već dodato gore za sređivanje (4 stavka)
2.planiram da umesto slike u donjem desnom uglu bude umanjeni prozor videa koji se trenutno pušta.Slika koja je iz EPG pomerila bi se levo kao i sam opis epg (ukoliko je pokrenut video),ako nije pokrenut video bilo bi kao na slici post 1(trenutno je prikaz epg pop up windows,ako ga prebacim i skrin biće mnogo lakše)
3. sa _NightWolfom ću se dogovoriti da kreira još jednu listu koja će dopuniti ovu sa slikama i biće kompletirana sa svim njegovim tagovima...ovo za sport klubove ne rezumem,na koje si mislio...(funkcioniše za svih 7) genre jeste sport zato je u plavoj boji.
4. to sivo je unknown kada nema genre,to zavisi od samo epg,pokušaću da unapredimo konvertor da prikazuje još neke stavke (Nije NEWS)
5.To ne zavisi od mene nego do samog EPG,Plan je za neke događaje koji nemaju sliku da povlači sliku po default-u neku sliku sa SF :)
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
1.to je već dodato gore za sređivanje (4 stavka)
2.planiram da umesto slike u donjem desnom uglu bude umanjeni prozor videa koji se trenutno pušta.Slika koja je iz EPG pomerila bi se levo kao i sam opis epg (ukoliko je pokrenut video),ako nije pokrenut video bilo bi kao na slici post 1(trenutno je prikaz epg pop up windows,ako ga prebacim i skrin biće mnogo lakše)
3. sa _NightWolfom ću se dogovoriti da kreira još jednu listu koja će dopuniti ovu sa slikama i biće kompletirana sa svim njegovim tagovima...ovo za sport klubove ne rezumem,na koje si mislio...(funkcioniše za svih 7) genre jeste sport zato je u plavoj boji.
4. to sivo je unknown kada nema genre,to zavisi od samo epg,pokušaću da unapredimo konvertor da prikazuje još neke stavke (Nije NEWS)
5.To ne zavisi od mene nego do samog EPG,Plan je za neke događaje koji nemaju sliku da povlači sliku po default-u neku sliku sa SF :)

1. Da, u pravu si, nisam video, vec postoji.

2. Uopste se nismo razumeli oko ovoga. Mislio sam na totalno drugo nesto. Mada ovaj tvoj predlog je dobar, znaci kad bi pustili event iz epg, taj small video bi bio ispod samog epg. Ali ja sam mislio na skin mq5 i kako on funkcionise. Znaci, normalno otvorim live tv, imam listu kanala i pustim neki kanal. Sa desne strane pored liste se pusti taj kanal. Slika je velika (super) ali donji deo tog kanala se ne vidi zbog info linije. Tu je problem. Po meni, info linija da se smanji velicina (malo) a da video celog kanala bude iznad te info linije (kako ne bi info linija prekrila kanal). Ovo najvise zbog rezultata koji su u donjem delu ekrana na utakmicama ili za titlovane dogadjaje. Drugo resenje (ne tako kvalitetno kao prvo) bi bilo da se pri pustanju kanala lista podesi na off i da nestane, a da se video kanala poveca na full xbmc screen. Ovako, kako je trenutno, zaista ne vidim svrhu i ne vidim logicni razlog zasto je tako. Probao sam na preko 20 skina i nigde nije ovako kao na mq5. jeste na aeon nox, ali u mnogo manjoj kolicini i tamo sam uspeo da sredim.

3. Ovaj novi epg je super, ima sve sto bi trebao da ima, osim sto baza mora da se prosiri sa kanalima, mada to je svima jasno. Ovo za sport klubove, radi epg za sport klubove, tu ja nisam dao zamerku, radi i genre isto super. Ali informacije u vezi utakmice koje se prikazuju- npr, Aston Vila- Sanderlend. Sad na epg od NW u opisu pise: "ocekuje nas dobar duel dva tima iz premier lige koja u mec ulaze sa totalno razlicitim ambicijama...." Dok u opisu u ovom novom epg pise "sport" kao i na ostalim (barem je tako kod mene). Mislim da bi se to moglo srediti, ako bi se za slike eventa preuzimalo sa sbb, bnet (kao sto je trenutno) a za info meceva sa sajta sport kluba ili da NW kaze koji source on koristi.
Sad, ne znam ja kako to funkcionise (mozda si mi to i napisao gore, ali nisam razumeo: Nisam siguran da igde postoji epg sa slikama sto se tice arena sport kanala i jos nekih koji ti fale. Ove sto imaju slike to si uradio i super radi. Ali za ostale da uzmes listu od NW i ubacis, ili kao sto si rekao u prvom da vuce epg sa vise izvora, pa onda da se stavi primary (ovaj tvoj gde ima slike) a second (NW koji je mnogo siri, ali bez slika). Ne znam kakoepg sam cita genre dogadjaja, ali ovi sajtovi gde se daje programska sema imaju podeljeno (vesti, sport, muzika) pa bi moglo da se to integrise sa ostalim kanalima koji nemaju slike ( a imaju opciju da im radi vremenska linija, genre..i sve sto si nadogradio, jer steta po meni da si se ovoliko potrudio i da se ne iskoristi na samo nekim kanalima.

4.Ok, onda npr b92 je ceo pod unkown, sto mi malo cudno, mozda je doslo do neke sintaksicke greske u pisanju(kod samih pisaca epg). Moje misljenje da ima sasvim dovoljno zanrova, sve je obuhvaceno, ali update konverta bi mogao da se uradi ako se nadju neki bagovi vremenom naravno.

5.Rekao bih da je i ovde do neke sintaksicke greske, jer cudno mi malo da ceo rts 2 nema nijednu slicicu ni za jedan dogadjaj. Ali apsolutno podrzavam ideju da za pojedine dogadjaje za koje nema slika da se uzimaju sa SF i mislim da clanovi uopste nisu svesni koliko je to tesko uraditi i koliko je to znacajno. pa i zbog samog foruma ( posto ja makar sto se sporta tice ne znam da igde na ijdenom forumu u svetu se sa samog foruma vucu slicice). Ideja sto se toga tice: Da se napravi neki scanner koji bi unapred skenirao za sledecih 3 dana epg i nasao za koje dogadjaje nema slicice. Onda da ili da mu se zadaju source odakle sa neta bi kupio source( npr arena sport na svom sajtu ima slicie za svaki dogadjaj pa bi source za slike arena sport kanala mogao biti sam njihov sajt) i ubacivao na forum ili da se napravi novi program (kompatibilan sa tim scenerom koji bi slike postavio na forum a scanner pokupio. Ili da to sto scanner pronadje da nema epg, da se rucno ubaci slika (a da to radi neki clan sa foruma)(meni prvom nije problem da odvojim pola sata i ubacim slicice koje nedostaju za narednih 3 dana(prozivoljno).

Pozz :)
 
Natrag
Top