NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Eto sta vi verujete, vama Bog ima "ruke i noge"!

Evo koliko si pokvaren, pošto je jasno da si ti formalista, ti drugima to pripisuješ, iako niko ovdje nije iznio da vjeruje ovo što si naveo.

A andjeli nose krune, i lete uz pomoc krila, pisu grehe u knjugu, a jerusalim je sav u dijamantima , safirima i zlatu"!

Tako i jeste. Vi ne vidite dalje od ikona. Sva pobožnost vam je da je poljubiš i da se prekrstiš.

Nebo "fizicka dimenzija"!? Hahaha... :)

Naravno da je fizička, bitno je tebi da vjeruješ u ikone. U da ne vjeruješ, kao ni proždrljvci u trbuh.

Nas nisu osnovali masoni , vas jesu.
Skreces temu...

I da su vas osnovali apostoli to ti ne pomaže, znaš šta piše da će otpad doći u crkvu Božju kao Bog pokazujući sebe da je Bog. To nije bitno ko je koga osnovao, jer su se i Jevreji pozivali ne gene Avrama kao i vi na osnivanje od apostola, to kod Boga ne znači ništa.

Orion vam je dodirna tacka, i masonska nauka u sredistu jer i vi nas kao oni optuzujete za paganizam, a vas su osnovali pagani! I sad ste kao bolji!

To nije odg. na moju primjedbu, ti uopšte nisi u stanju da na osnovu razumnih arg. nešto dokažeš. Ko da sam ja spomenuo meso, a ti nastavio odg. sa kamenjem.

Orion vam je dodirna tacka, i masonska nauka u sredistu jer i vi nas kao oni optuzujete za paganizam, a vas su osnovali pagani! I sad ste kao bolji!

Pročitao sam dosta tekstova i knjiga o NA i nigdje nisam našao učenje o orionu.

Dobro je naučio si da pišeš JER, pisao si prije JEL.

U ala ti je argumenat, najbolje je napasti :)

Jadan je tvoj odg. ovo i svako dijete može da odg.

Prelazis u napad, jel mislis da je napad najbolja odbrana, a nisi odgovorio! Ne mozes se odbraniti samo lupetas!

Nisi naveo šta nisam odg. opet lupaš bezveze.

Ajde ne lupaj tu, sve sto si ti ovde do sada napisao je tvoje misljenje!

Svi tvoji odg. stanu u jednu rečenicu, bez ikakvog objašnjenja zašto je tako, samo lupetanje bezveze.

Ma objasnio nema sta, skreces temu!
Necu da se bavim tvojim glupostima!

Opet nisi u stanju da razumnim arg. objasniš šta nisam objasnio. :roll::roll:

Biblija kaze da Bog ne obitava u "fizickim kucama" niti ima telo, niti je materijalan!
Ti ko da nisi citao bibliju!

Nemaš pojma šta taj stih znači.

U ala si u pravu, ucis Bog ima i ruke i noge i zivi u kucama na nebu, verovatno ne brije bradu :)

Ko dijete moraš da ponavljaš šta si rekao, inače odlika nezrelih osoba. Naravno nigdje nisi naveo dokaz da je to neko tvrdio. Ja sam tebi naveo da zakon više ne važi to si bio naveo.

Ma nemoj! Ja cu da pisem kako ja hocu, a ti ne cepidlaci tu!

To je dokaz tvoje nepismenosti, stalno si pisao tako, znači da nisi baš najbolje pismen. Ja kada griješim to je zbog brzine, a i neke tipke su mi slabije.

Nije kako hoćeš, nego kako znaš, čovjek piše kako zna.

Ma imate vi dokaza , sve prsti od dokaza, EGW vam je medij istine a poruke stizu sa Oriona! :)

Opet nisi u stanju da izneseš arg. koji dokazuju da mi nemamo dokaza.

:beee::beee:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, njihova kontradiktornost prelazi granice licemerja, jer govore jedno, crtaju drugo, tvrde da otkrivenje laze kada kaze da postoji nebo u koje ce Bog dovesti spasene, u kome je stakleno more, novi Jerusalim, hram na nebu, Svetinja, mesto Bozjeg prestola, pogresno razumeju da ce iz tog nebeskog carstva Isus doci vidljivim, telesnim oblicjem koje je zadrzao prilikom vaznesenja, oni bi negirali i samog Boga, sto i cine - potpuno pogresno predstavljajuci njegovu licnost, pa i njegovo oblicje, i svode ga na nivo vodene parem ili izduvnih gasova iz auspuha, a to cine i sa covekom, divnom Bozjom kreacijom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Toliko pisanja a nista niste rekli!

