NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ima ga, ali nije "opipljiv" i "fizicki", niti je u ovoj materijalnoj dimenziji da ga ti mozes "opipati" i videti! Zato je i opisan simbolima da bi to bilo ljudima razumljivo!

Znači kada je Jovan napisao za Jerusalim da će se spustiti, neće se spustiti.

Ovo kod Mireta je novo carevo odijelo, ima ga ali se ne vidi.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Tripo, njihova kontradiktornost prelazi granice licemerja, jer govore jedno, crtaju drugo, tvrde da otkrivenje laze kada kaze da postoji nebo u koje ce Bog dovesti spasene, u kome je stakleno more, novi Jerusalim, hram na nebu, Svetinja, mesto Bozjeg prestola, pogresno razumeju da ce iz tog nebeskog carstva Isus doci vidljivim, telesnim oblicjem koje je zadrzao prilikom vaznesenja, oni bi negirali i samog Boga, sto i cine - potpuno pogresno

Mi vjerujemo što piše u Bibliji , sve to stoji , ali gledaj ušto vi vjerujete , vjerujete daje zemlja okrugla , a Biblija veli nije , vjerujete da Isus putuje kroz svemir , kao da nije Bog , verujete
daje Jelena prorok , a svi znamo da nije , itd
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Za boga dragog o čemu ti pričaš ?????????????????????????
Bog je sam rekao , ajde da stvorimo čoveka nama slična . Pa kako potvome izgleda Bog --ovako
Slike_Zivotinja_Slike_Majmuna_229.jpg

Majmun je potvome Bog , A MISMO OVA MAČKA , i kako tumačiš Biblijski stih : ajde da stvorimo čoveka nama slična .

Moje zaključak daste vi svi malo skrenili sa Božjeg puta.

:roll::roll::roll::roll::beee::beee::beee::beee:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mi vjerujemo što piše u Bibliji , sve to stoji , ali gledaj ušto vi vjerujete , vjerujete daje zemlja okrugla , a Biblija veli nije , vjerujete da Isus putuje kroz svemir , kao da nije Bog , verujete
daje Jelena prorok , a svi znamo da nije , itd

Vidi se napredak katoličkih država, naprednije su od protestantskih, eno sve iz SAD i Kanade dolaze u Meksiko, Kolumbiju, Kubu itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači Jovan je lagao kada ga je opisao da je fizički. Po tebi je Jovan lagao.

Nije Jovan lagao nego u pitanju je "vizija"!
Gde se nebeske realnosti opisuju fizickim!

Pa po tebi zaista Bog ima i "ruke i noge" a "andjeli imaju krila", cim to shvatas "fizicki", znaci ''bukvalno", a mene zoves formalistom!

Uzas jedan!
Kao kod JS Isus nakon uskrsa.

Pa vidis da se Isus moze pojaviti niodkuda, a po tebi "mora da prolazi" i da "dolazi"!

I to bas kroz "sazvezdje Orion" odakle stizu sve okultne New Age informacije!

Navodno po okultistima nas solarni sistem "kruzi" oko konstalacije Orion, Orion je "srediste", a ne zemlja kao sto uci Biblija. A piramide poredjane u skladu sa tom konstalacijom, vec sam prilozio sliku, a evo i sta kaze jedan vas piramidolog:

"oba piramidalna kompleksa odgovaraju zvijezdanom sistemu Oriona na nocnom nebu. Orionov pojas se, naime, sastoji od dvije zvijezde blizanca i jedne male zvijezde tzv. "bijelog patuljka"."

Obozavanje sotone, srediste vam orion, sve se oko njega vrti i kruzi!
New age filozofija i piramidologija!

Katastrofa!
Saću namjerno da te ostavljam u zabludi.

Zato sto nemas odgovora, pa foliras!
Kako to dokazuje tvoju nauku?

Nikako, pa ti pominjes nesto sto nema veze sa temom, gubis se, i stalno tako nepovezano govoris, sto vise da kazes, da bude da si nesto rekao, a to radis da bi sakrio istinu, nalupetao se svega i svacega da zatvoris stranicu, pa gori si od JS! ..