Ti Tripo opet vredjas i govoris kako sam ja "nepismen", a ja se necu spustati na tvoj nivo, ti govoris meni da sam ja "bezobrazan" a ustvari si ti!

Vi verujete da je "nebo fizicko" da Bog obitava u "fizickim kucama", da ce prilikom drugog dolaska "proci kroz sazvezdje Oriona".

To nije Biblijsko ucenje, vec satansko, masonsko!

On nema sta da prolazi tuda, jel on ne obitava u svemiru kojeg je stvorio a jos manje zivi u "fizckoj realnosti" kako se Tripo izrazio da je nebo "fizicka realnost"!

Dokazao sam da NEMA RAZLOGA DA ISUS PROLAZI KROZ SAZVEZDJE ORIONA!

Osim ako idemo okultnim putevima kojima su isli vasi osnivaci masoni, pa zaobilazimo bibliju i proucavamo piramidologiju i egiptologiju, kao pokojni vam brat mason C.T.Russell koji je isto pisao, citiram:

"Kada se Uran i Jupiter sretnu u znaku Akvariusa u 1914. godini, uspostavice se dugo ocekivana era i osloboditi ljude da rade na svom spasenju.." (Watchtower, May 1, 1903, p. 130‑131)

Tako i vasa ELENA, ponesena "piramidologijom" i "masonizmom" takodje pise da ce Bog proci kroz "sazvezdje Oriona", citiram:

"tamo...možemo da vidimo Orion odakle dolazi Božiji glas. Kroz taj otvor sići će i Sveti Grad. Videla sam da se zemaljske sile već pokreću ...« (Ibid., I, 41. str.)

Nije slucajno sto ona pise o Orionu, masonska i egipatska nauka je pretezno usmerena ka Orionu, a piramide su "rasporedjene u skladu sa sazvezdjem oriona" , tako je tu opet "piramidologija na delu"!

orion.gif

Ona takodje pise o Saturnu da na njemu vidi "zivot" i "ljude", a za koga moderna astronomija, (TRIPO I LAODIKEJA TOLIKO VERUJU ASTRONOMIJI), tvrdi da je NENASTANJENA GASOVITA PLANETA !

Ipak ona tamo vidi "ljude"!


"Stanovnici su visoki, veličanstveni ljudi, toliko drukčiji od stanovnika naše Zemlje".


Kakve samo gluposti ona lupa, kao i vi na ovom forumu!

Kad vidim ko vas je osnovao, a tu se pravite pobozni i sveti dok druge kudite, dodje mi da bezim glavom bez obzira!

Vi ovaj masonizam jos i branite!

Vama uopste ne bode oci to sto sve vase sekte ukljucujuci i vas licno osnivaju masoni. Sve vase grupacije pricaju o istom, o "sazvezdjima" , "piramidologiji" "Orionu" i "akvariusu"! Hriscanstvo povezuju sa "piramidologijom" i tako ga "paganizuju", a Trojstvo u Hriscanstvu im je "Egipatska Trijada" (bila je i vama, dok niste to odbacili).

A Laodikeja je poceo da se bavi piramidologijom jel ga "pokrece isti duh" kao i Jelenu!

I jos se pravite blesavi, kao "nema veze sto je osnivac adventnog pokreta bivsi mason" (satanista)!

Uzas!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vi verujete da je "nebo fizicko" da Bog obitava u "fizickim kucama", da ce prilikom drugog dolaska "proci kroz sazvezdje Oriona".

Uopšte ne shvataš šta znači ne obitava u fizičkim kućama. Ostavljam te u zabludi.

To nije Biblijsko ucenje, vec satansko, masonsko!

Znači ne postoji nebo gdje su anđeli ili nam opiši to duhovno nebo, znači nema ni Jerusalima.

On nema sta da prolazi tuda, jel on ne obitava u svemiru kojeg je stvorio a jos manje zivi u "fizckoj realnosti" kako se Tripo izrazio da je nebo "fizicka realnost"!

Znači Isus neće da dođe, pa ako neko dolazi onda mora nekuda da prolazi.

Dokazao sam da NEMA RAZLOGA DA ISUS PROLAZI KROZ SAZVEZDJE ORIONA!

Nisi jer nisi opisao to duhovno nebo i duhov. Jerusalim.