Samo sam odgovorio, da ne bude posle da izbegavam.
Znači kao čarobnim štapićem eto ih svih.

Ne, nego Bog mora da "putuje" iz udaljene galaksije po tebi, treba mu vremena da stigne, a kad ce stici - "ko to zna..", pise da ce "odocniti"(zakasniti), a po tebi, to je bukvalno, jel svemirskom brodu cesto treba "remont", mnogo je to daleko, cak i za Boga! :)
Nije materijalna dimenzija, nego vidljiva.

Vidljiva ? :)

Pa pise da "Boga niko od ljudi nije video niti moze videti" , i tebi je to "fizicko" i "vidljivo"!

Pa katastrofa jedna, s kim ja pricam!!!


Evo ga kako se cereka, to radi kad nema odgovor , pa onda to pripisuje meni da ja to radim!

Bolje se dozovi pameti, jer tebi je Bog "vidljiv" i "ima i ruke i noge", ismevas Boga, uzas jedan!
Imaš dokaza u Bibliji dosta, znači džabe piše da dolazi, trebalo je da piše da se stvori.

Pa ne pise bukvalno da "dolazi"!

Tu se koristi rec "parousija", koja znaci "prisutnost", a to znaci da ce Isus kada dodje, biti "svuda vidljivo prisutan, da bi ga svi mogli ugledati", ta rec se odnosi na "vidljivu sveopstu prisutnost Isusa Hrista", pa ti pojma nemas o teologiji!

Ne bi se ta rec koristila da ce on bukvalno "doci" (vec bi se koristila 'eleusija').

A sta kao Bog je u nekoj udaljenoj galaksiji "pa mu treba vremena da dodje", cak ce i "odocniti"(zakasniti), jel je dugacak put!

Pa on je "sveprisutan" on ne treba da "dolazi" niodkuda, to se samo tako kaze!

Pa vi sve "bulvalno shvatate", formalisti jedni, a nas nazivate tim imenom!
A sada nema veze, a prije je imalo.

Nije ni pre imalo veze!
Ti ne razumes sta ti se govori!
Sada je bitno opet, malo prije nije bilo.

Rekoh nije bitno ko je osnivac, ako njega vodi Bog, ali vas ne vodi Bog , vec vas osnivaju masoni (satanisti) a nas osniva Isus Hristos, ni to nije merilo, vec istinitost ucenja.. I nikalvo apostolsko nasledje nisam pominjao, trcis pred rudu, istrtljavas se bezveze, sto pre da "pobijes", nesto, i uvek tako iznova radis, jel si ti najpametniji!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mi vjerujemo što piše u Bibliji , sve to stoji , ali gledaj ušto vi vjerujete , vjerujete daje zemlja okrugla , a Biblija veli nije , vjerujete da Isus putuje kroz svemir , kao da nije Bog , verujete
daje Jelena prorok , a svi znamo da nije , itd

Pa pazi Bog "putuje kroz svemir", nema ga citavih 2000 godina, znas li ti koliko to dug put?

Cak je rekao da ce "zakasniti", posto njegov svemirski brod cesto treba remont :)

Oni to sve bulvalno shvataju, i da "dolazi" i da ce "zakasniti", i da "ima ruke i noge" i da "andjeli imaju krila"...

A nas nazivaju ,"bukvalistima" i "formalistima", pa uzas jedan sta nam rade samo da bi nas pretstavili budalama, a sami sebe na kraju dotuku, i uvek tako!

Hvala Bogu sto je tako.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vidi se napredak katoličkih država, naprednije su od protestantskih, eno sve iz SAD i Kanade dolaze u Meksiko, Kolumbiju, Kubu itd.

U al ste vi napredniji od katolika, uuuuuuu... :)

Vidimo vas "tehnoloski napredak" imate i bombe i avione i nuklearke i tenkove i svemiraki program i NASA-u...

Jedino sto nemate je "ljubavi", pa dolazite na silu da namecete svoje "demokratske vrednosti" a kako to radite?