Osim ako idemo okultnim putevima kojima su isli vasi osnivaci masoni, pa zaobilazimo bibliju i proucavamo piramidologiju i egiptologiju, kao pokojni vam brat mason C.T.Russell koji je isto pisao, citiram:

"Kada se Uran i Jupiter sretnu u znaku Akvariusa u 1914. godini, uspostavice se dugo ocekivana era i osloboditi ljude da rade na svom spasenju.." (Watchtower, May 1, 1903, p. 130‑131)

Kakve veze ovo ima sa advent. učenjima?

Tako i vasa ELENA, ponesena "piramidologijom" i "masonizmom" takodje pise da ce Bog proci kroz "sazvezdje Oriona", citiram:

Pa šta će Isus doći kao duh da se stvori, ti upravo usvajaš Raselova učenja, da je Isus duh i da se stvori čas tamo, čas vamo.

"tamo...možemo da vidimo Orion odakle dolazi Božiji glas. Kroz taj otvor sići će i Sveti Grad. Videla sam da se zemaljske sile već pokreću ...« (Ibid., I, 41. str.)

Znači za tebe Isus neće doći kao ni Jerusalim nebeski.

Nije slucajno sto ona pise o Orionu, masonska i egipatska nauka je pretezno usmerena ka Orionu, a piramide su "rasporedjene u skladu sa sazvezdjem oriona" , tako je tu opet "piramidologija na delu"!

orion-gif.103179

Netačno masonska nauka je usmjerena ka lažnom bogu tj. demonima.

Ipak ona tamo vidi "ljude"!


"Stanovnici su visoki, veličanstveni ljudi, toliko drukčiji od stanovnika naše Zemlje".

Zar takvi nisu bili i na Zemlji. Bijaše divova.

Kakve samo gluposti ona lupa, kao i vi na ovom forumu!

Još da dokažeš.

Kad vidim ko vas je osnovao, a tu se pravite pobozni i sveti dok druge kudite, dodje mi da bezim glavom bez obzira!

Nikakav arg. to sam oborio u predzadnjem komentaru. Naravno nisi u stanju da se odbraniš od toga.

Vi ovaj masonizam jos i branite!

Vama uopste ne bode oci to sto sve vase sekte ukljucujuci i vas licno osnivaju masoni. Sve vase grupacije pricaju o istom, o "sazvezdjima" , "piramidologiji" "Orionu" i "akvariusu"! Hriscanstvo povezuju sa "piramidologijom" i tako ga "paganizuju", a Trojstvo u Hriscanstvu im je "Egipatska Trijada" (bila je i vama, dok niste to odbacili).

Pagani su pričali i o Potopu pa je po tome to netačno.

A Laodikeja je poceo da se bavi piramidologijom jel ga "pokrece isti duh" kao i Jelenu!

I jos se pravite blesavi, kao "nema veze sto je osnivac adventnog pokreta bivsi mason" (satanista)!

Uzas!

Saćeš da vidiš da je ništavan arg. osnovali nas apostoli.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Arg. APOSTOLSKO NASLIJEĐE

Evo kako je lako oboriti ovaj argument.

Matej 3,9 I ne mislite i ne govorite u sebi: imamo oca Avraama; jer vam kažem da može Bog i od kamenja ovoga podignuti djecu Avraamu.

Onda je ovo za vas predviđeno.

2. Solunjanima 2,4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sjesti u crkvi Božijoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.

Kao što je Bog podigao apostole, tako će od vas podići reformaciju.

"Najvažniji događaj u prvom poglavlju istorije renesanse je nesumnjivo drama u kojoj su Viklif i Hus bili glavni junaci. ... Udarac je konačno zadat kada je 1517. Martin Luter zakucao svojih devedeset pet teza na vrata crkve u Vitenbergu. Ponosna i moćna crkva, koja se vekovima borila za vrhovni autoritet ne samo u crkvenim nego i u svetovnim poslovima države nije mogla pristati na to ponižavajuće ograničenje njene sfere aktivnosti koje su zahtevali Viklif, Hus i Martin Luter. ... Sloboda je došla i svakako dovela do najsmelijeg intelektualnog i duhovnog preokreta u istoriji čovečanstva. Ona je uspela jer joj je istorijska evolucija individualističke hrišćanske civilizacije utrla put za to, ..." (Mihailo Pupin, Nova reformacija: od fizičke do duhovne stvarnosti, str. 22)


Arg. velike crkve.