To radite "puskom" i "bombama sa osiromasenim uranijumom"!

Umeto da propovedate evandjelje, vi sejete rat i sirite bolesti, vrsite etnicka ciacenja itd...

Sve smo to videli!

I jos imate prava da osudjujete katolike, sramota jedna!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije Jovan lagao nego u pitanju je "vizija"!
Gde se nebeske realnosti opisuju fizickim!

Šta je vizija za realnost ili nije? Znači imaju sliku nečege što nije tako, znači vidio je Jerusalim koji se inače ne vidi. I spustiće se a ne vidi se.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Pa po tebi zaista Bog ima i "ruke i noge"

zar tebi nema u ikonama, dakle tebi ima.

Pa vidis da se Isus moze pojaviti niodkuda, a po tebi "mora da prolazi" i da "dolazi"!

Nije po meni nego po JOvanu, nisam ja pisao Otkrivenje, gdje stoji da se pojavio niotkuda?

I to bas kroz "sazvezdje Orion" odakle stizu sve okultne New Age informacije!

Veoma bitno.


Navodno po okultistima nas solarni sistem "kruzi" oko konstalacije Orion, Orion je "srediste", a ne zemlja kao sto uci Biblija. A piramide poredjane u skladu sa tom konstalacijom, vec sam prilozio sliku, a evo i sta kaze jedan vas piramidolog:

"oba piramidalna kompleksa odgovaraju zvijezdanom sistemu Oriona na nocnom nebu. Orionov pojas se, naime, sastoji od dvije zvijezde blizanca i jedne male zvijezde tzv. "bijelog patuljka"."

Obozavanje sotone, srediste vam orion, sve se oko njega vrti i kruzi!
New age filozofija i piramidologija!

Katastrofa!

Po kojim okultistima?

Nikako, pa ti pominjes nesto sto nema veze sa temom, gubis se, i stalno tako nepovezano govoris, sto vise da kazes, da bude da si nesto rekao, a to radis da bi sakrio istinu, nalupetao se svega i svacega da zatvoris stranicu, pa gori si od JS! ..

Još da dokažeš. :beee::beee::beee:

Vidljiva ? :)

Pa pise da "Boga niko od ljudi nije video niti moze videti" , i tebi je to "fizicko" i "vidljivo"!

Pa katastrofa jedna, s kim ja pricam!!!

I kako to dokazuje da će Isus da se stvori. Isus nije samo Bog nego i čovjek.

Kakve veze ima vizija za Jerusalimom sa tim da se Bog ne može vidjeti.

Ne, nego Bog mora da "putuje" iz udaljene galaksije po tebi, treba mu vremena da stigne, a kad ce stici - "ko to zna..", pise da ce "odocniti"(zakasniti), a po tebi, to je bukvalno, jel svemirskom brodu cesto treba "remont", mnogo je to daleko, cak i za Boga!

Kod vas je sve izvrnuto, iako piše DOLAZI kod vas se stvara. Pa mi i ne treba da znamo kada će da dođe. Ajd kad si tako mudar ojasni to ODOCNITI. Ne riječ pošto si formalista negio u kontekstu Biblije.

Vidiš u šta si se pretvorio, baviš se piramidama, svemirskim brodovima.

Vidljiva ? :)

Pa pise da "Boga niko od ljudi nije video niti moze videti" , i tebi je to "fizicko" i "vidljivo"!

Pa katastrofa jedna, s kim ja pricam!!!

Pa upravi si sam sebe oborio sa ovim što si rekao. Ostavljam te opet u zabludi, da ne shvatiš to.


Bolje se dozovi pameti, jer tebi je Bog "vidljiv" i "ima i ruke i noge", ismevas Boga, uzas jedan!

A da ikone ne ismijavaju Boga, tebi je ikona bog.

Tvoj bog ima ruke, noge, usta, glavu itd.

Pa ne pise bukvalno da "dolazi"!

Kako ne piše bukvalno da dolazi, kada piše? Ti si isključio razum, potpuno se gubiš.