Pa ni to to ne ide u prilog.


Otkrivenje 17,5

I na čelu njezinu napisano ime: tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskima.

Otkrivenje 18,2

I povika jakijem glasom govoreći: pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakome duhu nečistome, i tamnica sviju ptica nečistijeh i mrskijeh; jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode;

Otkrivenje 18,10

Izdaleka stojeći od straha muka njezinijeh i govoreći: jaoh! jaoh! grade veliki Vavilone, grade tvrdi, jer u jedan čas dođe sud tvoj!


Iskrivio si mjerila Crkve Božje. Zbog toga što znaš da nemate istinu (imate nešto malo) mjerilo crkve Božje si pomjerio na apostolsko naslijeđe. Ali ni to ti ne ide u prilog. Kako god okreneš ne ide ti u prilog.

2:3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
2:4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog. Solunjanima

Mjerilo crkve Božje je istina. Ko je istina znaš.

I opet niste apostolska crkva po naslijeđu.

Arg. apostolskog nasljeđa

Vi ste nastali u Vizantiji, a Vizantija nije ništa druge nego Istočno rimsko carstvo. A 4. zvijer iz Danila je Rim. Dakle i taj argument otpada. I kako ste sada nastavak apostola i 4. zvijeri?

Kako god okreneš niste apostolska crkva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Uopšte ne shvataš šta znači ne obitava u fizičkim kućama. Ostavljam te u zabludi.

U al ti je odgovor!

Znaci NEMAS GA!

Znači ne postoji nebo gdje su anđeli ili nam opiši to duhovno nebo, znači nema ni Jerusalima.

Ima ga, ali nije "opipljiv" i "fizicki", niti je u ovoj materijalnoj dimenziji da ga ti mozes "opipati" i videti! Zato je i opisan simbolima da bi to bilo ljudima razumljivo!

Znači Isus neće da dođe, pa ako neko dolazi onda mora nekuda da prolazi.

Ne mora nikuda da "prolazi", on se samo "pojavi iznad zemlje"!

Sta ima da "prolazi pored oriona", kao da ce ljudi zuriti u neko sazvezdje i gledati po mraku u neku "tackicu" koja se uvecava!

I zasto bas "orion"!?

Zato sto ste masoni , piramidolozi!

Nisi jer nisi opisao to duhovno nebo i duhov. Jerusalim.

Ono i jeste "opisano" u otkrivenju, i to materijalnim aspektima su opisane duhovne realnosti da bi ih mogli shvatiti, jer mi kao materijalna bica samo tako mozemo razumeti njihovu lepotu, sto ne znaci da postoje "dijamanti, vrata, vatrena mora, kristalna voda , stubovi , krila, krune, knjige" itd...

Niti Bog ima "ruke i noge"!

To su samo duhovne stvarnosti opisane fizickim aspektima radi razimevanja, ali one nisu fizicka realnost!

Kakve veze ovo ima sa advent. učenjima?

Ima veze itekao, jel vi sektasi svi pominjete orion, sazvezdja i piramidologiju, eno ti Laodikeja piramidolog!

Pa šta će Isus doći kao duh da se stvori, ti upravo usvajaš Raselova učenja, da je Isus duh i da se stvori čas tamo, čas vamo.

Isus ce se vidljivo pojaviti iznad zemlje, sta ima on da prolazi kroz nekakvo sazvezdje "Oriona", to ne pise u bibliji, to su izmislili vasi masoni, jel im se tako svidja!

A da bi video Jerusalim i Hrista, moras biti "preobrazen", Pavle kaze: "jer cemo ga videti kao sto jeste, jel cemo biti kao i on" - odnosno "preobrazeni", jel telesna stvarnost nije duhovna niti opipljiva, slava nebeskog se moze u telesnom liku videti samo ograniceno!

Znači za tebe Isus neće doći kao ni Jerusalim nebeski.

Hoce rekao sam, uci ce u materijalnu dimenziju, odnosno postati vidljivi ljudima, sto ne znaci da dolaze iz pravca "oriona" ili "fizicke dimenzije" (mesta koje masoni vole)!

Netačno masonska nauka je usmjerena ka lažnom bogu tj. demonima.

Vas masoni samo koriste da sirite njihovu propagandu, znaci vasa svrha je drugacija, poenta je pretvaranje!

Zar takvi nisu bili i na Zemlji. Bijaše divova.

Kakve veze imaju divovi, andjeli mogu uci u fizicku stvarnost, i postati vidljivi ljudima u obliku tela, to je "pretvaranje", sto ne znaci da su oni od krvi i mesa!

Još da dokažeš.

Nema se tu sta dokazivati, Bog nije fizicka vec duhovna realnost! I fizicko ne nasledjuje duhovno, fizicko se preobrazava da bi uslo u duhovnu dimenziju..

Isus je rekao "duh dise gde hoce, i glas njegov cujes, ali ne znas od kuda dolazi i kuda ide" - time je pokazao da duh nije materija niti vidljiva dimenzija, a ti si ga smestio u materijalni univerzum!

Nikakav arg. to sam oborio u predzadnjem komentaru. Naravno nisi u stanju da se odbraniš od toga.

Ja sam sve oborio, nemas vise izgovora!
Mozes da se inatis!

Kakav bre orion i prolazak kroz fizicki prostor kao da njemu treba da prolazi tuda!

Zasto bi on to radio koja je svrha toga, kada lepo moze lepo da se pojavi iznad zemlje odmah?

Gluposti!

Saćeš da vidiš da je ništavan arg. osnovali nas apostoli.

Nema veze ko je osnovao sektu, postojale su sekte i u Isusovo vreme, pa nijedna nije bila satanisticka kao sto je ovde slucaj, jel vas su osnovali "masoni" (satanisti), toga nije bilo u Hristovo vreme!

Mozes samo da pokusavas da se izvlacis a i sam znas ko je bio osnivac vaseg pokreta!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Dakle tebi bog ima ruke, noge i glavu i usta i nos.

Za boga dragog o čemu ti pričaš ?????????????????????????
Bog je sam rekao , ajde da stvorimo čoveka nama slična . Pa kako potvome izgleda Bog --ovako
Slike_Zivotinja_Slike_Majmuna_229.jpg

Majmun je potvome Bog , A MISMO OVA MAČKA , i kako tumačiš Biblijski stih : ajde da stvorimo čoveka nama slična .

Moje zaključak daste vi svi malo skrenili sa Božjeg puta.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ima ga, ali nije "opipljiv" i "fizicki", niti je u ovoj materijalnoj dimenziji da ga ti mozes "opipati" i videti! Zato je i opisan simbolima da bi to bilo ljudima razumljivo!

Znači Jovan je lagao kada ga je opisao da je fizički. Po tebi je Jovan lagao.

Ne mora nikuda da "prolazi", on se samo "pojavi iznad zemlje"!

Kao kod JS Isus nakon uskrsa.

U al ti je odgovor!

Znaci NEMAS GA!

Saću namjerno da te ostavljam u zabludi.

Kakve veze imaju divovi, andjeli mogu uci u fizicku stvarnost, i postati vidljivi ljudima u obliku tela, to je "pretvaranje", sto ne znaci da su oni od krvi i mesa!

Kako to dokazuje tvoju nauku?

Sta ima da "prolazi pored oriona", kao da ce ljudi zuriti u neko sazvezdje i gledati po mraku u neku "tackicu" koja se uvecava!

Znači kao čarobnim štapićem eto ih svih.

Hoce rekao sam, uci ce u materijalnu dimenziju, odnosno postati vidljivi ljudima, sto ne znaci da dolaze iz pravca "oriona" ili "fizicke dimenzije" (mesta koje masoni vole)!

Nije materijalna dimenzija, nego vidljiva. Naravno da bi nešto od adven. nauke oborio moraš da lupiš glupost da neće doći fizički. Nego duhovno.

Ja sam sve oborio, nemas vise izgovora!
Mozes da se inatis!

:roll::roll::roll::roll::roll:

Kakav bre orion i prolazak kroz fizicki prostor kao da njemu treba da prolazi tuda!

Zasto bi on to radio koja je svrha toga, kada lepo moze lepo da se pojavi iznad zemlje odmah?

Imaš dokaza u Bibliji dosta, znači džabe piše da dolazi, trebalo je da piše da se stvori.

Nema veze ko je osnovao sektu, postojale su sekte i u Isusovo vreme, pa nijedna nije bila satanisticka kao sto je ovde slucaj, jel vas su osnovali "masoni" (satanisti), toga nije bilo u Hristovo vreme!

A sada nema veze, a prije je imalo.

Mozes samo da pokusavas da se izvlacis a i sam znas ko je bio osnivac vaseg pokreta!

Sada je bitno opet, malo prije nije bilo.
 
Natrag
Top