Tu se koristi rec "parousija", koja znaci "prisutnost", a to znaci da ce Isus kada dodje, biti "svuda vidljivo prisutan, da bi ga svi mogli ugledati", ta rec se odnosi na "vidljivu sveopstu prisutnost Isusa Hrista", pa ti pojma nemas o teologiji!

Ne lupaj gluposti parusija ima više značenja. A šta nije sada Bog prisutan duhom Sv.

Pa naravno svuda vidljivo prisutan kada dođe.

O vašoj kvaziteologiji stvarno nemam i drago mi je.

Ne bi se ta rec koristila da ce on bukvalno "doci" (vec bi se koristila 'eleusija').

A šta ću ja jadan, ti i grčki savladao. Pa i za grob se nekada koristi riječ grob, a nekada ad. Nije za tebe pisana Biblija, za tvoj formalni nivo razmišljanja.

Ma znaš kako imaš riječ vjetar, a nekada se i riječ duh koristi za vjetar, kao i za ljudski um.

A kako si se sada razočarao. Grdno si me razočarao.

Pa on je "sveprisutan" on ne treba da "dolazi" niodkuda, to se samo tako kaze!

Što onda piše da dolazi. Znači Isus je već ovdje.

Pa vi sve "bulvalno shvatate", formalisti jedni, a nas nazivate tim imenom!

Znači ne treba bukvalno shvatiti da je Bog stvorio svijet, da su mrtvi u grobu, da je Isus razapet itd.

Znači kod vas sve simboli.

Nije ni pre imalo veze!
Ti ne razumes sta ti se govori!

Samo razumijem da je glupost i da nema smisla, a šta si htio reći to ne razumijem.

a nas osniva Isus Hristos, ni to nije merilo, vec istinitost ucenja..

Ma nemoj mi KASTI.

Svi kažu da imaju istinu, još da dokažeš.

Ja još nisam čuo vjersku organ. ili crkvu da kaže da laže. Nekih 30.000 religija ili koliko već ima. I ti mi dođeš i kažeš mi imamo istinu. Ja stvarno mislio da ćete mi reći da lažete.

Kako si me opet razočarao. Uuuuuuuuuuuuuuuu kako sam grdno razočaran.

Pa pazi Bog "putuje kroz svemir", nema ga citavih 2000 godina, znas li ti koliko to dug put?

Jedino što ima smisla da si napisao je PAZI u kontekstu Biblije, a u tvom kontekstu nema istine ni smisla.

Ma da sigurno je za Boga dug put koliko i za šatl.

Cak je rekao da ce "zakasniti", posto njegov svemirski brod cesto treba remont :)

Imaš gore pitanje u vezi toga.

Oni to sve bulvalno shvataju, i da "dolazi" i da ce "zakasniti", i da "ima ruke i noge" i da "andjeli imaju krila"...

Znači neće doći, zar vaši kipovi i ikone (bogovi) nemaju ruke i noge.

A nas nazivaju ,"bukvalistima" i "formalistima", pa uzas jedan sta nam rade samo da bi nas pretstavili budalama, a sami sebe na kraju dotuku, i uvek tako!

Hvala Bogu sto je tako.

Mjerilo Mire sam sebi.

U al ste vi napredniji od katolika, uuuuuuu...

Jadna Venecuela, samo što nije zaratila, evo saće rat u Švedskoj, Kanadi, Novom Zelandu.

Vidimo vas "tehnoloski napredak" imate i bombe i avione i nuklearke i tenkove i svemiraki program i NASA-u...

Zar nemaju Rusi bombe.

Jedino sto nemate je "ljubavi", pa dolazite na silu da namecete svoje "demokratske vrednosti" a kako to radite?

Ma da pa došli ljudi kod nas da nam pokažu šta je ljubav.

Umeto da propovedate evandjelje, vi sejete rat i sirite bolesti, vrsite etnicka ciacenja itd...

Ma ni OZNA ti nije ravna.

Sve smo to videli!

I jos imate prava da osudjujete katolike, sramota jedna!!!

Oni sami sebe osuđuju na propast.
 
Natrag
Top